W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prywatyzacja szpitali  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2209
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:10, 10 Maj '08   Temat postu: Prywatyzacja szpitali Odpowiedz z cytatem

Mialo nie być, teraz wbrew temu co mówiono będzie, ale to nie my, rząd nie prywatyzujemy, to samorzady mogą, ale nie będa Smile. No i kto w te bujdy uwierzy że nie rusza kasy jak mogą.

http://www.dziennik.pl/polityka/article1.....awdza.html
http://www.dziennik.pl/polityka/article1.....ekret.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:19, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=9939390&ticaid=15dc9

oddłużenie szpitali Laughing to jest przekręt aż strach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy obiecane cuda. Jeden miał miejsce przed wyborami - Sawicka w cudowny sposób przepowiedziała przyszłość. Szpitale odda się samorządom i dopiero będzie kręcenie lodów...

I wiecie, co? Platformie po czymś takim w sondażach spadnie góra 2-3%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 10 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:

I wiecie, co? Platformie po czymś takim w sondażach spadnie góra 2-3%.


Jak nie wzrośnie!
Teraz media będą wszystko nakręcać tak, że to niby społeczeństwo popiera to złodziejstwo.
Zobaczycie, w TVN-nie a także w TVP sondaże PO pójdą w górę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, uwaga!
Cytat:
Sondaż dla Gazeta.pl: Polacy nie czują się oszukani przez PO

Polacy nie czują się oszukani przez Platformę Obywatelską w sprawie prywatyzacji szpitali. Takiej odpowiedzi udzieliło 45 proc. ankietowanych osób. Wprowadzone w błąd przez Platformę czuje się 25 proc. respondentów - wynika z sondażu, jaki dla portalu Gazeta.pl przeprowadził ośrodek IQS Quant Group.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5200291.html


Wstyd mi za mój własny, otumaniony naród. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibi123 napisał:
oddłużenie szpitali Laughing to jest przekręt aż strach.

Dokładnie ! Będą pożyczać kasę od skarbu państwa.

Z ZUSem było tak samo. Zadłużony ZUS pożycza pieniądze od skarbu państwa (czyli od nas). A następnie będzie musiał tą pożyczkę skarbowi państwa spłacić. Spłacić z naszych składek, czyli z naszych pieniędzy.
Ostatecznie wygląda to tak, jak byśmy sami udzielali sobie pożyczki a następnie ją spłacili z dodatkowych pieniędzy.
W efekcie społeczeństwo jest w plecy o jedną spłatę.
Podobnie będzie pewnie ze szpitalami. Sami spłacimy pożyczkę z naszych pieniędzy... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorzej. Pożyczamy szpitalowi pieniądze na oddłużenie, a potem samorząd oddaje go za bezcen prywaciarzom. I lody się kręcą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli cos nie ma własciciela albo włascicielem są wszyscy czyli nikt, lody zawsze beda.....Smile
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego dowodem jest Szwecja i Dania, no nie? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:52, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Uwaga, uwaga!
Cytat:
Sondaż dla Gazeta.pl: Polacy nie czują się oszukani przez PO

Polacy nie czują się oszukani przez Platformę Obywatelską w sprawie prywatyzacji szpitali. Takiej odpowiedzi udzieliło 45 proc. ankietowanych osób. Wprowadzone w błąd przez Platformę czuje się 25 proc. respondentów - wynika z sondażu, jaki dla portalu Gazeta.pl przeprowadził ośrodek IQS Quant Group.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5200291.html


Wstyd mi za mój własny, otumaniony naród. Confused


zapytałbym raczej co to taklego IQS Quant Group i ile biorą za odpowiednie wyniki sondażu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Beata Sawicka, była posłanka Platformy, podejrzana o korupcję, w nagranych przez CBA rozmowach, twierdziła, że PO sprywatyzuje służbę zdrowia. Opowiadała podstawionemu funkcjonariuszowi CBA, który udawał biznesmena, że będzie można na tym zrobić niezły interes.
czytaj dalej...
REKLAMA

Nagrania opublikowano w październiku ubiegłego roku. Wywołały skandal. Politycy PO zarzekali się wówczas, że ich ugrupowanie nie ma planów sprywatyzowania szpitali. A sprawa płaczącej potem przed kamerami posłanki Sawickiej, proszącej, by ówczesny rząd PiS "jej nie linczował", przyczyniła się do upadku Kaczyńskich.

Zapis podsłuchanej rozmowy posłanki Sawickiej

X: kobieta

Y: funkcjonariusz

Y: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia.

X: Tak

Y: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co sie dzieje, to jest już nieaktualny?

X: W tej chwili to wszystko trochę wyhamowało.

Y: Mhm...

X: Natomiast y ... ja ma grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje.

Y: Mhm.

X: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia.

X: Mhm.

X: Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego.

Y: Mhm.

X: No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego sie będzie zaczynał? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital.

Y: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze musz od od końca, że tak powiem, gdzie zarabiam?

X: Gdzie zarabiasz?

Y: I jak zarabiam?

X: Po pierwsze, są budynki, przychodnie.

Y: Mhm...

X: W centrum miasta.

Y: No no, ale to jakaś wycena będzie przecież zrobiona.

X: No, będzie robiona.

Y: To nie pójdzie, nie pójdzie za jakieś śmieszne, bagatelne .

X: Mhm, no różnie to bywa, tego jeszcze nie umiemy określić, jeszcze ustawa nie podpisana, aczkolwiek, jak to ruszy to będą ci mieli farta, którzy pierwsi będą wiedzieć.

Y: Mhm...

X: I dlatego (treść niezrozumiała) to nie chodzi o to, aby zła przychodnia i stary budynek.

Y: Mhm...

X: Do zagospodarowania tylko chodzi, przede wszystkim o ziemię prawda?

Y: Mhm, mhm.

X: Ale tak, jak na przykład u mnie, na zachodzie są y... szpitale, sanatoria w pięknych obiektach, również zabytkowych, które będą przekształcone na domy wczasowe, na zakłady opieki długoterminowej.

Y: To dla mnie jasna sprawa, jeżeli będzie dobra wycena, no to wiadomo, nie ma o czym mówić. A co dalej?

X: Moja grupa chce się przede wszystkim to co ja mówię do nich, a oni mnie słuchają. Nas interesuje Warszawa.

Y: Mhm, mhm.

X: Duże miasta, potem po prostu.

Y: Ale ja rozumiem, że sprzedaż będzie y... obwarowana przepisami związanymi z tym, że w dalszym ciągu w tych budynkach należeć będzie mhm, trzeba będzie prowadzić działalność związaną ze służbą.

X: Niekoniecznie.

Y: Niekoniecznie?

X: Nie niekoniecznie, najpierw będzie dochodziło do likwidacji.

Y: Mhm, aaa.

X: Do przekształcenia, a później do zbycia.

Y: Aha.

X: Natomiast, jeżeli będzie y..., na przykład, ze szpitala czy przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i strukturę i ludzi.

Y: No dobrze...

X: Uwierz mi, że.

Y: ...ale to mówimy teraz o gołych przepisach, które będą regulowały coś takiego, natomiast gdzie wcisnąć nas, jak wcisnąć nas?

X: No, wy byście byli właścicielami.

Y: No przy... no właśnie.

X: Właścicielami szpitala, przychodni i tak dalej.

Y: No, ja to rozumiem, dlatego się pytam ja to zrobić?

X: No to od tego będziemy my.

Y: Aha aha.

X: A co by powiedzieć, dzisiaj to tak mówię oczywiście ...

Y: Jasne

X: ...ogólnikami, natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (............)

Y: Związanej ze służbą zdrowia, tak?

X: Tak, lekarze.

Y: Aha, aha.

X: Z tym, że maja ze sobą pracę jako ordynatorzy, dyrektorzy ZOZ-u, dzisiaj są parlamentarzystami.

Y: Mhm.

X: I jeżeli pojawia się naprawdę, to nie jest (treść niezrozumiała) ale coś na czym można zrobić biznes, no to dlaczego nie. My mamy jedne możliwości, wy macie drugie możliwości.

Y: Mhy.

X: Będzie oferta, będzie propozycja, będzie wprowadzenie, porozmawiamy o tym, co być może będzie w przyszłości, zaproszę was, pogadacie, oni powiedzą co można, jaki biznes, a wy określicie czy to...

Y: Jasne, mhy.

X: ... jest fajne czy nie.

X: No ale wiesz.

Y: Świetnie.

X: Jest taki, dla przykładu, szpital górniczy, na przykład, przy KGHM-ie, ja już dzisiaj wiem, że ten szpital będzie prywatyzowany, świetne wyposażenie kardiologiczne, świetny zespól lekarzy.

Y: Mhm.

X: To jest zakład pracy, funkcjonuje to jest na lata (treść niezrozumiała).

Y: Mh, mh, mh.

X: Natomiast jak to zrobić, to wszyscy czekają na ustawę.

Y: Mhm.

X: A ustawa miała być w sierpniu, ale Religa jej nie wprowadził, no bo wiadomo, co się w parlamencie dzieje.

Y: Mhm.

X: Natomiast w momencie, kiedy ruszy nowy parlament, on ruszy od grudnia podejrzewam, że przez pierwsze pół roku, gdzieś koło maja, czerwca, można spodziewać się, że machina ruszy.

Y: Mhm.

X: Biznes na służbie zdrowia będzie robiony.


no to mamy maj...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
no to mamy maj...

Sugerujesz że agent CBA który wystawił Sawicką pracował dla biznesmenów którzy dziś wykupują szpitale? Smile
To chyba korupcja? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sugeruję, że nic nie dzieje się przypadkiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak widać na przykładzie szpitali szukanie powodów prywatyzacji jest wiele kwestia władzy lezy w tym by powody te nie wzbudzały wątpliwości wyborców.A to czy minister zdrowia nazwie to koniecznoscią by móc oddłużyc szpitale czy Sawicka która mówi o biznesie do zrobienia staje sie jednym zlewkiem.Tylko kostiumy w tym cyrku są inne ,cel jest ten sam.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 11 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiS szczeka a sam w tym palce macza...
Czy wy tego nie widzicie?
PiS i PO to dawna AWS-UW i nic się nie zmieniło. Wówczas też darli koty o kasę a raczej o jej podział, czy jest coś nowego?
Tak!
Naumiano społeczeństwo, że istnieje tylko PO i PiS czyli AWS-UW dożywotnio... Powiem wam jedno, niezły strateg to wykombinował, podejrzewam, ze nie w Polsce...
A wy biedne polaczki głosujcie!
Nie lubicie Tuska głosuj na PiS
Nie lubisz Kaczora głosuj na PO.
Wybór należy do ciebie, my zadbamy o resztę [PiS-PO]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EL BISKUP




Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 02 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwiekszono akcje promocyjną "prywatyzaja szpitali". PO twierdzi że obietnice wyborcze nic nie znaczą bo kampania rządzi się swoimi prawami:
http://rpnumer5.blogspot.com/2008/05/platforma-obywatelska-oszukaa-swoich.html

Nazywaja to ratunkiem, ale PO nawet o szambie powie że to perfumeria Smile
http://www.rp.pl/artykul/134930.html

Zinteresowanym również polecam film "sicko" niech zobacza dobrodziejstwa handlu ludzkim życiem i zdrowiem

Nawet JKK nie chce prywatyzować szpitali Shocked
http://korwinmikke.blogbank.pl/2007/05/23/leki/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 23:34, 10 Kwi '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
DOLNY ŚLĄSK: KOLEJNY “SKOMERCJALIZOWANY” SZPITAL UPADŁ JS Kwiecień 10, 2016

Szpital w Górze zamknął dzisiaj ostatni działający oddział, pediatrię. Zarówno Narodowy Fundusz Zdrowia jak i powiat dowiedziały się o tym po fakcie. Placówka należała do Polskiego Centrum Zdrowia, prywatnej firmy, która ogłosiła upadłość w zeszłym roku.

Szpital w Górze, jego pacjenci, personel i powiat to kolejne ofiary "komercjalizacji" służby zdrowia/Google Maps

PCZ podało, że przyczyną zamknięcia oddziału i przewiezienia znajdujących się na nim dzieci było porzucenie pracy przez personel. Pracownicy w rozmowie z Radiem Wrocław twierdzą, że nie zgodzili się na znaczne pogorszenie warunków pracy i złożyli wypowiedzenia; część z nich przebywa na zwolnieniach. Ordynatorka oddziału Danuta Załuska deklaruje, że nie zamierza wracać do pracy w szpitalu w Górze, chce za to walczyć o wynagrodzenia, z którymi – jak twierdzi – zalegał właściciel szpitala.

Roszczenia pracowników wobec PCZ zbada sąd pracy, jednak pewne jest, że spółka winna jest pieniądze przede wszystkim powiatowi górskiemu. Szpital został sprzedany w 2014 roku za kwotę 5 mln zł, jednak kwota ta została rozłożona na osiem rat. Spłacono zaledwie dwie z nich, kiedy PCZ SA ogłosiło upadłość. Powiat, któremu spółka wciąż winna jest 3,75 mln zł, jest tylko jednym z wielu podmiotów na liście wierzycieli. W zeszłym roku Polskie Centrum Zdrowia zaczęło zamykać oddziały w szpitalach w Górze i w Środzie Śląskiej, gdzie sytuacja jest bardzo podobna – średzkie starostwo również zostało z wekslem na 3,5 mln zł, której to kwoty prawdopodobnie nie uda się odzyskać. W Środzie jeszcze w połowie zeszłego roku władze spółki zapowiadały, że nie ma mowy o likwidacji, a zamknięcie oddziałów jest tymczasowe i związane z “remontem”, jednak nigdy nie otwarto ich z powrotem. W sumie długi PCZ szacowane są na 100 mln zł w całym kraju. Jeszcze w zeszłym roku, już po ogłoszeniu upadłości, zarząd spółki wydał uchwałę o wypłaceniu sobie 11 mln zł dywidendy, decyzja ta została jednak zaskarżona do sądu przez syndyka masy upadłościowej.

W grudniu 2015 nadzorca PCZ SA i prezes zarządu związanego z nią Polskiego Holdingu Medycznego Romuald Ściborski został honorowym konsulem Belgii. Nie wiadomo, czemu kraj ten wybrał akurat tego biznesmena na swojego przedstawiciela, jednak funkcja ta szczęśliwie nie łączy się z immunitetem.
http://strajk.eu/dolny-slask-kolejny-skomercjalizowany-szpital-upadl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prywatyzacja szpitali
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile