W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Żydzi mają sentyment do Polski - na to wychodzi  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2993
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 18 Sie '13   Temat postu: Żydzi mają sentyment do Polski - na to wychodzi Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłam szczególnie bardzo cięta na Żydów, ani mnie ziębili, ani grzali. Po dzisiejszej lekturze mina mi zrzedła, głównie dlatego, że nie znalazłam ani jednej strony, która jakkolwiek świadczyłaby takie „usługi” (jak poniżej), które dotyczyłyby innych krajów, np. Niemiec, Szwecji, Hiszpanii czy choćby Rosji. Nie wiem, co Żydzi tak ciekawego mogą widzieć w Polsce (a nie w innych krajach), że mają kancelarie i organizacje specjalizujące się w polskim prawie i procedurach. Zapraszam do lektury... Linki ze stron izraelskich i po hebrajsku, kto ma czas, niech sobie translatuje całość choćby w google translator... dla mnie tłumaczył koleś który z racji kierunku studiów, studiował hebrajski. Zapisałam tylko kwestie oddające sedno. No to zaczynam:

"Nasza organizacja specjalizuje się w prowadzeniu procedury ubiegania się o obywatelstwo polskie dla Izraelczyków pochodzenia polskiego przez potwierdzenie polskiego obywatelstwa pierwszego pokolenia urodzonego w Polsce, nawet jeśli nie ma wszystkich wymaganych dokumentów, aby udowodnić obywatelstwo. Dzięki ratyfikacji obywatelstwa pierwszej generacji istnieją uprawnienia dla przyszłych pokoleń i może być wydany status obywatelstwa polskiego w drugim i trzecim pokoleniu imigrantów z Polski."

http://www.polishcitizen.co.il/about-us.html

Co ciekawe, przypuszczam, że podstawą czynności nadawania obywatelstwa polskiego, polskiego paszportu, itd Izraelczykom, jest ustawa o repatriacji Polaków lub osób pochodzenia polskiego. Jednak po skrzętnym przeszukaniu wszelakich ustaw, dostępna jest tylko ustawa o repatriacji Polaków i osób pochodzenia polskiego ze wschodu (kresy, itd.), ale nie ma ustawy (a przynajmniej ja jej nie znalazłam) o repatriacji... Izraelczyków czy ogólnej ustawy o repatriacji dotyczącej wszystkich bez względu na kraj. Jednak mniemam, że jakakolwiek ustawa, a zwłaszcza jej tekst ujednolicony o repatriacji stanowi tak samo, więc...
Ustawa z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji:
Art. 5. 1. Za osobę polskiego pochodzenia, w rozumieniu niniejszej ustawy, uznaje się osobę
deklarującą narodowość polską i spełniającą łącznie następujące warunki:
1) co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej;
2) wykaże ona swój związek z polskością, w szczególności przez pielęgnowanie polskiej mowy, polskich tradycji i zwyczajów.

2. Za osobę polskiego pochodzenia uznaje się również osobę deklarującą narodowość polską, która posiadała w przeszłości obywatelstwo polskie lub co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków posiadało obywatelstwo polskie oraz spełniającą warunek określony w ust. 1 pkt 2. (patrz wyżej art. 5 pkt. 2).

No tak... repatriacja wydaje mi się, dokonała się w czasie, gdy Żydzi polskiego pochodzenia masowo wyjeżdżali spowrotem do Izraela (co większość zwiała do USA). Jak można repatriować z powrotem obcokrajowca nie w jego kraju?
Jeśli kultywowanie języka polskiego, zwyczajów i tradycji jest podstawą repatriacji, chciałabym wiedzieć, którzy Żydzi polskiego pochodzenia zmuszeni do opuszczenia Polski, przekazali dalszemu pokoleniu jakiekolwiek polskie tradycje, zwyczaje czy choćby język polski? Ale na tych stronach (obydwu) nie ma mowy o kultywowaniu języka, tradycji, zwyczajów, polskości... a po prostu... chcesz mieszkać w Polsce, mieć obywatelstwo i polski paszport? Masz dokumenty, że twój dziadek czy pradziadek był Polakiem lub pochodzenia polskiego? Nie? Ok, to nie szkodzi, wszystko da radę załatwić. Chcesz wyfuzjować polskie firmy? Bez problemu, da się to zrobić.

No i właśnie... wisienka na torcie. Izraelska kancelaria prawnicza, specjalizująca się szczególnie w polskim prawie:

"Howell - Tucker & Co - Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z różnych dziedzin prawa gospodarczego i prawa nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem działalności gospodarczej i inwestycji w Polsce.

Zapewniamy obsługę prawną dla inwestorów, inwestorów prywatnych i firm działających w Polsce i Izraelu, zwłaszcza w dziedzinie nieruchomości, ale także w high - tech, transportu i turystyki, jak również fuzje przejęcia polskich firm. Podobnie załatwiamy kwestie restytucji w Polsce oraz sprawy spadkowe i testamentowe. Zapewniamy płynność czynności prawnych pomiędzy Polską a Izraelem, a także specjalizujemy się w międzynarodowym prawie spadkowym."

http://www.polishlaw.co.il/?categoryId=26135


Pytam się... wtf?
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 18 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wisienka na torcie, to nic... znalazłam perełkę. Cytuję:
"Polska przystąpiła do Unii Europejskiej dnia 01.05.2004, w związku z tym istnieje duże zainteresowanie uzyskaniem paszportu umożliwiającego naszym potomkom żyć, studiować i pracować w Polsce i UE!
Przed rozpoczęciem czynności w uzyskaniu polskiego paszportu niezbędne jest posiadanie polskiego obywatelstwa.
W związku z ratyfikacją i porozumieniem międzynarodowym, przyszłe pokolenia mogą otrzymać obywatelstwo polskie.
Nie ma potrzeby znajomości języka polskiego w celu uzyskania obywatelstwa polskiego (...)"!!!

http://www.polishpassport.com/

A ja myślałam, że ustawa o obywatelstwie polskim mówi inaczej... że język polski jest niezbędny do uzyskania obywatelstwa (patrz ostatni punkt cytowanej ustawy) Shocked Jednak są równi i równiejsi na to wychodzi...


Ustawa z dnia 14 lutego 2012 r. o obywatelstwie polskim
Rozdział 4
Uznanie za obywatela polskiego
Art. 30. 1. Za obywatela polskiego uznaje się:
1) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 3 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub na podstawie prawa stałego pobytu, który posiada w Rzeczypospolitej Polskiej stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego;
2) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, który:
a) pozostaje co najmniej od 3 lat w związku małżeńskim zawartym z obywatelem polskim lub
b) nie posiada żadnego obywatelstwa;
3) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, które uzyskał w związku z posiadaniem statusu uchodźcy nadanego w Rzeczypospolitej Polskiej;
4) małoletniego cudzoziemca, którego jedno z rodziców jest obywatelem polskim, przebywającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, a drugie z rodziców nieposiadające obywatelstwa polskiego wyraziło zgodę na to uznanie;
5) małoletniego cudzoziemca, którego co najmniej jednemu z rodziców zostało przywrócone obywatelstwo polskie, jeżeli małoletni przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, a drugie z rodziców nieposiadające obywatelstwa polskiego wyraziło zgodę na to uznanie;
6) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie i legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 10 lat, który spełnia łącznie następujące warunki:
a) posiada zezwolenie na osiedlenie się, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawo stałego pobytu,
b) posiada w Rzeczypospolitej Polskiej stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego;
7) cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, które uzyskał w związku z polskim pochodzeniem.
2. Cudzoziemiec ubiegający się o uznanie za obywatela polskiego, z wyłączeniem cudzoziemca, o którym mowa
w ust. 1 pkt 4 i 5, jest obowiązany posiadać znajomość języka polskiego potwierdzoną urzędowym poświadczeniem, o którym mowa w art. 11a ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. Nr 90, poz. 999, z późn. zm.5)), świadectwem ukończenia szkoły w Rzeczypospolitej Polskiej lub świadectwem ukończenia szkoły za granicą z wykładowym językiem polskim.

_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3490
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:19, 19 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz Zydzi maja sentyment do Polski !!!!


List do Pana Kwiatkowskiego

Jacek Kwiatkowski Szczecin
kilka razy wysyłałem to samo pytanie związanym ze stroną
www.kandydaci2015.pl


i nie otrzymywalem odpowiedzi, czy docierają do Pani moje emaile?
pozdrawiam Jacek Kwiatkowski



Wszystkie wiadomosci dostalam od Pana. Nie mialam tylko czasu skupic sie nad nimi. Nie czytalam jeszcze Pana zalozen konstytucyjnych. Jedno jest dla mnie pewne, ze nie one maja jakies znaczenie !

Polski juz nie ma i nie bedzie ! Niemka krolowa brytyjska kazala Anglikom Polske zniszczyc [tak jak nauczyla ich niszczyc inne kraje na swiecie]. Anglicy do tego niszczenia Polski dokooptowali sobie Niemcow, bo wiedzieli, ze Niemcy zawsze nas niszczyli. Niemcy od 1957 roku mieli bron falowa, ktora pokryjomu dostali od krolowej angielskiej. Bron falowa jest bronia nieslyszalna i niewidoczna. Wlasnie ta bronia Anglicy z Niemcami wybili wszystkich Polakow na swiecie i zniszczyli Polske. Anglicy na zyczenie krolowej zadanie wypelnili, tylko ze zostali po zeby uzbrojeni Niemcy. Niemcy zawsze zdobywali caly swiat i zdobywaja go dalej. Anglicy w pore nie rozbroili Niemcow i dlatego teraz tez gina masowo. Jak Niemiec ma bron, wolnosc i wladze, to bedzie koniec swiata. Najpierw zacznie brakowac jedzenia, bo malo ludzi na swiecie uprawia dzisiaj ziemie, a to co uprawia, to Niemcy niszcza. Wiadomo, ze w Afryce i Azji mieszkaly miliardy ludzi. Ci ludzie zastapili juz prawie zupelnie Amerykanow i Europejczykow. Amerykanow i Europejczykow z dnia na dzien ubywa. Tacy Europejczycy jak Niemcy czy ukrainskie koltuny sa dla Europy szkodliwe. Tych ludzi do Europejczykow zaliczac nie wolno !!!!

Koniec swiata juz nastapil. Teraz Niemcy swiat oczyszcza ze wszystkiego z Uraincami, a na koncu Ukraincy Niemcow zjedza i sami padna z glodu. Tak to wlasnie zakonczyla sie cywilizacja na Ziemi.

Pan sie bawi jeszcze na komputerku za pieniadze z fundacji, ale juz dlugo to nie potrwa !

Krolowa Brytyjska placila duze pieniadze niektorym Szkotom !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8570
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 19 Sie '13   Temat postu: Re: Żydzi mają sentyment do Polski - na to wychodzi Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisał:

Pytam się... wtf?


To ci mówię, nie Izrael miał być Ziemią Obiecaną a państwo żydowskie na terenie Rzeczypospolitej . Niemożliwe , z tego co przeczytałem kiedyś na tym forum ( nie podam linka, bo nie wiem gdzie to jest ) , żydzi dążyli do utworzenia swojego państwa na terenie zaboru pruskiego , przed I wojną .
A dlaczego Polska ? Bardzo tolerancyjni byliśmy , później przyszli żydzi i naszą tolerancje wykorzystali . Swoje państwo w Palestynie, na chuj, jak tam byli wrogo nastawieni tubylcy i kiepska gleba, a z resztą , jak namówić miliony by porzuciły swoje życie w np Polsce i wyjechali na niegościnne występy do Palestyny ( po to wymyślono - m.in.- drugą wojnę ze swoimi okropieństwami i kłamstwami , by przekonać żydów do Izraela ) .
Śmiem wnioskować że przed I wojną , większość syjonistów była za utworzeniem państwa żydowskiego w Europie, dopiero po I wojnie , opcja państwa w Palestynie wzięła górę .

A teraz , teraz to wszystko kupią , bo Bogiem jest żydowski zahaw ha-egel ( liczy się pierwszy bóg Wink )
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 19 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja podam linka do Judeopolonii> http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_47.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 19 Sie '13   Temat postu: Re: Żydzi mają sentyment do Polski - na to wychodzi Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisał:
co Żydzi tak ciekawego mogą widzieć w Polsce (a nie w innych krajach), że mają kancelarie i organizacje specjalizujące się w polskim prawie i procedurach.
(...)
Pytam się... wtf?

Śpieszę wyjaśnić. Żydzi licznie zamieszkiwali nadwiślańską państwowinę. Niemal w każdym mieście znajdziemy żydowski cmentarz. To równie żydowska ziemia, co polska. Jednakże Żydów pozbawiono prawa do tej ziemi, a wręcz brutalnie ich z niej wypierdolono. Żydowskie mienie zostało w znacznym stopniu zrabowane lub zawłaszczone. Są zorganizowani i walczą o swoje prawa wykorzystując dostępne instrumenty. W mojej ocenie każdy Żyd, którego przodkowie pochodzą z Polski, powinien otrzymać polskie obywatelstwo, niezależnie czy wystąpi z takim wnioskiem. To państwo powinno zadbać o odszukanie potomków dawnych Polaków i zwrócić się do nich z prośbą, by zechcieli przyjąć należne im obywatelstwo, jakie posiadali ich ojcowie i dziadkowie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Ci pośpieszę z wyjaśnieniem, że państw o których mówisz już dawno NIE MA. Rzeczpospolitą za zgodą Sejmu rozwiązano. II Rzeczpospolitą zwaną Polską rozdeptał Hitler i wszelkie wiążące to państwo relacje zniknęły -DROP i nie ma. Później była PRL, która została utworzona przez porozumienie "aliantów". Zlikwidowana w 1989 a na jej terenie ustanowiono coś co obecnie jawi się jako RP II^2. Nie ma żadnych powodów do oddawania komukolwiek czegokolwiek poza dobrowolnością którą na lewo i prawo oraz w górę i w dół prezentują w naszym imieniu obecni nadzorcy. Sytuacja dokładnie jak przed I Sejmem Rozbiorowym. Jedni idą za zaszczytem inni za posadą a pozostali za wziątkę.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 20 Sie '13   Temat postu: Re: Żydzi mają sentyment do Polski - na to wychodzi Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
softsoul1802 napisał:
co Żydzi tak ciekawego mogą widzieć w Polsce (a nie w innych krajach), że mają kancelarie i organizacje specjalizujące się w polskim prawie i procedurach.
(...)
Pytam się... wtf?

Śpieszę wyjaśnić. Żydzi licznie zamieszkiwali nadwiślańską państwowinę. Niemal w każdym mieście znajdziemy żydowski cmentarz. To równie żydowska ziemia, co polska. Jednakże Żydów pozbawiono prawa do tej ziemi, a wręcz brutalnie ich z niej wypierdolono. Żydowskie mienie zostało w znacznym stopniu zrabowane lub zawłaszczone. Są zorganizowani i walczą o swoje prawa wykorzystując dostępne instrumenty. W mojej ocenie każdy Żyd, którego przodkowie pochodzą z Polski, powinien otrzymać polskie obywatelstwo, niezależnie czy wystąpi z takim wnioskiem. To państwo powinno zadbać o odszukanie potomków dawnych Polaków i zwrócić się do nich z prośbą, by zechcieli przyjąć należne im obywatelstwo, jakie posiadali ich ojcowie i dziadkowie...




Wpis adekwatny do pseudonimu autora.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
Śpieszę wyjaśnić. Żydzi licznie zamieszkiwali nadwiślańską państwowinę. Niemal w każdym mieście znajdziemy żydowski cmentarz. To równie żydowska ziemia, co polska. Jednakże Żydów pozbawiono prawa do tej ziemi, a wręcz brutalnie ich z niej wypierdolono. Żydowskie mienie zostało w znacznym stopniu zrabowane lub zawłaszczone. Są zorganizowani i walczą o swoje prawa wykorzystując dostępne instrumenty. W mojej ocenie każdy Żyd, którego przodkowie pochodzą z Polski, powinien otrzymać polskie obywatelstwo, niezależnie czy wystąpi z takim wnioskiem. To państwo powinno zadbać o odszukanie potomków dawnych Polaków i zwrócić się do nich z prośbą, by zechcieli przyjąć należne im obywatelstwo, jakie posiadali ich ojcowie i dziadkowie...


Naprawdę? Wypierdolono ich brutalnie? A gdzie oni wszyscy byli jak trzeba było walczyć o niepodległość?!!! Legiony Polskie w latach 1914 – 1918 liczyły około 17.000 żołnierzy, z czego niecałych 700 było Żydami! Reszta lachę wykładała, mieli stosunek „neutralny” (czyt: obojętny). To samo z powstaniem styczniowym 1864 r, większość Żydów: stosunek obojętny!, legiony polskie liczyły 4% Żydów. II wojna światowa, stosunek większości Żydów: obojętny, a ówcześnie było ich sporo w Polsce. Lachę wykładali, aby walczyć o niepodległość, a obudzili się, gdy ludność była na tyle wk*rwiona, że mieli w dupie ratowania wiecznie ich dupy, walczenie o niepodległość, żeby Żydom mieszkało się dobrze. Jasne, niech głupie polaczki dają się zażynać w imię ratowania dup żydów. Ba! K*rwa doszło co do czego, w 1939 roku Polska przyjęła wszystkich Żydów wysiedlonych z Niemiec, to w czasie II wojny światowej, tylko nieliczni Żydzi przystąpili do obrony Polski, a potem większość zwinęła mandżury i spierdolili do Izraela, USA czy Argentyny.
Tak, Polska to jest k*rwa też ich ziemia, za którą walczyć się nie chciało, a potem lament i pretensje do całego świata. Kto im bronił zaciągać się w większości do armii (na przestrzeni całej historii Polski) i walczyć o niepodległość? Nikt! Dosłownie nikt! Oni zawsze najlepsi byli w spierdalaniu, ukrywaniu się i umywaniu rąk. Nieliczni Żydzi mieli jakieś epizody wsparcia państwa polskiego, ale faktem jest, że większość zawsze miała stosunek obojętny i czekali z założonymi rękoma, a następnie jak grunt się palił, spierdalali jak jeden mąż. Ale weź do ręki przeciętną książkę historyczną... ooo!!! Żydzi mieli znaczny udział w walkach o niepodległość Polski, ale liczby mówią same za siebie, nawet prostej matematyki nie oszukasz, bo 2 dodać 0 zawsze wyjdzie 2!!!
Kto dla mojej rodziny zwróci ziemie zagrabione przez Żydów w 1856 roku, gdzie nikt się nie pytał mojego pradziadka, czy będzie pracował na Żydów! Ziemie, które mój pra-pradziadek kupił, wybudował dom i uprawiał. Żyd wywłaszczył teren do której należała jego ziemia i nikt się k*rwa nie pytał, czy mój pra-pradziadek i pradziadek chcą odpierdalać pańszczyznę dla Żydów, a potem płacić czynsz, bo musiał!!! Następnie Żyd spierdolił, ziemię zagarnięto i wysiedlono moich przodków, bo w świetle prawa ziemia należała do Żyda... którą moi przodkowie od Żydów nie kupowali, ale od Królestwa Polskiego!!!
Jeśli już, najpierw powinniśmy zająć się odzyskaniem ziem naszych przodków, a potem dopiero respektować jakiekolwiek żądania czy to Żydów czy to innych nacji!!!

Co do zorganizowania Żydów… tak, zauważyłam już właśnie, że oni są zorganizowani zwłaszcza w spierdalaniu, gdy się pali grunt i dochodzeniu swoich praw do nie swojego mienia.
W czasach, gdy byłam dzieckiem i mieszkałam w Polsce, mieszkałam w domu, który wybudowali Niemcy i kiedyś mieszkali tam pradziadkowie czy dziadkowie Niemców... W latach 80-tych ub. stulecia, przyjechała parka Niemców z tłumaczem, byli to potomkowie tych, którzy mieszkali wcześniej. Przyjechali, chcieli zobaczyć gdzie i jak mieszkali ich przodkowie, posiedzieli, pogadali (przez tłumacza) i pojechali... Pod koniec lat 90-tych przyjechała kolejna generacja tych Niemców, chcieli kupić dom przodków, ale co istotnego, zmienili zdanie, powiedzieli: „Mieszkajcie tutaj spokojnie, żyjcie jak żyliście, jest to praca naszych przodków, ale najważniejsze, że nie poszła na marne, to tak na prawdę jest wasza ziemia, a tak jakby nasz dom”. Domu nie kupili, choć nadal odwiedzają co kilka lat, już z kolejnym pokoleniem. Wielu Niemców rozumie, że nasza ziemia, to nasza ziemia od pokoleń i tyle, ale mało który Żyd to rozumie, zwłaszcza, że większość ziem wywłaszczali! Polska, to ziemia naszych rdzennych przodków i tak naprawdę niczyja więcej!
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisał:
To samo z powstaniem styczniowym 1864 r, większość Żydów: stosunek obojętny!

To jest nieprawda. Masz błędny ogląd sytuacji. Żydzi nigdy nie byli obojętni. Żydzi zawsze rwali się do walki o Polskę. Na nasze nieszczęście - nigdy u boku Polaków. Ich kręcią robotę podczas powstania styczniowego świetnie demaskuje tekst Palmera http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/0.....h-polakow/

Cytat:
II wojna światowa, stosunek większości Żydów: obojętny, a ówcześnie było ich sporo w Polsce. Lachę wykładali (...)
Kolejna bzdura. TUTAJ znajdziesz dziesiątki, jeśli nie setki publikacji naukowych wielu uznanych historyków, pokazujących skalę kolaboracji żydowskiej V kolumny z ZSRR za tzw. "pierwszego sowieta" - to właśnie niej m.in. zawdzięczało żydostwo totalną hegemonię w resorcie bezpieczeństwa Polski Ludowej a potem PRL. Oprócz żonatego z Żydówką Rutą Telsch figuranta Radkiewicza, całe kierownictwo było narodowości żydowskiej.

soutsoul1802 napisał:
Nieliczni Żydzi mieli jakieś epizody wsparcia państwa polskiego, ale faktem jest, że większość zawsze miała stosunek obojętny i czekali z założonymi rękoma

Rekapitulując: wierutne bzdury! Uzasadnienie powyżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3490
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce sa znowu Niemcy, ktorzy Zydow juz przetrzewili. Od kilku lat naplywaja tez Ukraincy - srednio 250 tys. rocznie.

Zydow w Polsce bylo 13 tys. po roku 1989.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzanek napisał:
To jest nieprawda. Masz błędny ogląd sytuacji. Żydzi nigdy nie byli obojętni. Żydzi zawsze rwali się do walki o Polskę. Na nasze nieszczęście - nigdy u boku Polaków. Ich kręcią robotę podczas powstania styczniowego świetnie demaskuje tekst Palmera(...)
(...)znajdziesz dziesiątki, jeśli nie setki publikacji naukowych wielu uznanych historyków, pokazujących skalę kolaboracji żydowskiej V kolumny z ZSRR za tzw. "pierwszego sowieta" - to właśnie niej m.in. zawdzięczało żydostwo totalną hegemonię w Polski Ludowej a potem PRL. Oprócz żonatego z Żydówką Rutą Telsch figuranta Radkiewicza, całe kierownictwo było narodowości żydowskiej.


Masz rację, znajdę nie tylko dziesiątki, ale i setki tego, co można przeczytać w przeciętnej książce „historycznej”... To już wiem i żadna to nowość! (przynajmniej dla mnie). Ah, ten mój błędny ogląd sytuacji...
Piszesz, że „Żydzi zawsze rwali się do walki o Polskę, ale na nasze nieszczęście nigdy u boku Polaków”... Bo... jak mieli walczyć u boku Polaków, kiedy Polska i Polacy tak naprawdę byli im obojętni? Oni przecież non stop walczyli o swoje prawa i wpływy, a gdy to nie szło, zwijali klamoty i dowidzenia. Czy ty kurwa (za przeproszeniem), aż tak bardzo historii nie rozumiesz, że nie umiesz wyciągać wniosków, a jedynie opierasz się na „wysokich” autorytetach historycznych i ich kwestii widzenia „faktów”, które w zasadzie każdy człowiek dobrze ogarnięty w historii może napisać na swoją „modłę”. Wiesz, takie autorytety pisywały już książki historyczne w PRL-u, a kwestia tego, że historia powinna uczyć też samodzielnego myślenia... No rozumiesz... ale nie wiem czy jesteś w stanie to pojąć... rosyjscy Żydzi jak by nie patrzeć, też nie walczyli o wolność (jakkolwiek ją rozumiejąc) Rosjan w Rosji, a po prostu czekali, na którą szalę przechyli się „front” i wtedy jechali na „plecach” większości, a wyboru wielkiego nie mieli, bo... Rosjanie ich nie chcieli, Niemcy też nie... wszystkich przyjęła Polska z racji dobroduszności i... kurwa, nawet z Polakami o Polskę nie walczyli, a po prostu, kto dał radę, zwinął mandżur i: Good bye my love, meanwhile I go to Israel (or USA Wink ). To była właśnie „kolaboracja” żydowskiej V kolumny z ZSRR (jak każda inna z resztą) Smile

P.S. Na wordpressie nie takie blogi widziałam... ba!, mogłabym prowadzić taki własny, na mój gust... to że podasz link do bloga, nie znaczy jeszcze, że zawartość jego jakkolwiek może być właściwa, ale mniejsza o to... każdy pisać może...
Poczytaj sobie to (z linku poniżej) Wink Może nie będziesz tak spięty? Smile
http://www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje_rzeczypospolita.html
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej większość z was nie tyle nie rozumie historii tylko patrzy na nią poprzez jakieś dziwne pryzmaty i okulary. Jak ktoś patrzy na żydów w Polsce poprzez jedynie czas XIX wieku od momentu, gdy już zaczęły się budować chore koncepcje syjonistyczne, tudzież poprzez pryzmat dwudziestolecia, jak wielu popierdolców nazioli to wam zdrowo na mózg jebło.
Najpierw prosto, niech ktoś mi znajdzie słowo żyd w NT i ST w tłumaczeniach z przed XVIII wieku?
Dwa, niech ktoś znajdzie powiązanie między "chałaciarzem" z powiedzmy Lublina i elytą żydowską u Anglosasów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może coś z XVIII wieku. Autor, Stanisław Staszic.
http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/przestrogi-dla-polski.html
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tego Staszica, nie czytałem jeszcze, wydaje się być genialne.

Końcowy cytat:


Cytat:
Róbcie z młodzieży szlacheckiej i z miejskiej jeden naród. Niszczcie między niemi niechęć. Zakrzewiajcie wzajemną miłość. Dajcie im równie uczuć, że gdy się wspólnie trzymać będą, Polska zostanie wolną, mocną i sławną. Powtarzajcie im często to wielkie cnotliwego Rzymianina zdanie: nie całość jednego stanu, ale całość narodu całego jest Prawem najwyższym:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 22 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Polska dla zydow,Polacy precz" mowi zyd!

https://www.facebook.com/messages/bernard.warman

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=39&t=22453

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 22 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisał:
grzanek napisał:
To jest nieprawda. Masz błędny ogląd sytuacji. Żydzi nigdy nie byli obojętni. Żydzi zawsze rwali się do walki o Polskę. Na nasze nieszczęście - nigdy u boku Polaków. Ich kręcią robotę podczas powstania styczniowego świetnie demaskuje tekst Palmera(...)
(...)znajdziesz dziesiątki, jeśli nie setki publikacji naukowych wielu uznanych historyków, pokazujących skalę kolaboracji żydowskiej V kolumny z ZSRR za tzw. "pierwszego sowieta" - to właśnie niej m.in. zawdzięczało żydostwo totalną hegemonię w Polski Ludowej a potem PRL. Oprócz żonatego z Żydówką Rutą Telsch figuranta Radkiewicza, całe kierownictwo było narodowości żydowskiej.


Masz rację, znajdę nie tylko dziesiątki, ale i setki tego, co można przeczytać w przeciętnej książce „historycznej”... To już wiem i żadna to nowość! (przynajmniej dla mnie). Ah, ten mój błędny ogląd sytuacji...
Nie wydaje mi się, żeby na rynku podręczników akademickich dopuszczonych przez MEN (czy kto tam dzisiaj daje imprimatur) znalazł się taki, w którym można by przeczytać o tym, o czym pisze np. prof. Nowak czy pisał śp. dr Ratajczak.
Piszesz, że „Żydzi zawsze rwali się do walki o Polskę, ale na nasze nieszczęście nigdy u boku Polaków”... Bo... jak mieli walczyć u boku Polaków, kiedy Polska i Polacy tak naprawdę byli im obojętni?
I tutaj chyba zaczynasz błądzić, nie uchwyciwszy ironii. Oni nie byli obojętni. Oni byli explicite wrodzy!
Oni przecież non stop walczyli o swoje prawa i wpływy, a gdy to nie szło, zwijali klamoty i dowidzenia. Czy ty kurwa (za przeproszeniem), aż tak bardzo historii nie rozumiesz, że nie umiesz wyciągać wniosków, a jedynie opierasz się na „wysokich” autorytetach historycznych i ich kwestii widzenia „faktów”, które w zasadzie każdy człowiek dobrze ogarnięty w historii może napisać na swoją „modłę”.
W którymś ze swoich postów, o ile dobrze kojarzę, pisałaś coś o swoich doświadczeniach z Solidarnością w latach 80. Powyższe kwiatki stylistyczne i poziom opanowania polszczyzny in genere sugerować mogą jednak, że nie masz więcej jak ~naście lat...
Wiesz, takie autorytety pisywały już książki historyczne w PRL-u, a kwestia tego, że historia powinna uczyć też samodzielnego myślenia... No rozumiesz... ale nie wiem czy jesteś w stanie to pojąć... rosyjscy Żydzi jak by nie patrzeć, też nie walczyli o wolność (jakkolwiek ją rozumiejąc) Rosjan w Rosji, a po prostu czekali, na którą szalę przechyli się „front” i wtedy jechali na „plecach” większości, a wyboru wielkiego nie mieli, bo... Rosjanie ich nie chcieli, Niemcy też nie... wszystkich przyjęła Polska z racji dobroduszności i... kurwa, nawet z Polakami o Polskę nie walczyli, a po prostu, kto dał radę, zwinął mandżur i: Good bye my love, meanwhile I go to Israel (or USA Wink ). To była właśnie „kolaboracja” żydowskiej V kolumny z ZSRR (jak każda inna z resztą) Smile
Kolejna bzdura. Kolaboracja nie ograniczała się jedynie do masowej dezercji w obliczu inwazji. Gdybyś posiadała elementarną wiedzę w tej materii (polecam linkowaną już Naszą Witrynę), wiedziałabyś, że w większości komunizujący Żydzi ze wschodnich województw II RP, zajętych po 17 września 1939 r. przez wojska sowieckie, na masową skalę denuncjowali, a nierzadko i własnoręcznie rozstrzeliwali Polaków wskazanych przez nową radziecką władzę do eksterminacji czy też wywózki na Sybir (co było w zasadzie tożsame z pierwszą możliwością). Nie szczędzili przy tym swoim dotychczasowym sąsiadom upokorzeń, opluwania, bicia itp.
P.S. Na wordpressie nie takie blogi widziałam... ba!, mogłabym prowadzić taki własny, na mój gust... to że podasz link do bloga, nie znaczy jeszcze, że zawartość jego jakkolwiek może być właściwa, ale mniejsza o to... każdy pisać może...
Z całym szacunkiem, ale śmiem wątpić. Nie sądzę, żebyś była w stanie kiedykolwiek zbliżyć się do poziomu blogów prowadzonych czy współprowadzonych przez p.e.1984, choćbyś stawała na rzęsach. Nie znam też żadnego bloga, czy to z wordpress czy też spoza, który w bardziej przejrzysty, usystematyzowany, wnikliwy i rzetelny sposób przybliżał tę tematykę zainteresowanym.
Poczytaj sobie to (z linku poniżej) Wink Może nie będziesz tak spięty? Smile
http://www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje_rzeczypospolita.html


Może zacznę od tego, że zupełnie nie rozumiem Twojej gwałtownej reakcji. Być może na początku poprzedniego posta powinienem był wyraźnie zaznaczyć, że wątek - z uwagi na to, co sygnalizuje - uważam za bardzo pożyteczny. Może nie wychwyciłaś ironii. W każdym razie, rzucacie kurwami jest zupełnie nie na miejscu. Przeczytaj to co napisałem w poprzednim poście jeszcze raz, na spokojnie, z uwzględnieniem linkowanych stron (zorientuj się przynajmniej, w jakim tonie utrzymane są te publikacje), a może wtedy zrozumiesz, że kopiemy do tej samej bramki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Żydzi mają sentyment do Polski - na to wychodzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile