W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gdzie najlepiej założyć maila?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5470
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 14 Sty '13   Temat postu: Gdzie najlepiej założyć maila? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, gdzie najlepiej założyć skrzynkę mailową, żeby było w miarę bezpiecznie, prywatność itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 14 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na Tormail: http://jhiwjjlqpyawmpjx.onion/
Wysyłasz i odbierasz z niego bez problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
camera




Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 14 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak z bezpieczeństwem, ale funkcjonalnością i niezawodnością dorównuje Gmailowi - mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 15 Sty '13   Temat postu: Re: Gdzie najlepiej założyć maila? Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
Jak w temacie, gdzie najlepiej założyć skrzynkę mailową, żeby było w miarę bezpiecznie, prywatność itd.

Twoje pytanie jest bardzo lakoniczne. Jeżeli obawiasz się naszego państwa i jego organów, najlepiej zakładaj mejla w data center, który ma siedzibę i maszyny po za granicami UE. W poprzednim poście kolega poleca mail.ru, co jest bardzo trafne ze względu na naszą lokalizację.


Gmail także jest "bezpieczny" co można wyczytać w regulaminie:
Kod:
Usługi są świadczone przez firmę Google Inc. („Google”), której siedziba znajduje się pod adresem 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA.
California Über Alles!

Samo założenie mejla po za UE nic nie da, jeżeli będziesz łączył się standardowym protokołem, bez szyfrowania. Bardzo łatwo jest przechwycić mejle, które przechodzą przez routery otwartym tekstem, podobnie jak kiedyś kartki pocztowe, które listonosz potrafił wetknąć w drzwi lub położyć na parapecie. Korzystanie z mejla przez przeglądarkę internetową połączeniem HTTPS (symbolizuje to zamknięta kłódka obok adresu URL) jest nienamierzalne dla podsłuchów.

Powyżej opisane działania nie dają 100% pewności na utajenie korespondencji, ponieważ policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych! Ale to już jest inny temat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 15 Sty '13   Temat postu: Re: Gdzie najlepiej założyć maila? Odpowiedz z cytatem

monstrumis napisał:
policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!

Że co? Shocked
A byłbyś łaskaw przytoczyć cytat z tej ustawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 15 Sty '13   Temat postu: Re: Gdzie najlepiej założyć maila? Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
monstrumis napisał:
policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!

Że co? Shocked
A byłbyś łaskaw przytoczyć cytat z tej ustawy?


USTAWA z dnia 6 kwietnia 1990 r. O POLICJI:
Rozdział 3, Art. 14, §4:
Cytat:
4. Policja w celu realizacji ustawowych zadań może korzystać z danych o osobie, w tym również w formie zapisu elektronicznego, uzyskanych przez inne organy, służby i instytucje państwowe w wyniku wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz przetwarzać je w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 50, poz. 580 i Nr 116, poz. 1216 oraz z 2001 r. Nr 42, poz. 474, Nr 49, poz. 509 i Nr 100, poz. 1087), bez wiedzy i zgody osoby, której dane te dotyczą.


Rozdział 3, Art. 19, §1:
Cytat:
[...] gdy inne środki okazały się bezskuteczne albo zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że będą nieskuteczne lub nieprzydatne, sąd okręgowy, na pisemny wniosek Komendanta Głównego Policji, złożony po uzyskaniu pisemnej zgody Prokuratora Generalnego albo na pisemny wniosek komendanta wojewódzkiego Policji, złożony po uzyskaniu pisemnej zgody właściwego miejscowo prokuratora okręgowego, może, w drodze postanowienia, zarządzić kontrolę operacyjną.

Na chwilę obecną w kraju nie ma jednoznacznej definicji "kontroli operacyjnej", nie było też precedensów. Natomiast w praktyce państwo korzysta ze swojej przewagi nad obywatelem i policeware, czyli policyjne trojany mogą być stosowane. Podobnie jak podsłuch umieszczony w lokalu bez wiedzy właściciela. Zapisy ustaw są niejasne a dochodzą do tego jeszcze takie kwiatki, jak senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu z ubiegłego roku.

Debata na ten temat przetoczyła się przez wiele krajów UE i np. w Niemczech w 2008 roku ichniejszy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że policeware jest poważnym naruszeniem prywatności. Mimo tego, furtka pozostała do stosowania tej metody. Czekam, kiedy w Polsce ktoś podejmie publicznie ten temat. W chwili obecnej możemy poczytać o tym na www.vagla.pl, panoptykon.org i prawda2 Very Happy

Dodam, że kontrolę operacyjną, może prowadzić: Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Wywiad Skarbowy, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Agencja Wywiadu. Ze znanych urzędów tylko chyba Lasy Państwowe nie mają tej możliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym, że "sąd okręgowy [..] może [...] zarządzić kontrolę operacyjną" to dla mnie coś zupełnie innego niż "policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!"

tak że sorry - na tym forum nie ma miejsca na tego typu dezinformacje, coby nie powiedzieć wprost: kłamstwa.

polska policja nie ma prawa włamywać się nikomu do komputera!
w każdym razie jeszcze nie ma... choć od lat tego pragnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
sorry, ale "sąd okręgowy [..] może [...] zarządzić kontrolę operacyjną" to dla mnie coś zupełnie innego niż "policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!"


Dla mnie to jest jedno i to samo. W skrócie procedura wygląda następująco: policja idzie do prokuratury okręgowej z pismem komendanta wojewódzkiego i od ręki dostaje pozwolenie na wmontowanie trojana.

Jako ciekawostkę podam, że Niemiecka Partia Piratów ujawniła oferty składane niemieckiej prokuraturze przez prywatne firmy. Możemy tam zobaczyć, że np. instalacja i odinstalowanie konia trojańskiego "na miejscu" kosztuje jedynie 2500 EUR. Więcej info można znaleźć na orwell.blog.pl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
z tym, że "sąd okręgowy [..] może [...] zarządzić kontrolę operacyjną" to dla mnie coś zupełnie innego niż "policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!"

tak że sorry - na tym forum nie ma miejsca na tego typu dezinformacje, coby nie powiedzieć wprost: kłamstwa.

polska policja nie ma prawa włamywać się nikomu do komputera!
w każdym razie jeszcze nie ma... choć od lat tego pragnie Smile


Wiesz kto ustala prawo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monstrumis napisał:
Bimi napisał:
sorry, ale "sąd okręgowy [..] może [...] zarządzić kontrolę operacyjną" to dla mnie coś zupełnie innego niż "policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!"

Dla mnie to jest jedno i to samo.

A to moja wina?
Jeśli oczekujesz ode mnie jakiejś reakcji na swe wyznanie iż nie odróżniasz kupy od sików to nie wiem... nic mi nie przychodzi do głowy jak mógłbym ci tu pomóc. Sorry stary.

Cytat:
W skrócie procedura wygląda następująco: policja idzie do prokuratury okręgowej z pismem komendanta wojewódzkiego i od ręki dostaje pozwolenie na wmontowanie trojana.

Serio? A masz może gdzieś formularz takiego "pozwolenia na wmontowanie trojana", cobyśmy se zobaczyli jak wygląda?

Cytat:
Wiesz kto ustala prawo?

Wydaje mi się że wiem, ale myślę, że pytasz mnie nie dlatego że nie wiesz, lecz dlatego że robisz podłoże do opowiedzenia mi swojej wersji prawdy na ten temat... z tym że raczej nie wcześniej niż jutro, bo na dziś wyczerpałeś już swój limit gadania głupot Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 17 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Jeśli oczekujesz ode mnie jakiejś reakcji na swe wyznanie iż nie odróżniasz kupy od sików to nie wiem...

Jeżeli chcesz rozmawiać o fekaliach, znajdź sobie innego rozmówcę. Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na takim poziomie.


Bimi napisał:
Cytat:
W skrócie procedura wygląda następująco: policja idzie do prokuratury okręgowej z pismem komendanta wojewódzkiego i od ręki dostaje pozwolenie na wmontowanie trojana.

Serio? A masz może gdzieś formularz takiego "pozwolenia na wmontowanie trojana", cobyśmy se zobaczyli jak wygląda?

Gdybyś zadał sobie trochę trudu, znalazłbyś w linkach które podałem, korespondencję (zachowaną na wikileaks) między niemiecką prokuraturą a firmą prywatną w której to składana jest oferta instalacji trojanów w odpowiedzi na zapytanie ofertowe. Podałeś link do serwisu vagla.pl w którym to prawnicy rozmawiają o tym, że taka sytuacja jest możliwa też i u nas. Wysłałem linki do ustawy z której jasno wynika też możliwość stosowania kontroli operacyjnej w Polsce. Też nie czytałeś tego. Wolisz brylować swoją gównianą retoryką zamiast zastanowić się nad tym co czytasz i piszesz.

Może powiesz też, że policja nie ma prawa do instalacji pluskiew czy też użycia mikrofonów kierunkowych tudzież laserowych. A może powiesz, że policja nie ma prawa do zaczepiania w autach nadajników GPS? Jak widać, nie jesteś gotowy na przyjęcie prawdy, co można poznać po Twojej reakcji charakterystycznej dla jajogłowych, którzy dowiadują się o niewygodnych faktach.


Bimi napisał:
Cytat:
Wiesz kto ustala prawo?

Wydaje mi się że wiem, ale myślę, że pytasz mnie nie dlatego że nie wiesz, lecz dlatego że robisz podłoże do opowiedzenia mi swojej wersji prawdy na ten temat... z tym że raczej nie wcześniej niż jutro, bo na dziś wyczerpałeś już swój limit gadania głupot Smile

Prowadzisz ten swój folwark na takich samych zasadach jak i tworzone są media mainstreamu, które nie umożliwiają dyskusji. Zmniejszyłeś mi limit postów, odbierając możliwość wypowiedzi, podobnie jak robią to gospodarze programów publicystycznych w TV. Oni wiedzą z góry jak to wszystko wygląda, myślenie magiczno-życzeniowe nie pozwala im na inną wersję rzeczywistości niż szmery, które słyszą w głowie.

Już widzę, jak świerzbią Ciebie ręce, aby zmniejszyć mi limit postów do 1. Proszę bardzo! Dyskusja na takim poziomie, jaki proponujesz nie jest warta mojego czasu. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 17 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monstrumis napisał:
Bimi napisał:
Jeśli oczekujesz ode mnie jakiejś reakcji na swe wyznanie iż nie odróżniasz kupy od sików to nie wiem...

Jeżeli chcesz rozmawiać o fekaliach, znajdź sobie innego rozmówcę. Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na takim poziomie.

Aaa sorry, faktycznie poniosło mnie, metafory o odchodach nie są na poziomie, jak na kogoś takiego jak ty.
Powinienem był powiedzieć, że nie odróżniasz chuja od pizdy...

monstrumis napisał:
Gdybyś zadał sobie trochę trudu, znalazłbyś w linkach które podałem, korespondencję (zachowaną na wikileaks) między niemiecką prokuraturą a firmą prywatną w której to składana jest oferta instalacji trojanów w odpowiedzi na zapytanie ofertowe. Podałeś link do serwisu vagla.pl w którym to prawnicy rozmawiają o tym, że taka sytuacja jest możliwa też i u nas. Wysłałem linki do ustawy z której jasno wynika też możliwość stosowania kontroli operacyjnej w Polsce. Też nie czytałeś tego. Wolisz brylować swoją gównianą retoryką zamiast zastanowić się nad tym co czytasz i piszesz.

Może powiesz też, że policja nie ma prawa do instalacji pluskiew czy też użycia mikrofonów kierunkowych tudzież laserowych. A może powiesz, że policja nie ma prawa do zaczepiania w autach nadajników GPS? Jak widać, nie jesteś gotowy na przyjęcie prawdy, co można poznać po Twojej reakcji charakterystycznej dla jajogłowych, którzy dowiadują się o niewygodnych faktach.

Ależ niepotrzebnie się produkujesz.
Choćbyś się przy tym posrał i nie wiem jak "zracjonalizował" swoje brednie; wplątał w to Niemców, czy choćby i samego diabła, to prawdy i tak nie zmienisz.
A prawda jest taka, że w Polsce policja nie ma prawa włamywać się ludziom do komputerów. Do domów zresztą tez nie.
Więc nie kłam lepiej tak w zaparte, bo jeszcze nie daj boże zatwardzenia dostaniesz.

Cytat:
Prowadzisz ten swój folwark na takich samych zasadach jak i tworzone są media mainstreamu, które nie umożliwiają dyskusji. Zmniejszyłeś mi limit postów, odbierając możliwość wypowiedzi, podobnie jak robią to gospodarze programów publicystycznych w TV. Oni wiedzą z góry jak to wszystko wygląda, myślenie magiczno-życzeniowe nie pozwala im na inną wersję rzeczywistości niż szmery, które słyszą w głowie.

Różnica między moim folwarkiem a mediami mainstreamu jest taka, że tam każdy kłamie i jeszcze mu za to płacą, gdy tymczasem tutaj nie dość że pracuję za darmo to jeszcze bezlitośnie upierdalam limit za każde jedno kłamstwo jakie tylko wejdzie mi w oczy.

Cytat:
Już widzę, jak świerzbią Ciebie ręce, aby zmniejszyć mi limit postów do 1. Proszę bardzo! Dyskusja na takim poziomie, jaki proponujesz nie jest warta mojego czasu. Laughing

Jeśli chcesz mieć limit 1 to wystarczy poprosić - z tym że wyraziłeś się na tyle niejednoznacznie że nie wiem czy już poprosiłeś, czy jeszcze nie, bo ten wykrzyknik sugeruje sarkazm - że niby żart, tak?
Tak więc jeśli istotnie prosisz mnie żebym ci zmniejszył limit do 1, to musisz to jeszcze raz powiedzieć, bo ja może i jestem bardziej inteligentny do ciebie, ale w myślach to ci niestety nie czytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 17 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
A prawda jest taka, że w Polsce policja nie ma prawa włamywać się ludziom do komputerów.
Więc nie kłam!


Zacytuję jeszcze raz fragment ustawy o policji (Art. 19):
Cytat:
6. Kontrola operacyjna prowadzona jest niejawnie i polega na:
[...]
3) stosowaniu środków technicznych umożliwiających uzyskiwanie w sposób niejawny informacji i dowodów oraz ich utrwalanie, a w szczególności treści rozmów telefonicznych i innych informacji przekazywanych za pomocą sieci telekomunikacyjnych.

Feler polega na tym, że w Polsce opinia publiczna nie zna takiego precedensu i ciągle niejasny jest ten zapis a w szczególności "uzyskiwanie w sposób niejawny informacji i dowodów [...] przekazywanych za pomocą sieci telekomunikacyjnych".

Kraje bardziej rozwinięte technologicznie przećwiczyły taki zapis Ustawy w Trybunale Konstytucyjnym, który orzekł że jest to możliwe w szczególny warunkach i sprecyzowały te warunki. U nas jeszcze jest wolna amerykanka w tej kwestii. Jestem pewien, że wraz z rozwojem internetu przyjdzie czas na debatę także i w Polsce. Pozostaje tylko czekać, to kwestia czasu.

Nie mam zamiaru dyskutować więcej na ten temat, ponieważ nie ja ustalam wykładnię prawa, Ty też jej nie ustalasz. Podaję jedynie sztywne zapisy litery prawa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 17 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem ci już przedwczoraj: to nie moja wina że nie rozumiesz tekstu pisanego.
Ale nie przejmuj się - podobno ponad połowa Polaków na to cierpi Smile

Zobacz ile się naprodukowałeś, aby na koniec nie przytoczyć ani jednego zapisu, ani jednej ustawy na poparcie swojego kłamstwa jakoby policja miała ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!

A powiedz, twoim zdaniem do porywania i gwałcenia ludzi, oraz wciągania koksu nosem "w celach prewencyjnych!" - do tych rzeczy też mają "ustawowe prawo"?
Bo jeśli tak to może czas mi rozważyć karierę policjanta... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 19 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Napisałem ci już przedwczoraj: to nie moja wina że nie rozumiesz tekstu pisanego.
Ale nie przejmuj się - podobno ponad połowa Polaków na to cierpi Smile

Drugi raz tłumaczysz się, że to nie Twoja wina. Zmów dwie zdrowaśki na bezdechu i winy, zaprawdę powiadam Ci, będą odpuszczone.

Bimi napisał:
Zobacz ile się naprodukowałeś, aby na koniec nie przytoczyć ani jednego zapisu, ani jednej ustawy na poparcie swojego kłamstwa jakoby policja miała ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!

Dałem suchą literę prawa, która potrzebuje precedensu aby ktokolwiek mógł dać wykładnię tego zapisu. Czekam na organizacje zajmujące się sprawą, szczególnie na Vagla, Panoptykon, Stowarzyszenia Informatyków Polskich i kilka innych organizacji które biorą udział w posiedzeniach komisji sejmowych.

Bimi napisał:
A powiedz, twoim zdaniem do porywania i gwałcenia ludzi, oraz wciągania koksu nosem "w celach prewencyjnych!" - do tych rzeczy też mają "ustawowe prawo"?
Bo jeśli tak to może czas mi rozważyć karierę policjanta... Smile

Czy zamykanie w areszcie śledczym bez oskarżenia to nie jest porwanie? Czy podsłuch mikrofonem laserowym domowego ogniska, to nie jest gwałcenie prywatności? Czy ja mam mówić dalej o tym?

Dyskusja tutaj, na ten temat i w tym czasie wydaje się śmieszna, ponieważ magiczne sformułowanie (zapisane w ustawie) "w sposób niejawny informacji" zawiera w sobie to o czym nawet największym mądralom się nie śniło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 19 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monstrumis napisał:
Bimi napisał:
Napisałem ci już przedwczoraj: to nie moja wina że nie rozumiesz tekstu pisanego.
Ale nie przejmuj się - podobno ponad połowa Polaków na to cierpi Smile

Drugi raz tłumaczysz się, że to nie Twoja wina. Zmów dwie zdrowaśki na bezdechu i winy, zaprawdę powiadam Ci, będą odpuszczone.

Widzisz - tu najlepszy dowód na to, jak bardzo nie rozumiesz tekstu pisanego. Nawet prosta mowa potoczna ci nie wchodzi, więc nie bierz ty się lepiej chłopie za czytanie i własną interpretację pism urzędowych. Na twoim miejscu zaczął bym raczej od elementarza.

Tłumaczę tobie - nie tłumacze się
Czaisz różnicę?

Cytat:
Dałem suchą literę prawa, która potrzebuje precedensu aby ktokolwiek mógł dać wykładnię tego zapisu. Czekam na organizacje zajmujące się sprawą, szczególnie na Vagla, Panoptykon, Stowarzyszenia Informatyków Polskich i kilku innych organizacji które biorą udział w posiedzeniach komisji sejmowych.

Smile Jasne. Chuj potrzebuje precedensu i organizacji które biorą udział w posiedzeniach komisji sejmowych, żeby było wiadomo, że nie jest cipą... aha, tak se to tłumacz Smile


Cytat:
Czy zamykanie w areszcie śledczym bez oskarżenia to nie jest porwanie?

Nie - chyba, że po tym jak cię najpierw porwali..

Cytat:
Czy podsłuch mikrofonem laserowym domowego ogniska, to nie jest gwałcenie prywatności?

Gwałcenie ogniska - że co? Smile
Technicznie rzecz biorąc podsłuchiwanie jest naruszeniem prywatności, ale nie gwałceniem, niezależnie od rodzaju użytego mikrofonu. Gwałcenie to coś innego - zapytaj o to mamę albo tatę, ja nie będę ci wyjaśniał.

Cytat:
Czy ja mam mówić dalej o tym?

O czym? O gwałceniu ogniska mikrofonem laserowym? A dawaj - chętnie poczytam.

Cytat:
Dyskusja tutaj, na ten temat i w tym czasie wydaje się śmieszna, ponieważ magiczne sformułowanie (zapisane w ustawie) "w sposób niejawny informacji" zawiera w sobie to o czym nawet największym mądralom się nie śniło.

No tobie najwyraźniej coś się na ten temat przyśniło. Z tym że dalej nie mam pierdolonego pojęcia co to właściwie było. I myślę, że ty tez nie bardzo..

Z drugiej strony rozumiem że dla kogoś kto nie kuma tekstu pisanego wyrażenie "w sposób niejawny informacji" może być tożsame z "policja ma ustawowe prawo włamania się do każdego komputera w celach prewencyjnych!"
No bo jeśli się nie kuma żadnego z tych dwóch zdań - to zasadniczo oba się rozumie tak samo.
Więc w sumie wszystko ma sens - tylko nie wiem po co mieszać w to sny, suchą literę prawa, precedensy, Vagla, Panoptykon, Stowarzyszenia Informatyków Polskich i kilka innych organizacji które biorą udział w posiedzeniach komisji sejmowych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 20 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
monstrumis napisał:
Bimi napisał:
Jeśli oczekujesz ode mnie jakiejś reakcji na swe wyznanie iż nie odróżniasz kupy od sików to nie wiem...

Jeżeli chcesz rozmawiać o fekaliach, znajdź sobie innego rozmówcę. Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na takim poziomie.

Aaa sorry, faktycznie poniosło mnie, metafory o odchodach nie są na poziomie, jak na kogoś takiego jak ty.
Powinienem był powiedzieć, że nie odróżniasz chuja od pizdy...

To już ładniej wyraziłeś się, prawie merytorycznie.

Wolałbym jednak abyś stosował porównania bardziej abstrakcyjne w odróżnieniu od kup, sików i innych spraw które znajdują się poniżej pasa, np. Ignoranta do Bardzo Impertynenckiego Miernego Ignoranta.
W tym przypadku też nie widzę różnicy. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 20 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monstrumis napisał:
Bimi napisał:
monstrumis napisał:
Bimi napisał:
Jeśli oczekujesz ode mnie jakiejś reakcji na swe wyznanie iż nie odróżniasz kupy od sików to nie wiem...

Jeżeli chcesz rozmawiać o fekaliach, znajdź sobie innego rozmówcę. Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na takim poziomie.

Aaa sorry, faktycznie poniosło mnie, metafory o odchodach nie są na poziomie, jak na kogoś takiego jak ty.
Powinienem był powiedzieć, że nie odróżniasz chuja od pizdy...

To już ładniej wyraziłeś się, prawie merytorycznie.

Wolałbym jednak abyś stosował porównania bardziej abstrakcyjne w odróżnieniu od kup, sików i innych spraw które znajdują się poniżej pasa, np. Ignoranta do Bardzo Impertynenckiego Miernego Ignoranta.
W tym przypadku też nie widzę różnicy. Very Happy

Nono. Wiesz jest takie powiedzenie, że kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy.
Lub parafrazując na forumową retorykę: jak ktoś nie ma argumentu, ale chciałby się nie zgodzić, to i do kupy się przyjebie.

A poza tym nie wiem po co ty mi mówisz co byś wolał - kolejne mikołajki dopiero za rok, a koncert życzeń to nie ten adres.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monstrumis




Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 20 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
jak ktoś nie ma argumentu, ale chciałby się nie zgodzić, to i do kupy się przyjebie.

Akurat tutaj zgadzam się z Tobą, ktoś kto nie ma argumentów przyjebie się do kupy a nawet i do sików. W dalszej konwersacji taki dyletant używa chujowych argumentów z pizdy wyjętych.

Później to już tylko okładanie się gumowymi chujami w kisielu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 20 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monstrumis napisał:
Później to już tylko okładanie się gumowymi chujami w kisielu.

Serio? Bo przez chwilę odniosłem wrażenie że coś mi tam próbowałeś wyjaśniać...
Hmmm... cóż przynajmniej już wiem jak to jest być okładanym chujem w kisielu. Smile
Całkiem wesoło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:43, 20 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi trojanami, to trochę przesada.
Policja nie ma żadnych praw, policja jest organem wykonawczym.
Ma doprowadzić delikwenta i zbić mu ewentualnie dupę pałą, jeżeli stawia opór.
Oczywiście są oddziały, które prowadzą działania związane z wykryciem np. przemytników, hodowców zioła, itp. Tego typu służby mogą uzyskać zgodę na np. założenie podsłuchu na centrali telefonicznej.
I podsłuchują sobie dany numer telefonu.
Wiem, że takie działania są robione w Polsce.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gdzie najlepiej założyć maila?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile