W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jan Pietrzak czyli życiorys pajaca  
Podobne tematy
Pietrzak o Tusku i raporcie MAK 5
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 10171
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 24 Sty '11   Temat postu: Jan Pietrzak czyli życiorys pajaca Odpowiedz z cytatem

Jak możemy wyczytać w wikipedii :
Jan Stefan Pietrzak urodził się na warszawskim Targówku jako syn Wacława i Władysławy z Majewskich. W bardzo młodym wieku został posłany przez matkę do wojska. W latach 1948–1957 był kolejno słuchaczem Korpusu Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego oraz Oficerskiej Szkoły Radiolokacyjnej w Jeleniej Górze. Po odejściu z wojska pracował w Warszawskich Zakładach Telewizyjnych przy produkcji telewizorów. Studiował również na kursie wieczorowo-zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w roku 1968. Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994): Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost (...). Dlatego w radzie robotniczej uchodziłem za krzykacza[1].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pietrzak
Kto dociekliwy widzi że w tym życiorysie jest coś "niestandardowego" przecież nie każdy mógł się aż tak wywindować i to w wielce niesprzyjającym polityczno-ustrojowym klimacie.
A Jan Pietrzak mógł ! A dlaczego mógł to również możemy wyczytać w wikipedii tyle że w jej rosyjskiej edycji .
Z komunistycznej rodziny;ojciec członek komunistycznego ruchu oporu zabity przez Niemców w więzieniu na Pawiaku .Matka posłanka na sejm 1947 - 1952
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B.....0%AF%D0%BD
Sejm Ustawodawczy 1947 -1952 to ciało o najgorszej z możliwych sławie, bo to ono stworzyło prawne ramy PRL między innymi Konstytucję .
Władysława Pietrzakowa z ramienia Stronnictwa Ludowego też miała swój wkład w budowę rzeczywistości której jej syn,komunistyczny kadet,był "nieprzejednanym krytykiem"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pos%C5%82owie_Sejmu_Ustawodawczego_1947-1952
Doprawdy ,dziwny jest ten świat Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 28 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialbym widziec "teczke" Twojej rodzinki pszek. Pewnie niejeden Czekista sie tam znajduje.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 28 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Chcialbym widziec "teczke" Twojej rodzinki pszek. Pewnie niejeden Czekista sie tam znajduje.
ha ha

Ja bym chcial tez widziec teczke rodzinki Bimiego... Come on Bimi wywal mnie z forum, bo z jednym postem to ja nie jestem wstanie odpowiadac na czyjes brednie ktorych na tym forum jest masa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 28 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAR napisał:
Ja bym chcial tez widziec teczke rodzinki Bimiego...

zapewne była mniejsza niż moja Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 26 Cze '17   Temat postu: Re: Jan Pietrzak czyli życiorys pajaca Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost (...). Dlatego w radzie robotniczej uchodziłem za krzykacza[1]. [/i]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pietrzak


Uzupełnienie (...) z wikipedii dla logicznej poprawności cytowania całości.

Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem - byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost:
to nasza fabryka, nasz kraj i mamy prawo mówić wyraźnie, co nam się nie podoba, a towarzysz sekretarz nie będzie nam dyktował, jaką uchwałę przyjmiemy.
Dlatego w radzie robotniczej uchodziłem za krzykacza" (wywiad dla "Rzeczpospolitej, 1994).


http://wyborcza.pl/1,76842,4230876.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jan Pietrzak czyli życiorys pajaca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile