W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Fenomen Crop Circles / Ostrzeżenie  
Podobne tematy
Wiosna, nowe znaki na polu 5
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 6909
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wspomniałem, jak zboże było w cenie, gdy brakowało jeszcze nawozów sztucznych nikt nie słyszał o piktogramach.
Zapytajcie waszych dziadków, czy słyszeli kiedyś aby pojawiały się kręgi w zbożu.
Dzisiaj mamy takie czasy, że nagłośnienie tego typu sprawy może przynieść więcej zysku niż samo zniszczone zboże, stąd ta popularność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszałeś o jakimś rolniku co się dorobił na fraktalach w zbożu?

w Polsce w ogóle nie ma takich znaków poza prostymi formami, czytaj kołami w Wyłatowie i paru innych wioskach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:

Voltar wyręczył mnie w przedstawieniu najbardziej skomplikowanych formacji, które wykluczają, aby mogły być wykonane przez faciów z deskami i sznurkami. Jeżeli circlemakers twierdzą, że są w stanie wykonać każdy wzór - to nic prostszego, jak puścić ich w nocy na pole, ustawić kamery na podczerwień i na żywo pokazywać, jak się robi takie skomplikowane wzory w ciemności, przy pomocy prymitywnych narzędzi i w jakim czasie.


Buszowałeś kiedyś w zbożu? Na kompletnym zadupiu żywej duszy nie widać i mozna deptac w dzień. Poza tym, ze względu na skalę nie potrzeba wcale dobrego oświetlenia, bo i po co? Byle np. widzieć własne ręce i kąt pod jakim z kołka wychodzą napięte sznurki. Wróć może Easy do czasów szkolnych i wspomnij zdania konstrukcyjne z geometrii - a przecież w takich zadaniach sztucznie ogranicza się narzędzia: cyrkiel + prowadzenie prostej przez dane dwa punkty (o ile pamietam).

Te skomplikowane figury należy rozkładać na problemy składowe.

- umiejetnośc kreslenia okregu o zadanym promieniu.
- umiejętnośc kreslenia elipsy
- emiejetność dzielenia odcinków i łuków w zadanych proporcjach
- umiejetność prowadzenia zadanej łamanej

można to skombinować z techniką znana z jezyka LOGO

Przy skomplkowanym obiekcie mozna nosic przy sobie notebooka wyswietlajacego plan piktogramu razem z aktualnym postępem praci wlasnym połozeniem (nie GPS, ale na zasadzie LOGO).

Na zdjeciach zamieszczonych przez Voltara nie widzę nic trudnego do wykonania. Np. kreślisz okrąg. Na okregu wbijasz kołki. Wokól tego okregu owijasz sznur i w ten sposób prowadzisz elipse. Na elipsie okdładasz punkty i na nich kreslisz okregi o promieniu zaleznym od odległości od srodka głownego okregu. Powtarzając tą procedurę,kreslac niepełne elipsy, niepielne okregi itp. w koncu dochodzisz do niesamowitego efektu.

To już bardziej mnie zadziwiają wizualizery z WinAmpa, WMP itp. Ale nawet tutaj jak człowiek pozna kilka rzeczy (np. teksturowanie 3D, wsp. biegunowe, systemy czastek) to robi się łatwiej. A jak nie zna i nie potrafi wymyslic samemu, to opad szczeny murowany. Z resztą w swiatku komputeorwym działa tzw. democsena, gdzie własnie się robi programiki napisane tylko i wyłącznie w celu wywołaniu opadu szczeny. Np. pełną grę FPP z szaderami, bajerami i teksurami odpalaną z pliku 64kb.

Ludzie!

chodzi o opad szczeny, a nie kosmitów. Laughing

PS. dziwne, ze w takich przypadkach NIGDY nie zabierają głosu scpetycy z działu 9-11...Kurwa, tacy obroncy rozumu, a odpuszczają w miejscach gdzie by się mogli popisać. To tylko mnie utwierdza w przekonaniu, ze dyskutują z pozycji ideologicznych. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frasobliwy napisał:
Na zdjeciach zamieszczonych przez Voltara nie widzę nic trudnego do wykonania


Hehehehe. Rozplanuj i wykonaj.



Do wykonania jak dobrze policzyłem około 400 okręgów. Sporo. Na łuku znajduje sie 13 dużych kół a z każdego wychodzi od 2 do 7 kolejnych mniejszych. Przyjmijmy średnią 5. Czyli 13 x 5 = 65. Każdy okrąg na łuku ma własną odległość od środka. Czyli do wyznaczenia masz około 65 okręgów od centrum aby równo rozmieścić każde mniejsze. I dodatkowe aby zrobić łuki. Duże koła wykonujesz nie deseczkami tylko dechami. Największe mają około 10 m. 10m wnioskuję po szerokości śladów ciągnika mają około 1,5 - 2 metrów. Zwróć uwagę na całkowity rozmiar CC. Ogromny. Wszystko to tak zorganizować żeby nie zostawić ścieżek. Jak widzisz ciągnik zostawia bardzo wyraźne po kilku przejazdach przy takim zdaniu również zostawił byś ślady. Nie ty. WY! Spora ekipa jest konieczna. Do tego musisz stworzyć stałą siatkę z linek aby nie pogubić się w tym całym zamieszaniu. Kilometry do rozciągnięcia i krążenia po polu ale nie zostawiaj śladów. Ogromne przedsięwzięcie.


Zadanie 2




Pomiń zewnętrzne elementy i opisz jak przy pomocy prostych narzędzi geometrycznych zrobisz środkowy element.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zrób to człowieku przez jedną letnią noc. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leski napisał:

Hehehehe. Rozplanuj i wykonaj. (...) Ogromne przedsięwzięcie.


he he to mogę powiedzieć ja, bo ten pierwszy obrazek jest dla mnie dobitnym dowodem na łatwiznę. Konstrukcja jest trywialna. Kilka punktów rownowmiernie polozonych na okregu. Z nich zakreslasz łuki, a na łukach rysujesz koła. Długośc kątową łuku łatwo odmierzyć. Położenie punktów na łuku też.

Niepotrzebnych ścieżek nikt nie wydepcze, bo jak widac można spokojnie przechodzić po łukach. Z resztą to musiało by byc całe stado idace w te i wewte by zrobic niepozadanych śladów.

Pojęcia nie mam co ty chcesz taszczyć traktorem i czemu wydeptywanie okręgu ma być takie kuresko długotrwałe. Kogo tam chcesz zagnać do roboty. Dziadów na chodzikach? Dzieci? Koło o średnicy 10 metrów moge ci zrobic w 5 minut. Deseczka 120 cm na 50 cm. Ciągnę na sznurku, a kolo za mną co 50cm dodeptuje.


Cytat:
Zadanie 2


Widać, że kompletnie nie łapiesz. Przeciez podałem zasadę. Kontury idą po okręgach. Kwestia przecinania, brania części wspolnej i odmierzania kątów.

Btw. to przyblizenie krzywych Beziera też mozna robić konstrukcyjnie. Na tych obrazkach nie dopatrzyłem się, ale... Smile


Śmieszni poszukiwacze prawdy. D.Copperfield mógłby was zbajerować i podać sie za Boga albo dobrego kosmitę walczacego z NWO.


sprzeciw napisał:
I zrób to człowieku przez jedną letnią noc. Laughing


Z siebie się posmiej człowieku pozbawiony wyobrazni technicznej Cool


I wy chcecie walczyć z NWO? Śmieszne!

PS. w zestawie dotyczacym podstawowych narzedzi zamiast 'elipsa' powinno byc 'spirala'. btw, to elipse też sie da wykreslic metoda na sznurek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Niepotrzebnych ścieżek nikt nie wydepcze, bo jak widac można spokojnie przechodzić po łukach. Z resztą to musiało by byc całe stado idace w te i wewte by zrobic niepozadanych śladów.

Chodziłeś kiedyś w zbożu np. na wsi u babci? Wnioskuje, że nie. Ale wakacje się zbliżają i wykonać małe doświadczenie możesz; znajdź pole koło większej górki, później przejdź się po polu usianym np. żytem i wejdź na górkę po czym spójrz na pole - ujrzysz dobrze zachowane ścieżki.

frasobliwy napisał:
Pojęcia nie mam co ty chcesz taszczyć traktorem i czemu wydeptywanie okręgu ma być takie kuresko długotrwałe. Kogo tam chcesz zagnać do roboty. Dziadów na chodzikach? Dzieci? Koło o średnicy 10 metrów moge ci zrobic w 5 minut.

Był kiedyś program na NG o robieniu kręgów. Paru studentów robiło dość łatwy krąg, mieli całą noc na wykonanie owego kręgu. Zdaje się, że ledwo im się udało. Ale pamiętam też taki program w którym im się nie udało.

frasobliwy napisał:
Z siebie się posmiej człowieku pozbawiony wyobrazni technicznej

Dobrze przyjacielu, twoje rady zawsze mile widzane. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leski, zdjęcia ci nie działają.

Frasobliwy, mówisz niczym architekt na widok walącego się WTC - 'wystarczy uderzyć samolotem a paliwo lotnicze dokona reszty" Laughing

Jak byłem mały chodziłem w zbożu z rodzicami jak znajomi mieli żniwa.

Mam zadanie dla ciebie, w najbliższe wakacje zrób dla nas taką jedną figurę. I nie daj się złapać rolnikom z cepami Laughing

A źdźbła zbóż przyginaja tak, żeby się nie połamały. I żadnych ścieżek!

Cropmakerzy zapewne korzystali z dźwigów i podwieszali się na linach, albo chodzili na szczudłach Laughing

Nie wykluczam że kręgi to dzieło ludzi, ale na pewno nikt tego nie zrobi w nocy przy pomocy deseczek i laptopów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzeciw napisał:
frasobliwy napisał:
Niepotrzebnych ścieżek nikt nie wydepcze, bo jak widac można spokojnie przechodzić po łukach. Z resztą to musiało by byc całe stado idace w te i wewte by zrobic niepozadanych śladów.

Chodziłeś kiedyś w zbożu np. na wsi u babci? Wnioskuje, że nie.


To zahacza o analfabetyzm funkcjonalny.

Cytat:
Był kiedyś program na NG o robieniu kręgów. Paru studentów robiło dość łatwy krąg, mieli całą noc na wykonanie owego kręgu. Zdaje się, że ledwo im się udało. Ale pamiętam też taki program w którym im się nie udało.


Źle gdy ktoś zamiast mózgu uzywa odbiornika TV.

Statek obcych wysrykujacy fantazyjne wzory albo robota rządu światowego. Innego wytłumaczenia nie ma. Exclamation To logizne Cool

Ja pierdolę. Niezłe ZOO. Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:

Frasobliwy, mówisz niczym architekt na widok walącego się WTC - 'wystarczy uderzyć samolotem a paliwo lotnicze dokona reszty" Laughing


Voltar mówisz jak pseudosceptycy. To niemożłiwe by 5 osob wniosło tyle materiału wybuchowego. W spisek musiało byc zaangazowanych setki ludzi.

ja LOLa nie wstawie, bo nie do śmiechu mi, gdy ludzie kompromitują się na potęgę...

Cytat:
Mam zadanie dla ciebie, w najbliższe wakacje zrób dla nas taką jedną figurę. I nie daj się złapać rolnikom z cepami


A te zdjecia co zapodałeś to na polach chłopków małorolnych czy jakas farma 1500ha?

W sumie to ciekawe. Wystarczy przejść by zrobić ślad, ale ciągniecie dechy okazuje się niewydajne. Nie no...nie powstrzymam się.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Na zdjeciach zamieszczonych przez Voltara nie widzę nic trudnego do wykonania. Np. kreślisz okrąg. Na okregu wbijasz kołki. Wokól tego okregu owijasz sznur i w ten sposób prowadzisz elipse. Na elipsie okdładasz punkty i na nich kreslisz okregi o promieniu zaleznym od odległości od srodka głownego okregu. Powtarzając tą procedurę,kreslac niepełne elipsy, niepielne okregi itp. w koncu dochodzisz do niesamowitego efektu.


Doprawdy, frasobliwy, gratuluję "rolniczych" doświadczeń i dobrego samopoczucia, bo zdaje się, że nie odróżniasz między deską kreślarską, a polem obrośniętym zbożem.

Co to znaczy, że w zbożu kreślisz okrąg? W jaki sposób? Jakimś gigantycznym cyrklem, obsługiwanym w bliżej nieokreślony sposób? No bo jeżeli zakreślisz zewnętrzną linię okręgu przy pomocy deski ze sznurkiem wbitym w środku, to w całym polu wewnętrznym masz powalone zboże i po całej zabawie, bo ono już nie będzie stało prosto. Nie jestem też pewien, czy stojące zboże nie daje dużego oporu przy przesunięciach sznurka w takim stopniu, że nie pozwala na idealnie regularny kształt figur.

Pomijam tutaj taki drobiazg, jak konieczność unoszenia się nad ziemią, bo przecież trudno wykonywać te wszystkie geometryczne wygibasy, nie wydeptując jednocześnie w sposób bezładny zboża tam, gdzie według wzoru nie powinno ono być zadeptane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Źle gdy ktoś zamiast mózgu uzywa odbiornika TV.

To był przykład z programu o tematyce, by ci coś ukazać. A jak nie wierzysz, to śmigaj na pole i udowodnij że naprawdę jesteś taki zajebisty i zajmie ci to 5min. Fantazje opanuj i śmigaj spać. Tyle.

frasobliwy napisał:
Statek obcych wysrykujacy fantazyjne wzory albo robota rządu światowego. Innego wytłumaczenia nie ma.

A ludzie z deseczkami? Nie ma takiej opcji?? Może gdyby była załapałbyś się (...).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według najbardziej popularnego badacza zjawiska kręgów zbożowych Colina Andrewsa co najmniej 80% angielskich piktogramów jest wykonywanych przez cropmakerów. Co więcej Andrews twierdzi, że "autentyczne" znaki mają zazwyczjaj najprostszą geometrię.

Proponuję wielu osobom zrewidować poglądy na ten temat, czas przejrzeć na oczy. Cropmakerzy podnieśli swój fach do rangi sztuki.



Sami zobaczcie

http://www.circlemakers.org/

Trzeba mieć świadomość, że nie wszystko złoto co się świeci.
_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Jak już wspomniałem, jak zboże było w cenie, gdy brakowało jeszcze nawozów sztucznych nikt nie słyszał o piktogramach.
Zapytajcie waszych dziadków, czy słyszeli kiedyś aby pojawiały się kręgi w zbożu.
Dzisiaj mamy takie czasy, że nagłośnienie tego typu sprawy może przynieść więcej zysku niż samo zniszczone zboże, stąd ta popularność.



Hmmm, a to dziwne, bo średniowieczne zapisy opisują kręgi w zbożu. Wtedy uznawano to za dzieło szatana lub czary.

Frasobliwy inne teorie na temat powstawania kręgów? Hmmm ok wiart, wir plazmowy, taniec godowy jeży Smile, rozrost grzybów czy coś w tym rodzaju, promień broni satelitarnej, było jeszcze tornado chyba i zapewne wiele innych śmiesznych teorii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wpadli na taki pomysł w latach 90. to kto robił kręgi w latach 60., 70., 80. ? Ich rodzicie? A może jakaś ogólnoświatowa sekta deszczułkowych dowcipnisiów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:45, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulugula napisał:
Frasobliwy inne teorie na temat powstawania kręgów? Hmmm ok wiart, wir plazmowy, taniec godowy jeży Smile, rozrost grzybów czy coś w tym rodzaju, promień broni satelitarnej, było jeszcze tornado chyba i zapewne wiele innych śmiesznych teorii.


Jeszcze była teoria helikoptera latającego śmigłem do dołu. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spektrometr napisał:
Proponuję wielu osobom zrewidować poglądy na ten temat, czas przejrzeć na oczy. Cropmakerzy podnieśli swój fach do rangi sztuki.

Sami zobaczcie

http://www.circlemakers.org/


Zobaczyłem, ale nie uwierzyłem.



Jeżeli ten facio wygniatał tą deską zboże, to dlaczego ten biały napis w żadnym stopniu nie uległ ani zabrudzeniu od ziemi ani zabarwieniu na zielono od niedojrzałego przecież zboża? Tak samo w to uwierzę, jak w te podskoki na Księżycu.

Edit:
Zauważcie, że również nie są zabrudzone węzły sznura wychodzące na "roboczą" część deski. A ten napis na desce "www.circlemakers.org" to już zupełnie przypomina mi te napisy "NASA" na plecaczkach dzielnych zdobywców kosmosu. A może on trzyma tylko taką ich reklamówkę? Zresztą, jego ubiór też raczej nie wygląda na roboczy, co całkowicie odbiera wiarygodność zdjęciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Śmieszni poszukiwacze prawdy. D.Copperfield mógłby was zbajerować i podać sie za Boga albo dobrego kosmitę walczacego z NWO.


Skoro tak twierdzisz arcymistrzu sztuk wszelakich. Rozumiem że takie cudeńka to ty robisz przed śniadaniem. Nie podałem żadnych teorii na temat pochodzenia wzorów. Możliwe że zrobili to ludzie a ty tu z jakimiś iluzjonistami. Jakkolwiek byś się nie tłumaczył to ja i tak wiem że zrobienie takiego wzoru NIE JEST ŁATWE nawet dla tej wspomnianej już ekipy. Kupa roboty a ty tłumaczysz jak byś musiał narysować koło przy pomocy ołówka i sznurka.

Cytat:
I wy chcecie walczyć z NWO? Śmieszne!


Bo nie dociera do nas twój pseudo matematyczny bełkot?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje tym co uważają, ze te kręgi wygniata się tak prozaicznie zrobić taki sam test jak w przypadku Meyera.
Niech na oczach świadków i kamer wygniotą jakiś krąg (bardziej skomplikowany) i porównamy ich prace z oryginałem. Oczywiście mają prawo użyć dowolnej technologii.
Nakręćcie taki film i pokażcie go innym i sprawa będzie jasna, zamiast rozpisywać się teoretycznie jak można by to zrobić.
Przypominam, że najnowszym laboratorium na udało się podrobić zdjęć tak dobrze jak zrobił to jednoręki Meyer w drewutni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat zdjęcia Meiera to żenada,

a propos tych Circle Makers: czy nie jest tak że mogą podszywać się pod cudze znaki? może tak być, bo to co zaprezentowali w tym filmiku ma sie nijak do dwóch powyższych screenów (zielone zboże, niedokładne kształty)

ktoś tu napisał że 80% jest wykonane ręką ludzką... czyli że 20 % wykonali kosmici? Smile

a propo kijka ze sznurkiem - wiele znaków nie ma centralnego koła ani centralnej symetrii, tudzież w miejscu symetrii (w środku specjalnie pozostawiono zarośniete zbożem koło - czylo brak jest w tym przpyadku śladow wbijania czegokolowiek, czyli jak, lewitowali sobie nad gruntem?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomińmy na razie kto wykonuje te kręgi i w jaki sposób.
Postawmy jedno pytanie, co ich istnienie sprawia? Wydaje mi się, że najbardziej oczywista odpowiedź jest w ogóle nie brana pod uwagę.
Kręgi sprawiają, że ludzie zbierają się by je badać. Jedni bezpośrednio na miejscu. Drudzy pośrednio na fotografiach. Trzeci dopatrują się w nich zakodowanych informacji. Czwarci mnożą interpretacje i wpasowują ich obecność w ramach jakiegoś światopoglądu. Ale fakt pozostaje faktem, ludzie najprzeróżniejszych profesji, i z różnym do nich stosunkiem "pochylają się nad nimi w zadumie". A sokoro to czynią to musi to być powodem ich istnienia. Prawo przyczyny i skutku, prawda? Moja opinia jest taka, kręgi jako graficzne wzory nie mają żadnego znaczenia. Nie ma w nich żadnej ukrytej treści. One są po to aby skupić różnych ludzi wokół jednej spawy. Pytanie, po co? By ludzie na powrót zbliżyli się do siebie? A może ktoś przygotowuje nas do czegoś?

A co do przesłania, zawartego w pierwszym wątku, to ja również uważam, że to ostrzeżenie przestrzega nas przez istotami pozaziemskimi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiałem sie od dawna dlaczego ufo tworzy kręgi w zbożu
a nie na przykład w trawie , w sniegu i tak dalej
czyżby ta skomplikowana ufo-technologia ograniczałała się do wygniatania kosmiczną deską zboża?

fascynujące kregi w zbozu to pewnie szczyt mozliwosci ufoli
jesli chodzi o porozumiewanie się rzecz jasna
to troche przypomina sygnały dymne
jeśli zaawansowana pozaziemska cywilizacja (ZPC) chciałaby cos przekazac Polakom w lutym, to niestety musi czekać do lata i wyrobić się przed żniwami





ten przekaz jest klarowny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
zastanawiałem sie od dawna dlaczego ufo tworzy kręgi w zbożu
a nie na przykład w trawie , w sniegu i tak dalej ...


W trawie, ryżu, a nawet na drzewach - też. W śniegu nie słyszałem, ale w lodzie tak - głównie na północy kontynentu amerykańskiego, stwierdzono wielokrotnie pływające w jeziorach i rzekach regularne krążki lodowe, różnej wielkości, które nie mogły powstać w wyniku zjawisk przyrody.

Natomiast obraz "London 2012" zrobiony przez kumpli tego facia z deską na zdjęciu wyżej, jednak daleko nie dorównuje jakością tym "ufolskim"(?) i na pierwszy rzut oka widać, że to podróba. Ogląd z bliska pozwoliłby na szczegółowe stwierdzenie cech "ręcznej roboty". Wydaje mi się, że częściowo została użyta kosiarka, a to już jest dyskwalifikacja w tego rodzaju zawodach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio, czy ty na prawdę nie widzisz różnicy między tym badziewiem a dwoma obrazkami które zaprezentował Leski (chyba największe piktogramy w zbożu jakie do tej pory postały)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Proponuje tym co uważają, ze te kręgi wygniata się tak prozaicznie zrobić taki sam test jak w przypadku Meyera.
Niech na oczach świadków i kamer wygniotą jakiś krąg (bardziej skomplikowany) i porównamy ich prace z oryginałem. Oczywiście mają prawo użyć dowolnej technologii.
Nakręćcie taki film i pokażcie go innym i sprawa będzie jasna, zamiast rozpisywać się teoretycznie jak można by to zrobić.
Przypominam, że najnowszym laboratorium na udało się podrobić zdjęć tak dobrze jak zrobił to jednoręki Meyer w drewutni.


Dokładnie!

Frasobliwy - nie wiem czy kiedykolwiek byłeś na wsi i wiesz w ogóle jak zachowuje sie zborze ale twoje niby-matematyczne wyjaśnienia są tyle warte ile majaczenia pierwszoklasisty o potworze spod łóżka. Poprzyj je jakimiś dowodami to wtedy będziesz wiarygodny. Ja też mogę sobie mówić że zrobiłbym takie coś.

Nie wykluczam że to byli ludzie. Jeśli to dzieło ludzi to naprawdę wielki respect dla nich. Ciekawe że jakoś nie znalazł się jeszcze nikt kto nagrałby jak sie robi takie kręgi Laughing . A jak ktoś się przechwala że zbudował statuę wolności to musi to udowodnić Laughing .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Fenomen Crop Circles / Ostrzeżenie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile