W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Stajemy się powoli murzynami - GG a teraz Allegro SOLD   
Podobne tematy
Nasza-Klasa sprzedana 14bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1558
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
it




Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:43, 11 Mar '08   Temat postu: Stajemy się powoli murzynami - GG a teraz Allegro SOLD Odpowiedz z cytatem

Aż coś się robi...

http://biznes.onet.pl/0,1708163,wiadomosci.html

Proponuje bojkot allegro, teraz świstak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę upraszczasz. To że jakaś firma jest notowana na giełdzie w Johannesburgu wcale nie znaczy, że jest afrykańska i że należy do "murzynów". Temu otatniemu wręcz zaprzecza. Laughing

Czy lepiej jakby się sprzedali się Ruskim, Amerykanom, albo Szwajcarom? Jak France Telecom kupował Tepsę też tak protestowałeś?

Jak dla mnie jeden pies - niedługo i tak wszystkie te międzynarodowe korporacje będą miały główną siedzibę w Pekinie. I wtedy wszystkie będą chińskie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalne biznesowe przejęcie nic nadzwyczajnego , z uwagi na to w jakich czasach turbo-ekonomi żyjemy naprawdę to norma.
Wniosek z tego jest inny 1 właściciel Allegro jeko twórca zaczynając od zera stworzył markę wartą wg. informacji prasowych 1,5 mld Euro ->JAKI Z TEGO MORAŁ ?
Ano taki, że polak też może i w czasach nowoczesnych technologi mam nadzieję że to nie jest pierwsze i ostatnie Allegro za parę lat zaistnieje firma która potencjałem prawdopodobnie przewyższy i GG i inne tego typu marki .
Sęk w tym, że polacy muszą uwierzyć w swoje możliwości rozwoju i nie sprzedawać wszystkiego bo tak jak właściciel Allegro gdyby wstrzymał się ze sprzedażą swojego dziecka wcześniej zarobił by 1500 razy więcej teraz bo allegro w pierwszej transakcji kiedy kupowali je Angole kosztowało tylko 1 mln funciaków.

Dlatego wydaje mi się że polska powinna kierować się w rozwoju nowoczesnych technologi promowaniu innowacyjności przecież my przedsiębiorczość mamy wrodzoną wystarczy połączyć to z chęcią edukacji informatycznej ale i nie tylko i przepis na ciastko jest gotowy . Embarassed Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
it




Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TelekomPromitacji nie lubię więc nie protestowałem.
Business is business. Jesteśmy wykształceni i naprawdę dużo potrafimy, a w dziedzinie it przewyższamy nie jeden "zachodni" kraj. Bo kto wygrywa konkursy?

Tylko szkoda, bo jak już sprzedawać to alle chyba więcej jest warte. Alle obsługuje kilka krajów......więc dlaczego nie w przyszłości cały świat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to Allegro powinno wykupywać zagraniczne serwery a nie na odwrót,

poza tym kto był wcześniejszym właścicielem jakaś firma z Anglii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za różnica kto jest właścicielem.
Skoro chcemy korzystać z jego usług to korzystajmy, jak nie to nie.
To że w Afryce, to chodzi zapewne o uniknięcie podatków, ulgi itp.
Nie wierzę, że to spółka prowadzona przez rdzennych afrykańczyków.

W zasadzie to na dzień dzisiejszy większość dużych firm, z których korzystamy, to firmy zagraniczne.
Nie ma się co dziwić, Polska wyszła z dziadów i sprzedała się bogatym firmom. Coś za coś. Mogliśmy tkwić do dzisiaj w biedzie jak sąsiedzi ze wschodu, lub się zaprzedać. Politycy wybrali to drugie. Cóż trudno.
Dla szarego obywatela nie odgrywa to na krótką metę roli, czy operatorem telefoni komórkowej, stacjonarnej, allegro, czy google jest firma zagraniczna czy polska.
Korzystamy z tych usług takich jak google, czy allegro, gdyż są najlepse w branży i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 11 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak przy okazji : porównajcie sobie jakość Allegro z wioskowatym ebayem. ŻAL...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalna biznesowa sprzedaż...w końcu to nie stocznia czy Huta żeby płakać...

Mnie allegro strasznie wnerwia jako totalny monopolista, bo powiedzmy sobie szczerze, jak handlujesz w necie to na świstaku, subaście czy ebay.pl nie zarobisz złotówki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasna cholera,czemu jak jakieś POLSKIE przedsiębiorstwo się rozwija to zamiast dać się rozwijać także na innych rynkach to SPRZEDAJA????Wkurza mnie to niesamowicie Mad .

Pół biedy jeszcze,jeżeli firma słabnie albo jest sprzedawana w ręce cywilizowanej,silnej firmy-wtedy co prawda tracimy markę,ale nie tracimy miejsc pracy.Gorzej jeżeli przedsiębiorstwo jest wyprzedawane za niską cenę jakiejś śmiesznej firmie,która dziś jest,jutro może jej niebyć w szemranym przetargu.Mamy przykład z niedalekiej przeszłości-FSO.Owszem,była to firma zacofana ale z tego co wiem przyzwoicie prosperująca (w 1995,czyli kiedy bawiłem się samochodzikami Wink polonez był jednym z najchętniej kupowanych aut w Polsce).Oczywiście musieli sprzedać.I zamiast sprzedać zakład jakiemuś cywilizowanemu,silnemu inwestorowi to znaleźli jakieś śmieszne DAAAAEEEEEAAAAAEEEEOOOOOWOOOOO ,firmę bez żadnych tradycji ani doświadczenia,produkującą auta równie śmieszne co ich nazwa i logo na masce przypominające obrys GACI (jak będziecie widzieli jakieś auto firmy dajewo to przypatrzcie się znaczkowi firmowemu uważnie a zobaczycie to samo co ja).Rzecz jasna nie było brane pod uwagę ani dobro polskiego przemysłu motoryzacyjnego ani pracowników-po prostu komuś pasowało,że dełóóóóóóóóóóó wygra przetarg (czyt.parę osób dostało w łapkę).Efekt jest taki że wleźli ze swoimi śmieciami,poldka unowocześnili co najwyżej optycznie,a w końcu pociągnęli FSO na dno razem ze sobą.Zakład jest w stanie upadłosci,produkują jeszcze jedynie resztki lamusów...eeee lanosów i części do aveo.Większość pracowników została odesłana na zieloną trawkę a pamiątką po dajewie na żeraniu jest od zasrania szpetnych matizów na drogach.A na naszą fabrykę byli inni chętni.Ford,VW,Citroen...ech :/.
Dlaczego to piszę?Dlatego,że znowu nasze przedsiębiorstwo i to mocniejsze niż fso zostaje wyprzedane jakiejś nieznanej firemce z afryki,która dziś jest,jutro może jej nie być.I może pociągnąć na dno nasze allegro,tak jak kiedyś było z FSO. Mad .Czemu w tym kraju interesy pojedynczych osób są brane wyżej niż interesy kraju i czemu to polskie firmy nie wykupują innych???ech,żal. Mad Mad
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
it




Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iar0 popieram

Bo jak już coś mamy dobrego polskiego oprócz rządów to sprzedajemy.
Myślałem, że pojawią się tutaj głosy patriotyzmu. Powinniśmy chronić to co nasze i dobre.

Kolejna firma sprzedana, pieniądze przecież nie pozostaną w Polsce.

AQuatro
Masz racje niech unikają podatków. A rząd nie będzie miał płacić ludziom strajkującym. My też przecież płacimy podatki. Służbę zdrowia mamy za darmo itd.... Jednak lepiej wyjechać na te "wyspy" i tam żyć spokojniej. Trzeba martwić się o własne 4 litery zamiast o ojczyznę, ona nas nie nakarmi bo i Salomon z pustego nie naleje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sknerus




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar - Onet był kiedyś właścicielem Allegro chyba ITI stworzyło markę Allegro potem sprzedało do Anglii za 1 MLN FUNTÓW a potem ANGOLE odsprzedali (nie wnosząc nic moim zdaniem) za 1,5 MLD EURO .
A kto rządzi BRYTYJCZYKAMI myślę, że wiecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

it napisał:
TelekomPromitacji nie lubię więc nie protestowałem.


Chłopie. To nie firmę sprzedali wtedy a rynek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Stajemy się powoli murzynami - GG a teraz Allegro SOLD
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile