W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
upadek Bitcoin  
Podobne tematy
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi4205
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?103
Przyszłość bitcoin97
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 15244
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szczypior




Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 17 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem to kilka razy ale chciałem jeszcze raz podkreślić bo jest to kluczowe. Piszę to jeszcze raz między innymi dlatego coby, jak to pęknie, zostać prorokiem Laughing Laughing Laughing

Oczywiście żartuję. To żadne prorokowanie tylko pobieżna znajomość historii (tego co się naprawdę zdarzyło) no i przewidywanie zdarzeń na postawie tej wiedzy.

Pismaki i przeróżni klakierzy wrzucają Bitcoina jako pieniądz. To bzdura, wykazałem to wyżej. Powracam do ogranej analogii: to coś jak cebulki tulipanów w Amsterdamie czy akcje Kompanii Mórz Południowych w Londynie czy Kompanii Missisipi w Paryżu. Ostatnio czymś takim były dot-comy. Pomijam kryzys z 2008 roku bo on się dopiero zaczyna.

Analogia do powyższych akcji jest niedokładna. Zaletą akcji jest koncentracja handlu nimi na giełdzie papierów wartościowych. Giełda to instytucja publiczna, obowiązują tam jakieś zasady których złamanie jest sankcjonowane przeróżnymi karami. Oczywiście obejście tych zasad zwykle nie jest problemem dla „przedsiębiorczych”, „twórczych”, „kreujących wartość” pazernych szuj. Pewnych reguł jednak obejść się nie da.

Żyjemy w czasie osłabienia państw narodowych i przejęcia władzy przez prywatne kartele. To tak jak z Indiami i Kompanią Wschodnioindyjską. Setki milionów Hindusów miały nieszczęście wpaść w szpony pazernych wyzyskiwaczy i stały się własnością prywatnej spółki z siedzibą w City of London.

Tak jest teraz. Pewnie już z miliard lemingów powierzył swoje dane osobowe Pejsbukowi który może z nimi zrobić co chce i nie jest ograniczony przepisami obowiązującymi w Niemczech, Rosji, Czechach, Szwecji, we Włoszech – tam gdzie żyją użytkownicy Pejsbuka. W zakresie tych danych osobowych Pejsbuk pełni rolę Kompanii Wschodnioindyjskiej – jest partnerem handlowym i sędzią z władzą polityczną jednocześnie. Pejsbuk jest gdzieś formalnie zarejestrowany ale wiadomo że sędziów w tym kraju i hrabstwie ma kupionych parę lat naprzód.

Bitcoin jest czymś w rodzaju „papieru wartościowego”. To wirtualne kolorowe koraliki – ale nie handluje się nimi na żadnej giełdzie papierów wartościowych. Reguły dotyczące handlu Bitcoinami zostały stworzone bez udziału jakiejkolwiek władzy publicznej, wyłącznie przez prywatne geszefty. Nie mam wątpliwości kto te geszefty założył, czekan wrzucał nawet jakieś szczegóły.

Chodzi o to że wszystko, albo co najmniej większość z tego co mówią o Bitcoinie to jest tylko „marketing”. W tym biznesie nie istnieją pojęcia Prawda czy Fałsz, istnieje tylko informacja która ma pomóc w realizacji „targetu”. Napisałem co jest tym „targetem”.


Wykazałem wyżej że mity o anonimowości Bitcoina, braku banku centralnego, niezależność od organów skarbowych, brak pośredników – to wszystko to idiotyzmy które powinny zmylić co najwyżej pryszczatych młodzieńców. Jeśli zmyliły osobę w starszym wieku to jest to prawdopodobnie oznaka że osoba ta zatrzymała się w rozwoju. Bimi jest oczywiście inny – Bimi ma za zadanie pomóc wykreować bańkę spekulacyjną i zarobić na niej prawdziwe pieniądze ze sprzedaży wirtualnych kolorowych koralików które trzyma pod poduchą.


___________________________________


Jeszcze nawiążę do terminu „Ostjude” którego użyłem wyżej a który może mieć związek z zachowaniem Bimiego.

Do 1914 roku Niemcy i generalnie zachodni Europejczycy, nie mieli do czynienia ze wschodnimi Żydami, z tymi którzy w naszych warunkach zamieszkiwali Imperium Rosyjskie. W Europie zachodniej mieszkało wielokrotnie mniej Żydów niż w Europie wschodniej. To pewnie ma związek z tymi Chazarami. Problem żydowski w Europie to była Rzeczypospolita i jak ona zgniła to problem ten przejęli sąsiedzi, w tym Prusy. Prusy to było jednak silne państwo które trzymało ludność, w tym Żydów pod butem i zdołało ich ucywilizować.

Największy problem z Żydami po upadku Rzeczypospolitej miało Cesarstwo Rosyjskie które próbowało się bronić ustanawiając np. Strefę osiedlenia. Pisał o tym Sołżenicyn w "Dwieście lat razem". To pomagało ale ostatecznie Żydom udało się Cesarstwo zniszczyć w 1917 roku.

Do 1914 roku Żydzi w Niemczech nie mieli złej reputacji. Wynikało to z szeregu przyczyn których nie będę dotykał, nie muszę wszystkich znać. Przez długi czas niemieccy Żydzi zachowywali się dużo lepiej wobec goszczącego narodu niż np. w Anglii. Mało kto pamięta że dynamiczny rozwój niemieckiej potęgi przemysłowej w XIX wieku nie byłby możliwy bez niemieckich banków które udzielały kredytów na o wiele bardziej przystępnych warunkach niż banki angielskie czy amerykańskie. Chodziło o stopy procentowe i zabezpieczenia – bardzo istotne paramenty.

Na początku XX wieku Niemcy nie mieli złych doświadczeń z Żydami i to co dzisiaj nazywa się „antysemityzmem” nie było istotną namiętnością w narodzie. Przykładem może być postać ważnego ministra Walthera Rathenaua (http://pl.wikipedia.org/wiki/Walther_Rathenau) który był Żydem i cieszył się szacunkiem jako niemiecki patriota.

Wojna i czasy powojenne zmieniły wszystko. Byli komuniści, imigracja mas wschodnich Żydów, Traktat Wersalski, hiperinflacja, walka międzynarodowego Żydowstwa z niemieckim państwem od 1933 roku. W okresie powojennego zamieszania Niemcy zetknęli się po raz pierwszy na skalę masową ze wschodnimi Żydami, Ostjuden.

To byli zupełnie inni ludzie niż Żydzi niemieccy, niemieccy Żydzi zresztą nimi gardzili i wstydzili się swojego pokrewieństwa. Częściowo winą była długa podróż, Ostjuden byli obdarci, brudni, z wszami w długich brodach (niemieccy Żydzi nie mieli długiego zarostu) i biedni. I byli niesłychanie pazerni.

Niemcy robili sobie takie zdjęcia nawet w tracie II wojny światowej:




Jest też film „Der Ewige Jude” który te odczucia Niemców ilustruje: http://vimeo.com/60872469. W Internecie trudno na ten temat coś znaleźć bo tam obowiązuje „wolność słowa” i walka z „antysemityzmem”. Jednak „mem” bezwzględnej pogardy dla tych obdartych pazernych przybyszów ze wschodu, wszczepiony Niemcom nawet przez niemieckich Żydów (przecież to oni kontrolowali prasę), funkcjonuje do dzisiaj. Oczywiście ten „mem” powstał nie bez udziału rzeczonych wschodnich Żydów (eufemizm).

Amsterdam to prawie Niemcy. Ten amsterdamski Babilon gdzie Bimi wydaje Bitcoiny to sodoma i gomora również dla Holendrów. Burdele i handel niewolnikami to nie jest specjalność Holendrów. Bimi jest tam przybyszem ze wschodu. Taką pogardę pewnie miało okazję odczuć wielu Polaków bo mówiący po polsku Żydzi są utożsamiani z Polakami nie tylko w Niemczech, w Holandii ale też w Polsce. Chodziło mi o przedstawienie pełniejszego obrazu tej pogardy dla wszystkich i wszystkiego, którą Bimi wylewa na Prawda2. On musi odreagować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 17 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem nie mogę się nadziwić ile niektórzy ludzie są się w stanie natrudzić, aby napisać na forum, na którym nigdy nic nie zginie, o tym jak bardzo się mylą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 17 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior polecam poczytać o tym, jak powstawał pieniądz, jako ekwiwalent wartości rzeczy w obrocie handlowym.
Wówczas potraktujesz bitcoin inaczej, niż cebulki.
Do sukcesu tego pieniądza, jednak daleka droga, ale ważne, że ma odbiorców, którzy mogą rosnąć w siłę, gdyż Internet się rozwija, a prawo państw coraz silniej trzyma za gardło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 17 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
Cytat:
przyczyna sukcesu bitcoina


Tosemja, o jakim to sukcesie raczysz mówić?

Chemicloo, Mam na myśli stale rosnącą ilość transakcji - rosnącą popularność BTC. Coraz więcej osób zdają sobie sprawę z zalet BTC - anonimowości transakcji, niemożliwości kontroli przelewów przez osoby trzecie, szybkich przelewów i łatwości użytkowania - dlatego jego popularność stale rośnie. Nawet wahania kursu w kantorach robią więcej dobrego niż złego - przyciągając bardziej lub mniej profesjonalnych spekulantów przyczyniają się do zwiększenia jego popularności Smile

Szczypior napisał:
(...) To bzdura, wykazałem to wyżej (...)

Szczypior, nic nigdzie nie wykazałeś. Piszesz bzdury i jeszcze powołujesz się na swoje własne błędne wywody...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, co ja widzę. Jedna dwu-tygodniowa korekta i już stado orangutanów-krzykaczy wieszczy "upadek".

Bawcie się dobrze dzieci, a ja otwieram piwo i popcorn. Będę miał niezły ubaw patrząc na takie durne dyskusje, podczas gdy Bitcoin pójdzie do 500$$ / BTC.



Cóż... Co poradzić - bogactwo jest nie dla każdego. A już na pewno nie dla głupców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:08, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy 550 spylam aktualne zapasy, bo będzie podobna korekta do tej smoleńskiej(sory, jak kogoś uraziłem, ale weszło to do mojego słownika).
Odkupie po 100$.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Przy 550 spylam aktualne zapasy, bo będzie podobna korekta do tej smoleńskiej(sory, jak kogoś uraziłem, ale weszło to do mojego słownika).
Odkupie po 100$.
Gorzej jak pójdzie do 1000$ i będzie korekta do 200$. Nigdy nie wiesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:26, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhantomSoul napisał:
Gorzej jak pójdzie do 1000$ i będzie korekta do 200$. Nigdy nie wiesz.

Nie w tym cyklu.
Ale 1000$ to już nie jest problem.
Chociaż na ewentualność opisaną przez Ciebie też mam zabezpieczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@jarondo
jeśli chcesz spekulować tak, jak mówisz to musisz mocno uważać
bitcoin mocno zainteresował offshorwców oraz piramidziarzy, którzy korzystają z tej waluty, oferują ją wpłacającym, a na pewnie w nią sami inwestują
już to pisałem, oni dysponują bardzo dużą kasą
widzę też pewną zależność z ostatnim olbrzymim spadkiem wartości BTC, co uznać należy za odpływ dużej kasy z rynku, a nie to piszą niedopasowanie funkcji MTGox do popytu
mianowicie od początku kwietnia nastąpił upadek kilku dużych piramid internetowych oraz programów spekulantów z forex
dokładnie tuż po owym upadku na ryj zaczął walić kurs BTC
rozumiem to tak, że właściciele tych programów oraz duzi inwestorzy dywersyfikujący ryzyko swoich inwestycji poprzez BTC zaczęli potrzebować gotówki lub potrzebowali zwinąć kasę i poczęli realizować sprzedaż w bardzo dużych ilościach
rynek zacznie mocno iść w górę, gdy pojawią się kolejni offshorwcy oraz piramidziarze i inwestujący, którzy znów pójdą w BTC
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
Cytat:
@jarondo
jeśli chcesz spekulować tak, jak mówisz to musisz mocno uważać


Wiem, że są Prosiaki na świecie, którzy mogą odpalić cygaro 1000 dolarówką.

Dziękuję Comendante. Myślałem o tym już wcześniej.
Jak rozwiązałem ten problem?
Pozwól, że zacznę dłuższą odpowiedź:
Po przeanalizowaniu, działania BTC.
W różnych płaszczyznach - starałem się to wykonać. Solidnie.
Stwierdziłem, że w to wchodzę. Oto dlaczego.Oczywiście to mój punkt widzenia.
Sam pomysł kryptowaluty, jest niesamowity.
Jej wartość jest zależna od tego, ile chcą za nią dać inwestorzy. Inwestorzy są świezi, więc.
W chwili obecnej będziemy świadkami samych baniek, i je należy nazwać korektami (smoleńskimi).
KRYPTOWALUTA.
Doradcy prosiaków, zauważyli jej plusy: niemożliwość drukowania, możliwość sterowania ceną, łatwość zakupu, itd.
Są to plusy złota, jeśli się nie mylę? O kruszcu samym mówiąc.
Łatwość w utrzymaniu, to już dodatkowo, w pakiecie.
Prosiaki mogą ją wykupić całkowicie i się bawić.
I jest tu wielki problem, w chwili obecnej przez nich nie zauważony.
Nie zauważony, bo jak pisałeś wchodzą w to.
Tym problemem jest wartość kryptowaluty.
Jej wartość można sztucznie wywindować, lub zrzucić.
Dla kogoś, kto robi zakupy cena samego BTC jest nieistotna,np: jeśli marysia kosztuje 1 Btc, lub 0,0001 BTC w sklepie z "słodyczami", za gram, gdzie te ilości odpowiadają 10$,
to kupujący nie zastanawia się i kupuje na co ma ochotę.
Sprzedawca oddaje BTC do kantoru i ma swoje środki.
Ze złotem jest inaczej. Złoto potrzeba w technologii, elektronice, przemyśle, ozdobach, i w sztabkach (nie do końca złotych).
Po prostu, jest na nie popyt przez zastosowanie go, samo w sobie.
Jak to jest z BTC? Czy jest ono potrzebne? do czegoś innego, jak wymiana środków?
NIE. Bez bitcoina damy sobie radę, jak zniknie z rynku, świat się nie zawali.
Jeśli schowasz wszystkie BTC, co stanie się z ich ceną? Wartość BTC zniknie. - W tym momencie bitki są BEZWARTOŚCIOWE.
Idea, bez wyznawców.
Czyli, rządzą BTC, nie prosiaki, ale Ci co będą chcieli go używać.
Prosiak zrobi na giełdzie cenę, ktoś kupi btc i użyje btc i ktoś odsprzeda.
Co z tego ma prosiak? NIC. Kantor zarobi na wymianie.
Ale jakto?
Sytuacja staje się w tym wypadku niewygodna dla prosiaków, że to gdzie schowali swoje środki, nie jest tak do końca ok.
Ten BTC nie pozwala dymać biednych.
Mają 2 drogi, za jakiś czas:
Powrót do złota, będzie trudno, bo wszyscy go potrzebują do czegoś innego, jak sama kapitalizcja.
Czyli do tego co mamy do teraz, choć już to nie za dobrze wygląda.
Albo.
Nakażą używania BTC. Zakażą złota? Będą dozować BTC, aby utrzymać cenę, aby ich zatopiony w bitcoinach kapitał nie topniał?
Tu można jeszcze dodać kilka przykładów.
A jak na to odpowie reszta?
Już odpowiedziała. Kryptowaluty:
LiteCoin | TerraCoin | NameCoin|PPCoin.
Mleko się rozlało, jak mówią, tu gdzie mieszkam.
Nie da się tego zatrzymać.

Papierek na wartość będzie funkcjonował razem z kryptowalutą.
Prosiaki będą robić częste bańki, przy okazji maluczcy zarobią.
W taki sposób?
Będą zbierać BTC, do następnej bańki w niej sprzedawać, a po niej odkupować.
I tyle.
Sam zbieram bitcoiny, nie gotówkę. Pracuję i uczę się. Pozytywnie patrzę w przyszłość, z obczyzny.
P.s.
Grupa, która stworzyła BTC jak dla mnie zasługuje na Nobla, podobnie jak Linus Torwalds. Choć to się nigdy nie zdarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szczypior




Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 20 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie do dzieła!


Czas zaczynać brandzlowanie!


Kto będzie miał dłuższy wytrysk? Próbujcie!



Tylko nie urwijcie sobie siusiaków. Może do czegoś innego się przydadzą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 20 Kwi '13   Temat postu: Maszynka do produkcji bitcoinow. Odpowiedz z cytatem

http://imgur.com/a/ZDNam
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 20 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Szczypior
Jak możesz namawiać ludzi do takich rzeczy Shocked
Myślałem, że twierdzisz, iż każda sperma jest święta Laughing

@jarondo

Z BitCoin musisz przyjąć, a bardziej odrzucić "stare" myślenie o walutach służących do wymiany.
Jest to waluta nowych czasów, czyli ery Internetu, a bardziej tego, co ze sobą niesie.
Internet przejmuje wymianę towarów konsumpcyjnych wielu rodzajów, gdyż skraca czas jaki musisz poświęcić na uzyskanie towaru. Nie mówię tu o otrzymaniu towaru, ale o zakresie wyboru jaki posiadasz.
Rynek sprzedaży internetowej rośnie kilka procent każdego roku nawet w tzw. starych cywilizacjach.
Rynek reklamy w takiej "zacofanej" technologicznie Polsce - rośnie powyżej 20 procent rocznie.
Ten nowy rynek tworzy nowe formy wymiany. W tym wymiany opartej na odpowiednim poziomie bezpieczeństwa.
Popularność takich portfeli elektronicznych, jak PayPal wskazuje czego szukają konsumenci w sieci.
Jeszcze dobitniej pokazuje to Netteler, a już maksymalnie dobitnie pokazują to takie portfele i waluty elektroniczne, jak Liberty Reserve. Kryptograficzne waluty odpowiadają na te potrzeby w największym, możliwym obecnie stopniu.
Z tego powodu BitCoin stanie się ważnym elementem wymiany internetowej, zwłaszcza przy upowszechnieniu się zakupów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Jest to również doskonałe rozwiązania dla "czarnej strefy" Internetu.
Jeśli mówisz Prosiaki to nie wiem do końca kogo masz na myśli. Powiem Ci, że na pewno nie są to inwestorzy tzw. starych rynków. Oni mają w dupie BitCoin. Jeśli natomiast mówisz o dużych graczach "czarnej strefy" to zgadzam się.
Dla nich jest to idealne rozwiązanie. Oni będą budowali "bańki spekulacyjne" na BTC, bo mają do tego instrumenty.
Nie chodzi tylko o to, że sami mogą posiadać duże ilości BTC poprzez ich zakup, ale mają narzędzia do budowania popytu na tą walutę wśród internautów. Mowa tutaj o programach inwestycyjnych różnego rodzaju, programach reklamowych, platformach inwestycyjnych, offshorach itd. Dla nich BTC jest po prostu idealne, bo nikt nie wie nic o ich wymianach finansowych, a oni tego potrzebują. Z drugiej strony dla ludzi, którzy operują w tych programach BTC daje gwarancję jakiej nie dają inni giganci obecnego rynku, jak LR, czyli to, że spada prawdopodobieństwo, iż ktoś zakosi im kasiorę, a często jest to bardzo duża kasiora.
W związku z tym BTC na razie słabo trzyma wartość do "śmieciowej waluty" {zobacz, jednak kursy BTC do LTC dla przykładu}, co się może zmienić, gdy urośnie rola wymiany i możliwość wymiany tej waluty. Na razie kurs ustalany jest głównie przez podaż i popyt oraz przez śmieciowe waluty, z którymi BTC powiązano. W przyszłości liczba walut elektronicznych być może będzie tak duża, że nie trzeba będzie wiązać BTC ze "śmieciami", co również może zrównoważyć wartość. Jednak takiej sytuacji spodziewać się można za jakieś 10 lat.
Innymi słowy musisz być jarondo twardy, jak skała, bo w spekulacji trzeba takim być - to jest nawet, chyba trudniejsze, niż hazard. Ważne, że jak piszesz zainwestowałeś kasę, którą możesz stracić i to jest najważniejsze, bo tylko tacy spekulanci wygrywają na każdym rynku. Spekulacyjna kasa to dodatek, a nie pewnik. Dywersyfikuj się w innych walutach elektronicznych, które inaczej trzymają wartość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 21 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisał:
Panowie do dzieła!
Czas zaczynać brandzlowanie!
Kto będzie miał dłuższy wytrysk? Próbujcie!

Tylko nie urwijcie sobie siusiaków. Może do czegoś innego się przydadzą...


Za komuny był taki przedmiot: ekonomia socjalizmu, na studiach.
Mam wrażenie, że jesteś jednym z przedstawicieli tej nauki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:43, 21 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:

@jarondo
Z BitCoin musisz przyjąć, a bardziej odrzucić "stare" myślenie o walutach służących do wymiany.

Innymi słowy musisz być jarondo twardy, jak skała.


Staram się, używać wiedzy, jaką posiadam.
Poza działaniem MTgox, bitcoin jest prognozowalny.

W przyszłości, niedalekiej, zwiększam portfel o Litecoina.
Do płacenia za mniejsze transakcje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:39, 22 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
ElComendante napisał:

@jarondo
Z BitCoin musisz przyjąć, a bardziej odrzucić "stare" myślenie o walutach służących do wymiany.

Innymi słowy musisz być jarondo twardy, jak skała.


Staram się, używać wiedzy, jaką posiadam.
Poza działaniem MTgox, bitcoin jest prognozowalny.


Bitcoin jest prognozowalny tylko w długim okresie, dlatego właśnie tylu leszczy i frajerów się na nim przejeżdża - bo próbują shortować na krótki okres.
A potem jest płacz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 22 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisał:
Panowie do dzieła!
Czas zaczynać brandzlowanie!
Kto będzie miał dłuższy wytrysk? Próbujcie!

Tylko nie urwijcie sobie siusiaków. Może do czegoś innego się przydadzą...

Jak na razie kolego, to ty wyglądasz tutaj na najbardziej podnieconego ze wszystkich.
Może trochę "brandzlowania" przydałoby ci się, ochłonąłbyś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 23 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhantomSoul napisał:
Szczypior napisał:

Panowie do dzieła!
Czas zaczynać brandzlowanie!
Kto będzie miał dłuższy wytrysk? Próbujcie!
Tylko nie urwijcie sobie siusiaków. Może do czegoś innego się przydadzą...


Jak na razie kolego, to ty wyglądasz tutaj na najbardziej podnieconego ze wszystkich.
Może trochę "brandzlowania" przydałoby ci się, ochłonąłbyś.


to tylko takie zacietrzewienie i upust emocji - typowe dla dzisiejszej młodzieży

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 23 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli mówisz Prosiaki to nie wiem do końca kogo masz na myśli. Powiem Ci, że na pewno nie są to inwestorzy tzw. starych rynków. Oni mają w dupie BitCoin. Jeśli natomiast mówisz o dużych graczach "czarnej strefy" to zgadzam się.


może być

tylko dlaczego płaczesz, że BTC związano z (rzekomo) "śmieciowymi walutami"? Przecież dla Bitcoina to bardzo dobrze, gdyby np. od początku był związany ze złotem - byłby teraz dużo tańszy. To pewne jak 2x2. Nie pamiętacie swojej modlitwy? Nie można cię o święty a niepodzielny bitcoinie dodrukować. Idalej,,, jak to leciało... "zawsze bądź droższy... o naż najdroszży. i chór: W tym Twoja siła!"

Swoją drogą, gdy słyszę takie slogany jak w stylu tosemja "Bitcoin odniósł sukces" a potem wymienia jakieś niby sukcesy które rzekomo odniósł bitcoin... hi hi śmieszne Jak w ogóle można tak myśleć.? to przekomiczne.. Złoto odniosło sukces! . Albo - Dolar odniósł sukces. Albo - peso poniosło dotkliwą klęskę...

Co to kurwa ma znaczyć?
Twoja pralka odniosła sukces!

Tak, kurwa wyprała masę śmieci... A bitcoin to odniesie sukces - dopiero jak będzie się za niego na masową skalę wymieniać towary i usługi. No dobra, nie musi być masową - wystarczy lokalna wymiana, ale niech to będzie kurwa wymiana, niech ten bitcoin krąży codziennie z rąk do rąk. Wtedy to będzie waluta. A tak - nie jest. Jest nowoczesnym instrumentem spekulacyjnym. No chyba że złoto też jest walutą - w takim razie wszystko już dawno temu zostało czyjąś walutą.




przesłanie jest jasne jak błysk światła. Jasne jak świetlana przyszłość Bitcoina...


Widzimy jedynie pozory. To co ukryte, tak jak pogoń za zyskiem, który zasadniczo jest wyzyskiem, lichwą, grabieżą - ktoś może się tłumaczyć że przecież za obopólną zgodą - ale jednak oszustwem, mniej lub bardziej uświadomionym, działającym na wielu poziomach pożądaniem...

Cytat:
Patafiany straszą że będąć was RUCHAĆ z KASYYYYYY !!

straszą w BeeCee, teevee eeteecee.

starszą was... a wy myślicie że jesteście lepsi od nich w te klockee

i idziecie jak barany na rzeź

dają wam 21 baksów



Bitcoin to jedynie jedne z wielu akcji, papierów i obligacji, tych samych złotych kreacji, takich samych podlegających reinkarnacji wcieleń tej samej emanacji wirtualnej dewiacji.



Cytat:
Bitcoin to pierwsza w świecie gotówka, którą można przesłać przez internet. A do tego gotówka, której nie da się sfałszować. Owe dwie cechy są wystarczające do tego by open-source'owy bitcoin rozjebał ochranianego amerykańskim arsenałem jądrowym petrodolara. ~Bimi


Ażkurwa!!! Bo jebnę!! co za prymitywny Lepperyzm!

Cytat:
A bitcoin to pieniądz, który niewątpliwie dopiero się rodzi - więc niedługo bitcoin będzie rządzić światem. ~Bimi


Ciekawa koncepcja. Aażesz uUcioŁ !!

Cytat:
Czy nam/wam się to podoba, czy nie... nic na to poradzić się nie da. ~Bimi


Ażesz Kuhwa! alE-popłynąŁ !

(akurat nie ma tego złego - co by zaradzić nie szło... )

Cytat:
i zacznijcie lepiej w końcu kombinować jak się ustawić w tym powstającym na nowo świecie tak, by być na górze, miast znowu na dole, nowo powstającej piramidy. ~Bimi


no i na koniec talmudyczne wskazówki płynące od proroka. Wujek Dobra Rada .

Bimi napisał:
Cytat:
Cytat:
chemicolo, jak dla mnie juz samo to że bitcoin cię tak wkurwia, to niezły sukces.
natomiast dlaczego cie wkurwia - to akurat powinieneś wiedzieć najlepiej sam


Ale to żadna tajemnica. Mówiłem o tym już nie raz: wkurwia mnie w tej walucie to, że jest od samego początku źle pomyślana. Bardzo źle. Jej ilość jest ograniczona, właściwie to nikt tak naprawdę nie wie ile dokładnie tej waluty jest.
Mało? jednak wystarczająco, aby wbrew Twoim zaklęciom, zaklęciom rabinów z Gazety Wyborczej i zaklęciom wszystkich klakierów świata te koraliki nie nadawały się do obracania towarami i usługami, lecz jedynie do notorycznego pompowania baniek spekulacyjnych.

Ale żebyś mnie źle nie zrozumiał, bimi: nie wkurwiają mnie bańki spekulacyjne. Zasadniczo nic do spekulacji nie mam. Niech se tam każdy spekuluje czym chce kiedy chce i ile chce. W tym sensie bitcoin też mnie nie wkurwia, bo i jak? Mam to gdzieś - czy ktoś zarobi, czy straci na bitcoinie. Jak znalazł innych frajerów którzy są chętni wciągnąć od niego te szyfry niczym proszek do prania nosem, a nie odkurzaczem, dać za to żywą śmieciową gotówkę, to ich sprawa, a jego - zysk. Wkurwia mnie tylko że od początku nie mówi się ludziom czym bitcoin nigdy nie ma szans się stać - walutą z prawdziwego zdarzenia, walutą inną niż złoto. TO TROCHĘ TAKIE OSZUSTWO MARKETINGOWE, NO NIE?
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 23 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
Mówiłem o tym już nie raz: wkurwia mnie w tej walucie to, że jest od samego początku źle pomyślana. Bardzo źle. Jej ilość jest ograniczona, właściwie to nikt tak naprawdę nie wie ile dokładnie tej waluty jest.

Wiadomo - w tej chwili teoretycznie trochę ponad 11 milionów, nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów. W praktyce szacuje się że ok 1 - 5 milionów mogło zostać stracone. To daje nam ok 6 - 10 milionów BTC obecnie i niecałe 10 milionów "w drodze".

chemicloo napisał:
Niech se tam każdy spekuluje czym chce kiedy chce i ile chce. W tym sensie bitcoin też mnie nie wkurwia, bo i jak? Mam to gdzieś - czy ktoś zarobi, czy straci na bitcoinie. Jak znalazł innych frajerów którzy są chętni wciągnąć od niego te szyfry niczym proszek do prania nosem, a nie odkurzaczem, dać za to żywą śmieciową gotówkę, to ich sprawa, a jego - zysk.

thumleft

chemicloo napisał:
Wkurwia mnie tylko że od początku nie mówi się ludziom czym bitcoin nigdy nie ma szans się stać - walutą z prawdziwego zdarzenia, walutą inną niż złoto.

Masz na myśli możliwość płacenia bitcoinem za tzw, bułki zapewne. To jest kwestia czasu - tak jak teraz płacisz w sklepie kartą czy telefonem będzie można płacić tak samo BTC. Fakt, póki co tego jeszcze nie ma, ale w niedługim czasie będzie - jak się butterfly labs czy jaki inny czort weźmie za produkcję terminali rozliczeniowych to będzie potrzeba tylko dostępu do internetu i klienta ze smartfonem Smile Troszkę techniki, troszkę odwagi i dalej już samo poleci. Jedyny poważny problem na dzień dzisiejszy jest jest taki że ludzie się boją że pójdą za to siedzieć, albo że cały stystem BTC się sypnie z powodu tzw. ataku hakerskiego Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alvin88




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 98
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 17 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością BitCoin'owi to nie pomoże:

Jedna giełda bitcoin'owa już zamknięta

i treść arta:

Cytat:
Ex-BlackRock MD: US raid on Bitcoin exchange is ‘hysterical’ reaction

Recent moves by US authorities to freeze an account tied to the largest Bitcoin exchange has been slammed as a “hysterical reaction” by a Warwick Business School academic.

Earlier this week, the Department of Homeland Security secured a warrant to seize an account tied to Tokyo-based exchange Mt Gox, which says it handles 80 per cent of all trading in the fledgling digital currency.

The department alleges that the exchange and a subsidiary were conducting transactions “as part of an unlicensed money service business”. It claims Mt Gox failed to declare it was operating a currency trading business when it opened a bank account in May 2011.

Warwick Business School’s professor Jon Rushman, a former BlackRock managing director, says: “It is a little bit of a hysterical reaction from the US authorities.

“There are concerns of Bitcoin being used in illegal ways, but unless there is more substantial evidence of this I don’t think there is any reason to shut down the main Bitcoin exchange. US dollars, Russian rubles and euros have all been used by criminals, but nobody is suggesting their central banks should be closed down and their governors imprisoned.”

Bitcoin emerged four years ago and uses a complex mathematical construction to ensure that no more than 21m of them can ever be created. Only about half that amount has been created so far, with a market value of around $1bn.

Rushman calls for more “intelligent debate about Bitcoin and its future”. He also argues that the digital currency is “very attractive” as the fact its supply is limited means it offers a degree of inflation protection that the world’s central banks cannot guarantee.

“There has been interest in Bitcoin not just from technology enthusiasts but investors as well, the professor says.

“It has been very volatile in price, which would put off a lot of investors, especially as you can’t see what is driving the price, ie what the market sentiment is behind it. People are still unsure in how much faith to place in it. It is not a huge market at the moment, but it is still at the experimental stage.

“The Bitcoin is testing our perceptions in so many ways and it is challenging regulators. It crosses and pushes boundaries and I would like to see a rational debate on how to use it in the future.”




Kolejny, niezby ciekawy art - 45% giełd idzie w niebyt - takie bankructwo

Cytat:

Study: 45 percent of Bitcoin exchanges end up closing

A study of the Bitcoin exchange industry has found that 45 percent of exchanges fail, taking their users' money with them. Those that survive are the ones that handle the most traffic -- but they are also the exchanges that suffer the greatest number of cyber attacks.

Computer scientists Tyler Moore (from the Southern Methodist University, Dallas) and Nicolas Christin (of Carnegie Mellon University) found 40 exchanges on the web which offered a service of changing bitcoins into other fiat currencies or back again. Of those 40, 18 have gone out of business -- 13 closing without warning, and five closing after suffering security breaches that forced them to close. Four other exchanges have suffered serious attacks but remain open.

One of those is Mt Gox, the largest Bitcoin exchange, with Moore and Christin stating that at its peak it handles more than 40,000 Bitcoin transactions a day, compared to a mean average of 1,716. It has been the victim of a huge number of distributed denial-of-service (DDoS) attacks over the past month during the peak of the Bitcoin bubble (and its subsequent bursting -- though the price now appears to be rising again). Its latest statement, dealing with the attack it suffered on 21 April, is long and comprehensive, seeking to assuage the fears of Bitcoin users who feel that Mt Gox is becoming a weak chain in Bitcoin's infrastructure.

The sheer quantity of trade done on Mt Gox has made it an extremely attractive target for hackers wishing to manipulate the wider Bitcoin price. That is the paradox that Moore and Christin discovered in their analysis -- that an exchange needs to maintain a transaction volume above a certain level to survive, but becoming large enough to survive also makes a hack of that exchange worthwhile for cyber attackers.

The study said: "Exchanges handling 275 Bitcoins' worth of transactions each day have a 20 percent chance of being breached, compared to a 70 percent chance for exchanges processing daily transactions worth 5570 Bitcoins." Moore and Christin estimate that the median lifespan of any Bitcoin exchange is 381 days, with a 29.9 percent chance that a new exchange will close within a year of opening.

An extra risk for customers is losing their money from exchanges closing. Of the 18 closed exchanges, there was evidence that only six reimbursed their customers. Five did not, while there was not evidence enough to make a judgement regarding the remaining seven.

However, they found that there was still a significant degree of randomness behind the success or failures of many exchanges, which could be down to whether an exchange has a good or bad reputation (something they didn't control for). For instance, they point to Vircurex as an exchange that has had low transaction volumes since opening in 2011, and which suffered a large attack in 2013, but which has remained open regardless. Bitfloor, which lost money in one of the first high-profile Bitcoin break-ins, was not so lucky.

Also, a sample size of only 40 exchanges does means that some of their other results didn't reach statistical significance -- it's going to take more time, as Bitcoin matures as a currency, for exchanges to appear and be eligible as samples for a more thorough analysis.

The paper, "Beware the Middleman: Empirical Analysis of Bitcoin-Exchange Risk", has been published online, and was presented at the 17th International Financial Cryptography and Data Security Conference.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 17 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alvin88 napisał:
Jedna giełda bitcoin'owa już zamknięta

ale która giełda, bo nie mogę się doszukać jej nazwy, w tym tekście co zapodałeś?
właściwie to nie mogę sam tam doszukać niczego, o żadnej zamkniętej giełdzie...
tak że masz czas do jutra żeby się wytłumaczyć, albo przeprosić za niechcące wprowadzenie czytelników w błąd - inaczej wiesz co będzie Smile


czyli co, znowu upadek bitcoina, tak? to ile razy będzie jeszcze upadał? bo nie wiem czy już dziś mam komentować ten upadek, czy może poczekać jeszcze z tydzień na dwa kolejne... Smile

swoją droga, zauważyłem że ludzie mają bardzo dziwne pojęcie o znaczeniu kantorów wymiany walut, dla ekonomii.
jak dla mnie kantory wymiany walut mają minimalne znaczenie dla ekonomii, ale nie wiedzieć czemu wielu osobom się najwyraźniej wydaje, że ja np. tusk weźmie i wyśle sanepid na wszystkie kantory w polsce, żeby ten je pozamykał - to momentalnie wszystkie waluty, poza złotówką, staną się bezwartościowe... Smile

no niestety moi drodzy - to działa zupełnie na odwrót, niż wam się wydaje. za komuny w ogóle nie było kantorów, ale jakoś nikt nie miał większych problemów, żeby sprzedać albo kupić dolary, kiedy tylko porzebnował. a ile wtedy taki dolar kosztował, w stosunku do średniej krajowej - to już nawet lepiej nie mówić... Smile

ponadto, czy jak w USA wprowadzono, w 1920 roku, prohibicje - to czy po tym alkohol tam staniał, czy podrożał? no jasne że podrożał - a do tego stał się tax free. takiego bitcoina jest o wiele łatwiej schować niż pół litra, a ponadto sprzedać go, lub wydać, można totalnie anonimowo przez neta, nie ruszając dupy z fotela - więc gwarantuję wam, że im bardziej go zakażą, tym będzie bardziej wartościowy. ale go nie zakażą - to prędzej on poobala rządy.

natomiast co do najazdów na kantory - będą coraz częstsze, bo wiadomo, że banksterska mafia będzie się bronić, a najlepszą obroną jest atak. z tym, że umówmy się; ta mafia to banda debili, która z jedne strony "rządzi" światowa ekonomią (w każdym razie tak jej się wydaje), a z drugiej nie ma pierdolonego pojęcia na czym właściwie ekonomia polega... i dlatego ta ich ekonomia, którą nam tak zajebiście zbudowali, leci właśnie z klifu na ryj, z przyspieszeniem 1 g, i bynajmniej nie wygląda, jakby miała na sobie spadochron. więc kwestia już tylko, ile czasu jej jeszcze zostało, nim wybije jebitną dziurę w ziemi.. z której od razu wypełzną miliardy chińczyków, by skorzystać z tego że całym zachodnim świecie panuje już "demokracja" - czyli będą mogli sobie kupić rząd wszędzie gdzie tylko zapragną, jak dziś amerykanie.

"eksperci od ekonomii" twierdzą (a słyszałem w TV), że bitcoina można osłabić, a nawet zniszczyć, zamykając np. mtgox - moim zdaniem totalnie nie mają pojęcia o czym mówią. po tym jak mass-media obiegła sensacyjna wiadomość, jakoby USA zarekwirowało konto dwolla używane przez mtgox, kurs bitcoina na mtgox poszedł do góry o prawie 10% - i wszystko na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alvin88




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 98
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 17 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Alvin88 napisał:
Jedna giełda bitcoin'owa już zamknięta

ale która giełda, bo nie mogę się doszukać jej nazwy, w tym tekście co zapodałeś?
właściwie to nie mogę sam tam doszukać niczego, o żadnej zamkniętej giełdzie...
tak że masz czas do jutra żeby się wytłumaczyć, albo przeprosić za niechcące wprowadzenie czytelników w błąd - inaczej wiesz co będzie Smile



Dobra - podbarwiłem. Przepraszam za podbarwienie, postaram się aby to się więcej nie zdarzyło. Smile
Zamknięto tylko konto jednej z największych giełd BitCoin'a - giełda, której konto zamknięto to Mt Gox - raczej nie jest to coś, co jej pomoże w rozwoju.

Upadek pewnie nie, także z komentarzem warto zaczekać, ale na pewno trudno nazwać to krokiem do przodu.
Zresztą, jeśli tak podchodzić do sprawy, to upadku nie będzie prawdopodobnie jeszcze długo, ale nie o upadek tu chodzi,
tylko właśnie o takie podcinanie skrzydeł. Trudno o pełne loty z podciętymi skrzydłami.

Pozdrowienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 17 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, wygląda na to, że wy po prostu nie rozumiecie różnicy między czymś takim jak Bitcoin, a czymś takim jak MtGox... dla was to to samo.

Spoko - nie będę wam nawet próbował wyjaśniać różnicy, bo i tak wam się ta wiedza do niczego nie przyda. Mogę tylko powiedzieć, w celu kolejnego sprostowania, że moim bitcoinom nikt ostatnio żadnych skrzydeł nie popodcinał - dalej fruwają jak pojebane Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 17 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alvin88 napisał:

Zamknięto tylko konto jednej z największych giełd BitCoin'a - giełda, której konto zamknięto to Mt Gox - raczej nie jest to coś, co jej pomoże w rozwoju.

Zamknięto Mt Gox?
Hmm. Niedalej jak wczoraj dostałem przelew od nich.
A rano nadałem kolejną część gotówki, na moje konto.
W chwili obecej sprawdzałem i działa.
Alvin, może nie ten sam internet nas łączy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


upadek Bitcoin
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile