W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3616
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 15 Gru '15   Temat postu: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

Poinformował o tym podczas wspólnej z Dudą konferencji prasowej Poroszenko.Właściwe to część tej informacji przekazano na onecie
Cytat:
Mogę poinformować, że odbyły się rozmowy prezesów Narodowego Banku Ukrainy Wałerii Hontariewej i NBP Marka Belki o udzieleniu linii kredytowej w formie swapu o wartości 4 mld złotych albo 1 mld euro - powiedział ukraiński prezydent.

nie dość że ukryli ją w morzu słów to na dodatek w uproszczonej formie.W rzeczywistości powiedział:
Mogę poinformować, że odbyły się rozmowy prezesów Narodowego Banku Ukrainy Wałerii Hontariewej i NBP Marka Belki o udzieleniu linii kredytowej w formie swapu o wartości 4 mld złotych albo 1 mld euro i osiągnięto porozumienie
«Могу вам сообщить, что проведены переговоры между главной Нацбанка Украины госпожой Гонтаревой и главой польского банка господином Белкой, и достигнуты договоренности
http://vz.ru/news/2015/12/15/783942.html
Mówiąc krótko wyrzuciliśmy w błoto miliard euro.Prędzej ucho od śledzia zobaczymy niż choćby częściowy zwrot zobowiązania.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8599
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 15 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykładzie tej "akcji" , widać jak Polska jest suwerennym krajem Laughing . MFW ulokował swojego murzyna Belkę w Oku w NBP , a co , będą swoje pożyczać . Ukraina idzie na dno , widać to po tym kto jej pożycza , a kto nie .



PS. a nie mogą im tego dać w bonach Sodexo do wykorzystania w niemieckich Lidlach na terenie Polski Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 22:39, 15 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
NBP Marka Belki o udzieleniu linii kredytowej w formie swapu o wartości 4 mld złotych albo 1 mld euro


To i tak nie będzie Polska kasa, więc rozdają lekką ręką, tylko Polski dług.
Polska ma otwarte linie kredytowe w MFW i Banku Rozbudowy i Rozwoju {taki bank dla trzeciego świata, gdzie linię kredytową otworzył pejsaty Szczurek}.
Innymi słowy ten kredyt udziela międzynarodowa banksterka - przeleją z jednego dzbana do drugiego dzbana - rękoma polskich pacynek, co nawet dla międzynarodowej banksterki jest lepszym rozwiązaniem, bo ładnie wygląda, że ktoś oprócz nich udziela kredytu w rzeczywistości - zgodnie z zasadami ustalonymi przez tą samą banksterkę - bankrutowi ukraińskiemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 15 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
pszek napisał:
NBP Marka Belki o udzieleniu linii kredytowej w formie swapu o wartości 4 mld złotych albo 1 mld euro


To i tak nie będzie Polska kasa, więc rozdają lekką ręką, tylko Polski dług.
Polska ma otwarte linie kredytowe w MFW i Banku Rozbudowy i Rozwoju {taki bank dla trzeciego świata, gdzie linię kredytową otworzył pejsaty Szczurek}.
Innymi słowy ten kredyt udziela międzynarodowa banksterka - przeleją z jednego dzbana do drugiego dzbana - rękoma polskich pacynek, co nawet dla międzynarodowej banksterki jest lepszym rozwiązaniem, bo ładnie wygląda, że ktoś oprócz nich udziela kredytu w rzeczywistości - zgodnie z zasadami ustalonymi przez tą samą banksterkę - bankrutowi ukraińskiemu.


Ale to dobrze, że pożyczył czy nie dobrze ? Wink
Swoje czy nie swoje? Wink

Nie do końca rozumiem Twoje stanowisko...
Pozdrawiam
Aspelta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 15 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

Aspelta napisał:


Ale to dobrze, że pożyczył czy nie dobrze ? Wink
Swoje czy nie swoje? Wink

Nie do końca rozumiem Twoje stanowisko...

A ja też nie rozumiem więc proszę @ElComendante nam to wyłożyć.Z tego co wiem to na tym spędzie G20 co to był w Turcji w listopadzie zasugerowano Rosji żeby tak nie dusiła Ukrainy ze spłatą 3 miliardów długu ale żeby jej pomóc,dług restrukturyzować bo gospodarka Ukrainy świetnie rokuje.A putin powiedział że jeśli tak świetnie rokuje to zapewne MFW USA i UE zechcą wystąpić w roli gwarantów tego długu.W przeciwnym wypadku będzie to oznaczało że sami nie wierzą w moc ukrainskiej gospodarki.
Cytat:
"Если наши партнеры считают, что кредитоспособность Украины будет возрастать, и нас в этом убеждают, значит, они верят в это, а если верят, то пусть дадут гарантии. А если не способны дать гарантии, то, значит, они не верят в будущее украинской экономики", - резюмировал Путин.

http://www.mk.ru/politics/2015/11/16/put.....rainy.html
Ale niestety żaden z wymienionych podmiotów nie zechciał wziąć na siebie roli gwaranta.Myślę więc że "czynnik polski" odgrywa jednak jakąś rolę.tylko nie wiem jaką.MFW zasugerował aby Polska wzięła na siebie rolę gwarant czy jak?
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 15 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Ale niestety żaden z wymienionych podmiotów nie zechciał wziąć na siebie roli gwaranta

Bo też i zupełnie inny zaświtał im w głowach pomysł:

MWF i amerykańscy neokonserwatyści dali światu do zrozumienia: nie trzeba honorować długów wobec krajów spoza obszaru dolara i jego walut-satelit.

viewtopic.php?p=305627#305627
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 16 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

Aspelta napisał:

Ale to dobrze, że pożyczył czy nie dobrze ? Wink
Swoje czy nie swoje? Wink


Dla tych, co pożyczyli to pewnie dobrze, bo mocodawcy lubią postawę klęczącą.

Moje stanowisko jest oczywiste.
Pożyczanie kasy przez dłużnika z pętlą na szyi {minimum i jedynie oficjalnie 55 mld kolejnego długu się szykuje przy okazji w tym samym czasie} stworzoną przez owy dług na dodatek nie własnej kasy, czyli kasy w postaci kolejnego długu, bankrutowi jest szczytem kretyństwa.

pszek napisał:
Z tego co wiem to na tym spędzie G20 co to był w Turcji w listopadzie zasugerowano Rosji żeby tak nie dusiła Ukrainy ze spłatą 3 miliardów długu ale żeby jej pomóc,dług restrukturyzować bo gospodarka Ukrainy świetnie rokuje.


Ta rosyjska pożyczka, czyli jej udzielenie przygłupiemu i na dodatek tchórzliwemu koleżce Janukowyczowi, który był dłużnikiem z potężną pętlą na szyi w postaci praktycznie nie spłacalnego długu, również nie była mądrą decyzją.
Ukraina szła w bankructwo na najwyższym biegu od czasu "żelaznej Julii". Majdanowa przewałka była, przy takich "elytach" ukraińskich zarówno z jednej mańki, jak i z drugiej, jedynie przyśpieszeniem nieuchronnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3007
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 16 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzanek napisał:

Bo też i zupełnie inny zaświtał im w głowach pomysł:

MWF i amerykańscy neokonserwatyści dali światu do zrozumienia: nie trzeba honorować długów wobec krajów spoza obszaru dolara i jego walut-satelit.

viewtopic.php?p=305627#305627


Ja czekam aż ktoś powie, że długu w "Zachodnich" walutach nie należy honorować. Bo w końcu ktoś to powie.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:37, 16 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był już taki ktoś, a nie tylko powiedział, ale zrobił. Prezydent Boliwii Evo Morales. Stwierdził on, że nie będzie spłącał żadnego długu Boliwii (nominowanego w dolarach), bo jego kraj spłacił go wystarczajaco. No i w sumie żyje i ma się dobrze. Oczywiście USA go pdgryzają, ale ma to glęboko gdzieś...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:25, 16 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:

Moje stanowisko jest oczywiste.
Pożyczanie kasy przez dłużnika z pętlą na szyi {minimum i jedynie oficjalnie 55 mld kolejnego długu się szykuje przy okazji w tym samym czasie} stworzoną przez owy dług na dodatek nie własnej kasy, czyli kasy w postaci kolejnego długu, bankrutowi jest szczytem kretyństwa.

Komendant trafnie opisał nowy szczyt głupoty. Do tej pory był o nim zakup portfela za ostatnie pieniądze. Teraz jest pożyczyć od jednego by pożyczyć drugiemu:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 16 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:


Ta rosyjska pożyczka, czyli jej udzielenie przygłupiemu i na dodatek tchórzliwemu koleżce Janukowyczowi, który był dłużnikiem z potężną pętlą na szyi w postaci praktycznie nie spłacalnego długu, również nie była mądrą decyzją.

Nie wiem czy mądrą ale bezpieczną na pewno (eh-ElMomendante,że też człowiek musi się dowiadywać "na stronie) .Okazuje się że ta rosyjska pożyczka była udzielona w euroobligacjach wedle angielskiego prawa (cokolwiek to znaczy) i termin jej zwrotu przypada na 20 grudnia.W razie "niezwrotu" automatycznie zostaje ogłoszona niewypłacalność.Bez sądów.A MFW nie ma z tym nic wspólnego.Chyba że do 20 grudnia zapłaci za Ukrainę,




_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:53, 17 Gru '15   Temat postu: Re: Polska udzieli Ukrainie 1 miliard euro kredytu Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Nie wiem czy mądrą ale bezpieczną na pewno


Wiesz kiedy to byłaby bezpieczna pożyczka. Gdyby w umowie pożyczki było zapisane, że jej niespłacenie oznacza, iż wierzyciel ma prawo odstrzelić łeb dłużnikowi. W każdym innym przypadku pożyczka na wszelakich pejsa.. mhhh angielskich zasadach pójdzie do arbitrażu a tam skończy się, jak ze sprawą bandyty powszechnego Chodorkowskiego. Innymi słowy arbitraż stwierdzi powiedzmy, że to jednak pożyczka prywatna i oczywiście oddać trzeba, ale oczywiście nic to wspólnego z ogłoszeniem kraju jako bankruta nie ma.
Zresztą pożyjemy zobaczymy czyj nochal lepiej węszy trop. Death time już niedługo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1302
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 18 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska pożycza Ukrainie: moja ocena tego jest następująca: najogólniej rzecz biorąc nie zgadzam się forumową krytyką, widze plusy. Ażeby się jednak zanadto nie rozpisywać przekleje po prostu swoje przemyślenia, które pisałem na świeżo, słysząc te radosne nowiny.

------------
Pszek napisał:
Cytat:
Myślę więc że "czynnik polski" odgrywa jednak jakąś rolę.tylko nie wiem jaką.


To bardzo proste. To po prostu kupowanie ukrainy w kawałkach. Ukraina to sztuczny twór, ciekawie mówi o tym Jaśkowski, plany są takie żeby za kilkanaście lat Polska była nieco większa na wschodzie, no ale to trzeba przecież jakoś uzasadnić, prawda? Inaczej to byłby rozbiór.. Confused Ordelek też nie kuma, że nie chodzi o jakieś śmieszne zwracanie pieniążków ojro. .....Jak dzieci, jak dzieci... Na co komu psieniążki ? Cool
Jak mówi słynne przysłowie: To Ty będziesz pożyczał wielu narodom. Ciemny lud tego nie kuma?, A to szkoda.. ---nie wiem ile trzeba wam tłumaczyć?! Tak źle i tak nie dobrze... kuhwa, nie dogodzisz! Pożyczamy - źle. Udzielamy pożyczek - też nie dobrze!! To czego wy właściwie chcecie?!?!?!?!?!!!!!
, oj moi drodzy polaczkowie, z takim trybieniem to my do klubu ubogich krewnych jeszcze długo nie wejdziemy.. i nic dziwnego że sie z nas w rzymie śmieją.

---------
cały czas słyszę jęki, jakie to kurcze oszustwo MFW pozycza aby następnie rozkradać majątek, polacy wiecznie urabiani. No to -myślą Une sobie- hej, Ci Polacy ciągle się skarżą, coś tam jednak kumają. No to weźmy ich na okres próbny.
No i co? Znów narzekanie! -znów źle, i olaboga ! Gwałtu! -Gwałcom! ... Oj, ojoj ...to nie jest zabawa dla małych dzieci... jak się ktoś ma cykora i płacze że nie "odzyska" ...- to znaczy że naiwny jak pieciolatek, nie rozumie w ogóle co jest celem zabawy, niech już lepiej zostawi tę dla starszaków, bo tylko przeszkadza!
------------

dr.lolek:) napisał:
pewnie krym kupiliśmy Rolling Eyes

https://www.youtube.com/watch?v=Fo3ysTCOTuc


[quote="chemicloo"]nie no bez przesady, zresztą krym to już se ruskie dawno temu zaklepali. Odessa to jest maks na co można liczyć. Ten tort nie będzie czekał.
Nie mówię: "popieram. Przedstawiam tylko pewną GRĘ, w którą się gra. Polska pożyczając 4 mld zł (ale to pewnie na poczatek, bo suma jest śmieszna, przypominam dla porównia roczny budżet polski 300-350 mld zł, te 50 mld to tzw. dziura czyli różnica między wydatkami a przychodami, bteway. skąd oni biorą te 50 mld, to ja nie wiem, drukują czy ki huuj??) weszła do gry, ledwie wykupiła aktywację w pakiecie startowym, Nie mnie sądzić, czy to dobrze czy to źle, ale ukraina jako państwo, jako naród - jest w rozsypce, nie klei się (?) , może to taka karma, znana także pod nazwą "{sprawiedliwość dziejowa} pierwszy z wielu rachunków które Polska zaczyna wystawiać. Tym razem zaczynamy od Bandery, i wystawiamy rach. za wołyń... Pasuje?? (...)

*------
ihlet:
Cytat:
ElComendante napisał:

Cytat:
Moje stanowisko jest oczywiste.
Pożyczanie kasy przez dłużnika z pętlą na szyi {minimum i jedynie oficjalnie 55 mld kolejnego długu się szykuje przy okazji w tym samym czasie} stworzoną przez owy dług na dodatek nie własnej kasy, czyli kasy w postaci kolejnego długu, bankrutowi jest szczytem kretyństwa.


Komendant trafnie opisał nowy szczyt głupoty. Do tej pory był o nim zakup portfela za ostatnie pieniądze. Teraz jest pożyczyć od jednego by pożyczyć drugiemu:)


a moje stanowisko jest odmienne. El kommendandt, jak tez reszta lemingozy, -w ogóle nie rozumiecie reguł gry, a nawet w co tu się gra, gdzie jest piłka i co się z nią robi!

nie zgodzę się, że to jakaś głupota. wręcz przeciwnie. Pożyczać zawsze warto, a cudzesy jeszcze lepiej. pozyczać pożyczone to normalnie sam miód. Czy nie wynieśliście żadnej lekcji z neokolonialnych sztuczek XX wieku, czy Usrael nie pokazał JAK SIĘ TO ROBI?? Czy naprawe nie widzicie o co tu idzie? w ogóle siadajcie, pała! zero z przedmiotu "pejsata neoekonomia". Dłużnika zawsze warto mieć, w myśl zasady, że lepiej być poszkodowanym, niż czyniącym szkodę. Tak samo jak lepiej mieć jednego, biednego zakładnika, niż żadnego wcale. Co do kwestii, czy pożyczamy za pożyczone... Otóż sprawa drugorzędna, powiem więcej - No i bardzo dobrze, że pozyczone...! no ale co takie łośki z prawda2.info mogą o tym wiedzieć..? widze że Bareji też nie kumacie? ech tyle lat PRL'u ale niczego sie nikt nie nauczył, lekcje szybko sie zapomina, co? Wybaczam młodym, naiwnym eurosceptykom -myślącym że to o jakieś marne zapomogowe procenty z pożyczki sie rozchodzi... no ale starzy wyjadacze, żeby taki el komendant nie kumał co to za gra? Czy jest tu chociaż jeden przytomny na forum któren by patrzył dalej niż na zaskórniaki w szmacie zwanej portfelem? , "Olaboga gwałcom", jeszcze cudzym dildo!, wiecznie skrzeczeć jak stare baby to jedno co potraficie. Dług rozpływa się w morzu pożyczek, a jego wielkość w pewym momencie przestaje mieć praktyczne znaczenie. Liczy się tylko, że coś ktoś komuś ...jest winny. W takim przypadku lepiej mieć jakiegokolwiek zakładnika niż nie mieć go w ogóle. Zawsze można wtedy powiedzieć - patrzcie, wy mówicie że czekcie i żądacie od nas, no ale co my możemy zrobić- też czekamy aż nam oddadzą, też umoczyliśmy, nie nasza wina! Jak tylko nam oddadzą, oddamy i wam! Zresztą, kto wie. może będą jakieś rozruchy, może trzeba będzie jakoś chronić poczynione inwestycje Ech... Zero, zero pojęcia o geopolityce. miliard miliardowi nie równy -zapamiętajcie sobie tę regułę.., zwłaszcza(!) jako wierzytelność. Pożyczyliśmy, to prawda - ale jakie to ma znaczenie wobec szansy (powtarzam - szansy!) -że w obliczu rosyjskiegio zagrożenia trzeba będzie chronić kapitał?!
-------

[quote="chemicloo"]Druga sprawa to kwestia wierzytelności rosyjskich.
pszek:
Cytat:
Nie wiem czy mądrą ale bezpieczną na pewno (eh-ElMomendante,że też człowiek musi się dowiadywać "na stronie) .Okazuje się że ta rosyjska pożyczka była udzielona w euroobligacjach wedle angielskiego prawa (cokolwiek to znaczy) i termin jej zwrotu przypada na 20 grudnia.W razie "niezwrotu" automatycznie zostaje ogłoszona niewypłacalność.Bez sądów.A MFW nie ma z tym nic wspólnego.Chyba że do 20 grudnia zapłaci za Ukrainę,


Spokojna rozczochrana, jeżeli zajdzie taka konieczność, to zapłaci. Czemu ma nie zapłacić?

kwestia mądrości rosyjskiej decyzji: jeśli nie była to decyzja mądra - to chyba oczywiste, że z tego samego powodu dla którego nie była do końca bezpieczna, prawda? W tym wypadku zwroty mądre-bezpieczne to wymienniki na określenie tego samego ryzyka. Jak coś może być jednocześnie niemądre, ale bezpieczne? Tym bardziej w kontekście pożyczki i wierzytelności?? Przecież to jeden huj..! Co w takim razie znaczyłoby, że decyzja była niemądra?
skoro rosja pożyczyła ukrainie euroobligacje - to jedyne czego może się teraz domagać w ramach "zwrotu" to... eurobligacje, prawda? No chyba że szczególy tej umowy były inne, ale kto to może wiedzieć. Sam fakt że pożyczka była udzielona w euroobligacjach nic nam konkretnego tak naprawdę nie mówi, więc nie wiem jaką to "mądrością" czy innym "bezpieczeństwem" ?

------
okey - zanim wyleje się wiadro pomyj na mój łeb, uprzedzam że to tylko taka bajka science fiction, luźne dywagacje i próba spojrzenia na sprawę z perspektywy nietypowej (przynajmniej dla takich dalekowzrocznie bogoojczyźnianych jak wy, sztywnych (mówię o kręgosłupie moralnym) Polaków, -...którym by do głowy nie przyszło, że może kryć się za tą pożyczką coś więcej niż tylko śpieszna chęć niesienia pomocy bratniemu sąsiadowi, ...że Przywódcy nasi mogli się po kryjomu dać wkręcić w bajki diabła Mamona(!? - no prawda, że nie możliwe?), przyobiecującego sowite profity w zamian za dołączenie do jego kompaniji, -no i weszli z nim w jakieś niecne konszachty, zaś ten -jakże wiekoduszny gest ma nie tylko drugie, ale i trzecie dno..). Dziwne że na tym forum nikt jeszcze nawet nie próbował spojrzeć na to w ten sposób. Myślicie, że tam - na górze, to oni myślą tak jak wy - jedynie o promocji na coca colę i popcorn?
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 19 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie zamierzałeś... a zacząłeś śmierdzieć czosnkiem. A miałem Cię za porządnego Polaka/Słowianina...
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1302
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 19 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba nie zamierzałeś... a zacząłeś śmierdzieć czosnkiem.

zdaję sobie sprawę. Właśnie o tym piszę. Irytują mnie jedynie jedynie poprawne, naiwne oceny rzeczonego tematu. Nie będę się rozwodził nad moralną oceną takiego działania.

Pożyczamy ...bo stać nas!

_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 19 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:
Pożyczać zawsze warto, a cudzesy jeszcze lepiej. pozyczać pożyczone to normalnie sam miód.


Zgodziłbym się z Twoją koncepcją, ale niestety jest jeden wyjątek, który w tym przypadku występuje.
Mianowicie mój punkt widzenia jest prosty i zaczerpnięty wprost od Egipcjan z pewnego okresu historii, którzy pod wpływem Fenicjan {w większym, więc stopniu można nawet powiedzieć, że czerpię ową zasadę od Fenicjan, którzy ową stosowali a priori od pewnego momentu w historii - która była nawet znacznie bardziej surowa - jednak powołanie się na Egipcjan ma swoje powody historyczne dotyczące problemów, z którymi owi spotkali się, dzięki stosowaniu odmiennej koncepcji} wprowadzili pewną zasadę {która dotyczyła administracji egipskiego państwa}, która brzmiała - nigdy nie pożyczaj od żyda, co rozciągało się również na nie pożyczaj pożyczonego od żyda - i nie sądzę, że Fenicjanie {jedyni handlarze w historii świata, którzy zdrowo dymali w handlu żydów} się w tym względzie mylili, co znów to co z Egiptem się stało po rezygnacji z owej zasady jest bardzo dobrym przykładem tego dlaczego stosowanie takiej zasady jest bardzo słusznym rozwiązaniem.
Innymi słowy Polska pożycza papierki bez pokrycia w niczym i oczywiście gdyby pożyczała cokolwiek innego oraz od kogokolwiek innego - na przykład od Chińczyków - to powiedziałbym dobra nasza. Niestety tak nie jest. Jeśli my załóżmy, że zarobimy na pożyczce na Ukrainie nawet nie ekonomicznie/finansowo, ale politycznie {w co wątpię} to w rzeczywistości zarobimy MY, ale tak jak chcą ci, którzy dają papierki bez pokrycia, którzy nie dość, że zarobią to jeszcze sprawią, że uzależnią nas od zarobku, który chcemy osiągnąć, co sprawi, że zarobek zrealizujemy na "ich obraz i podobieństwo".
Dodatkowo uważam, że wykonywanie czegokolwiek na Ukrainie bez względu na możliwości ewentualnych osiągnięć polityczno, terytorialnych jest w obecnej sytuacji geopolitycznej kompletnym nieporozumieniem. Jest to czysta postać sentymentu, bo o ile ziemie tzw. Grodów Czerwieńskich są historycznie ziemiami polskimi to ze względów historycznych przestały one być ziemiami wartymi uwagi po tym, co wydarzyło się za czasów Stalina oraz właśnie biorąc pod uwagę zarówno sytuację Polski jak też sytuację geopolityczną. Do problemów podstawowych zaliczam nawet regionalną słabość Polski, uzależnienie geopolityczne Polski, brak społeczności polskiej na wskazanych ziemiach, występowanie zarówno wielowiekowej "razwiedki" niemieckiej, jak też od paru dekad jankeskiej na tym ziemiach. Innymi słowy w chuj problemów a ewentualne korzyści niezwykle trudne, jeśli w ogóle możliwe do uzyskania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1302
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 20 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mianowicie mój punkt widzenia jest prosty i zaczerpnięty wprost od Egipcjan z pewnego okresu historii, którzy pod wpływem Fenicjan, wprowadzili pewną zasadę , która brzmiała - nigdy nie pożyczaj od żyda, co rozciągało się również na nie pożyczaj pożyczonego od żyda - i nie sądzę, że Fenicjanie się w tym względzie mylili, co znów to co z Egiptem się stało po rezygnacji z owej zasady jest bardzo dobrym przykładem tego dlaczego stosowanie takiej zasady jest bardzo słusznym rozwiązaniem.


ja tam do egipcjan aż tak deleko i fenicjan bym nie sięgał. nie ma potrzeby.
wystarczy, mniej więcej, do tego okresu:

zgodnie z regułą piramidy Ponziego rynek w polsce się już żydami na kierowniczych stołkach, świecznikach, w telewizorach, i wszelkich innych Artykułach Gospodarstwa Domowego, nasycił do tego stopnia (30 lat ! nie mniej) że przestali -po mału- traktować ów kraj jako jedynie kolonię, jest to już, przynajmniej w pewnym stopniu, samodzielny folwark! Żyd, gdziekolwiek by się nie znalazł, postępuje według pewnych reguł. Nic dziwnego, że i żydzi na polskich stanowiskach nie pożycili zwyczajowych swych przyzwyczajeń. Tak samo jak na stołkach Niemieckich, Brytyjskich, czy USraelskich - podejmują pewne decyzje w oparciu o swe naturalne skłonności. A tam leży kredytowanie. Natury swej nie porzucisz. Wcześniej, wszelkie plany ad hoc -typu Balcerowicza- zakładały jedynie drenaż, jak to zwykle na wstępie bywa. Drenaż , plus maksymalne obsadzanie stołków wiernymi szabesami. Czasami jednak dochodzi do takich "anomalii", że łańcuszek Ponziego przynosi zaskakujące w skutkach rezultaty. Cóż... gdyby wszyscy zawsze tylko tracili ...nie byłby łańcuszkiem, ani piramidą. Owszem, na początku trzeba do systemu wpłacać; ale gdy tylko zbierze się dostateczna liczba naiwniaków, kolejka się przesuwa naprzód. Polska zdaje się właśnie przesunęła się o jedno miejsce w kolejce -z chwilą znalezienia na swoje stare lokum Ukrainy.



Cytat:
Innymi słowy w chuj problemów a ewentualne korzyści niezwykle trudne, jeśli w ogóle możliwe do uzyskania.

Zgodnie z regułą przekory adwokatusa diaboli odpowiem, że "ewentualne" korzyści są natychmiastowe, choć może nie tak od razu powszechnie dostrzegalne. Ale reakcja działa automatycznie i jest natychmiastowa. "Praca" rozpoczyna się w jednej sekundzie. To co pospólstwo "po latach" zwie "efektami" - to ledwie naocznie namacalna powłoka wyłaniająca się jak czubek góry lodowej z morza ku uciesze gawiedzi Transatlantyku. Polska udziela ukraińskim szabesom kredytu, licząc po cichu że nie zostanie nigdy spłacony. Od tego momentu (no dobrze - od momentu terminu zwrotu -jakoś nigdzie nie mogę się doczytać kiedy spłata, na jakich warunkach - ale prawda, że to mało istotne? Wink ) trzyma narzędzie wiecznego szantażu i wywierania presji -i nie ma tu znaczenia że jest słaba militarnie- niech będzie to zrazu jedynie presja psychologiczna, narzędzie jest narzędzie, i do wystrugania jakiegoś motywu może się nadać... z oceną wstrzymajmy się może do lata, do czasu owocowania -Ducha nie gaście!

zresztą, szansa na udzielenie ukrainie oficjalnego kredytu też nie wzięła się z nikąd, i sama jest owocem poprzedniej inwestycji.

~nie bądźmy jak ten żółtodziób ATOR, takimi pesymistami!

el:
Cytat:
co rozciągało się również na nie pożyczaj pożyczonego od żyda

tyle że reguła ta nie dotyczy żydów we wzajemnych rozrachunakch

(oglądać do 36:22)
wspomniane [wyżej] prawo opracowali fenicjanie -...na potrzeby ........(niespodzianka!) -fenicjan.

el komm stracił rachubę/pogubił się w rachubach(?) -tracąc z oczu fakt, że W POlsce nie rządzą już farbowani szabes goje - ale szczerozłoci żydzi


Laughing Laughing
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 22 Gru '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NBP wesprze ukraiński bank centralny w stabilizowaniu finansów Ukrainy ale to już wiemy.Nie wiemy jaką radość sprawiło to ukraińskiemu ambasadorowi Andrejowi Deszczycy.(Deszczycie?)
No jaką? oczywiście Dużą.Tak dużą że nie omieszkał wyrazić jej na swoim twiterze czy jak mu tam

Wspaniały podarunek na Dzień Dyplomaty-umowa wsap między NBP i Narodowy Bank Ukrainy o otwarciu lini kredytowej 1 miliarda euro
https://twitter.com/ADeshchytsia/status/679244697206956033

Dobry Boże! czuję się Ebenezer Scrooge który podarował indyka małemu Timemu. I niech mi nikt nie mówi że nie istnieje cud nocy wigilijnej Laughing
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska udzieli Ukrainie  1 miliard euro kredytu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile