W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Konstytucja  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2497
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 03 Maj '13   Temat postu: Konstytucja Odpowiedz z cytatem

Czy coroczne święto polskiej konstytucji to wystarczający powód bym raz jeszcze mimochodem wyraził publicznie swe roszczenie względem przestrzegania przez władzę (ustawodawczą, wykonawczą oraz sądowniczą), tej jebanej przypadkiem obowiązującej konstytucji?

Co oni mi tu kurwa pierdolą w telewizorze, że chcą zmieniać obowiązującą konstytucję, albo że nie chcą...? Shocked Jak oni przecież nie są w stanie przestrzegać tej co jest teraz...

A poza tym jak dla mnie w konstytucji (a już tym bardziej w powodzie do jej świętowania) nie chodzi o to czy jest senat, albo czy jest ustrój prezydencki - ale o to, że konstytucja gwarantuje obywatelom (czyli nam, szarym ludziom) WOLNOŚCI. Czyli np. to, że pies nie może mnie przeszukać na ulicy - bo kim on niby kurwa jest, żeby miał prawo przeszukiwać mnie, ale nie ja jego? A już tym bardziej żeby mi się miał wjebać do chaty, jak to w Polsce często bywa..

Jeśli ktoś chce zmieniać polską konstytucję by dodać do niej jakieś wolności tego typu - to ma moje pełne poparcie.
Ale jak chce zmienić w konstytucji tylko (szeroko rozumianą) ordynacje wyborczą - to niech wypierdala i nie robi scen. A i jeszcze powinien oddać Polakom forsę za to że zapłacili abonament RTV, a mimo to muszą oglądać w Wiadomościach TVP, zamiast wiadomości, same reklamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 04 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy uważają, że konstytucja 3 maja pociągnęła za sobą kolejne rozbiory i w konsekwencji była przyczyną zniknięcia Polski z mapy świata. Smile
Cytat:
Gdyby Konstytucja 3 maja nie została uchwalona, nie byłoby rozbiorów, a anachronizmy ustrojowe i tak zlikwidowałby Napoleon. Nie mamy czego świętować - mówi prof. Andrzej Chwalba w rozmowie z portalem Onet.pl

http://upadeknarodu.cba.pl/konstyt-3-maj.html

Tak czy siak, co nam ze świętowania jakichś świąt narodowych, skoro jako kraj nie mamy niepodległości ?
Za kilkanaście lat pewnie znikniemy z mapy świata ponownie. I ciul z tym. Nie specjalnie interesuje mnie czyim jestem niewolnikiem. Ważne, żeby być mniej uciskanym niewolnikiem.

W każdym razie Michalkiewicz przedstawił ciekawą hipotezę, że unia europejska wchłonie wszystkie państwa.
Zatrze granice, co już się dzieje. Następnie doprowadzi do ruiny te włączone państwa i w konsekwencji Unia się rozleci i będzie nowy podział państwowy, nowy podział Europy. Kraje bogatsze będą przyłączały do siebie okoliczne tereny. A wydojone terytoria same chętnie przyłączą się do obszarów bogatszych.
Wypompowane państwa, słabe, bez armii, bez poparcia oddadzą tereny sąsiadom. Czyli Śląsk na pewno tracimy. Smile
Chociaż nie wiadomo, skoro na śląsku PiS wygrał teraz z Ruchem Autonomii Śląska ? Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luzak1977




Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:53, 05 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisałeś - "Nie specjalnie interesuje mnie czyim jestem niewolnikiem. Ważne, żeby być mniej uciskanym niewolnikiem."
Jeśli każdy będzie tak myślał - że jest niewolnikiem - to nic się nie zmieni na ziemi.
Chodzi o to, żeby było miło? nie ważne, że niewola? niewola za pieniądze przez niewolników zarobione?
_________________
Ten, kto nadstawia drugi policzek, jest tchórzliwym psem.Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 05 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Mickewicz
,,pies i wilk''

Jeden bardzo mizerny wilk - skóra a kości,
Myszkując po zamrozkach, kiedy w łapy dmucha,
Zdybie przypadkiem brysia jegomości,
Bernardyńskiego karku, sędziowskiego brzucha:
Sierść na nim błyszczy gdyby szmelcowana,
Podgardle tłuste, zwisłe do kolana.
— «A witaj, panie kumie!! witaj, panie brychu!
Już od lat kopy o was ni widu, ni słychu,
Wtedyś był mały kondlik — ale kto nie z postem,
Prędko zmienia figurę!
Jakże służy zdrowie?»
— «Niczego» — brysio odpowie.
I za grzeczność kiwnął chwostem.
— «Oj! oj!... niczego! — widać ze wzrostu i tuszy! —
Co to za łeb — mój Boże! choć walić obuchem —
A kark jaki! a brzuch jaki!
Brzuch! niech mnie porwą sobaki,
Jeżeli, uczciwszy uszy,
Wieprza widziałem kiedy z takim brzuchem!»
— «Żartuj zdrów, kumie wilku; lecz mówiąc bez żartu,
Jeśli chcesz, możesz sobie równie wypchać boki».
— «A to jak, kiedyś łaskaw?» —
— «Ot tak - bez odwłoki
Bory i nory oddawszy czartu
I łajdackich po polu wyrzekłszy się świstań,
Idź między ludzi - i na służbę przystań!»
— «Lecz w tej służbie co robić?» — wilk znowu zapyta.
— «Co robić? — dziecko jesteś - służba wyśmienita —
Ot jedno z drugim nic a nic!
Dziedzińca pilnować granic,
Przybycie gości szczekaniem głosić,
Na dziada warknąć, Żyda potarmosić,
Panom pochlebiać ukłonem,
Sługom wachlować ogonem.
A za toż, bracie, niczego nie braknie:
Od panów, paniątek, dziewek,
Okruszyn, kostek, poliwek,
Słowem, czego dusza łaknie».
Pies mówił, a wilk słuchał: uchem, gębą, nosem,
Nie stracił słówka; połknął dyskurs cały
I nad smacznej przyszłości medytując losem,
Już obiecane wietrzył specyjały!
Wtem patrzy... «A to co?» — «Gdzie?» — «Ot tu, na karku».
— «Eh, błazeństwo!...» — «Cóż przecie?» — Oto, widzisz, troszkę
Przyczesano, — bo na noc kładą mi obróżkę,
Ażebym lepiej pilnował folwarku!»
— «Czy tak? Pięknąś wiadomość schował na ostatku».
— «I cóż, wilku, nie idziesz?»
— «Co nie, to nie, bratku:
Lepszy w wolności kęsek lada jaki
Niźli w niewoli przysmaki» —
Rzekł — i drapnąwszy co miał skoku w łapie,
Aż dotąd drapie!
Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 18 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haa! Świetne, Pr0meteusz.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 22 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też jestem niewolnikiem. i mam tutaj na myśli nie tylko federację, do której przynależymy, ale generalnie każdy aspekt życia od narodzin aż po śmierć. mimo to wiem, że istnieją różne sposoby na to, by w jednej chwili przestać nim być. wtedy po zmianie wydaje ci się, że już jesteś wolny, ale pojawią się szybko kolejne sytuacje, od których będziesz uzależniony i którym będziesz musiał się poddać. i tak się dzieje w każdej dziedzinie. co do konstytucji sami się dobrowolnie godzimy na stan ustroju, po którym się poruszamy. pretensje nie powinny być bezpośrednio kierowane do polityków, tylko do ich elektoratu. oni ponoszą realną odpowiedzialność swojego wyboru, a kogoś wybrać trzeba, tzn. ktoś i tak zostanie wybrany niezależnie od tego czy zagłosujesz czy zbojkotujesz. wszyscy na różnych płaszczyznach jesteśmy od siebie zależni i nie da się od tego uciec. ludzie mówią, że chcą być niezależni, choć sami do końca nie wiedzą na co się piszą. równie dobrze mogliby mówić wprost: nic mi się nie chce, chcę osiągnąć lenistwo za darmo. na bezludnej wyspie też będziesz zależny od czegoś, co może cię po prostu przerastać. nie mam nic przeciwko przeszukiwaniom, inwigilacji, zakazowi picia piwa w parku i nieprzestrzeganiu konstytucji. jedyne co mi nie odpowiada to grzywna, mandaty - tzw. poczet kary za popełnione grzechy, złamanie reguł gry. zadośćuczynienie, nieważne nawet w jakiej postaci, jest o wiele gorsze od pozbawienia wolności. i chociaż ludzie o tym nie wiedzą to wydaje im się, że jest dokładnie odwrotnie. dla nich "pozbawienie wolności" jest totalną klęską, bo tak zostało im to wpojone do głów. w dzisiejszych czasach, każda kara pieniężna nałożona na obywatela za czyn o znikomej szkodliwości społecznej jest strzelaniem do swojej własnej bramki. tylko i wyłącznie państwo na tym traci, choć zamierzeniem jest nauczka albo haracz. jest kilka sposobów na uniknięcie kary, jednak napiszę to jeszcze raz: w dzisiejszych czasach polskie sądownictwo i ogółem państwo zagalopowało się już tak daleko w swojej głupocie, że stosując politykę opresyjną wobec obywateli samo przyczynia się do zapaści finansowej naszego kraju. ludzie dzisiaj mają już wybór, granice są otwarte.

i teraz pomyślcie jakim jesteśmy mądrym narodem.

ale kto tak naprawdę i pod czyim wpływem narzucił ten "ucisk" i dlaczego ludzie spowrotem są im przychylni. kto nim pokierował w ten sposób i dlaczego nikt nie nazywa dzisiaj rzeczy po imieniu. można jeszcze dopytać skąd cały ten burdel, albo dosadniej kto w zasadzie spowodował to, że dzisiaj premier musi być kozłem ofiarnym, natomiast prawdziwa mąciwoda dalej robi co chce i jeszcze ma czelność dawać rady otumanionemu bydłu. dlaczego ludzie tego nie widzą. roszczenie swoich praw niewiele zmieni, dopóki nie nastąpi całkowita roszada pokoleniowa. dzisiaj jednak osoby, którym się coś nie podoba, mogą zostać wypchnięte na boczny tor albo poza granice i tak się w istocie dzieje, kiedyś trzymano ich zwartych i gotowych do tego, by utrzymać dalej przemysł w jednym nieprzerwanym ciągu. teraz pajace zaczną się bać po błędach, które sami popełniali, ale nie chcąc się przyznać do tego będą mówić i cicho liczyć na to by wróciły stare czasy. ale tak się nie stanie. to tylko podkładka tego co było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 19 Kwi '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedługo 3 maja wielkie święto. Więc może trza by pomyśleć o o wprowadzeniu nowego zapisu do Konstytucji RP . Otóż obywatele powinni mieć prawo tworzenia Rad ( Smile ) Obywatelskich w wyniku lokalnych ( w ramach województw ) referendów obywatelskich. Gdzie po wygranej w referendum obywatelska rada czy jak byśmy to zwali przejęłaby kontrolę nad lokalnymi okręgami wojskowymi jak i wszystkimi służbami siłowymi. Wszystko to w obronie Konstytucyjnych praw obywateli kiedy władza je bezpardonowo łamie. Możliwość siłowego obalenia rodzących się autorytarnych zapędów rządzących. Pochwycenia i ukarania winnych zbrodniczych działań przeciwko narodowi polskiemu.
Oczywiście nie jest to doskonałe rozwiązanie dzieląc Polskę na Województwa, bo i do wojny domowej może dojść, ale nic to, lepiej się napierdalać ze skurwysynami, niż dawać dupy za frajer Wink .




Ja jak ostatnio widziałem Niedzielskiego na tych filmikach, czy słyszałem jego głos w radiu, jak on idzie po trupach, co on gada to ma złotego Goebbelsa ode mnie i 20 lat kwarantanny w kopalni soli Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Konstytucja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile