W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
B. Lipton - Nauk. dowód na istnienie poza ciałem  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5094
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:50, 21 Mar '12   Temat postu: B. Lipton - Nauk. dowód na istnienie poza ciałem Odpowiedz z cytatem


Z pięknym uwieńczeniem w 15 odcinku Smile
Jak było to ... warto jeszcze raz sobie obejrzeć Smile
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 23 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny wykład. Dzięki za wrzutę.
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ziomek33




Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 27 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie

Jestem bardzo ciekawy dlaczego ten filmik dostał tak niskie oceny przez szanownych Państwa ?

Uważam, że jest to jedna z najlepszch produkcji, która ukazała się ostatnio na forum.

Prawdopodobnie tytuł postu jest wielce mylacy ale poza tym REWELACJA .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:04, 28 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek33 napisał:
Panowie i Panie

Jestem bardzo ciekawy dlaczego ten filmik dostał tak niskie oceny przez szanownych Państwa ?

Uważam, że jest to jedna z najlepszch produkcji, która ukazała się ostatnio na forum.

Prawdopodobnie tytuł postu jest wielce mylacy ale poza tym REWELACJA .

Też mnie na początku "urzekł" Smile poza fragmentami o fizyce kwantowej, na temat której ma nikłe pojęcie i pieprzy momentami jakieś głodne kawałki, ale po zapoznaniu się z badaniami naukowymi z jego dziedziny, stwierdziłem, że pozostałe fakty też tak przedstawił, że wyszły z tego "fakty" i tylko miejscami fakty. Niestety, ale zrobił to tak by pasowały do jego teorii... Np. dużo prawdy było o stresie, o mechanizmie sterującym zwijaniem się białek (choć to też uprościł) ale przy ekspresji genów to uprościł sprawę za bardzo, tak, by wyszło na jego. Podobnie z mechanizmem kontrolowanych mutacji, że niby komórka wie, jaka mutacja jest jej potrzebna. Przedstawił model, a właściwie pogląd na to jaki powstał zaraz po pierwszej publikacji, ale znacznie później pojawiły się inne, w tym jeden, który znalazł dość dobre poparcie w badaniach. Zgodnie z nim w niekorzystnym środowisku zmianie ulega częstotliwość mutacji, w korzystnych spada. Sterowanie przez komórkę tylko tym mechanizmem i fakt, że tam nie tak do końca nie było co jeść początkowo już jest w stanie wyjaśnić eksperyment z bakteriami.

Fajnie się ogląda, ale co z tego. Jak się poskleja w równych proporcjach prawdy, półprawdy, zmyślenia i własne nadzieje, to każdą teorię można udowodnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:28, 28 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wykład jest rewelacyjny. Faktem jest, że kilka rzeczy w nim razi, ale dla mnie są to rzeczy które nie wpływają na najważniejsze informacje ktore ten wykład przekazuje.
Moim zdaniem jest to wykład zasługujący na bardzo wysoką notę może nie wzorowy ale bardzo dobry.
Ocenie go pod jeszcze innym kontem. Faktycznie o mechanice kwantowej i drganiach mówić nie powinien, ale wykład ujawnia znacznie więcej kłamstw i uproszczeń niż wprowadza. Z resztą osoba słuchająca jak zrozumie kim ta osoba jest z wykształcenia to pominie jego teorie odnośnie atomów bo to nie jego dziedzina wiedzy.

Warto tu też dodać, że nie przedstawił wszystkich faktów na poparcie swojej teorii które można znaleźć gdzie indziej. Na przykład nawet z tej naszej oficjalnej archeologii wiemy, że zmiany gatunkowe następowały skokowo. Czyli były okresy w których wszystko zmieniało się bardzo szybko a potem długo było w swoistej równowadze. Moim zdaniem wyjaśnia to właśnie wpływ intencjonalnych mechanizmów zmiany DNA. To rzecz dla nas nowa i nie poznana, ale wpływ ich jest wyraźnie zauważalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 28 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Moim zdaniem wykład jest rewelacyjny. Faktem jest, że kilka rzeczy w nim razi, ale dla mnie są to rzeczy które nie wpływają na najważniejsze informacje ktore ten wykład przekazuje.
Moim zdaniem jest to wykład zasługujący na bardzo wysoką notę może nie wzorowy ale bardzo dobry.
Ocenie go pod jeszcze innym kontem. Faktycznie o mechanice kwantowej i drganiach mówić nie powinien, ale wykład ujawnia znacznie więcej kłamstw i uproszczeń niż wprowadza. Z resztą osoba słuchająca jak zrozumie kim ta osoba jest z wykształcenia to pominie jego teorie odnośnie atomów bo to nie jego dziedzina wiedzy.

Warto tu też dodać, że nie przedstawił wszystkich faktów na poparcie swojej teorii które można znaleźć gdzie indziej. Na przykład nawet z tej naszej oficjalnej archeologii wiemy, że zmiany gatunkowe następowały skokowo. Czyli były okresy w których wszystko zmieniało się bardzo szybko a potem długo było w swoistej równowadze. Moim zdaniem wyjaśnia to właśnie wpływ intencjonalnych mechanizmów zmiany DNA. To rzecz dla nas nowa i nie poznana, ale wpływ ich jest wyraźnie zauważalny.

Napiszę tak: jeśli potraktować film jako wstęp, zachętę do sięgnięcia do źródeł, badania tematu samemu, to powiem, że to dobry film. Jako źródło wiedzy sam w sobie już nie bardzo, gdyż szary oglądacz ma niewielkie możliwości zrewidowania tego wszystkiego o czym on mówi, a spora część z oglądaczy po obejrzeniu wykładu pomyśli: "wow, jakie to świetne, teraz już wiem jak to wszystko działa". Tia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 28 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
spora część z oglądaczy po obejrzeniu wykładu pomyśli: "wow, jakie to świetne, teraz już wiem jak to wszystko działa". Tia.


hihi, to prawda, ale uwierz mi, że spora część ludzi z wiedzą ze szkoły podstawowej już tak twierdzi Smile. Dobrze wiesz, że nie jest możliwe przekazanie w 90min nawet znaczącej części istotnej dla nas wiedzy. My sami zdobywamy ją ucząc się od innych i eksperymentując samemu latami. To są setki godzin poświęconych na swoiste studia. Uważam jednak, że to tego typu wykłady zapalają tą lampkę ciekawości i jednocześnie uświadamiają tych nielicznych, że to co wiedzą nie jest jeszcze całą prawdą o świecie.
Taki wykład jest też cenny z jeszcze jednego punktu widzenia. Ludzie szukający wiedzy najczęściej mają jakieś ulubione dziedziny. Ten wykład był dla mnie dobrym skrótem i wskazaniem elementów jakie obecnie nauka w dziedzinie biologii bada ponieważ nie jest to moja domena.
Dla przykładu bardzo mnie zainteresował fragment w którym opisywał, że by badać DNA trzeba go "obedrzeć ze skóry", taka wiedza od razu uświadamia mi wady samego podejścia.
Mam też świadomość tego, że w wykładzie nie poruszono na przykład kwestii Śmieciowego DNA.

W tej chwili przyszła mi jeszcze jedna refleksja. W badaniach naukowych, czy w matematyce, zanim podejdzie się do formułowania twierdzeń a potem ich udowadniania wypisuje się listę tak zwanych założeń. Są to albo aksjomaty albo rzeczy wcześniej wykazane. Potem przy prezentacji wyników już odbiorcy tej długiej i skomplikowanej listy nikt nie pokazuj ei nie wyjaśnia, bo często jest to ta najtrudniejsza część, dlaczego wybrano tak a nie inaczej. Bez tej wiedzy jednak odnoszenie się do wyników badań jest po prostu niemożliwe. Ten wykład też zwraca moim zdaniem na to uwagę a to dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 28 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 7 części jest takie pieprzenie. Proponuję zacząć od razu od tego:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Komzar
W sumie nie ma się o co spierać. I tak ten film to wysoki pułap w porównaniu z całą masą innych wyprodukowanych przez różnych takich Icke'ów, którzy to doznali iluminacji od nadmiernego opalania, odkrywając tajemnicę Wszechświata, a tak naprawdę nie mając podstawowej wiedzy w tematach, w którym się wypowiadają.

@Venom
Wycinając początek skazujesz się na jeszcze większe wierzenie gościowi na słowo Smile Niektórzy widocznie tak lubią.

@All
A na marginesie, to ta biologia może być fascynująca jak się ją odpowiednio sprzeda. Np. tak:
http://www.ted.com/talks/lang/en/drew_berry_animations_of_unseeable_biology.html
albo tak:
http://www.youtube.com/watch?v=HUSDvSknIgI
Zachęcam do poszerzania wiedzy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:37, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@AzzziRel, dzięki za filmiki. Pierwsze wizualizacja naprawdę robi wrażenie. Co do drugiej mam małe uwagi.

W filmie pokazano jak namnażają się komórki produkujące antyciała. Chcę zwrócić uwagę na rzeczy które w moim rozumienie na pewno zostały tam pominięte. Przy takim podejściu czes produkcji antyciał był by w przybliżeniu podobny dla większości ludzi i infekcji bo komórki rosną z postępem kwadratowym (2, 4, 8, 16 itd...). Z własnego doświadczenia wiem, że tak nie jest, to znaczy są infekcje które utrzymują się wiele dni a są podobne, początek niemalże identyczny i trwają kilka godzin. Dla mnie w tym miejscu ujawniają się właśnie mechanizmy bardziej zaawansowane których jeszcze za bardzo nie znamy a sterują całym tym procesem namnażania i dystrybucji antyciał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:31, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AzzziRel napisał:
@Venom
Wycinając początek skazujesz się na jeszcze większe wierzenie gościowi na słowo Niektórzy widocznie tak lubią.


Dla mnie ta pierwsza część była o niczym, zero pionierskich konkretów. Dlatego polecam zaczynać od części 7. Nie muszę wierzyć komuś lub w coś na słowo, aby podjąć się próby analizy i powyciągać dla siebie istotne informacje. Gdybym miał odrzucać wszystko na raz z powodu kilku pierdół to z pewnością byłbym aspołecznym i odizolowanym ciołkiem nastawionym wrogo do całej planety - taka droga jest raczej mało rozwojowa zwłaszcza gdy człowiek jest elastycznym zwierzęciem jeśli chodzi o przetwarzanie danych. Wolę posegregować, materiałów o takiej tematyce jest mało, bo większość to sekty i inne babilońskie koncerny - no chyba, że ktoś ma zajawkę na dietę wegetariańską.

Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 29 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Komzar
Na pewno mechanizm na drugim filmie jest uproszczony, ale nie wnikałem w to głębiej, może kiedyś.

Venom napisał:
AzzziRel napisał:
@Venom
Wycinając początek skazujesz się na jeszcze większe wierzenie gościowi na słowo Niektórzy widocznie tak lubią.


Dla mnie ta pierwsza część była o niczym, zero pionierskich konkretów. Dlatego polecam zaczynać od części 7. Nie muszę wierzyć komuś lub w coś na słowo, aby podjąć się próby analizy i powyciągać dla siebie istotne informacje. Gdybym miał odrzucać wszystko na raz z powodu kilku pierdół to z pewnością byłbym aspołecznym i odizolowanym ciołkiem nastawionym wrogo do całej planety - taka droga jest raczej mało rozwojowa zwłaszcza gdy człowiek jest elastycznym zwierzęciem jeśli chodzi o przetwarzanie danych. Wolę posegregować, materiałów o takiej tematyce jest mało, bo większość to sekty i inne babilońskie koncerny - no chyba, że ktoś ma zajawkę na dietę wegetariańską.

Cool

Czym dla Ciebie są pionierskie konkrety? Smile
W jaki sposób dokonywać analizy tematu gdy się nie jest zaznajomionym z podstawami? No chyba, że podstawy znasz, wtedy ok, ale nie oznacza to, że inni też znają i dla nich tak będzie lepiej. To jest tak jakby zacząć analizę mechaniki kwantowej nie mając wiedzy na temat mechaniki klasycznej.
Co do odrzucania wszystkiego to wcale do tego nie namawiam. Namawiam do niewierzenia na słowo, tylko próby podjęcia własnej weryfikacji źródeł. Jasne, że normalny człowiek nie jest w stanie sam ocenić czegoś co nie dotyczy jego specjalizacji bez zainwestowania w to dużo czasu, ale jest przynajmniej w stanie zweryfikować źródła i sprawdzić, czy informacje o znanych faktach nie zostały zniekształcone i przedstawione wybiórczo. Jeśli są, to należy zwiększyć czujność, poszukać dodatkowych materiałów. Ta droga jest rozwojowa, choć pewnie nie tak pociągająca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 08 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy wykład, polecam każdemu!

Pozbierał mi do kupy niektóre informacje, które już gdzieś wcześniej słyszałem a nie do końca rozumiałem, ogólnie sporo rzeczy mi się uporządkowało lub rozjaśniło. No i dał mi też w paru miejscach assumpt do zupełnie nowych rozważań.

Co do pierwszych części - faktycznie facet powoli się rozkręca, tłumaczy jakieś podstawowe rzeczy na przykładach i po parę razy, dlatego zachęcam aby na początku się nie zniechęcić tylko przez to przebrnąć, w drugiej połowie zaczynają się naprawdę interesujące wnioski.

Do Bimiego - ten film powinien znaleźć się w "polecanych" na głównej stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1864
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 20 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że dyktator Bimi zabrał mi możliwość zakładania tematów wrzucam tutaj uzupełnienie myśli Bruce'a.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


B. Lipton - Nauk. dowód na istnienie poza ciałem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile