W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Chciałbym się z Wami czymś podzielić   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
20 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 65944
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 29 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Limit postów czasami daje coś dobrego. Bo gdyby nie on pewnie dalej bym brnął w to co jest, a tak siłą rzeczy potrzebny był czas. Czas, który pozwolił mi coś zrozumieć.

Materia jest mierzalna, owszem, ale z mojego punktu widzenia materia jest najmniej istotna. Dlatego nie przekładam jej właściwości na wszystkie warstwy istnienia i na moją percepcję. Nadal jestem osadzony w materializmie, ale uczę się z niego wyrywania. Niestety to zakotwiczenie jest w nas bardzo silne i wydaje się nam, że skoro możemy "badać" do pewnego poziomu materię, to w taki sam sposób możemy badać wszystko. Tylko, że badanie materii nie prowadzi do niczego, poza tworzeniem kolejnych dziwacznych "praw" oraz jeszcze głębszym zakotwiczeniem w niej. A im mocniej przywiązujemy wagę do materii, tym silniej nas ona ogranicza.

Teraz jesteśmy w punkcie, w którym właśnie możemy zaobserwować różnice w indywidualnym postrzeganiu świata. Ty widzisz to po swojemu, ja widzę to po swojemu. I żaden z nas, niezależnie od tego jakich by argumentów nie użył, nie zmieni percepcji drugiej osoby. Bo jedyna siła do tego zdolna to my sami. Ale... Ty masz w sobie przekonanie o słuszności swojej percepcji, ja mam przekonanie o słuszności swojej. I z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że język stanowi barierę komunikacji. Bo niezależnie jakich argumentów byś nie użył nie jesteś w stanie zmienić mojej percepcji, która powstawała w wyniku moich doświadczeń. Nawet jeśli brakuje mi słów na wyrażenie tego, nawet jeśli w Twoich oczach wyglądam na kogoś ograniczonego czy głupiego, to i tak Twoja o mnie opinia (bo to jest opinia) nie zmieni tego co doświadczyłem, a tym samym nie zmieni mojej percepcji.

Robisz bardzo dużo założeń na mój temat (czego dowodem jest chociażby ostatnie Twoje zdanie). Masz do tego prawo. Tylko może te założenia właśnie ograniczają Twoje rozumienie? Nie wiem Smile

Właśnie owo przywiązanie do "faktów" jest naszą największą słabością. Naszą w znaczeniu obecnych ludzi. To ograniczenie lewopółkulowe. A gdzie miejsce w tych faktach, mierzeniu, badaniu i weryfikowaniu miejsce dla prawej półkuli?

Niezależnie od wszystkiego dziękuję za ciekawą rozmowę Smile Dzięki niej mogłem jeszcze więcej zrozumieć na temat siebie oraz otaczającej mnie rzeczywistości Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Robisz bardzo dużo założeń na mój temat (czego dowodem jest chociażby ostatnie Twoje zdanie). Masz do tego prawo. Tylko może te założenia właśnie ograniczają Twoje rozumienie? Nie wiem Smile


Skoro zadajesz pytanie w rodzaju:

"No i wiesz dlaczego 1cm to akurat tyle?"

To się ciesz, że i tak biorę poprawkę robiąc założenia na Twój temat.

de99ial napisał:
Materia jest mierzalna, owszem, ale z mojego punktu widzenia materia jest najmniej istotna. Dlatego nie przekładam jej właściwości na wszystkie warstwy istnienia i na moją percepcję.


Nadal nie rozumiesz. Nie tylko materia jest mierzalna, wszystko jest mierzalne, tylko czasem nie ma jeszcze metody i narzędzi.

Cytat:
Tylko, że badanie materii nie prowadzi do niczego, poza tworzeniem kolejnych dziwacznych "praw" oraz jeszcze głębszym zakotwiczeniem w niej. A im mocniej przywiązujemy wagę do materii, tym silniej nas ona ogranicza.


Nikt Ci nie każe korzystać z tych "dziwacznych praw"! Przestań je uznawać i sobie np. poleć, albo zmień się w obłoczek, jeżeli potrafisz. Aha, rozumiem, ze pracujesz nad tymi umiejętnościami?

de99ial napisał:
Teraz jesteśmy w punkcie, w którym właśnie możemy zaobserwować różnice w indywidualnym postrzeganiu świata. Ty widzisz to po swojemu, ja widzę to po swojemu. I żaden z nas, niezależnie od tego jakich by argumentów nie użył, nie zmieni percepcji drugiej osoby


Kurwa, ja nie piszę o indywidualnym postrzegani świata, tylko o obiektywnej prawdzie. To, jak Ty widzisz świat nie sprawia, ze on takim jest. Jesteś ograniczony swoimi subiektywnymi uwarunkowaniami. Jeżeli daltonista nie widzi czerwonego, to znaczy, że taki kolor nie istnieje? Istnieje i ma określoną długość fali! Jest mierzalny, weryfikowalny i niezależny od obserwacji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolor jest tylko tam gdzie jest światło. Bez światła nie ma czego mierzyć. Tylko, że samej natury światła nie znamy. Owszem, odkrywamy to i owo, wiele rozumiemy, ale jeszcze więcej nie. I kto wie czy ze światłem nie będzie jak z wodą, o której przez długi czas sądzono, że tylko skład chemiczny ma znaczenie?

Pracuję nad rozumieniem wielu spraw. I nie rozumiem dlaczego, kiedy zaczyna się rozmowa na ten temat ktoś wyskakuje z podobną do Twojej gadką. Tylko do czego miałoby to prowadzić? Taka zmiana w chmurę czemu miałaby służyć? Udowadnianiu czegokolwiek komukolwiek? Tylko po co? Wiesz jak świat by zareagował gdyby ktokolwiek pokazał, że np. umie się teleportować albo przenikać przez materię (która jest niczym innym jak pewną formą energii)? Strachem, badaniami, wiwisekcją i tropieniem takiego delikwenta. Po co to komu?

Do póki świadomość globalna się nie zmieni, do póty takie rzeczy nie będą się działy. Bo ludzie, w tym i Ty, nie są gotowi na takie zjawiska (i Twoje wypowiedzi dobitnie o tym świadczą). Obecnie jesteśmy w trakcie zmiany poziomu świadomości, i ja wiem, że każdy od razu by chciał być "tam", ale "tam" jeszcze nie jest "tutaj" i do póki nie będzie "tutaj" nie ma "dowodów".

I dlaczego chciałbyś wszystko mierzyć? Czemu miałoby to służyć? Co daje wiedza, że patyk ma 2 cm?

Dlaczego to ja mam dostosowywać swoje stanowisko do twojego? Przecież wiem, że na tym polu nie da się przedstawić czy przekazać tego, czego wymagasz ode mnie abym Ci przedstawił.

Właśnie to wszczepione przywiązanie do "faktów" jest największym problemem współczesnego człowieka. I dla wielu będzie niestety powodem do "zguby".

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Kolor jest tylko tam gdzie jest światło. Bez światła nie ma czego mierzyć. Tylko, że samej natury światła nie znamy. Owszem, odkrywamy to i owo, wiele rozumiemy, ale jeszcze więcej nie. I kto wie czy ze światłem nie będzie jak z wodą, o której przez długi czas sądzono, że tylko skład chemiczny ma znaczenie?

de99ial napisał:
I dlaczego chciałbyś wszystko mierzyć? Czemu miałoby to służyć? Co daje wiedza, że patyk ma 2 cm?



Widzisz, daje to choćby to, że możesz sobie posłuchać płyty CD, gdzie zastosowano laser, a promień lasera, to jak zapewne wiesz - ŚWIATŁO Smile
, którego natury według Ciebie nie znamy:)

Ja tylko ustosunkowałem się do Twojego "twierdzenia", jakoby nie było prawdy obiektywnej. Cały czas Ci pokazuję, że prawda obiektywna jest, mało tego, jest podstawą wszelkich dowodów naukowych i badań, dzięki którym coraz lepiej rozumiemy świat, a Ty chyba już sam nie bardzo wiesz do czego zmierzasz. Więc dalej twierdzisz, ze nie ma obiektywnej prawdy? Jeżeli technologia, mierzenie i tym podobne nie są Ci potrzebne, to nie bądź hipokrytą i odejdź od tego, zacznij medytować i żyć ŚWIATŁEM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@de99ial

świadomość zmienia się cały czas i nie jest to jakiś super wyjątkowy moment... Ty nic nie wiesz a bujasz w obłokach jakby to fajnie było przenikać przez materię. Póki co elektrony cię odpychają, więc defacto nawet jej nie dotykasz tylko lewitujesz.

Cytat:
dlaczego chciałbyś wszystko mierzyć? Czemu miałoby to służyć? Co daje wiedza, że patyk ma 2 cm?


To, że jeśli złączysz trzy patyki stworzysz z nich trójkąt prostokątny, następnie dojdziesz do statyki dzięki czemu twój pierdolony dom czy inny most się nie zawala. Możesz również wytworzyć pręt o średnicy 19,5 mm a po obróbce cieplnej, która go utwardzi otrzymasz 20 mm średnicy. Idąc dalej, takim zahartowanym prętem można pierdolnąć kogoś w głowę np ciebie i zostawić w twojej głowie rów szeroki na 2 cm, przez który byłbyś zdolny rozlewać wódę do drinków na imprezie. This is science. Cool
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@The Mike
Szukam właściwych słów ale ich nie znajduję.
Dzięki raz jeszcze za rozmowę.

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
@The Mike
Szukam właściwych słów ale ich nie znajduję.
Dzięki raz jeszcze za rozmowę.

Pozdrawiam serdecznie Smile


Czasem mam tak, jak za długo piję Smile Też dzięki za rozmowę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i z tego powodu ta dyskusja to dreptanie w miejscu.
Ja myślę, że jako analiza nie ma żadnego sensu jeżeli część dyskutujących nawet nie łapie, że nie można pewnych spraw ubrać w słowa że trzeba samemu próbować zdobywać mądrość.

To już lepiej byłoby luźno sobie pogadać o tym jak będzie wyglądać nasza przyszłość, kiedy masa krytyczna osiągnie taki poziom "cierpienia" że zadecyduje o nastąpieniu końca cierpienia i zwróci się ponownie ku swojej naturze.
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 30 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Very Happy

1) Nie ma prawdy

2) Nie ma prawdy obiektywnej.

3) Nie istnieje obiektywizm.

To są frazesy, jak nie banały wbijane i tyle Shocked

Na zasadzie pani zima pani wiosna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:47, 31 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shanyo napisał:
Witam serdecznie Very Happy

1) Nie ma prawdy

2) Nie ma prawdy obiektywnej.

3) Nie istnieje obiektywizm.

To są frazesy, jak nie banały wbijane i tyle Shocked

Na zasadzie pani zima pani wiosna


Mało tego, materia też nie istnieje, to wszystko iluzja, a jedynym sposobem zrozumienia świata jest samodzielne zdobywanie mądrości, bo jeżeli uznasz obiektywną prawdę za prawdę, to już jest to subiektywna interpretacja. Smile Dlatego ja inaczej widzę kolory niż Ty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 31 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
shanyo napisał:
Witam serdecznie Very Happy

1) Nie ma prawdy

2) Nie ma prawdy obiektywnej.

3) Nie istnieje obiektywizm.

To są frazesy, jak nie banały wbijane i tyle Shocked

Na zasadzie pani zima pani wiosna


Mało tego, materia też nie istnieje, to wszystko iluzja, a jedynym sposobem zrozumienia świata jest samodzielne zdobywanie mądrości, bo jeżeli uznasz obiektywną prawdę za prawdę, to już jest to subiektywna interpretacja. Smile Dlatego ja inaczej widzę kolory niż Ty Smile


Chyba się nie zrozumieliśmy ............ w tym co napisałem nie ma krzty sarkazmu. Tak to mniej więcej wygląda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 31 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shanyo napisał:
The Mike napisał:
shanyo napisał:
Witam serdecznie Very Happy

1) Nie ma prawdy

2) Nie ma prawdy obiektywnej.

3) Nie istnieje obiektywizm.

To są frazesy, jak nie banały wbijane i tyle Shocked

Na zasadzie pani zima pani wiosna


Mało tego, materia też nie istnieje, to wszystko iluzja, a jedynym sposobem zrozumienia świata jest samodzielne zdobywanie mądrości, bo jeżeli uznasz obiektywną prawdę za prawdę, to już jest to subiektywna interpretacja. Smile Dlatego ja inaczej widzę kolory niż Ty Smile


Chyba się nie zrozumieliśmy ............ w tym co napisałem nie ma krzty sarkazmu. Tak to mniej więcej wygląda.


Nie martw się. Ja zrozumiałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 01 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po prostu zauważyłem, że rozmowa z The Mike, jakkolwiek ciekawa, prowadzona była po to aby to mi udowodnić, że się mylę. Innymi słowy był to monolog, nie rozmowa, w postaci pozorowanego dialogu, bo rozmowa to wymiana. Jakkolwiek już samo to doświadczenie dało mi wiele za co jestem Mikeowi wdzięczny i piszę to całkowicie szczerze i bez żadnej nuty kpin.

Co miałem przekazać, przekazałem bo mnie o to poproszono. Co z tym zrobią ludzie, którzy otrzymali przekaz, nie zależy od mnie Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 01 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 01 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za kawałek Nemo Smile

Ja już tam byłem, teraz jestem "u siebie", wiem kim jestem i gdzie idę i żadne słowa tego nie są w stanie zmienić Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 02 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

//
de99ial napisał:
Ja po prostu zauważyłem, że rozmowa z The Mike, jakkolwiek ciekawa, prowadzona była po to aby to mi udowodnić, że się mylę. Innymi słowy był to monolog, nie rozmowa, w postaci pozorowanego dialogu, bo rozmowa to wymiana. Jakkolwiek już samo to doświadczenie dało mi wiele za co jestem Mikeowi wdzięczny i piszę to całkowicie szczerze i bez żadnej nuty kpin.

Co miałem przekazać, przekazałem bo mnie o to poproszono. Co z tym zrobią ludzie, którzy otrzymali przekaz, nie zależy od mnie Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Oczywiście, możesz mieć poczucie spełnionej misji, ale czy przekazałeś obiektywną prawdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 02 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majk jak możesz mnie pytać o coś takiego wiedząc, że z mojej perspektywy nie ma czegoś takiego jak obiektywna prawda?

Miałem do przekazania pewną treść, ale nie mam wpływu na jej odbiór. I nie proszono mnie o to abym miał taki wpływ, każdy odbierze te informacje na swój sposób i zrozumie je na swój sposób, dla niego najlepszy. Można szukać odpowiedzi u innych, ale to do niczego nie prowadzi i właśnie o to chodzi - szukaj odpowiedzi w sobie.

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 02 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Majk jak możesz mnie pytać o coś takiego wiedząc, że z mojej perspektywy nie ma czegoś takiego jak obiektywna prawda?



Pozdrawiam serdecznie Smile


Więc to nie prawda, że 2 cm to 2 cm? W jaki sposób znajdziesz odpowiedź w sobie, chcąc coś zmierzyć lub zweryfikować?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 02 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materia jest mierzalna, ale materia to nie wszystko. I wiesz znowu wracamy do tego samego Smile I nie zaprowadzi nas to dalej niż ostatnio Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 02 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzięki za kawałek Nemo Smile

Ja już tam byłem, teraz jestem "u siebie", wiem kim jestem i gdzie idę i żadne słowa tego nie są w stanie zmienić Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Nie wątpie Smile.

Chciałem tylko powiedzieć, żebyś nie zwalniał jak pojawiają się użytkownicy typu Mike, lepiej objechać napierając dalej do przodu. Ci, którzy chcą prawdy zrozumieją o co Ci chodzi, nawet jak wdepniesz gaz do dechy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 02 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Materia jest mierzalna, ale materia to nie wszystko. I wiesz znowu wracamy do tego samego Smile I nie zaprowadzi nas to dalej niż ostatnio Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Ciebie nie zaprowadzi, bo nie rozumiesz podstaw, a zabierasz się za analizę "niemierzalnych rzeczy poza materią". Więc odpowiedz, sobie, na pytanie: czy dwu centymetrowy patyk ma dwa centymetry, czy to jest obiektywna prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
de99ial napisał:
Materia jest mierzalna, ale materia to nie wszystko. I wiesz znowu wracamy do tego samego Smile I nie zaprowadzi nas to dalej niż ostatnio Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Ciebie nie zaprowadzi, bo nie rozumiesz podstaw, a zabierasz się za analizę "niemierzalnych rzeczy poza materią". Więc odpowiedz, sobie, na pytanie: czy dwu centymetrowy patyk ma dwa centymetry, czy to jest obiektywna prawda?


Pytanie o te centymetry z mojej perspektywy nie ma znaczenia.

Zadaj sobie pytanie dlaczego dla Ciebie te 2 cm mają tak duże znaczenie? Nie przyszło Ci do głowy, że takie przywiązanie do tych centymetrów ogranicza Twoją percepcję?

Pozdrawiam serdecznie Smile

EDYTA

@DOWN
Nie ma znaczenia ponieważ nie mamy dostępu do "obiektywnej prawdy".
Ale jak pisałem - wracamy do punktu wyjścia, a przecież nie o to chodzi aby się kręcić jak gówno w przerębli Smile
Raz jeszcze dzięki za rozmowę Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:

Pytanie o te centymetry z mojej perspektywy nie ma znaczenia.


Pozdrawiam serdecznie Smile


Więc nie pisz, ze nie istnieje obiektywna prawda! Ponieważ istnieje i Ciebie otacza. Możesz ignorować, bujać w obłokach, ale fakt jest faktem, 2 cm to 2 cm, niezależnie kto to mierzy. Czy to ogranicza? No kurwa bez jaj. Jak może mnie ograniczać coś, na co nie mam wpływu? Mogę to wykorzystać najlepiej jak potrafię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd wiesz, że nie masz wpływu? Próbowałeś go wywrzeć? A jak weźmiesz nożyce i przetniesz ten patyk, nadal nie masz wpływu?

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego istniejesz w tej postaci, w jakiej istniejesz? Jaki jest cel Twojego istnienia? Dlaczego w ogóle istniejesz, skoro nie-istnienie jest dużo łatwiejsze i prostsze? Pytałeś siebie o to kim jesteś? Czy zastanawiałeś się nad tym czy jesteś tylko worem krwi, kości i mięsa czy może jednak czymś więcej? Zastanawiałeś się co lub kto myśli te wszystkie myśli w Tobie? Zastanawiałeś się dlaczego to coś/ktoś myśli te wszystkie myśli w Tobie? Dlaczego jesteś tutaj, akurat w tym momencie istnienia tego świata, w tym konkretnym przełomowym momencie, w tej konkretnej przestrzeni i na tej konkretnej warstwie istnienia?

Czy może tłumisz w sobie te wszystkie pytania i zakrywasz je "faktami", "mierzeniem" i "ważeniem" tych jak je postrzegasz "fundamentów" czy "podstaw"? Fundamentów czy podstaw czego? Jaki cel ma to wszystko co Cię otacza? I dlaczego to wszystko istnieje, skoro nie-istnienie jest dużo prostsze?

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Skąd wiesz, że nie masz wpływu? Próbowałeś go wywrzeć? A jak weźmiesz nożyce i przetniesz ten patyk, nadal nie masz wpływu?


Proszę Cię, kurwa, człowieku. Jak go przytnę do 18 mm, to jak Ty zmierzysz ten patyk wyjdzie 20 mm? Mi nie chodzi o długość patyka, tylko o obiektywny pomiar, obiektywną prawdę, która jakoby nie istnieje.

de99ial napisał:

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego istniejesz w tej postaci, w jakiej istniejesz? Jaki jest cel Twojego istnienia? Dlaczego w ogóle istniejesz, skoro nie-istnienie jest dużo łatwiejsze i prostsze? Pytałeś siebie o to kim jesteś? Czy zastanawiałeś się nad tym czy jesteś tylko worem krwi, kości i mięsa czy może jednak czymś więcej? Zastanawiałeś się co lub kto myśli te wszystkie myśli w Tobie? Zastanawiałeś się dlaczego to coś/ktoś myśli te wszystkie myśli w Tobie? Dlaczego jesteś tutaj, akurat w tym momencie istnienia tego świata, w tym konkretnym przełomowym momencie, w tej konkretnej przestrzeni i na tej konkretnej warstwie istnienia?


Noo, cały czas zastanawiam się i co? Zastanawiało się już dziesiątki miliardów, napisano miliony mądrych książek, prowadzi się mnóstwo badań i wiesz co? Jeszcze kurwa nie wiadomo, trzeba dalej ryć w genomie i kwarkach. A tym którym się nie chce, nie ogarniają, pozostaje religia Smile

de99ial napisał:


Czy może tłumisz w sobie te wszystkie pytania i zakrywasz je "faktami", "mierzeniem" i "ważeniem" tych jak je postrzegasz "fundamentów" czy "podstaw"? Fundamentów czy podstaw czego? Jaki cel ma to wszystko co Cię otacza? I dlaczego to wszystko istnieje, skoro nie-istnienie jest dużo prostsze?

Pozdrawiam serdecznie Smile


Skąd ja mam wiedzieć po co to istnieje? Nie wiem, ale nie szukam prostych rozwiązań. Religia idzie na skróty, do z góry założonego celu, który jest czyimś celem, nie moim. Ja wolę opierać się na faktach, które nie wiadomo gdzie prowadzą, ale przynajmniej do prawdy.

Fakt, że zastanawiam się nad sobą i światem nie upoważnia mnie do wyciągania z dupy wniosków, opartych na z dupy przesłankach, bo takie postępowanie prowadzi do czarnej dupy zabobonów, nietrafnych domysłów i fałszywych osądów, liczenia diabłów na główce od szpilki. Obiektywny argument ma dla mnie siłę, bo nawet obdarty z manipulacji pozostaje prawdziwy, a jeżeli okaże się fałszem to trzeba umieć go obalić, co da bazę do odkrycia prawdziwego, jeżeli inaczej się nie da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29   » 
Strona 4 z 29

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Chciałbym się z Wami czymś podzielić
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile