W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dyplomatyczne napięcie na linii Moskwa - Haga  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1865
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 08 Paź '13   Temat postu: Dyplomatyczne napięcie na linii Moskwa Haga Odpowiedz z cytatem

Zgodne z notą wystosowaną przez MSZ Rosji władze Holandii mają czas do godziny 18 (czasu moskiewskiego) złożyć szczegółowy raport ze sprawy związanej z napaścią na rosyjskiego dyplomatę.
http://translate.google.com/translate?hl.....icial%257D
Przedwczoraj holenderska policja wtargnęła do mieszkania dyplomaty (pod pretekstm rzekomo brutalnego traktowani dzieci),zakuła go w kajdanki,pobiła i wywiozła na posterunek gdzie przetrzymywany był w areszcie całą noc.Rano wypuszczono go bez najmniejszych wyjaśnień.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 08 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak.
A jakby tego było mało, mój własny bank zajebał mi z konta 1400 eur i nie chce oddać.
Pewnie debile myśleli, że też jestem z Rosji i że tylko wymierzają sprawiedliwość... Laughing

Ale ja im kurwa pokażę sprawiedliwość - nie se chuje nie myślą, że Holandia to Rosja, gdzie rządzi nie prawo, ale jakaś pierdolona mafia bezkarnych oligarchów. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 08 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale jakoś to zaargumentować musieli czemu ci okroili
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 08 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaargumentować?
no ależ oczywiście; "na jakiej podstawie?" to było moje pierwsze pytanie.
i wtedy własnie otrzymałem podstawę prawną, która mnie wręcz powaliła na kolana: interbank protocol requirements Laughing
i nie myśl sobie, że wyrywam tu jakiekolwiek zdanie, z jakiegokolwiek kontekstu - to dosłownie cała podstawa prawna jaką mi przytoczyli; słowo w słowo.
przez moment rozważałem nawet żeby iść z tym na psiarnie, zgłosić że mnie mój własny bank na bezczela ojebał, ale po tym co przytoczył własnie pszek (czyli jak holenderska policja ceni sobie tutejsze prawo), myślę że zrobiłem słusznie od razu ich pozywając o rabunek. sąd przynajmniej wie co to znaczy podstawa prawna, w odróżnieniu od tych jebanych niekompetentnych barbarzyńców.
myślał by człowiek że holandia to kraj bardziej cywilizowany niż polska - z tym że w polsce żaden bank nie zajebie ci z konta forsy nie przytaczając przynajmniej jednego artykułu, jakiejkolwiek obowiązującej ustawy.

wracając jednak do tematu. nie wiem jakie były szczegóły wjebania się psiarni na chatę temu ruskiemu dyplomacie, ale holenderskie prawo jest dość jasne w kwestii tego, że policja nie ma prawa wejść do żadnego mieszkania bez zaproszenia lub nakazu sądu; wszystko jedno czy jest to chata dyplomaty z immunitetem, czy jakiegoś żula.
a już żeby gościa zatrzymać na całą noc, bez zarzutu, a rano ot tak wypuścić bez żadnych wyjaśnień - jako mieszkaniec holandii mogę mieć tylko nadzieje, że sąd nie pozostawi na tych psach suchej nitki i że wyśle ich do jakiegoś tutejszego łagru, a jeśli takiego nie znajdą, to polecam im do skopania swój ogródek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 08 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, ale nie dajmy się ponieść emocjom, bo głupota jest własnością międzynarodową, a różne rzeczy się na świecie zdarzają i dlatego absolutnie nie mamy zamiaru zacząć promować na prawda2 nacjonalizmu i ksenofobii.
Trzymajmy się więc faktów - czyli tego kto był głupi, kto dał ciała i kto złamał prawo.

Oto co holenderskie media piszą na ten temat.
Zasadniczo wersja holenderska jest taka, że został aresztowany za "niewłaściwe traktowanie swoich dzieci" - co rzekomo zgłosili psiarni sąsiedzi.
Trudno jednak wytłumaczyć aresztowanie dyplomaty z immunitetem, a następnie wypuszczenie go bez postawienia zarzutów - to w ogóle nie ma żadnego sensu.
Sąsiedzi mogą sobie zgłaszać na policją choćby to że jestem pedofilem i pożeram małe dzieci - ale donos sąsiada który mnie nie lubi to nie jest wystarczająca podstawa do tego, aby przyjechała pod mój dom suka i odwiozła mnie na parę godzin do pierdla - każdy to wie. W każdym razie w Holandii - bo w Polsce oczywiście, że policja może zrobić co im się tylko podoba, byle tylko wypuścić typa w ciągu 48 godzin, zazwyczaj z obolałymi piętami Smile


The Netherlands will 'look into' Russian diplomat arrest

The Netherlands will look into the case of the Russian diplomat arrested in The Hague last weekend, and will apologise if his diplomatic immunity was violated, the foreign ministry said on Tuesday afternoon.

The ministry was responding to an ultimatum from Russian president Vladimir Putin and a deadline of 16.00 hours on Tuesday for a reaction.

The diplomat, Dmitri Borodin, was arrested at his home on Sunday by ‘people in police uniform’ after neighbours complained about the way he was treating his children. He was released after a couple of hours but claims to have been hit by police during the arrest.

Vienna treaty

Commenting on the incident, Putin said: ‘This is breaking the Vienna treaty. We want an explanation, an apology and those who are guilty to be punished.’

On Tuesday afternoon, the Nos reported sources as saying Borodin was drunk and had mistreated his children of 4 and nearly 2-years-old. The police would not comment, the Nos says.

The two countries are already at loggerheads over the seizure of Greenpeace ship Arctic Sunrise which was sailing under the Dutch flag. Its crew of 30, including two Dutch nationals, are being held in jail on piracy charges. The Netherlands has threatened Russia with legal action.

King Willem-Alexander is due to make a formal visit to Moscow in early November.


http://www.dutchnews.nl/news/archives/2013/10/dutch_will_look_into_russian_d.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zderzenie kultur - kiedyś sam przez to przechodziłem; jak przyjechałem do Holandii to miałem wrażenie że tutaj wszystko trwa 10 razy dłużej niż w Polsce. Ale dziś już wiem że nie jest to prawda, a tylko iluzja - bo tutaj wszystko trwa dokładnie tyle, ile powinno trwać.
Podam przykład: polska prokuratura zamknęła swego czasu stronę napisy.org po czym przez bodajże 6 lat szukała podstawy prawnej aby im postawić zarzuty... po czym żadnej nie znalazła i umorzyła sprawę... po czym media ogłosiły, ze w związku z tym właściciele serwisu "mogą odetchnąć z ulgą".
Drugi przykład: bitcoin-24.com - w tym samym czasie (kwiecień 2013) zarówno polska, jak i niemiecka prokuratura nakazały zablokowanie kont bankowych serwisu, rzekomo podejrzewając go o udział w jakimś przestępstwie. Niemiecka prokuratura zniosła blokadę niemieckiego konta, zaraz po otrzymaniu wyjaśnień - a tymczasem polska dalej ma w piździe jakiekolwiek wyjaśnienia, jak również np. to że ja nie mogę wypłacić swoich kilkuset euro z serwisu tylko dlatego, że jebani bandyci w togach zablokowali konto btc24 i ani go nie chcą odblokować, ani postawić zarzutów... znając życie, zanim się nasi prokuratorzy określą w kwestii "postawić zarzuty, czy odblokować konto", to ja mogę już dawno nie żyć (więc jakby co to wyrzućcie wtedy moje pieniądze do morza).

W Holandii takie rzeczy są nie do pomyślenia - urzędy oraz prywatne firmy działają w swoim tempie, które momentami wydaje się żółwie, ale przynajmniej działają skutecznie, a każdy termin rozpatrzenia jakiejkolwiek sprawy da się przewidzieć. Aczkolwiek nie za bardzo da się go przyspieszyć, o czym najwyraźniej ruski rząd nie wie, pocąc się i stawiając jakieś absurdalne ultimata Smile
No i umówmy się: choć w Rosji nigdy nie byłem, to moim zdaniem Rosja pod względem działania wymiaru sprawiedliwości bardziej przypomina jednak Polskę, niż Holandię - więc przyganiał kocioł garnkowi...

Ale tak naprawdę to nie ma się co spinać.
Tutaj czas płynie zupełnie inaczej - to nie chodzi o to że oni grają na zwłokę, bo jest już środa a jeszcze nie wyjaśnili tego co stało się w niedziele... tutaj jest to zupełnie normalne, że dopiero jest środa, a przecież to stało się ledwo w niedziele, więc w czym kurwa problem? Ludzie się nie spieszą... i choć czasem jest to strasznie stresujące, zwłaszcza dla tych co tu przybyli z innych kultur - to własnie dlatego my lubimy tu mieszkać! Smile

W każdym razie z tego co rozumiem na obecną chwilę stan jest taki, że Ruscy ciągle płaczą nad biednym pobitym dyplomatą, a Holendrzy w swoim tempie wszystko wyjaśniają, zgodnie z obowiązującymi (i wcale nie irracjonalnymi) procedurami.
Aczkolwiek sam jestem wielce ciekawy czy ktoś za to tu beknie, bo już na pierwszy rzut oka widać, że psiarnia złamała tu w chuj różnych przepisów. Można oczywiście uzasadnić wjebanie się komuś siłą na chatę w celu ochrony dzieci - ale tylko pod warunkiem że jakiekolwiek dzieci były faktycznie zagrożone... Tymczasem jedyne co mają na poparcie takowej tezy to rzekome doniesienia świadków jakoby ów dyplomanta "targał swoje dzieci za włosy po domu i ogrodzie", natomiast "jego żona po pijaku rozjeżdżała inne samochody"...
Szczerze mówiąc brzmi to trochę zabawnie i ciężko mi to sobie wyobrazić, no ale chętnie poczekam aby się dowiedzieć szczegółów na ten temat... zwłaszcza interesują mnie ci świadkowie - czy np. przypadkiem nie pracują dla Greenpeace.. Smile


The Netherlands apologies to Russia for diplomat's arrest

The Netherlands has apologised to Russia for the arrest of a diplomat last weekend, saying the police action broke the Vienna treaty on diplomatic immunity.

Foreign minister Frans Timmermans said he had reached his conclusion based on information from the police.

Dmitri Borodin was arrested at the weekend after neighbours had complained about the way he was treating his children. Russian president Vladimir Putin demanded an apology from the Netherlands.

In the short statement, the foreign affairs ministry said Timmermans also understood why the police took the action they did. 'They acted in accordance with their professional responsibilities with regard to the situation they found after the report,' the statement said.

It is unclear exactly what happened leading up to the arrest.

According to various eyewitness claims in different media, Borodin was ‘totally drunk’ and had dragged his children by their hair through the house and garden.  His wife is said to have hit several other cars while driving drunk.

In the statement, Timmermans stressed the Russian national has full diplomatic immunity and the Netherlands and Russia remain in talks about how to conclude the case.


http://www.dutchnews.nl/news/archives/2013/10/the_netherlands_apologies_to_r.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 10 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle to cała ta historia nie ma żadnego sensu.
Widziałem (chyba) na RT rzeczony dom tego dyplomaty - kurwa, przecież to jest jakiś jebany zamek.
Jacy sąsiedzi mogli gdzieś tam zauważyć, że on coś tam robi ze swoimi dziećmi - w domu, czy w ogrodzie?
Co on ma w ogóle za sąsiadów - bo chyba nie jakiś Polaków?
Policja z zamaskowanymi twarzami, włamująca się gościowi do domu?
Dla mieszkańca Holandii takie rzeczy są nie do pomyślenia!
Tutejsza policja nie ma żadnego interesu w tym, żeby sobie robić koło dupy wpierdalając się do zamku ruskiego dyplomaty. Po co mieli by to robić?
Jedyne wyjaśnienie jakie tu widzę, to że faktycznie dostali wiele donosów (bo wątpię żeby jeden wystarczył) jakoby ten katował swoje dzieci i że te potrzebują natychmiastowej pomocy.
A że jak przyjechali to był najebany jak każdy ruski dyplomata (czego akurat nikt mu nie wypomina), no to go zgarnęli na dołek.
A potem go wypuścili - bo poza telefonami od sąsiadów i tym że był najebany nic się nie potwierdziło.
Siłą rzeczy go policjanci nie przepraszali, bo na pewno im nieźle nawrzucał, a policjanci to nie politycy, więc nie będą przepraszać najebanego typa (wszystko jedno że ruskiego dyplomaty) co do nich pyskuje.

W każdym razie wygląda mi to na jakąś prowokację.
Pytanie tylko: przez kogo zorganizowaną?

Dla odmiany; wracając jeszcze do tych różnic kulturowych.
Niedawno ruscy skazali tych typów co okradli ciała ofiar katastrofy smoleńskiej z ich kart kredytowych - moim zdaniem afera wcale nie mniejsza niż ta teraz. Z tym że oczywiście nasza o wiele gorzej rozegrana przez MSZ. Skazanie tych złodziei zajęło ruskim trzy lata. A kara, umówmy się, jak na holenderskie standardy była stanowczo zbyt okrutna - i czemu to niby miało służyć? Bo chyba tylko pokazaniu ruskiego barbarzyństwa zaspokajającego polski fanatyzm.

Na miejscu Ruskich nie oczekiwał bym tu skazania nikogo na parę lat obozu pracy - Holandia to kraj liberalny i nikogo do więzienia za to nie wsadzą. Co najwyżej ktoś poda się do dymisji, a ktoś inny ją przyjmie, albo i nie. Ewentualnie "pobity" dyplomata pójdzie na ugodę i zgodzi się nikogo o nic nie pozywać w zamian za jakiś marny milion euro Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dyplomatyczne napięcie na linii Moskwa - Haga
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile