W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Chiny vs USA - Wojna Imperiów  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5456
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy sądzisz, że USA ma jakiekolwiek szanse w wojnie ekonomicznej/konwencjonalnej z Chinami?
Czy kiedykolwiek nie będą mieli?
0%
 0%  [ 0 ]
Tylko jeśli rozpoczną konflikt militarny w ciągu najbliższych lat
50%
 50%  [ 4 ]
Chińczycy wkrótce w całości zdominują światową gospodarkę i wszyscy będą pracować za miskę ryżu
12%
 12%  [ 1 ]
Chiny się rozpadną/stracą potęgę
12%
 12%  [ 1 ]
Stanie się zupełnie coś innego
25%
 25%  [ 2 ]
Europa for the win!
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Ultrared




Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 29 Wrz '12   Temat postu: Chiny vs USA - Wojna Imperiów Odpowiedz z cytatem

Oto stary materiał o zimnej wojnie USA oraz Chin (40% PKB temu):
http://www.youtube.com/watch?v=jg4m3ABbzWQ

Polecam także:
http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ultrared




Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 01 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RT:
www.youtube.com/watch?v=SyjtqWoDUl0

A także coś o dolarze i tym, co może go zastąpić (poruszana także kwestia nowej światowej waluty której wszyscy się bo.....domagamy):
(kwiecień 2012)
www.youtube.com/watch?v=wYgxjmIjOi0[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 30 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że coś się zaczyna dziać nie tylko w strefie ekonomicznej:
Cytat:

Zrobimy wszystko, co się da, by uświadomić Amerykanom, że nasz kraj jest obiektem ciągłych cyberataków, w wyniku których tracimy pracę i kradzione są nam miliardy dolarów – oświadczył Dutch Ruppersberger z komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów.


Cytat:
Barack Obama podpisał ustawę, która ogranicza możliwość zakupu technologii informatycznych od przedsiębiorstw związanych z rządem Chin. Decyzja amerykańskiego prezydenta to odwet za atak hakerski na 115 instytucji w Stanach Zjednoczonych, jaki chińscy hakerzy przeprowadzili miesiąc temu.


Cytat:
Amerykanie ustalili, że za cyberatakiem, do którego doszło miesiąc temu, stoją hakerzy pracujący dla chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Rzecznik Pentagonu George Little powiedział wtedy wprost, że "Stany Zjednoczone padły ofiarą cyber-ataków ze strony różnych państw", zaznaczając, że największe zagrożenie płynie obecnie z Chin.


źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie.....omosc.html
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:30, 30 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medialna papka. Obydwa kraje są zbyt mocno powiązane gospodarczo. Klient nie rzuci się na swojego chlebodawcę z nożem und genauso pracodawca nie zrzuci bomb na swego konsumenta. Cyber ataki - cyberterroryzm i wzorowanie się na chińskim modelu internetu wchodzi tu w grę. (myślcie trochę)
W ewentualnym starciu Chiny poza przewagą liczebną zdolną podeptać Europkę mogli by possać - argumentów technologicznych poszukajcie sobie w moich innych tematach.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:04, 21 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
USA vs China (2016)

17.11.2016

How would a war between these two superpowers go? Whose navy and air force has the upper hand? Would it turn into a ground war? Watch to find out!
https://www.youtube.com/watch?v=J3VqF2dXje0
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 27 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
U.S. Navy gotowa do ataku na Chiny 27.07.2017

Fot. LSIS Helen Frank / Department of Defence, Australia / Commonwealth of Australia

Adm. Scott Swift, dowódca amerykańskiej Floty Pacyfiku oświadczył, że przeprowadziłby atak nuklearny na Chiny, gdyby taki rozkaz wydał mu prezydent Donald Trump. Przestrzegł też armię przed wypowiadaniem posłuszeństwa zwierzchnikowi sił zbrojnych.

Swift wypowiedział się na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa na Australijskim Uniwersytecie Narodowym po największych wspólnych amerykańsko-australijskich manewrach u wybrzeży Australii. Podczas ćwiczeń u północno-wschodnich wybrzeży Australii został wykryty chiński okręt szpiegowski.

Spytany przez obecnego na sali wykładowcę, czy dokonałby ataku nuklearnego na Chiny w przyszłym tygodniu, gdyby Trump wydał taki rozkaz, Swift odparł: "Odpowiedź brzmi: tak".

Każdy członek amerykańskiej armii przysięgał, że będzie posłuszny prezydentowi jako zwierzchnikowi sił zbrojnych - podkreślił admirał. "To jest podstawa amerykańskiej demokracji. I za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z armią, która odsuwa się od założeń oraz (wypowiada) posłuszeństwo wobec cywilnej kontroli, to mamy poważny problem" - zaznaczył.

Czytaj także: Australijski pomysł na sektor zbrojeniowy. Rusza narodowe centrum synergii

W odbywających się co dwa lata amerykańsko-australijskich manewrach Talisman Saber bierze udział 36 okrętów, w tym lotniskowiec USS Ronald Reagan, 220 samolotów i 33 tys. żołnierzy. W ćwiczeniach biorą udział również siły Nowej Zelandii.

Podczas manewrów wykryto pomocniczy okręt rozpoznawczy typu 815 klasy Diongdao, należący do Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Okręt nie wpłynął na australijskie wody terytorialne, ale znajdował się w granicach australijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej na Morzu Koralowym.

Rosnąca obecność militarna Chin, szczególnie na Morzu Południowochińskim, przyczyniła się do zaostrzenia napięć w regionie i ściągnęła na władze w Pekinie krytykę USA i Australii. Obok Chin także Brunei, Malezja, Filipiny, Wietnam i Tajwan zgłaszają roszczenia terytorialne na Morzu Południowochińskim. Rocznie przez ten akwen transportowane są towary warte łącznie ok. 5 bilionów dolarów.
http://www.defence24.pl/app.php/636015,us-navy-gotowa-do-ataku-na-chiny
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:31, 27 Mar '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec petrodolara , ( prawdziwy ) początek końca USA .

Cytat:
26 marca 2018 roku, a więc dziś, jest dniem historycznym, w którym świat przestaje być zmuszonym do nabycia dolara, by kupić ropę naftową. Zatrząśnie to nie tylko rynkiem ropy na świecie i cenami surowca, ale sprawi, że rząd chiński będzie miał większe wpływy na kształtowanie cen na rynkach azjatyckich, oraz na samego dolara.


Dzisiejsza data na wprowadzenie nowych kontraktów na ropę została ogłoszona w Pekinie przez Czanga Depenga z Chińskiej Komisji Regulacyjnej do spraw papierów wartościowych, która prowadzi nadzór nad emisją, handlem i rozliczaniem kontraktów Futures.
Największymi importerami ropy naftowej są Unia Europejska, która importuje 11,5 miliona baryłek dziennie, Chiny 8,5 miliona baryłek dziennie, Stany Zjednoczone 8 milionów baryłek dziennie i Indie 5 milionów baryłek dziennie. Jak widać, rynek azjatycki stanowi lwią część globalnego popytu na ropę.

Dotychczas ropę naftową można było kupić za pomocą dwóch kontraktów terminowych West Texas Intermediate, czyli WTI, które sprzedawane były na giełdzie w Nowym Jorku na Manhatanie przez CME Group, oraz Brent oferowane na giełdzie w Londyńskim City. Zmuszało to wszystkich uczestników rynku, a więc producentów ropy i jej nabywców, do handlu ropą na owych giełdach, akceptowaniu wpływów pośredników na ropę oraz waluty preferowanej, czyli dolara.

Produkcja ropy naftowej ma miejsce głównie na kontynencie azjatyckim. Rosja, Chiny, Arabia Saudyjska, Irak, Iran, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Kazachstan, Azerbejdżan itd. To wszystko azjatyckie kraje, główni producenci podaży światowej ropy.


Ropa naftowa stanowi podstawowy składnik asfaltów, w przemyśle samochodowym używana jest do produkcji ogumienia, jest wykorzystywana w przemyśle nowych technologii do produkcji plastików, w przemyśle farmaceutycznym do wyrabiania leków, środków antykoncepcyjnych, rękawic, jest podstawą rynku paliwowego, napędza statki, samochody, samoloty, maszyny rolnicze, pociągi i tramwaje, służy też w przemyśle energetycznym jako paliwo do wytwarzania prądu.
Skala ważności ropy naftowej jako surowca, wielkość jej zużycia oraz fakt, że bez niej nie może funkcjonować praktycznie żadna nowoczesna gałąź przemysłu, oraz że do wczoraj sprzedawana była tylko w kontraktach dolarowych, sprawiał, że istniał "petrodolar".

Na cenę waluty wpływa liczba pieniądza w obiegu, podaż walut obcych, popyt na walutę rodzimą, różnice między stopami procentowymi a inflacją, reglamentacja walutowa (ograniczenie handlu innymi walutami), stan gospodarki krajowej oraz stan gospodarek partnerów.


Amerykańska gospodarka leży. Głównie miasto, stolica amerykańskiego przemysłu, Detroit, zbankrutowało, w jego ślady poszły następne miasta, hrabstwa i stany. San Bernardino, Stockton, Harrisburg, Puerto Rico, Jefferson County, Boids County itd. To tylko przykłady amerykańskiego rozkładu. Stopy procentowe w USA były praktycznie zerowe, kredyt stanowił stymulację rodzinnej gospodarki i przemysłu, taka nieskrępowana kreacja pieniądza sprawiała, że liczba dolara w obiegu rosła niebotycznie, banki udzielały kredytów i w ogóle nie były zobligowane do posiadania depozytów zabezpieczających roszczenia wypłat właścicieli kont bankowych osób prawnych i fizycznych. Istniała reglamentacja na waluty obce, a to świat musiał kupować dolara, by nabyć ropę — podstawowy składnik nowoczesnej gospodarki. Wymuszało to nie tylko na wszystkich uczestnikach rynku zakup dolara, ale i posiadanie jego rezerw na przyzwoitym poziomie, aby zawsze móc się w ten podstawowy składnik zaopatrzyć i brać udział w handlu na światowych rynkach. Skala amerykańskiego długu znacząco przewyższa możliwości gospodarcze tego kraju oraz rezerwy w złocie. Wszystko to sprawia, że uczestnicy rynku we własnym interesie gospodarczym byli zainteresowani odejściem od dolara, którego od wartości makulatury dzielił tylko "petrodolar", czyli powiązanie z handlem ropą.

Decyzja Chin o powołaniu kontraktów na ropę w juanach na Szanghajskiej Międzynarodowej Giełdzie Surowców Energetycznych (Shanghai International Energy Exchange (INE)) osłabia ostatni i kluczowy czynnik wartości i siły nabywczej dolara amerykańskiego, czyli powiązanie go z ropą.
Od dziś zaczyna się koniec dolara. Zmaleje popyt, stopnieją i rezerwy dolarowe. Upadnie ostatni czynnik amerykańskiego dobrobytu, sztucznie wysoka siła nabywcza jego waluty.
https://pl.sputniknews.com/blogs/2018032.....n-sputnik/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 27 Mar '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to znaczy w sondażu: "Europa for the win!"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:06, 22 Kwi '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Australijsko-chiński incydent na Morzu Południowochińskim 20.04.2018

Australijskie media poinformowały dziś o incydencie na Morzu Południowochińskim. W niedzielę jednostki chińskiej marynarki wojennej miały tam "rzucić wyzwanie" okrętom australijskim, udającym się z wizytą do Wietnamu.

Premier Australii Malcolm Turnbull, przebywający obecnie w Londynie na szczycie prezydentów i premierów państw Wspólnoty Narodów (Commonwealth) podkreślił, że jego kraj ma pełne prawo do żeglugi na Morzu Południowochińskim. Nie nawiązał bezpośrednio do niedzielnego zajścia.

Chińskie ministerstwo obrony wydało oświadczenie, w którym przyznano, że doszło tam do spotkania chińskich i australijskich okrętów. Podkreślono, że załogi chińskich jednostek "użyły profesjonalnego języka komunikując się ze stroną australijską, działały zgodnie z prawem i regulacjami, profesjonalnie i bezpiecznie".

Szczegóły incydentu z udziałem dwóch australijskich fregat nie są znane. Neil James, szef australijskiego think tanku Australian Defence Asociation zajmującego się polityką bezpieczeństwa, powiedział, że zwykle "pierwszym aspektem takiego wyzwania" jest ostrzeżenie przez radio, że Australijczycy są na chińskich wodach terytorialnych i żądanie identyfikacji. Australijczycy odpowiedzieliby na to, że znajdują się na wodach międzynarodowych. Później mogłoby dojść do eskalacji napięcia.

Do incydentu doszło w czasie, kiedy chińska marynarka wojenna prowadziła w tym rejonie Morza Południowochińskiego duże ćwiczenia.

Pekin rości sobie prawa do prawie całego akwenu Morza Południowochińskiego, przez który przebiegają kluczowe dla międzynarodowego handlu trasy transportowe. Chiny budują na spornym obszarze, do którego roszczenia zgłaszają także Filipiny, Wietnam, Tajwan, Brunei i Malezja, sztuczne wyspy i instalacje wojskowe, które według USA mogą zagrozić swobodzie żeglugi.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/austral.....osci_viasg
______________________________________________________________________________________________________________________________________________
ZTE reaguje na sankcje ze strony USA. "To nie do zaakceptowania". Firma zapowiada niezależne śledztwo
Sebastian Górski
20.04.2018 17:42

Przedstawiciele chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego skomentowali blokadę nałożoną na nich w ostatnich dniach przez amerykański Departament Handlu. W ich opinii sankcje są wysoce niesprawiedliwie, a firma nie może ich zaakceptować.

W oficjalnym oświadczeniu ZTE czytamy, że wprowadzone przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych sankcje mogą zagrozić nie tylko kondycji samej firmy. Narażą również na szwank współpracujących z nią partnerów, w tym także amerykańskich dostawców (tu mowa między innymi o Qualcommie, jednym z największych na rynku producentów procesorów dla urządzeń mobilnych).

Jak donoszą chińskie media, pełniący obowiązki prezesa ZTE Yin Yimin, podczas piątkowej konferencji prasowej opowiadał o tym, jak amerykańskie sankcje wpędziły zarządzaną przez niego firmę w stan szoku.

Wyolbrzymiając problem bez umiaru, strona amerykańska doprowadziła do poważnego zakłócenia w funkcjonowaniu naszej firmy. Przywiązujemy do tej sprawy ogromną wagę i użyjemy wszelkich legalnie dostępnych metod, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji

Przy okazji Yin Yimin nie omieszkał też uderzyć w patriotyczną nutę:

Mamy za sobą silną ojczyznę i ponad 1,3 mld ludzi. To dostarcza nam determinacji oraz pewności, że pokonamy wszystkie przeciwności na naszej drodze

ZTE na celowniku USA. Dlaczego?

Sankcje amerykańskiego Departamentu Handlu są pokłosiem trwającego od 5 lat śledztwa i ubiegłorocznego procesu, w trakcie którego ZTE przyznało się do sprzedaży towarów i usług Iranowi. Chińczycy kupowali od amerykańskich firm komponenty, które montowali w swoim sprzęcie, a ten następnie trafiał na Bliski Wschód. W ten sposób ZTE omijało sankcje nałożone na Iran przez USA.

Czytaj też: USA nakładają sankcje na wielką chińską firmę. 'Spiskowanie w celu dostarczania produktów Iranowi'

W ubiegłym roku ZTE zgodziło się na zapłacenie kary w wysokości 1,2 mld dol., kiedy okazało się, że naruszyli surowe prawo eksportowe USA.

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,2329.....Z_BoxBizCz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Chiny vs USA - Wojna Imperiów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile