W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Palestyna i Izrael - konflikt newsy   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 13835
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 09 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O swoje narodowosci juz tu pisalem idac jednak tropem twoich mysli mozna by podejrzewac ciebie o faszyzm alobo fundamentalizm islamski czy tez anarchizm. Najpewneij jednak mozna u Ciebie podejrzewac chorobe psychiczna a przynajmniej zaburzenia poczytalnosci i tendencje do schizofreniiii i zycie w wirtualnym swiecie pelnym teorii spiskowych i wurtualnych wrogów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 09 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O widzę że mamy tutaj lekarza psychiatrii Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 09 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schizofrenia bezobjawowa. Choroba psychiczna, ktora diagnozowano u przeciwników politycznych w ZSRR. Rokowanie złe lub bardzo złe. Zaleca się izolację i elektrowstrząsy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 09 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto, przejrzałeś mnie. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
D.A.S.




Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 36
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki mały problem z netem
_________________
Można okłamać mówiąc samą prawdę…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
D.A.S.




Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 36
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 12 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto 12
szanuje ciebie że masz własną opinie i udzielasz się na forum bo gdy nie występują inne argumenty za/przeciw nie można tego nazwać dyskusją...
oki teraz na temat sądzę iż natknęłeś się na takie stwierdzenie że wojna potrzebuje ofiar..
tylko że ty go nie rozumiesz go do głęmbnię
ofiary muszą być po obu stronach aby nazywali to wojną
tak więc oprawca jeśli nie napotka oporu to nie prowadzi wojny tylko zwykłą napaść
z kolei każdy napadnięty człowiek broni się gdyż taka jest natura ludzka
ale gdy ten opór jest bez skuteczny i konsekwecję jego są straszliwe ludzie popadają w rezygnacje i po tych straszliwych przeżyciach tracą chęć istnienia gdyż uważają że wszystko stracili przestają stawiać opór
więc oficjalnie nie można napadać na cywilów bo to mord a z kolei jeśli atakuje się ich w odwecie jest to dopuszczalne
skoro lud wyniszczony nie chce walczyć to tak jakby kontynując swe działania do puszaczamy się mordu
jeśli taki oprawca wie czego chce i wie że w białych rękawiczkach tego już nie może zrealizować to zależy mu na utrzymaniu konfliktu tudziesz wojny
napewno spotkałeś się z takimi terminami jak dolewać oliwy do ognia
czy też podtrzymywania konfliktu
jak podtrzymać konflikt jeśli druga strona nie wykazuje zainteresowania?
a o tuż można ją sprowokować.
ale z kolei jak żeby nie wyjść na prowokanta ?
najlepsze jest udawanie że to oni nas za atakowali więc my w odwecie mordujemy go na co oni reagują gniewem
ale lepsze od kłamstwa jest imitowany atak więc jak to na wojnie potrzeba ofiar więc dla wielkiej sprawy można poświęcić kilku swojich
i tak możemy dalej dążyć do swojego celu
ale zaraz zaraz jeśli tak rządzili królowie i inni władcy to czemu nie mieli by tak postąpić żydzi???
hmmm... zastanawiające i alogiczne jeśli by tak nie postąpili.
więc czemu uważasz że takie postępowanie jeśli jest krytykowane za próbe mordu niewinnej ludności w białych rękawiczkach, to taka krytyka jest już tam wielką teorią spiskową??? bo co bo mówi się że żydzi zostali nazwani oprawcami no bo ja przeciesz oni są bardzo pokrzywdzeni przez??
historię a co oni mają jakiś monopol na bycie poszkodowanym?
bo co bo to naród wybrany czy co?
przeszłością nie powinno się tłumaczyć "odwetu" za holokaust na niczemu winnych palestyńczykach

dobra tu przerwę swój wywód bo już się rozpisałem...
oczekuje na twoje sugestie dotyczące tej sprawy, chcę poznać twoją logikę jeśli takową się kierujesz a z kolei jeśli tylko powtarzasz zdanie z tłumu w którym teraz stoisz to znów możesz się nie odzywać do mnie
PS. czekam z utęsknieniem
_________________
Można okłamać mówiąc samą prawdę…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szanuje ciebie że masz własną opinie i udzielasz się na forum bo gdy nie występują inne argumenty za/przeciw nie można tego nazwać dyskusją...
oki teraz na temat sądzę iż natknęłeś się na takie stwierdzenie że wojna potrzebuje ofiar..
tylko że ty go nie rozumiesz go do głęmbnię
ofiary muszą być po obu stronach aby nazywali to wojną
tak więc oprawca jeśli nie napotka oporu to nie prowadzi wojny tylko zwykłą napaść
-No coz masz troche racji, pomijajac błedy ortograficzne , kazda agresja jest wojna, napasc to te z pewien rodzaj wojny, w ktorej niekoniecznie beda ofiary jednak kazda ingerencja jednej sily na druga podlega pod pojecie wojny
z kolei każdy napadnięty człowiek broni się gdyż taka jest natura ludzka
ale gdy ten opór jest bez skuteczny i konsekwecję jego są straszliwe ludzie popadają w rezygnacje i po tych straszliwych przeżyciach tracą chęć istnienia gdyż uważają że wszystko stracili przestają stawiać opór
więc oficjalnie nie można napadać na cywilów bo to mord a z kolei jeśli atakuje się ich w odwecie jest to dopuszczalne
-no coz, nie ma sensu porywac sie z motyka na slonce a Ci co niezdaja soebie sprawy ze nie maja szans gina pierwsi, nie rozumiem Cie w stwierdzeniu ze nie mozna oficjalnie napdac na cywilow, kazda wojan przynsi ofiary cywilne niestety, na szcescie obecne wojny nie niosa juz tylu ofiar jak pprzednie 2 wojny swiatowe, tzreba sie jednak liczyc z tym ze ofiar cywilnych bedzie trudno uniknac
skoro lud wyniszczony nie chce walczyć to tak jakby kontynując swe działania do puszaczamy się mordu
jeśli taki oprawca wie czego chce i wie że w białych rękawiczkach tego już nie może zrealizować to zależy mu na utrzymaniu konfliktu tudziesz wojny
napewno spotkałeś się z takimi terminami jak dolewać oliwy do ognia
czy też podtrzymywania konfliktu
-oczywiscie ze sposoby prowadzenia wojny sa rozne i jak pewnei zauwazyles przybieraja one obecnie coraz bardziej nieoficjalne metody a oficjalna agresja militarna czesto jest ostatecznoscia
jak podtrzymać konflikt jeśli druga strona nie wykazuje zainteresowania?
a o tuż można ją sprowokować.
ale z kolei jak żeby nie wyjść na prowokanta ?
najlepsze jest udawanie że to oni nas za atakowali więc my w odwecie mordujemy go na co oni reagują gniewem
-kazdy sposob jest dobry na prowadzenie wojny, kwestia dyskusyjna jest fakt prowadzenia wojny gdy druga strona jest bierna
ale lepsze od kłamstwa jest imitowany atak więc jak to na wojnie potrzeba ofiar więc dla wielkiej sprawy można poświęcić kilku swojich
i tak możemy dalej dążyć do swojego celu
ale zaraz zaraz jeśli tak rządzili królowie i inni władcy to czemu nie mieli by tak postąpić żydzi???
-tutaj sie z toba nie zgadzam, narod zydowski nie zaatakowałby samego siebie zeby toczyc wojne, oni szanuja sie i pomagaja sobie a nie zabijaj nawzajem w imie wyzszych cełow - tutaj wyrazista jest mentalnosc dzialania islamskich fiundamentalistow
hmmm... zastanawiające i alogiczne jeśli by tak nie postąpili.
więc czemu uważasz że takie postępowanie jeśli jest krytykowane za próbe mordu niewinnej ludności w białych rękawiczkach, to taka krytyka jest już tam wielką teorią spiskową??? bo co bo mówi się że żydzi zostali nazwani oprawcami no bo ja przeciesz oni są bardzo pokrzywdzeni przez??
historię a co oni mają jakiś monopol na bycie poszkodowanym?
bo co bo to naród wybrany czy co?
przeszłością nie powinno się tłumaczyć "odwetu" za holokaust na niczemu winnych palestyńczykach
-jesli to co teraz dzieje sie na terenach Palestyny chcesz porownywac do wydarzen czasow 2 wojny swiatowej to naprawde gratuluje radiomaryjnego sposobu myslenia - tak sie troche blizej zaznajomilem z teoriami pseudoprofesora Nowaka i innych ideologow rozglosni pana rydzyka i doszedłem do wniosku ze bardzo czesto pokrywaja sie z twoimi i nnymi prezentowanymi tutaj teoriami spiskowymi. a co do zydow, tym razem sa silniejsi iich pzreciwnikom juz tak latwo nie pojdzie jak 50 lat temu, ja stoje po ich stronie gdyz nawal antysemityzmu coraz silenij obecny w polsce z pewnoscia doprowadzilby do masowej eksterminacji ludzi tego wyznania gdyby bylo ich wielu w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
D.A.S.




Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 36
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 13 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
-No coz masz troche racji, pomijajac błedy ortograficzne , kazda agresja jest wojna, napasc to te z pewien rodzaj wojny, w ktorej niekoniecznie beda ofiary jednak kazda ingerencja jednej sily na druga podlega pod pojecie wojny

a i owszem lecz to jest wojna jednostronna czyli inaczej zwykła napaść i wtedy od razu jest wiadomo kto jest ofiarą a kto oprawcą
i z biegiem lat wiadomo kogo za to obwiniać a gdy zaciera sie widoczną różnice między ofiarą a oprawcą można sprawnie naginać wydarzenia do własnej koncepcji oficjalnej historii
Cytat:
-no coz, nie ma sensu porywac sie z motyka na slonce a Ci co niezdaja soebie sprawy ze nie maja szans gina pierwsi, nie rozumiem Cie w stwierdzeniu ze nie mozna oficjalnie napdac na cywilow, kazda wojan przynsi ofiary cywilne niestety, na szcescie obecne wojny nie niosa juz tylu ofiar jak pprzednie 2 wojny swiatowe, tzreba sie jednak liczyc z tym ze ofiar cywilnych bedzie trudno uniknac

o oficjalność to chodzi o to że powszechnie oficjalnie na wojnie obowiązuje konwencja genewska i dlatego oficjalnie nie można atakować cywili
a tak na prawdę to nikt jej nie chce przestrzegać na wojnie
Cytat:
tutaj sie z toba nie zgadzam, narod zydowski nie zaatakowałby samego siebie zeby toczyc wojne, oni szanuja sie i pomagaja sobie a nie zabijaj nawzajem w imie wyzszych cełow - tutaj wyrazista jest mentalnosc dzialania islamskich fiundamentalistow

ale za atakował niczemu niewinnych cywili palestyńskich
czy to twoim zdaniem zasługuje na pochwałę ?? to czemu nie wielbisz innych znanych historii kryminalistów??
to proste bo powszechnie uważa się ich za kryminalistów ale z kolei jak "izraelczyków" nie potępia się za zabijanie cywili w zamian się potępia krytykę skierowaną na "izrael" ja osobiście nie jestem antysemitą ja jestem tylko przeciw postępowaniu które krzywdzi niewinnych ludzi
tu trzeba zrozumieć komu zależy na wojnie, a jak do tego dojdziesz to zauważysz kto dolewa oliwy do ognia,
spójrzmy na z boku
palestynczycy mają prymitywne uzbrojenie już prawie nie posiadają ziemi
izraelczycy nie mieli wcale ziemi mają już większą część ziemi palestyńskiej dobre uzbrojenie pomoc ze strony usa
więc kto tu się broni a kto atakuje??
twoim zdanie pewnie palestyńczycy bo pewnie są antysemitami
(błąd logiczny jest w tym stwierdzeniu) jeśli udowodnisz że to palestyńczycy chcą wojny to będziesz mógł na mnie mówić że jestem antysemitą ale jeśli to "izraelczycy" atakują to nawet mnie nie po równuj do antysemitów bo ja krytykuję złe postępowanie a nie narodowość jeśli to można tak nazwać bo karzdy może dostać paszport izraela gdy podpisze oświadczenie że kulturowo czuje się izrealczykiem a do tego odsłuży 2 lata w armii izraela.
ok wracając do twojego stewierdzenia że izraelczycy nie za atakowali by samych siebie.
to zastanawia mnie fakt iż czemu wywyższasz ich o innych ludzi??
co ty uważasz że oni nie chorują na choroby psychiczne że nie ma u nich maniaków??
oglądałeś może film "fanatyk" to film z kolei oparty na faktach
opowiada on o życiu młodego żyda w usa który staje się skinem zaczyna prześladować żydów pnie się w górę w organizacji antysemickiej sam organizuje zamach na synagogę. co nie oznacza że nie praktykuje swej religii nawet zabronił przy podkładaniu bomby dotykania tory.
ok to obrazuje że żydzi sami siebie też potrafią atakować
ale jeszcze jedno co do tego filmu
on powiedział coś takiego... że trzeba poznać swojego wroga gdy jego rozległa wiedza na temat żydów zaczeła wzbudzać podejrzenia
dodał jeszcze że największą karą dla żydów było by pokochanie ich gdyż oni przez te prześladowania mówią że są wybrani że muszą cierpieć i chełbią się tym i z łatwością dostają wszystko co chcą ze względu na współczucie
podkreślam to nie moje słowa ale doskonale obrazują sytuację rzeczywistą.
Cytat:
-jesli to co teraz dzieje sie na terenach Palestyny chcesz porownywac do wydarzen czasow 2 wojny swiatowej to naprawde gratuluje radiomaryjnego sposobu myslenia - tak sie troche blizej zaznajomilem z teoriami pseudoprofesora Nowaka i innych ideologow rozglosni pana rydzyka i doszedłem do wniosku ze bardzo czesto pokrywaja sie z twoimi i nnymi prezentowanymi tutaj teoriami spiskowymi. a co do zydow, tym razem sa silniejsi iich pzreciwnikom juz tak latwo nie pojdzie jak 50 lat temu, ja stoje po ich stronie gdyz nawal antysemityzmu coraz silenij obecny w polsce z pewnoscia doprowadzilby do masowej eksterminacji ludzi tego wyznania gdyby bylo ich wielu w Polsce.

widzisz nie zrozumiałeś mojej intencji gdyż ja kpiłem sobie z tego poglądu ludzie są ludzmi i nic nie może nikogo usprawiedliwiać jeśli postępuje źle a co do radia to nie słucham i nie zamierzam a nawet nie chce mi się w tym mieszać twój problem że nie odróżniasz antysemityzmu od krytyki,
ja krytykuje a nie nienawidzę żydów. rozumiem czemu jesteś przeciw antysemityzmu ja też tego nie popieram ale z jednej skrajności nie można popadać w drugą ty zajełeś swoje stanowisko gdy dowiedziałeś się że żydów sie prześladuje zamiast spojrzeć że w konflikcie Izrael Palestyna to izrael sieję terror.
żydzi żyją praktycznie na całym świecie do tego z przyzwoleniem świata zajeli ziemię palestyny. a palestyńczyków pozostała już tylko garstka
czy to przypadkiem nie wygląda jak eksterminacja rozciągnięta troszkę w czasie. jeśli wyniszczanie żydów podczas 2 wojny światowej było żłe to czemu wyniszczanie narodowości palestyńczyków teraz mamy pochwalać i nazywać dobrem i naprawianiem świata???
przecież takie same załorzenia miał hitler głosił twożenie lepszego świata kosztem żydów a teraz na ironie żydzi postępują podobnie.
_________________
Można okłamać mówiąc samą prawdę…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:37, 14 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Toba po czesci, oczywiscie w tym konflikcie nie ma taakujacego i ofiary i nadal beda tam ginac ludzie. Zastanawia mnie tylko co by sie stalo gdyby palestynczycy powiedzmy przez rok ne iodpalali rakiet i nie podkladali bomb? Czy nadal istanialby tam konflikt czy tez moglyby rozpoczac sie rozmowy pokojowe. czemu fatah zgodzil sie na rozmowy w sprawei niepodleglej Palestyny z Izraelem a hamas tego nie poparł? czemu fatah uznał istnienei panstwa izrael a hamas tego nie zrobil? Bo hamasowi zalezy na trwaniu tego konfliktu gdyz inaczej straciliby poparcie społeczne i wpływy. wola dalej głosic podobnie jak prezydent Iranu wymazanie Izraela z mapy swiata. Czemu wymagasz od Izraela by wstrzymal sie od atakwo nie zauwazajc ze po drugiej stronie nigdy nie bylo i nadal nei ma dobrej woli do rozmow? Idac twoim tokiem myslenai gdyby izrael tak bardzo chcial przejac terytoria palestynskie to po cholerewycofywal sie ze strefy gazy i zachodniego brzegu Jordany po zakonczeniu wojny szesciodniowej?Swoja droga gdyby Izrael przegral wtedy ta woje teraz nie byloby go na mapie swiata - a gdzie byli by zydzi, no gdzie? wrocili by do Polski i dopiero byscie krzyczeli. niech maja te swoje male panstewko i niech sobie tam zyja a nakazdy atak czy to militarny czy terrorystyczny niech odpowiadaja tym samym, tam nie nadstawia drugiego policzka bo gdyby to robili juz dawno by ich nie bylo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
D.A.S.




Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 36
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki za małą zwłokę
co takiego biegu wydarzeń to jest nie możliwe gdyż występowały by akcje ciche mające na celu prowokowanie przeciwnika.
Cytat:
Nie ma znaczenia czy wojna jest prawdziwa. Zwycięstwo nie jest możliwe. Wojnę prowadzi się nie po to aby ją wygrać, ale po to aby nieustannie trwała.
Orwell
widzisz tu trzeba popatrzeć z dystansu kto tą wojnę prowadzi a nie kto ginie i kto zabija
początek konfliktu leży u podstaw powstania izraela
czyli usa, zyjoniści, i ogóle przyzwolenie europy
ale korzystają na tyn usa i zyjoniści
dla ciekawości trzeba wiedzieć że tzw gwiazda dawidowa to mit gdyż takowa nie istniała w kulturze tych żydów na podstawie których oficjalnie powstał owy kraj
ta gwiazda to gwiazda zyjonistów którzy o dziwo mają poglądy na świat podobne do AH gdyż uważają że są narodem wybranym i oficjalnie mówią o swojej wyższości nad innymi ludzmi
stąd też powstawały poltki o prawdopodobnym pochodzeniu AH jakoby był żydem
nie twierdze że był zyjonistą ale miał dokładne schematyczne postrzeganie świata jakoby był jakiś naród wyższy od innych.
stąd o dziwo mówi się o że palestyne spotyka analogicznie holokałst
który to prawdo podobnie zapoczątkowali zyjoniści na żydach a kontynuja ich rękami na palestyńczykach
co z koleji nie usprawiedliwia ich czynąw jakoby byli tylko narzędziem ale sami mogli by nie postępować w ten sposób
a zyjoniści prawdo podobnie chcą dostać ziemię w całości a więc muszą pozbyć się palestyńczyków doszczętnie aby nikt w przyszłości nie domagał się sprawiedliwości rozpoczynając na nowo konflikt już w unormowanym izraelu.
tak więc wojna 6 dniowa nie mogła się skączyć pogromem ludności cywilnej a żeby nie narożac swojich cywilów trzeba było pilnować aby palestyńczycy nie przemieszali się z izraelczykami.
dlatego się wycofali. dziwne ale niestety logiczne....
a wymagam tego od izraela bo to oni wkroczyli na nie swoje ziemie.
A MIESZKAć MOIN ZDANIEM MOGą WSZEDZIE BYLE BY NIE ZABIJALI NIE KRADLI nie napadali na innych, a w palestynie to jako imigranci mogli by żyć. a do tej pory to żyli na całym świecie i jakoś nie przeszkadzało
tolerancja nie polega na dzieleniu ludzi na pod grupy i je akceptowaniu ale na takim samym zachowaniu między nimi płynności i nie zwracając uwagi na pochodzenie, obiektywnym ocenom ich zachowania.
a co do podziału w palestynie na zwolenników walki i przeciwników to to wynika z psychologi zachowania człowieka tzn zawsze znajdzie się grupa ludzi napadniętych która tzw nie chce puścić tego płazem, a inni chcą czuć się bezpiecznie i nie mieszać w jaki kolwiek konflikt.
_________________
Można okłamać mówiąc samą prawdę…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 16 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten wątek zamienił się w duel: D.A.S. vs Tiesto12

;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dvinn




Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 16 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źródło: bankier

Cytat:
Nasilają się walki między Izraelem i palestyńskim Hamasem w Strefie Gazy. Przed południem, bojówkarze Hamasu zabili trzech żołnierzy. W odwecie, izraelskie helikoptery ostrzelały pozycje palestyńskie, zabijając co najmniej dziesięciu uzbrojonych Palestyńczyków.


Hamas, chcąc złagodzić krytykę międzynarodową pod swoim adresem, ograniczył ataki rakietowe na cywilne osiedla izraelskie na obrzeżach Strefy Gazy. Jednocześnie, w ramach nowej taktyki, hamasowcy nasilili ataki na patrole wojskowe w tych rejonach.

Rosnącemu napięciu na pograniczu ze Strefą Gazy towarzyszy zwiększone pogotowie antyterrorystyczne w centralnym Izraelu. Rośnie obawa, przed samobójczymi zamachami przed nadchodzacymi świetami Pesach. Z podobnych przyczyn władze izraelskie wezwały obywateli, aby zrezygnowali ze światecznych wyjazdów na egipski półwysep Synaj, gdzie poza Hamasem istnieje także zagrożenie w ze strony bojówek al-Kaidy.


znowu Izrael na plusie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 16 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dvinn napisał:
znowu Izrael na plusie

bez przesady.
to tak jakby mówić że polska jest na plusie w wojnie z chinami bo w ostatniej potyczce znowu zginęło 5 polaków i 10 chińczyków...

w porównaniu do izraela muzułmanie mają nieograniczone zasoby ludzkie.
żydzi jak polacy - nie lubią się rozmnażać by przeznaczać swoje dzieci na mięso armatnie. już wolą wyjechać do europy, lub usa...
palestyńczycy nie mają dokąd jechać, a rozmnażają się tak czy owak - taka kultura. moim zdaniem każda potyczka z ofiarami po obu stronach działa bardziej na niekorzyść izraela niż palestyny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dvinn




Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi napisał:
Cytat:
moim zdaniem każda potyczka z ofiarami po obu stronach działa bardziej na niekorzyść izraela niż palestyny


Teoretycznie mogę się zgodzić, bo nawet autorom niusów nie chce sie doszukiwać dokładnej liczby ofiar po stronie arabskiej Smile , ale z tym że to Palestyna wychodzi na plus to będe polemizował. Każdy atak Palestyńczyków kończy się odwetem i nie polega on wyłącznie na zabiciu paru arabów, ale bardzo często na kolejnym "spalonym gospodarstwie w którym ukrywali się terroryści", zniszczonym moście itd. To nie Izraelczycy są w odwrocie, ale ludność Palestyńska.Ponadto konflikt spowodował, że mnóstwo Palestyńczyków uciekło do sąsiadującego Egiptu, To nie Żydzi oddają ziemię Arabom, lecz w drugą stronę.

Chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie podziału etnicznego w długim okresie czasu, ale coś nie mogę załadować danych z tej strony.
strona urzędu statystycznego Izraela

P.S. Tak jak sobie popatrzyłem na tego wklejonego niusa i zaraz pod spodem na jakże wyczerpujący komentarz to rzeczywiście aż trudno się nie przyczepić Laughing Laughing Laughing

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




http://www.reuters.com/article/topNews/i.....me=topNews


Zginął kamerzysta agencji Reuters, oznakowane auto.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Uy5F1O7WaRU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 17 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie pierwszy raz. Ile to razy Izrael ostrzelał ciężarówki z pomocą humanitarną albo ambulanse. Też są przecież oznakowane. Gdyby istniała sprawiedliwość na tym świecie już dawno by zrobiono rządowi Izraela z dupy jesień średniowiecza. Laughing
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:51, 18 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamiętacie Jamesa Millera? No to to nawet zostało udokumentowane.
http://video.google.com/videoplay?docid=6285051748819867080
http://video.google.com/videoplay?docid=2752846334660051958
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAP 21.03.2009

Modna koszulka: "Jeden strzał - dwóch zabitych"


O modzie w wojsku izraelskim na koszulki z antypalestyńskimi nadrukami, nawiązującymi do ostatniej ofensywy w Strefie Gazy - informuje na swojej stronie internetowej izraelski dziennik "Haarec". "Jeden strzał - dwóch zabitych" - to jeden z najczęściej zamawianych podpisów pod zdjęciami na koszulkach.

Powołując się na źródła związane z pracownią "Adiv" w Tel Awiwie, gazeta informuje o dużym i stałym zapotrzebowaniu na nadruki o wspomnianej tematyce.

Wśród tych, które cieszą się największym powodzeniem, są martwe dzieci, matki płaczące na grobach swych synów i meczety zrujnowane przez bomby.

"Haarec" cytuje wypowiedź żołnierza z elitarnej brygady piechoty Givati, który twierdzi, że oficerowie niekiedy korzystają z prawa zatwierdzania nadruków na koszulkach, ale nie zawsze kontrolują wybierane inskrypcje i wizerunki.

Moda opisana przez gazetę to drugi skandal, w jaki zamieszane jest wojsko izraelskie, odkąd w czwartek prasa opublikowała wyznania żołnierzy, którzy mówili, że zabijali cywilów i dokonywali w Gazie aktów wandalizmu.

Po ukazaniu się tych wypowiedzi armia izraelska wdrożyła oficjalne śledztwo.

Podczas grudniowo-styczniowej operacji wojsk izraelskich w Strefie Gazy zginęło ok. 1400 Palestyńczyków i 13 Izraelczyków.

http://viva-palestyna.pl/news/news.php?news=vivanews/2009/03/0110042.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 13 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za: http://wiadomosci.onet.pl/2024911,12,1,1,,item.html
,,HRW: zginęli mimo białych flag
Izraelscy żołnierze podczas ofensywy w Strefie Gazy na przełomie roku zabili jedenastu palestyńskich cywilów, nie oglądając się na to, że dawali oni znaki białymi flagami - twierdzi organizacja praw człowieka Human Rights Watch (HRW) w opublikowanym dzisiaj raporcie.
Według raportu liczącego 63 strony i sporządzonego na podstawie zeznań świadków, ekspertyz medycznych i balistycznych, w siedmiu odrębnych przypadkach izraelscy żołnierze pozbawili życia 11 cywilów, w tym pięć kobiet i czworo dzieci, mimo iż powiewali oni białymi płachtami i białymi koszulkami.


Osiem innych osób zostało rannych w podobnej sytuacji.

Autorzy raportu podkreślają, że wśród cywilów, do których wojsko otwierało ogień, nie było bojowników palestyńskich; cywile ci nie służyli również jako "żywe tarcze".

Zaapelowano do izraelskich sił zbrojnych o wszczęcie dochodzenia w tej sprawie.

- W najlepszym przypadku - czytamy w konkluzji raportu - izraelscy żołnierze nie zastosowali niezbędnych środków ostrożności, aby odróżnić, nim otwarli ogień, cywilów od bojowników.

- W najgorszym zaś - umyślnie zaatakowali cywilów i powinni odpowiadać za zbrodnie wojenne - dodaje raport.

Armia izraelska wszczęła dotąd 14 dochodzeń przeciwko wojskowym podejrzanym o popełnienie podczas ofensywy w Gazie zbrodni wojennych.

Jest to szósty raport HRW dotyczący operacji w Strefie Gazy. Pięć dotyczyło złamania przez armię Izraela międzynarodowego prawa wojennego.

Jeden z raportów, piąty w kolejności, kwalifikował jako "zbrodnie wojenną" wystrzeliwanie przez palestyński Hamas ze Strefy Gazy rakiet przeciwko cywilnej ludności izraelskiej.

Według danych palestyńskich służb medycznych w czasie ostatniej ofensywy w Strefie Gazy zabitych zostało 1 400 Palestyńczyków, a 5 000 odniosło rany.,,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 14 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto ma gwiazdę Dawida,ten ma władzę jak widać...

http://www.tvn24.pl/0,1623883,0,1,izrael.....omosc.html

Cytat:

08:00, 14.10.2009 /PAP
Izraelczycy wsadzają bez procesu
OBROŃCY PRAW CZŁOWIEK ALARMUJĄ

W izraelskich więzieniach przebywa bez wyroku kilkuset Palestyńczyków, alarmują organizacje broniące praw człowieka. Ich zdaniem stanowi to "pogwałcenie prawa międzynarodowego"
Według izraelskich organizacji B'Tselem i Hamoked, na proces w więzieniach czeka 335 Palestyńczyków, w tym trzy kobiety. Jedna osoba pozbawiona jest wolności bez wyroku sądowego od blisko pięciu lat, a 28 innych - od dwóch do czterech lat.


B'Tselem i Hamoked twierdzą
w związku z tym, że stosowanie przez izraelskie władze na dużą skalę aresztowań wśród Palestyńczyków narusza prawo międzynarodowe. Sytuacja jednak i tak uległa poprawie.

Obrońcy praw człowieka twierdzą bowiem, że jeszcze w lutym 2009 roku w izraelskich więzieniach osadzonych było aż 548 Palestyńczyków bez procesu sądowego. W sumie w więzieniach w Izraelu
przebywa 8 tys. Palestyńczyków za antyizraelską działalność, przynależność do nielegalnych organizacji i udział w zamachach.

Misja Mitchella

Tymczasem świat cały czas stara się wynegocjować pokój między Izraelczykami a Palestyńczykami. Bez większego skutku. Postępów nie przyniosło również ostatnie, niedzielne, spotkanie amerykańskiego wysłannika na Bliski Wschód z izraelskim premierem.

Po spotkaniu z Georgem Mitchellem - który tydzień wcześniej rozmawiał z z prezydentem Palestyńczyków Mahmudem Abbasem - kancelaria premiera Benjamina Netanjahu wydała tylko, jak informuje Associated Press,lakoniczne oświadczenie.

Napisano w nim, że Netanjahu i minister obrony Ehud Barak spotkali się z George'em Mitchellem, by "kontynuować rozmowy na rzecz procesu pokojowego".

Obama oczekuje wyników

Prezydent USA Barack Obama, świeżo uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla oznajmił, że do połowy października spodziewa się raportu sekretarz stanu Hillary Clinton na temat starań Mitchella o wznowienie zawieszonych od grudnia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 06:58, 29 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izrael ponownie wkracza na terytorium libańskie.

Już drugi raz w tym tygodniu patrol wojska izraelskiego próbował złapać jednego pastora libańskiego i w wyniku tego naruszył granicę w mieście Shebba.
(...)
Liban tylko w roku 2015 był ofiarą 1168 pogwałceń terytorium ze strony Izraela.


http://www.telesurtv.net/news/Israel-vio.....-0057.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 10 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oficjalnie większość krajów arabskich nazywa państwo Izrael bytem syjonistycznym i nie uznaje jego istnienia na ziemiach, które ich zdaniem powinny należeć do niepodległego państwa palestyńskiego. Arabia Saudyjska nie jest tu wyjątkiem (jako jedyne Izrael uznają
Egipt i Jordania). Urzędowa nienawiść, stanowiąca istotną część
państwowej propagandy, to jednak co innego, niż sojusze zawierane z
dala od oczu opinii publicznej. Jak ujawnił deputowany do Knesetu
Izaak Herzog, na podstawie ujawnionych w bieżącym roku dokumentów
(tzw. Panama Papers), jednym z dobroczyńców obecnego premiera Izraela
Beniamina Netanjahu podczas jego ostatniej kampanii wyborczej był…
król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz
.


http://strajk.eu/krol-arabii-saudyjskiej-sponsorem-premiera-izraela/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:00, 10 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The far-right Israeli education minister also said last week that Israelis must “give their lives” to make the West Bank and Gaza part of Israel.
The Israeli soldier facing a military trial for executing a Palestinian man while he was lying on the ground bleeding should “not spend a single day behind bars” and should be pardoned by the government, Naftali Bennett, the Israeli education minister and head of the far-right nationalist Jewish Home party, said Sunday.


http://www.telesurtv.net/english/news/Is.....-0013.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 11 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

In Latest Media Attack, Israel Shoots Palestinian AP Reporter



The reporter was covering an arrest raid by Israeli forces in the village Sunday when residents began protesting against the troops, throwing stones at them. The Israelis quickly responded with tear gas and rubber bullets.

As he was covering the clashes, Mohammed said one of the Israelis cursed him and ordered him to leave, AP reported. He added that as he turned around, he was shot at close range with a rubber-coated steel bullet in his shoulder, a part of his back not covered by his ‘Press’ protective vest.


http://www.telesurtv.net/english/news/In.....-0016.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:39, 31 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clinton Suggested Rigging Palestine Election

Unhappy with the election result, Clinton suggested that the U.S. should have used their power to help its preferred party.
Newly released audio has revealed that the Democratic presidential nominee Hillary Clinton lamented the United States's failure to rig the 2006 Palestinian election which saw the Hamas party claim a landslide victory over the Western-backed, and more moderate, Fatah.

The recording is from September of that same year, while Clinton was a U.S. senator representing the state of New York, and is from a meeting with the Jewish Press. Of the January election, she says that the U.S. “should have made sure that we did something to determine who was going to win.”


Hamas emerged that year as an electoral juggernaut, winning 74 of 132 seats and 44.45 percent of the vote, compared to Fatah's 45 seats and 41.43 percent of the vote. While the election was deemed free-and-fair by all observers, Hamas continues to be categorized by the U.S State Department as an official terrorist organization.


http://www.telesurtv.net/english/news/Cl.....-0002.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Palestyna i Izrael - konflikt newsy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile