W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ile energii kosztuje przechowywanie energii?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 8437
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 08 Mar '13   Temat postu: Ile energii kosztuje przechowywanie energii? Odpowiedz z cytatem

Ile energii kosztuje przechowywanie energii?

Przechodzenie na odnawialne źródła energii, takie jak energia wiatrowa czy słoneczna, wiąże się z koniecznością zastosowania na szeroką skalę systemów przechowywania energii. Słońce i wiatr nie dostarczają jej przecież w sposób ciągły. Tymczasem systemy energetyczne nie są wyposażone w odpowiednie urządzenia. Na przykład w Stanach Zjednoczonych infrastruktura energetyczna może przechowywać mniej niż 1% wyprodukowanej energii.

Obecnie jedynie około 3% energii jest produkowane w USA ze źródeł odnawialnych, jednak zainteresowanie nimi rośnie. Dlatego też naukowcy z Uniwersytetu Stanforda przeprowadzili symulację, w której USA pozyskują ze źródeł odnawialnych 80% zużywanej energii, w związku z czym muszą wyposażyć infrastrukturę energetyczną w urządzenia do jej przechowywania. Uczeni chcieli w ten sposób sprawdzić, jaki będzie stosunek ilości energii zużytej do wyprodukowania takich urządzeń do ilości energii, jaką urządzenia takie będą w stanie przechowywać. O ile wiemy, to pierwsze w historii badanie, którego celem była ocena energetycznych kosztów zastosowania na masową skalę urządzeń do przechowywania energii - mówi profesor Sally Benson, współautor badań.

Najbardziej znaną metodą przechowywania energii w skali całych sieci energetycznych jest budowa elektrowni szczytowo-pompowych. To zamknięte tamą zbiorniki, do których woda pompowana jest w czasie niskiego poboru energii. Nadmiarowa energia z sieci jest wówczas używana do napełnienia zbiornika, a gdy nadchodzi szczyt i rośnie zużycie energii, woda jest spuszczana przez turbiny, które produkują energię.


dalej: http://kopalniawiedzy.pl/energia-przecho.....czna,17675


zobacz też: Belgium to build 'battery island' to store wind farm energy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szczypior




Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:15, 10 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hamerykańscy uczeni doszli do wniosku że elektrownia szczytowo-pompowa jest najlepszym rozwiązaniem. To geniusze są ale to wiadomo od dawna. Taka elektrownia to tylko akumulator co ładuje się poprzez pompowanie wody do góry i oddaje energię jak się wodę spuszcza na dół. Sprawność ~70%.

Niestety nie ma tu chyba żadnego inżyniera, same ofiary humanistycznego wykształcenia. Czy jest tu jakiś mężczyzna? Jakby był to by mógł powiedzieć ciekawe rzeczy, między innymi o tym że taka elektrownia wymaga szczególnych warunków geograficznych i jest raczej poza zasięgiem zwykłego człowieka. Fabryka w Żarnowcu robi wrażenie - zbiorniki łączy system czterech rur a każda z rur ma taką średnicę że swobodnie jeździłby w niej autobus czy duża ciężarówka (http://www.panoramio.com/photo/43014321).

Lud się chwali że w skali mikro robi się urządzenia przelewające wodę z jednego wiadra do drugiego ale o sprawności powyżej 100% (http://peswiki.com/index.php/Directory:_.....28WAPEC%29, http://panacea-bocaf.org/hidrofreeenergysystem.htm). To jest wynalazek dużo lepszy niż w Żarnowcu (jeśli faktycznie działa).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 10 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisał:
Hamerykańscy uczeni doszli do wniosku że elektrownia szczytowo-pompowa jest najlepszym rozwiązaniem.

Nono. Hamerykańscy uczeni doszli też do wniosku że trzy wierze WTC wypierdoliły im na wizji tak by jeszcze przed zetknięciem z gruntem zamienić się w pył, bo ludzie w środku za dużo pierdzieli Wink

Wykorzystywanie energii potencjalnej materii to najprostsza i chyba najstarsza metoda - starsza nawet niż historia uzywania elektryczności. Na dzień dzisiejszy pewnie i najtańsza, ale obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na rozwój akumulatorów, więc prawdopodobnie na 50 lat, a pewnie dużo wcześniej, nikt już nie będzie się srał w wodę, pompy i turbiny, a prąd będzie magazynowany jak nakazuje zdrowy rozsądek, czyli nie mechanicznie, ale np. chemicznie, bez konieczności używania ruchomych części. I nie tylko ze względu na sprawność, ale przede wszystkim żywotność takiego systemu - wszystko co ma ruchome części zasadniczo psuje się częściej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szczypior




Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nono. Hamerykańscy uczeni doszli też do wniosku że trzy wierze WTC wypierdoliły im na wizji tak by jeszcze przed zetknięciem z gruntem zamienić się w pył, bo ludzie w środku za dużo pierdzieli Wink

Nie gorączkuję się tym specjalnie ale ciekawe co to za broń była. To geniusze są.


Cytat:
obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na rozwój akumulatorów, więc prawdopodobnie na 50 lat, a pewnie dużo wcześniej, nikt już nie będzie się srał w wodę, pompy i turbiny, a prąd będzie magazynowany jak nakazuje zdrowy rozsądek, czyli nie mechanicznie, ale np. chemicznie, bez konieczności używania ruchomych części. I nie tylko ze względu na sprawność, ale przede wszystkim żywotność takiego systemu - wszystko co ma ruchome części zasadniczo psuje się częściej.

Jak się nie rusza to nie znaczy że się nie zużywa. Świetnym przykładem są współczesne akumulatory elektryczne w którejkolwiek z dostępnych technologii. Nie rusza się cholerstwo a szybko się zużywa.

Parę lat temu interesowałem się tymi akumulatorami. Bo to faktyczne wygląda na rewolucję. Tam chodziło o li-ion i wariacje tej technologii.

Technologia jest znana ale do skonstruowania tych akumulatorów potrzeba kilku dziwnych substancji. Surowce są wydobywane gdzieś w Australii czy w Afryce ale kopalnia należy np. do RioTinto. Rudy dziwnych metali są sprzedawane na giełdach po kosmicznych cenach i akumulatory wcale nie tanieją.

Efektywne akumulatory umożliwiłyby np. wyzwolenie się z dyktatu ropy bo samochód elektryczny można ładować prądem z elektrowni atomowej czy nawet węglowej. Powiedzieli mi że te same rodziny kontrolują światową ropę i technologie produkcji akumulatorów (np. RioTinto). Mogą nie chcieć stworzyć rzeczywistej alternatywy dla ropy. Być może tak właśnie się dzieje.

Parę lat temu mówiło się akumulatorze wykorzystującym sprężone powietrze. Świetnie nadaje się do pojazdów mechanicznych. To nie jest nic nowego, pomysł ma w realnym zastosowaniu prawie 150 lat. Tą technologię podobno kupiła Tata Motors. Mówiło się o problemach w temperaturze poniżej “0” ale to nie musi przeszkadzać w Indiach. Zresztą tak wielki koncern sobie z tym poradzi. A Tata monopolu nie ma. Coś tam robią ale to stosunkowo mała skala: http://gadzetomania.pl/2012/02/28/samoch.....-za-sztuke

Niby prosta sprawa – zbiorniki sprężonego powietrza są wszędzie a konwersja wysokiego ciśnienia powietrza na energię mechaniczną to też nie jest problem. Napełnić zbiornik powietrza (czyli zatankować) też da się w ciągu kilku minut. Dlaczego więc nie ma takich samochodów?


Czy jest tu jakiś mężczyzna (inżynier) coby to wytłumaczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior napisał:
Nie gorączkuję się tym specjalnie ale ciekawe co to za broń była. To geniusze są.

Na pewno też jakaś zakupiona od kosmitów, a ukrywana w bunkrach NASA.
Ludzkość nie zna wszak jeszcze materiałów, które potrafią rozpierdolić budynek w drobny mak...
Tzn. z wyjątkiem benzyny... z tym że musi być lotnicza! Smile

Szczypior napisał:
Jak się nie rusza to nie znaczy że się nie zużywa. Świetnym przykładem są współczesne akumulatory elektryczne w którejkolwiek z dostępnych technologii. Nie rusza się cholerstwo a szybko się zużywa.

No to mnie oświeciłeś. Dzięki stary za wyjaśnienia, bo nie wiedziałem, że akumulator się zużywa...
Właściwie to jak pisałem post wcześniej, że się rozwija technologie akumulatorów, to miałem na myśli, że ona już jest rozwinięta i że się jej nie rozwija, bo po co. Tak że bardzo trafnie wyłapałeś moją pomyłkę - najwyraźniej nie należysz do tej połowy Polaków którzy mają problemy z rozumieniem słowa pisanego Smile

A trochę bardziej na serio, wiesz np. co to jest kondensator? Taki w elektronice..
Też gromadzi energię, z tym że nie w elektrolicie, a w polu magnetycznym. Stare jak i sama elektryczność kondensatory, mają nieporównywalnie większą trwałość niż jakiekolwiek znane dziś akumulatory. Niestety ciągle w chuj małe pojemności, w stosunku do objętości.
Nie wiadomo co wymyślą za 5 czy 50 lat, ale jako przedstawiciel homo sapiens, a zarazem dyplomowany inżynier, byłbym wielce zawiedziony jakby za kolejnych 100 lat dalej akumulowano prąd mityczną metodą wtaczanie głazów pod górę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Parę lat temu mówiło się akumulatorze wykorzystującym sprężone powietrze. Świetnie nadaje się do pojazdów mechanicznych. To nie jest nic nowego, pomysł ma w realnym zastosowaniu prawie 150 lat.


Faktycznie prosta i tania technologia. A do tego bardziej wydajna niż magazynowanie energii w akumulatorach elektrycznych.
Interesowałem się tym kilka lat temu.
Kilka linków:

http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/spr_pow.html
http://moto.wp.pl/kat,15952,title,Samoch.....aid=110360
http://www.autoflesz.pl/artykuly/761,Rew.....etrze.html
A tu motocykl na sprężone powietrze;
http://moto.wp.pl/kat,15953,title,O2-Pur.....omosc.html

Również zastanawiam się dlaczego technologia ta nie jest wprowadzana na szeroką skalę. Sprawność silników pneumatycznych nowej generacji sięga 70 - 80% czyli dwukrotnie więcej niż tradycyjnych silników spalinowych.
Osiągi takich autek jak najbardziej do zaakceptowania, 300 km na jednym "tankowaniu" z prędkością do 110 km/h, dla przeciętnego zjadacza chleba wystarczy.
Wyposażenie istniejących stacji paliw w wydajne sprężarki i butle do magazynowania sprężonego powietrza nie wydaje się jakimś kosztownym, ani technologicznie zaawansowanym przedsięwzięciem.
Przy koszcie przejechania 100 km za kilka złotych, wydaje się być bardzo kuszącym pomysłem.
A i awaryjne autko pewnie dało by się trochę "podpompować" pompką do wiatrówek PCP. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba mówiliśmy tu raczej o magazynowaniu prądu na skalę przemysłową - np. w dzień na noc, albo w lecie na zimę...

w przypadku samochodów, istniejące już technologie wykorzystujące akumulatory wydają się wystarczająco dobre i stąd przypuszczam sprężone powietrze nie jest aż takim hitem. nie znam się na tym do końca, ale wątpię by jakikolwiek silnik na sprężone powietrze dorównywał sprawnością elektrycznemu, a ponadto dochodzi kwestia masy - sprężone powietrze (w odróżnieniu od prądu w baterii) ma pewną masę, więc wożenie go w samochodzie jest trochę jak rzucanie sobie kłód pod nogi.
nie zmienia to oczywiście faktu, że na polu ulepszania akumulatorów jest jeszcze mnóstwo do zrobienia, ale osobiście wierzę, że jeszcze zanim skonam, ponad 50% samochodów na drogach będzie już na baterie, a ładować się je będzie głównie w nocy, gdy prąd będzie parokrotnie tańszy niż w dzień (przynajmniej w naszym klimacie). kto wie, może co sprytniejsi rodacy będą sobie ładować samochody w nocy by potem w dzień zasilać sobie z ich baterii telewizor i klimę w salonie.. Smile
wszystko sprowadza się do ceny akumulatorów - gdy spadnie powiedzmy 5-krotnie, to już jesteśmy w domu. a jak się jeszcze uda wydłużyć żywotność, żeby więcej razy dało się taki naładować nim zdechnie - to już w ogóle nikogo woda, ni sprężone powietrze, interesować nie będzie, bo nie ma chyba wygodniejszego w użyciu źródła energii niż stara dobra bateria.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 11 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Superkondensatory mają tysiące razy większą pojemność od zwykłych kondensatorów.
Już planowana jest produkcja superkondensatorów z grafenu:
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/nauka.....w-5-sekund

Póki co superkondensatorów używa się do wspomagania ogniw paliwowych i można kupić je np. tu: http://www.tecategroup.com/ultracapacitors-supercapacitors/maxwell.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 14 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

A trochę bardziej na serio, wiesz np. co to jest kondensator? Taki w elektronice..
Też gromadzi energię, z tym że nie w elektrolicie, a w polu magnetycznym. Stare jak i sama elektryczność kondensatory, mają nieporównywalnie większą trwałość niż jakiekolwiek znane dziś akumulatory. Niestety ciągle w chuj małe pojemności, w stosunku do objętości.

Nasz gospodarz znowu zabłysnął Smile Cewka Ci się pomiziała z kondensatorem. Cewka gromadzi energię w polu magnetycznym a kondensator w polu elektrostatycznym. Poza tym ultra kondensatory są elektrolityczne, panie inzynieze.

BTW
Ciekawe, jaka część enginierów dyplomowanych potrafi choćby wyjaśnić zasadę działania jakiegoś silnika albo jakiejkolwiek maszyny.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 14 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@enka, ty to jesteś jak taki piesek-szczekaczka - taka upierdliwa rozpuszczona cziłała, co lata za mną od lat, merdając ogonkiem by mnie obszczekiwać swym biednym cieniutkim jednym szczeknięciem na dobę, za kazdym razem gdy usłyszy w mej kolejnej wiekopomnej wypowiedzi jakiś duperel, do którego ta w swym mikro móżdżku myśli, że ma dość kompetencji by się przyjebać...
jak np. te twoje samoloty, co to rzekomo nie potrafią szybować, choć ja dalej o takich nie słyszałem - pozwól że przy okazji zapytam; to muszą być jakieś samoloty bez skrzydeł, tak? to może balony??? taaaa, balony faktycznie nie sa szybowcami - sorry, mój błąd! Smile

ale cóż, każdy ma z życiu jakąś misję, w której pragnie się spełnić - nie mnie oceniać twój fetysz, więc śmiało spełniaj się dalej, na mym forum, tak jak lubisz.

ale wracając do baterii, nie musisz mi mówić biedaku, że istnieją baterie zwane kondensatorami elektrolitycznymi, ani że pole w którym gromadzi ładunek tradycyjny kondensator nie jest do końca magnetyczne. co bynajmniej nie zmienia faktu, że w temacie o którym mówiłem, a już tym bardziej dla takiego cziłały jak ty, nie ma najmniejszego znaczenia jakie to jest pole; znaczenie ma tylko, że jest to kondensator i że gromadzi elektryczność w postaci ładunku, w polu - chuj elektrycznym, a nie magnetycznym, skoro to dla ciebie takie ważne.
teraz happy?
więc koniecznie nie zapomnij sobie dopisać do sygnatury, że bimi powiedział iż "kondensator gromadzi ładunek w polu magnetycznym" - będziesz miał mój pierwszy cytat w którym się faktycznie pomyliłem, bo te obecne dwa co masz są z deka żałosne, zważywszy iż prawdziwe. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 14 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dnia trzynastego trzeciego miesiąca 2013 roku Bimi popełnił błąd, choć mało istotny w dyskusji!

Bimi, musisz się pilnować, bo w pośpiechu popełniłeś pierwszy błąd na tym forum, w dodatku w tematyce w jakiej powinieneś błyskać wiedzą. Smile
Teraz przed Tobą zadanie wymyślenia kondensatora energii, który gromadziłby ją w polu magnetycznym, a nie byłby cewką... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 14 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż, pozostaje mi się ukajać nad ową skandaliczną pomyłką i mieć nadzieję, że moja pani od elektrotechniki się o niej nie dowie, bo zawzięta była, więc skłonna jeszcze mi świadectwo z technikum cofnąć, a to by pociągnęło za sobą cofnięcie matury, studiów i w ogóle wszystkiego... momentalnie stałbym się rozwiedziony, a pewnie i chrzest by mi po tym cofnęli, musiał bym żyć w grzechu pierworodnym do usranej śmierci, a może i dłużej.

więc @enka błagam, zlituj się!!! nie rozgłaszaj tego że nie wiedziałem jakie było pole w kondensatorze..
litości cziłała, nie zagryzaj mi kostek przy samej dupie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 14 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a pewnie i chrzest by mi po tym cofnęli

To akurat mogło by wyjść na dobre. Smile

Co do samego tematu. Z tego co wiem, to faktycznie gromadzenie energii w wiązaniach chemicznych na dzień dzisiejszy jest najefektywniejsze i ostro idzie do przodu. Jednak nie tylko sama efektywność (ilość energii zgromadzona w jednostce masy) jest tu jedynym istotnym parametrem.
Funkcjonalność akumulatorów energii można oceniać pod wieloma względami i w dużej mierze zgodzę się z tym co pisze Szczypior. Sprężone powietrze, choć ma wiele wad to nadal jest metodą bardzo prostą technicznie w porównaniu do akumulatorów. Szczególnie w ciepłych klimatach (jego rozprężanie to pobór energii cieplnej z otoczenia co można wykorzystać do klimatyzacji auta).
W skrajnym przypadku można sprężać powietrze bez użycia ropy czy też prądu elektrycznego. Przy jego sprężaniu część wydzielanej odpadowej energii cieplnej można dodatkowo wykorzystać w miejscu produkcji. Silniki spalinowe mają tę samą cechę, że mają bardzo dużo odpadowej energii cieplnej, jednak jej sensowne użycie w miejscy spalania, czyli samochodzie, jest trudne więc ta energia jest marnowana. Powiedzmy, że mamy sprężarkę pracującą na potrzeby mieszkańców osiedla, wtedy te ciepło można wykorzystać do produkcji ciepłej wody użytkowej.
To jednocześnie technologia która mogła by uniezależnić odbiorcę końcowego od monopolistów nowoczesnych technologii. Na tym polu jest realna szansa na konkurencję. No chyba, że państwo nałoży akcyzę na sprężanie pierdy. To jednak inny temat bo na głupotę nie ma rozsądnego lekarstwa.

Osobiście wolał bym mieć zaawansowany napęd elektryczny, jednak na tani i niezawodny samochód sprężone powietrze daje większe szanse . Naprawdę znacznie łatwiej jest zrobić niezawodne połączenia pneumatyczne niż falownik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 19 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Breakthrough in electricity storage: New large and powerful redox flow battery

More and more electricity is being generated from intermittent sources of power, such as solar and wind energy. Powerful electric energy storage devices are necessary to level out corresponding irregularities in the power supply. Fraunhofer scientists have recently made an important breakthrough with their development of a redox flow battery that reaches stack power up to 25 kW, with a cell size of 0.5 square meters. This is eight times larger than the previous A4-sized systems. They will be presenting the new battery for the first time at the Hannover Messe trade show (from April 8–12).


dalej: http://phys.org/news/2013-03-breakthroug.....erful.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 20 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och Bimi. Nie tknąłbym Cię nawet bierkami bo doskonale wiem, że "Konstytucja Forum Prawda^2" Ciebie nie dotyczy, albowiem nie jesteś "użytkownikiem" a "adminem". Dlatego wymóg pisania prawdy Ciebie nie dotyczy a ponieważ 'Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, wprost przeciwnie - ja tu siedzę z prawdziwa przyjemnością", Oczekuję Twoich kolejnych występów medialnych.

No to brawa wielkie dla pań i panów z Fraunhofer UMSICHT . Udało im się zbudować akumulator o powierzchni pojedynczej celi rzędu 0,5m2 zamiast poprzedniego 0,06237m2. Zbudowali więc większy akumulator, bo nie wspominają o tym, że ten nowy akumulator ma wymiary tego poprzedniego. Brawo pionierzy!
Postęp postępu jest duży, bo z 8 razy większej powierzchni uzyskali blisko 11 krotnie większą pojemność. Prawo Webera-Fechnera oczywiście nie ma tu zastosowania, ale gdyby miało, to przewidywałbym, że powiększenie powierzchni pojedynczej celi do 1m2 da zadziwiające 63 kW. Jednak czy postulator tego przełomowego newsa mógłby wyjawić, jakie wymiary zewnętrzne ma to przełomowe dzieło?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 08 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.aquionenergy.com
Cytat:
Designed for the demanding requirements of both small and large-scale stationary energy storage applications, Aquion’s patented AHI battery systems offer high-performance, low-cost, operational safety, and sustainability. Aquion will begin shipping production units to customers in the first half of 2014 from its state-of-the-art manufacturing facility in Westmoreland County, Pennsylvania. Aquion’s initial manufacturing line is capable of producing over 200 megawatt hours per year when operating at full capacity. The 350,000 square-foot facility is sized for five manufacturing lines, enabling Aquion to significantly scale production to match anticipated market demand.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 18 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Konopie to nie tylko „trawka” stosowana w medycynie i jako rekreacyjna używka. Zanim uprawa tych roślin została zakazana, odgrywały one znaczną rolę w przemyśle. Już niedługo może okazać się, że znów staną się ogromnie użyteczne. Albo nawet super-użyteczne, gdyż jak udowodnił to zespół Mitlina, w swojej publikacji w ACS Nano, z włókien konopii, które do tej pory uznawane były za odpady, można wyprodukować superprzewodniki, które swoimi właściwościami dorównują grafenowi.

http://losyziemi.pl/wlokna-konopi-moga-w.....-produkcji

Cytat:
Graphene might one day be used in batteries, solar cells, transparent electrodes, and a host of other electronic gadgets. But graphene is still quite expensive to make. Now researchers at the University of Alberta have demonstrated a low-cost process for turning agricultural waste into graphenelike nanomaterials for use in energy storage electronics

http://cen.acs.org/articles/91/web/2013/.....-Hemp.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 18 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imponujące te kondensatory Maxwella - szczególnie, że jak pamiętam z technikum to pojemność naszej planety ocenia się na 0,7Farad Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 18 Sie '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym malym ksiestwie na Wichrowych Wzgorzach wdrazamy najprawdopodobniej w przyszlym roku ostatni etap pelnej niezaleznosci energetycznej, czyli projekt Posejdon.

Jego istota jest wykorzystanie odizolowanego zbiornika wodnego o pojemnosci 100.000 litrow jako akumulatora energii cieplnej przechowujacego cieplo z lata do zimy. Taki wielki gar wrzatku Laughing

Akumulator bedzie ladowany z projektow Hermes i Helios, czyli z naszych zrodel odnawialnych, ktore obecnie sa juz w fazie testow.

Nie ma poki co danych ile z tego ciepla uda sie przechowac, ale obliczenia teoretyczne sugeruja, ze jest to jak najbardziej realne. Swego czasu podrozujac po Republice Federalnej Niemiec spotkalem czlowieka, ktory zajmowal sie zawodowo ogniwami wodorowymi i jego znajomy inzynier z kriegsmarine, ktory mial dostep do duzych zbiornikow, zbudowal swoj dom na jednym z nich wykorzystywanym wlasnie w ten sposob. Tak wiec precedens juz mial miejsce.

Wszystkich chetnych do zapoznania sie naocznie z tematem zapraszam na strone projektow realizowanych w zamku:

http://www.szklanyzamek.pl/index.php?action=4

Wiecej aktualnych zdjec jest tu:

http://www.szklanyzamek.pl/index.php?action=1

lub do samego zamku w ogolnosci:

http://www.szklanyzamek.pl

gdzie mozecie wspomoc realizowane projekty slowem, czynem lub lokalna waluta Wink spedzajac w zamian niezapomniane chwile w pieknych okolicznosciach przyrody... Cool
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 01 Lis '14   Temat postu: drukowane baterie Odpowiedz z cytatem

Już niebawem będzie można drukować sobie baterie w domu.
http://www.3ders.org/articles/20141024-g.....ttery.html

Cytat:

Graphene 3D Lab, based in Calverton, New York, announced in September that the company submitted a provisional application for a patent to the U.S. Patent and Trademark Office for recent innovations in the materials and methods of 3D printable batteries. Yesterday Graphene 3D released a brief video outlining details of the 3D printed battery development.


Graphene can be easily mixed with thermoplastics commonly used in FDM 3D printer. Currently the company is working on designing a mixture of plastics and graphene that can be turned into nanocomposite material filament. The graphene-enhanced materials can be used within any standard FDM 3D printers to fabricate a functioning battery which may be incorporated into a 3D printed object during the build process. These filaments possess functional properties including thermal and electrical conductivity and would be useful to produce variety of sorts of 3D printed batteries.



The key to power any electronic object is to have it attached to a power source. Currently Graphene 3D's 3D printed batteries can produce the same amount of power as a common AA battery, which could easily provide enough electricity to power the sort of small transmitters or sensors.

The company's 3D printed graphene battery can potentially outperform a conventional battery because of its shape, size and specifications that can be freely adjusted to fit the particular design of almost any 3D printed device
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ile energii kosztuje przechowywanie energii?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile