W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Moc Ducha Świętego i imienia Jezus  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2868
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 21:05, 11 Paź '18   Temat postu: Moc Ducha Świętego i imienia Jezus Odpowiedz z cytatem





_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 22:14, 12 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, Hectic, to chyba na przestroge wrzucasz, zeby nie isc ta droga? Duch Kundalini cie opetal? Sprawdziles za i przeciw? To nie przystoi nawet na tym forum chyba, ze w pierdolni!. Siedzisz juz tu troche... Poszukaj w necie co inni o tym mysla, co sadza.
Pozdr
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 09:06, 13 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.

Nadchodzi koniec świata. Bóg nie będzie siebie sam ograniczał jeśli chodzi o działanie Ducha Świętego. Wielu ludzi się zgorszy bo żyją w religii.

Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.

Duch Święty, On was wszystkiego nauczy (J 14, 26)
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 09:09, 13 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.

Nadchodzi koniec świata. Bóg nie będzie siebie sam ograniczał jeśli chodzi o działanie Ducha Świętego. Wielu ludzi się zgorszy bo żyją w religii.

Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.

Duch Święty, On was wszystkiego nauczy (J 14, 26)


Piszesz że cyt: ..." a tego Bóg nie wybaczy" .mściwy jest twój bóg,współczuje ci ,mieć tyrana za swojego przewodnika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 09:21, 13 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Hectic napisał:
Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.

Nadchodzi koniec świata. Bóg nie będzie siebie sam ograniczał jeśli chodzi o działanie Ducha Świętego. Wielu ludzi się zgorszy bo żyją w religii.

Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.

Duch Święty, On was wszystkiego nauczy (J 14, 26)


Piszesz że cyt: ..." a tego Bóg nie wybaczy" .mściwy jest twój bóg,współczuje ci ,mieć tyrana za swojego przewodnika.


Bóg by mógł zostać Bogiem musi mieć zasady. Posiadanie zasad to nie mściwość. Bóg wybaczy morderstwo, pedofilie, gwałt jednak tego nie wybaczy. Jeśli nie ma zasad to nie ma i przewidywalności. Pozostaje strach przed Bogiem i przed tym co może zrobić. Tak jak w domu. Jeśli miałeś normalnego Ojca to wiedziałeś, że jeśli zrobisz coś źle to dostaniesz lanie lub reprymende. Jeśli miałeś Ojca tyrana to leje Cie choćby za małe przewinienie albo bo po prostu mu się tak podoba bo miał zły dzień. ZASADY>BRAK ZASAD.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 13 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Hectic daj spokój , jesteś za bardzo spięty tym co Stary powie .

Kieruj się zasadą ; nie rób drugiemu co tobie nie miłe chyba że ów "drugi" to na tobie wymusi tudzież cię poprosi Wink .



A do "Nieba" wejdę tak Laughing


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 13 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:

Bóg by mógł zostać Bogiem musi mieć zasady. Posiadanie zasad to nie mściwość. Bóg wybaczy morderstwo, pedofilie, gwałt jednak tego nie wybaczy. Jeśli nie ma zasad to nie ma i przewidywalności. Pozostaje strach przed Bogiem i przed tym co może zrobić. Tak jak w domu. Jeśli miałeś normalnego Ojca to wiedziałeś, że jeśli zrobisz coś źle to dostaniesz lanie lub reprymende. Jeśli miałeś Ojca tyrana to leje Cie choćby za małe przewinienie albo bo po prostu mu się tak podoba bo miał zły dzień. ZASADY>BRAK ZASAD.


Kim byl ten bog zanim zostal bogiem?

I jakie jest grono jego zwolennikow, skoro ich zachowania determinuje strach a nie milosc?

Niewarte zbawienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 14:00, 13 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli demony drżą i się boją o ile bardziej Ty powinieneś. Ty masz jeszcze szansę dostać się do Nieba. One już nie.

Początkiem mądrości jest bojaźń Boża. Powtarzam początkiem. Mowa o bojaźni jest dla Ciebie testem. Możesz się unieść dumą i stwierdzić, że nie będziesz się bał Boga albo przemyśleć swoją postawę i się uniżyć.
Po co to? Bo Bóg pokornych wywyższa a o pysznych poniża.
Nie chodzi o to, że ktokolwiek jest niewarty zbawienia. Gdyby tak było Pan Jezus nie umarłby za Ciebie. Nie musiał tego robić. Gdyby tego nie zrobił byłby tak samo doskonały jak teraz jest. Chodzi o to, że On chciał. Wykazał inicjatywę, dobrą wolę.
Reszta zależy od człowieka czy chce.

Iz 45, 5 Ja jestem Pan, i nie ma innego.
Poza Mną nie ma Boga.


Nie ma innego. Bóg jest od zawsze. Dla tych, którzy żyją w realiach odczuwania czasu jest to nie do pomyślenia. Ale skoro Bóg tak mówi to niemożliwym jest by Bóg skłamał. Bo jeśli skłamałby w jednej kwestii w każdej innej również mógłby skłamać. Kiedy staram się zrozumieć Boga przestaje używać rozumu. Nie jestem w stanie Go pojąć bo..

Iz55,
8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami -
wyrocznia Pana.
9 Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje - nad waszymi drogami
i myśli moje - nad myślami waszymi.


Możesz się sprzeczać, uznać mnie za wariata lub osobę pyszną. nie jest tak ale wiem, że dopóty sam Bóg się komuś nie objawi póty nie będzie mnie rozumiał. Bóg Was kocha i gdybyście tylko poznali jego miłość i moc zrozumielibyście ile mogliście stracić. Oby dobry Ojciec w Niebie otworzył Wam oczy i serca byście przejrzeli przez zasłonę własnego ego i dumy.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 01:16, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.
...
Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.


Nie rozumiem, mowisz ze mam Ducha Swietego i bluznie przeciwko Niemu jednoczesnie, i Bog mi tego nie wybaczy?

Pierwszy List Jana 4, 1
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy duch jest z Boga; bowiem wielu fałszywych proroków wyszło na świat.

Badales?

Ja w filmach, ktore wrzuciles widze takie samo zachowanie ludzi jak opetanych duchem Kundalini. Widziales takie filmy i porownales? Wiem, ze to tylko takie badanie na odleglosc...

Jak myslisz, czy szatan jest zdolny do takich czynow?

Dokonania apostołów 16, 16-18
Ale zdarzyło się, gdy szliśmy na modlitwę, że wyszła nam naprzeciw pewna dziewczyna, mająca ducha pytona, która przepowiadając, przynosiła wielki zarobek swoim panom. Ta, chodząc za Pawłem i za nami, wołała, mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, co zwiastują wam drogę zbawienia. A czyniła to przez wiele dni. Ale Paweł stał się rozdrażnionym, więc zawrócił i powiedział duchowi: Rozkazuję ci w Imieniu Jezusa Chrystusa wyjść z niej; i duch wyszedł owej godziny.



Czy gdzies w Pismie jest napisane, ze po napelnieniu DS padniesz na podloge? Albo czy ktos padl lub byl na nia rzucony? Czy tak uzdrawial Jezus i apostolowie - rzutem na podloge? DS raczej zstepowal jak golebica.

Zachowaj trzezwosc! I szukaj Jezusa a nie znakow i cudow. Poza tym, to juz kolejny raz, kiedy wrzucasz takich charyzmatycznych teleshowmanow i z deka to traci idolatria. To tylko ludzie.

_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 10:07, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
zibimark napisał:
Hectic napisał:
Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.

Nadchodzi koniec świata. Bóg nie będzie siebie sam ograniczał jeśli chodzi o działanie Ducha Świętego. Wielu ludzi się zgorszy bo żyją w religii.

Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.

Duch Święty, On was wszystkiego nauczy (J 14, 26)


Piszesz że cyt: ..." a tego Bóg nie wybaczy" .mściwy jest twój bóg,współczuje ci ,mieć tyrana za swojego przewodnika.


Bóg by mógł zostać Bogiem musi mieć zasady. Posiadanie zasad to nie mściwość. Bóg wybaczy morderstwo, pedofilie, gwałt jednak tego nie wybaczy. Jeśli nie ma zasad to nie ma i przewidywalności. Pozostaje strach przed Bogiem i przed tym co może zrobić. Tak jak w domu. Jeśli miałeś normalnego Ojca to wiedziałeś, że jeśli zrobisz coś źle to dostaniesz lanie lub reprymende. Jeśli miałeś Ojca tyrana to leje Cie choćby za małe przewinienie albo bo po prostu mu się tak podoba bo miał zły dzień. ZASADY>BRAK ZASAD.

Piszesz że człowiek powinien mieć zasady którym jest bezwarunkowo wierny- Absolutnie sie z Tobą zgadzam. Człowiek bez zasad jest jak dziecko we mgle, sam nie wie czego chce,można nim łatwo manipulować bowiem nie ma uniwersalnego odniesienia,swoistego wykrywacza prawdy i kłamstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 15:03, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
Hectic napisał:
Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.
...
Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.


Nie rozumiem, mowisz ze mam Ducha Swietego i bluznie przeciwko Niemu jednoczesnie, i Bog mi tego nie wybaczy?

Na podstawie własnych słow zostaniesz usprawiedliwiony lub potępiony.

Pierwszy List Jana 4, 1
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy duch jest z Boga; bowiem wielu fałszywych proroków wyszło na świat.
Oczywiście. Dlatego najważniejsza jest miłość do Pana Jezusa i miłość do bliźniego. Bardzo łatwo można zostać zwiedzionym dlatego trzeba być ostrożnym. Ale też nie należy patrzeć z tyłu i wszystkich oskarżać i oceniać a podjąć ryzyko dać się używać Bogu i Jego Mocy. Nie do takiego chrześcijaństwa się pisałem.

Badales?

Byłem świadkiem. Modlono się za mnie i zazwyczaj osoby upadały. Ja nie upadłem bo nie chciałem. Moja żona upadła ja nie. Różnie bywa.

Ja w filmach, ktore wrzuciles widze takie samo zachowanie ludzi jak opetanych duchem Kundalini. Widziales takie filmy i porownales? Wiem, ze to tylko takie badanie na odleglosc...
Rozeznawanie polega na tym, że idziesz i pytasz takiej osoby czy to przeżycie zwiększyło jej chęci poznawania Jezusa. Jeśli nie to nie był to Duch Święty jeśli tak to tak.
A królestwo wewnętrznie podzielone nie ostanie się.
Religijność połączona ze strachem bardzo może ograniczyć. Biblia jest objawieniem Bożym prawda ale Duch Święty nie będzie się ograniczał tylko do Biblii. To Bóg.


Jak myslisz, czy szatan jest zdolny do takich czynow?
Oczywiście. Ale czy Szatan może wymyśleć coś nowego? Czy może podrabia? Tylko podrabia. A jesli podrabia to musi podrabiać oryginał. Więc oryginał również istnieje.

Dokonania apostołów 16, 16-18
Ale zdarzyło się, gdy szliśmy na modlitwę, że wyszła nam naprzeciw pewna dziewczyna, mająca ducha pytona, która przepowiadając, przynosiła wielki zarobek swoim panom. Ta, chodząc za Pawłem i za nami, wołała, mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, co zwiastują wam drogę zbawienia. A czyniła to przez wiele dni. Ale Paweł stał się rozdrażnionym, więc zawrócił i powiedział duchowi: Rozkazuję ci w Imieniu Jezusa Chrystusa wyjść z niej; i duch wyszedł owej godziny.





Czy gdzies w Pismie jest napisane, ze po napelnieniu DS padniesz na podloge? Albo czy ktos padl lub byl na nia rzucony? Czy tak uzdrawial Jezus i apostolowie - rzutem na podloge? DS raczej zstepowal jak golebica.

Zachowaj trzezwosc! I szukaj Jezusa a nie znakow i cudow. Poza tym, to juz kolejny raz, kiedy wrzucasz takich charyzmatycznych teleshowmanow i z deka to traci idolatria. To tylko ludzie.


Oczywiście zgadzam się z tym co mówisz. NIe ludzie a Jezus jest najwazniejszy. Chce ludzi zmusić do myślenia i zastanowienia się nad chrześcijaństwem.
To mnie pociągnęło do chrześcijaństwa. Widać w tym życie, widać Boga i zmiane życia ludzi. Ale nie przez chodzenie do kościoła czy rozmowę ale przez spotkanie ŻYWEGO BOGA. Precz z religijnością która jest przykrywką dla braku gorliwości. (Nie oceniam)



Jeśli możesz pokaż mi wypełnienie Duchem Świętym które uważasz za Biblijne. Czy uwolnienie z demonów?
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 15:05, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Hectic napisał:
zibimark napisał:
Hectic napisał:
Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.

Nadchodzi koniec świata. Bóg nie będzie siebie sam ograniczał jeśli chodzi o działanie Ducha Świętego. Wielu ludzi się zgorszy bo żyją w religii.

Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.

Duch Święty, On was wszystkiego nauczy (J 14, 26)


Piszesz że cyt: ..." a tego Bóg nie wybaczy" .mściwy jest twój bóg,współczuje ci ,mieć tyrana za swojego przewodnika.


Bóg by mógł zostać Bogiem musi mieć zasady. Posiadanie zasad to nie mściwość. Bóg wybaczy morderstwo, pedofilie, gwałt jednak tego nie wybaczy. Jeśli nie ma zasad to nie ma i przewidywalności. Pozostaje strach przed Bogiem i przed tym co może zrobić. Tak jak w domu. Jeśli miałeś normalnego Ojca to wiedziałeś, że jeśli zrobisz coś źle to dostaniesz lanie lub reprymende. Jeśli miałeś Ojca tyrana to leje Cie choćby za małe przewinienie albo bo po prostu mu się tak podoba bo miał zły dzień. ZASADY>BRAK ZASAD.



Piszesz że człowiek powinien mieć zasady którym jest bezwarunkowo wierny- Absolutnie sie z Tobą zgadzam. Człowiek bez zasad jest jak dziecko we mgle, sam nie wie czego chce,można nim łatwo manipulować bowiem nie ma uniwersalnego odniesienia,swoistego wykrywacza prawdy i kłamstwa.


Więc na podstawie czego człowiek może ustalić sobie zasady? Swojego sumienia? Czy tak? A jeśli tak to czy to sumienie można zagłuszyć?
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładne wy macie schizy, jeden z drugim Shocked

Jakieś chuje muje, duchy święte, łaski i niełaski Shocked
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protestanci.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 15:44, 14 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zdobywa wyznawców.



Tak wiem to tylko człowiek
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 02:49, 15 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hectic napisał:

Przyjacielu byłbym ostrożny na Twoim miejscu. Bo jeśli jest to Duch Święty a wiem, że jest a Ty uważasz, że to moc demoniczna. To bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu a tego Bóg nie wybaczy.
Bezpieczniej jest milczeć.
...
Zresztą jeśli masz Ducha Świętego a myślę, że masz możesz Go zapytać.


Piioottrr napisał:
Nie rozumiem, mowisz ze mam Ducha Swietego i bluznie przeciwko Niemu jednoczesnie, i Bog mi tego nie wybaczy?

Hectic napisał:
Na podstawie własnych słow zostaniesz usprawiedliwiony lub potępiony.


Ale ty juz mnie w swoim osadzie potepiles. Wydaje ci sie, ze Bog mnie potepi pomimo tego, ze Jego Duch mieszka we mnie. Pytam zatem, czy jest to wedlug ciebie (i Pisma, przede wszystkim) mozliwe, ze osoba raz zbawiona (ma DS), moze byc potepiona?
No i czy ty jestes pewien swojego zbawienia? A jak zobaczysz ponizej, potepianie raczej nie jest cnota (darem DS). (Niech ci tego nie liczy Wink )

Hectic napisał:

Piioottrr napisał:
Pierwszy List Jana 4, 1
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy duch jest z Boga; bowiem wielu fałszywych proroków wyszło na świat.

Hectic napisał:
Oczywiście. Dlatego najważniejsza jest miłość do Pana Jezusa i miłość do bliźniego.

Z tym, ze to pierwsze musi byc okazane poprzez to drugie.

Hectic napisał:
Bardzo łatwo można zostać zwiedzionym dlatego trzeba być ostrożnym. Ale też nie należy patrzeć z tyłu i wszystkich oskarżać i oceniać a podjąć ryzyko dać się używać Bogu i Jego Mocy.

Tylko czy ty to rozumiesz? Czy to oznacza, w twoim przypadku np. promowanie na forum internetowym takich kaznodzieji wyludzajacych kase glownie od mlodych ludzi, i nazywanie tego "Moca Ducha Swietego i imienia Jezus"? Dlaczego jetes taki latwowierny? No ja tak to widze.

Czy zaliczasz siebie do grona, ze tak powiem, zagrozonych zwiedzeniem?
Czy ufasz Bogu i podazasz za DS? Jezeli tak, to (Biblijnie) nie obawiasz sie (nie gubisz) juz o swoje zbawienie i nie zyjesz w strachu tylko zyjesz nadzieja, i nie chodzisz do kaznodzieji doladowywac sobie powalajacych Darow Ducha Swietego. (musialem to powiedziec)

Drugi list do Tesaloniczan 2, 9-12
To przyjście bezbożnego, w całej potędze kłamstwa oraz znakach i cudach, jest w zgodzie z działaniem szatana. Bo przyjdzie w całym fałszu bezprawia, pomiędzy gubiącymi siebie dlatego, że nie wpuścili miłości prawdy dla ich zbawienia. Dlatego posyła im Bóg spełnienie szaleństwa, aż do uwierzenia w kłamstwo, aby zostali potępieni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli przyjemność w bezprawiu.

List do Rzymian 12, 2
Także nie dostosowujcie się do tego porządku, ale bądźcie przemieniani w odnawianiu waszego umysłu, aż do wybadania jaka jest wola Boga to jest odpowiednie, bardzo się podobające oraz doskonałe.

Hectic napisał:
Nie do takiego chrześcijaństwa się pisałem.

Ja otrzymalem Chrzescijanstwo od Boga, z łaski i za darmo. Pisac to sie mozna np. do harcerzy.

Cytat:
Piioottrr napisał:
Badales?


Hectic napisał:
Byłem świadkiem. Modlono się za mnie i zazwyczaj osoby upadały. Ja nie upadłem bo nie chciałem. Moja żona upadła ja nie. Różnie bywa.

Nie wydaje ci sie, ze gdyby to byl DS to bys padl, chcac czy nie? Bog powalil na glebe pol sali a ty stoisz bo ci sie nie chcialo padac? Pogardziles darami DS, ktore sluza do budowania sie Kosciola? Czego, w takim razie byles swiadkiem, bo nie rozumiem?

Cytat:
Piioottrr napisał:
Ja w filmach, ktore wrzuciles widze takie samo zachowanie ludzi jak opetanych duchem Kundalini. Widziales takie filmy i porownales? Wiem, ze to tylko takie badanie na odleglosc...

Hectic napisał:
Rozeznawanie polega na tym, że idziesz i pytasz takiej osoby czy to przeżycie zwiększyło jej chęci poznawania Jezusa. Jeśli nie to nie był to Duch Święty jeśli tak to tak.

Tak samo widze rozeznawanie, czy hipnoza dziala i wysla czek. Badales to osobiscie?
Hectic napisał:
Religijność połączona ze strachem bardzo może ograniczyć. Biblia jest objawieniem Bożym prawda ale Duch Święty nie będzie się ograniczał tylko do Biblii. To Bóg.

A to taka niby madrosc ale ludzka. W miedzy czasie bedzie nabijal konta kilku "wodzirejom" tu i tam.
Jednak, przyszlo nam zyc w zaklamanym swiecie i jedyna weryfikacja prawdy jest w spisanym Slowie Bozym (Pismo Swiete), tak jak nam Bog w Pismach zaleca. Bog swojego slowa nie zmienia - nie moze byc juz bardziej idealny, co tez w ogole Go nie ogranicza. Wiesz, jest taka zasada (Biblijna), zeby nie dodawac niczego, do slow Boga, ktore sa w Biblii. Jezeli cos dodasz, bedziesz napomniany i uznany klamca.

Cytat:
Piioottrr napisał:
Jak myslisz, czy szatan jest zdolny do takich czynow?

Hectic napisał:
Oczywiście. Ale czy Szatan może wymyśleć coś nowego? Czy może podrabia? Tylko podrabia. A jesli podrabia to musi podrabiać oryginał. Więc oryginał również istnieje.

Moze tez troche poprzekrecac.

Cytat:
Piioottrr napisał:
Czy gdzies w Pismie jest napisane, ze po napelnieniu DS padniesz na podloge? Albo czy ktos padl lub byl na nia rzucony? Czy tak uzdrawial Jezus i apostolowie - rzutem na podloge? DS raczej zstepowal jak golebica.

Zachowaj trzezwosc! I szukaj Jezusa a nie znakow i cudow. Poza tym, to juz kolejny raz, kiedy wrzucasz takich charyzmatycznych teleshowmanow i z deka to traci idolatria. To tylko ludzie.

Hectic napisał:
Oczywiście zgadzam się z tym co mówisz. NIe ludzie a Jezus jest najwazniejszy. Chce ludzi zmusić do myślenia i zastanowienia się nad chrześcijaństwem.

Najwazniejszy jest Bog, a ty nie masz takiej mocy, by kogos zmusic do zastanowienia sie, czy tez do Chrzescijanstwa bo to jest dar od Boga. Ty jedynie, majac juz DS i za jego wola, mozesz glosic ludziom ewangelie - zwiastowac droge zbawienia.

Hectic napisał:
To mnie pociągnęło do chrześcijaństwa. Widać w tym życie, widać Boga i zmiane życia ludzi. Ale nie przez chodzenie do kościoła czy rozmowę ale przez spotkanie ŻYWEGO BOGA. Precz z religijnością która jest przykrywką dla braku gorliwości. (Nie oceniam)

Twoj wybor, to nie jest Boza laska, choc dobrze to znosisz. Jezeli pociagnelo cie to gdzies, upewnij sie, ze nie zostales zwiedziony, a teraz robisz to tez innym. Pros Boga o łaske zbawienia i o DS. Rob to codziennie i pros, by nie wystawial cie na pokuszenie ale zbawil. Twoj wybor to tylko polowa sukcesu.

Drugi list do Koryntian 11, 4
Gdyż jeśli ktoś przychodzi i ogłasza innego Jezusa, którego myśmy nie ogłaszali; albo bierzecie innego ducha, którego nie otrzymaliście; albo inną ewangelię, której nie przyjęliście łaskawie znosicie to dobrze.

Hectic napisał:
Jeśli możesz pokaż mi wypełnienie Duchem Świętym które uważasz za Biblijne. Czy uwolnienie z demonów?

Wiem, ze znasz Pisma, wiec powinno byc dla ciebie oczywiste jak rozpoznac owoce DS. Dlaczego wiec nie jest?

List do Galacjan 5, 22-23
Zaś owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobrotliwość, ufność, łagodność, panowanie nad sobą; w stosunku do takich nie istnieje Prawo.

Kazdy z tych owocow, jest wynikiem Bozej obecnosci (DS) w zyciu Chrzescijanina.
Jak widac, nie ma przy tym "fajerwerkow" na pokaz, a jednak. Bog pragnie, by za sprawa Jego Ducha, ktory w nas mieszka, owoce te sie rozwijaly. Taka postawa w zyciu wystarcza do uznania ciebie przez Boga. Taki jest cel Chrzescijanskiego zycia w ciele, by sie w tych owocach rozwijac. Jest to nawet, wbrew pozorom, nie osiagalne za zycia dla Chrzescijanina, dlatego mowi sie o napelnianiu DS. Mowie ci, az chce sie tanczyc ...za kazdym razem. I nie powala na glebe.
Takie wypelnianie Duchem Swietym uwazam za Biblijne.

Przeciwnoscia do takiej postawy jest zas:

List do Galacjan 5, 19-21
Zaś uczynki ciała wewnętrznego są oczywiste, jakimikolwiek są: Cudzołóstwo, prostytucja, zepsucie, zuchwałość, bałwochwalstwo, czary, nieprzyjaźnie, spór, zawiść, gniewy, intrygi, bunty, sekty, złośliwości, morderstwa, pijaństwa, hulanki i tym podobne, o których wam zapowiadam, jak przedtem powiedziałem, że ci, którzy czynią takie rzeczy, nie odziedziczą Królestwa Boga.

Praktyki, ktore pokazales w powyzszych filmach, uwazam (Biblijnie) za czary (dla korzysci finansowych, zeby bylo jasne). Jak widzisz, nie mam przy tym zadnych obaw o bluznierstwo przeciwko DS, ale dzieki Bogu, za twoje ostrzezenie.
Hectic napisał:
Tak się zdobywa wyznawców.

No tak. Wyznawcow religijnych. Wyglada to na wyrezyserowany spektakl, ktory nawet nie jest magia tylko stara sztuczka. Na to chcesz nabierac ludzi?

Pozdrowienia dla ciebie i malzonki.
Sorry, za zadawanie tylu pytan i rozbicie twojego posta, ale chcialem sie odniesc do wszystkiego z osobna.
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 22:29, 08 Lis '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I rzekł do nich : « Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu ! Kto uwierzy i przyjmie chrzest , będzie zbawiony ; a kto nie uwierzy , będzie potępiony . Tym zaś , którzy uwierzą , te znaki towarzyszyć będą : w imię moje złe duchy będą wyrzucać , nowymi językami mówić będą ; węże brać będą do rąk , i jeśliby co zatrutego wypili , nie będzie im szkodzić . Na chorych ręce kłaść będą , i ci odzyskają zdrowie ».

Masz racje owoce Ducha Świętego są ważne. Ale Jezus mówił wiele rzeczy i skupiając się na jednej zapominasz o drugiej.
_________________
Jeśli dowiedziesz swoich racji – zyskasz niewiele,
jeśli dowiodą ci błąd – zyskasz dużo, poznasz prawdę.
Jehuda Ben Samuel (XII w.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:21, 14 Lis '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd ta pewność, że ty nie jesteś po tej stronie zwiedzionych i działających w imię Chrysta ale na korzyść wężowego plemienia? Weryfikowałeś to? Czy może powiesz, że na tym "polega wiara"? I czy "na tym polega wiara" nie jest doskonałym narzędziem wężowego plemienia do zwodzenia innych? Wszak chodzi w tym o to aby bezmyślnie coś przyjąć i forsować dalej, co zresztą czynisz.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Moc Ducha Świętego i imienia Jezus
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile