Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
The Corbett Report   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Odsłon: 4691
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 14:36, 10 Mar '13   Temat postu: The Corbett Report Odpowiedz z cytatem

http://www.corbettreport.com/

Cytat:
The Corbett Report provides a weekly podcast as well as interviews, articles and videos about current events and suppressed history from an independent perspective.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 20:34, 04 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Corbett Report: When False Flags Don't Flymirror: https://www.youtube.com/watch?v=5-lepH3ws40
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 19931
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 19 Cze '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie przypomnieć o tej stronie, jej autorze i publikacjach - uważam, że są naprawdę świetne.

Wklejam najnowszy film, który miał premierę wczoraj.

A Brief History of Hopium
 


Zachęcam też do oddania głosu na ten temat, by strona wylądowała wyżej w naszym rankingu linków: links.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 7028
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 12 Paź '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie jest tym czym się wydaje.

Cytat:
Jak pierwsi potentaci medialni ukształtowali historię.

Raport Jamesa Corbetta CorbettaJestem pewien, że znasz stare powiedzenie, że „jesteś tym, co jesz”. Cóż, oto podobnie ważna obserwacja, której prawdopodobnie nie powiedziano ci jako dziecko: jesteś tym, co czytasz. Lub, ujmując to w kategoriach, które może zrozumieć pokolenie „Netflix i chill”: jesteś tym, co oglądasz.

To powinien być dość oczywisty wgląd. Jak myślisz, dlaczego jednym z pierwszych posunięć Jeffa Bezosa w jego dążeniu do stania się prawdziwym ucieleśnieniem komiksowego supervillaina było kupienie The Washington Post? Czasami mówi się, że pieniądze to potęga, ale zakup WaPo przez Bezosa pokazuje, że posiadanie dużego punktu prasowego jest sposobem na wykorzystanie tej władzy i jeszcze większe rozciągnięcie tych dolarów. Rzeczywiście, jak zauważyłem w Jak uratować świat (w jednym prostym kroku!) ,umiejętność kształtowania ludzkiego rozumienia świata poprzez historię — to najpotężniejsza broń na świecie. Nie trzeba dodawać, że posiadanie dużego podmiotu medialnego jest najskuteczniejszym sposobem posługiwania się tą bronią.

Mówię „to powinno być oczywiste”, ponieważ historia mass mediów to historia bogatych i wpływowych ludzi, którzy próbują kształtować rozumienie świata przez całe narody. Ale, jak zwykle, jest to rodzaj historii, której nie uczy się w szkołach, więc jest całkiem możliwe, że ta obserwacja w rzeczywistości nie jest oczywista.

Przyjrzyjmy się więc dzisiaj historii niektórych wczesnych potentatów medialnych i wpływowi, jaki ich kontrola nad prasą miała na kształtowanie historii świata w XX wieku.

William Randolph Hearst

Biorąc pod uwagę, że William Randolph Hearst jest prawdopodobnie najbardziej znany dzisiaj jako szablon dla Charlesa Fostera Kane'a , może być trudno zrozumieć, jak wpływowy był Hearst w swoich czasach lub jak bardzo przyczynił się do ukształtowania świata, jaki znamy.

Odziedziczając gazetę San Francisco Examiner po swoim bogatym ojcu w dojrzałym, młodym wieku 24 lat, Hearst stworzył Hearst Communications, krajową sieć gazet i firmę medialną, która zmieniła oblicze „dziennikarstwa” w Stanach Zjednoczonych i wywarła bezpośredni wpływ na odpowiedź publiczna na wiele definiujących wydarzeń jego czasów.

To właśnie walka o nakłady między New York Journal Hearsta a New York World Josepha Pulitzera w latach 90. XIX wieku zrodziła termin „żółte dziennikarstwo”, który jest używany do opisywania sensacyjnych, niedostatecznie opisywanych historii, które są używane głównie do przyciągnięcia uwagi czytelnika i sprzedaży gazet . Hearst był pionierem technik, które teraz kojarzymy z najgorszymi tabloidami — sensacyjnymi nagłówkami, przyciągającymi wzrok układami, emocjonalnymi historiami z naciskiem na lubieżnych itd. — i używał ich, by wywołać szał wśród publiczności z powodu hobgoblina tygodnia (i , nawiasem mówiąc, sprzedawać gazety w tym procesie).

Skutki tych technik dla opinii publicznej są najbardziej oczywiste w historii wojny hiszpańsko-amerykańskiej, w której niesławna (i prawdopodobnie apokryficzna)Historia głosi, że kiedy Fredric Remington — wyznaczony do relacjonowania powstania przeciwko hiszpańskim rządom kolonialnym na Kubie w 1897 roku dla New York Journal — zatelegrafował do Hearsta, aby powiedzieć mu, że „Wszystko jest cicho” i „Nie będzie wojny”, Hearst odpowiedziała: „Proszę, zostań. Ty dostarczysz zdjęcia, a ja dostarczę wojnę”.

Bez względu na to, czy doszło do niesławnej wymiany telegramów, czy nie, Hearst rzeczywiście pomógł w przygotowaniu wojny. Relacja New York Journal o ( prawdopodobnie fałszywej flagi ) eksplozji USS Maine w Havana Harbor w lutym 1898 r. był szczególnie zapalający (gra słów zamierzona), podkreślając hipotezę „hiszpańskiej kopalni” o eksplozji i oferując (bezsensowną, ale przyciągającą uwagę) nagrodę w wysokości 50 000 USDo informacje prowadzące do skazania osób odpowiedzialnych. Publiczność, odpowiednio oburzona, podjęła wołanie, które pamięta się do dziś: „Pamiętaj Maine i do diabła z Hiszpanią”. Hearst dostał wojnę i sprzedał wiele gazet w tym procesie.

Dziedzictwo Hearsta pozostaje z nami do dziś w postaci imperium medialnego Hearsta, które nadal wydaje wiele magazynów i gazet oraz posiada udziały w wielu firmach medialnych telewizyjnych i internetowych. Będzie to dobrze znane starym wyjadaczom w przestrzeni Prawdy 9/11, którzy musieli stawić czoła żółtemu traktowaniu dziennikarskiemu, które Hearst's Popular Mechanics zapewniło ruchowi w swoim specjalnym raporcie o „obalaniu” 9/11 (i późniejszej książce) . . . który akurat był badany przez człowieka nazwiskiem Chertoff. Ale Chertoff Popular Mechanics jest tylko dalekim kuzynem byłego cara Bezpieczeństwa Wewnętrznego, teoretyka spiskowego!

Henry Luce

Nazywany „najbardziej wpływowym prywatnym obywatelem ówczesnej Ameryki”, Henry Luce był potentatem medialnym i siłą napędową imperium magazynów Time-Life . Urodzony w Chinach rodzicom misyjnych, Luce uczestniczyło Yale i dołączył (zgadliście) Czaszka i Kości przed współtwórcą Czasu Inc. niektórych Yalies innymi w 1923 roku

Począwszy Czasumagazyn, który był niezwykle wpływowy w podsumowywaniu i interpretowaniu wiadomości tygodnia dla szerokiej rzeszy amerykańskiej opinii publicznej, Luce zaczęła metodycznie budować imperium czasopism, które rozciągało się na każdy zakątek amerykańskiego społeczeństwa: Fortune, uruchomione w 1930 roku, obejmowało sprawy biznesowe. Życie, nabyte w 1936 roku, stało się pismem o sztuce i kulturze wyznaczającym trendy. Późniejsze dodatki, takie jak House i Home i Sports Illustrated, zapewniły, że organ prasowy Luce wszedł w życie osobiste większości Amerykanów.

Ale nie chciał na tym poprzestać. Luce pomogła także jako pionierka kroniki filmowej, tworząc bardzo wpływową serię March of Time, która w rzeczywistości przegrała pieniądze dla Time Inc., pomimo swojej niesamowitej popularności. Niemniej jednak pomogło to ukształtować publiczną percepcję definiujących wydarzeń tamtych czasów, od „filantropijnej” pracy fundacji Rockefellera, przez wydarzenia II wojny światowej, aż po nadejście zimnej wojny.

Jako Skull and Bonesman nie powinno dziwić, że Luce oddał swoje imperium medialne na usługi CIA i jego dobrego przyjaciela Allena Dullesa. Według Carla Bernsteina:

Allen Dulles często wstawiał się u swojego dobrego przyjaciela, nieżyjącego już Henry'ego Luce, założyciela Time and Lifemagazyny, które chętnie pozwoliły niektórym członkom swojego personelu pracować dla Agencji i zgodziły się zapewnić pracę i referencje innym agentom CIA, którzy nie mieli doświadczenia dziennikarskiego.

Miłośnicy JFK będą wiedzieć, że to magazyn Luce's Life kupił film Zapruder i wynegocjował wyłączne prawa do historii Mariny Oswald. Będą też wiedzieć, że Luce siedziała wtedy na obu, nie publikując historii Mariny i publikując tylko pojedyncze kadry filmu Zaprudera, nie pozwalając na wyświetlenie go w całości.

Miłośnicy historii mediów mogą również wiedzieć, że Luce była siłą napędową powołania Komisji Wolności Prasy, komisji, która zebrała się w połowie lat 40. w celu zbadania kwestii Pierwszej Poprawki, wolności prasy i tego, co rząd mógłby lub powinien robić, aby ograniczyć te wolności. Choć obecnie w dużej mierze zapomniane, prace komitetu – wyszczególnione w niedawnej książce „Arystokracja krytyków” , wydanej przez (kto jeszcze?) Yale University Press – są nadal cytowane jako punkt zwrotny w dziedzinie medioznawstwa i w dużej mierze przewidują rodzaje argumentów. które są teraz stworzone, aby rządowe regulowanie prasy było dobrą rzeczą.

Ochs-Sulzbergerowie

New York Times , „Gazety zapisu” dla Ameryki, została założona jako New-York Daily Times w 1851 roku przez dziennikarza i polityka Henry Jarvis Raymond i byłego bankiera George Jones. Deklaracja misji NY Times (niepodpisana) z pierwszego wydania gazety zobowiązała się, że gazeta „będzie starać się, we wszystkich naszych dyskusjach i wpajaniach, promować najlepszy interes społeczeństwa, w którym żyjemy”.

Ale, jak ujawnia Ashley Rindsberg w swojej nowej książce na temat gazety, Szara dama mrugnęła , ta wzniosła obietnica wkrótce przybrała bardziej cyniczną formę: będzie starać się działać w najlepszym interesie wydawcy. W szczególności NY Times znalazł się pod kontrolą żydowskiego magnata gazetowego Adolpha Ochsa w 1896 ri od tego momentu gazeta stała się dziedzicznym patriarchatem, przekazywanym przez rodzinę Ochsa, od jego zięcia, Arthura Haysa Sulzbergera, przez męża jego wnuczki Orvil Dryfoos, do jego wnuka Arthura Ochsa Sulzbergera, do jego prawnuk, Arthur Ochs Suzlberger, Jr., swojemu praprawnukowi Arthurowi Greggowi (AG) Sulzbergerowi.

I przez cały ten rodowód, jak zauważa Rindsberg, klan Ochs-Sulzberg pomagał ukształtować kontury historii we własnym interesie, nawet jak donosiła o tym ich gazeta. Ich własny interes, jak to się dzieje, zwykle polega na promowaniu dyktatorów i oczernianiu popularnych przywódców w innych krajach, gdy jest to potrzebne dla celów politycznych i ekonomicznych. W ten sposób gazeta odegrała kluczową rolę w promowaniu i ukrywaniu Hitlera, Stalina i Castro w różnych momentach ich dojścia do władzy. Celowali także w reżimy do obalenia, zwłaszcza w naszych czasach, udzielając pomocy Judith Miller i kłamstwom broni masowego rażenia w okresie poprzedzającym wojnę z Irakiem w 2003 roku.

I, jak zauważył Alan MacLeod w artykule z 2019 roku poświęconym historii wspierania operacji zmiany reżimu przez New York Times , jego tendencja do popierania despotów i popierania ruchów Departamentu Stanu przeciwko demokratycznie wybranym przywódcom doprowadziła ich do zejścia po złej stronie. historii w operacji odsunięcia Mossadegha od władzy w Iranie w 1953 roku.

The TimesWyraził „głębokie poczucie ulgi”, wielu uważało, że Mossadegh, „fanatyczny żądny władzy człowiek” i kremlowski marionetka, który „zrujnował gospodarkę” w swojej „dążeniu do dyktatury”, został usunięty. Redakcja ostrzegła innych, którzy mogą próbować nacjonalizować przemysły należące do amerykańskich korporacji: „Kraje słabo rozwinięte z bogatymi zasobami mają teraz lekcję poglądową na temat kosztów, jakie musi ponieść jeden z ich członków, który wpada w szał fanatycznego nacjonalizmu”. napisała, dwa dni po usunięciu Mossadegha.

Gdyby kiedykolwiek pojawiła się argumentacja, że ​​baronowie prasowi są międzypokoleniową mafią kryminalną, Ochs-Sulzbergerowie byliby Dowodem A w tej prezentacji.

William Paley

W tym momencie William Paley nie jest powszechnie znanym nazwiskiem, ale jego wpływ jest nie mniej dalekosiężny niż niektórzy inni potentaci medialni na tej liście. Podobnie jak Hearst, Paley włamał się do firmy za pośrednictwem swojego ojca, który w 1927 roku kupił podupadającą sieć radiową Columbia Phonographic Broadcasting System z siedzibą w Filadelfii jako medium reklamujące rodzinny biznes cygarowy. Przekazując zarządzanie 16-stanowiskową siecią swojemu synowi, William Paley odniósł szybki sukces: w ciągu roku sprzedaż cygar podwoiła się. Co więcej, w ciągu dekady Paley rozszerzył sieć do 114 stacji i narodził imperium medialne CBS.

Wchodząc w pobliżu parteru boomu radiowego w latach dwudziestych, Paley był wyjątkowo usytuowany, aby zrozumieć siłę nowego medium. Nie tylko stanowił lukratywny model biznesowy, ale odgrywał coraz ważniejszą rolę w kształtowaniu opinii publicznej na aktualne tematy. Było więc logiczne, że Paley został wyznaczony przez rząd Stanów Zjednoczonych na szefa oddziału ds. wojny psychologicznej w Biurze Informacji Wojennej podczas II Wojny Światowej, z której to pozycji nie tylko dopracował swoje rozumienie skutecznych technik propagandowych, ale także poznał i zaprzyjaźnił się z wschodzącą gwiazdą dziennikarstwa telewizyjnego, Edwardem R. Murrowem, który w czasie wojny stał się sławny, prowadząc audycje radiowe na żywo w Europie dla CBS podczas wojny.

Nie powinno więc dziwić, że Paley (podobnie jak Sulzberger i Luce) został wskazany przez Carla Bernsteina w jego przełomowym artykule w Rolling Stone z 1977 roku „ The CIA and the Media ” jako jeden z wielu potentatów medialnych, którzy aktywnie współpracowali z CIA w połowie XX wieku. Relacje CBS-CIA potwierdził Sig Mickelson — szef CBS News w latach 50. i człowiek, któremu przypisuje się rozpoczęcie kariery „najbardziej zaufanego człowieka w Ameryce”, Waltera Cronkite — pod koniec jego kariery, kiedy przyznał nie tylko, że „jego organizacja współpracowała z Centralną Agencją Wywiadowczą w zakresie »dzielenia się informacjami«”, ale że ta współpraca miała miejsce na polecenie Paleya.

Wniosek

To tylko krótki przegląd niektórych z największych potentatów medialnych z początku XX wieku, ale oczywiście nie jest on wyczerpujący. Było wielu innych baronów prasowych tamtych czasów, którzy odegrali ważną rolę w pomaganiu rządowi USA kształtować umysły i wpływać na postrzeganie amerykańskiej opinii publicznej, nie mówiąc już o potentatach w innych krajach – jak Lord Beaverbrook w Anglii – którzy pełnili podobne funkcje w swoich krajach.

Opowieść mogłaby również zostać przedłużona w czasie. Chociaż jest niewielu wydawców gazet lub właścicieli sieci telewizyjnych, którzy mają dziś duże znaczenie w wyobraźni kulturalnej, można argumentować, że Zuckerberg i Dorsey pełnią zasadniczo tę samą funkcję w dzisiejszym środowisku mediów internetowych.

Ale samo zidentyfikowanie potentatów i wymienienie ich „osiągnięć” nie wyjaśnia całej historii. Jak zauważył Zachariah Chafee z wyżej wymienionej Komisji Wolności Prasy: „ludzie szukają osobistych diabłów, aby wyjaśnić, co jest nie tak, ale my z Komisji wiemy, że linotypia i tuba radiowa są tak samo odpowiedzialne za nasz niepokój jak Hearst”.

W przyszłym tygodniu przyjrzymy się, co oznacza to stwierdzenie i jak ewoluująca technologia komunikacji była równie odpowiedzialna za kształtowanie naszego rozumienia świata, jak działania tych potentatów medialnych.

*Czy chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W przyszłym miesiącu będę prowadzić kurs historii środków masowego przekazu dla Uniwersytetu Renegade, który będzie bardziej szczegółowo omawiał te kwestie. Więcej informacji o kursie oraz szczegóły dotyczące rejestracji znajdziesz pod TYM LINKIEM .
https://www.sott.net/article/459378-Brea.....ed-history
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


The Corbett Report
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile