W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Masz ponad 100tys EUR na cypryjskim koncie?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
24 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 18070
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janek.K




Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 57
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 16 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma ktoś aktualne info ile zajebali z kont ?
bo ucichło,reżimowe media omijają śmierdzący temat .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:04, 17 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko, powyżej 100 000 euro, co ludzie mieli na kontach. znikło.
Jakoś to ponazywali, ale jest to tylko papierek
Bimi to już wklejał.
http://www.reuters.com/article/2013/03/2.....3I20130329
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:04, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i to jest bardzo pozytywna wiadomosc. nie wiem jak wy ale ja nawet na oczy nie widzialem 100 tys euro. chuj w dupe wszystkim spekulantom co trzymali tam kase. jak do tej pory to pierwsza akcja kiedy panstwa dla odmiany wyruchaly bogaczy a nie biedakow. peklowanie kasy na kontach jest wlasnie jedna z przyczyn kryzysu i postepujacej dysproporcji pomiedzy bogaczami i biedakami. powinni zrobic taka akcje w calej europie. ciach! i nie ma pieniazkow Smile i niech mi nikt nie mowi ze ktos zarobil milion euro swoja ciezka praca - chuja tam swoja, w najlepszym wypadku rekami swoich pracownikow. dlaczego wiec ta kasa mialaby lezec bezsensownie. niech ja nawet przeznacza na premie dla aparatu biurokratycznego, a co tam. i tak to lepsze niz kiedy lezy w banku i daje mu mozliwosc wygenerowania dziewiec razy tyle szmalu bez pokrycia. jak by nie patrzec to ogromny cios w system bankowy, wiec nie ma co plakac. moze to pierwsze zwiastuny realnego komunizmu w europie? zajebiscie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 19 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
. moze to pierwsze zwiastuny realnego komunizmu w europie? zajebiscie!


To na drugi dzień mnie tu nie ma. komunizm-socjalizm to wada rozwojowa mózgu.
"Amazonas, amazonas", to mój kierunek w tym wypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 07 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
moze to pierwsze zwiastuny realnego komunizmu w europie? zajebiscie!

Nom, zajebiście. Jak zabiorą ci wszystko co masz, a potem zamordują twoją rodzinę (bo miałeś za dużo i na pewno byłeś "nędznym spekulantem" lub "podłym kapitalistą"), to wtedy dopiero będzie zajebiście.

Gratuluję używania pozostałej ci jeszcze ćwierci mózgu. Wiesz co, chyba na leczenie już za późno. Lepiej sam poddaj się eutanazji, nie męcz się już więcej (to przecież TAKIE POSTĘPOWE !).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto inne konsekwencje niemieckiej "pomocy" dla cypryjskich banków.

Czego innego można było się spodziewać, jeśli nie tego że na Cyprze natychmiast poszybuje bezrobocie, bo czym niby firmy mają płacić pracownikom, jak im właśnie konta z całej kasy ojebali.

Ja pierdole - a wszystko nie dość, że w pełnej zgodzie z prawem, to jeszcze na bezczela nazywają to "pomocą".
Ja jestem już dość stary i widziałem wszelkiej maści eufemizmy, ale pierwszy raz w życiu spotykam się z tym, że ktoś nazywa kradzież pomocą. Smile


Bezrobocie na Cyprze pięciokrotnie wyższe niż przed kryzysem

Jak podał cypryjski urząd statystyczny, w czerwcu w kraju do grona bezrobotnych zaliczano 48 112 osoby wobec 47 594 w czerwcu. Tym samym liczba bezrobotnych jest najwyższa od 1994 r., kiedy zaczęto zbierać dane. Najwięcej bezrobotnych przybyło w handlu (2690) oraz budownictwie (1558), co ma związek z załamaniem na rynku nieruchomości.

W sumie w ciągu roku bezrobocie w trzeciej najmniejszej gospodarce strefy euro bezrobocie wzrosło o 32 proc. Co więcej, liczba bezrobotnych jest obecnie 5-krotnie wyższa niż przed rozpoczęciem kryzysu w 2009 r. Bezrobocie w kraju nie spada mimo nadejścia wakacji, które zwyczajowo pociągają za sobą wzrost zatrudnienia w turystyce.


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezroboc.....06370.html


Unemployment in Cyprus Rose to 31.7 % in July

The number of the recorded unemployed in Cyprus rose in July and reached 48,112 people (31.7 percent) compared to 47,594 in June 2013, according to data released by the Statistical Service of Cyprus on August 5.


http://greece.greekreporter.com/2013/08/.....7-in-july/


Cyprus Unemployment Surges 32% Year-Over-Year

With PMIs picking up across Europe, the nations' 'leaders' are spreading the good word that the worst is over (again) and its all sunshine and unicorns from here. But it's not. As Cyprus' Anastasiades glibly comments on small improvements in their capital controls - amid collapsing deposits, bluntly ignoring the reality of a record implosion in the nation's home prices, the facts for the man on the street are dismal. The number of jobless people in the smallest EU nation jumped 32% year-over-year to its highest in the 19 years data has been collected.




http://www.zerohedge.com/news/2013-08-05.....-over-year
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol z jednej strony dobrze bogatym ale bardziej szkoda mi teraz ich pracownikow bo odrobic bedzie sie trzeba takze ciecia i znizanie stawek gwarantowane a o zwolnieniach juz nie wspomne. Nas malutkich dyma sie caly czas na wszystkim, tych wiekszych skosili raz a konkretnie aczkolwiek nie uwazam tego za cos dobrego. Jak ktos wygral w loterii kilka baniek to tez mu sie nalezalo takie odebranie pieniedzy? Nie sadze..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
z jednej strony dobrze bogatym ale bardziej szkoda mi teraz ich pracownikow bo odrobic bedzie sie trzeba takze ciecia i znizanie stawek gwarantowane a o zwolnieniach juz nie wspomne.


I tu kryje się pułapka . Wygląda na to , że przeciętne ludziki są uzależnione od bogaczy . Więc nasuwa się prosty wniosek . Odpierdolcie się od bogaczy niech kradną ile wlezie bo to oni dają prace .
W całym kryzysie Cypryjskim , wcale nie chodziło o bogaczy , zasadniczo prawie zawsze o nich nie chodzi ( kiedy mamy kryzys ) . Ponieważ bogaty zawsze się wywinie , a cały problem spada na barki przeciętnego obywatela . W kryzysie Cypryjskim chodziło o to by dodatkowo zadłużyć i uzależnić Cypr od międzynarodowych organizacji finansowych takich jak BŚ czy MFW.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
Al Kohol z jednej strony dobrze bogatym ale bardziej szkoda mi teraz ich pracownikow bo odrobic bedzie sie trzeba takze ciecia i znizanie stawek gwarantowane a o zwolnieniach juz nie wspomne. Nas malutkich dyma sie caly czas na wszystkim, tych wiekszych skosili raz a konkretnie aczkolwiek nie uwazam tego za cos dobrego. Jak ktos wygral w loterii kilka baniek to tez mu sie nalezalo takie odebranie pieniedzy? Nie sadze..

I to jest myślenie w sposób socjału.
Jeśli ktoś miał kasę, to lepiej mu zabrać. Niech rząd ją przewali, na wypłaty dla biurw.
Po pierwsze, zawsze płaci za to biedota.
W dalszej części tego "eksperymentu" widać, jaką czkawką odbiło się to cyprowi.
Nie ma chętnych do inwestycji, PKB siadło.
Jak myślisz, komu dobierze się podatkami rząd do tyłka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo chyba mnie nie zrozumiales bo ja wlasnie o tym pisalem co dobrze podsumowal Ordel. To takie pokazanie stadu gdzie jego miejsce.

Na podatki i bogatych pracuja normalni ludzie, ktorzy sa miedzy mlotem a kowadlem.. jesli bogaty ma zle, szarak/pracownik nie ma szans miec dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz.
Ale podaję, że bogaci uciekają przed podatkami, oni ich nie płacą.
Czytałem(nie mogę znaleźć, gdzie) że oligarchowie dzielili swoją kasę na kwoty poniżej 100 000 euro, na kolejne konta. By były bezpieczne.
Stara zasada, biednemu mówi się, że zapłacą bogaci, a potem się go łupie.
Lepiej być biednym w Szwajcarii, czy w afryce? Zastanawiałem się.
Na co stać biednego w poszczególnych miejscach, i co ma?
Biedni zawsze będą. Tylko, czym jest bieda w różnych miejscach świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:17, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale firma która ma na koncie 100tys euro wcale nie jest bogata - popierdoliło was?
Chyba abstrahujecie od punktu odniesienia.
Jeśli macie np. 100 pracowników, to musicie mieć na koncie o wiele więcej niż €100k, na bieżące wydatki - zwłaszcza w dniu wypłaty. Więc jak wam zajebią "nadwyżkę", to momentalnie bankrutujecie, a wasi pracownicy lądują na ulicy. I taka to kurwa pomoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.
Czy ruszali konta firmowe? Bo wtedy rząd i miasta, też musiałyby płacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2001
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam Panowie bez przesady cwaniaków też złupili. Nie chcę podawać jako żywo przykładu, ale pewna spółka z Polski należąca do holdingu cypryjskiego została sprzedana w dużym pośpiechu, za średnie pieniądze właśnie ze względu na straty poniesione przez holding na Cyprze (przymusowe opodatkowanie) Wiadomo na Cyprze nikt fizycznie nie robi żadnej działalności Smile Tylko po to żeby utrzymać płynność funkcjonowania spółek córek.

8-12 milionów złotych w dmuchniętym przymusowym podatku! ... Jakby bogatego nie trafili, każdemu to rozjebie budżetowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Tak.
Czy ruszali konta firmowe? Bo wtedy rząd i miasta, też musiałyby płacić.

Z tego co wiem to ruszyli wszystkie konta, bez wyjątku.

Mój kumpel był wtedy na Cyprze, jak akurat te banki były zamknięte, to w barze w którym pił barman chciał mu sprzedać swój bar - mówił że bardzo tanio, praktycznie po kosztach, bo i tak ma już pozamiatane... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
E tam Panowie bez przesady cwaniaków też złupili. Nie chcę podawać jako żywo przykładu, ale pewna spółka z Polski należąca do holdingu cypryjskiego została sprzedana w dużym pośpiechu, za średnie pieniądze właśnie ze względu na straty poniesione przez holding na Cyprze (przymusowe opodatkowanie) Wiadomo na Cyprze nikt fizycznie nie robi żadnej działalności Smile Tylko po to żeby utrzymać płynność funkcjonowania spółek córek.

Noo, jakby tak do tego podchodzić, to niezależnie od tego który bank ojebiesz, niezależnie od kraju w którym się on znajduje, z pewnością złupisz wielu cwaniaków.
Aczkolwiek nigdy tych największych - bo ci akurat nie są aż tak głupi by trzymać forsę w bankach.
Najwięksi cwaniacy, w bankach to co najwyżej biorą kredyty - i to najczęściej po to aby ich później nie spłacać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Junia.
Najpierw drukuje papierki, daje je.
A potem odbiera rzeczywiste wypracowane dobra.
Dwa raz kradzież.
Druk 100 jewro 2 centy, a potem odebranie dóbr.
I oni nadal siedzą spokojnie?
No tak, brukselscy nazwali to "pomocą".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 07 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche uprościłeś jak dziecku z przedszkola Jarondo, ale pozwól że i ja uproszczę choć dla gimbazy. Dodruk pieniądza pozwala pożyczyć go rządowi, wyemituje on wówczas na tym kredycie obligacje, których nie sprzeda bo są chuja warte tak jak wartość procentowa kredytu (wmawia się, że im lepsza nota agencji ratingowych tym mniejszy % a to i tak chuj warte, bo banki inwestycyjne pozamiatają swoje). I kto wtedy przejmuje obligacje? Bank centralny i tak w koło Macieja, kredyt zaciągnięty dziś służy jako spłata tego z przed 5-10 lat. Chuj, ruina będą umarzać i tak z pomocy finansowej na % dla zrujonowanych pożyczkobiorców wyjdzie danina, której nikt ci nie odda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 29 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wiadomo, po co był kryzys na cyprze.
Cypr, bez gadania udosępnia swoją przestrzeń powietrzną dla darczyńców, bez sprzeciwu.
http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/27/syria-nowa-wojna-nato/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2001
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 23 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://bitcointalk.org/index.php?topic=160292.0

Tu zaglądali?

...The most of circulating assets on our business Current Account are blocked.
Over 700k of expropriated money will be used to repay country's debt. Probably we will get back about 20% of this amount in 6-7 years.

I'm not Russian oligarch, but just European medium size IT business. Thousands of other companies around Cyprus have the same situation.

The business is definitely ruined, all Cypriot workers to be fired.
We are moving to small Caribbean country where authorities have more respect to people's assets. Also we are thinking about using Bitcoin to pay wages and for payments between our partners.
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 23 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I hope this will be true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Masz ponad 100tys EUR na cypryjskim koncie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile