W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Opętanie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2502
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 29 Wrz '07   Temat postu: Opętanie Odpowiedz z cytatem

Dodałem temat w związku z poruszonym kiedyś zagadnieniem w innym wątku.Nie mówię że trzeba bezkrytycznie we wszystko wierzyć ,ale warto sprawdzić dostępne materiały w tej sprawie.
Cytat:
Dwie 14-latki dostały konwulsji po wywoływaniu duchów

Zabawa w wywoływanie duchów - czy może być niebezpieczna?
(fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Lęk zawładnął mieszkańcami peruwiańskiej miejscowości Pucallpa (840 km. od Limy) po tym, jak dwie czternastolatki w szkole dostały konwulsji. Wcześniej - obie miały wywoływać duchy.

Według reportera radia RPP obydwie nastolatki uczęszczały do szkoły im. Faustino Maldonado w dystrykcie Yarinacocha. W czasie gry "ouija" - która jest w istocie zabawą w wywoływanie duchów - miały w szkole silny atak konwulsji.

Jako pierwsi przyszli im z pomocą nauczyciele, którzy twierdzą, że obydwie dziewczyny okazywały jakąś "nadprzyrodzoną siłę" i obawiają się, że zostały "nawiedzone przez złe duchy". Rodziny tych uczennic zaprzeczyły, że miałyby one cierpieć na jakąkolwiek chorobę.

Według wierzeń ludowych słowo "ouija" pochodzi od słów "oui" ("tak" po francusku) i "ja" ("tak" po niemiecku). Podczas gry zadaje się pytanie, czy jest obecny jakiś duch, który może i chce się zamanifestować. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to wskaźnik przesuwa się do słowa "tak".

Po zdarzeniu jedną z dziewczyn natychmiast odwieziono do szpitala w Yarinacocha, a drugą zabrano do pobliskiego, zielonoświątkowego kościoła, gdzie dokonano nad nią egzorcyzmu. Do szkoły sprowadzono też duchownych: rzymskokatolickiego i protestanckich, którzy odmówili modlitwy, a kapłan rzymskokatolicki pokropił szkołę wodą święconą. Inni uczniowie, świadkowie tego wydarzenia, wpadli w histerię, więc lekcje zostały zawieszone.

Tymczasem dyrektor szkoły oświadczył w radiu, że nastolatki nie grały w "ouija", a konwulsji dostały, gdy nauczycielka religii zaczęła swoją lekcję modlitwą, czytając fragment z Biblii. To właśnie podczas tego czytania, jedna z uczennic zaczęła wymawiać jakieś niezrozumiałe słowa, potem zaczęła rzucać wyzwiskami, a następnie ona i jej koleżanka miały silny atak konwulsji.

Wiadomość o wydarzeniu została szeroko rozpowszechniona w Peru, a także innych krajach Ameryki Płd.
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?k.....caid=148bf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:59, 29 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jako "racjonalista" utrzymywałem, że coś takiego jak "opetanie" nie istnieje, a to z czym mamy do czynienia w takich przypadkach to albo "świadome" wprowadzanie się w taki stan przez różnej maści hohsztaplerów albo przejaw choroby psychicznej itp. ...

Jednak czy chcemy tego czy nie ... coś jest na rzeczy.
Myślę (czytając o takich przypadkach i im podobnych, które najczęściej zwiazane są z tzw "wywoływaniem duchów" oraz z innymi formami nieodpowiedzialnych zachowań,... zwłaszcza u młodych ludzi), że ma to jakiś zwiazek z naruszeniem przez poszczególne osoby bądź ich otoczenie pewnej "równowagi" (nazwijmy to "energetycznej" ) w wyniku igrania z czymś czego nie można kontrolować. Takie "doświadczenia" uruchamiają potężne siły destrukcji jak gdybyśmy mielibyśmy do czynienia z działaniem skumulowanej entropii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 29 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opętanie spotka tych, którzy zawierzyli swoje serce i dusze szatanowi... Bóg wyzwoli nawet ateistów... ale tylko wyzwoli... dalsze wasze losy będą się toczyły w sądzie ostatecznym...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 29 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta napisał:
Kiedyś jako "racjonalista" utrzymywałem, że coś takiego jak "opetanie" nie istnieje, a to z czym mamy do czynienia w takich przypadkach to albo "świadome" wprowadzanie się w taki stan przez różnej maści hohsztaplerów albo przejaw choroby psychicznej itp. ...

Jednak czy chcemy tego czy nie ... coś jest na rzeczy.
Myślę (czytając o takich przypadkach i im podobnych, które najczęściej zwiazane są z tzw "wywoływaniem duchów" oraz z innymi formami nieodpowiedzialnych zachowań,... zwłaszcza u młodych ludzi), że ma to jakiś zwiazek z naruszeniem przez poszczególne osoby bądź ich otoczenie pewnej "równowagi" (nazwijmy to "energetycznej" ) w wyniku igrania z czymś czego nie można kontrolować. Takie "doświadczenia" uruchamiają potężne siły destrukcji jak gdybyśmy mieli do czynienia z działaniem skumulowanej entropii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 29 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 29 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa teoria Boruta. Czyżby demon Maxwella maczał w tym palce? Shocked Bardzo prawdopodobne, ponoć od drugiej zasady termodynamiki już całkiem niedaleko do działu paranormal.

A ty XTC jak tak dalej będziesz igrał z antychrystem to się w końcu doigrasz. Popatrz czym to grozi. Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 30 Wrz '07   Temat postu: racjonalne podłoże opętania Odpowiedz z cytatem

Pytania odnośnie opętania zawsze wprowadzają w nas niepokój. Mój największy guru psychologii tłumaczy te stany bardzo szczegółowo.
Fakt, że Jung jest piekielnie trudny, ale niech to będzie choć sygnałem, że rzecz daje się wyjaśnić, choć bariery do zrozumienia tych kwestii w sensie intelektualnym, nawet dla ludzi bardzo inteligentnych są tu duże
......
"Do poważnych zaburzeń psychologicznych dochodzi jednak wówczas, gdy ego traci kontakt z rzeczywistością. Fascynujące wizje i wyobrażenia napędzają proces powstawania fikcyjnej rzeczywistości. Stan taki nazywamy inflacją negatywną . Skrajnym przykładem tego typu sytuacji jest psychoza lub tak zwane opętanie, ale również sztucznie wywołane zmiany świadomości pod wpływem substancji psychoaktywnych. Aby zabezpieczyć się przed inflacją, „ja” musi wytyczyć sobie realne granice oraz przyznać względną autonomię i realność postaciom nieświadomości (Jung)
Zainteresowanych odsyłam do : "Archetypy i symbole" Carl Gustav Jung.
Nie podejmuję się tego tłumaczyć, bo nawet wtedy gdy sądzę, że rozumiem o co tu biega, to mam problemy z objaśnianiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 25 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem





Łatwo sprawdzić, chociaż nie polecam.

Dziwne żeby w tylu różnych tradycjach istniały sposoby stawania się hostem demona i nie miało to żadnego związki z rzeczywistością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 25 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem gotowy sprawdzić, ale tylko pod warunkiem zastosowanie obiektywnego eksperymentu naukowego.
Radziłem sobie z gorszymi schizami, jako konstruktami umysłu, więc takie coś to pikuś - biorę na klatę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 26 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem








http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Schwarz
Ten jadł raz na tydzień 1 miskie ryżu, a kału było raz dziennie tyle jakby jadł 3 dziennie.

"Man is coming out of his state of ignorance, the ignorance which made man perceive only from his physical environment and create concepts about this environment, ignoring his relationship with the cosmos, thereby shunning everything which would give him awareness, and thus causing the interfering capacity of the Universal Laws which are not psychological or physiological, but metapsychophysio-logical - not a defiance of our physical laws, but an expansion of these laws."

Oficjalna nauka nigdy nie potwierdzi czegoś co zaburzałoby harmonie kłamstwa, którą stworzyło.
Tak samo jak nie mówi się o terapii Gersona. Jak coś leży na terytorium tabu, trzeba iść samemu w las.

Możesz udowadniać.

Nawet nie trzeba zbytnio się wysilać. Jeżeli na poziomie insektów istnieją pasożyty, które są wstanie kontrolować umysł owada. Na poziomie człowieka prawdopodobnie istnieje pasożyt o wyższym poziomie ewolucyjnym mogącym uczynić to samo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Opętanie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile