W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Katolicyzm a paranoja  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 13542
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 19 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Kapitan_Nemo napisał:


Śmieszne jest, że ludzie, którzy śmieją się z religii, w większości przypadków za walizkę pieniędzy, są gotowi zrobić z siebie pajaca. Zabawne, że uległość wobec mamona nie jest nazywana religią - czemu? nie wiem, bo jak dla mnie to fanatyzm wobec materializmu też jest fanatyzmem. No, ale to milczenie łatwo wytłumaczyć.



Zgadzam się z tym akapitem w 100%. materializm i konsumpcjonizm to kolejna religia, którą się wciska wszystkim pod postacią "zjawiska społecznego". A centra handlowe to nic innego jak świątynie na cześć mamony.


Ciekawe, czy Wasza postawa nie wynika czasem z faktu, że jak dotąd nikt nie oferował Wam walizki pieniedzy za zrobienie z siebie durnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
de99ial napisał:
Kapitan_Nemo napisał:


Śmieszne jest, że ludzie, którzy śmieją się z religii, w większości przypadków za walizkę pieniędzy, są gotowi zrobić z siebie pajaca. Zabawne, że uległość wobec mamona nie jest nazywana religią - czemu? nie wiem, bo jak dla mnie to fanatyzm wobec materializmu też jest fanatyzmem. No, ale to milczenie łatwo wytłumaczyć.



Zgadzam się z tym akapitem w 100%. materializm i konsumpcjonizm to kolejna religia, którą się wciska wszystkim pod postacią "zjawiska społecznego". A centra handlowe to nic innego jak świątynie na cześć mamony.


Ciekawe, czy Wasza postawa nie wynika czasem z faktu, że jak dotąd nikt nie oferował Wam walizki pieniedzy za zrobienie z siebie durnia.


Chciałbym się kiedyś poddać takiemu testowi Smile Sam jestem ciekaw wyniku Smile

Oferujesz coś? Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
The Mike napisał:
de99ial napisał:
Kapitan_Nemo napisał:


Śmieszne jest, że ludzie, którzy śmieją się z religii, w większości przypadków za walizkę pieniędzy, są gotowi zrobić z siebie pajaca. Zabawne, że uległość wobec mamona nie jest nazywana religią - czemu? nie wiem, bo jak dla mnie to fanatyzm wobec materializmu też jest fanatyzmem. No, ale to milczenie łatwo wytłumaczyć.



Zgadzam się z tym akapitem w 100%. materializm i konsumpcjonizm to kolejna religia, którą się wciska wszystkim pod postacią "zjawiska społecznego". A centra handlowe to nic innego jak świątynie na cześć mamony.


Ciekawe, czy Wasza postawa nie wynika czasem z faktu, że jak dotąd nikt nie oferował Wam walizki pieniedzy za zrobienie z siebie durnia.


Chciałbym się kiedyś poddać takiemu testowi Smile Sam jestem ciekaw wyniku Smile

Oferujesz coś? Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Smile


de99ial już robisz z siebie durnia nie otrzymując czegokolwiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pr0meteusz napisał:
de99ial napisał:
The Mike napisał:
de99ial napisał:
Kapitan_Nemo napisał:


Śmieszne jest, że ludzie, którzy śmieją się z religii, w większości przypadków za walizkę pieniędzy, są gotowi zrobić z siebie pajaca. Zabawne, że uległość wobec mamona nie jest nazywana religią - czemu? nie wiem, bo jak dla mnie to fanatyzm wobec materializmu też jest fanatyzmem. No, ale to milczenie łatwo wytłumaczyć.



Zgadzam się z tym akapitem w 100%. materializm i konsumpcjonizm to kolejna religia, którą się wciska wszystkim pod postacią "zjawiska społecznego". A centra handlowe to nic innego jak świątynie na cześć mamony.


Ciekawe, czy Wasza postawa nie wynika czasem z faktu, że jak dotąd nikt nie oferował Wam walizki pieniedzy za zrobienie z siebie durnia.


Chciałbym się kiedyś poddać takiemu testowi Smile Sam jestem ciekaw wyniku Smile

Oferujesz coś? Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Smile


de99ial już robisz z siebie durnia nie otrzymując czegokolwiek.


Wink Ważne, że robię to w zgodzie z własnym sumieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
The Mike napisał:
de99ial napisał:
Kapitan_Nemo napisał:


Śmieszne jest, że ludzie, którzy śmieją się z religii, w większości przypadków za walizkę pieniędzy, są gotowi zrobić z siebie pajaca. Zabawne, że uległość wobec mamona nie jest nazywana religią - czemu? nie wiem, bo jak dla mnie to fanatyzm wobec materializmu też jest fanatyzmem. No, ale to milczenie łatwo wytłumaczyć.



Zgadzam się z tym akapitem w 100%. materializm i konsumpcjonizm to kolejna religia, którą się wciska wszystkim pod postacią "zjawiska społecznego". A centra handlowe to nic innego jak świątynie na cześć mamony.


Ciekawe, czy Wasza postawa nie wynika czasem z faktu, że jak dotąd nikt nie oferował Wam walizki pieniedzy za zrobienie z siebie durnia.


Chciałbym się kiedyś poddać takiemu testowi Smile Sam jestem ciekaw wyniku Smile

Oferujesz coś? Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Smile


Skocz w Sombrero na Ruch Chorzów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 20 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ważne, że robię to w zgodzie z własnym sumieniem.


spoko,skoro masz świadomość tego że robisz z siebie durnia to jesteś na dobrej drodze.


Cytat:

Ciekawe, czy Wasza postawa nie wynika czasem z faktu, że jak dotąd nikt nie oferował Wam walizki pieniedzy za zrobienie z siebie durnia.

d99ial
Chciałbym się kiedyś poddać takiemu testowi Smile Sam jestem ciekaw wyniku Smile

Oferujesz coś?


a chęć poddania się takiemu testowi też jest w zgodzie z twoim sumieniem? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dlaczego miałaby nie być? Jestem ciekaw czy istnieje taka góra szmalu za którą bym zrezygnował z własnych przekonań. Póki co nie umiem sobie takowej wyobrazić, ale gdyby pojawił się ktoś próbujący mogłoby to być ciekawym doświadczeniem.

A durnia robię z siebie tylko w Twoich oczach (nie tylko - takich jak Ty jest więcej, ale Wasza opinia nic dla mnie nie znaczy Wink ). Ważne, że ja mam spokój w sobie i wiem gdzie idę Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Tak, dlaczego miałaby nie być? Jestem ciekaw czy istnieje taka góra szmalu za którą bym zrezygnował z własnych przekonań. Póki co nie umiem sobie takowej wyobrazić, ale gdyby pojawił się ktoś próbujący mogłoby to być ciekawym doświadczeniem.

A durnia robię z siebie tylko w Twoich oczach (nie tylko - takich jak Ty jest więcej, ale Wasza opinia nic dla mnie nie znaczy Wink ). Ważne, że ja mam spokój w sobie i wiem gdzie idę Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


A co robisz, jeżeli można wiedzieć, zawodowo? Nigdy nie zdażyło Ci sie przemilczeć, ugryźć w język, lub niezareagować tak jak byś chciał (w zgodzie ze swoimi przekonaniami), w obawie o utratę pracy, kontraktu, sprzedaży, etc?

Bo nie chodzi tyle o przekonania, co o postepowanie w zgodzie ze sobą Smile Podejrzewam, ze codzinnie chodzisz na układ z przkonaniami, nie za taką znowu wielką kasę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
de99ial napisał:
Tak, dlaczego miałaby nie być? Jestem ciekaw czy istnieje taka góra szmalu za którą bym zrezygnował z własnych przekonań. Póki co nie umiem sobie takowej wyobrazić, ale gdyby pojawił się ktoś próbujący mogłoby to być ciekawym doświadczeniem.

A durnia robię z siebie tylko w Twoich oczach (nie tylko - takich jak Ty jest więcej, ale Wasza opinia nic dla mnie nie znaczy Wink ). Ważne, że ja mam spokój w sobie i wiem gdzie idę Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


A co robisz, jeżeli można wiedzieć, zawodowo? Nigdy nie zdażyło Ci sie przemilczeć, ugryźć w język, lub niezareagować tak jak byś chciał (w zgodzie ze swoimi przekonaniami), w obawie o utratę pracy, kontraktu, sprzedaży, etc?

Bo nie chodzi tyle o przekonania, co o postepowanie w zgodzie ze sobą Smile Podejrzewam, ze codzinnie chodzisz na układ z przkonaniami, nie za taką znowu wielką kasę.


Sprzedaję komputery. I nie zdarzyło mi się abym zrobił w pracy cokolwiek wbrew swojemu sumieniu, bo zawsze staram się doradzić klientom jak najlepiej potrafię Smile Bo klient wracający jest cenny, a nie taki, któremu się wciska coś jednorazowo.

I źle podejrzewasz Smile Ale masz do tego naturalnie prawo, zwłaszcza, że nasz świat raczej niszczy zaufanie i buduje podejrzliwość.

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie pomyślałeś, że szef to buc, że mógłbyś zarabiać więcej? Że Twój kierownik pierdoli suchary (opowiada stare dowcipy) i bierze kasę za nic, ale to siostrzeniec prezesa? Nigdy nie powiedziałeś kobiecie, której wyraźnie nie stać, a kupuje prezent na komunię, że taniej by ją wyniosło kupienie tego samego sprzetu przez sklep internetowy? Nigdy nie przyszedłeś na kacu do robot i nie bumelowałeś gdzieś jak najdalej od ludzi, by przeżyc ten dzień? Nigdy nie miałeś chamskiego klienta, który pierdolił farmazony o polityce, religii, czy czym kolwiek, ale Ty zlałeś to, pomimo, ze gadał rzeczy kompletnie sprzeczne z Twoimi przekonaniami, a Ty musiałeś mu przytakiwać? Nigdy nikt Cię tak w robocie nie wkurwił, ze chciałeś wyjebać przez okno i przejechać czołgiem?


Kura, stary. To ja już wiem jak się nazywasz: SpongeBob!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mówiłem masz prawo wątpić Smile I nie musisz mi wierzyć Smile

Pozdrawiam Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Jak mówiłem masz prawo wątpić Smile I nie musisz mi wierzyć Smile

Pozdrawiam Smile


A Ty masz prawo pierdolić głupoty, z czego skrzętnie korzystasz, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Pozdrawiam i ściskam czule Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
de99ial napisał:
Jak mówiłem masz prawo wątpić Smile I nie musisz mi wierzyć Smile

Pozdrawiam Smile


A Ty masz prawo pierdolić głupoty, z czego skrzętnie korzystasz, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Pozdrawiam i ściskam czule Very Happy


Nieważne co powiem i tak mi nie uwierzysz, więc po co mam pisać i na siłę Ciebie przekonywać? Szkoda naszego czasu Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
The Mike napisał:
de99ial napisał:
Jak mówiłem masz prawo wątpić Smile I nie musisz mi wierzyć Smile

Pozdrawiam Smile


A Ty masz prawo pierdolić głupoty, z czego skrzętnie korzystasz, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Pozdrawiam i ściskam czule Very Happy


Nieważne co powiem i tak mi nie uwierzysz, więc po co mam pisać i na siłę Ciebie przekonywać? Szkoda naszego czasu Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Możesz próbowac mnie przekonać, bo ja narazie to ja Ci pokazałem, że każdy z nas za kasę większą lub mniejszą idzie na większe lub mniejsze kompromisy ze swoimi przekonaniami. Ty także.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie to pokazałeś tylko swój punkt widzenia, brak dowodów, jedynie domysły i założenia.

Masz do tego prawo. A ja nie będę Ci niczego udowadniał, bo najzwyczajniej nie muszę Smile I nie chcę, bo widzę Twoje podejście - nie ważne co napiszę Ty i tak "będziesz wiedział swoje", dlatego nie ma to sensu Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 21 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de99ial napisał:
Na razie to pokazałeś tylko swój punkt widzenia, brak dowodów, jedynie domysły i założenia.

Masz do tego prawo. A ja nie będę Ci niczego udowadniał, bo najzwyczajniej nie muszę Smile I nie chcę, bo widzę Twoje podejście - nie ważne co napiszę Ty i tak "będziesz wiedział swoje", dlatego nie ma to sensu Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Brak dowodów? Chcesz dowód, to dopowiedz na moje pytania, to bedzie dowód. Tylko odpowiedz szczerze, czy nigdy nie idziesz dla kasy na kompromis ze swoimi przekoniami?

Żeby było jasne, ja Ciebie nie osądzam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 22 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
de99ial napisał:
Na razie to pokazałeś tylko swój punkt widzenia, brak dowodów, jedynie domysły i założenia.

Masz do tego prawo. A ja nie będę Ci niczego udowadniał, bo najzwyczajniej nie muszę Smile I nie chcę, bo widzę Twoje podejście - nie ważne co napiszę Ty i tak "będziesz wiedział swoje", dlatego nie ma to sensu Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile


Brak dowodów? Chcesz dowód, to dopowiedz na moje pytania, to bedzie dowód. Tylko odpowiedz szczerze, czy nigdy nie idziesz dla kasy na kompromis ze swoimi przekoniami?

Żeby było jasne, ja Ciebie nie osądzam.


Nie idę. Pieniądz postrzegam czysto użytkowo i nie ma on dla mnie prawdziwej wartości. Ja w ogóle do przedmiotów materialnych przykładam małą wagę i postrzegam je czysto użytkowo. Niektóre z nich darzę sentymentem, ale są to np. wybrane książki. Jakkolwiek mogę się z nimi rozstać bez przysłowiowego "bólu dupy".

W każdym razie jeszcze się nie pojawił ktoś, kto by mi zaoferował jakąś sumę za moje wartości. I ciekaw jestem jakbym zareagował na taką propozycję, dlatego powstał post, od któego zaczęła się ta rozmowa Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 23 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze zależy jakie masz wartości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 25 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak już jest zabawa w blondynkę to ja też chce.

Cytat:
To jeszcze zależy jakie masz wartości.

Tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 25 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitan_Nemo napisał:
To jak już jest zabawa w blondynkę to ja też chce.

Cytat:
To jeszcze zależy jakie masz wartości.

Tak


Ty akurat, jesteś na liście. Nie martw się, vipowską plakietkę z numerem dostaniesz na skrzynkę e-mail Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 26 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Skąd ja włosy wezmę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Travis




Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Travis




Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 11 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Papież Franciszek powiedział, że "chrześcijanin nie może być antysemitą". - Sprzecznością byłoby, gdyby chrześcijanin był antysemitą, jego korzenie są żydowskie - mówił delegacji rzymskich Żydów. Apelował o wykorzenienie antysemityzmu z serc ludzi.

Podczas audiencji dla reprezentantów społeczności żydowskiej w związku z przypadającą 16 października 70. rocznicą łapanki w getcie w Wiecznym Mieście i deportacji do Auschwitz Franciszek mówił: "Antysemityzm musi zostać wyrzucony z serca i z życia każdego mężczyzny i każdej kobiety". - To trucizna - dodał.

Nawiązując do rocznicy papież podkreślił: "Będziemy modlić się za tyle niewinnych ofiar ludzkiego barbarzyństwa i za ich rodziny. Będzie to okazja do tego, by zachowywać zawsze czujność, aby nie odżyły pod żadnym pretekstem formy nietolerancji i antysemityzmu, w Rzymie i na całym świecie".

Franciszek odnosząc się do wielowiekowej obecności Żydów nad Tybrem zauważył: "Od wielu stuleci wspólnota żydowska i Kościół rzymski razem żyją w tym mieście mając za sobą historię, często naznaczoną przez nieporozumienia i autentyczną niesprawiedliwość". Następnie przypomniał, że ostatnie dekady przyniosły rozwój "przyjaznych i braterskich relacji".

Papież wyraził nadzieję, że także jako biskup Rzymu będzie mógł przyczynić się do dalszego rozwoju stosunków bliskości i przyjaźni, jak wcześniej czynił to w Buenos Aires w kontaktach z tamtejszą wspólnotą żydowską.

W swym przemówieniu Franciszek położył też nacisk na to, że w czasach Holokaustu zdecydowana większość katolików pomagała Żydom i ratowała ich przed deportacjami do obozów zagłady.

- Nie byli na pewno świadomi potrzeby poprawy chrześcijańskiego zrozumienia dla judaizmu i może nawet mało znali życie samej wspólnoty żydowskiej. Mieli jednak odwagę robić to, co w tamtym momencie było słuszne: chronić brata, który był zagrożony - oświadczył papież. Jak zaznaczył, "paradoksalnie wspólna tragedia wojny nauczyła nas wspólnego podążania".

Jego zdaniem nie mniej ważne od pogłębiania dialogu teologicznego jest doświadczenie dialogu codziennego życia. - Bez tego, bez prawdziwej i konkretnej kultury dialogu, prowadzącej do autentycznych relacji, bez uprzedzeń i podejrzeń, na niewiele zdałoby się zaangażowanie intelektualne - ocenił papież Bergoglio podczas spotkania z delegacją, w której był naczelny rabin Rzymu Riccardo Di Segni.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-c.....mita/p3gjt

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 11 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 11 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musi tego mówić Franciszek, zresztą nie on pierwszy informuje swoje pastuchowe owce, że są braćmi młodszymi, a są jeszcze bracia starsi. To jest oczywista oczywistość dla każdego, oprócz oczywiście większości samych pastuchów Laughing
Ci ludzie jednak są oporni na wiedzę. Nie wiem z czego to wynika, być może z jakiegoś gówna z dzieciństwa wynikającego z zetknięcia się z pastuszym myśleniem. Fakt faktem, że bez kija nauczyciele pastuchów raczej sobie nie radzą z wbiciem im wiedzy {w pastuchów starszych, szkołach pastuchów allacha oraz judochrześćijan kijów używa się w wielu miejscach do dziś}. W odróżnieniu od greckich metod wychowawczych, które zakazywały używania siły w procesie wychowawczym i edukacji - Kwintylian.
Z tego powodu jeszcze wiele wody w Nilu przepłynie zanim pastuchy młodsze zrozumieją, że są pastuchami po prostu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Katolicyzm a paranoja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile