W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Narastają zwiastuny krachu   
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2373
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6213
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drake




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypominam USA DRUKUJE ZIELONY PAPIER !!!! i z tego punktu widzenia czy to będzie się nazywała obligacja czy $ to NIE MA ZNACZENIA aż do czasu wiary reszty świata w ten paier ..............

a co do wojen to kolejność dla USA (producenta $ ) jest taka:

NIE $ finansują wojnę TYLKO ..... !

Wojna zasysa z rynku $ powodując ich wzrost wartości ............ oczywiście kosztem narodów, dóbr materialnych, pracy itp itd OBJĘTYCH KONFLIKTEM WOJENNYM ...................... vide II wojna światowa, której głównym beneficjentem były amerykańskie (właściwie ponadnarodowe) banki i korporacje finansowe, które wiadomo czyją są własnością Smile ............... i żeby było jasne tych kilkudziesięciu ludzi na świecie którzy tym kręcą od pokoleń można potępiać ale zdrugiej strony należy podziwiać za genialne podporządkowanie sobie reszty świata ................... i założe się że 99,99% populacji na tej ziemi nie wie jak oni się nawet nazywają .................... ale to już inna historia o której kilka osób pisało już na forum ........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drake




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
tej! "drake" możesz podesłać jakieś materiały czy też linki? i jak bym mógł prosić kolejność w jakiej powinno się to czytaćVery Happy(lub oglądać) temat mnie interesuje przedewszystkim mi chodzi o Chiny i Rosje "powiązania" z usa.


......... takich materiałów jeszcze nie ma Smile ......... bo to nie historia tylko najświeższa teraźniejszość ..... czyli plan aktualnie wykonywany ......... więc w necie znajdziesz najwyżej "odpryski" głównych założeń planu ..... ale obserwując uważnie co się dzieje dookoła i samodzielnie myśląc przez pryzmat tych tez które napisałem sam odkryjesz prawdę ............... no może z lekkim "opóźnieniem" ale ją zobaczysz ............... tyle tylko na razie mogę ci powiedzieć

ale na marginesie .............. wszystkich chętnych do odkrywania prawdy przestrzegam !!!! ............ mając tę wiedzę można być albo w "układzie" albo poza nim .... czyli tzw "oszołomem" ..... więc czasami zastanówcie się czy dla własnego zdrowia psychicznego Smile nie lepiej czegoś nie wiedzieć .......... no chyba że istnieją takie fora gdzie można "poczuć" że nie jest się jedynym Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chiny mają 1bld $ rezerwy, ciekawe co się stanie jak wrzucą to na rynek, to znaczy zamienią na Euro Question

Uwalą gospodarke USA (dolar będzie wart 0.001 Euro), a swój dług dolarowy zredukuja wtedy do zera...

Czy może USA do tego nie dopuści, np uzna że od dziś ma nową walutę, a dolarem jak ktoś chce to może palić w piecu, bo jest wart tyle co papier z którego jest zrobiony...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:26, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Greg napisał:
Chiny mają 1bld $ rezerwy, ciekawe co się stanie jak wrzucą to na rynek, to znaczy zamienią na Euro Question

Uwalą gospodarke USA (dolar będzie wart 0.001 Euro), a swój dług dolarowy zredukuja wtedy do zera...

Czy może USA do tego nie dopuści, np uzna że od dziś ma nową walutę, a dolarem jak ktoś chce to może palić w piecu, bo jest wart tyle co papier z którego jest zrobiony...


To nie takie proste. Jeden fałszywy ruch Chin i zacznie się Panika której nic nie powstrzyma i będziemy świadkami hiperinflacji dolara podobnej do hiperinflacji marki w 1923 roku. Podobno zanim dokończyło się butelkę wina zamówioną w restauracji pusta butelka kosztowała tyle ile zapłaciło się za całe wino. Laughing

Jakie konsekwencje będą przewalutowania rezerw dolarowych na euro? Proszę posłuchać tych audycji:
www.fallingdollar.patrz.pl
www.drcorsi.patrz.pl
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:29, 19 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hotmoney.pl/artykul/1429/1/gl.....a-sie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 20 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://news.money.pl/artykul/inwestorzy;pozbywaja;sie;surowcow,153,0,330137.html

co to może oznaczać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 20 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę powiedzieć, że krach nie zmieni świata, bo w mediach odwróci się kota ogonem tak, że ludzie dostrzegą przyczyny kryzysu nie w spisku lecz w tym co media im zaserwują. Tak już było. Dopiero teraz wiedza o spiskowym charakterze krachu przełomu lat 20-30 jest na wyciągnięcie ręki. Ale im więcej ludu się obudzi tym lepiej.

Niech żyje Ron Paul!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 20 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
http://news.money.pl/artykul/inwestorzy;pozbywaja;sie;surowcow,153,0,330137.html

co to może oznaczać?


Hmm, dziwne, trzeba to sprawdzić w inncyh źródłach, bo coś mi tu... śmierdzi Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:44, 21 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi się wydaje że to może być pęknięcie bańki na surowcach, w szczególności na srebrze i złocie tyle tylko że mam pytanie CO SPOWODOWAŁO PIERWSZE GWAłTOWNE SPRZEDAżE? ( i prosze mi nie tłumaczyć że to psychologia tłumu bo on to akurat reaguje ostatni ). Jeszcze mnie dziwi fakt umocnienia się dolca do Euro bo jak może się umacniać gdy poszło info o tym że wtłoczyli dolce żeby ratować płynność? przecież jak wtłoczyli kase to jej jest więcej w stosunku do euro więc powinno się jescze mocniej osłabić! czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 21 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Cytat:

Chcę powiedzieć, że krach nie zmieni świata, bo w mediach odwróci się kota ogonem tak, że ludzie dostrzegą przyczyny kryzysu nie w spisku lecz w tym co media im zaserwują. Tak już było. Dopiero teraz wiedza o spiskowym charakterze krachu przełomu lat 20-30 jest na wyciągnięcie ręki. Ale im więcej ludu się obudzi tym lepiej.


Świata nie zmieni, w sensie kształtu, ale zmieni mentalność ludzi, gdy stracą ekonomiczną pewność bytu zwrócą wzrok w kierunku nowych ruchów społecznych których celem będzie zmiana tej chorej obecnej rzeczywistości, zaczną w nich narastać radykalne postawy i oto nie wiem jak Wam, ale mi chodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 21 Mar '08   Temat postu: Z bloga.... Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
mi się wydaje że to może być pęknięcie bańki na surowcach, w szczególności na srebrze i złocie tyle tylko że mam pytanie CO SPOWODOWAŁO PIERWSZE GWAłTOWNE SPRZEDAżE? ( i prosze mi nie tłumaczyć że to psychologia tłumu bo on to akurat reaguje ostatni ). Jeszcze mnie dziwi fakt umocnienia się dolca do Euro bo jak może się umacniać gdy poszło info o tym że wtłoczyli dolce żeby ratować płynność? przecież jak wtłoczyli kase to jej jest więcej w stosunku do euro więc powinno się jescze mocniej osłabić! czy nie?


Wszystko "widać na naszej giełdzie".....
Dno-gieldy
Krach-na-gieldzie
Bajki Pana Skrzypka
Jak zostałem Mendą
Bydło hodowlane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 21 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julass napisał:
mi się wydaje że to może być pęknięcie bańki na surowcach, w szczególności na srebrze i złocie tyle tylko że mam pytanie CO SPOWODOWAŁO PIERWSZE GWAłTOWNE SPRZEDAżE? ( i prosze mi nie tłumaczyć że to psychologia tłumu bo on to akurat reaguje ostatni ). Jeszcze mnie dziwi fakt umocnienia się dolca do Euro bo jak może się umacniać gdy poszło info o tym że wtłoczyli dolce żeby ratować płynność? przecież jak wtłoczyli kase to jej jest więcej w stosunku do euro więc powinno się jescze mocniej osłabić! czy nie?



Silny spadek na surowcach wynika z procesu delevaraging, czyli zamyknia pozycji przez fundusze hedge'ingowe. Jednocześnie w USA niesamowicie wzrósł popyt na Treasure Bills T-Bills 13 tygodniowe obligacje skarbowe USA. Profefesjonaliści z powodu braku zaufania wycofują swoje pieniądze z banków oraz papierów dłużnych innych insytytucji. To może świadczyć o tym, że jesteśmy już blisko jakiś przełomowych zdarzeń na rynkach finansowych.


Najlepsze w Newsweeku pojawił się artykuł w dziale Biznes Finanse

"CHCIWOŚĆ MATKĄ KRYZYSU"
"Jak się rodzi kryzys finansowy i dlaczego z obecnym sobie poradzimy, ale przy następnym potrzebny już będzie globalny bank centralny".

Dobre ... winę zwalają na chciwość ludzi, inwestorów itd. zaś sam kryzys na dodatek chcą wykorzystać do jeszcze większego uglobalnienia wpływów banków centralnych, których działania są prawdziwą przyczyną tego kryzysu. Pranie mózgu masom!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 21 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki z info. no i komentujcie wydarzenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 21 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do waha123: Dzięki za stronkę! dobra na maxa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:52, 22 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=ccPMKlOU6dw&feature=user
Cytat:
Kuczyński: Bańki spekulacyjne spowodują kryzys gospodarczy
Światowym rynkom i systemowi finansowemu należy się jakaś reforma, ale obawiam się że do niej nie dojdzie jeżeli nie będzie długotrwałej recesji w USA połączonej ze spowolnieniem na całym świecie. Tylko wtedy możni tego świata zwrócą uwagę na braki obecnego systemu, który sprzyja powstawaniu baniek spekulacyjnych, a co za tym idzie kryzysom - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Xelion Doradcy Finansowi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FED też czasem zrobi coś dobrego Wink
Uratowanie piątego największego banku inwestycyjnego w USA przed rychłym bankructwem - bank Bear Stearns

Gdyby ten bank "poleciał" to byłoby to mocnym kopnięciem rynku finansowego w USA w plecy, a efekt domina dokończyłby dzieło.

Bear Stearns poszedł za 30 mld USD, ale nabył go JP Morgan, który wyłożył 1 mld USD Smile a pozostałe 29 mld USD wyłożył FED Very Happy

Fakt, JP Morgan zrobił niezły interes za który de facto zapłacą podatnicy USA (29 mld USD od FED), ale faktem też jest, że udało się opanować sytuację, a skutki rozeszły się po kościach czyli podatnikach Wink Nie podlega dyskusji decyzja FED-u (czy JP Morgan?) bo upadek Bear Stearns miałby spotęgowane skutki
-----
dawajcie jakieś konkrety z FED-u, MFW i BŚ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz555 napisał:
FED też czasem zrobi coś dobrego Wink
Uratowanie piątego największego banku inwestycyjnego w USA przed rychłym bankructwem - bank Bear Stearns


Uratowali go? Najpierw doprowadzili do upadku tego banku potem kupili go za grosze. Połączyli z innym bankiem i dobrze na tym zarobili. To nie jest "coś dobrego" tylko niepospolita kradzież.
_________________
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leski napisał:
Uratowali go? Najpierw doprowadzili do upadku tego banku potem kupili go za grosze. Połączyli z innym bankiem i dobrze na tym zarobili. To nie jest "coś dobrego" tylko niepospolita kradzież.

taki tok myślenia przyjmujemy w stosunku do FED, zgoda, bo na 100 % w większości przypadków tak jest/było, ale to jest wyjątek od reguły. Bear Stearns stracił lwią część swoich aktywów na ryzykownych inwestycjach poza USA, część aktywów jest zamrożona, podczas gdy już na dzień dzisiejszy topnieją, a pozostała część aktywów nie może wrócić w dolarach - oficjalnie Wink lub nie chce - bo straty się zwiększą Wink To jest bank inwestycyjny działający głównie poza USA w sektorze B2B. FED miał realny wpływ na Bear Stearns jak ja na GPW Wink oczywiście poza rezerwami i stopami.

Taki tok myślenia przyjmujemy w stosunku do FED i słusznie, ale to jest wyjątek od reguły
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ropa naftowa.
Jeszcze w ubiegłym roku mówiono o barierze psychologicznej w cenie ropy na poziomie 100 USD. Dzisiaj cena wynosi 113 USD Wink
I cena ropy będzie rosnąć dopóki USD spada, według zasady - im większy spadek USD, tym wyższy skok cenowy ropy. A za ropą wiadomo Wink najpierw gaz, potem żywność.
Jeszcze jakaś "wycieczka" na bliski wschód lub do ameryki południowej z "zabawą w wojnę" i kolejne poletko do obrobienia i zarobków, niemówiąc już o tym, że sama "wycieczka" ba, nawet zapowiedź "wycieczki" podniesie ceny ropy i osłabi dolara. I dalej gaz, żywność Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego Pana nie lubimy, ale możemy posłuchać
http://www.georgesoros.com/call040408
podobnie z tym Panem:
www.greenspan.CFR2005.patrz.pl
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

link: http://ft.onet.pl/11,8923,nadchodzi_era_kontrolowania_bankow,artykul.html
nie mam nic przeciwko - tylko żeby bo zakończeniu kryzysu (jeśli taki nadejdzie) rola nadzoru powróciła na swoje miejsce Very Happy
Cytat:
Nadchodzi era kontrolowania banków

Organy nadzoru bankowego zdecydowały się w środę przykręcić branży śrubę za pomocą zasad, mających zapobiec powtórce z kryzysu, który wstrząsnął systemem finansowym. Propozycje ze strony Bazylejskiego Komitetu Nadzoru Bankowego podkreślają determinację organów nadzoru, by po zawirowaniach na rynku kredytowym, które obnażyły słabość globalnych struktur kontroli, szybko zaostrzyć regulacje.

- Jest wielka presja polityczna, by coś zrobić – muszą zostać podjęte jakieś działania – powiedział jeden z wysokich rangą urzędników amerykańskich. Plany nakreślone w środę będą wymagały od banków, by odkładały więcej kapitału jako zabezpieczenie dla skomplikowanych produktów ustrukturyzowanych i inwestycji pozabilansowych – dwóch głównych źródeł napięć w ostatnich miesiącach. Banki będą również zobowiązane, by usztywnić swoje praktyki dotyczące zarządzania ryzykiem.

Decyzja ta zbiega się propozycjami organów wyznaczających standardy księgowe, które chcą poprawić transparentność banków, wymagając od nich wyjątkowo ścisłego ujawniania inwestycji pozabilansowych.

W wywiadzie dla dziennika ”Financial Times” sir David Tweedie, prezes Rady Międzynarodowych Standardów Księgowych zasugerował, że zasady powinny zostać zmienione w ten sposób, by zmuszać banki do ujawniania szczegółowej listy pozabilansowych wehikułów inwestycyjnych – nawet tych, z którymi nie mają oficjalnie prawnych powiązań.

Plan komitetu bazylejskiego stanowi krok w stronę zbudowania podstaw dla Bazylei II, systemu formalnie przyjętego przez większość banków świata w tym roku, po niemal dekadzie przygotowań. Bazylea II ma poprawić alokację kredytu w systemie finansowym poprzez wykorzystanie, jako punkt wyjścia, własnego modelu obliczania ryzyka przez banki, po to by określić, ile kapitału powinny trzymać.

Zamieszanie, które doprowadziło do idących w dziesiątki miliardów dolarów strat w dużych bankach i bankructwa kilku mniejszych, skłoniło nawet niektórych polityków i decydentów do wysunięcia postulatu unieważnienia Bazylei II.

Proponowane zmiany zapewne wzmogą presję na banki, by zwiększyć swoje rezerwy. - Oczekujemy, że banki będą chciały podnieść kapitał raczej wcześniej niż później, po to, by nie ryzykować, że znajdą się na końcu kolejki, nawet jeżeli nowe regulacje nie zostaną wprowadzone od razu - napisali w raporcie analitycy Royal Bank of Scotland.

Bazylejski komitet przyznał jednak, że przeforsowanie zmian zbyt szybko może przysporzyć kłopotów bankom, które będą musiały wzmocnić swoje rezerwy i ograniczyć akcję kredytową.

Zmiany mają również ograniczyć skomplikowane techniki, przy pomocy których banki transferują ryzyko. - Banki będą teraz miały mniej powodów, by wyprowadzać aktywa ze swoich bilansów, co spowoduje, że będą większe i bezpieczniejsze - powiedział Jan Loyes, starszy ekonomista w JPMorgan. - Nowy rynek sekurytyzacji będzie mniejszy, w mniejszym stopniu lewarowany, bardziej jawny i będzie polegał bardziej na dystrybucji ryzyka niż na doświadczeniu.

Równolegle, niektórzy przedstawiciele MFW forsują pomysł ograniczenia liczby podmiotów, które mogłyby handlować swapami kredytowymi, zaś Gary Stern, prezes oddziału Rezerwy Federalnej z Minneapolis twierdzi, że organy nadzoru powinny mieć prawo powstrzymywania instytucji nie objętych siatką bezpieczeństwa przed budowaniem pozycji, które tworzą ryzyko systemowe.

Autorzy: Peter Thal Larsen, Gillian Tett i Jennifer Hughes - Londyn
© The Financial Times Limited 2008


waha123 napisał:
Wszystko "widać na naszej giełdzie".....
Dno-gieldy
Krach-na-gieldzie
Bajki Pana Skrzypka
Jak zostałem Mendą
Bydło hodowlane

to jest dobre, to jest potrzebne

JackBlood napisał:
Tego Pana nie lubimy, ale możemy posłuchać
http://www.georgesoros.com/call040408

Ten Pan nie jest taki zły na jakiego wygląda Wink
trzeba spojrzeć na niego obiektywnie i w szerszym kontekście.
Jak w polityce Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Greg napisał:
Chiny mają 1bld $ rezerwy, ciekawe co się stanie jak wrzucą to na rynek, to znaczy zamienią na Euro Question

Uwalą gospodarke USA (dolar będzie wart 0.001 Euro), a swój dług dolarowy zredukuja wtedy do zera...

Czy może USA do tego nie dopuści, np uzna że od dziś ma nową walutę, a dolarem jak ktoś chce to może palić w piecu, bo jest wart tyle co papier z którego jest zrobiony...


tak i znajdzie sie idiota ktory wezmie od nich te dolary... bez jaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

franek12 napisał:
tak i znajdzie sie idiota ktory wezmie od nich te dolary... bez jaj


Nasz rząd?
_________________
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 18 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink mozliwe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Narastają zwiastuny krachu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile