W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polski lekki czołg Anders  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3966
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 09 Lis '10   Temat postu: Polski lekki czołg Anders Odpowiedz z cytatem



Cytat:
Prototyp pierwszego po II wojnie światowej polskiego czołgu przeszedł już testy. MON jest zainteresowany dziełem inżynierów z Gliwic. Czołg nosi na sobie nazwisko słynnego Polaka. Zobacz nową maszynę w akcji na filmie.

Czołg, bojowy wóz
piechoty, pojazd rozpoznania inżynieryjnego, chemicznego, wóz zabezpieczenia
technicznego - tym wszystkim może być Anders. "Sprawdziliśmy w terenie jego sprawność techniczną i strzelniczą. Testy wypadły bardzo dobrze" - mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Kurczek, członek zarządu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych (OBRUM) z Gliwic.

Wszystko wskazuje na to, że MON tym razem poważnie zastanawia się nad tym projektem. "Za wcześnie jeszcze na konkrety, ale zleciliśmy
już opracowanie odpowiednich analiz" - przyznaje gazecie Marcin Idzik, wiceminister obrony
odpowiedzialny za modernizację wojska.
http://auto.dziennik.pl/artykuly/308574,.....gonie.html




Przyzwoity sprzęt, troche przypomina brytyjska mysl techniczną. Ciekawa sprawa.
No i może w końcu Polacy coś zarobią Smile
W każdym bądź razie kierunek został dobrze obrany Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 12 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nawet miła wiadomość. W końcu polska myśl techniczna, w końcu może ktoś nie straci pracy, albo i bezrobocie spadnie Smile

Cytat:
Polskie Ministerstwo Obrony planuje powiększyć arsenał Sił Zbrojnych o co najmniej 1000 nowych czołgów. Nowym nabytkiem wojska zostaną maszyny bojowe na bazie platformy gąsienicowej lekkiego sprzętu opancerzonego Anders.
http://jegostrona.pl/militaria/artykuly/.....szyny.html


No i generał z Andersa był przyzwoity Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 12 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z kim te lekkie czołgi będą walczyć, przepraszam?

Bo z tego co się orientuję, szanse na to że owe 1000 czołgów przeżyje pierwszy tydzień wojny z którykolwiek z naszych sąsiadów, to mamy co najwyżej w przypadku Słowacji - a i to głównie dlatego, że nie tak łatwo przeprawić się przez Tatry.

Najpewniej - zwyczajnie jak to lekkie czołgi w dzisiejszych czasach, służyć będą do tłumienia zamieszek na ulicach.
Bo dziś ludzie już wiedzą, że ich największym wrogiem jest nie obcy, lecz własny rząd. Z wyjątkiem oczywiście paru debili z PiSu, Młodzieży Wszechpolskiej czy innego pamaenu - ale tym to i tak już nie przegadasz bo uszkodzenia mózgu maja to do siebie, że najczęściej są nieodwracalne. Daj takiemu bezmózgowi broń - to sobie nią tylko krzywdę zrobi.

Więc faktycznie Ordel, masz się z czego cieszyć - z taki sprzętem będziesz się mógł czuć o wiele bezpieczniej na służbie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:26, 13 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
A z kim te lekkie czołgi będą walczyć, przepraszam?


One nie muszą z nikim walczyć , po prostu muszą być i wystarczy , że INNI będą o tym wiedzieć .


Cytat:
Bo z tego co się orientuję, szanse na to że owe 1000 czołgów przeżyje pierwszy tydzień wojny z którykolwiek z naszych sąsiadów, to mamy co najwyżej w przypadku Słowacji - a i to głównie dlatego, że nie tak łatwo przeprawić się przez Tatry.


Widzę, że administracja jest również ekspertem w sprawach związanych z wojskowością . Ja tam za eksperta się nie uważam, a moja wiedza związana z taktyką walk czołgów tkwi jeszcze w czasach III Rzeszy i niemieckich wojsk pancernych . Ale już te informacje dają mi wystarczającą wiedzę by twierdzić , że słabszy jest w stanie pokonać z pozoru, silniejszego.
Nie ma sensu przytaczać statystyk . Wszyscy wiemy , że posiadanie dodatkowych czołgów ( w liczbie 1000 ) , zmienia ogólną strategie obrony danego kraju. Odpowiednie, wyszkolenie i oddanie w walce plus odpowiedzialne dobre dowództwo , odpowiednie współdziałanie z innymi rodzajami rodzajami wojsk odpowiednio podlane patriotycznym sosem daje pewne szanse .




Cytat:
Najpewniej - zwyczajnie jak to lekkie czołgi w dzisiejszych czasach, służyć będą do tłumienia zamieszek na ulicach.

Może się i tak zdarzyć . Ale wtedy jest szansa , że demonstranci mogą przejąć kontrolę nad pojazdem pancernym, albo wojskowi mogą przejść na stronę demonstrujących . No ale co demonstranci zrobią z takim nabytkiem. Jak służba poborowa zlikwidowana, a karabin AK-47 widział w filmie Rambo 2 . Nie to, że uważam pobór do armii, za szczyt szczęścia młodego człowieka . Zdecydowanie maksymalne intensywne szkolenie nie dłuższe niż pół roku podzielone na okres wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy w zupełności wystarczą . Wystarczy po to byśmy potrafili się bronić. Bo magazyny wojska pełne są broni ręcznej , a i większego sprzętu coś się znajdzie .
Z jaką łatwością ludzie zrezygnowali z prawa które może dostarczyć odpowiednich nauk po to by się skutecznie bronic , a nawet atakować .


I RP była mocarstwem dopóki posiadała ciężką jazdę Husarię . Były to jednostki elitarne , gwarantujące potęgę . Wraz z powolnym upadkiem Husarii , I RP przymierza się do upadku .

PS. Na koniec dodam , że jestem człekiem słabej wiary , w związku z tym nie wierzę by te 1000 czołgów Anders różnych wariantów trafiły do końca dekady, do polskiej armii .


Może żydzi dadzą nam dobry rabat na Merkawy ( czołg wręcz stworzony do działań miejskich , w tłumieniu zamieszek się już sprawdził ) Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 13 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We współczesnej wojnie czołgi już dawno przestały mieć znaczenie - jest to broń z czasów II wojny światowej, która już wtedy zaczynała tracić na znaczeniu (wojnę na zachodzie wygrało właściwie alianckie lotnictwo). Stąd we współczesnej wojnie najważniejsze jest lotnictwo oraz broń rakietowa i oczywiście broń jądrowa/wodorowa jako odstraszacz. Natomiast znaczenie czołgów zupełnie zmalało. Irak miał sporo czołgów i został zrównany z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dlatego jedyną skuteczną bronią obecnie jest lotnictwo i broń rakietowa. Stąd tyle lotniskowców i nowoczesnych samolotów w US Army. Czołgów już praktycznie nikt nie rozwija. Poza Polską...
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:16, 13 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
We współczesnej wojnie czołgi już dawno przestały mieć znaczenie - jest to broń z czasów II wojny światowej, która już wtedy zaczynała tracić na znaczeniu (wojnę na zachodzie wygrało właściwie alianckie lotnictwo). Stąd we współczesnej wojnie najważniejsze jest lotnictwo oraz broń rakietowa i oczywiście broń jądrowa/wodorowa jako odstraszacz. Natomiast znaczenie czołgów zupełnie zmalało. Irak miał sporo czołgów i został zrównany z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dlatego jedyną skuteczną bronią obecnie jest lotnictwo i broń rakietowa. Stąd tyle lotniskowców i nowoczesnych samolotów w US Army. Czołgów już praktycznie nikt nie rozwija. Poza Polską...


Widzę, że mamy kolejnego eksperta .
Już podczas I wojny światowej , część wojskowych zrozumiała , że czołg bez wsparcia piechoty, artylerii oraz wsparcia lotniczego jest kupa złomu . Dlatego czołg może istnieć na polu walki mając odpowiednie wsparcie każdego innego rodzaju broni . Wszyscy widzieli Amerykańskie Abramsy płonące na ulicach Bagdadu . Koszt sztuki to 50 mln dolarów . A można go zniszczyć z każdego RPG produkcji ZSRR . Tylko trzeba wiedzieć jak .

Dlatego każda armia dysponuje sztabem który opracowuje odpowiednie strategie na każdą ewentualność . Szybki lekki czołg w różnych wersjach jest na miarę naszych możliwości . Wsparty niemieckimi Leopardami II sieje spustoszenie Wink



Taki ładny , amerykansky był Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 13 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Widzę, że administracja jest również ekspertem w sprawach związanych z wojskowością . Ja tam za eksperta się nie uważam, a moja wiedza związana z taktyką walk czołgów tkwi jeszcze w czasach III Rzeszy i niemieckich wojsk pancernych . Ale już te informacje dają mi wystarczającą wiedzę by twierdzić , że słabszy jest w stanie pokonać z pozoru, silniejszego.
Nie ma sensu przytaczać statystyk . Wszyscy wiemy , że posiadanie dodatkowych czołgów ( w liczbie 1000 ) , zmienia ogólną strategie obrony danego kraju. Odpowiednie, wyszkolenie i oddanie w walce plus odpowiedzialne dobre dowództwo , odpowiednie współdziałanie z innymi rodzajami rodzajami wojsk odpowiednio podlane patriotycznym sosem daje pewne szanse .

Nie rozbawiaj mnie Smile
Jak przyjdzie co do czego, te twoje bohaterskie 1000 czołgów, co to tak dramatycznie "zmienia ogólną strategie obrony danego kraju" to Ruscy wezmą i rozpierdolą bez ruszanie dupy z fotela - sto razy razy tańszymi rakietami. A Niemcy, z drugiej strony - tak samo.
I tyle se nimi biedaku postrzelasz.

Tak że raz jeszcze powtórzę, że jedyne do czego ci się to może ewentualnie przydać to do tłumienia zamieszek na ulicach - wsiądziesz sobie w taki czołg to przynajmniej ci gówniarzeria wpierdolu nie spuści, na tej twojej służbie. W najgorszym wypadku podjebią ci z niego benę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 13 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Ordel

Zarzucasz mi, że nie mam racji ("mamy kolejnego eksperta"), a potem piszesz dokładnie to samo co ja, że czołg niewiele znaczy we współczesnej wojnie, bez wsparcia innego rodzaju broni. Bez sensu dyskusja.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 13 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zcznijmy od tego, ze to nie czołg tylko wielozadaniowa platforma bojowa. Na pokazach z falconami lub izraelskimi wiezyczkami, wiec typowo Polski projekt na zagranicznych licencjach. Nie wiem czym tu się podniecac. Zanim ktoś sobie zwali konia na wieść o bezzalogowej wieżyczce pragnę nadmienic, ze to licencja włoska.
Słusznie dawidowski i w dodatku trzeba zwrócić również wzrok w stronę bezzalogowych na które fundusze i zamówienia stale wzrastają - Polskę już mija kolejna (atom, ziemia powietrze, stealth, uav) zbrojeniowa epoka. Sprzęt do plądrowania wiosek i tlumienia demonstracji to szczyt szczytów czyli przysłowiowe gówno na mount evereście.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 14 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
@ Ordel

Zarzucasz mi, że nie mam racji ("mamy kolejnego eksperta"), a potem piszesz dokładnie to samo co ja, że czołg niewiele znaczy we współczesnej wojnie, bez wsparcia innego rodzaju broni. Bez sensu dyskusja.


No raczej nie śpiewamy w tym samym chórze .




Cytat:
Zanim ktoś sobie zwali konia na wieść o bezzalogowej wieżyczce pragnę nadmienic, ze to licencja włoska.
Venom, w wiki nie wspomnieli nic o tej licencji piszą tylko Bezzałogową wieżę zdalnie sterowanych karabinów maszynowych "Kobuz" zainstalowały w pojeździe Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.. . Trza by do nich napisać by się poprawili . Ale jasno jest napisane , że jest to wieżyczka karabinów maszynowych znajdująca się na właściwej wieży czołgowej . Więc może o to chodzi, Venom Wink


Wiecie dziewczyny , na chuj wam bezzałogowe samoloty, najwymyślniejsze technologie jak wy satelitów bojowych nie posiadacie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 14 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihi, ale się ubawiłem tymi wizjami zbrojenia Polski.
Na taktyce wojennej też się nie znam jak wielu na tym forum ale podstawy znam. Jak się planuje normalną wojnę (a nie na przykład religijną gdzie koszty nie grają roli dla papieża) to pierwsze co się bierze pod uwagę to rachunek zysków do strat. Czyli ocenia się siłę przeciwnika i liczy ile będzie kosztowało pokonnie to a potem co z tego można będzie mieć.
W przypadku Polski zawsze najtańsze będzie kupienie Tuska Smile, choć byś nie nie wiem jak liczyli i gdyby Polacy mieli tylko noże kuchenne to Tusk na pewno będzie tańszy i przejęcie Polski będzie kosztowało kilka zielonych danych agentowi.
Smutne ale prawdziwe, żeby nie było, że zmyślam, to nie jest to teoria która może się wydarzyć ale już się dokonało. Więc motywy budowy armii Polskiej mogą być tylko o podłożu korupcyjnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 14 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel ja mam w chuju wiki, ale przynajmniej teraz wiem z jakiego źródła informacje wprawiły ci w zachwyt. W gruncie rzeczy to ten "czolg" może rozwalac ściany nawet do metra wysokości huh. Trochę czytam, zaufaj ze w militariach wiecej od Ciebie. Na rynku nawet już są takiego typu wozy w Europie. Poczytaj pierw nim zachysnieez się pierwszym newsem. Jedna wersja jest typowo policyjna (na zamieszki), bo jest kilka wersji z różnymi modułami, ale co Cię będę naprowadzal - niech Wiki zrobi to za mnie Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polski lekki czołg  Anders
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile