W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polacy są entuzjastami crowdfundingu   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2974
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 05 Lut '13   Temat postu: Polacy są entuzjastami crowdfundingu Odpowiedz z cytatem

http://firma.pb.pl/2848702,81016,polacy-sa-entuzjastami-crowdfundingu
Cytat:
W serwisach finansowania społecznościowego padają kolejne rekordy. Polscy internauci chętnie angażują się w kampanie crowdfundingowe

Ciekawym aspektem takiej formy pozyskania kapitału jest konfrontacja projektu z opinią społeczną, dzięki której oprócz korzyści finansowych możemy wyciągnąć wnioski dotyczące przyszłości działalności- mówi Weronika Libiszowska, architektka i miłośniczka neonów, która zbiera na swoją działalność pieniądze z crowdfundingu Fot.:Tomasz Pikuła


Ludzie
Marta Bellon


Około 250 tys. zł wpłacili internauci wspierający projekty opublikowane w serwisie PolakPotrafi.pl uruchomionym w 2011 r., a 673 tys. zł wyłożyli fani muzyki, umożliwiając alternatywnym artystom, starającym się pozyskać finansowanie poprzez portal MegaTotal.pl, realizację ich projektów. Na konto pomysłodawców z platformy Beesfund.com w ciągu trzech miesięcy od momentu jej uruchomienia wpłynęło ponad 62 tys. zł.

Tłum lubi, tłum płaci

Serwisy te opierają się na modelu crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego, polegającego na przeprowadzaniu akcji pozyskania kapitału od internautów. Na całym świecie działa ponad 450 platform crowdfundingowych. W Polsce to wciąż nowe zjawisko, ale sukcesy tych, którym udało się zebrać sumy umożliwiające realizację planów, także tych biznesowych, pokazują, że polscy internauci są przychylni takiej formie pozyskiwaniu funduszy.

— Wszystkie udane i trwające projekty na PolakPotrafi.pl zostały wsparte przez 2566 osób, każda z nich średnio wpłaciła 84 zł. Obserwując stale zwiększającą się liczbę zgłoszeń, rejestracji w serwisie oraz rosnący współczynnik osób, które wsparły więcej niż jeden projekt, możemy śmiało stwierdzić nie tylko, że finansowanie społecznościowe w Polsce zyskało aprobatę internetowej społeczności, ale również, że będzie prężnie rozwijało się w nadchodzących latach — mówi Jakub Sobczak, menedżer PolakPotrafi.pl.

Piotr Trudnowski z Beesfund.com — pierwszej platformy crowdfundingu udziałowego w Polsce, dodaje, że w ciągu ostatnich miesięcy zainteresowanie i zrozumienie dla finansowania społecznościowego zdecydowanie wzrosło.

— Odzywa się do nas coraz więcej osób, które mają doskonale przemyślane projekty, wiedzą, dlaczego akurat dzięki crowdfundingowi chcą zrealizować swój pomysł, i potrafią się zaangażować w jego promocję. W „poczekalni” — wśród projektów, które wymagają niewielkiego dopracowania lub pewnych drobnych prawnych formalności, mamy kilkadziesiąt przedsięwzięć artystycznych, społecznych i biznesowych, które będziemy sukcesywnie uruchamiać — zapowiada Piotr Trudnowski.

Największym dotychczasowym sukcesem uruchomionej w sierpniu platformy okazała się sprzedaż akcji spółki Beesfund. Twórcom należącego do niej serwisu udało się zebrać 50 tys. zł.

— Pracujemy nad uruchomieniem następnych projektów inwestycyjnych i podejrzewamy, że właśnie w kategorii crowdfundingu udziałowego padną kolejne rekordy — mówi Piotr Trudnowski.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 08 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croudfunding działa z takim sukcesem dlatego , że już w żaden inny normalny sposób w tym kraju nie idzie uzyskać gotówki na często bardzo mądre i ciekawe projekty, spróbujcie uzyskać siano z unii bez pleców, łapówek i schodów ze strony urzędasów -dlatego to działa Exclamation
Ludzie potrafili się zmobilizować i to działa - wiem bo sam jestem partycypantem takiej akcji - na tym forum tylko i wyłącznie dużo się gada i nic nie robi -czyli tak jak w rządzie - generalnie ja osobiście jestem bardzo zawiedziony forum prawda - tylko dyskusje i nic więcej - zero działania, rzucałem ideę spotkania się - nic nie wyszło - a oblukajcie sobie w necie jakie wspaniałe inicjatywy się dzieją i realnie istnieją - w polsce - bez udziału nawijaczy -tylko ludzi którzy coś robią
Możesz mnie Bimi zbanować - mam to w pompce - na prawdę mi to wisi bo w realnym świecie mam teraz ciekawsze zajęcia - które się dzieją a nie tylko o nich gada
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:35, 09 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

realista napisał:
spróbujcie uzyskać siano z unii bez pleców, łapówek i schodów ze strony urzędasów


ty jakiś jebnięty jesteś

realista napisał:

rzucałem ideę spotkania się - nic nie wyszło


JUŻ WIESZ DLACZEGO

wiesz czemu jesteś Polakiem? bo nie potrafisz chwalić jednego nie narzekając na drugie, weź wypierdalaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 10 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owlik
ty pizdokleszczu w dupę jebany przez starego knura - czy ja użylem wulgaryzmów wobec ciebie synu kurwy i alfonsa kiłą zarażonych Question nie - to spierdalaj niedorobiony ciotowaty śmieciu i się nie wyrażaj swoją brudną gębą do ponadprzeciętnie inteligentnej istoty jak Ja
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 10 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi - możesz mnie usunąć z forum - poziom niektórych debili już mnie dobija tutaj ,Dzięki
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szczypior




Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:12, 22 Wrz '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ukrywam że jestem zachwycony tym filmem.




grzanek ma oczywiście rację mówiąc że to koszerna opozycja. Tyle gadki o wojnie w Syrii czy generalnie o wojnie globalnej i ani słowa o Małym Szatanie. Niemniej w filmie widzę sporo smaczków, to całkiem udana satyra na amerykańskie środowisko “lepiej wykształconych, z większych ośrodków”.

To chyba czekan mówił o Tańczącej jako o postępowej socjolożce z Poznania. Film jest chyba dla takich ludzi, mam nadzieję że by się jej spodobał.

W każdym razie film też jest o crowdfundingu i jego polskich entuzjastach, więc tutaj pasuje. Miejmy nadzieję że Polacy również wesprą tą szczytną inicjatywę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polacy są entuzjastami crowdfundingu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile