W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Księżyc  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4400
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:52, 24 Cze '09   Temat postu: Księżyc Odpowiedz z cytatem

Na Polkuli Poludniowej blisko Zwrotnika Koziorozca jest prawie zawsze bezchmurne niebo wiec latwo jest obserwowac Ksiezyc w nocy i w dzien, kiedy bywa na niebie. Mam lornetke 7x50 i prowadze obserwacje Ksiezyca juz od roku. Wybieram sobie jego rozne fazy do obserwowania i dzieki temu doszlam do pewnych wnioskow. Zaczne od tego, ze kiedy obserwuje sie Ksiezyc w pelni na tle czarnego nieba, to plamy - przeswity wystepujace na nim zmieniaja ksztalt i polozenie. Podczas kazdej pelni sa inne. Wyjasnie moze, dlaczego te plamy nazywam przeswitami. Kiedy obserwuje sie Ksiezyc w pelni lub zblizony do peni na tle niebieskiego nieba, to plamy, ktore sa ciemne w nocy, w dzien sa niebieskie na tle nieba. Doszlam wiec do wniosku, ze Ksiezyc musi sie skladac z jakiegos gazu lub plazmy, ktora cyklicznie go tworzy od nowa, po kilku dniach jego nieobecnosci na niebie.
Uwazam wiec, ze Ksiezyc swieci wlasnym swiatlem.

Nie zgadzam sie tez z tym, ze Ksiezyc przeslania Ziemia. Kiedy Ksiezyc jest w nowiu, czyli ma literke C, nie moze go przeslaniac Ziemia. Gdyby Ziemia przyslaniala Ksiezyc, to dlaczego Slonce nie oswietla tez Ziemi ? Przeciez wmawia sie nam, ze Ksiezyc jest oswietlony przez Slonce i dlatego swieci. Jakim cudem w takim razie Slonce oswietla skrawek Ksiezyca, a nie pada na Ziemie, ktora podobno go przeslania ? Pytam sie czesto sama siebie, co w takim razie przeslania Ksiezyc, kiedy on jest jeszcze niepelny, ale juz wybrzuszony, albo kiedy jest go tylko polowa i swieci, jak odwrocona literka D. Wyraznie widac wtedy linie prosta oswietlenia po srodku. Kula Ziemska jest przeciz okragla i nie moze zaslonic Ksiezyca tak, zeby utworzyc linie prosta na srodku oswietlenia Ksiezyca. Kiedy Ksiezyc nie jest jeszcze w pelni, ale oswietlenie przekracza juz polowe jego powierzchni, to Ziemia tez nie moze go wtedy przeslaniac, bo musialaby byc wklesla. Ja nie zgadzam sie z M. Kopernikiem, ze Ziemia krazy wokol Slonca. Obserwacja Ksiezyca utwierdza mnie w tym stwierdzeniu.

Kiedy stoje na Ziemi w piekny sloneczny dzien, to czasami na zachodniej stronie nieba mam Ksiezyc wysoko na niebie, a na wschodniej stronie nieba mam Slonce wysoko na niebie. Obserwowalam w takiej pozycji Ksiezyc wielokrotnie w roznych fazach. Najciekawszy jest, kiedy jeszcze brakuje mu troche do pelni. Slicznie widac wtedy jego przeswity na tle niebieskiego nieba. Sa niebieskie. Ma sie tez wtedy pewnosc, ze Ziemia Ksiezyca przeslaniac nie moze.

Tylko raz udalo mi sie zobaczyc strukture budujacego sie Ksiezyca. Na tle czarnego nieba widzialam w krystalicznie czystym powietrzu jego zaczatek, czyli rogalik, pieknie swiecacy zimnym bialym swiatlem i widzialam zarysowany delikatnym swiatlem caly okrag Ksiezyca. W srodku tego okregu bylo pelno malenkich ognikow, ktore bez lornetki byly niewidoczne. Te ogniki malenkie zasugerowaly mi jakies procesy chemiczne. Wyobrazam to sobie tak. Ten maly rogalik Ksiezyca pojawia sie zawsze na zachodniej stronie nieba, kiedy na zachodzie zajdzie juz Slonce. W tej szerokosci geograficznej ten proces trwa bardzo krotko. Slonce bardzo szybko zachodzi. Wieczor trwa moze 20 min. Ksiezyc wiec jest widoczny szybko po zajsciu Slonca. Tak sobie mysle, ze moze pod wplywem ciepla Slonca na Ksiezycu zaczynaja zachodzic procesy, ktore pokazuja go nam najpierw w ksztalcie cienkiej literki C, a pozniej proces postepuje i Ksiezyc sie wypelnia. Tak sie zawsze sklada, ze nowy Ksiezyc pokazuje sie na zachodniej stronie nieba, kiedy na tym samym zachodzie nieba zajdzie Slonce. Moze cieplo Slonca powoduje jakies reakcje na Ksiezycu, ktore go rozswietlaja. Najpierw ten proces zachodzi od strony Slonca - od najcieplejszej strony. W takim polozeniu wzgledem Slonca Ksiezyc ustawia sie cyklicznie i zawsze wtedy sie rozswietla postepujaco, co pozwala nam go zobaczyc golym okiem. Cos w tym musi byc !

Obserwujcie sami Ksiezyc. Kazdy moze przeciez to robic i wyciagac swoje wnioski z obserwacji. Nie wszystkie stare wiadomosci musza byc prawdziwe. Sami tez mozemy moze o czyms sie przekonac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:50, 24 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem Ciebie kiedyś zapytać, czy chociaż raz w życiu pomyślałaś, że jesteś chora psychicznie i co się potem działo? Pytam z ciekawości.

Bez obrazy.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 24 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



tyle w temacie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 24 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosia...

Szkoda mi ciebie :/

Fantasy to gdzie indziej.

Ze względu na obiektywność...
Daj zdjęcia, ale przynajmniej postaraj się w Photoshopie ...
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, na ten przykład przeczytałem i zakochałem się. Ileż kobiecego ciepła w tym tekście:)
_________________
Moja chata z kraja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peacemaker




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:28, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księżyc świeci odbitym światłem które pochodzi ze słońca.To bardzo proste. Dlaczego widzisz połówkę księżyca - ponieważ oglądasz go z miejsca na ziemi gdzie slońce nie dochodzi. Jesli sie uda to wkleje obrazek (proporcje nie są zachowane)
NAMASTE! [/img]
_________________
Make love not war...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peacemaker




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:31, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm nie wiem jak wkleic obrazek no ale...
W kazdym razie teorie o tym ze ziemia przesłania księzyc jest dla mnie now hehehe, no chyba ze w niektórych szczegolnych dniach i przy zaćmieniach.
_________________
Make love not war...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zaczne od tego, ze kiedy obserwuje sie Ksiezyc w pelni na tle czarnego nieba, to plamy - przeswity wystepujace na nim zmieniaja ksztalt i polozenie. Podczas kazdej pelni sa inne. Wyjasnie moze, dlaczego te plamy nazywam przeswitami. Kiedy obserwuje sie Ksiezyc w pelni lub zblizony do peni na tle niebieskiego nieba, to plamy, ktore sa ciemne w nocy, w dzien sa niebieskie na tle nieba.


a co z tymi prześwitami?czy ich barwa zalęży też od oświetlenia słońcem czy zmienia się ponieważ księżyc jest płynny a my myślimy że jest stały...może jest prześwitujący i odcień tych kolorów jest związany z jego strukturą???

a czy zastanawialiście sie kiedyś dlaczego w czasie pełni wyłażą z człowieka najgorsze cechy charakteru...ta jego ciemna strona. napewno ma to związek z oświetleniem księzyca przez słońce ponieważ stoi ono wtedy w opozycji do księżyca i jest mu przeciwne więc również działa w dziwny sposób na ludzkie ego. gdy księżyc jest w nowiu to współgra ze słońcem i z człowiekiem. można powiedzieć gdy światło odbija to działa negatywnie tak jakby wszystkie niekorzystne wibracje kosmiczne ukatywniał przez pobudzanie.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mnie księzyc dobrze działa w czasie pełni i jestem mu za to wdzięczny.
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astre Occlu




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieńdobry

Spoko Gosia ja tez mam czasami rozkmine dlaczego widac ksiezyc o 12 w dzien skoro jego tarcza jest odwrucona od slonca xD

pozdrawiam.
_________________
Vitam impendere vero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 25 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gośka - te prześwity - niebieskie, to nic innego jak oświetlona atmosfera (ziemska, nie myśl sobie Smile) na tle ciemnych, tudzież czarnych kraterów. Tak samo jak na tle czarnego nieba (kosmosu) jest atmosfera niebieska. Jasne oświetlone szczyty, powierzchnie mocno kontrastują a odbite światło jest na tyle silne by przebić się do obserwatora. Gwiazdy, tylko te najsilniejsze zobaczysz jeszcze na niebieskim niebie. Więc muszę Cię zawieść - księżyc nie ma prześwitów.

Tekst bardzo... hmm... nowatorski - zachęcam do dalszych obserwacji - może w końcu odkryjesz, że ziemia jest kulista i krąży wokół słońca! Laughing

Ciepło pozdrawiam hardcorową obserwatorkę, nie poddawaj się wszak Kopernik była kobietą! Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:13, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko raz udalo mi sie zobaczyc strukture budujacego sie Ksiezyca. Na tle czarnego nieba widzialam w krystalicznie czystym powietrzu jego zaczatek, czyli rogalik, pieknie swiecacy zimnym bialym swiatlem i widzialam zarysowany delikatnym swiatlem caly okrag Ksiezyca. W srodku tego okregu bylo pelno malenkich ognikow


Ładny cytat coś jakby z Sienkiewicza trochę...
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest super hehehehe leze, dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:55, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co zasłania, słońce podczas jego zaćmienia? tak się składa, ze dawniej obserwowałem także księżyc za pomocą teleskopu (rózne się hobby w życiu miało) i do tej pory interesuje mnie astronomia, a twój wywód to dla mnie totalna bzdura w dodatku niczym konkretnym nie podparta, twoje tematy nie są ani trochę wiarygodne, same nawiedzone przemyślenia i się dziwisz, że ludzie cię atakują.
Goska podaj rękę XTC i Orionowi ładni z was szkodnicy albo bardziej dezinformatorzy, potem takie tematy jak ten służą do podpierania też, że takie fora to są domem wariatów, zbiorowisko nawiedzonych ludzi.
Jeżeli nie robisz tego celowo to zastanów się następnym razem lepiej co piszesz. Czas zacząć brać odpowiedzialność za swoje posty.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Astre Occlu




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:52, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieńdobry

A tam pierdzielisz ;] Nowatorskie podejście do sprawy wydaje więcej "owoców" niż studiowanie starych pism "naukowych".

pozdrawiam.
_________________
Vitam impendere vero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Saros, wspólny okres miesiąca synodycznego (równy 223 takim miesiącom) i miesiąca smoczego (równy 242 takim miesiącom). 1 saros trwa 18 lat zwrotnikowych i 11 dni (6585,3 dnia). Po upływie 1 sarosu powtarzają się podobne do siebie zaćmienia Słońca i Księżyca. W okresie 1 sarosu następuje ok. 42 zaćmień Słońca i ok. 28 zaćmień Księżyca. "

Nie wiem, co przeslania Ksiezyc podczas zacmienia. Wiem, ze zacmienie trwa bardzo krotko. Doslownie kilka minut. Obiekt, ktory przeslania Ksiezyc przesuwa sie bardzo szybko.
Jak jest zaczatek Ksiezyca, czyli rogalik w ksztalcie literki C, to jest on na niebie kilka dob. Kiedy wzejdzie rogalik Ksiezyca, to jest on rogalikiem przez cala noc i czasem tez widnieje on na niebie w dzien. Widzac go wiele godzin w niezmiennej postaci jestem pewna, ze nic go nie przyslania. Przyslania go cos tylko podczas zacmienia. Takie sa moje obserwacje i wnioski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 768

PostWysłany: 13:57, 22 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądając
film
http://www.cda.pl/video/229878a/Moon-Rising-JOSE-ESCAMILLA-film-PL
Zastanawiam sie czy faktycznie na księżycu coś jest czy to tylko amerykańskie ufofilskie pierdoły?
Bo jak jeden z udzielających wywiadu mówi że cyt "celem utajnienia jest zapobiegnięcie by ludzkie masy doceniły fakt, że rzeczywiście żyje pozaziemskie"
phi mało przekonywujące xD
Oświeci mnie ktoś ? fake or real and why?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 23 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księżyc mógłby być tworem epoki kamienia łupanego. Kiedy żyli giganci i wystrzelili go w kosmos. Jednak jak to zrobili, że V tej skały zmieściła się między II a III prędkością kosmiczną.
Myślę, że Einstein mógł maczać w tym palce jako, że znał teorię względności i wiedział coś o podróżach w czasie.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 23 Lis '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bóg z nami

Nie pij tyle bajkopisarzu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Księżyc
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile