W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Walka na Arenie Prawdy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3569
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 13 Sie '11   Temat postu: Walka na Arenie Prawdy Odpowiedz z cytatem

Odkryłam niedawno inicjatywę, która zarówno chamstwem, wulgarnością i brutalnością, jak i zawartością prawdy, znacznie przebija forum prawda2.
Oto ona: http://www.bezlitosnaprawda.pl/
Znacie???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 13 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem to jakiś czas temu.

Cytat:
znacznie przebija forum prawda2.

W czym konkretnie? Oni uważają, że nie istnieją i niech tak pozostanie Cool
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JacekG




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 13 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam sobie ale tam nic o Żydomasonerii nie ma.
Piszą o ego, raz go mają, a raz nie. Namawiają żeby się tego gówna jebanego pozbyć. A czy to przypadkiem nie ego chce żeby zabić ego?
Jak by nie było, szkoły, pogoń za autorytetami, praca ukształtowały w nas tego twora. Póki żyjemy w posranym systemie, nie da się go pozbyć. No chyba, że się mylę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 13 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
znacznie przebija forum prawda2.

W czym konkretnie?

Są znacznie bardziej bezkompromisowi w mówieniu prostej prawdy. Tu już od dawna jest mix prawdy, półprawdy i gównoprawdy...

Cytat:
Oni uważają, że nie istnieją i niech tak pozostanie

A TY istniejesz? Cool

Cytat:
A czy to przypadkiem nie ego chce żeby zabić ego?
Jak by nie było, szkoły, pogoń za autorytetami, praca ukształtowały w nas tego twora. Póki żyjemy w posranym systemie, nie da się go pozbyć. No chyba, że się mylę...

Mylisz się Cool A jeśli tego "twora" nie ma? Sprawdziłeś to?
Tyle się mówi na tym forum o manipulacji i iluzji. A jeżeli to system ("szkoły, pogoń za autorytetami, praca") dokonały mega manipulacji i stworzyły iluzję JA...?
Nie odrzucałabym tej prawdy, tylko dlatego, że jest bezlitosna. Będąc poszukiwaczem prawdy, sprawdziłabym na "własnej skórze".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JacekG




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Mylisz się Cool A jeśli tego "twora" nie ma? Sprawdziłeś to?
Tyle się mówi na tym forum o manipulacji i iluzji. A jeżeli to system ("szkoły, pogoń za autorytetami, praca") dokonały mega manipulacji i stworzyły iluzję JA...?

To też tak napisałem. Mam wrażenie, że małe dzieci są czyste póki nie zaznają dobrodziejstw systemu. A potem to chuj. Człowiek nie myśli już samodzielnie. Poddaje rodzicom, szkole, autorytetom, trafia na takie forum jak prawda2.
Cytat:

Nie odrzucałabym tej prawdy, tylko dlatego, że jest bezlitosna. Będąc poszukiwaczem prawdy, sprawdziłabym na "własnej skórze".


Jeszcze nie sprawdziłaś? Ja sprawdzam cały czas... Wiem, że ona jest już blisko bo odczuwam zamiast myśleć. Mimo to, coś mnie nadal trzyma za kostkę i nie chce puścić. Może to właśnie ten twór? A może to tylko strach? Nie mam z kim o tym pogadać. Na tym forum nie da się za bardzo bo puszą się wszyscy i prześcigają w nienawiści. Szkoda słów... Idę na browara.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A TY istniejesz?

Szkoda czasu na takie lewe rozkminy, bo nawet gdy stwierdzę, że nie istnieję to i tak dopiero istnienie pozwoliło mi na to zdefiniowanie.
Nokaut jednym wersem.

Cytat:
Tu już od dawna jest mix prawdy, półprawdy i gównoprawdy...

Taka jest polityka zwłaszcza globalna, o której najwięcej się tu dyskutuje. Nie wiem czemu starasz się zestawiać ze sobą dwa fora o różnej tematyce.
Jak chcesz sobie filozofować nad takimi trywializmami jednocześnie wypierając się tej filozofii to w czym problem? :>
Jak już pojmiesz czym jest nicość to nie mów nam o tym, bo to już będzie coś. Cool
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam wrażenie, że małe dzieci są czyste póki nie zaznają dobrodziejstw systemu. A potem to chuj. Człowiek nie myśli już samodzielnie.

JacekG, dokładnie tak. Czujesz to instynktownie. W takim razie kto /co Cię nadal trzyma za kostkę? Jesteś SWOIM niewolnikiem? Wink

Cytat:
Taka jest polityka zwłaszcza globalna, o której najwięcej się tu dyskutuje. Nie wiem czemu starasz się zestawiać ze sobą dwa fora o różnej tematyce.

Yamakusa, forum jest takie, jak jego użytkownicy. Nazwa sugeruje, że forum prawda2 wyjawia prawdę o świecie a nie wyłącznie o zależnościach rasowych czy finansowych. Szczególnie, że pamiętam forum z czasów, gdy żadna dyskusja na temat poszukiwania prawdy nie była mu straszna Wink Dlatego temat jest tu jak najbardziej odpowiedni.
Szczególnie, że to właśnie wybujałe ego tworzy filtr w spojrzeniu na świat, zniekształcając dostrzeganie prawdy w każdej dziedzinie, chyba nie zaprzeczysz? Interesując się taką tematyką, wiesz, że kontrola umysłów jest czymś dużo bardziej niebezpiecznym niż manipulacje na giełdzie.
Czy jesteś pewien, że Twoje myśli i opinie na tematy omawiane na tym forum są TWOJE (samodzielne, nieprzesiąknięte jakimiś przekonaniami czy nabytymi filtrami)? Na pewno należą do Ciebie?

Cytat:
Jak już pojmiesz czym jest nicość to nie mów nam o tym, bo to już będzie coś.

To że JA nie istnieje, nie oznacza, że nic nie istnieje.
Pojęłam, czym jest życie. I to jest coś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:58, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już lepiej brzmi niż puste pytanie czy istnieję.


Ok. Wychodzisz z etymologią słowa prawda a w rzeczywistości prawda rozpoczyna się i kończy na reakcji. Każde wcześniejsze przewidywanie zdarzeń jest tylko teorią zamkniętą między pamięcią a wyobrażeniem przyszłości.

Cytat:
Czy jesteś pewien, że Twoje myśli i opinie na tematy omawiane na tym forum są TWOJE (samodzielne, nieprzesiąknięte jakimiś przekonaniami czy nabytymi filtrami)?

Nigdzie takiej osoby nie spotkasz. Za takową uważasz, albo znasz kogoś takiego? Ja nigdy nie jestem tym samym. Nie ma czegoś stałego, bo są same zmienne. Dopóki nasze myśli poruszają się z punktu do punktu i odczuwamy je jako czas to ograniczenie systemu sprowadza się w końcu do praw fizycznych. Nawet jak czytasz to robisz to z punktu a do punktu b. Dzielisz sobie życie na odcinki.

Cytat:

Szczególnie, że to właśnie wybujałe ego tworzy filtr w spojrzeniu na świat, zniekształcając dostrzeganie prawdy w każdej dziedzinie, chyba nie zaprzeczysz?

Tak, tylko jest pewien mały problem, bo Co dalej z tym poczniesz? Będziesz się odfiltrowywać aż nie znikniesz? hehe. Nie masz wyjścia. Na stary filtr i tak nałożysz nowy. Możesz sobie go nazwać "brak filtrów", ale to dalej będzie filtr. Puste słowa w nowym opakowaniu. Więc gdzie reakcja? Gdzie prawda?
Między punktami.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:23, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nigdzie takiej osoby nie spotkasz. Za takową uważasz, albo znasz kogoś takiego? Ja nigdy nie jestem tym samym. Nie ma czegoś stałego, bo są same zmienne. Dopóki nasze myśli poruszają się z punktu do punktu i odczuwamy je jako czas to ograniczenie systemu sprowadza się w końcu do praw fizycznych.

Nie spotkam, gdyż nie ma takiej osoby. A myśli są, bywają zmienne, poruszają się i odczuwamy je - ba, nawet możemy je sobie obserwować. Ale nie musimy się z nimi identyfikować. Twoje myśli są tylko "mentalną projekcją twojej cyfrowej jaźni" Wink Wiedząc, że nie są twoje, że są rodzajem wirusa, wszczepionego Ci w dzieciństwie i formowanego przez system, możesz się uwolnić.
Cytat:
Będziesz się odfiltrowywać aż nie znikniesz? hehe. Nie masz wyjścia. Na stary filtr i tak nałożysz nowy.

Widzisz, niekoniecznie... Wiedząc, że to tylko myśli, mogę nie nakładać żadnych filtrów. To ego nakładało filtry i utożsamiało je z moim istnieniem. Gdy znika fałszywe JA, nie znika życie. Wręcz odwrotnie - człowiek wraca do pierwotnego programu. Programu, w którym wreszcie jest prawdziwe widzenie świata, odczuwanie emocji, procesy poznawcze, miłość, empatia i wolność od ograniczeń. Wtedy możliwe stają się rzeczy, o których JA nawet by nie pomyślało Wink
Ale to nie jest coś, co wystarczy zrozumieć - trzeba tego doświadczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:35, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegapiłam Twój początek:
Cytat:
Wychodzisz z etymologią słowa prawda a w rzeczywistości prawda rozpoczyna się i kończy na reakcji. Każde wcześniejsze przewidywanie zdarzeń jest tylko teorią zamkniętą między pamięcią a wyobrażeniem przyszłości.

Przeszłość i przyszłość mieszczą się tylko w wyobrażeniach. To tak jak z myślami. Identyfikujesz się z wyobrażeniami? To co istnieje na pewno to tu i teraz.
A co do prawdy... jest nią, niezależnie od tego, czy chcesz ją widzieć czy nie. JA nigdy nie chce widzieć prawdy, bo zagrażałaby jego status quo. Dlatego poszukiwanie prawdy przez JA wychodzi tak nieudolnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:02, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Identyfikujesz się z wyobrażeniami?

Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo mam niską tolerancję na głupotę.

Dobra poza twoimi pustymi słowami o empatii nie ma żadnej reakcji a zwłaszcza INNOWACJI, dlatego matematyczny świat jak dotąd króluje i nie zanosi się by przestał. Myślisz, że jesteś wolna, a gdzie rozwój? Masz jakieś KONKRETNE wizje, które wyznaczą nowe ścieżki? Jeśli nie to szkoda, bo przez takich jak ty wyginiemy jeszcze szybciej niż w skutek poronienia królowej matmy.

Cytat:
prawdziwe widzenie świata, odczuwanie emocji, procesy poznawcze, miłość, empatia i wolność od ograniczeń

Dopóki nie dostaniesz kosy w plecy. Cool Selekcja naturalna. Przetrwa silniejszy, bardziej chytry i z pewnością nie uczciwy. Wytłumacz swoją wolność ludziom, którym bezzałogowe samoloty bombardują miasto. Wytłumacz tym, którzy nie mają co do gara włożyć. TYM, którzy muszą kraść by żyć. No śmiało kurwa! Napełnij im brzuszki swoją boską energią miłości.

Prawda jest okrutna a ty zwyczajnie jej unikasz:
Cytat:
JA nigdy nie chce widzieć prawdy, bo zagrażałaby jego status quo


Chciałaś brudną prawdę prosto w twarz? To się nią teraz obmyj, a JA na twoim grobie zatańczę pogo.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JacekG




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:24, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Dobra poza twoimi pustymi słowami o empatii nie ma żadnej reakcji a zwłaszcza INNOWACJI, dlatego matematyczny świat jak dotąd króluje i nie zanosi się by przestał. Myślisz, że jesteś wolna, a gdzie rozwój? Masz jakieś KONKRETNE wizje, które wyznaczą nowe ścieżki? Jeśli nie to szkoda, bo przez takich jak ty wyginiemy jeszcze szybciej niż w skutek poronienia królowej matmy.


Uświadomienie sobie swojego JA i pozbycie się go jest efektem rozwoju i poszukiwań, nie widzisz tego? Spróbuj, na początku jest strach, panika ale to mija i inaczej patrzy się na świat. Świat matematyczny już się kończy. Nie czujesz jak kosmos przyśpiesza, co się dzieje na świecie, jak ludzie się budzą? Gdybyś choć na chwilę oderwał się od klawiatury i przestał trzepać konia nad własnymi postami, wyszedł na ulicę, wszedł do lasu, wyłączył myślenie i otworzył się na to co płynie, w moment zrozumiał byś, że świat nie jest taki czarno biały jak krzyżacki płaszcz. Ludzie powoli tak robią i zaczynają czuć, widzieć. Wyostrzają im się zmysły. Za chwilę twój matematyczny świat pierdolnie i co wtedy zrobisz?
Zesrasz się ze strachu bo coś lub ktoś zepsuł ci twoje poczucie bezpieczeństwa, iluzję wolności.

Cytat:

Dopóki nie dostaniesz kosy w plecy. Cool Selekcja naturalna. Przetrwa silniejszy, bardziej chytry i z pewnością nie uczciwy. Wytłumacz swoją wolność ludziom, którym bezzałogowe samoloty bombardują miasto. Wytłumacz tym, którzy nie mają co do gara włożyć. TYM, którzy muszą kraść by żyć. No śmiało kurwa! Napełnij im brzuszki swoją boską energią miłości.


No to chłopie chyba nie zrobiłeś żadnego kroku w stronę rozwoju bo właśnie tacy ludzie kreują ten matematyczny świat i za wszelką cenę nie pozwalają innym go zburzyć. Co raz częściej jest mi wstyd, że urodziłem się jako facet.
Ktoś, gdzieś popełnił jakiś błąd. Albo zrobił to celowo. Nie rozumiem tej zabójczej chęci, tego chciejstwa panowania nad innymi, nad światem, chciejstwa gwałcenia, rabowania, zabijania. Tłumacząc, że taki jest świat i trzeba walczyć i być silnym, podświadomie bronisz go, chcesz żeby taki był, gdybyś miał broń w ręku, strzelałbyś do ludzi.
Mamy wszyscy wirusa w głowie, a faceci to chyba kilka...

Cytat:

Dopóki nie dostaniesz kosy w plecy. Cool Selekcja naturalna. Przetrwa silniejszy, bardziej chytry i z pewnością nie uczciwy. Wytłumacz swoją wolność ludziom, którym bezzałogowe samoloty bombardują miasto. Wytłumacz tym, którzy nie mają co do gara włożyć. TYM, którzy muszą kraść by żyć. No śmiało kurwa! Napełnij im brzuszki swoją boską energią miłości.


Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś. Jestem ciekaw czy kiedykolwiek wykonałeś jakiś ruch aby to zmienić( poza biciem piany i onanizowaniem się na forum). Żyjesz w strachu, wkurwia cię ten świat ale stoisz w miejscu i boisz się ruszyć. Gdzieś tam zapewne wiesz, że jest coś ale nie wykonasz ruchu - paraliż. Piszę o tym bo byłem w takim miejscu i też się bałem. Bałem się samego siebie. Ale nie jest to takie trudne. Tylko trzeba pokonać strach.
A zobaczysz jaką iluzją żyjesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JacekG




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty Rebelinka, siej. Właśnie miałem wizję.
Zobaczyłem na wielkim polu( ciemno brunatna ziemia aż po horyzont) kobietę, była jak by lekko przeźroczysta i siała jakieś ziarno. Pojawiło się stado bizonów i równo, w szaleńczym tempie, ze wściekłością zadeptywało każde zielone źdźbło, które wzrastało. A kobieta dalej szła i siała. Niektóre bizony chciały ją stratować ale nie udawało im się, przelatywały przez tę osobę jak przez ducha, jak by to była świetlista materia. A kobieta dalej szła i siała. Bizony słabły, z wywalonymi jęzorami starały się niszczyć wszystko co wyrastało, a kobieta dalej szła i siała. Zwierzęta słabły tarzały już swoimi wielkimi jajami i fujarami po tej ziemi, a kobieta szła i dalej siała. Bizony zaczęły padać, pole pokrywało się coraz większą przestrzenią cudownej zieleni, a kobieta szła i dalej siała....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rebelianka napisał:
Tu już od dawna jest mix prawdy, półprawdy i gównoprawdy...

Tylko dlatego, że ja nie banuję na swoim forum tej drugiej i trzeciej opcji.
Inaczej twój wątek np. nie miał by racji bytu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rebelianka napisał:
Tu już od dawna jest mix prawdy, półprawdy i gównoprawdy...

Tylko dlatego, że ja nie banuję na swoim forum tej drugiej i trzeciej opcji.
Inaczej twój wątek np. nie miał by racji bytu Smile


Adminie, to dlaczego ten wątek zmieniłeś na niewidoczny dla niezalogowanych? Jeśli chcesz ocenzurować cytowane przez Ciebie zdanie, proszę bardzo. Wyrzuć co chcesz.
Ale przywróć wątek, tak by był widoczny dla wszystkich.

Na resztę odpowiem później. To w tej chwili najważniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlaczego ten wątek zmieniłeś na niewidoczny dla niezalogowanych?


wątek jest widoczny dla niezalogowanych, coś Ci się pomyliło Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne bo ja kiedy nie jestem zalogowany wątek widzę. Wystarczy przestawić ustawienia.

A co do strony:
"Spójrzmy na życie jako komputer zarządzany przez oprogramowanie gdzie każdy element systemu jest zarządzany przez odpowiedni program. Wszystkie koty zachowują się jak koty, ponieważ takie posiadają oprogramowanie.Wszyscy ludzie zachowują się jak ludzie, jedynie oprogramowanie zostało naruszone przez wirus ''Ja''."

Już dawno nie czytałem większych bzdur.
Koty różnią się od ludzi brakiem możliwości poznawczych, analitycznych itp.
Człowiek właśnie dlatego jest człowiekiem by mógł dokonywać samodzielnych wyborów i za nie ponosić odpowiedzialność w postaci porażek bądź sukcesów. Gdyby był w 100% posłuszny jego istnienie w formie jaką zaproponowano nie miało by sensu.

Ta strona to zapewne strata czasu, błędna ścieżka i ślepy zaułek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wątek jest widoczny dla niezalogowanych, coś Ci się pomyliło Very Happy

Cytat:
Dziwne bo ja kiedy nie jestem zalogowany wątek widzę.

Wątek nie jest widoczny dla niezalogowanych. Zarówno ja go nie widzę, jak się nie zaloguję, jak i kilka osób potwierdziło mi to samo.
Cytat:
Wystarczy przestawić ustawienia.

Żartujesz sobie? Człowiek wchodząc sobie na to forum np. pierwszy raz, ma przestawiać jakieś ustawienia?
Przestańcie trollować.

Cytat:
Wasza taktyka to złożyć do modlitwy ręce, brandzlować się filozoficznym spustem i udawać, że wszystko jest dobrze.

Yamakusa, brak zrozumienia. Wręcz odwrotnie. Rzecz dokładnie w tym, żeby nie uprawiać duchowej, religijnej, filozoficznej czy pseudonaukowej masturbacji. Owszem, wszystkie ścieżki duchowe (a nawet niektóre nauki) prędzej czy później prowadzą do nieistnienia JA, ale możesz na to zmarnować całe życie i kręcić się w kółko. Dlatego ta metoda wydaje się skuteczniejsza. Weryfikacja bezpośrednia. Możesz sprawdzić sam, konkretnie, bez modlitw, czy aby na pewno kontrolujesz swoje myśli, kim jesteś i z czym się utożsamiasz (czy to Twoje wyobrażenia czy jakieś zewnętrzne, wtłoczone).

Cytat:
Koty różnią się od ludzi brakiem możliwości poznawczych, analitycznych itp.
Człowiek właśnie dlatego jest człowiekiem by mógł dokonywać samodzielnych wyborów i za nie ponosić odpowiedzialność w postaci porażek bądź sukcesów.

Patin, koty są kotami, drzewa drzewami, a ludzie ludźmi. Każde dziecko to wie. Możliwości poznawcze, analityczne, fizyczne czy jakiekolwiek są więc inne dla każdego gatunku. Instynkt przetrwania jest naturalny u wszystkich gatunków (to do Ciebie, Yamakusa - strasznie nabełkotałeś z tymi wizjami zagłady świata z winy nieegotycznych ludzi <rotfl> ). Problem w tym, że człowiek nie dokonuje samodzielnych wyborów, bo jego program jest skażony wirusem. Za bardzo zidentyfikował się ze swoim fałszywym, iluzorycznym JA. Każdy wybór dokonywany jest w oparciu o myśl, "jak wypadnę?", "co pomyślą inni?", "czy nie stracę zaufania, sympatii, prestiżu, statusu, honoru, przyjaciół, poczucia bezpieczeństwa i kurwa innych bzdur?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackuG, Tobie dziękuję za empatię.
Czyżbyś zweryfikował obecność JA w sobie?Wink Jeśli jeszcze nie, sprawdź to, nie bierz wszystkiego na umysł i na wiarę, przekonaj się sam. Zobacz, czy jest prawdziwy ktoś kto Cię kontroluje.

Uwolnij się od tego gówna i zacznij żyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rebelianka napisał:

Patin, koty są kotami, drzewa drzewami, a ludzie ludźmi. Każde dziecko to wie. Możliwości poznawcze, analityczne, fizyczne czy jakiekolwiek są więc inne dla każdego gatunku.

No właśnie o tym mówię.
Ale branie tego jako fundament punktu wyjściowego że JA to wirus kiedy jest on wbudowany w ludzi jest nieporozumieniem. To tak jakby uznać, że wirusem są szczypce raka albo prędkość biegu geparda bo inni go nie mają. To nonsens i strata czasu.

rebelianka napisał:
Instynkt przetrwania jest naturalny u wszystkich gatunków

Gdybyś nie zauważyła to u człowieka jest on ograniczony wolnym wyborem wzmocnionym dodatkowo o narzędzie (rozum). Siedzisz przy kompie bo tego chcesz. Gdybyś słuchała instynktu i nie posiadała rozumu pewno hasała byś teraz po lesie i magazynowała orzechy na zimę. Takie gadanie nie ma sensu. To strata czasu.
Poza tym jestem pewien, że nie u każdego instynkt przetrwania jest na pierwszym miejscu. Pozostaje jeszcze pytanie - przetrwania czego?
Jako jednostki świadome i rozumne wyczuwamy choć nie mamy pewności że obecny etap naszego życia nie jest pierwszym we wszechświecie ani nie ostatnim i zakres przetrwania nie ogranicza się tylko do instynktu samozachowawczego ponadto jest wielu ludzi którzy wystarczająco cierpią by domagać się zakończenia istnienia tej planety.

rebelianka napisał:
Problem w tym, że człowiek nie dokonuje samodzielnych wyborów, bo jego program jest skażony wirusem.

Bzdura.
Człowiek jest świadomy i posiada zmysły analityczne. Analizuje otoczenie i cały czas koryguje swoje wybory. Gdyby człowiek nie dokonywałby samodzielnych wyborów to oznaczałoby, że ktoś kieruje ponad 6 miliardami ludzi. A wiemy że tak nie jest bo ludzie kierują sami sobą oraz innymi. Zwalanie winy na drugiego ja w samym sobie jest ucieczką od odpowiedzialności za świadome wybory.
Podkreślam świadome dlatego, że zmysły ostrzegają nas o konsekwencjach. Nawet zakładając błędną uległość temu ja to samo uleganie mu jest już odpowiedzialnością tego kto ulega. To tak jakby podczas napadu stojąc na czatach zwalać winę na kolegę co wynosił towar. To niepoważne.

Wiele ludzi nie żyje zgodnie z konsumpcyjnym trybem życia, cenią inne wartości i wrzucanie wszystkich do jednego wora świadczy tylko o tym, że samemu ma się problem z dostrzeganiem pewnych spraw lub uwolnieniem od nich dlatego szarpiemy się i krytykujemy głównie to co widzimy u innych a od czego sami nie jesteśmy wolni.
Ludzie u innych boją się tego nad czym sami w zakresie swojej osoby nie potrafią zapanować. Np. złodziej boi się tego, że ktoś go okradnie bo wie jak łatwo to zrobić a podrywacz może bać się że ktoś inny uwiedzie mu piękną kobietę.
Jeżeli ktoś ma problem ze swoim ja tzn. że sam siebie nie odnalazł, że nie wie czego w życiu chce i realizuje cele otoczenia zamiast odnaleźć szczęście w chwili i w tym co aktualnie życie oferuje czy to w postaci obowiązków czy przyjemności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, już widzę, o co chodzi z tymi "ustawieniami" i dlaczego niezalogowani nie widzą wątku... Mega manipulatorski system, skoro defaultowo ustawione jest, że nie widzisz wszystkich tematów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wodzisz...
więc zanim zgłębisz przepastne odmęty własnego ja wcześniej polecam książkę pt
"Windows dla opornych"

ale nie obraź się to taka riposta za trolla Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebelianka




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko. Nie ma nikogo, kto by się obraził Smile
Lepsza, by była książka "Studium manipulacji na forum", bo ustawienia domyślne nie powinny tak wyglądać...

A wracając do tematu, Patin już zgłębił odmęty własnego JA, czy wciąż jest ludzkim trollem? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:47, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednym się mogę zgodzić.
Cała tajemnica (no może nie cała ale wystarczająca ilość) zrozumienia o co chodzi na tym świecie tkwi w każdym z nas. Ale dla każdego w nim samym a nie w osobie przeciwnej czy innej.
To nie oznacza, że prawdą nie powinniśmy się dzielić bo to jest poniekąd obowiązek ale nie należy tego usilnie wtłaczać. Ziarno zasiane albo wykiełkuje albo zginie ale to już nie nasza rola. Dlatego m.in. to co robią religie jest takie złe i z miłością nie ma wiele wspólnego. No chyba że z miłością samego siebie Very Happy
Miłość polega między innymi na tym by pomimo świadomości, że ktoś może zrobić coś nie tak - dać mu się skaleczyć. Dać mu odejść i obrać własną drogę. A to co robią religie jest poniekąd gwałtem i przymusem.

Kluczem do poznania czym jest naprawdę miłość i wolność jest zrozumienie siebie i tego czego od życia chcemy by każda kolejna chwila dawała temu życiu sens bez znaczenia czy będzie radością czy udręką.
Nasze życie jest walką ale kiedy podejmujemy właściwe wybory to pomimo ostatecznej przegranej ze śmiercią cały czas wygrywamy bo już same te (właściwe) wybory są zwycięstwem.
A co do poszukiwania to może się okazać że najciemniej jest pod latarnią i tak naprawdę nie ma czego szukać i nie ma gdzie podążać bo to wszystko jest i trzeba tylko to dostrzec a najpierw zrozumieć.
Oczywiście nie jest to łatwe. Nikt tego nie twierdzi ale nie warto gonić za tajemnicami bez skupieniu się na tajemnicy jak okiełznać słabości samego siebie.
A przede wszystkim należy wyzbyć się obranych celów i zamienić je na wiarę. Wiarę w to, że życie będzie ciekawe a nawet ciekawsze bez naszej usilnej ingerencji.
Choć raz warto puścić stery tego okrętu i przekonać się, że tam gdzie nas poniesie wiatr niekoniecznie musi być tak źle. U mnie akurat jest o wiele lepiej ale ja nie puściłem sterów dobrowolnie tak do końca choć element ryzyka w tym był i to spory. Ale nie żałuję i z tego co wiem wiele osób zazdrości mi podjętych decyzji. pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy sie ze mna zgodzicie ale swiatopoglad czlowieka zalezy w duzej mierze od genow i atrakcyjnosci fizycznej , majac odpowiednie geny posiadasz przewage emocjonalna nad reszta przecietnych ludzi ( patrz doktor house i jego klauny tzn pomocnicy lekarscy ) gdy jestes przystojny/ladna ludzie inaczej na ciebie patrza - mozesz byc totalnym idiota w towarzystwie a wszyscy beda sie do ciebie pchali a ten brzydki/brzydka nawet madra niestety zawsze bedzie odtracona choc nie zawsze oczywiscie , co do tych genow to np. chodzi o posiadanie ins.samozachowawczego bo np. podam przyklad. mowisz dla nieznajomego faceta na ulicy ze jest pedalem meska szmata cipą etc co zrobi przecietny kowalski ? no moze pobic wkurwic sie a co robi czlowiek z odpowiednimi genami powiedzmy madry ? no coz on sie smieje po prostu bo to jest opinia czlowieka ktory widzi go/ja 1 raz w zyciu TO TYLKO PRZYKLAD , sluchajcie trolle bo inaczej was nazwac nie mozna zostawcie te EGO JA JAZN PODSWIADOMOSC w spokoju , powtarzam bez odpowiednich genow nawet bedac przebudzonym nie doswiadczysz mimo ze posiada tyle samo zmyslow rzeczywistosci co ten z odpowiednimi genami tak juz jest trudno to pojac slowami bo to sa rzeczy trudne , ogolnie zycie jest nudne fenicjanie spierdolili cala zabawe wymyslili kase masakra zeby maly papierek rzadzil swiatem i naszymi emocjami bo tak to juz jest ze jak ktos ma kase to ma wszystko przyjaciol kobiete etc a jak nie ma to NIE MA NIKOGO , ogolnie to wiecie do oswiecenia takiego totalnego oczywiscie z odpowiednimi genami zalecana jest samotnosc i wszyscy wielcy czy to pisarze czy malarze czy wynalazcy byli samotni wiedzieli co sie swieci i o co w tym hologramie chodzi , to juz koniec mego wywodu pisanego na wspomaganiu xtc , przepraszam was trolle za moj wyimaginowany jenzyk , pozdrawiam i pamietajcie zycie jest tylko jedno jestesmy zakladnikami przeznaczenia to ze tu jestes nie jest przypadkiem i jezeli zaczniesz budzic inne owce doswiadczysz negatywnych emocjami a przeciez starasz sie myslec pozytywnie wiec w pewnym momencie zajdzie sprzecznosc i konflikt w centrum jazni lol Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Walka na Arenie Prawdy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile