W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Alarmy bombowe na terenie Polski  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4533
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:26, 25 Cze '13   Temat postu: Alanmy bombowe na terenie Polski Odpowiedz z cytatem

Seria ewakuacji szpitali i prokuratur w kilku polskich miastach. Alarm wywołały maile i telefony o podłożonych w budynkach bombach. Służby wkroczyły do akcji m.in. w Warszawie, Krakowie, Koszalinie i Katowicach.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ewakuacja.....omosc.html
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 25 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa zbieżność wydarzeń, bowiem od dzisiaj policjanci ogłosili strajk włoski.
http://wyborcza.pl/1,75248,14163374,Koni.....loski.html

Słyszałem przypadkiem w TV wypowiedź Tuchaczewskiego o tym, że potępia się szpiegowski pryzmat (prism), a tu okazuje się, że jest bardzo potrzebny. (Nie dosłownie, ale taki był sens wypowiedzi).

Niech mnie ktoś poprawi, bo wydaje mi się, że gdybym bardzo chciał, to całkowicie anonimowo założę pocztę i skutecznie ukryję swoje IP.
Programów i metod ukrywania IP jest całkiem sporo.

Zmasowana akcja z alarmami bombowymi na 21 punktów w całej Polsce raczej nie wydaje się być przygotowana przez pryszczatego gimbusa. Więc jeśli ktoś to dokładnie przemyślał to musiał też zadbać o ukrycie IP.

Nawet gdyby wszystkie programy i metody ukrywania IP były nieskuteczne wobec narzędzi będących w dyspozycji organów ścigania, to przecież całkowicie anonimowo mogę zakupić modem i kartę i po jednokrotnym użyciu zniszczyć.

Wydaje mi się prawie niemożliwe znalezienie nr IP, a jeśli już to niemożliwe przypisanie go do konkretnej osoby. Pod warunkiem, że nie zrobił tego pryszczaty gimbus.
Więc o co tu chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 25 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei widziałem jak w tel-avizji jakiś "ekspert" sugerował sprawstwo narodowców. To wszystko grubymi nićmi szyte.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 25 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemo
Doskonale wiesz, że to wydarzenie przygotowane jest dla mas mułów. Oni łykają takie bzdury, że kontrolowanie serwerów Google, YouTube, czy innego amerykańskiego badziewia jest w stanie prowadzić do złapania "prawdziwych terrorystów".
Z jednej strony wmawiają tym mułom, że owi terroryści są takimi doktorami NO, że potrafią przygotować akcję z kilkoma samolotami i zaatakować WTC, Pentagon, itd. Z drugiej strony prosto w oczy wmawiają Ci, że owi kolesie używają do przesyłania informacji gmaila albo pejsbooka. Tylko debil może w to uwierzyć.
Jeśli Ci terroryści {jeśli takowi w ogóle istnieją} są na tyle inteligentni, by zatrudnić przeciętnie zdolnego informatyka to są w stanie dość skutecznie szyfrować swoje dane, a już na pewno nie używają żadnego ze wspomnianych wyżej serwerów, których kontrolowanie służy jedynie do sprawdzania owy mułów w celach prewencyjnych.
Dzisiejsza akcja to kolejna kpina, gdzie kolesia złapali zanim zaczęli ewakuować budynki. JAJA. Ja się pytam z czego on kurwa tego maila wysłał. Z domowego kurwa komputera. Jeśli tak to nie jest to żaden terrorysta tylko głąb, kołek i debil.

"Nawet gdyby wszystkie programy i metody ukrywania IP były nieskuteczne wobec narzędzi będących w dyspozycji organów ścigania, to przecież całkowicie anonimowo mogę zakupić modem i kartę i po jednokrotnym użyciu zniszczyć. "

Przemo nawet nie musisz kupować modemu a wystarczy Ci zwykła karta telefoniczna i średniej klasy telefon. Łączny koszt parę stów Laughing Jeśli znajdą to, co najwyżej poprzedniego właściciela telefonu, jeśli jesteś na tyle chytry, że wiesz, gdzie kupić tak telefon, by nie połączyli Cię z zakupem.

grzanek
Wiadomo, że sprawa dotyczy narodowców. Mianowicie Vincent wraca ze spotkania "grupy". Donald dwa dni później ogłasza, że zostaje w kraju, bo ma wiele do zrobienia. Władza się sypie, ale on ma dużo do zrobienia Wink
Jednym z tematów "grupy" jest nazizm i nacjonalizm, o którym zaczyna się pierdolić powszechnie w mediach mainstreamowych tuż po powrocie Vincenta. Zaczynają się kolejne wydarzenia typu jakieś podpałki, gadki o swastyce wykonywane przez całkiem nowego ministra MSW, który od razu jak się pojawił zaczął mówić prawie jedynie o temacie nazizm i nacjonalizm oraz o kontrolingu centralnym kamer, telefonów itd. oczywiście w celu powstrzymania takiej inwigilacji Smile. Następnie akcja we Wrocławiu. Jeszcze szybsza spirala zdarzeń. Wydarzenia z dziś.
Nazizm to idealny wróg w Europie, a zwłaszcza w takiej Polsze, gdzie kurwa ciężko wmówić ludziom, że setki muzułmanów czyha na ich życie, co pozwalałoby przykręcać śrubę, ale już naziole to co innego.
TZW. naziole to idealny pretekst dla władzy.
Dziś to był tylko test, trening, sprawdzenie reakcji, szybkości przepływu informacji, itd. Tak było dziś, a jutro to już co innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 25 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra komendancie, w zasadzie zgadzamy się co do wniosków.
Chyba nawet powinienem przeprosić pryszczatych gimbusów, bo nawet oni zdają sobie sprawę jak bez wymyślnych programów i proxy nie powiązać IP z ich osobą.

Więc po co to wszystko?
Nie wierzę w przypadkową zbieżność ataków ze strajkiem policjantów.
Chodziło o przetestowanie strajkującej policji?
O przyzwolenie na większą inwigilację?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jesteśmy skazani na mydlenie oczu opinii publicznej" - były negocjator policyjny o alarmach bombowych

Cytat:
W czyim interesie leży, aby postawić na nogi ponad 2 tys. ludzi i narażać się na odpowiedzialność karną?

Chciałbym uniknąć wydawania jednoznacznych osądów, ale zwróć uwagę, że to wydarzenie z całą pewnością spowoduje zmianę prawa w kwestii kontroli internetu. Tyle, że kolejne regulacje prawne w żadnym wypadku nie sprawią, że będziemy mogli uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Owszem, może będzie łatwiej kontrolować, co znajduje się na skrzynkach pocztowych osób, które często z nich korzystają, ale co w przypadku, gdy jakiś człowiek w mieście X założy jednorazowo skrzynkę z której wyśle taki alarm.


Mamy już jednak pierwsze zatrzymania...

Jestem święcie przekonany, że zatrzymani goście nie mają niewiele wspólnego ze sprawą. Zostali zatrzymani jako – mówiąc żargonem policyjnym – jeńcy. Jutro pewnie wyjdą.


Skoro tak, to dlaczego są zatrzymywani?

Podstawa prawna jest – policja zawsze może kogoś przymknąć na 48 godzin.



http://wpolityce.pl/wydarzenia/56728-jes.....-bombowych
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po co dywagować Shocked

Odpowiedź jest :

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Przebie.....9500452366

Zanim się wypowiesz przeczytaj do końca Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 26 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zanim się wypowiesz przeczytaj do końca Very Happy

Faktycznie Very Happy Smile prawie 600 stron tekstu. Jeśli faktycznie coś tam jest to dawaj cytat.

Cytat:
Chciałbym uniknąć wydawania jednoznacznych osądów, ale zwróć uwagę, że to wydarzenie z całą pewnością spowoduje zmianę prawa w kwestii kontroli internetu. Tyle, że kolejne regulacje prawne w żadnym wypadku nie sprawią, że będziemy mogli uniknąć takich sytuacji w przyszłości.


Mam nadzieję, że społeczeństwo na próby kontroli internetu zareaguje podobnie jak w przypadku Acta.

Cytat:
Mamy już jednak pierwsze zatrzymania...

Jestem święcie przekonany, że zatrzymani goście nie mają niewiele wspólnego ze sprawą. Zostali zatrzymani jako – mówiąc żargonem policyjnym – jeńcy. Jutro pewnie wyjdą.


Już podali, że faceta z Chrzanowa aresztowali ponieważ miał wcześniejsze kontakty z anonimowymi.
To mniej więcej tak jak by mnie aresztowali za kontakty z potencjalnymi terrorystami, którzy pewnie odwiedzają to forum.

A tak przy okazji BIMI. Nie masz telefonów od służb z prośbą o udostępnienie IP użytkowników?

Przez wiele lat byłem s modem na dużym forum i zdarzyła się sytuacja, że użytkownik napisał o zamachu na prezydenta. Admin bardzo szybko miał telefon od służb (i to na numer, którego nie miał dostawca hostingu) z "prośbą" o podanie IP użytkownika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 27 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej wpierdalać się komuś do domu i napierdalać maile z osobistego Very Happy Jak cię nie złapią na włamaniu , to jesteś kozak , a przy okazji wpierdolisz jakiegoś krawaciarza Smile

A widzieliście tę minę triumfu tego policjanta jak mówił że mają lepszych specjalistów . Wiecie , ja tam oprócz przechwałek to nic innego w pudle nie widziałem, słyszałem , że dwóch mają i to nie koniec Laughing normalnie polowanie na czarownice . Tylko tych czarownic nie widać Laughing Nie ma sprawcy, nie ma sprawy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vinci




Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 27 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą media podały, że wypuszczono dwóch podejrzanych, bo nie znaleziono żadnego dowodu, który wskazywalby, że mają cokolwiek wspólnego z alarmami bombowymi. Czyli w skrócie – zatrzymali na 48 godzin dwóch przypadkowych ludzi i trzymali ich w areszcie, bo wydawało im się, że mogą mieć coś wspólnego ze sprawą. Tak działa w Polandzie policja...

Wg mnie to akcja tajnych służb. Ostatnio głosno było o gościu z CIA, który powiedział, że wszyscy są inwigilowani w internecie, to trzeba było zrobić akcję, która usprawiedliwiała permanentną inwigilację obywateli. Zauważcie, że media mówiły, że jest dwóch zatrzymanych, ale nie było ani słowa o ich inicjałach (a zazwyczaj jest np. Marian Z., albo Jan K.), nic o wieku czy nawet szerzej o pochodzeniu zatrzymanych. Ktoś rzucił hasło, że są ze Śląska, ale nie zostało to potwierdzone. Pytanie brzmi czy ABW w ogóle kogokolwiek zatrzymało? Jeśli tak to na jakiej podstawie? Skąd wzięli akurat tych dwóch?

I jeszcze jedno – jakiś dziennikarz z TVN-u powiedział, że zatrzymani mieli powiązania z grupą „anonimów”. Ale co to w ogóle za grupa? Słyszalem o anonimowych, ale anonimy?

Źródło:
http://fakty.interia.pl/polska/news-mezc.....nId,987892

Cytat:

Dwaj mężczyźni, zatrzymani w związku z fałszywymi alarmami bombowymi, które we wtorek sparaliżowały wiele obiektów użyteczności publicznej w kraju, zostali dziś zwolnieni do domów. Katowicka prokuratura nie znalazła podstaw do przedstawienia im zarzutów.

"Do tej pory zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów dwóm zatrzymanym osobom. Trwają intensywne działania prokuratury i policji zmierzające do ustalenia sprawcy bądź też sprawców tych karygodnych czynów" - tej treści informację zamieszczono ok. godz. 17 na stronie prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Katowicach.Jej rzeczniczka Marta Zawada-Dybek nie chciała dodać nic więcej.

Jak dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do śledztwa, obaj mężczyźni zostali już zwolnieni do domów. Dziś mija 48 godzin od ich zatrzymania. Pytana o decyzję prokuratury rzeczniczka prasowa MSW Małgorzata Woźniak zapewniła, że sprawa fałszywych alarmów jest traktowana priorytetowo.

- Minister spraw wewnętrznych jest w stałym kontakcie z komendantem głównym policji. Jest przekonany, że intensywne działania policji i prokuratury przyniosą efekty. Ta sprawa nadal jest priorytetem dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - powiedziała Woźniak.

Mł. insp. Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji zaznaczył, że w sprawie alarmów policjanci wciąż prowadzą intensywne czynności.

- Policja zebrany dotychczas w tej sprawie materiał dowodowy przekazała do prokuratury. W dalszym ciągu trwają intensywne czynności w tej sprawie, które z każdą chwilą przybliżają nas do jej rozwiązania. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie możemy udzielać więcej informacji - poinformował Hajdas.
[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 27 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jeszcze jedno – jakiś dziennikarz z TVN-u powiedział, że zatrzymani mieli powiązania z grupą „anonimów”. Ale co to w ogóle za grupa? Słyszalem o anonimowych, ale anonimy?


Proste. Mieli podejrzane poglądy, kiedyś tam komunikowali się z kimś o nazwie anonimowi, no to dawaj ich. A nuż coś w śledztwie powiedzą.
To dowodzi, że funkcjonariusze naszych służb przeglądają przeróżne fora i platformy komunikacyjne i gromadzą dane. Jak coś się dzieje to sięgają do zgromadzonej bazy danych. A nóż któryś z podopiecznych miał z tym coś wspólnego.
Ciekawe ilu użytkowników prawda2 ma założone teczki?
Ciekawe o ilu aresztowaniach i przesłuchaniach nic nie powiedzieli?


Cytat:
A widzieliście tę minę triumfu tego policjanta jak mówił że mają lepszych specjalistów

se mogą swoich specjalistów w buty wsadzić.

Jestem profanem w zakresie ukrywania tożsamości w internecie. Ale gdybym chciał zrobił bym to na nowych urządzeniach, logując się do sieci w obcym mieście, a następnie zniszczył bym urządzenia, (w obcym mieście). Nawet bez prób ukrywania IP, bo programy mogą być zawodne.

Nie znajdą sprawców i taki jest cel.
Bo gdyby była większa kontrola nad netem to by znaleźli. Smile TA sprawa ma służyć zwiększeniu kontroli w necie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 28 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od początku wydawało mi się podejrzane to "szybkie wykrycie sprawców". Kiedyś ktoś mi opowiadał, że jeżeli ktoś się na tym zna to nie zrobi tego z kompa w domu ale postąpi tak:

0. zastanowić się, jakiej instytucji narobić dymu, aby nie zaszkodzić zwykłym ludziom, którzy i tak mają przesrane na co dzień
1. anonimowo kupić telefon komórkowy
2. anonimowo kupić kartę sim (pre-paid)
3. bez świadków, bez żadnej innej aparatury oprócz tej zakupionej (nie brać ze sobą żadnego innego telefonu komórkowego, GPSa, laptopa itd) należy udać się w odosobnione miejsce bez monitoringu. Pilnować się, aby nie było to miejsce, do którego dojazd jest monitorowany
4. włożyć kartę sim do telefonu, założyć skrzynkę mail, napisać i wysłać maile do kogo się chce (nie do szpitala idioci!)
5. wyjąć kartę i baterię z telefonu, oddalić się w inne miejsce.
6. Telefon wyrzucić/zniszczyć, nie wolno używać do innych połączeń, oddawać komuś znajomemu lub komisowi (IMEI)
7. kartę SIM zniszczyć najlepiej w młynku do kawy, spalić, wyrzucić gdzieś daleko (nie do kubła pod domem)
8. Nie chwalić się nigdy nikomu o tym. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na maila, z którego się wysyłało informacje.
9. Czytaj jeszcze raz punkt 0

Nie wiem ile w tym prawdy, tak tylko słyszałem teoretycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 29 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Przemo:

"Więc po co to wszystko?
Nie wierzę w przypadkową zbieżność ataków ze strajkiem policjantów.
Chodziło o przetestowanie strajkującej policji?
O przyzwolenie na większą inwigilację? "

Stworzenie wrażenia zagrożenia cyberprzestępczością oraz rosnącą w siłę {oczywista fikcja} grup radykalnych - populistyczni-nacjonalistycznych - w przyszłości można sobie robić bez większych przeszkód false flag. W NaziUSA już 60% ludzi nie ma nic przeciw inwigilacji w celach tzw. zwiększenia bezpieczeństwa. W Polsce jestem przekonany, że te liczby są, co najmniej odwrotne jeszcze, czyli 40/60, a nie 60/40, co oczywiście trzeba zmienić.

@Cham

Oczywista oczywistość. Dojście do takiej wiedzy nie jest czymś niezwykłym, co wskazuje, że ludzie, którzy chcą naprawdę zrobić coś groźnego wiedzą o niej nie od dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:06, 02 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no leze i kwicze Smile
co za dobry hakier-terrorysta ktory sie podpisal Smile


Cytat:
"Rz" rozmawiała z osobami zbliżonymi do śledztwa. W sprawie jest wiele wątpliwości. Bo czy autor e-maili o bombach wracałby do Polski, wiedząc, że jest rozpracowywany? I czy umieszczałby w e-mailach swoje nazwisko? Czy w cztery dni policja była w stanie uzyskać mocne dowody winy L., skoro wiadomości wysłano z serwerów zarejestrowanych w USA, Niemczech i Francji?



http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczposp.....omosc.html
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 02 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idiotyzmem jest ewakuacja całych instytucji na podstawie jakiegoś anonimu. Jasne, że chodzi o blachę na dupę urzędasów odpowiedzialnych za "procedury".
Ale idąc śladem procedur należałoby ewakuować wszystkie szpitale, bo jakiś kretyn zadzwonił i poinformował o podłożeniu ładunków we wszystkich szpitalach.

Wszelkie anonimy powinny być zlewane.

PS. Na wszelkie durne zarzuty, typu: "a co byś powiedział, gdyby w szpitalu wybuchła Twoja matka" polecam "Misia": matka siedzi z tyłu Smile
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:19, 13 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się wdaje, że w|policji mają zgryz.
Nadal nie mogą znaleźć winnego alarmów, tych złapanych wcześniej wypuszczono.
Czekają, aż ludzie zapomną?
Zakażą TORa? Słyszałem, że w necie nie można się ukryć, od coponiektórych.
Jest ciężko się ukryć, ale czy nie można?
Miło jest żyć z przeświadczeniem, że jest kontrola nad netem, i nikt nam z niego nie zagrozi.
Dlatego ludzie zgadzają się na inwigilacje. Bo żyją z myślą, że nikt nie jest anonimowy.
A czas sobie leci...Meshnet się pojawił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Alarmy bombowe na terenie Polski
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile