W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
The Corbett Report   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Odsłon: 6249
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 13:36, 10 Mar '13   Temat postu: The Corbett Report Odpowiedz z cytatem

http://www.corbettreport.com/

Cytat:
The Corbett Report provides a weekly podcast as well as interviews, articles and videos about current events and suppressed history from an independent perspective.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:34, 04 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Corbett Report: When False Flags Don't Fly


mirror: https://www.youtube.com/watch?v=5-lepH3ws40
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 19 Cze '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie przypomnieć o tej stronie, jej autorze i publikacjach - uważam, że są naprawdę świetne.

Wklejam najnowszy film, który miał premierę wczoraj.

A Brief History of Hopium
 

Zachęcam też do oddania głosu na ten temat, by strona wylądowała wyżej w naszym rankingu linków: links.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8530
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 12 Paź '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie jest tym czym się wydaje.

Cytat:
Jak pierwsi potentaci medialni ukształtowali historię.

Raport Jamesa Corbetta CorbettaJestem pewien, że znasz stare powiedzenie, że „jesteś tym, co jesz”. Cóż, oto podobnie ważna obserwacja, której prawdopodobnie nie powiedziano ci jako dziecko: jesteś tym, co czytasz. Lub, ujmując to w kategoriach, które może zrozumieć pokolenie „Netflix i chill”: jesteś tym, co oglądasz.

To powinien być dość oczywisty wgląd. Jak myślisz, dlaczego jednym z pierwszych posunięć Jeffa Bezosa w jego dążeniu do stania się prawdziwym ucieleśnieniem komiksowego supervillaina było kupienie The Washington Post? Czasami mówi się, że pieniądze to potęga, ale zakup WaPo przez Bezosa pokazuje, że posiadanie dużego punktu prasowego jest sposobem na wykorzystanie tej władzy i jeszcze większe rozciągnięcie tych dolarów. Rzeczywiście, jak zauważyłem w Jak uratować świat (w jednym prostym kroku!) ,umiejętność kształtowania ludzkiego rozumienia świata poprzez historię — to najpotężniejsza broń na świecie. Nie trzeba dodawać, że posiadanie dużego podmiotu medialnego jest najskuteczniejszym sposobem posługiwania się tą bronią.

Mówię „to powinno być oczywiste”, ponieważ historia mass mediów to historia bogatych i wpływowych ludzi, którzy próbują kształtować rozumienie świata przez całe narody. Ale, jak zwykle, jest to rodzaj historii, której nie uczy się w szkołach, więc jest całkiem możliwe, że ta obserwacja w rzeczywistości nie jest oczywista.

Przyjrzyjmy się więc dzisiaj historii niektórych wczesnych potentatów medialnych i wpływowi, jaki ich kontrola nad prasą miała na kształtowanie historii świata w XX wieku.

William Randolph Hearst

Biorąc pod uwagę, że William Randolph Hearst jest prawdopodobnie najbardziej znany dzisiaj jako szablon dla Charlesa Fostera Kane'a , może być trudno zrozumieć, jak wpływowy był Hearst w swoich czasach lub jak bardzo przyczynił się do ukształtowania świata, jaki znamy.

Odziedziczając gazetę San Francisco Examiner po swoim bogatym ojcu w dojrzałym, młodym wieku 24 lat, Hearst stworzył Hearst Communications, krajową sieć gazet i firmę medialną, która zmieniła oblicze „dziennikarstwa” w Stanach Zjednoczonych i wywarła bezpośredni wpływ na odpowiedź publiczna na wiele definiujących wydarzeń jego czasów.

To właśnie walka o nakłady między New York Journal Hearsta a New York World Josepha Pulitzera w latach 90. XIX wieku zrodziła termin „żółte dziennikarstwo”, który jest używany do opisywania sensacyjnych, niedostatecznie opisywanych historii, które są używane głównie do przyciągnięcia uwagi czytelnika i sprzedaży gazet . Hearst był pionierem technik, które teraz kojarzymy z najgorszymi tabloidami — sensacyjnymi nagłówkami, przyciągającymi wzrok układami, emocjonalnymi historiami z naciskiem na lubieżnych itd. — i używał ich, by wywołać szał wśród publiczności z powodu hobgoblina tygodnia (i , nawiasem mówiąc, sprzedawać gazety w tym procesie).

Skutki tych technik dla opinii publicznej są najbardziej oczywiste w historii wojny hiszpańsko-amerykańskiej, w której niesławna (i prawdopodobnie apokryficzna)Historia głosi, że kiedy Fredric Remington — wyznaczony do relacjonowania powstania przeciwko hiszpańskim rządom kolonialnym na Kubie w 1897 roku dla New York Journal — zatelegrafował do Hearsta, aby powiedzieć mu, że „Wszystko jest cicho” i „Nie będzie wojny”, Hearst odpowiedziała: „Proszę, zostań. Ty dostarczysz zdjęcia, a ja dostarczę wojnę”.

Bez względu na to, czy doszło do niesławnej wymiany telegramów, czy nie, Hearst rzeczywiście pomógł w przygotowaniu wojny. Relacja New York Journal o ( prawdopodobnie fałszywej flagi ) eksplozji USS Maine w Havana Harbor w lutym 1898 r. był szczególnie zapalający (gra słów zamierzona), podkreślając hipotezę „hiszpańskiej kopalni” o eksplozji i oferując (bezsensowną, ale przyciągającą uwagę) nagrodę w wysokości 50 000 USDo informacje prowadzące do skazania osób odpowiedzialnych. Publiczność, odpowiednio oburzona, podjęła wołanie, które pamięta się do dziś: „Pamiętaj Maine i do diabła z Hiszpanią”. Hearst dostał wojnę i sprzedał wiele gazet w tym procesie.

Dziedzictwo Hearsta pozostaje z nami do dziś w postaci imperium medialnego Hearsta, które nadal wydaje wiele magazynów i gazet oraz posiada udziały w wielu firmach medialnych telewizyjnych i internetowych. Będzie to dobrze znane starym wyjadaczom w przestrzeni Prawdy 9/11, którzy musieli stawić czoła żółtemu traktowaniu dziennikarskiemu, które Hearst's Popular Mechanics zapewniło ruchowi w swoim specjalnym raporcie o „obalaniu” 9/11 (i późniejszej książce) . . . który akurat był badany przez człowieka nazwiskiem Chertoff. Ale Chertoff Popular Mechanics jest tylko dalekim kuzynem byłego cara Bezpieczeństwa Wewnętrznego, teoretyka spiskowego!

Henry Luce

Nazywany „najbardziej wpływowym prywatnym obywatelem ówczesnej Ameryki”, Henry Luce był potentatem medialnym i siłą napędową imperium magazynów Time-Life . Urodzony w Chinach rodzicom misyjnych, Luce uczestniczyło Yale i dołączył (zgadliście) Czaszka i Kości przed współtwórcą Czasu Inc. niektórych Yalies innymi w 1923 roku

Począwszy Czasumagazyn, który był niezwykle wpływowy w podsumowywaniu i interpretowaniu wiadomości tygodnia dla szerokiej rzeszy amerykańskiej opinii publicznej, Luce zaczęła metodycznie budować imperium czasopism, które rozciągało się na każdy zakątek amerykańskiego społeczeństwa: Fortune, uruchomione w 1930 roku, obejmowało sprawy biznesowe. Życie, nabyte w 1936 roku, stało się pismem o sztuce i kulturze wyznaczającym trendy. Późniejsze dodatki, takie jak House i Home i Sports Illustrated, zapewniły, że organ prasowy Luce wszedł w życie osobiste większości Amerykanów.

Ale nie chciał na tym poprzestać. Luce pomogła także jako pionierka kroniki filmowej, tworząc bardzo wpływową serię March of Time, która w rzeczywistości przegrała pieniądze dla Time Inc., pomimo swojej niesamowitej popularności. Niemniej jednak pomogło to ukształtować publiczną percepcję definiujących wydarzeń tamtych czasów, od „filantropijnej” pracy fundacji Rockefellera, przez wydarzenia II wojny światowej, aż po nadejście zimnej wojny.

Jako Skull and Bonesman nie powinno dziwić, że Luce oddał swoje imperium medialne na usługi CIA i jego dobrego przyjaciela Allena Dullesa. Według Carla Bernsteina:

Allen Dulles często wstawiał się u swojego dobrego przyjaciela, nieżyjącego już Henry'ego Luce, założyciela Time and Lifemagazyny, które chętnie pozwoliły niektórym członkom swojego personelu pracować dla Agencji i zgodziły się zapewnić pracę i referencje innym agentom CIA, którzy nie mieli doświadczenia dziennikarskiego.

Miłośnicy JFK będą wiedzieć, że to magazyn Luce's Life kupił film Zapruder i wynegocjował wyłączne prawa do historii Mariny Oswald. Będą też wiedzieć, że Luce siedziała wtedy na obu, nie publikując historii Mariny i publikując tylko pojedyncze kadry filmu Zaprudera, nie pozwalając na wyświetlenie go w całości.

Miłośnicy historii mediów mogą również wiedzieć, że Luce była siłą napędową powołania Komisji Wolności Prasy, komisji, która zebrała się w połowie lat 40. w celu zbadania kwestii Pierwszej Poprawki, wolności prasy i tego, co rząd mógłby lub powinien robić, aby ograniczyć te wolności. Choć obecnie w dużej mierze zapomniane, prace komitetu – wyszczególnione w niedawnej książce „Arystokracja krytyków” , wydanej przez (kto jeszcze?) Yale University Press – są nadal cytowane jako punkt zwrotny w dziedzinie medioznawstwa i w dużej mierze przewidują rodzaje argumentów. które są teraz stworzone, aby rządowe regulowanie prasy było dobrą rzeczą.

Ochs-Sulzbergerowie

New York Times , „Gazety zapisu” dla Ameryki, została założona jako New-York Daily Times w 1851 roku przez dziennikarza i polityka Henry Jarvis Raymond i byłego bankiera George Jones. Deklaracja misji NY Times (niepodpisana) z pierwszego wydania gazety zobowiązała się, że gazeta „będzie starać się, we wszystkich naszych dyskusjach i wpajaniach, promować najlepszy interes społeczeństwa, w którym żyjemy”.

Ale, jak ujawnia Ashley Rindsberg w swojej nowej książce na temat gazety, Szara dama mrugnęła , ta wzniosła obietnica wkrótce przybrała bardziej cyniczną formę: będzie starać się działać w najlepszym interesie wydawcy. W szczególności NY Times znalazł się pod kontrolą żydowskiego magnata gazetowego Adolpha Ochsa w 1896 ri od tego momentu gazeta stała się dziedzicznym patriarchatem, przekazywanym przez rodzinę Ochsa, od jego zięcia, Arthura Haysa Sulzbergera, przez męża jego wnuczki Orvil Dryfoos, do jego wnuka Arthura Ochsa Sulzbergera, do jego prawnuk, Arthur Ochs Suzlberger, Jr., swojemu praprawnukowi Arthurowi Greggowi (AG) Sulzbergerowi.

I przez cały ten rodowód, jak zauważa Rindsberg, klan Ochs-Sulzberg pomagał ukształtować kontury historii we własnym interesie, nawet jak donosiła o tym ich gazeta. Ich własny interes, jak to się dzieje, zwykle polega na promowaniu dyktatorów i oczernianiu popularnych przywódców w innych krajach, gdy jest to potrzebne dla celów politycznych i ekonomicznych. W ten sposób gazeta odegrała kluczową rolę w promowaniu i ukrywaniu Hitlera, Stalina i Castro w różnych momentach ich dojścia do władzy. Celowali także w reżimy do obalenia, zwłaszcza w naszych czasach, udzielając pomocy Judith Miller i kłamstwom broni masowego rażenia w okresie poprzedzającym wojnę z Irakiem w 2003 roku.

I, jak zauważył Alan MacLeod w artykule z 2019 roku poświęconym historii wspierania operacji zmiany reżimu przez New York Times , jego tendencja do popierania despotów i popierania ruchów Departamentu Stanu przeciwko demokratycznie wybranym przywódcom doprowadziła ich do zejścia po złej stronie. historii w operacji odsunięcia Mossadegha od władzy w Iranie w 1953 roku.

The TimesWyraził „głębokie poczucie ulgi”, wielu uważało, że Mossadegh, „fanatyczny żądny władzy człowiek” i kremlowski marionetka, który „zrujnował gospodarkę” w swojej „dążeniu do dyktatury”, został usunięty. Redakcja ostrzegła innych, którzy mogą próbować nacjonalizować przemysły należące do amerykańskich korporacji: „Kraje słabo rozwinięte z bogatymi zasobami mają teraz lekcję poglądową na temat kosztów, jakie musi ponieść jeden z ich członków, który wpada w szał fanatycznego nacjonalizmu”. napisała, dwa dni po usunięciu Mossadegha.

Gdyby kiedykolwiek pojawiła się argumentacja, że ​​baronowie prasowi są międzypokoleniową mafią kryminalną, Ochs-Sulzbergerowie byliby Dowodem A w tej prezentacji.

William Paley

W tym momencie William Paley nie jest powszechnie znanym nazwiskiem, ale jego wpływ jest nie mniej dalekosiężny niż niektórzy inni potentaci medialni na tej liście. Podobnie jak Hearst, Paley włamał się do firmy za pośrednictwem swojego ojca, który w 1927 roku kupił podupadającą sieć radiową Columbia Phonographic Broadcasting System z siedzibą w Filadelfii jako medium reklamujące rodzinny biznes cygarowy. Przekazując zarządzanie 16-stanowiskową siecią swojemu synowi, William Paley odniósł szybki sukces: w ciągu roku sprzedaż cygar podwoiła się. Co więcej, w ciągu dekady Paley rozszerzył sieć do 114 stacji i narodził imperium medialne CBS.

Wchodząc w pobliżu parteru boomu radiowego w latach dwudziestych, Paley był wyjątkowo usytuowany, aby zrozumieć siłę nowego medium. Nie tylko stanowił lukratywny model biznesowy, ale odgrywał coraz ważniejszą rolę w kształtowaniu opinii publicznej na aktualne tematy. Było więc logiczne, że Paley został wyznaczony przez rząd Stanów Zjednoczonych na szefa oddziału ds. wojny psychologicznej w Biurze Informacji Wojennej podczas II Wojny Światowej, z której to pozycji nie tylko dopracował swoje rozumienie skutecznych technik propagandowych, ale także poznał i zaprzyjaźnił się z wschodzącą gwiazdą dziennikarstwa telewizyjnego, Edwardem R. Murrowem, który w czasie wojny stał się sławny, prowadząc audycje radiowe na żywo w Europie dla CBS podczas wojny.

Nie powinno więc dziwić, że Paley (podobnie jak Sulzberger i Luce) został wskazany przez Carla Bernsteina w jego przełomowym artykule w Rolling Stone z 1977 roku „ The CIA and the Media ” jako jeden z wielu potentatów medialnych, którzy aktywnie współpracowali z CIA w połowie XX wieku. Relacje CBS-CIA potwierdził Sig Mickelson — szef CBS News w latach 50. i człowiek, któremu przypisuje się rozpoczęcie kariery „najbardziej zaufanego człowieka w Ameryce”, Waltera Cronkite — pod koniec jego kariery, kiedy przyznał nie tylko, że „jego organizacja współpracowała z Centralną Agencją Wywiadowczą w zakresie »dzielenia się informacjami«”, ale że ta współpraca miała miejsce na polecenie Paleya.

Wniosek

To tylko krótki przegląd niektórych z największych potentatów medialnych z początku XX wieku, ale oczywiście nie jest on wyczerpujący. Było wielu innych baronów prasowych tamtych czasów, którzy odegrali ważną rolę w pomaganiu rządowi USA kształtować umysły i wpływać na postrzeganie amerykańskiej opinii publicznej, nie mówiąc już o potentatach w innych krajach – jak Lord Beaverbrook w Anglii – którzy pełnili podobne funkcje w swoich krajach.

Opowieść mogłaby również zostać przedłużona w czasie. Chociaż jest niewielu wydawców gazet lub właścicieli sieci telewizyjnych, którzy mają dziś duże znaczenie w wyobraźni kulturalnej, można argumentować, że Zuckerberg i Dorsey pełnią zasadniczo tę samą funkcję w dzisiejszym środowisku mediów internetowych.

Ale samo zidentyfikowanie potentatów i wymienienie ich „osiągnięć” nie wyjaśnia całej historii. Jak zauważył Zachariah Chafee z wyżej wymienionej Komisji Wolności Prasy: „ludzie szukają osobistych diabłów, aby wyjaśnić, co jest nie tak, ale my z Komisji wiemy, że linotypia i tuba radiowa są tak samo odpowiedzialne za nasz niepokój jak Hearst”.

W przyszłym tygodniu przyjrzymy się, co oznacza to stwierdzenie i jak ewoluująca technologia komunikacji była równie odpowiedzialna za kształtowanie naszego rozumienia świata, jak działania tych potentatów medialnych.

*Czy chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W przyszłym miesiącu będę prowadzić kurs historii środków masowego przekazu dla Uniwersytetu Renegade, który będzie bardziej szczegółowo omawiał te kwestie. Więcej informacji o kursie oraz szczegóły dotyczące rejestracji znajdziesz pod TYM LINKIEM .
https://www.sott.net/article/459378-Brea.....ed-history
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8530
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 19:27, 15 Lis '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witamy w Nowej Gospodarce.

Raport Jamesa Corbetta Corbetta
Wkraczamy w największe przemiany gospodarcze w historii. O tym też nie musimy spekulować. W 2015 roku Christina Figueres — w tym czasie czołowa urzędniczka ONZ ds. zmian klimatycznych — powiedziała nam wprost, że jest to ostateczny cel Wielkich Reseterów i ich kultu zmiany klimatu:
„To chyba najtrudniejsze zadanie, jakie sobie postawiliśmy, jakim jest celowe przekształcenie modelu rozwoju gospodarczego, po raz pierwszy w historii ludzkości. Po raz pierwszy w historii ludzkości stawiamy sobie zadanie celowo — w określonym czasie — [próba] zmiany modelu rozwoju gospodarczego, który panuje co najmniej 150 lat od rewolucji przemysłowej”.
Poza Patrickiem Woodem (i oczywiście The Corbett Report ) niewielu zauważyło lub zastanawiało się nad tymi słowami. Z pewnością było to po prostu więcej gorącego powietrza z bulgoczących bloviatorów w centrali alarmizmu klimatycznego, prawda?

Szybko do 2021 r. i możemy posłuchać, jak książę Karol powtarza to groźba przekształcenia światowej gospodarki w jeszcze silniejszy sposób. Przechodząc od paniki COVID do paniki klimatycznej (dokładnie zgodnie z przewidywaniami ), Jego Królewski Niż ostrzegł, że „egzystencjalne zagrożenie” zmian klimatu będzie wymagało, aby kraje nie tylko przekształciły swoje gospodarki, ale także postawiły się na „warunkach wojennych” i „kampania w stylu wojskowym” przeciwko ManBearPig :
„Tutaj potrzebujemy ogromnej kampanii w stylu militarnym, aby zebrać siłę globalnego sektora prywatnego. Dysponując bilionami, daleko poza globalnym PKB i z największym szacunkiem wykraczającym nawet poza rządy światowych przywódców, oferuje jedyną realną perspektywę osiągnięcia fundamentalnej transformacji gospodarczej”.
Wiem, że ludzie chcieliby przymknąć oczy, pozwolić, by włączyło się nastawienie normalności i udawać, że to tylko puste wypowiedzi retoryczne. To prawda: Christina Figueres i książę Karol indywidualnie nic nie prowadzą. Świat nie biegnie po ich oświadczeniach. Ale od kilku lat, z coraz większą intensywnością w ostatnich miesiącach, ludzie, którzy kontrolują świat międzynarodowych finansów, zaczęli budować sieć organizacji, instrumentów i mechanizmów służących do przeprowadzenia tej „podstawowej transformacji gospodarczej”.

I, niestety, ani jedna osoba na tysiąc nie zwraca uwagi na ten całkowity przegląd międzynarodowych finansów. Naprawmy to teraz, dobrze?

Tło

Mam nadzieję, że już rozgryzłeś oszustwo klimatyczne, ale jeśli nie, to w skrócie: ONZ, WEF i międzynarodowa oligarchia bankowa nie próbują ratować Matki Ziemi, ani nie zamierzają cię chronić od bogów pogody. Jak każdy, kto zwracał na to uwagę, powinien już wiedzieć, po prostu wykorzystują twoją zdrową, naturalną troskę o środowisko jako poręczne narzędzie do manipulowania tobą w celu wspierania ich programu politycznego.

Jeśli uwierzyłeś w szum wokół zmian klimatycznych i myślisz, że CO2 wytwarzany przez człowieka jest magicznym termostatem, który podnosi lub obniża „globalną średnią temperaturę” ( cokolwiek to oznacza ), w porządku.

. . . Oczywiście mylisz się. W rzeczywistości Climategate przestępcy używająniefalsyfikowalna pseudonauka, która zwiedzie cię, abyś dołączył do ich kultu cargo . Są manipulowania rekord temperatury do ostygnięcia przeszłość i ogrzać prezent. Opierają się na wadliwych modelach i kłamią statystykami, aby nakłonić cię do uwierzenia w ich narrację o spadającym niebie. I robią śmieszne, alarmistyczne prognozy dotyczące nadchodzącej apokalipsy klimatycznej, jednocześnie otwarcie przyznając, że ich ruch nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, a wszystko z ekonomią.

Co gorsza, przekonali swój kult prawdziwych wierzących, że każdy, kto kwestionuje te kłamstwa (tak jak twoje naprawdę), jest szyldem dla Big Oili nie dba o środowisko. Prawda, oczywiście, jest to, że - jak już starał się wyjaśnić w mojej pracy nad i nad i nad - jest to wielkie miliarderów olejowe i ich kumpli Bankster którzy są kierownicy tego programu Greenwashing i myleniem publiczność z dala od PRAWDZIWE problemy środowiskowe, które powodują sami miliarderzy , utrudniając prawdziwą naukę o środowisku .

. . . Ale dobrze. Rozumiem. Dbasz o ochronę środowiska naturalnego i byłeś przekonany, że Al Gore i jego towarzysze z „klimatyzacji” są super zbożami o egzystencjalnym zagrożeniu dwutlenkiem węgla. OK.

Bez względu na twoje stanowisko w sprawie globalnego ocieplenia spowodowanego przez człowieka, wszyscy muszą zrozumieć, że banksterzy i międzynarodowi oligarchowie superklasy nie forsują zagrożenia zmianą klimatu, ponieważ troszczą się o Matkę Ziemię. Cynicznie wykorzystują ten strach, aby zrealizować swoje stuletnie dążenie do wdrożenia technokratycznego systemu całkowitej kontroli nad naszym codziennym życiem. To prowadzi do systemu racji węglagdzie każde działanie, które podejmujesz, każda transakcja, którą podejmujesz, i każdy ruch, który wykonujesz, będą mierzone pod kątem „śladu węglowego” (lub „ śladu węglowego żywności ”) i redukowane, jeśli to konieczne, zgodnie z kaprysem technokratów.

A tak przy okazji, ci sami niedoszli technokratyczni kontrolerzy budują całą międzynarodową strukturę finansową i bankową, aby skonsolidować kontrolę nad ziemią w swoich rękach. Prawie zapomniałem o tej części.

Oczywiście, jeśli śledziłeś moją pracę na froncie finansowania klimatu przez lata, już wiesz wszystko o oszustwie klimatycznym o wartości 100 bilionów dolarów , a mianowicie:
że Enron i Goldman Sachs byli pionierami oszustw związanych z handlem emisjami (które — niespodzianka, niespodzianka! — są kompletnym i całkowitym oszustwem od góry do dołu );
że General Electric, DuPont, Johnson & Johnson, Pepsi, Siemens, AIG i wiele innych firm z listy Fortune 500/CFR dołączyło do BP, ConocoPhillips, GM i wielu innych firm naftowych jako członków założycieli US Climate Action Partnership, których „ Plan działań legislacyjnych ” stał się podstawą ustawy Waxman-Markey z 2009 r. wspieranej przez Wall Street ;
ten były gubernator Banku Anglii, obecny specjalny wysłannik ONZ ds. działań i finansów w dziedzinie klimatu oraz wszechstronny globalista insider Mark Carney wygłosili przemówienie w 2019 r., w którym oświadczali, że do pomocy będzie potrzebny zupełnie nowy (cyfrowy, oczywiście) system finansowy przejście świata na gospodarkę o zerowej emisji dwutlenku węgla netto;
że Rothschildowie i ich koledzy z banksterów po cichu kładą podwaliny finansowe pod stworzenie całego klimatycznego systemu bankowego, aby ułatwić im zamianę zadłużenia na naturę i inne próby zmonopolizowania świata w imię „ zrównoważonego rozwoju ”
Dowiesz się też o Global Environment Facility (GEF), który reklamuje się jako „największy wielostronny fundusz powierniczy skoncentrowany na umożliwieniu krajom rozwijającym się inwestowania w przyrodę” i szczyci się wsparciem we współfinansowaniu zmian klimatycznych na kwotę ponad 117 miliardów dolarów. i programy bioróżnorodności. Będziesz także wiedział, że GEF był wyobrażany jako „Światowy Bank Ochrony” i został uruchomiony przez Edmunda de Rothschild na „ Światowym Kongresie Dzikich Zwierząt ”, gdzie inni mówcy narzekali na „mięso armatnie, niestety, które zaludnia ziemię”.

Ale to, czego możesz nie wiedzieć (ponieważ jeszcze tego nie omówiłem), to to, że kolejny wielomiliardowy międzynarodowy instrument finansowania działań na rzecz klimatu został utworzony w następstwie porozumienia paryskiego w sprawie zmian klimatycznych z 2015 r.: Zielony Fundusz Klimatyczny. Fundusz ten miał ambitny cel ułatwienia 100 miliardów dolarów finansowania klimatu, które rozwinięte narody świata zobowiązały się przyczyniać do ułaskawiania bogów pogody każdego roku do 2020 roku.

Cóż, jest rok 2021. Czy zgarniają sto miliardów rocznie teraz? Ledwie. Jak dotąd całkowite zobowiązania wobec funduszu wynoszą zaledwie 10 miliardów dolarów, z czego tylko 2 miliardy zostały faktycznie wypłacone.

Wystarczy powiedzieć, że Zielony Fundusz Klimatyczny był jak dotąd kolosalną klapą dla banksterów. Ale nie martw się o nich. Wracają z nowym oszustwem: GFANZ!

Najnowsze informacje

Możesz wyczuć, dokąd zmierzają międzynarodowe finanse w latach 2020. z chaotycznych, pofragmentowanych fragmentów „wiadomości”, które przemykają do kanałów finansowych MSM:

Nowa Zelandia ma zmusić banki do zgłaszania wpływu na klimat

Janet Yellen przyznaje, że „Net Zero” Grand Reset Price Tag wyniesie 150 bilionów dolarów

Nowy standard raportowania klimatu korporacyjnego „zmienia zasady gry”

Ale żeby naprawdę zrozumieć, co się tu dzieje, musimy iść prosto do pyska konia. W tym przypadku konie to supergopher bankster Mark Carney i strażnik finansowy Michael Bloomberg. Obaj ostatnio połączyli siły, aby wyrazić opinię na łamach (gdzie indziej) Bloomberga, że ​​„ [Aby] walczyć ze zmianami klimatycznymi, [Będziemy musieli] wprowadzić rynki do pracy ”.

Wśród zwykłych gorących powietrza i pustej retoryki, które nieuchronnie tworzą tkaninę takich elementów, można znaleźć odniesienie do jeszcze jednego wehikułu finansowania klimatu, Glasgow Financial Alliance for Net Zero, czyli GFANZ. Grupa ta, powołana na niedawną „Konferencję Stron” ONZ w Glasgow (COP26), szczyci się najambitniejszym dotychczas celem: zorganizowania aktywów 450 głównych instytucji finansowych z 45 krajów i zaangażowania ich w osiągnięcie gospodarki „zerowej netto”. A wartość tych aktywów? Fajne 130 bilionów dolarów.

Whitney Webb wykonuje świetną robotę, rozbijając to nowe ciało w swoim najnowszym raporcie „ Wspierany przez ONZ Sojusz Bankowy ogłasza „zielony” plan transformacji globalnego systemu finansowego ”. Jak zauważa Webb:

„W ramach COP26, GFANZ - kluczowej grupy na tej konferencji - publikuje plan mający na celu skalowania«prywatny kapitał płynie do gospodarek wschodzących i rozwijających się»Per Sojuszu. Prasowej, plan ten koncentruje się na „rozwoju platform krajowych w celu połączenia ogromnego kapitału prywatnego przeznaczonego do zerowej wartości netto z projektami krajowymi, skalowaniu finansowania mieszanego za pośrednictwem wielostronnych banków rozwoju (MDB) oraz rozwijaniu wiarygodnych globalnych rynków emisji dwutlenku węgla o wysokiej integralności”. W komunikacie prasowym zauważono, że ten „ogromny kapitał prywatny” to pieniądze, które członkowie sojuszu starają się zainwestować w krajach wschodzących i rozwijających się, szacowane na ponad 130 bilionów dolarów, i że — w celu wykorzystania tych bilionów w inwestycjach — „globalny system finansowy jest przekształcone” przez ten sam sojusz we współpracy z grupą, która je zwołała, ONZ”.

Aby zrozumieć, co to oznacza, musimy sięgnąć do najnowszego raportu GFANZ o postępach, w którym Carney (który przewodniczy temu sojuszowi bankowemu) pisze:
„Tylko główne finanse prywatne mogą dorównać skali działań na rzecz klimatu potrzebnych do przejścia na zero netto, w tym na rynkach wschodzących i krajach rozwijających się. Nie możemy osiągnąć zera netto w niszy. sektora naszych gospodarek. Aby zmobilizować potrzebny kapitał, GFANZ opracowuje narzędzia i metodologie oparte na najlepszych praktykach, tak aby klimat był podstawą każdej decyzji ramy i metryki do pomiaru dostosowania portfela i sektorów do zera netto, tworzenie nowych ram w celu odpowiedzialnej likwidacji osieroconych aktywów w sposób przejrzysty i zgodny z zasadami paryskimi,oraz mobilizacja ogromnego kapitału wymaganego do przejścia na zerową wartość netto na rynkach wschodzących i krajach rozwijających się”.
Chociaż z pewnością brzmi to jak banda przegrzanych, naładowanych modnymi słowami bełkotów, terminy te mają rzeczywiste odniesienia w świecie finansów. Na przykład „ramy i wskaźniki do pomiaru portfela i dostosowania sektorowego do zera netto” odnoszą się do inicjatyw takich jak grupa zadaniowa ds. ujawniania informacji finansowych związanych z klimatem, istota Rady Stabilności Finansowej, która opracowuje międzynarodowe standardy raportowania ryzyka związanego z klimatem. Zgodnie z tymi nowymi standardami międzynarodowe korporacje i instytucje finansowe musiałyby poświęcić znaczne środki na przestrzeganie mandatów dotyczących szczegółowego raportowania wkładu i wyjścia energii wszystkich swoich produktów i usług oraz zaangażować się w łagodzenie ryzyka klimatycznego, które (oczywiście) wiąże się z obowiązkowymi dziesięciną dla bogowie pogody (tj. ciała takie jak GFANZ).

Aby przejść do sedna, zmierza to w kierunku świata, w którym bankierzy będą mogli wykorzystać przykrywkę zmian klimatycznych, aby „wyeliminować suwerenność narodową, sprywatyzować„ aktywa naturalne ”.(np ekosystemy, procesy ekologiczne) rozwijającego się świata i zmusić coraz technokratów polityki opracowane przez światowych instytucji rządowych i think tanki na coraz disenfranchised populacji.”

To jest punkt o zmianie klimatu«zagrożenia», który jest popychany przez każdy rząd, każdą ważną organizację międzynarodową i każdą dużą korporację w tej chwili. Ma to tyle wspólnego z ratowaniem środowiska, co szum wokół scamdemii ma związek z utrzymywaniem zdrowia ludzi. Zamiast tego chodzi o przejęcie jak największej kontroli nad naturalnym świat tak bardzo, jak to możliwe i wyciskając każdą uncję kapitału z każdego centymetra kwadratowego planety.

Lepiej szybko zorientujmy się w tym schemacie, albo przyzwyczajmy się do życia w racjonowanej dwutlenku węgla, neofeudalnej gospodarce z koszmaru, którą ci banksterzy wprowadzają w imię globalnego ocieplenia.
https://www.sott.net/article/460835-Welcome-to-the-New-Economy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8530
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 28 Maj '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bill Gates przedstawia technokratyczny plan globalnego przejęcia.
W powyższym „Raporcie Corbetta” jeden niezależny dziennikarz James Corbett recenzuje treść książki Billa Gatesa „Jak zapobiec następnej pandemii”.
„To tak samo irytujące, przyprawiające o mdłości, śmieszne, śmieszne i śmieszne, jak można by się spodziewać” – mówi. „To jest śmieszna książka… Z pewnością nie ma tu nic o wartości medycznej ani naukowej… To zaskakująca książka nawet z perspektywy propagandowej…

Celem Gatesa podczas pisania tej książki jest rozbrojenie społeczeństwa i przygotowanie nas do zaakceptuj program, który Gates i jego sojusznicy chcieliby narzucić światu. Ostatecznie chodzi o uzyskanie ogólnego poparcia społecznego – lub przynajmniej powszechnego zrozumienia społecznego – dla rozwijającego się programu bezpieczeństwa biologicznego”.
Inny recenzent książki Gatesa, ekonomista Jeffrey Tucker, przedstawił podobnie negatywną opinię: 2
„Wyobraź sobie, że podszedłeś do baru. Rozmowny facet siada na stołku obok ciebie. Zdecydował, że ze światem jest jedna rzecz nie tak. Może to być dosłownie wszystko. Niezależnie od tego, ma rozwiązanie.

To ciekawe i dziwne przez kilka minut. Ale stopniowo zaczynasz uświadamiać sobie, że tak naprawdę jest szalony. Jego główny punkt widzenia jest niewłaściwy, więc jego rozwiązania też są błędne. Ale napoje są dobre, a on kupuje. Więc to znosisz. w każdym razie rano zapomnisz o wszystkim.

Rano jednak zdajesz sobie sprawę, że jest on jednym z najbogatszych ludzi na świecie i pociąga za sznurki wielu najpotężniejszych ludzi na świecie. Teraz jesteś zaniepokojony. Krótko mówiąc, tak właśnie wygląda czytanie nowej książki Billa Gatesa Jak zapobiec następnej pandemii”.

W linku reszta artykułu i filmik : https://www.sott.net/article/468290-Bill.....l-takeover

Tylko wielki kamlot z kosmosu, albo ruskie rakiety są w stanie nas "uratować" przed "medyszystami" z World Holocaust Organization . Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8530
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:47, 25 Paź '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poznaj Elona Muska – technokratycznego handlarza
James Corbett
Raport Corbetta


Elon Musk znów jest na czołówkach gazet (nie żeby tak naprawdę odszedł). Uratuje wolność słowa na Twitterze (szczerze)! Zamierza zakończyć wojnę na Ukrainie (którą wspierał ze Starlink)! Odda Tajwan Chińczykom (i to nie tylko ze względu na fabrykę Tesli w Szanghaju)! Tak, Elon Musk jest Młodym Globalnym Liderem WEF i samopromującym się szarlatanem, który bez nieustającego wsparcia ze strony rządu i jego globalistycznych kumpli nie osiągnąłby nic, i jest kolejnym zbawcą w białym kapeluszu, który ma zwodzić masy z ich następną poprawką hopium. Ale kiedy James zdejmuje warstwy tego technokratycznego handlarza, przekonasz się, że jest jeszcze gorzej. .
https://www.sott.net/article/473529-Meet-Elon-Musk-Technocratic-Huckster
W linku materiał do odsłuchania .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 11:45, 28 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The 6th Annual Fake News Awards

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


The Corbett Report
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile