Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Nowa Chronologia: W którym wieku żył Chrystus   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 9306
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 1.40 mBTC

PostWysłany: 11:10, 21 Maj '13    Pojedynczy post Temat postu: Nowa Chronologia: W którym wieku żył Chrystus Odpowiedz z cytatem

Film (z napisami pl) z długiego cyklu "Historia, nauka czy fikcja" podjętego na osnowach projektu naukowego "Nowa Chronologia" autorstwa A. Fomienki i G.Nosowskiego

Dziś prawie każdy, niezależnie od religii i wyznania zna ewangeliczną historię o Jezusie Chrystusie. Czasy jego ziemskiego życia to nie tylko epoka powstania nowej religii ale również nowy punkt odliczania chronologii ludzkości. Większość krajów świata przyjęła kalendarz od narodzenia Chrystusa. Nikt nie ma wątpliwości, że od chwili tego wydarzenia upłynęło 2000 lat. Ale dlaczego ludzie są tego tacy pewni?

Poniższy odcinek pt. W którym wieku żył Chrystus odnosi się do datowania: "przed naszą erą" i "naszej ery" w kontekście narodzin Chrystusa, przy czym film ten nie podejmuje jakichkolwiek aspektów teologicznych, religijnych czy duchowych. Ukazuje natomiast naukowe podstawy badań dwóch rosyjskich matematyków A. Fomienki i G. Nosowskiego, którzy za pomocą obliczeń matematycznych, statystycznych i astronomicznych rekonstruują zafałszowaną kartę dziejów historii ludzkości.

Jest to jedna z niewielu możliwości zapoznania się z dorobkiem tych dwóch słynnych naukowców (Fomienko jest członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk) przetłumaczonym na język polski.


zobacz także

viewtopic.php?t=20337

viewtopic.php?t=20458

viewtopic.php?t=20504[list=][/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szczypior
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 14:44, 26 Maj '13    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ten film przedstawia całość dorobku Nosowskiego i Fomienki w tej sprawie. Zakładam że tak.

Moim zdaniem oni nic nie udowodnili, gdyby chcieli coś udowodnić to powinni zastosować o wiele więcej metod badawczych. Astronomia i Całun Turyński nie wystarczy.


1. Morze w oddali


Zarówno w tradycji rzymskiej jak i bizantyjskiej sposób przedstawiania konkretnych scen religijnych podlegał bardzo szczegółowym regulacjom. Jednych świętych przedstawia się jako starców, innych jako ludzi młodych, kwestia zarostu, ubrania, otoczenia – nic nie jest pozostawione przypadkowi.

Przyczyny obecności tej wody na obrazach tam bym szukał, generalnie w historii sztuki a nie na mapie. Zapewne żaden z europejskich malarzy co to malowali, ukrzyżowania nie widział ani nie był w Konstantynopolu czy w Jerozolimie.


2. Konstantynopol
To ma być niby Konstantynopol bo Jerozolima nie graniczy z Europą. Z tego co wiem żadne miasto nie leży na granicy bezpośrednio z Europą, Azją i Afryką bo takiej granicy nie ma. Dlaczego to ma być Konstantynopol skoro do Afryki stamtąd daleko? Jerozolima też pasuje bo tam jest lądem blisko do Afryki a morzem do Europy, niedaleko było kiedyś handlowe centrum Starego Świata – Fenicja.


3. Żydowski folklor

Faktem jest że wszystkie badania chrystologiczne to ściema. Chrystus urodził się w Betlejem, potem rodzina uciekła do Egiptu, potem wiemy że jednego popołudnia jako bachur gadał w Świątyni. Po 20 latach znikąd pojawił się i nauczał. To trochę zagadkowe.

Jeśli Chrystus miałby zostać ukrzyżowany w Konstantynopolu to dlaczego Ewangelie są zanurzone w beznadziei żydowskiego folkloru? Chrystus pochodzi z rodu Dawida, wędruje po Galilei, uważa Samarytanina za człowieka (!!!), jest uważany za żydowskiego Mesjasza, itp.

Tam jest folklor żydowski i tylko żydowski. Dałoby się to napisać gdyby on się kręcił Konstantynopolu i okolicach? Czy może Ewangelie to też fałszerstwo? Jeśli tak (w co mogę uwierzyć) to mamy jakieś dowody?


4. Węgiel aktywny C14

To badanie Całunu Turyńskiego to ściema.

Kent Hovind opowiadał że jak wzięli kawałki syberyjskich mamutów to badanie sierści wykazało wiek x tysięcy lat a badanie kości y tysięcy lat. Chodziło o tego samego mamuta. To nie jest żadna poważna metoda. Oni to cytują tylko jeśli badanie dało wyniki które im pasują. Wszyscy tak robią.


5. Fałszerstwo doskonałe

Wszystkie kroniki zostały sfałszowane? Im większe fałszerstwo (w czasie i przestrzeni) tym trudniej je przeprowadzić. Podam przykład: Donacja konstantyńska.

Według konwencjonalnej chronologii koło 800 roku w Rzymie pojawił się dokument który twierdził że 500 lat wcześniej w 315 roku cesarz rzymski Konstantyn darował papieżowi zwierzchność nad całym światem chrześcijańskim.

Kuria rzymska była wtedy pewnie najlepiej przygotowana to sporządzania takich fałszywek (no może oprócz międzynarodowych Żydów) a zupełnie jej się nie udało. W kwicie jest używana nazwa “Konstantynopol” która weszła do użytku kilkadziesiąt lat później.

Jeśli twierdzimy że kroniki zostały sfałszowane to należałoby się nad tym głębiej pochylić. Nie ma fałszerstw doskonałych.


6. Zapaść cywilizacyjna Średniowiecza

Powiem co wiem z konwencjonalnej historii.

Po pierwsze zapaść Średniowiecza to tylko Europa. Daleki Wschód, Ameryki – zupełnie tego nie doświadczyły. Wtedy powstała i rozkwitła cywilizacja islamska od Maroko do Indonezji.

Upadło Cesarstwo Zachodniorzymskie. Powodem były wycofywanie pieniądza z obiegu. Obieg pieniężny był w Rzymie przejęty przez międzynarodowych Żydów i oni właśnie taką politykę wtedy przez stulecia prowadzili. Pomijając różne zagrania spekulacyjne Wenecjan to mimo importu złota np. z Afryki ilość pieniądza w obiegu spadała w Europie do rabunku złota Inków przez Hiszpanów.

Jak spada ilość pieniądza w obiegu to paraliżu doznaje cała komercyjna gospodarka. Coraz trudniej cokolwiek sprzedać, ludzie chcą kupić ale nie mają pieniędzy. Teraz dzieje się to samo. W długim okresie ludzie powracają do tradycyjnych form gospodarowania, zamiast kupować mleko czy ser każdy ma własną krowę czy kozę.

Dla regulowania powinności wobec społeczeństwa ludzie rezygnują z podatków bo coraz trudniej jest zdobyć pieniądze. Łatwiej spełniać obowiązki w formie pracy. Stąd różne odmiany pańszczyzny.

Jak spada ilość pieniądza w obiegu to mniej jest kasy na propagandę (kulturę, naukę), wytwórczość się cofa do prostszych form, itp. To jest właśnie wyjaśnienie tej zapaści cywilizacyjnej.


7. Inne cywilizacje

Czy udało się doskonale sfałszować kroniki w całym Starym Świecie?

Jezus Chrystus ma status drugiego co do ważności proroka w islamie tuż po Świętym Proroku Mahomecie.

http://www.poznajkoran.pl/koran/4/

4:151 Oni są niewiernymi naprawdę! I przygotowaliśmy dla niewiernych karę poniżającą.
(…)
4:156 I za ich niewiarę, i za to, że powiedzieli przeciw Marii kalumnię straszną,

4:157 I za to, że [Żydzi] powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.

4:158 Przeciwnie! Wyniósł Go Bóg do Siebie! Bóg jest potężny, mądry!Spora część tego europejskiego Średniowiecza to były powstanie i rozkwit islamu. To nie byłoby możliwe bez Chrystusa.

Fomienko i Nosowski musieliby się zająć chronologią w kulturze islamskiej aby zakończyć swoją pracę. Poza tym od zawsze były kontakty np. Rzymu z Chinami. Wiadomo jaki to był cesarz w Rzymie i w Chinach. W ten sposób można skontrolować chronologię.

____________________________


A to w ramach dania otuchy Żydom:

Apokalipsa św. Jana

19:6 «Alleluja,
bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący».
11:15 «Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Jego Pomazańca
i będzie królować na wieki wieków».
19:16 A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię:
KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 6.80 mBTC

PostWysłany: 20:51, 26 Maj '13    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisał:
Nie wiem czy ten film przedstawia całość dorobku Nosowskiego i Fomienki w tej sprawie. Zakładam że tak.

Moim zdaniem oni nic nie udowodnili, gdyby chcieli coś udowodnić to powinni zastosować o wiele więcej metod badawczych. Astronomia i Całun Turyński nie wystarczy.
no, co Ty Szczypior, nawet w tym filmiku powyżej powołują więcej metod badawczych np. jublileusze papieskie, mapy, kroniki a ten film to tylko jeden z dziesiątków filmów popularno - naukowych na osnowach Nowej Chronologii. O samym Chryście napisali co najmniej kilka książek

http://www.chronologia.org/images/book/ierusalim_t.jpg

a to jest i tak tylko ułamek ich pracy, przecież oni zrekonstruowali całą historię ludzkości, zbadali wszystskie imperia etc
obadaj sobie stronkę http://www.chronologia.org/ większość książek można ściągnąć i czytać, to samo z filmami wszystko na wolnej licencji, jeżeli interesują Cię bliżej ich metody badawcze, o tym też są liczne xiążki i filmy

proszę z napisami ang

History: Fiction or Science? Part 3: Methods (English Subtitles)

http://vimeo.com/28085647


niektóre z metod to:

1. Metoda ankiety – kodu stosowana dla wychwycenia fantomowych dynastii sztucznie przedłużających historię w głąb przeszłości
2. Metoda ankiety – kronik stosowana dla wychwycenia kronik dublujących te same wydarzenia historyczne i sztucznie przedłużających historię w głąb przeszłości
3. Metoda ankiety – map stosowana dla prawidłowego datowania map


Metoda ankiety – kodu
http://gorod.tomsk.ru/index-1219297937.php

Fomienko wziął na warsztat kilkadziesiąt sławnych dynastii. W oparciu o konwencjonalne, historyczne źródła każdego po kolei członka tych dynastii -poddał pod analizę ankietową. Ankieta zawierała 34 pytania takie jak kolejno: płeć, długość życia, długość rządzenia, okoliczności śmierci, toczone wojny, ich wynik, ich długość, geograficzna lokalizacja wojen (przy stolicy czy na obrzeżach państwa) wydarzenia astronomiczne (zaćmienia, komety) itd. Odpowiedzi na te pytania nanosił na wykres i w ten sposób otrzymywał profile poszczególnych władców i profile dynastii. Potem porównywał ze sobą te profile – a wiele okazywało się identycznych. Stąd wniosek, że następowało dublowanie faktycznie istniejącej dynastii w przeszłość - i tworzenie dynastii fantomowych. Możliwość powtórzenia się tylu podobieństw w dwóch a nieraz trzech dynastiach statystycznie jest praktycznie nie możliwa. Oto przykłady:

Przykład 1.
Dokładna kalka okresu Imperium Rzymskiego 82 r. pn.e. - III w. n.e. w okresie III - IV w. n.e. (przesunięcie ok. 333 lat)
http://www.grafidea.pl/chrono/RomanEmpireII_RomanEmpireIII.pdf

(Podobne powielenie można zaobserwować we wcześniejszym okresie historii Rzymu)

Przykład 2.
Ten sam schemat występujący trzykrotnie w historii Bizancjum - przesunięcia o 340 i 330 lat
http://www.grafidea.pl/chrono/Byzantine_I_II_III_Empire.pdf

Przykład 3.
Dynastia Karolingów (VIII-IX w.) jako powielenie władców Imperium Rzymskiego
www.grafidea.pl/chrono/Carolingians_RomanIII.pdf

Przykład 4.
Biblijne królestwo Izraela jako odbicie Zachodniego Imperium Rzymskiego
www.grafidea.pl/chrono/Israel_RomanIIIWest.pdf

Biblijne królestwo Judei jako odbicie Wschodniego Imperium Rzymskiego
www.grafidea.pl/chrono/Judea_RomanIIIEast.pdf

Przykład 5.
Władcy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego (X-XIII w.) jako dokładne powielenie biblijnych królów żydowskich (lub odwrotnie) włącznie z powieleniem 70 letniego okresu niewoli (papieskiej w Avinionie z jednej strony i babilońskiej niewoli Żydów z drugiej)
www.grafidea.pl/chrono/German_Jewish.pdf

Przykład 6.
Władcy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego (X-XIII w.) jako powielenie dynastii Habsburgów
www.grafidea.pl/chrono/German_Habsburg.pdf

Przykład 7.
Powielenie historii papiestwa 141-314 ne. oraz 314-532 ne.
www.grafidea.pl/chrono/RomanEpiscopate.pdf

Przykład 8.
Podobieństwa dynastii Habsburgów i dynastii Rurykowiczów
www.grafidea.pl/chrono/Russian_Habsburg.pdf

Przykład 9.
Podobieństwa dynastii Bizancjum i Anglii
www.grafidea.pl/chrono/England_Byzantine.pdf


zob też. np. http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,162442
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:15, 26 Maj '13    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisał:

Spora część tego europejskiego Średniowiecza to były powstanie i rozkwit islamu. To nie byłoby możliwe bez Chrystusa.

Fomienko i Nosowski musieliby się zająć chronologią w kulturze islamskiej aby zakończyć swoją pracę. Poza tym od zawsze były kontakty np. Rzymu z Chinami. Wiadomo jaki to był cesarz w Rzymie i w Chinach. W ten sposób można skontrolować chronologię.


o tym też jest wiele książek np


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 23:26, 18 Mar '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny film z cyklu "Historia, nauka czy fikcja" część 10 serii "Zapomniana Jerozolima PL"

Tradycyjna historia przekonuje nas, że ogólnie wszystkie fakty historyczne dawno zostały zweryfikowane i uznane i nie ma sensu w dowodzeniu ich prawdziwości. W rzeczywistości jednak nie zawsze tak jest. Na przykład studiując jeden z ważniejszych dokumentów w historii ludzkości -- Biblię Fomienko i Nosowski odkryli, że pod nazwą Jeruzalem w Starym i Nowym Testamencie zostało opisane nie to współczesne Jeruzalem - ale całkiem inne miasto.

https://vimeo.com/88925028
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 18857
Post zebrał 0.80 mBTC

PostWysłany: 15:29, 21 Mar '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezus to postac fikcyjna i istnieje tylko w umysłach wierzących?

Llogario Pujola - kataloński biblista i badacz tekstów staroegipskich, były ksiądz, który studiował teologię na uniwersytecie w Strasburgu. Napisał książkę "Jezus, 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem”, w której dowodzi, iż życie Jezusa Chrystusa opisane w Ewangeliach jest repliką wcześniejszych o 3000 lat pism egipskich mówiących o faraonie. Jako dowód podaje między innymi następujące zbieżności:


czytaj: http://antypartyjny.bloog.pl/?smoybbtticaid=612687
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asq
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 64
Post zebrał 0.40 mBTC

PostWysłany: 15:57, 21 Mar '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@aximia - mnie to ten temat podoba się z innych względów niż podważa go @Szczypior (fragmentami), więc mimo, że @Szczypior ma na tym forum gigantyczny dorobek dokumentacyjny, to jednak niejako "pod prąd" opowiadam się za tym tematem, tylko nie bardzo rozumiem @aximia dlaczego zakładasz ten temat już po raz trzeci, a może i czwarty, czy jeden nie wystarczy ? choć to szczegół i uwaga na marginesie, raczej pytanie z ciekawości Wink

koncepcja "Nowej Chronologii", jaką stworzyli i opowiadają Fomienko i Nosowski, zawiera bardzo ciekawe hipotezy, a godna jest szczególnej uwagi, przede wszystkim z tego powodu, że podważa nie poparte żadnymi dowodami aksjomaty fałszujące historię, jaką współcześnie nas faszerowano od małego i nasze dzieci obecnie - i w tym sensie obydwaj stają po stronie wszystkich zbuntowanych i podejmujących trud walki z zakłamaną nauką i historią cywilizacji, których grono moim zdaniem systematycznie rośnie co najmniej od 150 lat, lecz wciąż zbyt małe ginie rozgniatane pod ciężarem jedynej słusznej historii i nauki, więc niezależnie od tego ile oni mają racji w hipotezach, jakie przedstawiają, to sam wysiłek, jaki wkładają w walkę z hipokrytami wart jest rozpowszechnienia na tym forum i na innych też Wink

a nasza obecna wersja historii bazuje przecież na wielu hipotezach dużo mniej wiarygodnych od tych, które przedstawiają Fomienko i Nosowski - najlepszą komedią byłoby, gdyby okazało się, że faktycznie ok. 1000 lat dodano dla ukrycia oczywistej i zupełnie prostej prawdy historycznej, zbyt zagrażającej władzy, co wcale nie byłoby aż tak trudne, gdyż rządząca mafia, to od zawsze była bardzo wąska kilka, krnąbrnych intelektualistów z niższego poziomu wypalono na stosach za herezje, a harujący tłum nie miał ani możliwości, ani nawet nie miał kiedy nad tym się zastanawiać,

gdyby okazało się, że mają rację, to sam miałbym niezłą satysfakcję, że intuicyjnie od wszelkich religii stroniłem od małego (co przypłaciłem brakiem wiedzy o wszelkich religiach, którą teraz muszę nadrabiać Wink), a podskórnie do żydów (których paru znam z dwoma nawet się przyjaźniłem) odnosiłem się z wyjątkową nieufnością zupełnie nie rozumiejąc tego powodów i nie mając pojęcia, że od początków ich istnienia zewsząd byli wypędzani, w Europie też (chyba tylko poza Polską), więc siłą rzeczy musieli ku temu sami dostarczać powodów;

nota bene, wczoraj na Discovery-Histora też puszczali "rewelacje" o odkryciu, że Jezus urodził się w 6 r. p.n.e i nie grudniu ale w kwietniu, lecz bez żadnego porównania z dowodami "Nowej Chronologii" Fomienko i Nosowskiego;

może korzystając już z nowych technologii komputerowych trzeba będzie jak na suwaku pozsuwać chronologie poszczególnych fragmentów naszej "pogubionej" cywilizacji i nagle okaże się, że cała nasza historia jest dużo prostsza, przejrzystsza i bez takich mrocznych tajemnic, jakie nam dotąd wmawiano, kto wie ? może... Question


nawet z ciekawości próbowałem szukać w sieci jakichś tablic chronologicznych, ale niestety są tylko zbyt małe fragmenty, by można było podjąć się takiej próby amatorsko na zasadach niedzielnego historyka, lecz przy tej okazji trafiłem na ciekawą próbę ilustracji chronologii cywilizacji na starej stronie L. W. Klimka, nie aktualizowanej już od prawie 8 lat: http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/:


nie znam, może to niewiarygodny autor, bo na forum też nie znalazłem linków poza jednym video viewpost.php?p=232742, ale większość materiałów, jakie tam zebrał wydaje mi się warte uwagi z takich samych powodów, jak wyżej odnośnie "Nowej Chronologii" Fomienko i Nosowskiego;

Klimek niestety deklaruje się zdecydowanym kreacjonistą, co mnie osobiście przeszkadza, również jego pogląd odnośnie roli człowieka, jako niewolnika, mnie nie przekonuje (ba, jest dla mnie nie do przyjęcia, na dziś), lecz na szczęście większość swoich materiałów i hipotez przedstawia językiem pozbawionym przesadnego nadęcia, więc daje się to czytać (może poza drobnymi fragmentami), a przedstawia własną wizję chronologii cywilizacji znacznie dalej idącą, jak wyżej, w oparciu o hipotezę Charles'a Hapgood'a "wielkich uskoków skorupy ziemskiej" związanych z okresową stabilizacją skorupy ziemi wywołującą przesunięcia jej powłoki w stosunku do osi obrotu, a w konsekwencji globalne kataklizmy (potopy) będące przyczyną zagłady poprzednich pracywilizacji:

Cytat:
Twórca tej logicznej i prostej zarazem hipotezy był gorąco popierany przez Alberta Einsteina.

Einstein pisał: "W strefie polarnej trwa nieustanne nawarstwianie się lodu, występujące nierównomiernie wokół bieguna. Rotacja Ziemi oddziałuje na tę masę lodu, wytwarzając moment odśrodkowy, który przenosi się na twardą skorupę naszej planety. Siła ta, osiągnąwszy pewną wartość, powoduje przesuwanie skorupy ziemskiej". Natomiast John Wright, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Geograficznego, napisał, że Hapgood "przedstawił hipotezę, która wręcz domaga się sprawdzenia"

Charles Hapgood, nie doczekał się chwały. Wręcz przeciwnie, jego hipoteza z 1953 r. została wyśmiana przez naukowców. Napisał, że każda próba dyskusji nad jego teorią "przesiąknięta była gruboskórnym sarkazmem, a niemożliwe do zweryfikowania, drugorzędne drobiazgi stawały się pretekstem do odrzucenia całej hipotezy bez zadawania sobie trudu dotknięcia istoty rzeczy". Był człowiekiem spoza branży i śmiał mieć inne zdanie. Ponadto, jak mi się wydaje, w upadku, a właściwie w zignorowaniu hipotezy dopomogło zaangażowanie się jej autora w tematy zagłady Atlantydy czy poszukiwań wielkiej cywilizacji na Antarktydzie. Miast kontynuowania pracy wdał się w spekulacje poza naukowe, co nie przysporzyło mu zwolenników. Ale czy tylko dlatego należy hipotezę wyrzucić do kosza? Postaram się jej bronić i zacznę od lodu.

przejrzałem tematy od: http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/01potop/potop.htm aż po: http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/survival.htm i parę innych, choć jest sporo więcej i wydaje mi się, że zebrane tam materiały (może i hipotezy) mogą zainteresować tych, których interesują tu tematy Zagadki starożytności i Ukryta archeologia Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jbravo
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.40 mBTC

PostWysłany: 13:26, 27 Kwi '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na vimeo są też dostępne dwie części z napisami po Angielsku.
Moskiewski Kreml opisany w Biblii jako odbudowana Jerozolima:
http://vimeo.com/49907342

Opis metod jakimi się posługiwali autorzy przy weryfikacji swoich hipotez:
http://vimeo.com/28085647

Czekam z niecierpliwością na kolejne przetłumaczone części filmów o nowej chronologii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:35, 27 Kwi '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie mi powiedzieć dlaczego taką wagę przywiązuje się do liczby obiegów Słońca przez Ziemię?
Nie wiem czy zauważyliście ale nasi obecni władcy plany realizuję nie w oparciu o daty ale wydarzenia historyczne. Plan jest sekwencyjny i następne części są realizowane po zakończeniu się wcześniejszych. Nie patrzy się na zegarek ale na sytuacje, aż dojrzeje. Tak działa cała historia, tak działa świat, że tak powiem. Rzeczy są ze sobą synchronizowane poszczególnymi wydarzeniami a nie zegarem atomowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
trebor
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 35
Post zebrał 0.40 mBTC

PostWysłany: 22:47, 27 Kwi '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia, nauka czy fikcja cz.8 - Ruś - Orda PLcz.23-Etruskowie to Rosjanie PL

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:39, 03 Maj '15    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Movie trailer about Nova Hronologii MISTIFIKATION Non-existent millennium

Daniłow: Nosowski i Fomienko - ja dla nich postawiłbym pomnik za życia

metodologia u ich jest taka że nikt ich nie zagnie, to dwóch informacyjnych wojowników - książąt, którzy wstali i mówią: ludzie, nasz psychiczny czas roz -synchronizowali z czasem realnym, zmienili naszą przeszłość, dlatego my nie możemy odnaleźć się w teraźniejszości, ja żadnych sprzeczności w ich teorii nie widzę tylko kwestię jezykową (terminologię) bym poprawił
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flimon
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Post zebrał 0.40 mBTC

PostWysłany: 16:18, 25 Lis '15    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej linki do artykułów ze strony chronologia.org. Dają obraz jaka wersja historii mogła być gdyby uwzględnić odkrycia wyżej wymienionych autorów.

Jak było naprawdę - Wprowadzenie http://twistedhistory.pl/post.php?p_id=7
Jak było naprawdę - Epoka XI wieku http://twistedhistory.pl/post.php?p_id=11
Jak było naprawdę - Epoka XII wieku - cz1 http://twistedhistory.pl/post.php?p_id=13
Jak było naprawdę - Epoka XII wieku - cz2 http://twistedhistory.pl/post.php?p_id=16
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 822
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:10, 23 Maj '17    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HIPOTEZA CZASU WIDMOWEGO - KOMPLETNY DOKUMENT PLByło też o tym tu:
viewtopic.php?t=20504
i tu:
viewtopic.php?t=22492
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nowa Chronologia: W którym wieku żył Chrystus
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.