W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?  
Podobne tematy
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi4205
Przyszłość bitcoin97
upadek Bitcoin64
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 18250
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy popierasz pomysł wprowadzenia podatku od nieoddawania napiwków na forum Prawda2?
Tak
53%
 53%  [ 17 ]
Nie
46%
 46%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 2.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale generalnie największy problem jest z kontami na które od dawna nikt się nie loguje, a na których zalegają bitcoiny - i nie wiem przez to, czy to już moje bitcoiny, czy jeszcze ich... i co mam z tym fantem zrobić? Razz
Dlatego myślę że tego typu rozwiązanie (powolna, acz systematyczna konfiskata środków z nieaktywnych kont), to optymalny sposób na redystrybucję forumowego bogactwa, a zarazem lekkie rozruszanie tego praktycznie martwego systemu.


Twoje przestały być w momencie w którym je rozdałeś.
Zachowujesz się gorzej niż bank i to cypryjski.
Banki też nie mogą znieść widoku spokojnie leżącej sobie kapusty i zawsze kombinują jak ją zajebać klientom.
Ty przynajmniej masz na tyle odwagi, że zastanawiasz się wprost "jak zajebać kasę z nieaktywnych kont".
Dlaczego nie stawiasz sobie pytania co zrobić, żeby nieaktywne konta znowu były aktywne?
Dlaczego nie pytasz co zrobić żeby forum rosło?

Widziałem jak zdychały fora, dużo większe od prawdy. Tkwiłem w tym jako administracja. I jako administracja zarzynałem użytkowników. Nie jestem z tego dumny, ale tak właśnie było.
Ty również zarzynasz użytkowników. Obcinasz limit, a później dziwisz się dlaczego nikt się nie loguje. No kurwa dziwne.

Zaprosiłem kumpli na balangę, a ponieważ mówili mi coś co mi się nie podoba to zakneblowałem im pyski, w końcu jestem u siebie. Tylko czemu kumple przestali do mnie przychodzić? Rozdaję im kasę, a oni i tak mnie olewają.

Ogarnij się i odstaw zioło, bo przeszkadza Ci w oglądzie sytuacji.
Jak na razie jesteś na dobrej drodze do zarżnięcia forum, a nie jego ratowania.
Ale to Twój wybór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo napisał:
Widziałem jak zdychały fora, dużo większe od prawdy. Tkwiłem w tym jako administracja. I jako administracja zarzynałem użytkowników. Nie jestem z tego dumny, ale tak właśnie było.

No to widzę że masz teraz od tego poważną traumę.

Aż mi łezka poleciała, jak czytałem o tych wszystkich forach na które patrzałeś jak zdechły pod twoją opieką. Aż normalnie chciałbym ci jakoś pomóc - ulżyć w cierpieniu..
Nie wiem czy jesteś wierzący? Bo jeśli tak to może opowiedz o tym księdzu w konfesjonale; odjebiesz potem 50 zdrowasiek i a nuż poczujesz się lepiej.
Jeśli jednak jesteś niewierzący - cóż, na aż taką poważna traumę to trudno mi coś zaradzić; psychiatra dałby ci pewnie antydepresanty, ale osobiście nie polecam bo ryją beret gorzej niż konfesjonał. To już lepiej się najeb, aby zapomnieć - stara polska sprawdzona metoda na traumy tego typu co twoja Smile

Aaa, no i masz jeszcze napiwek, biedaku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po raz kolejny nic nie dotarło.
Obcinasz mi limit i jednocześnie dajesz napiwek. (schizofrenia w czystej postaci).
A to tylko dlatego, że ośmieliłem się zwrócić uwagę na podstawowy problem na forum, czyli kneblowanie ludzi, którzy mają odmienne zdanie od Twojego.
Wyraziłem tylko swoje zdanie, z którym zresztą zgadza się całkiem sporo użytkowników tego forum.
Wkurwiło Cię, że ktoś ośmiela się krytykować Twoją politykę zarzynania wartościowych ludzi na forum?

Przestań to robić, to i ludzie przestaną Cię krytykować, bo nie będą mieli za co.

Zamiast tego wolisz wymuszać chorą politykę nagradzania wpisów.

Napisz, ale tak szczerze, czy choć przez moment miałeś nadzieję, że wymuszenie nagradzania wpłynie znacząco na podniesienie poziomu na forum?
Czy naprawdę jesteś aż tak naiwny?

Bimi to Twoje metody w zarządzaniu forum powodują, że wartościowi ludzie z niego znikają. Co więcej zdajesz sobie z tego sprawę. Dowodzi tego Twoje zachowanie, czyli ograniczenie mi limitu, kiedy pozwoliłem sobie Ci to przypomnieć.
Przyjmij krytykę swoich zachowań na klatę i je zmień zanim będzie za późno.

Kiedyś nie było napiwków, a ludzie i tak pisali. Wprowadziłeś napiwki - ok. Ale teraz wygląda na to, że chcesz zmusić ludzi do nagradzania głupot, albo ich okradać.
Tak to widzę i mam prawo do wyrażania swojej optyki.

Jednak dla Ciebie jest to powód do ukarania mnie obcięciem limitów o 10 postów. (I jeszcze się dziwisz, że użytkowników ubywa).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, misiek po co ty mi się tu tak produkujesz? Szukasz przyjaciół, czy co? Smile

Jeśli myślisz, że twoje gorzkie żale mnie wkurwiły i dlatego zmniejszyłem ci limit to pragnę cię jak najszybciej wyprowadzić z błędu. Tak w tym przypadku, jak i w zdecydowanej większości innych, limit zmniejszyłem wyłącznie dlatego, że wszelkiej maści pojeby zaśmiecają mi forum - w tym przypadku gorzkimi żalami, które nie wątpię iż skutecznie obrazują poziom twojej traumy, ale zrozum człowieku, że mnie twoje żale kompletnie nie interesują i wyłącznie zaśmiecają mi forum.
Żeby jeszcze przynajmniej było to śmieszne - ale ni chuja, bo człowiekowi aż się serce ściska, gdy widzi jak się nam tu męczysz.

Przyjmij więc do wiadomości, nasz ty straumatyzowany porażkami własnych forów administratorze, że prawda2 (w odróżnieniu od tych twoich poległych wynalazków) nie służy do tego, aby każdy jeden zakompleksiony debil wylewał na nim gorzkie żale pod moim adresem. Nigdy do tego nie służyła, choć faktycznie nierzadko się to tu zdarza, co akurat mogło cię zmylić, zważywszy że na bardzo bystrego to ty mi nie wyglądasz.
Wracając: prawda2 służy do tego abym ja, a więc przy okazji inni, mogli się dowiedzieć ciekawych i przydatnych nam rzeczy.

Mam nadzieję, że rozumiesz iż znajomość poziomu twojego obłędu jest mi absolutnie nieprzydatna - co innego gdybym np. studiował medycynę, ze specjalnością urazy psychiczne i musiał akurat oddać jakąś pracę... tu faktycznie twoje teksty mogły by mi przyjść z pomocą. Ale niestety dla ciebie nie studiuję medycyny ze specjalnością urazy psychiczne i nie muszę akurat oddawać żadnej pracy... i własnie dlatego znowu musiałem upierdolić ci limit Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś bardzo przewidywalny.
Zakładam, że przy obcięciu limitu do 1 osiągniesz orgazm. Smile
Więc nie żałuj sobie. Smile

A, i srebrniki też zatrzymaj.

Żegnam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może, ale mam już 37 lat i wiem z doświadczenia, że z tym akurat lepiej się nie spieszyć, bo kobiety tego nie lubią Smile

Zwłaszcza że i tak już się z nami pożegnałeś, a ktoś tak traumatycznie honorowy jak ty na pewno nie odwróci kota ogonem - więc to już jeden chuj jaki ci tam limit zostawię.


W każdym razie dzięki za uwidocznienie, na własnym przykładzie, dlaczego powolna konfiskata środków z porzuconych kont jest skutecznym rozwiązaniem pewnych problemów; ja osobiście gardzę tymi srebrnikami, ale chętnie rozdam je innym, cobym nie musiał ich dłużej pilnować - bo nie dość że musiał bym ich pilnować za friko, to jeszcze dla takiego niewdzięcznego zjeba jak ty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda Przemo, że w taki sposób żegnasz się z forum Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może pobłogosławionym ujebaniem limitu do 1 umożliwić zakup prawa do napisania posta za 0,001 bt. Aby nie fiziowali za bardzo to można dojebać limit znaków w zakupionym poście, np. tyle ile w historycznym smsie było Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaa.. i przed każdorazowym wysłaniem posta muszą jeszcze przedłożyć zaświadczenie od lekarza, że korzystanie z tego forum nie zagraża ich zdrowiu... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 01 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko sprowadza się do tego, że wpływy z podatku od kiszenia kapusty mają na celu zachęcanie forumowiczów do pisania postów.
za każdy post dostaje się kasę, więc czemu by nie pisać?

każdy post którego nie przeniosę do śmietnika zarobi jakąś tam kwotę - dziś taką, jutro mniejszą, a może nawet większą...

ale co to oznacza w praktyce?
cóż, w praktyce oznacza to tyle, że ten kto ma większy limit może więcej zarobić z podatku od kiszenia kapusty. co bynajmniej nie oznacza że jak ktoś zacznie wysyłać posty tylko po to aby dostać cotygodniowe honorarium, to nie ujebie mu limitu do 1 - bo choć ja nie pobieram tu żadnych opłat, to ciągle jestem jednak kasą numer 1 domagającą się jakości na miarę prawda2 Smile

pamiętajcie jednak że to tylko pieniądze, które ja wykorzystuję do tego by sterować tą stroną. i przede wszystkim nie dajcie się ojebać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:32, 02 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo napisał:
...

Widziałem jak zdychały fora, dużo większe od prawdy. Tkwiłem w tym jako administracja. I jako administracja zarzynałem użytkowników. Nie jestem z tego dumny, ale tak właśnie było.
Ty również zarzynasz użytkowników. Obcinasz limit, a później dziwisz się dlaczego nikt się nie loguje. No kurwa dziwne.
.


Administracja tego forum jest tak samo głupia jak PiS. Gdy siedzi cicho, nic nie robi to tylko rośnie mu poparcie, nagle jebnie jakąś głupotę i wszystko się jebie Laughing
Potem trzeba gasić pożar, obcinać limity, wymyślać jakieś głupoty.... Błędne koło.
Dodatkowo taki jednopostowiec to zakapior (jak dajmy na to ja czy każdy inny "polak"). Tu ujawnia się natura "bzij zabzij a nie popuść" Laughing Siedzimy tu na przekór administracji, starając się udowodnić coś sobie i/lub ewentualnie komuś... I chuj wie na co liczymy. Admin o mentalności Jarosława jest niewzruszony, wszystko się wokół wali a on dalej brnie przed siebie z garstką dupowłazów.
Nie wiem czy to przemyślane działanie czy po prostu zbieg okoliczności i fart, że w odpowiednim czasie wypłynął z takim chwytliwym tematem jakim jest "PRAWDA". Faktem jest, że chwyciło i "żarło" przez jakiś czas. Ale w dupie się poprzewracało i widzimy aktualnie jak rozpaczliwe i głupie gesty są czynione.
Jeszcze raz podkreślę - sami jesteśmy sobie winni. Głupie, polskie zakapiorki Cool Bo każdy z nas myśli, że jest lepszy, mądrzejszy niż ten inny i przeboleć nie może, że jak to UN taki MUNDRY a ma limit 1 post na dobę Laughing
I znowu analogia do PiS - oni, podobnie jak administracja znają mechanizm "dziel i rządź". Nas już podzielono na głupich 1 postowców i tych mundrzejszych, co będą zaciekle sobie wmawiać, że wszystko jest jak powinno być i walczyć o zachowanie status quo.
Naturalnym więc staje się, że podobnie jak coraz mniejsza liczba ludzi udziela się w tzw. życiu publicznym tak coraz mniejsza liczba użytkowników udziela się na forum...
Prawda jest natomiast taka: ani ja, jednopostowiec ani ty mundrzejszy wielopostowcu nie rozdajesz tu (i w życiu) kart. Jesteśmy tylko pionkami w grze. Nie zdajemy sobie (jeszcze) sprawy z siły jaką posiadamy bo mamy klapki na oczach.





ps. i wsadźcie sobie w dupę wasze bitkojny Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 02 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decyzja Bimiego niezła, tylko nazwa chujowa. Gdyby "podatek" zastąpić "kasa do wydania", albo "premia na posty", bulwersantów byłoby pewnie mniej.
Zachwyca mnie jednak polaczkowa postawa niektórych forumowiczów, którzy nie wnosząc niczego do forum oprócz durnych wypocin, krytykują admina, jakby mu codziennie bitka wrzucali.
Mam wygięte na poglądy kogokolwiek, w tym Bimiego. Ale utrzymuje to forum i w pytę czasu go to kosztuje. Zachowanie panienek, które mają "w dupie bitcoiny", a w życiu nawet bitcenta nie kupiły, jest ujmujące
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 02 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
Decyzja Bimiego niezła, tylko nazwa chujowa. Gdyby "podatek" zastąpić "kasa do wydania", albo "premia na posty", bulwersantów byłoby pewnie mniej.

Tutaj wolimy nazywać rzeczy po imieniu, nie bacząc na konsekwencje - to jest właśnie piękno prawdy2. Smile

Przykro mi że wprowadzam nowy podatek, ale wiem że ludzie rozumni nie postrzegają świata wyłącznie w czarno białych kolorach - i dla tych ludzi ów podatek nie będzie czarny, a w najgorszym wypadku szary.
Zaś co do reszty - tych co widzą świat wyłącznie w czarno białych kolorach; ci w jednej części już się pożegnali, zaś w drugiej dalej skomlą jak bure suki... ale tego akurat nie zmienię, bo nie ma takiego podatku coby wyleczył burą sukę z głupoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 02 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prawda jest natomiast taka: ani ja, jednopostowiec ani ty mundrzejszy wielopostowcu nie rozdajesz tu (i w życiu) kart. Jesteśmy tylko pionkami w grze. Nie zdajemy sobie (jeszcze) sprawy z siły jaką posiadamy bo mamy klapki na oczach.
e tam. zbaczacie z kursu. powinniśmy dalej rozmawiać i się spierać, ale o rzeczach istotnych i jak temu zaradzić. bo da się zaradzić wielu problemom nawet na płaszczyźnie prostego konsumenta. nie rozmawiamy o tym co jest istotne, zajmujemy się żydostwem i szerzeniem nienawiści, podziałów. dlatego jest źle. aktualne czasy zmuszają nas nie do kiszenia kapuchy, ale do inwestowania, do przeobrażenia własnych poglądów na życie i rzeczywistość. powinniśmy rozmawiać o głodzie w afryce i azji dobrobyt.html o aids na południu afryki, o dyktaturach i pieniądzach, które zajebali ludziom, o nauce, kosmosie, zdrowiu, szczęściu, wolności. jebać spiski, jebać żydów. co mnie obchodzi gdzie jest jaki symbol albo kto jakie ma korzenie. to jest dopiero samodestrukcja. zobaczcie tylko jak spoleczenstwa palą jana, nie wiedzą co sie dzieje, co robią kobiety, jak ludzie zamykają sie w sobie, zmieniają w swinie. nie rozmawiamy o sprawach konstrukcyjnych, bawimy sie w poglebianie schizofrenii czy debilizmu zwał jak zwał. bardzo mi się ten stan rzeczy nie podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 02 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No adminie, rozruszałeś, nawet przeciwnikó BTC.
Celny ruch. salut salut salut
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 26 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się udało, nie?
Niech tak zostanie przez kilka tygodni - pokonfiskujmy forsę z nieaktywnych kont, a potem zobaczymy co dalej, czy nie dostroić jakoś tego systemu.

Niestety przy obecnym rozwiązaniu, u tych co nigdy nie dają napiwków a piszą, dalej będzie się kisić kapusta i to w jeszcze większej ilości. Nie będę wymieniał imion, ale chyba wiadomo o kogo chodzi. Smile Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy aby coś z tym zrobić (bo apele jak widać nic nie dają) to taki, aby honoraria za posty należały się tylko tym, którzy w danym okresie rozliczeniowym byli zwolnieni z podatku (z uwagi na rozdane napiwki).
Ale to potem - najpierw zostawmy tak jak jest i zobaczmy jak się to rozwinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 26 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba się udało, nie?

udało się, tylko na dłuższą metę ja widzę pewien mankament, otóż załóżmy, że konta kisicieli zostaną wyczyszczone - Ci co piszą posty się trochę wzbogacą i co dalej?
Pozostaną ludzie co piszą posty i rozdają napiwki, chodzi mi o to, że zrobi się takie 'zamknięte koło' - czy to nie będzie z deka bez sensu ?

a czemu tak sądzę ?
Bo widzę to po sobie, rozdałem 10 napiwków, otrzymałem też 10
Nie zależy mi na tych paru btc które otrzymam z podatku (czyli z kont kisicieli) zmierzam do tego, czy to po prostu wszystko nie zrobi się nudne ? Smile

natomiast jeśli chodzi o:
Cytat:
honoraria za posty należały się tylko tym, którzy w danym okresie rozliczeniowym byli zwolnieni z podatku (z uwagi na rozdane napiwki).

jestem za Smile

PS.
wiem, wiem, system narazie jest nowy i dopiero zaczął funkcjonować a ja już marudzę, że nudny Wink
narazie poczekajmy, zobaczymy jak to dalej będzie wyglądać.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 26 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mój udział w łupie zapierdolił zbyt krótki okres rozliczeniowy. Wystarczył tydzień abstynencji i chój Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 26 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:
Cytat:
Chyba się udało, nie?

udało się, tylko na dłuższą metę ja widzę pewien mankament, otóż załóżmy, że konta kisicieli zostaną wyczyszczone - Ci co piszą posty się trochę wzbogacą i co dalej?
Pozostaną ludzie co piszą posty i rozdają napiwki, chodzi mi o to, że zrobi się takie 'zamknięte koło' - czy to nie będzie z deka bez sensu ?

zobaczymy.

zasadniczo plan jest taki, żeby opłacało się pisać posty. oczywiście najlepiej było by gdyby opłacało się pisać wyłącznie ciekawe posty, ale ponieważ ci co kiszą kapustę nie chcą jej używać do decydowania o tym które posty są dla nich ciekawe, to najbardziej sprawiedliwa opcja jest taka, aby dzielić po równo.
któreś posty, z tych obdzielonych, chcąc nie chcąc będą ciekawe. a jak ktoś będzie pisał dużo, lecz nieciekawie, to od tego jest naczelny cieć forum, aby go mu to z deka ograniczyć Smile

no i mam nadzieję, ze kisieciele się z czasem pokapują, że lepiej aby sami rozdali ten jeden napiwek na tydzień, bo to przeciez nie boli, ani nie jest nielegalne, niż żeby ich kasa trafiała również do tych, których nie lubią czytać.

chójaduch napisał:
A mój udział w łupie zapierdolił zbyt krótki okres rozliczeniowy. Wystarczył tydzień abstynencji i chój Wink

będziesz mieć jeszcze szansę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 26 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:

Bo widzę to po sobie, rozdałem 10 napiwków, otrzymałem też 10
Nie zależy mi na tych paru btc które otrzymam z podatku (czyli z kont kisicieli) zmierzam do tego, czy to po prostu wszystko nie zrobi się nudne ? Smile

Myślę, że nie.
Nie chodzi, żeby zarabiać, ale wskazywać to, co ci się spodobało.
ktoś 10 razy zauważył, że jesteś dobry. Bo, przecież, nie dałeś napiwku tej samej osobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 28 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
to najbardziej sprawiedliwa opcja jest taka, aby dzielić po równo.


Po równo nie znaczy sprawiedliwie.

Dla mnie te BTC tutaj to czysta zabawa, żadne realne pieniądze. Do tej pory - jak się okazało, bo nawet tego nie zauważyłem - dostałem napiwek dwa razy, a sam dałem raz (bo post w moich oczach na to zasługiwał). I tak będę robił dalej, czyli jak trafię na post naprawdę moim zdaniem zasługujący na wyróżnienie to go wyróżnię (pod warunkiem, że będę miał czym, bo jak nie będę miał czym to płakać nie zamierzam).

IMHO problemem są nie BTC i "żeby opłacało się pisać" a sama możliwość pisania. Jak wiem, że mam niski limit postów to zaglądam tu sporadycznie, bo po kiego mam czytać i nie mieć możliwości odpisywać? To ile postów produkuję to każdy może sobie sam zaobserwować, jak miałem zadziwiające 18 to i tak nigdy tego nie wyczerpałem, bo jak mam pisać jakieś pierdoły (we własnej ocenie - każdy z nas ma taką, wobec własnych wypowiedzi i cudzych) to wolę nie pisać. Jak miałem 8 to było OK bo w sam raz, a teraz... Teraz wpadam tutaj raz na kilka dni. Bo i po co zaglądać częściej?

W skrócie: niska aktywność to nie problem BTC a limitów. Tylko, że jednego drugim nie naprawisz, a wszelkie systemy "równania" są IMHO głupie. Bo równa się zawsze w dół.

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 31 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego dostałem część łupu i jednocześnie sam się złupiłem? Dlaczego nie objęło mnie zwolnienie z podatku? Kurwa - pogubiłem się w tym. Skomplikowane należycie - znaczy dobry system podatkowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 31 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
a dlaczego dostałem część łupu i jednocześnie sam się złupiłem? Dlaczego nie objęło mnie zwolnienie z podatku? Kurwa - pogubiłem się w tym. Skomplikowane należycie - znaczy dobry system podatkowy...

eee.. jeśli mi wskażesz te cztery napiwki który dałeś w ciągu uprzednich 4 tygodni (co zwalnia z podatku), to chętnie rozważę twoją reklamację Smile

natomiast jeśli miałeś na myśli to, że że ci co płacą podatek, też dostają kasę za posty - no tak akurat jest...
stąd mój pomysł, parę postów wyżej, aby w przyszłości ci co kiszą nie mieli prawa do honorarium za posty.
pomysł skądinąd ciągle czkający na komentarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 06 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że prawo do udziału w łupie powinno być odbierane tym, którzy są łupieni.
Dodatkowo proponuję jeszcze progresywną skalę łupienia - jeśli zostałeś złupiony raz, następnym razem zostaniesz złupiony w podwójnej wysokości.

No i fajnie by było, aby na jakieś 3-5 dni przed datą łupienia przyszła od fiskusa wiadomość z ostrzeżeniem. Wtedy czerwona 1 w menu konto może zmobilizować do ratowania dupy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 06 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proponuję rozważyć systematyczne zasilanie częścią podatku głównego zasłużonego na tym forum w temacie bitcoin - naszego dobrodzieja MELASEK!
Sporo tu zarobiliśmy dzięki założonemu przez niego tematowi. Myślę, że taka symboliczna rekompensata byłaby okay. Oczywiście każdy może go zasilać we własnym zakresie. Jednak systemowe rozwiązanie (jak to pięknie brzmi) byłoby honorowym, uczciwym wyborem.

Pozdrowienia dla bitcoinowców i Melasek rzecz jasna Smile
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile