W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czterej jeźdźcy apokalipsy - film (2012)  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 15768
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 30 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawią się ludzie, którzy nie będą mieli ani 1 zł, ale będą normalnie funkcjonować w kapitalizmie dzięki systemom informatycznym. Kiedy takich osób będzie dostatecznie dużo, wartość pieniądza zacznie drastycznie spadać, nikt nie będzie już chciał bankowej waluty, każdy zostanie tylko przy tym co fizycznie posiada.

Oooto to, otóż to!

Cytat:
to tam prosto z mostu było wyłożone


Tjaaa, chyba w tej żydowskiej wersji co się z nią zmagałeś. tej nie uważam.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 30 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, ze przy tych wszystkich porownaniach - systemach, pomija sie srodowisko a to ono powinno byc najwazniejsze, jako iz warunkuje ono nasze przetrwanie.

Kazdy patrzy tylko na symptomy, a nikt nie zadaje sobie trudu by zrozumiec prawdziwe przyczyny jakie sie na nie zlozyly. Wszedzie stosowane sa tylko produkty opieraja sie na usunieciu symptomow badz ich zalagodzeniu, a nigdy nie jest patrzone na to by dojsc do przyczyn oraz wesprzec je, bo to to jest najwazniejsze.
Swiat wolny to swiat bez pieniadza, mimo iz pewne systemy wymiany beda zawsze.

Pozostaje to juz bez znaczenia, bo w tej materii raczej nic sie nie zmieni ze wzgledu na to iz nie moze. Co najwyzej sie zblizamy do upadku, nieuchronnego.

Zajmijcie sie tym co wazne.
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 03 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę już przynudzam, szczególnie że nikt z wcześniejszych osób nie pisze już pozytywnych opinii n/t tego filmu.
Ale przyznajcie, że brakuje w 4H wypowiedzi Ikonowicza.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 03 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sobie mysle ze ja w sumie mam dosc radykalne poglady, ale nigdy nie chcialo mi sie ich jakos przesadnie bronic. dlatego jak mam pisac z goscmi ktorzy uproszczaja swiat do zydowskiego spisku to mi sie odechciewa. ja wiem ze nawet paranoicy maja swoich wrogow ale na dluzsza mete kontaktowanie sie z kims kto ma do tego stopnia zaawansowana obsesje jest nie do wytrzymania. to tak jakby przekrzykiwac sie z przejezdzajacym pociagiem. po prostu sie nie da. pocieszam sie jedynie tym ze ludzie z tak zryta psychika rzadko kiedy maja okazje sie rozmnozyc i w tym widze szanse ludzkosci. tyle tytulem dygresji. wracajac natomiast do filmu to chce jedynie napisac ze swiat nie potrzebuje kolejnej rewolucji, ulic zlanych krwia i oszalalych tlumow szukajacych z pochodniami i maczetami (w)innych. nie da sie po takich ekscesach wrocic do zdrowia psychicznego w ciagu jednego pokolenia. to zajebista wyrwa i regres. strata niewyobrazalna. dlatego podobali mi sie 'czterej jezdzcy' za swoj spokojny ton, ktory mimo wskazywania palcem winnych daleki jest od nawolywania do jakiejs wendetty, bo jedno jest pewne - pozytywne zmiany sa mozliwe, ale tylko jesli sa wprowadzane na spokojnie.

owlik nie zyjemy w 'wyzerowanym' swiecie. sa rody, albo przedsiebiorstwa ktore swoja potege budowaly przez pokolenia. to chyba oczywiste ze z ich punktu widzenia najlepiej jakby gospodarka byla jak najmniej uregulowana gdyz dzialaja z pozycji ogromnej przewagi. dlatego dziwia mnie glosy ludzi takich jak ty ktorzy w porownaniu do nich nie maja nic a ktorzy sa za utrzymaniem/poglebieniem tej dysproporcji. korporacjonizm to wladza monopoli, ktora ma za nic czlowieka - liczy sie tylko zysk. to zwiastun chorego, dzikiego swiata. najsmutniejsze, ze swiata ktory technologicznie stoi na takim poziomie, ze nikt nie musi pracowac aby zyc. czy to nie pojebane ze sa ludzie ktorych bogactwo odpowiednio zainwestowane zautomatyzowalyby produkcje zywnosci i podstawowych dobr do tego stopnia, ze cale narody nie musialyby juz nic robic? tak sie jednak nie dzieje. czy ty naprawde nie rozumiesz ze wlasnie ci ktorzy finansuja partie i kampanie wyborcze tak naprawde rzadza? ci na afiszu sluza tylko za bufor, nic wiecej. wiec w jakiej mierze rzady sa za cokolwiek odpowiedzialne? system jest tak skonstuowany ze ludzie nie maja na nic wplywu dopoki nie stoja za nimi pieniadze i ten film dobitnie to pokazuje.
czy prawda jest tylko jedna? smiem watpic. zrozum ze dywagujemy na temat koncepcji zarzadzania spoleczenstwami wiec o zadnej prawdzie nie moze byc mowy, bo to jest jeden niekonczacy sie, dynamiczny proces. cos jak csi w itilu Wink caly czas sie uczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 03 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
korporacjonizm to wladza monopoli, ktora ma za nic czlowieka - liczy sie tylko zysk. to zwiastun chorego, dzikiego swiata. najsmutniejsze, ze swiata ktory technologicznie stoi na takim poziomie, ze nikt nie musi pracowac aby zyc. czy to nie pojebane ze sa ludzie ktorych bogactwo odpowiednio zainwestowane zautomatyzowalyby produkcje zywnosci i podstawowych dobr do tego stopnia, ze cale narody nie musialyby juz nic robic?
niech stracę, masz bitcenta za to zdanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 03 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego tego bronię, na pewno ostatecznie chcę tego co ty czyli powszechnego dobrobytu
tylko że moim zdaniem sprzyja temu kapitalizm, a przeciwdziała jakikolwiek socjalizm

Te pieniądze które podobno trzymają nieliczni i nie robią z nimi nic... to myślenie to jest choroba psychiczna podobna do widzenia wszędzie żydów. Maszyn produkcyjnych jest ciągle tyle samo, ziemi jest tyle samo, wszystko jest obsiane a maszyny na bieżąco produkowane są do eksploatowania. Dlaczego jeśli da się mieć tyle mąki aby wypiec chleb po odpowiednim koszcie jakiś kapitalista by tego nie zrobił? Czy nie miałby co wziąć za chleb od umierających z głodu ludzi? Wziąłby ich pracę. To jest przykład skrajny ale zmierza do pokazania, że mniej więcej poza marnotrawionym jedzeniem i nierecyklingowanymi odpadami wszystko jest użyte. Kapitaliści nie docierają do wszystkich rąk i stąd mamy jeszcze produkcyjny niedostatek.

Przeciwników boli trzymanie pieczy nad tą produkcją, chociaż spełnia ona założenie uczynienia ludzi zamożnymi. I ku czemu się zwracają... ku zahamowaniu tego trendu wzrastania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 03 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to żeś zainwestował bitcenta! Aż dziw bierze skąd człeku masz jeszcze pieniądze... Chyba, że zdarzył Ci się wyskok po AlKoholu właśnie Smile.

"nie zyjemy w 'wyzerowanym' swiecie. sa rody, albo przedsiebiorstwa ktore swoja potege budowaly przez pokolenia. to chyba oczywiste ze z ich punktu widzenia najlepiej jakby gospodarka byla jak najmniej uregulowana gdyz dzialaja z pozycji ogromnej przewagi. dlatego dziwia mnie glosy ludzi takich jak ty ktorzy w porownaniu do nich nie maja nic a ktorzy sa za utrzymaniem/poglebieniem tej dysproporcj"

Tak sobie czytam te mądrości i zastanawiam: ciekawe w czyim imieniu "demokratyczna" władza będzie Twoim zdaniem "regulowała" gospodarkę? Plebejusza, choćby genialnego, czy korporacyjnego leniwca? To już wolę pazerny rozregulowany kapitalizm w którym mogę z "leniwcem" konkurować jakością lub ceną, skoro nie ilością... Wolę zaufać rynkowi, niż Twojemu wyidealizowanemu urzędasowi - uciśnionych obroncy pożal się Tusku.

A korporacjonizm wyrasta właśnie z przeregulowania gospodarki. Inaczej debilna walka z CO2, freonem, czy innymi idiotyzmami nigdy nie miałaby miejsca!
Żadnemu racjonalnie myślącemu nie przyszłoby do głowy, żeby w Polsce stawiać na energię czerpaną z paneli słonecznych przy tym nasłonecznieniu kraju. To mogła wymyślić tylko jajogłowa nomenklatura korporacyjno/urzędnicza.

Pierdolić idiotów!
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:17, 07 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@chemicloo
"Tjaaa, chyba w tej żydowskiej wersji co się z nią zmagałeś. tej nie uważam. "

By pisać do mnie takie rzeczy to najpierw musisz przyznać, że nie jesteś Żydem, choćby "bratem mniejszym" zwanym w pewnej nomenklaturze chrześcijaninem.
Musisz też przeczytać przynajmniej:
"Hellenizm a judaizm"
"Antychryst: Próba krytyki chrześcijaństwa"
"Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie",
by w ogóle zrozumieć, co w trawie piszczy, a nie wypisywać poglądy "pokątnego żydostwa", które samo nie wie, że jest żydostwem Laughing

@Al Kohol
Niestety Ci ludzie nie rozumieją jeszcze, że ludzie wolni, jacy mogą tworzyć otwarte społeczeństwo, jakie dba o swoje interesy może istnieć jedynie bez religii.
Inaczej zawsze będziesz miał arabskie pieski, co szczekają na żydowskie pieski, albo "pokątne żydostwo", jakie szczeka na odnogi "pokątnego żydostwa", tylko po to by zwiększyć swą władzę, siłę oddziaływania i zmniejszyć wpływy tych innych, choć wszyscy oni są tyle samo warci włącznie ze swymi poglądami i etyką, jaka zbudowała obecny, gówniany porządek świata.

@owlik
Jaki kapitalizm ? Shocked
Ten z połowy XIX wieku w Stanach tak opiewany przez protagonistów prawdziwego kapitalizmu.

@Adam Polo
Problemem Adam nie jest demokracja i to trzeba zrozumieć. Przyglądając się każdemu systemowi, jaki do tej pory funkcjonował w historii widać jedną rzecz. Każdy z nich prowadził do wypaczeń, jakie pojawiały się w momencie tworzenia się oligarchii, które tworzyły silnie zamknięte kasty, które zaczynały działać na rzecz utrzymania wpływów kasty kosztem reszty społeczności. Jak na razie żaden system nie miał mechanizmów obrony przed taką sytuację włącznie z demokracją. Najbliżej była republika rzymska, ale też dostała po jajach.
Natomiast, co do korporacjonizmu to nieco musisz się cofnąć w koncepcji myślenia. Mianowicie, tak masz rację korporacjonizm wyrasta, a ja powiem wzmacnia się poprze przeregulowanie gospodarki, ale powstał dokładnie w momencie, gdy przeregulowania gospodarki nie było. Nie chcesz mi, chyba powiedzieć, że dziś największe korporacje, jak naftowe, samochodowe, wojskowe powstały w przeregulowanej gospodarce, a wręcz powstały w nieuregulowanej gospodarce, następnie doprowadziły do wyregulowania gospodarki, a teraz ją przeregulowują, co zmniejsza im konkurencję i ułatwia działanie.
Innymi słowy wracamy do mojego konceptu budowania się grup uprzywilejowanych w postaci oligarchii różnego rzędu, gdyż takowe są różne w zależności od systemu.

Dla uspokojenia nerwów coś o rzeczy najistotniejszej, która jak mniemam łączy wszystkich tu dyskutujących:
http://www.youtube.com/watch?v=9xTjZ00RYA0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 08 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante :
Cytat:
By pisać do mnie takie rzeczy to najpierw musisz przyznać, że nie jesteś Żydem


spoko, dla mnie to TY masz umysł ewidentnie splamiony żydowszczyzną, przykro to mówić ale określenie michalkiewicza "pożyteczny idiota" pasuje do ciebie, i to bardzo. Jak zresztą do każdego idioty, który wierzy w kapitalism a nie docenia socjalizmu czy komunizmu. Ba, nie ma pojęcia czym socjalizm w istocie jest. Plucie na komunę i jej nieśmiertelne dokonania, to ostatnie chwyty tonącej żydowszczyzny, wiadomo - tonący brzytwy się chwyci...
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 11:37, 09 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owlik szczerze to nie wiem co ty do mnie piszesz. z twojego wywodu jasne jest jedynie to ze uwazasz ze mam chorobe psychiczna Smile cala reszta to belkot. swiat nie sklada sie tylko ze swiata zachodniego wiesz? naprawde uwazasz ze w azji, afryce, ameryce poludniowej produkcja zywnosci i dobr jest tak nowoczesna jak w europie?? naprawde uwazasz ze cala ta kasa ktora bezsensownie puchnie bogaczom na kontach nie moglaby zostac uzyta do przemiany tych obszarow i podniesienia stopy zyciowej ludzi ktorzy tam mieszkaja????? do wyedukowania ich? czlowieku ty chyba nie znasz statystyk odnosnie rozmiaru biedy na swiecie i dysproporcji pomiedzy najbogatszymi a cala reszta. jestes tylko sytym niewolnikiem i to cie odroznia od murzyna umierajacego z glodu gdzies w afryce. nie masz szans na zmiane swojego statusu - mozesz co najwyzej jezdzic lepszym autem, tyle twojego. jestes nikim, tak jak my wszyscy na tym forum. kapitalisci docieraja tylko tam gdzie widza zysk. co moga im zaoferowac niewyksztalcone masy ludzkie w zaawansowanym technologicznie swiecie gdzie nawet krowy sa dojone maszynowo?? ci ludzie to tylko przeszkoda do zagospodarowania zasobow naturalnych na terenach na ktorych mieszkaja, nic wiecej. sa gorsi niz robactwo bo sprawiaja wiecej problemow. ty wez sie wyedukuj troche a nie lykasz ta gowniana propagande o nigdy nie ziszczonym swiecie idealnego kapitalizmu w ktorym wszyscy sa szczesliwi. to wielka kasa powoduje ze mamy takich a nie innych politykow i swiat ktory wyglada tak a nie inaczej. politycy? to tylko zwyciezcy przetargu na najlepsza usluge polityczna dla danej sily kapitalowej. sa wynajeci przez firmy do realizacji ich celow - to przed nimi sie rozliczaja, nie przed nami. skoro widzimy te same mordy od dwudziestu lat oznacza to ze dobrze spelniaja swoja funkcje. skoro wszyscy ich nienawidza a dalej sa to o czyms to swiadczy, no nie? sprobuj ogarnac rozmiary tego przedstawienia zwanego demokracja. pomysl o kunszcie tych ktorzy sa za to wszystko odpowiedzialni w zwalaniu winy na kukielki ze swiecznika. a one i tak maja przeciez immunitet haha jedna z takich korporacji jest kosciol i chyba nie musze wskazywac partii ktore ssa kosciolowi,bo oczywiscie robia to wszystkie. na tym polega zawod prostytutki - ida z kazdym klientem. zydem, mułłą, klechą, wielkim biznesmenem. generalnie kazdym, byle kasa sie zgadzala. mamy skorumpowane rzady i szare eminencje. makabryczny wyscig po kase i wladze w ktorym obywatel jest tylko golonym baranem.

polo problem wlasnie polega na tym ze ty i tobie podobni w ogole tego nie kumaja jak sa ruchani w dupe przez idoli w ktorych sie tak zapatruja. nie ma niewidzialnej reki rynku. tak jak pisze elcomendante - rynek zostal tak uregulowany jak tego chcial kapital Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 10 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry zdołałem przeczytać tylko do momentu w którym powiedziałeś żebym się lepiej wyedukował

Postaram się napisać tak aby nie było dla ciebie bełkotu, ale będzie to to samo.
Zacznę od tego, że swoje myślenie uważam za bardzo niezależne. Głównie dlatego, że wcześniej byłem zdolny do podobnych opinii jak twoje. W tej chwili zastanawiam się dlaczego naprawdę nie dzieje się tak jak wszyscy tego chcą. Zastanawiam się nie słuchając ani nie szukając nigdzie odpowiedzi. Posługuję się tylko dwoma aksjomatami
1. Z perspektywy globalnej nie istnieje żaden spisek, w tym sensie, że jesteśmy naprawdę wolnymi ludźmi, i chociaż ktoś gdzieś może kombinować to w istocie nie panuje nad światem, dlatego że ja mogę robić co chcę, mogę zostać najbogatszym człowiekiem na świecie
2. Mądrzy ludzie działają dla dobra, za mądrych ludzi uważam teoretyków, całe środowisko naukowe, nie politykę czy właścicieli, ale badaczy. To co mamy jest ich dorobkiem. Czego oni nie osiągną zawsze znajdzie się osoba która chce im pomniejszyć rację. Stąd mogą być fronty naukowe jak obserwujemy na tym filmie. Jednak większość nagonki prowadzona jest przez niewyedukowany plebs który innym mówi o uczeniu się, jak ty Smile Za tym stoją oczywiście w ukryciu pewne siły, ktoś cię do czegoś popycha ale nie chcesz tego w ogóle zauważyć.

Z tymi dwoma aksjomatami związana jest teza 1.
Sądzenie że rzeczywistość wygląda inaczej jest chorobą psychiczną.
Tutaj trochę załagodzę stanowisko, powiedzmy że jest to po prostu niewiedzą, całkowitą niedojrzałością (nie chodzi o wiek), całkowitą pomyłką z której można nie wyjść przez całe życie, w skrajnym przypadku chorobą psychiczną.

Jako że nie jesteś w stanie tego przyjąć to nie będę ci tłumaczył w jaki sposób zostaną rozwiązane problemy ludzi ubogich i dlaczego jeszcze się to nie stało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:12, 10 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Z perspektywy globalnej nie istnieje żaden spisek, w tym sensie, że jesteśmy naprawdę wolnymi ludźmi, i chociaż ktoś gdzieś może kombinować to w istocie nie panuje nad światem, dlatego że ja mogę robić co chcę, mogę zostać najbogatszym człowiekiem na świecie


Nie możesz założyć gazety albo programu telewizyjnego - bo potrzebujesz koncesje.
Spróbuj zostać prezydentem USA.
Zauważ, że w żadnym oficjalnym programie telewizyjnym nie było o world trade center w sposób, który mówi o ataku na samego siebie, wszędzie mówi się o terrorystach. Może z wyjątkiem kilku miejsc Tak samo każdy program telewizyjny mówi w określony sposób o gmo. Po za tym wystarczy zerknąć na strukturę i siatkę powiązań różnych mediów - gazet, większych portali internetowych, programów telewizyjnych, żeby zobaczyć, że na samym czubku jest 2-3 spółki matki, które wszystkim zarządzają.

Globalne ocipienie?
Wegetarianizm?
Enviromentalizm?
Ty nie widzisz tych rzeczy?
Wszędzie te same schematy są forsowane. Najpierw siejesz pomysł w głowie - potem go podlewasz pozytywną argumentacją - czekasz-czekasz- i ludzie robią dokładnie to co chciałeś siejąc pomysł. A nie zrobiłeś praktycznie nic.

http://www.amazon.com/Communication-Powe.....tion+power
Długie trudne i męczące, ale mówi wszystko.


Jeżeli założyć, że działanie wynika z myślenia a myślenie z oglądania mediów, to jak najbardziej należy mówić o globalnym systemie władzy. Nawet na forum widać współdziałanie w celu forsowania określonego sposobu widzenia => myślenia=>działania=>amplifikacji całego mechanizmu.

Twoje podejście Owlik jest mylące - bo nie można czegoś stwierdzić tak o. Wszystko zależy jakimi nićmi będziesz chciał żeby było coś szyte. A co jak ktoś zeszył coś szwem, który rozpuścił się pod skórą, ale coś się zrosło - to nie ma spisku? Ktoś to już mówił - co jak patrzysz w perspektywie np. 50 lat a trzeba w perspektywie 500?

Żeby w ogóle stwierdzić to co twierdzisz, trzeba zacząć od tego gdzie zaczynałby się globalny spisek a gdzie kończył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 10 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z aksjomatami sie nie dyskutuje Smile je się stwierdza tak o
ważne jest czy teoria dalej będzie wszystko na ich podstawie wyjaśniała czego i tak nikt na filożydofobicznym forum nie chciałby posłuchać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 12 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, to popatrzmy, dla mnie wyglądało to tak:



Owlik jest śmieszny: to też aksjomat Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 14 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra , a teraz ja Smile
Film jest wtórny . Cześć o bankowości, nic odkrywczego, już widziałem i słyszałem . Część o terrorystach , i to jest ciekawostka , co ta - chyba - 11 minutowa część porabia w tym programie . Ano stanowi swego rodzaju usprawiedliwienie . Ta cześć w której wypowiada się Chomsky, nie mówi o prawdziwym obliczy współczesnego terroryzmu. Jak już @Szczypior zauważył Chomski nie neguje oficjalnej wersji o 9/11 . Ogólnie pierdlii jak to sytuacja materialna itp zmusza ludzi do stania się terrorystami Laughing . I wiecie tak sobie pomyślałem , jacy ci Architekci systemu są mądrzy . Że potrafią w fabułę która teoretycznie atakuje ich wkręcić tę właśnie cześć o terrorze . To jest genialna myśl , mieszanie prawdy z kłamstwem . Bo nie możesz ocenić części filmu . Musisz ocenić całość . I mówisz tak, no tu to nie pasuje ale ogólnie ... . I właśnie chłopaki i dziewczyny z filmu ładnie mówią , mają rację , ale na biednych nie wyglądają . I jak tak byśmy każdemu z nich się przyjrzeli to by się okazało , że całkiem dostatnio sobie żyją z tego gadania . Nudy . Nie ma żadnej wściekłości na to w czym trwamy . Bo czas gadek się kiedyś skończy i zobaczymy po której stronie oni zaczną się opowiadać .
Tak , to jest film dla ludzi którzy uważają że jest możliwe coś takiego jak kapitalizm z ludzką twarzą . Socjalizm też miał mieć ludzką twarz ale pamiętacie się jak to się skończyło . Analogicznie jest obecnie . Nie ma czegoś takiego jak kapitalizm z ludzką twarzą . Nie ma i nie będzie . Bo władza nie ma twarzy . A jeśli uważacie , że jest inaczej , to znaczy że tkwicie gdzieś w licealnej naiwności , którą w pewnym jeszcze wieku można wybaczyć , ale powiedzmy po wyższej szkole , to już nie naiwność tylko kolaboracja sytego niewolnika .

Niestety zmartwię was . Wszystkie odpowiedzi dotyczące naszej przyszłości są w naszej przeszłości . A dokładniej w naszej Historii. Poddajcie przykład imperium które upadając się nie potłukło , niosąc zniszczenie i cierpienia . A imperium Architektów powoli chyli się ku upadkowi . Ostatni scenariusz napiszą i tak Architekci , - sformatują system kasując niejedno życie i zaczną wszystko od początku pod inną banderą .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 14 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Ordel
Ordel napisał:
Niestety zmartwię was . Wszystkie odpowiedzi dotyczące naszej przyszłości są w naszej przeszłości . A dokładniej w naszej Historii. Poddajcie przykład imperium które upadając się nie potłukło , niosąc zniszczenie i cierpienia . A imperium Architektów powoli chyli się ku upadkowi . Ostatni scenariusz napiszą i tak Architekci , - sformatują system kasując niejedno życie i zaczną wszystko od początku pod inną banderą .


Ordel ogarnij się. Jesteś inteligentnym człekiem, a walisz historycyzmem, jakbyś pisał do jakiś "pokątnych żydów", albo innych pastuchów z Wielkiego i Małego Nefudu. Historycyzm nie tylko niczego nigdy nie tłumaczy, ale na dodatek tworzy chore systemy na owych fałszywych przesłankach budowane.
Jeszcze przywal narodem wybranym, który wyjdzie suchą nogą ze złego planu Architektów, albo mesjaszem ratującym wybranych z rąk "ZŁA" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:52, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owlik, adam polo - specjalnie dla was. przeczytajcie sobie:
Cytat:
A report released early this year by the organization Oxfam International revealed that the combined income of the richest 100 people in the world is enough to end global poverty four times over, and that the gap between rich and poor has exploded by some 60% in the last 20 years. Rather than hinder this division, the recent global economic crisis has exacerbated it. Money does not disappear, you see, but tends to be translated up the income ladder in times of financial distress.

According to UNICEF, nearly half the world's population lives on less than $2.50 a day. One billion children live in poverty, and 22,000 of them die each day because of it. More than one billion people lack access to adequate drinking water, and 400 million of those are children. Almost a billion people go hungry every day.

The incomes of 100 people out of the seven billion on the planet could fix that, and then fix it again, and then fix it again, and then fix it again. The exact total of the wealth of these individuals is actually something of a mystery, thanks to the tax havens they use to hide their fortunes. There are trillions of dollars squirrelled away in those havens - no one knows quite how much - and the subtraction of that money from the global economy has a direct and debilitating effect on the people not fortunate enough to be part of that elite 100.

In America alone, some $150 billion in tax revenue is lost each year because of these havens, money that could be used for education, food assistance programs, infrastructure repair and health care. Instead, Americans are told the country is going broke, and are force-fed austerity measures by the same politicians who passed the laws allowing the wealthy and corporations to wallow in treasure like Tolkien's dwarves hiding under their mountain.

The recession being endured by the American people is becoming more a thing of fiction every day. The so-called "job creators" are doing just fine, thank you very much, but they don't seem very interested in using the money they've hoarded to expand the job market. According to an analysis of some 2,300 companies by Bloomberg news, hiring by those companies has risen the least amount since 2010. At the same time, however, those companies are sitting on a cash stockpile of $1.73 trillion.

That's "trillion," with a "T." They can afford to hire people. Lots and lots and lots of people. They just aren't, because they make more money that way...and there's always offshore labor available if they need warm bodies to work on the extra-cheap. More than a thousand of those people died in a garment building collapse Bangladesh last month, and the engine of industry barely burped.
reszta tutaj: http://www.sott.net/article/262136-The-end-of-the-beginning-of-the-end

tak wiec szmal jest i nigdy go nie brakowalo. po prostu zostal odessany z rynku przez najbogatszych ktorych tak bronicie i lezy sobie gdzies tam polokowany zupelnie bez sensu. swiat kapitalizmu o jaki tak walczycie obserwujemy kazdego dnia - nie jest taki jak byscie chcieli czy jak korwin-mikke o nim baja nie przez zle, socjalistyczne rzady tylko przez najbogatszych ktorzy kupujac sobie politykow urzadzili swiat tak jak im naprawde pasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:34, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
tak wiec szmal jest i nigdy go nie brakowalo. po prostu zostal odessany z rynku przez najbogatszych


Przecież już dawno o tym pisałem. W przyrodzie nic nie ginie, jedynie zmienia właściciela. Dlatego zysk jednego automatycznie oznacza przegraną drugiego i odwrotnie. Nawet jeśli przy tym zysku ten przegrany coś zyska w stosunku do tego co miał (co durnie nazywają wzniośle win-win) to i tak różnica pomiędzy nimi wzrosła dużo drastyczniej, a za nią napięcia społeczne. Dlatego kiedyś pisałem o czymś w rodzaju pensji maksymalnej, a raczej maksymalnym limicie bogactwa na własne potrzeby, z czystej przyzwoitości i moralności. Gromadzić można by było miliardy, ale nie można by było ich trzymać na trzecie Ferrari tylko dalej inwestować, a jak nie chce to zabrać w pizdu na szpitale czy coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:44, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że tymi pieniędzmi nikt brzucha nie zapełni. Pieniądze w posiadaniu mniejszości stanowią tylko władzę do zarządzania namacalnymi rzeczami. Nie rozumiem jak możecie mieć takie problemy ze zrozumieniem tego. Gdyby jakiś bogacz wykupił całą dostępną na świecie żywność, to i tak najeść się w takim stopniu będzie mogło tyle samo osób. Dalej nie piszę bo to dla was wystarczająca zagwozdka, że z tego punktu widzenia pieniądze nie mają znaczenia i całe wasze sranie o posiadaniu bogactw nie rozwiązuje problemu głodu, bo bogacz jest raczej szczupły, a otyły na zachodzie jest przeciętny człowiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owlik najlepsze jest to ze ty sam nie rozumiesz tego co wypisujesz. wez sie zastanow - nawet jesli faktycznie jest tak jak piszesz (co jest bzdura bo nawet teraz wszystkiego na ziemi jest tyle aby kazdy byl syty), ze 'Pieniądze w posiadaniu mniejszości stanowią tylko władzę do zarządzania namacalnymi rzeczami' to chyba widzisz ze zarzadzaja tymi rzeczami jak ja pierdole. afryka, azja, ameryka poludniowa - wszedzie tam prowadzona jest polityka kolonialna ktora traktuje zyjacych tam ludzi jak robactwo ktore przeszkadza w eksploatowaniu zasobow naturalnych. bogacze maja na nich wyjebane po calosci mimo ze maja w rekach srodki aby wszystkie te rejony przeksztalcic na model europejski w przeciagu jednego pokolenia. sory owlik ale jesli nie kumasz tak podstawowych rzeczy to naprawde nie mamy o czym rozmawiac. jakie to niesamowite ze tacy ludzie jak ty czy adam polo bedziecie bronic swych panow mimo ze nie macie nawet promila szansy na to aby kiedykolwiek byc jednym z nich Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy kto jest otwarty ma szanse (mój aksjomat), ma też szanse przekonać się na własne oczy czy można przerobić jakiś rejon na model europejski i tu jeszcze należałoby się zastanowić czy tak już się nie dzieje. Nie wiem czy jest sens z tobą dyskutować, bo znów powiedziałeś, że jest tyle środków aby wszyscy byli syci. Przy obecnej produkcji i wysokim (zbyt sytym) spożyciu zachodniej populacji tak nie jest, produkcja żywności idzie na bieżąco, część tylko się marnuje, towary zalegające w sklepach stanowią tylko bufor, pewne rozwiązanie strukturalne. Można się dopiero zastanowić nad celową produkcją u nas dla biednych. Ja myślę, że to wszystko powoli się dzieje, lecz jak widać różne są poglądy ludzi na suche fakty. Kiedy zachodnie korporacje docierają do tych biednych krajów, traktowane są jako najeźdźcy. Wiadomo, że 3 świat najpierw stanie się trochę mniej biednym krajem z ludnością zatrudnioną w fabrykach, więc korzystniejsze pozycje zachodnich korporacji nie powinny dziwić. Im mniej im za surowce i pracę dadzą, tym więcej władzy sobie zostawią. Co do majętności tych wszystkich korporacji i ich możliwości nagłego zlecenia budowy fabryk itp, pewnie takich nie mają, a na pewno nie mogą po prostu rozdawać. Sądzę, że muszą dbać o bilanse, łatwo mogą zbankrutować, to tyczy się też banków. Największą przeszkodą wg mnie jest polityka, ograniczenia prawne u nas w stosunku do potencjalnych przedsiębiorców, również ustosunkowanie tamtych państw do nas, ogólnie stosunki międzynarodowe. W tych biednych krajach "nasi" przedsiębiorcy nie mogą też inwestować, bo nie wiadomo czy zaraz im tej fabryki np. komuniści nie ukradną.

Jeszcze ostatnia uwaga, bo co raz mniej chce mi się pisać, może na kolejny raz napisane te same rzeczy nie odpowiem. Sami średniacy w biznesie wiele mogliby zrobić, mając zysk na kosztach pracy. Tak się dzieje w stosunku do Chin, czy nawet Polski. Na pewno w końcu obejmie to cały świat. Taka jest tendencja, mamy ostatnie czasy kiedy komuniści mogą sobie poinsynuować. Nie mogę zrozumieć też jednego. Mamy na zachodzie, w tym w Polsce państwo socjalne. Ludziom odbiera się wiele wolności, przede wszystkim narzuca obciążenia i stawia bariery. Do tego w polityce wspiera się banki i mogące się posypać duże przedsiębiorstwa (korporacje). Czy to wszystko, to nie jest socjalizm który tak usilnie propagujesz. We właściwym kapitalizmie takie działania nie miałyby miejsca, ponieważ nie redystrybuowano by dóbr tak bardzo jak teraz. Zaznaczę to pogrubioną czcionką i chciałbym abym nie musiał już więcej tutaj pisać. Przez socjalistyczne zabiegi wchodzimy w kryzysy, za które obwinia się kapitalizm. To, że w większości wypadków politycy działają na korzyść korporacji nie oznacza kapitalizmu, wręcz przeciwnie. Zawiłe przepisy są na korzyść korporacji, które lepiej radzą sobie ze stworzonymi problemami. Ten cały film to odwrócenie kota ogonem, podobnie jak cały socjalizm. Nie można winić kapitalizmu, którego prawie nie ma. Jak można chcieć pogłębienia socjalizmu i uważać, że nie doprowadzi to do katastrofy, kiedy obecne kryzysy są przez niego powodowane. Ten film nie mówi o braku wolności, braku kapitalizmu i błędach socjaldemokracji. Film proponuje większy socjalizm. Kapitalizm, indywidualizm nie stoi w sprzeczności z łączeniem się ludzi, organizowaniem się. Natomiast komunizm, kolektywizm odbiera wolność, zwalcza indywidualizm.

Wolność gospodarcza może być środowiskiem dla lokalnego, dobrowolnego socjalizmu. Może być jego jądrem, fundamentem.
Komuna może być powłoką, dodatkiem, dopuszczalnym rozwiązaniem.
Na gruncie socjalizmu nie powstanie więcej wolności, chyba że ją sobie ukradniesz, tak będzie w nwo.
Tyle na ten temat, dziękuję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owlik nikt kurwa nie ma szans na wskoczenie do pierwszej ligi bo ty po prostu nie ogarniasz o jakich pieniadzach my tu w ogole rozmawiamy. wiec twoj aksjomat to mozesz wciskac co najwyzej dzieciom w przedszkolu, bo w podstawowce zdazaja sie juz dzieciaki na tyle swiadome ze by cie wysmialy. powtorze to jeszcze raz bo widze ze usilnie nie chcesz tego skomentowac:
Cytat:
the combined income of the richest 100 people in the world is enough to end global poverty four times over

nie wiem jak wielka czcionka musialaby byc zeby dotarlo to do twojego ciasnego umyslu. zrozum ze swiat jest dokladnie tak poukladany jak chce te sto osob. i bynajmniej nie ma sensu ze mna dyskutowac bo najpierw przeczytaj sobie np. 'ekonomiste od brudnej roboty' zeby zrozumiec polityke jaka obieraja najbogatsi wobec zacofanych rejonow swiata. politycy sa tylko uslugodawcami dla hiperbogaczy wiec zwalanie winy na jakies systemy jest tak kurewsko naiwne ze bardziej sie nie da, bo te systemy zostaly tak zorganizowane wlasnie na zyczenie najbogatszych ktorzy idee o wolnym kapitalizmie maja centralnie w dupie. powtarzam po raz kolejny owlik - zamiast sie brandzlowac bajeczkami jkm to sie zacznij edukowac, bo chuja masz pojecie o przyczynach biedy na swiecie. i na zakonczenie:
Cytat:
According to an analysis of some 2,300 companies by Bloomberg news, hiring by those companies has risen the least amount since 2010. At the same time, however, those companies are sitting on a cash stockpile of $1.73 trillion.

ale po chuj ja to pisze skoro ty nie ogarniasz ile to jest pieniedzy i co moznaby z nimi zrobic gdyby ludzie byli ciut mniej chciwi. tak czy inaczej zycze dalszych milych snow o zlych socjalistach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 27 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
politycy sa tylko uslugodawcami dla hiperbogaczy wiec zwalanie winy na jakies systemy jest tak kurewsko naiwne ze bardziej sie nie da, bo te systemy zostaly tak zorganizowane wlasnie na zyczenie najbogatszych ktorzy idee o wolnym kapitalizmie maja centralnie w dupie. powtarzam po raz kolejny owlik - zamiast sie brandzlowac bajeczkami jkm to sie zacznij edukowac, bo chuja masz pojecie o przyczynach biedy na swiecie


Przecież powiedziałeś dokładnie to co ja (i jkm), z tym że tobie wydaje się, że można komuś coś odbierać (że jest to korzystne, dobre). Ja wiem, że wielu z tych najbogatszych jest nimi, ponieważ sobie na to zapracowali oraz, że dopóki utrzymują swoje majątki na wolnym rynku to działają efektywnie. Zabranie dobrze zarządzającemu i wprowadzenie komuny nie polepszy sprawy. Dla ciebie taki 1 z 100 źle zarządza, bo nie wszyscy są bogaci, wiem. Dla mnie zarządzają dobrze, bo mamy to co mamy. Z tezami o bajeczkach wyskakujesz, a prześledź historię tych fortun. Stosunkowo łatwo dojść właściwym pomysłem, wynalazkiem, działaniem. Masz dobre rozwiązanie, udaj się do kogoś z kapitałem i zmieniaj świat. Majątki tych osób stanowią posiadane firmy, które coś produkują i sprzedają oraz nieruchomości. W czym one przeszkadzają rozwojowi tych miejsc i obszarów, które się do tego nadają, przez kogokolwiek, w najmniejszej nawet skali. Ty wierzysz, że na tyle osób nawet jedna nie zrobi niczego jak należy. Może niektórzy mają zysk w niewspieraniu cudzego rozwoju, ale na rozwoju zawsze można też zarobić. Z definicji, wspierając go, mając w nim udział. Dlaczego mówisz o 100 najbogatszych, idź dalej. 101, 102. Wszyscy co mają więcej od ciebie są źli. To jak wcześniej napisałem, choroba psychiczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 28 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie możesz zmieniać świata według własnym upodobań grając według zasad administratorów, bo mogą Cię bez żadnych podstaw zaaresztować i skazać na więzienie.

W książce Williama Coopera - jest rozdział opisujący działanie podjęte przez Austriackiego przedsiębiorcy w USA - generalnie udało mu się wymyślić legalny sposób na obejście korzystania z dolara. Nie miło się to dla niego skończyło.

Chodzi o to, że jak jesteś bogaty wpierasz system, który wspiera najbogatszych - a czy ten ktoś to thusz czy dziwka czy leń nie ma znaczenia.

Zmiana hodowli kurczaków/ludzi z podwórka na fabryki i klatki i obcinanie dziobów to też rozwój?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 01 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film według mnie bardzo dobry dlatego, że odchodzi od starego myślenia typu religijnego, w którym ciężar odpowiedzialności za zastany stan świata zostaje przerzucony na ... (tutaj zależnie od poglądów można sobie wstawić szatana, boga, żydów, masonów, bankierów, jaszczurów, czy innych kosmitów). Film wskazuje, że obecny system jest składową czynów i postaw każdej jednostki ludzkiej i chociażby dlatego jest wart polecenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czterej jeźdźcy apokalipsy - film (2012)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile