W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Biopaliwa coraz bardziej opłacalne   
Podobne tematy
Nowo odkryte złoża ropy 46
Energia słoneczna może wyprzeć ropę w ciągu kilku dekad 42
Ropa codzienie bije nowe rekordy36
Pokaz wszystkie podobne tematy (16)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 6318
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 03 Lip '12   Temat postu: Biopaliwa coraz bardziej opłacalne Odpowiedz z cytatem

Biopaliwa coraz bardziej opłacalne

Analiza ekonomiczna wykonana przez naukowców z Purdue University wykazała, że nowe biopaliwo opracowane na tej uczelni staje się konkurencyjne cenowo z paliwami kopalnymi w chwili, gdy cena za baryłkę ropy przekroczy 100 USD. Dla wcześniejszych technologii punkt, w którym stawały się konkurencyjne wynosił 120 USD za baryłkę.


czytaj dalej: http://kopalniawiedzy.pl/biopaliwo-H2Bioil-wodor-ropa-naftowa,16143
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy cenie baryłki ropy przekraczającej 100 USD cały proces staje się opłacalny. Pod warunkiem, że używany jest wodór pozyskiwany z ropy. Ten uzyskany z droższych źródeł - energii jądrowej, słonecznej bądź wiatrowej - podnosi cenę biopaliwa.

I tak, nie są w stanie obejść się bez ropy.

Biopaliwa to ściema . Zresztą sam pomysł napędzanie czegoś nieorganicznego czymś co nie jest skamielina i można zamienić na napęd dla żywych stworzeń, wydaje się chory. Zwykłe bałwochwalstwo .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ropa to nic innego jak naturalnie przetworzone rośliny. Jest frajerstwem kopać głęboko w ziemi, albo pod dniem Arktyki by wysysać stamtąd przetwarzane przez miliony lat rośliny, jeśli można sobie zielsko gdzieś zasiać, podlewać przez kilka miesięcy, a gdy wyrośnie przetworzyć na olej.

Taka oliwa czy inna - dla ognia to i tak jeden chuj, byle ktoś mu jej dolewał... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie racja , ale tylko wtedy kiedy człowiek zwalczy głód na ziemi Wink
Idąc tym tokiem myślenia można by wykorzystać ludzki tłuszcz z trupów i ten szlachetnie oddawany w zabiegach liposukcji . Nawet nie wiecie jak świetne jest mydło z ludzkiego tłuszczu Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
W sumie racja , ale tylko wtedy kiedy człowiek zwalczy głód na ziemi Wink

Dysponując tańszym paliwem do kombajnów raczej łatwiej, niż trudniej, jest zwalczyć głód na ziemi.

Cytat:
Idąc tym tokiem myślenia można by wykorzystać ludzki tłuszcz z trupów i ten szlachetnie oddawany w zabiegach liposukcji

Dopóki nie łazisz nocą po cmentarzach żeby wykopywać cudze trupy i przerabiać je na mydło, to nie widzę przeciwwskazań - rób se mydło z liposukcji i sprzedawaj na Allegro, czy gdzie tam chcesz.

Z tym, że ja osobiście nie zamierzam się myć mydłem z ludzkiego tłuszczu bo by mnie to brzydziło. Co najmniej tak bardzo jak jedzenie ostryg Smile Co nie zmienia faktu, z jakby mi głód do dupy zajrzał to i ostrygę bym wpierdolił - i to bez cytryny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biopaliwa z roślin rosnących na polach uprawnych to kretynizm jeden z największych.
Nasze jedzenie jest już od dawna prawie bezwartościowe ze względu na wyjałowienie gleby, rośliny tam rosną dzięki sztucznemu nawożeniu ale nie mają w sobie odpowiedniej ilości minerałów potrzebnych naszym organizmom. Z tych resztek co zostały chcą teraz zrobić paliwo które zostanie spalone. Ludzie są niedożywieni i z tego powodu chorują a oni chcą wyciągnąć z ziemi wszytko roślinami bogatymi w tłuszcz (czyli takimi co najbardziej wyjaławiają glebę).
Ropę można zastąpić ale jedzenia się nie da. Tego nie można przeliczyć na dolary. To kwestia wyboru, czy chcemy przeżyć czy jeździć samochodem.

Lepszym rozwiązaniem są algi rosnące w wodzie morskiej. W oceanach wiele nie uprawiamy więc nie szkoda tej wody. Poza tym to nawet był by swoisty proces oczyszczania jej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Ordel napisał:
W sumie racja , ale tylko wtedy kiedy człowiek zwalczy głód na ziemi Wink

Dysponując tańszym paliwem do kombajnów raczej łatwiej, niż trudniej, jest zwalczyć głód na ziemi.


Cóż za naiwność Administratorze, świetny dowcip , jakby maszyny rolne były produkowane po to by zwalczać głód Wink
Łatwiej by było gdyby świat nie nakręcały zyski które trafiają się nielicznym jednostkom w społeczeństwie .
Nakarmić świat nie zarabiając na tym , to jest sztuka, która niejednemu w głowie się nie mieści . I niejeden obciął by drugiemu język za takie gadanie .
W tych realiach, moje nastawienie również wydaje się dość naiwne .


Cytat:
Z tym, że ja osobiście nie zamierzam się myć mydłem z ludzkiego tłuszczu bo by mnie to brzydziło. Co najmniej tak bardzo jak jedzenie ostryg Smile Co nie zmienia faktu, z jakby mi głód do dupy zajrzał to i ostrygę bym wpierdolił - i to bez cytryny Smile


Czyli nie ale tak . Głód ludzka rzecz i jak nic innego potrafi odmienić człowieka Wink



Cytat:
Ropę można zastąpić ale jedzenia się nie da. Tego nie można przeliczyć na dolary. To kwestia wyboru, czy chcemy przeżyć czy jeździć samochodem.

I wszystko w temacie Komzar .


Skamielina powstaje naturalnie , tak jak stolec w kiblu . I patrzcie nikt z naukowych głów nie wymyślił kibla zbierającego energię pochodząca od ciepłego stolca Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Cóż za naiwność Administratorze, świetny dowcip , jakby maszyny rolne były produkowane po to by zwalczać głód Wink

Aaa, no tak, sorry zapomniałem...
Wiadomo przecież, że maszyny rolnicze, podobnie jak czołgi, szczepionki i chemtrailsy produkowane przez NWO, w celu depopulacji!
No jakże mogłem zapomnieć o czymś tak oczywistym? Exclamation
Dobrze, że mam tu takiego mądrego i czujnego mundurowego służbiste co mnie zawsze sprowadza na ścieżkę prawdy gdy tylko z niej zejdę - dzięki! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Cytat:
Ropę można zastąpić ale jedzenia się nie da. Tego nie można przeliczyć na dolary. To kwestia wyboru, czy chcemy przeżyć czy jeździć samochodem.

I wszystko w temacie Komzar .

Nono. Pragnę tylko zwrócić uwagę, że akurat największymi orędownikami filozofii p.t. "biopaliwa prowadzą do głodu" są koncerny naftowe.
Jak również na pewne liczby - np. taką, że maleńka Holandia jest trzecim co do wielkości eksporterem żywności na świecie (po USA i Francji), gdy w Afryce całe kraje leżą odłogiem a ich mieszkańcy umierają z głodu bo rolnictwo się tam zwyczajnie nie opłaca - nie dlatego, że nie ma ziemi uprawnej!
To że ktoś będzie miał pole z rzepakiem wcale nie znaczy że ktoś inny nie może mieć pola z kukurydzą, czy szklarni z pomidorami. Ziemia jest wystarczająco wielka żeby, przy obecnej populacji, pól starczyło na uprawę wszystkiego co nam potrzeba; i jedzenia, i paliwa, i papieru - i jeszcze zostanie w chuj wolnego placu.

Więc nie biadolcie jak te stare baby na straganie tylko ruszcie kurwa mózgownicą i zacznijcie zbierać owoce które daje wam ziemia, zamiast się okopywać w swym XIX-wieczym konserwatyzmie biadoląc tylko jak to nie macie przejebane. I wcale się nie dziwię, że macie przejebane, gdy czytam głupoty jakie wypisujecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Ordel napisał:
Cóż za naiwność Administratorze, świetny dowcip , jakby maszyny rolne były produkowane po to by zwalczać głód Wink

Aaa, no tak, sorry zapomniałem...
Wiadomo przecież, że maszyny rolnicze, podobnie jak czołgi, szczepionki i chemtrailsy produkowane przez NWO, w celu depopulacji!

A nie no , nie ma jak wyrwać coś z kontekstu i na koniec dowalić depopulacja .
Wiadomo tylko jedną sprawę , kiedyś wszyscy umrzemy . I od nas zależy to jak nas zapamiętają , jeśli w ogóle zapamiętają .

Cytat:
No jakże mogłem zapomnieć o czymś tak oczywistym?

Doskonale cię rozumiem Administratorze. Niektóre rzeczy są bardziej oczywiste niż inne . Szczególnie kiedy nie można o nich zapomnieć i nas prześladują Wink


Cytat:
Dobrze, że mam tu takiego mądrego i czujnego mundurowego służbiste co mnie zawsze sprowadza na ścieżkę prawdy gdy tylko z niej zejdę - dzięki! Laughing

Proszę bardzo , ale nie musisz się,aż tak pucować Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 03 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Bimi napisał:
Ordel napisał:
Cóż za naiwność Administratorze, świetny dowcip , jakby maszyny rolne były produkowane po to by zwalczać głód Wink

Aaa, no tak, sorry zapomniałem...
Wiadomo przecież, że maszyny rolnicze, podobnie jak czołgi, szczepionki i chemtrailsy produkowane przez NWO, w celu depopulacji!

A nie no , nie ma jak wyrwać coś z kontekstu i na koniec dowalić depopulacja .

Czyli po co, zdaniem naszego przeinteligentnego polskiego służbisty mundurowego, produkuje się kombajny?
Skoro już nam tak elokwentnie wyjaśniłeś że ani by żywić, ani by depopulować... to po co? Bo nie kumam..

Że sprzedaje się je za kasę - to taka oczywistość, że nie musisz mi mówić, zwłaszcza takim tonem jakbyś właśnie odkrył Amerykę. W dzisiejszych czasach bez kasy to człowiek się nawet nie wysra, a co dopiero żeby miał się najeść albo kupić kombajn - więc wiadomo, że nikt kombajnu za darmo nie zrobi bo i części nań mu z nieba nie spadną. Kombajny produkuje się dla pieniędzy - wiekopomne odkrycie tropiciela spisków z orłem na czole. Smile
Wszystko się produkuje dla pieniędzy. Co nie zmienia faktu, że wszystko ma swoje przeznaczenie, a dla każdego człowieka z działającym mózgiem kombajn jest maszyną służącą do produkcji żywności.. Bo do czegóż by kurwa innego? Może do polowania na zające? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 04 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Jak również na pewne liczby - np. taką, że maleńka Holandia jest trzecim co do wielkości eksporterem żywności na świecie (po USA i Francji), gdy w Afryce całe kraje leżą odłogiem a ich mieszkańcy umierają z głodu bo rolnictwo się tam zwyczajnie nie opłaca - nie dlatego, że nie ma ziemi uprawnej!


A wiesz , gdyby tak Afryka zaczęła produkować żywność to Holandii na liście eksporterów żywności ( na świecie ) by nie było . Więc wiesz czemu, w Afryce jest jak jest, że ją dokarmiać trzeba , ktoś musi tę kasę zarobić Smile
Od kiedy Holenderscy osadnicy nie rządzą już w RPA rolnictwo podupadło . Ziemię znacjonalizowano i po przydzielano działki murzynom którzy by chcieli zostać rolnikami . Po roku ci murzyni nadal mieli białe ręce . Trudno murzyna nauczyć rolnictwa, ale jak go głód weźmie to sie nauczy Smile


Cytat:
Czyli po co, zdaniem naszego przeinteligentnego polskiego służbisty mundurowego, produkuje się kombajny?
Skoro już nam tak elokwentnie wyjaśniłeś że ani by żywić, ani by depopulować... to po co? Bo nie kumam..

Na wyścigi kombajnów, dla rozrywki.



Cytat:
W dzisiejszych czasach bez kasy to człowiek się nawet nie wysra

A co, masz kibel na żetony czy papierowe. A może na abonament .


Cytat:
.. Bo do czegóż by kurwa innego? Może do polowania na zające?

do walki, jebane Transformery


PS. z tym przeinteligentnym to już przegięcie, jakbyś cie mógł napisać Arcy Inteligentny
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 04 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz Ordel, ale przekomarzanie się ze średnio kumatym 4 latkiem wydaje mi się bardziej edukującym zajęciem, niż czytanie twojego monologu złotych myśli z cyklu "pamiętnik polskiego służbisty".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 04 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Wybacz Ordel, ale przekomarzanie się ze średnio kumatym 4 latkiem wydaje mi się bardziej edukującym zajęciem, niż czytanie twojego monologu złotych myśli z cyklu "pamiętnik polskiego służbisty".


Wybaczam.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 04 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Bimi napisał:
Wybacz Ordel, ale przekomarzanie się ze średnio kumatym 4 latkiem wydaje mi się bardziej edukującym zajęciem, niż czytanie twojego monologu złotych myśli z cyklu "pamiętnik polskiego służbisty".

Wybaczam.

Dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel, Komzar, wy naprawdę wierzycie, że głód na ziemi to efekt marnych plonów z braku miejsca i technologii?
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, jak byś czytał co napisałem to byś nie zadał takiego pytania.
Nie byli byśmy głodni nawet jak używali byśmy motyki ale rozsądnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutarianin napisał:
Ordel, Komzar, wy naprawdę wierzycie, że głód na ziemi to efekt marnych plonów z braku miejsca i technologii?


Komzar dobrze Ci odpowiedział .
Tu naprawdę nie jest istotne w co ja wierzę , tylko co widzę .
Głód na Ziemi to biznes. Głód służy do kontroli . W sumie jest największym kontrolerem , gdyż kontroluje wszystko . resztę sobie dopowiedz Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 09 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokomotywa
burak-cukrowy 25.01.06, 21:17 Odpowiedz
Stoi na stacji lokomotywa,
która ma jezdzić na biopaliwa.
Chciałaby jechać, ale nie może,
bo to po pierwsze wypada drożej,
po drugie, skutkiem jakichś przekrętów,
w kraju brak kilku biokomponentów,
a jak się kupi je z zagranicy,
to będą stratni polscy rolnicy.
Po trzecie spalin skład tak się zmienia,
ze wzrosną wokół zanieczyszczenia ,
po czwarte jazda ma wpływ szkodliwy
na biedny silnik lokomotywy...
Takich zagrożeń jest ze czterdzieści,
sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści.
Lecz choćby przyszło ekspertów tysiąc,
a każdy gotów nie tylko przysiąc,
lecz także dowieść w uczonych pracach,
ze ta ustawa się nie opłaca,
to ja ochoczo przegłosowali
znaczną większością Wysokiej Sali
zlobbingowani nasi posłowie,
co kłopot maja z olejem.
W głowie.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 30 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boeing reveals “the biggest breakthrough in biofuels ever”

Oil companies watch out. Biofuels are on the verge of a breakthrough that will transform the oil market. Not only that: it will also green the planet. In an exclusive interview with CleanTechnica.com and Energy Post, Darrin L. Morgan, Director Sustainable Aviation Fuels and Environmental Strategy at Boeing, reveals that researchers at the Masdar Institute in Abu Dhabi, funded by Boeing, Honeywell and Etihad Airways, may have achieved “the biggest breakthrough in biofuels ever”. Alarmed by the poor quality of fuel made from shale oil and tar sands and frustrated by the blunt refusal of oil companies to provide fuel of better quality, Boeing and its partners have over the past four years sponsored research into alternative fuels that has led to spectacular results. They found that there is a class of plants that can grow in deserts on salt water and has superb biomass potential. “Nobody knew this”, says Morgan. “It is a huge discovery. A game-changer for the biofuels market.” Karel Beckman has the story. 


dalej: http://www.energypost.eu/exclusive-repor.....uels-ever/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 30 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, to jedyne sensowne teoretycznie rozwiązanie bo gruntów uprawnych nam brakuje. Pytanie co z algami, bo to one właśnie miały rosnąć na pustyni z wodą morską, a maja całkiem duży przyrost masy. Co było nie tak w tym projekcie w porównaniu do tych nowych roślinek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:43, 01 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLM lata na Karaiby na oleju po frytkach.

Cytat:
Holenderski narodowy przewoźnik lotniczy, KLM na trasach z Amsterdamu na Wyspy Karaibskie - Arubę i Bonaire lata teraz samolotem typu Airbus 330-200 napędzanym biopaliwem.

Proekologiczna inicjatywa holenderskiego przewoźnika ma na celu redukcję emisji dwutlenku węgla oraz zmniejszenie zużycia paliwa dzięki zastosowaniu bardziej wydajnych silników i lżejszych konstrukcji. Przeloty KLM z wykorzystaniem paliw otrzymywanych ze zużytego oleju spożywczego wspierają m.in.: holenderski rząd, Komisja Europejska oraz producent samolotów Airbus. Karaibski projekt potrwa sześć miesięcy.

KLM jest pionierem w pracach nad użyciem biopaliw w lotnictwie. W badania nad wykorzystaniem zużytego oleju spożywczego linia zaangażowała się już w 2007 roku. Wraz z Grupą North Sea Petroleum oraz Spring Associates przewoźnik założył konsorcjum SkyEnergy. Od tego samego roku, Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF), doradza konsorcjum w kwestiach ekologicznych. Ważnym etapem w działalności holenderskiego przewoźnika było wykorzystanie biopaliw w regularnych rejsach samolotów pasażerskich. W listopadzie 2009 roku KLM zrealizował pierwszy na świecie lot maszyną zasilaną przez biopaliwo. W przedsięwzięciu wykorzystano Boeinga 747, którego jeden z silników działał na mieszance zrównoważonego biopaliwa i tradycyjnego paliwa lotniczego.

całość: http://logistyka.wnp.pl/klm-lata-na-kara.....1_0_0.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pan Eugenius




Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 03 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie, macie gdzieś na swoich dyskach grafikę/link do grafiki, gdzie jest opisana historia pewnego Pana, który zrobił instalację dodatkową do silnika samochodu, która wykorzystywała wodór, a pod nią był wytłumaczony mechanizm jej działania? Przepraszam, że tutaj, ale gdzieś mi wydruk zaginął i nie mogę znaleźć, a ciekawe bardzo to było i chciałbym zoperować taki układ.
Jeśli ot, proszę wywalić i mea culpa, Bratki i Siostry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Biopaliwa coraz bardziej opłacalne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile