W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Przywitanie - Sentinel  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> O nas Odsłon: 4943
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sentinel




Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 12 Sty '13   Temat postu: Przywitanie - Sentinel Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam 40 lat i spore doświadczenie życiowe za sobą. Jestem Polakiem i patriotą. Najbardziej cenię uczciwość, lojalność, wzajemny szacunek oraz honor i przywiązanie do zasad. Brzydzę się kłamstwem, obłudą, spiskiem. Niech nie zmyli i nie zniechęci Was do mnie mój zawód oraz zawodowe zainteresowania. Od lat zajmuję się bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym. Jestem z poglądów i przekonań republikaninem. Thomas Jefferson oraz Jacek Pałkiewicz są dla mnie wielkimi autorytetami. Jestem wielkim zwolennikiem liberalizacji dostępu dla Polaków do broni palnej i zmian prawa w zakresie obrony koniecznej. Uważam te prawo za jedno z fundamentalnych dla wolnego i prawego człowieka. Staram się dużo podróżować. Uwielbiam wyprawy w Polskę, szczególnie Mazury oraz nasze polskie wspaniałe góry. Ulubione filmy to Ostatni Mohikanin oraz Ostatni Traper. Poza tym jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat broni, prawa w tym zakresie, ciekawostek, więcej na temat moich poglądów i tego czym się zajmuję zapraszam na moją stronę.

Mam nadzieję, że moja obecność na forum będzie dla wszystkich wartością dodaną. Mogące wystąpić kontrowersje i wymiany poglądów pozwolą na wzajemny szacunek i merytoryczną, ciekawą dyskusję.

Dziękuję za przyjęcie do grona użytkowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Fajnie, że wiesz, że każdy powinien się sam umieć bronić i mieć ku temu środki. Jednak jak widzisz wszytko idzie w dokładnie odwrotnym kierunku. W ogóle zastanawiam się, czy ma jakieś znaczenie, że ktoś gdzieś tam myśli sensownie jak i tak wszyscy robią dokładnie odwrotnie.
Dlaczego w ogóle respektujemy jako Polacy te debilne prawo zakazujące nam posiadania borni ? To pytanie retoryczne, bo jest na forum już na ten temat wątek.

Skoro jednak takie prawo jest to chociaż wypadało by rozpowszechnić śród ludzi, głównie mężczyzn, posiadanie i zdolność posługiwania się bronią białą. Lepsze to nic nic w razie zagrożenia ze strony organów "ochrony" porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sentinel




Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dzięki, dzięki za przywitanie. Myślę, że uda mi się przekonać nie przekonany do tego, że to jedno z podstawowych i fundamentalnych praw człowieka wolnego. Jestem na tym forum, gdyż wiem i śledzę od dłuższego czasu co tu się dzieje, iż może to być jedna z ostatnich ostoi wolności w necie i miejsce gdzie są, bywają, zaglądają ludzie w sposób wyraźny widzący to co się dzieje nie tylko na świecie ale przede wszystkim w Polsce, z Polakami i z Polską. Nie jestem i nie byłem nigdy narodowcem a już tym bardziej nie miałem skrajnie nacjonalistycznych poglądów. Ale dalsze patrzenie na rozbiór mojego kraju nie pozwala mi już normalnie spać. Ja ma 40 - lat a co mam zostawić swojej córce, synowi. Co zostawimy następnym pokoleniom?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patriotyzm jest równie głupi co religia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sentinel




Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy co będziesz pod tym pojęciem rozumiał. Stwierdzenie, że jakieś przekonanie bądź zasady są głupie bo Ty tak uważasz jest samo w sobie głupie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej ocenie podejście narodowościowe nie ma już sensu. Czas na działania każdego człowieka z osobna niezależnie od narodowości do tworzenia swojego środowiska zgodnie z jego wizją a nie polityków. To oni właśnie myślą w kategoriach granic, moje-twoje.
Prawda jest taka, że potrzebujemy takiego NWO ale będącego działem obywateli stanowiących prawo w swoim imieniu w każdym mieście czy wiosce. Przepraszam za skróty myślowe ale temat systemów społecznych to raczej na grube książki jest. Smile. Na tym forum też sobie za bardzo nie podyskutujemy bo mam niewielki limit postów.

P.S. Chciał bym zobaczyć miną straży miejskiej czy policji molestującej niewinnego obywatela otoczonych przez niewielki tłum z katanami na plecach. Smile Ciekawe czy byli by wtedy tacy skorzy do wyciągania broni palnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sentinel napisał:
Stwierdzenie, że jakieś przekonanie bądź zasady są głupie bo Ty tak uważasz jest samo w sobie głupie.

Dla ciebie pewnie jest głupie, ale dla mnie jest co najwyżej niedopowiedziane. Smile

To może dopowiem, żeby nie było.
Religia jest głupia - bo opiera się na dogmatach, które z kolei służą temu by ludzie przestali myśleć, a zaczęli głupio wykonywać polecenia w celu ochrony i pielęgnacji chuj tam wie czego - bóstwa, krzyża, płodu, itp. (to w zależności od nazwy religii, czyli zestawu przyjętych dogmatów).
Natomiast patriotyzm - to dokładnie tak samo. Tylko inne przedmioty podlegają ochronie; godło, hymn, granice, język, itp. - wszystko równie okrutnie głupie pierdoły, na cały chuj normalnemu człowiekowi do szczęścia potrzebne. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Sentinelu!
Mam nadzieję, że włączysz się aktywnie w rozmowy zgodne z Twoimi zainteresowaniami, czyli generalnie o broni.
Choć wiem, że w kręgu Twoich zainteresowań mieści się znacznie więcej kierunków.

No dobra. Teraz o patriotyzmie.
Czy zechciał byś wyjaśnić, co to pojęcie dla Ciebie oznacza?
Niestety podobnie jak Bimi uważam, że pod szyldem patriotyzmu popełniono wiele niegodziwości. I niestety wiele zbrodni nadal jest popełnianych w imię patriotyzmu.
Czy zgodnie z Twoim poczuciem patriotyzmu żołnierze "zaprowadzający demokrację" daleko od granic własnego kraju są patriotami?
Czy tylko naiwniakami, którzy chcą wierzyć w patriotyzm, a tak na prawdę są armią na usługach korporacji?
Czy Twój patriotyzm ma jakieś pojęciowe granice, których nawet w imię umiłowania ojczyzny nie można przekroczyć?
A jeżeli tak to jakie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
chcialem byc oryginalny i spytac o ten patriotyzm ale w takim razie od razu poczekam na odpowiedz.

Cytat:
Jestem wielkim zwolennikiem liberalizacji dostępu dla Polaków do broni palnej i zmian prawa w zakresie obrony koniecznej. Uważam te prawo za jedno z fundamentalnych dla wolnego i prawego człowieka.

Szacunek za zdrowe podejscie. Ludzie nie zdaja sobie nawet z tego sprawy. Twoja strona ciekawa, wlasnie zaczalem sie wczytywac, dzieki Smile

Dzieci koniecznie naucz obslugiwac takie zabawki, jesli nie Tobie im zapewne sie to przyda jak sadze..

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że patriotyzm się nie sklei dalej w tym temacie.

więc dobra, pomówmy od tym, że każdy powinien mieć broń, żeby mógł się bronić.
jak najbardziej - zwłaszcza, że ma się przed czym bronić.
z tym, że ja pamiętam czasy gdy nikt nie chciał mieć broni, bo bał się że może się nią co najwyżej zranić, a nie wyobrażał sobie do czego miała by mu się broń ewentualnie przydać... jak teraz.

więc jeśli miałbym wybrać:
1) swobodny dostęp do karabinów maszynowych i amunicji
2) tamte czasy gdy nikt o tym nie musiał myśleć
to jednak poproszę numer 2 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mnie naszło na refleksję że najlepsza rzecz jaką pamiętam z czasów komuny (poza oczywiście całym okresem dojrzewania), to wszechobecna wtedy propaganda pokoju.
pewnie większość czytelników tego forum nie pamięta, albo ich wtedy nie było.
zwłaszcza, że teraz niestety wszechobecna jest propaganda wojny z terroryzmem - wojny napastniczej i okupacyjnej, z tym że wyłącznie obronnej i prewencyjnej...
więc i nie dziwota, że każdy chce mieć dziś kałacha Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 12 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
tak mnie naszło na refleksję że najlepsza rzecz jaką pamiętam z czasów komuny (poza oczywiście całym okresem dojrzewania), to wszechobecna wtedy propaganda pokoju.


heh, niezła refleksja Very Happy przypomniały mi się czasy podstawówki jak kleiliśmy takie papierowe gołąbki pokoju na patyku - na pochód pierwszomajowy, i rzeczywiście gołąbki te zdobiły szkoły, miejsca publiczne etc

witaj sentinel !
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz chcecie wartościować kłamstwa, czy po prostu z racji czasu macie sentyment do tych komunistycznych ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klamstwa, ze co?
Ja myślę ze ty nie rozumiesz iz oni naprawdę propagowali pokój. Pomimo tak chujowej TV. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:02, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Klamstwa, ze co?

Że tego pokoju tak naprawdę nie było, tak samo jak teraz nie ma tylu terrorystów i pedofilii o ilu mówi się w starej dobrej TV.
Oba systemy bazowały na kłamstwie do tych samych celów. Jedyna różnica to technika i efektywność. W tym zdecydowanie są różnice, jednak przyświecająca im idea taka sama.
Komunę też dobrze pamiętam i wiem jak było. Nawet jeżeli ją wolałem pod wieloma względami to nie zmienia to faktu, że była zbudowana jak obecny kapitalizm na kłamstwie. To była podstawa systemu a nie samoświadomość i odpowiedzialność obywateli jak wielu się marzyło.
Dlatego właśnie przemiany spowodowały jeszcze gorszy kibel, bo tak już jest na świecie, że działania motywowane błędną oceną sytuacji jedynie ją pogarszają. Nikt przy przemianach nie zajął się problemem samoświadomości obywatelskiej społeczeństwa a jedynie uznano, że to wszytko przez złych komuchów.
Nie ma więc co się dziwić, że jedno kłamstwo zamieniono na drugie bo komuchy ja były tak są złe a ludzie jak byli tak są głupi i nieświadomi kim są i jakie mają prawa i możliwości w praktyce.
Skoro nie zauważyli kłamstwa wtedy to i nie widzą go teraz i cokolwiek zrobią nie wiedząc w czym są okłamywali to jedynie zacisną pętelkę.
Czy taka odpowiedź jest wystarczająco jasna ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sentinel




Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Wszystkim za tak liczne przyjęcie i od razu całą masę pytań i wątpliwości jakie podnieśliście w temacie mojego przywitania się z Wami. Myślę, że tutaj nie chciał bym zbytnio się rozwijać nad szczegółami moich poglądów. Każdy z Was zapewne sam sobie wyrobi zdanie w kolejnych wątkach jakie chciałbym albo założyć albo będę kontynuował w tematach już istniejących. Dlatego tutaj tylko pokrótce odpowiem na te dwa najważniejsze jakie padły ze strony Bimi i Przemo. Szanuję oczywiście te krótkie przedstawione przez Was poglądy i nawet częściowo się z nimi zgadzam. Jednak dla jasności:

To są dla mnie moje podstawowe zasady - taki mój dekalog. Zasady dla wolnych ludzi, narodów

Cytat:

1. Prawa przynależą jednostkom, nie grupom. Pochodzą one z natury i państwo nie może ich ani nadawać, ani odbierać.
2. Dozwolone są wszystkie pokojowe i dobrowolne formy społecznej współpracy. Przyzwolenie jest podstawą porządku społecznego i gospodarczego.
3. Legalnie nabyta własności należy do jednostek lub dobrowolnych grup. Państwo nie może pozbawiać tej własności na mocy arbitralnych decyzji.
4. Państwo nie może redystrybuować prywatnego bogactwa, ani też nadawać specjalnych przywilejów jednostkom lub grupom.
5. Jednostki odpowiadają za swoje czyny. Państwo nie może i nie powinien chronić nas przed nami samymi. Państwo nie może ograniczać środków ochrony ani zakazywać posiadania przez obywateli broni palnej do własnej ochrony.
6. Państwo nie może domagać się monopolu w kwestii należących do ludzi pieniędzy. Państwa nigdy nie mają prawa zajmować się oficjalnym fałszowaniem pieniądza, nawet w imię stabilności makroekonomicznej.
7. Zakazane są wojny zaczepne, nawet gdy będą nazywane prewencyjnymi, oraz nawet gdy będą dotyczyć wyłącznie stosunków handlowych.
8. Unieważnienie prawa (jury nullification), czyli prawo przysięgłych do oceniania nie tylko faktów, ale i samego prawa, jest prawem obywateli i normą sądową.
9. Zabronione są wszelkie formy niedobrowolnej służby, czy to niewolnictwo, czy też pobór do wojska, przymusowe zrzeszanie się, czy przymusowa dystrybucja bogactwa.
10. Państwo musi przestrzegać tych samych praw, których przestrzegania oczekują przez innych, a tym samym nigdy nie wolno używać im siły, aby kształtować zachowania, manipulować procesami społecznymi, zarządzać gospodarką, czy mówić innym krajom jak mają się zachowywać.


Czy uważam, iż patriotyzm jest dziś czymś ważnym? - tak. Dlatego, że każdy człowiek stanowi element większej lub mniejszej grup. Patriotyzm to nie koniecznie przywiązanie do symboliki, czasem sztucznej, niczym ślepa wiara w dogmaty religijne. Jestem, i będę świadomym patriotą ukierunkowanym na dbanie o pewne wartości uniwersalne dla mojej grupy czy to będzie w skali mikro (rodzina) czy makro (państwo, unia, związek etc). Jak spojrzycie na powyższe 10 zasad. Czy zgadzacie się z nimi? Niektórzy ze wszystkimi, inni z częścią a jeszcze kolejni w ogóle się z nimi zgadzać nie będą. Patriotyzm to właśnie taka sytuacja, kiedy człowiek przyjmuje w sposób świadomy pewne określone zasady dla jakieś bliżej nie określonej grupy bo się z nimi zgadza. Ale to nie wyklucza, iż będąc patriotą może jakieś wartości, zasady odrzucić gdy są one niezgodne z jego wolną wolą, świadomością, poczuciem prawości czy poglądami, wiarą. Nadal jednak będzie patriotą troszcząc się o pewne wartości uniwersalne dla grupy, w której żyje. Nadal będzie gotowy do pewnego poświęcenia, walki za te wartości. Nadal będzie gotowy poświęcić swoje życie, walcząc o dobro tej grupy. Człowiek, który nie traci swojej wolnej woli, świadomości historycznej i teraźniejszej, wie po co potrzebne są pewne wartości uniwersalne nadal może pozostać wolną jednostką i w sposób całkowicie świadomy podejmować takie czy inne decyzje. A życie składa się z podejmowania decyzji i czy dotyczą one życia duchowego czy materialnego czy też nic nie robienia nadal są decyzjami. Wyborami. To jest coś pierwotnego w nas ludziach. Tak samo jak to, iż jesteśmy wojownikami, drapieżnikami, myśliwymi. Facet, który jedząc schabowego myśli, że został on wyhodowany na tacce w sklepie a nie wyrżnięty z kawałka jeszcze niedawno żyjącego zwierza jest hipokrytą i głupcem pozbawionym podstawowych umiejętności logicznego wiązania faktów przekonanym przez wszechobecne ogłupiające i bombardujące go z każdej strony informacje, iż bycie człowiekiem oznacza bycie takim humanitarnym a zabijanie innych w ramach np. obrony koniecznej jest nieludzkim czynem. Dla mnie takie podejście to raczej głupie i pozbawione podstawowych zasad logiki tchórzostwo.

Polecam wszystkim ten esej - NARÓD TCHÓRZY: http://sentinel73.blogspot.com/2011/05/narod-tchorzy-nation-of-cowards.html

Idąc dalej. Nie jestem ślepym nie myślącym patriotą. Tak samo nie jestem ślepym chrześcijaninem, katolikiem. Uważam, iż wiele wartości niesionych przez religie na całym świecie to bardzo cenne wartości mające uczynić ludzi lepszymi. Tylko tak jak w przypadku patriotyzmu tak i w przypadku religii wiele jednostek uczyniło z nich narzędzia do podporządkowania sobie ludzi, którzy w sposób świadomy bądź też przez manipulację zostali pozbawieni wolnej woli i świadomości decydowania o sobie. Idąc przez 40 lat przez życie od czasu gdy zacząłem w sposób logiczny myśleć zadaję sobie całe mnóstwo pytań. Jest jednak takie, które wciąż chodzi mi po głowie. Kim dokładnie tak - Kim jest system? Jak się nazywa z nazwiska i imienia. Ani socjalizm, komunizm (traktuje te dwa ustroje jako oddzielne) ani demokracja nie sprawdziły się i nie sprawdzą dla nas ludzi. To, że będąc patriotą czy to narodowym czy lokalnym, nie widzę w tym koniecznej roli państwa jako tworu sztucznego, gdzie jedna grupa przedstawicieli tego samego gatunku i narodowości w sposób bezwstydny i obłudny pasożytuje na ciężkiej pracy i poświęceniu innych przedstawicieli tego samego gatunku i narodowości. Nie oznacza to jednak, iż aby człowiek istniał i mógł żyć w cywilizacji postępu bądź nawet stagnacji nie potrzebuje innych ludzi mających te same lub zbieżne wartości, historię, terytorium, jakieś prawo. Nawet jeżeli było by ono prawem ustalonym ustnie i ograniczało się do tych podstawowych dziesięciu praw zapisanych w dekalogu przekazanym Abrahamowi na górze Synaj bądź powyżej jako zbiór zasad. Człowiek pozbawiony zasad, uniwersalnych, akceptowalnych w grupie do której chce dobrowolnie przynależeć, wolnej woli, świadomości historycznej, wiary nie będzie różnił się absolutnie niczym od zwierzęcia, kierowanego w większości gatunków tylko i wyłącznie instynktem. Dlatego dla mnie bycie patriotą to pewne zasady i akceptowane w sposób świadomy przez mnie wartości, wspólne dla grupy innych przedstawicieli tego samego gatunku, łączące tych przedstawicieli poprzez wspólne terytorium, historię, potrzeby i cele dążące do tego aby sposób świadomy, zachowując wolność i wolną wolę podejmowane decyzje służyły rozwojowi i zachowaniu dla dobra przyszłych pokoleń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:09, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Cytat:
Klamstwa, ze co?

Że tego pokoju tak naprawdę nie było, tak samo jak teraz nie ma tylu terrorystów i pedofilii o ilu mówi się w starej dobrej TV.

Czytaj ze zrozumieniem.
Ja nie napisałem że był pokój tylko że była propaganda pokoju, gdy teraz jest propaganda wojny.
Więc dalej nie kumam o jakich kłamstwach ty do mnie rozmawiasz, jednak wiedz że nazywanie prawdy kłamstwem jest kłamstwem, a to bywa bardzo srogo karane na tym forum Smile

A inna sprawa, że moim zdaniem był wtedy pokój - w każdym razie na pewno większy niż teraz.
Żołnierze w polskich mundurach nie napierdalali za dolary z moździerzy do wieśniaków na jakiejś pustyni, pare tysięcy km od domu, mówiąc że to tylko "typowe działanie inżynieryjne" będące kolejnym etapem "misji pokojowej"...
Żaden komunistyczny polityk, choćby nie wiem jak zakłamany, nie był tak bezczelny jak ci współcześni; żaden nie ośmielał się twierdzić, że jak gdzieś wysyła czołgi i artylerię to po to by tam zaprowadzić pokój. Gdy tymczasem dziś wojna o pokój to już chyba jedyny znany rodzaj wojny. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sentinel




Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:17, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jeżeli mowa o porównaniach dwóch ustrojów jakie Polska doświadczyła - socjalizm i (pseudo-)demokracja. Czasy zimnej wojny pozwalały na zachowanie równowagi sił. Zgadzam się z Bimi, iż w w tamtym czasie była propaganda pokoju i faktycznie był on wtedy bardziej realny niż dziś, kiedy w imię szerzenia tej pseudodemokracji atakuje się inne suwerenne państwa chcąc zaprowadzić siłą ideę pokoju, wolności, dobrobytu a tak naprawdę wprowadza się od zaplecza system totalnego zniewolenia ludzi poprzez ekonomię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
Bimi napisał:
tak mnie naszło na refleksję że najlepsza rzecz jaką pamiętam z czasów komuny (poza oczywiście całym okresem dojrzewania), to wszechobecna wtedy propaganda pokoju.


heh, niezła refleksja Very Happy przypomniały mi się czasy podstawówki jak kleiliśmy takie papierowe gołąbki pokoju na patyku - na pochód pierwszomajowy, i rzeczywiście gołąbki te zdobiły szkoły, miejsca publiczne etc

witaj sentinel !


Posdtawówka, rozpoczęcie i zakończenie roku, inne uroczystości kojarzą mi się z pewną pieśnią, którą dzieci śpiewały:


Cytat:
My nie chcemy więcej wojny
Chcemy żyć życiem spokojnym
Jaki długi i szeroki jest nasz świat

Chcemy miłość stworzyć wszędzie
wojna niech legendą będzie
szczęście, miłość niech okryje
wojny ślad, z dawnych lat.

Przypuszczam, że wybitni prokuratorzy IPN zwietrzą w tej pieśni pochwałę komuny i będą zamykać za jej śpiewanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 13 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszanowanie Szanownemu Koledze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> O nas Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przywitanie - Sentinel
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile