W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sens życia   
Podobne tematy
Jaki jest sens życia skoro ma świadomość zginie?259
Samoświadomość 9
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 18692
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 06 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nie moze byc tez tak jak robi wiekszosc tzn przebudzonych ludzi iz mysla ze wiedza wiecej od reszty i zamykaja sie w swoim swiecie nie dopuszczaja do siebie innych gardza nimi nazywaja bydlem hehe ja tez kiedys mialem taki okres ale to tylko poteguje negatywne emocje no i energie a wszystko jest energia , ja jestem inny dla mnie ludzie tak jakby nie istnieli bo nie moge sie porownywac z kims kto nie rozumie mnie ani ja jego po prostu jako baczny obserwator systemu smiem twierdzic iz ludzi nalezy kochac szanowac czy wy wiedzacy wiecej o matrixie nwo nie kochacie sie z dziewczynami ktore gdyby uslyszaly od was wasze rewelacje teorie spiskowe ktore sa prawdziwe ktore by to wysmialy mimo ze studiuja na 3 kierunkach i sa takie inteligentne ? kochacie sie bo sa ladne , w polsce nie warto isc do slubu ale ludzie nie sa swiadomi tego sa zahipnotyzowani ulehgli na opinie innych , madry czlowiek to czlowiek samotny , smiesza mnie najbardziej stereotypy , najwieksze klamstwo to takie ze faceci sa zboczeni wcale nie to kobiety sa bardziej zboczone wyrafinowane sa gorsze od facetow bo im czegos zazdroscza , ale ja naprawde nic do kobiet nie mam polki sa w top 3 pod wzgledem urody w europie niech nakladaja te okularki i krotkie po sama pipke spodeneczki SPOKO Laughing ale nie nalezy tez miec na wszystko wyjebane jak mawia pewna subkultura mlodziezowa , po prostu badz obserwatorem nie emanuj zadnymi emocjami jesli posiadasz inteligencje emocjonalna wiesz o czym mowie jesli jestes tylko inteligentny nie wiesz Laughing to smieszne kiedy slysze WSTYDZE SIE POZNAC TO I TAMTA LASKE W AUTOBUSIE NA PRZYSTANKU PUBIE , przeciez to czlowiek zwykly czlowiek czego sie mozna bac? no ale tacy sa ludzie ego ma pozywke Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 06 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne al... Czy ty w ogóle widzisz co narobiłeś? - otóż 'wlazłeś z brudnymi butami' w sam środek jak najbardziej rzeczowej dyskusji, która jednak ma swój przedmiot oraz sens. Może ty tego nie dostrzegasz, może dla ciebie to wszystko o czym tu mowa jest nazbyt skomplikowane by nie tylko się nad tym pochylić, coś z tego zweryfikować, może pojąć, ale nawet by przez to przebrnąć. I być może dlatego właśnie nie jesteś w stanie zauważyć jakiegokolwiek sensownego wątku w prowadzonej wymianie opinii, lecz - na Swaroga! - tylko dlatego że Ty sam nic a nic nie kumasz z tego co zostało powiedziane, to jeszcze nie powód, żeby dawać wyraz swemu ograniczeniu umysłowemu i zachowywać się jak upośledzony dawn. Czy tak samo reagujesz na ulicy? - kiedy widzisz rozmawiających na jakiś dla ciebie bliżej nieokreślony, enigmatyczny temat - to też wpierdalasz się między wódkę a zakąskę, podchodzisz do nich jak do krów w oborze i stwierdzasz bez pardonu iż jedyne co jesteś w stanie zauważyć to to, że nie pojmujesz ich mielenia ozorami? "Nie, i już! - bo ja, alkohol, was nie ogarniam, uważam waszą dyskusję za bezprzedmiotową, a pytania i wnioski za pozbawione sensu. i w ogóle - nic tak nie przemawia do mnie jak komiksy dla ułomnych, więc o co wam chodzi?".
A o co tobie chodzi, alkohol? Nie masz w zasadzie nic do powiedzenia, ale ponieważ czujesz się mądrzejszy, bo czujesz że filozoficzne rozważania są dla debili, w końcu nie wytrzymujesz i musisz powiedzieć cokolwiek, dać upust swej pogardzie, pokazać jak cię to wszystko śmieszy, jakie to wszystko jest według ciebie ciemne, głupie, nie warte by się na chwilę obok tego zatrzymać.
No i co? powiedziałeś cóż o tym wszystkim sądzisz; pewnie co niektóre posty były nazbyt długie? Ano, jak dzieciak któremu chce się siku, nie wytrzymałeś i się zlałeś, obnażyłeś swoją wewnętrzną miarę jaką przykładasz nie tylko do tematu - o czym być może, skądinąd, ci wiadomo - lecz również, ufam iż prawdopodobnie nieświadomie, dałeś wyraz swej pogardzie skierowanej ku wypowiadającym się, jako głupkom nie pojmującym tak dobrze jak ty świata, otoczenia, rzeczywistości, życia, etc. brawo.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze co?

probujesz mi bezczelnie wmowic chemicloo ze wartosc waszej rozmowy jest niby wyzsza niz to (przypomnijmy):



a mozesz mi to jakos uzasadnic? poza tym istota forum polega wlasnie na wpierdalaniu sie w czyjes rozmowy no nie? interaktywnosc motyla noga ot co.

wiec przypomnijmy jeszcze raz. jak zaczalem czytac ten watek to nieodparcie skojarzylo mi sie to z tym:



choc po glebszym zastanowieniu uznalem jednak ze szczanie na osmiornice wydaje sie ciekawsze. potrafie to nawet uzasadnic Smile otoz jakkolwiek wazkie slowa poleca w tym watku to i tak nie przebija tego:



bo to jest czyn ktory poruszyl tysiace ludzi a ten fragment trwa moze ze 3 sekundy. rozumiesz sile tego przekazu? a jaka jest sila przekazu bandy infoholikow takich jak my? lale lejace na osmiornice moze nawet zobaczysz jak ci zycie przed smiercia przeleci przed oczami. rozumiesz ta roznice? moim zdaniem sens jest w czynie i zobrazowalem to tym:



nie rozumiem czego nie rozumiesz w tej deklaracji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 10 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otóż, drogi al koholu, ja ci niczego wmawiać nie usiłuję i nie będę się z tobą spierał co jest ciekawsze, ale że spamujesz ciekawy i inteligentny temat, to każdy chyba widzi...
Cytat:
a mozesz mi to jakos uzasadnic?


a przeczytałeś wszystkie posty ad a do z ? I co, przeczytałeś i nic z tego nie skumałeś? szkoda. I co, nie przeczytałeś ale masz już swoje zdanie i spamujesz temat? szkoda.

al kohol napisał:
Cytat:
jak zaczalem czytac ten watek to nieodparcie skojarzylo mi sie to z tym:


i co? tylko jak zacząłeś? a potem już nie czytałeś? czy wrażenie jednak pozostało do końca? nikt tu nic ciekawego nie powiedział/nie zacytował? a nawet jeśli, czy to według ciebie jest wystarczający powód by obnosić się ze swoimi brakami we łbie?

al kohol napisał:
Cytat:
otoz jakkolwiek wazkie slowa poleca w tym watku to i tak nie przebija tego


ale to tylko twoje subiektywne zdanie. równie dobrze ja mogę napisać że to co piszę teraz przebija twój obrazek tysiące, ba, miliony razy.
Zresztą, ty al kohol utknąłeś na jakimś dziwnym etapie ważkich słów. a przecież tu nie chodzi o żadne ważkie słowa.

Cytat:
bo to jest czyn ktory poruszyl tysiace ludzi a ten fragment trwa moze ze 3 sekundy. rozumiesz sile tego przekazu?


naprawę? poruszył? tysiące? i co z tego? chłopie, nas tu nie interesuje bynajmniej że to czy tamto rusza kogoś na zewnątrz. w temacie omawiamy bardziej osobiste problemy cierpienia i sensu życia. Jeżeli dla ciebie sensem życia jest wyławianie obsikanych skeczy twoja sprawa, ale - szczerze, nie sądzę by były to najciekawsze rzeczy na świecie.

Cytat:
lejace na osmiornice moze nawet zobaczysz jak ci zycie przed smiercia przeleci przed oczami.


a mnie jakoś to nie rusza i jakoś mnie to nie bawi. i nie wiem o co ci chodzi, ten obrazek miałby spowodować u mnie przedśmiertną erekcję, czy co?

Cytat:
nie rozumiem czego nie rozumiesz w tej deklaracji?


a ja nie rozumiem co ty rozumiesz? ale wiesz co, mało mnie to obchodzi.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 10 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno sensem zycia nie jest tez zaliczanie dziewczyn bo dziewczyny genetycznie podswiadomie sa zaprogramowane w poszukiwaniu godnego partnera pod wzgledem psychicznym i takim aby baba miala nad nim kontrole i aby on myslal ze nie ma tej kontroli ale ona swoje wie Laughing takze dziewczyne latwo zaliczyc malolatke studentke pania po 30stce bo kobiety sa bardziej zboczone od was mezczyzn hehe , to straszne klamstwo ze faceci sa bardziej zboczeni mezczyzni mysla penisami to normalne to tez normalne ze czlowiek nie jest stworzony do monogamii nie rozumiem rozterek pan ze sa zdradzane przeciez same maja o tym fantazje , np. lesbijskie Laughing to wszystko jest takie smieszne i nudne zycie jest nudne przynajmniej dla mnie mam nadzieje ze obcy juz szykuja kurs na stadion olimpijski w londynie Laughing podstawowy blad wasz jest taki iz traktujecie reszte ludzi jak bydlo zombie skad mozecie wiedziec dlaczego sa tacy nieuswiadomeni ? nie jestescie w ich umyslach moze ludzie nie istnieja jestesmy sami na tej planecie moze to jednostkowy matrix jakies wiezienie moze to hologram nic nie wiemy mozemy tylko przypuszczac zalecam opanowanie proszepanstwa po co te negatywne emocje wszystko jest energia , tak wiele pisze sie o ego , ego nie mozna wrecz KURWA NIE MOZNA zabijac trzeba je dopieszczac jak ktos potrafi jak ktos posiada int.emocjonalna wie jak ktos nie to trudno Laughing ego to pasozyt ale i wybawca dla wybranych Laughing po tym co widze co pisza okreslone jednostki najczesciej w dziale pierdolnia nie widze przyszlosci dla ludzi bo smiem twierdzic iz posiadacie jedna z najwiekszych tajemnic w historii , zombie moga sie tylko domyslac i co klocice sie robicie sie z siebie pajacow myslicie rze to jest smieszne ? Laughing jestem wolny Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 30 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek, istota gromadna samotna, jeśli chce cokolwiek Zrozumieć,
musi pojmować wszystko totalnie w sobie
.


O Wy!, którzy łakniecie Wiedzy,
- niczego nie traktujcie P-e-w-n-i-e,
a Pamiętajcie jedno - Droga jest Śmiercią



al kohol napisał:
Cytat:
dzieki forum uswiadomilem sobie ze ogromna wiekszosc tzw. "teorii spiskowych" to zupelne bzdury. prezentowane tu rewelacje przekonaly mnie ostatecznie ze nie ma zadnego nwo, ani globalnej konspiracji

https://prawda2.info/viewpost.php?p=111763

al kohol napisał:
Cytat:
zaraz zaraz ale o co biega z tymi reptylianami? widze ze wiekszosc tutaj dostaje jakiegos ataku na mysl o jaszczurach. teoria jest hiperwariacka - to prawda, ale dlaczego mialaby byc zaraz nieprawdziwa, co? o reptylianach przeczytalem lata wczesniej zanim dowiedzialem sie ze ktos taki jak david icke istnieje. wasza negacja mozliwosci istnienia tych istot jest niepowazna - "nie bo nie!" to ma byc argument? co sie stalo z waszym otwartym podejsciem? prawda jest taka ze wszystko jest mozliwe

https://prawda2.info/viewpost.php?p=50659

al kohol napisał:
Cytat:
piramidy przez noc ostrza zyletki, mumifikuja zwloki, energetyzuja, relaksuja itd itd. (jak kiedys zrobilem piramide z tektury to zyletka byla tepa nawet po tygodniu - widocznie cos spieprzylem Laughing ). rzekomo templariusze nawiazywali w piramidzie kontakt duchowy z innymi istotami. piramide postawil sobie tez jeden z najbogatszych polakow - aleksander gudzowaty. zuzyl na to 50 ton granitu - skala 1:25. (swoja droga jak przystalo na iluminata - wszyscy bogacze to iluminaci Laughing - postawil sobie tez ekumeniczna kaplice hehe).
w sumie to nigdy w zadnej piramidzie nie bylem a fajnie by bylo zweryfikowac te rzekome cuda na kiju ktore sie tam dzieja.

https://prawda2.info/viewpost.php?p=51830

Elcomendante napisał:
Cytat:
jeśli ktoś nie przyjmie, że spotyka się z chaotyczną, a do tego brutalną rzeczywistością warunków naturalnych to może sobie analizować do woli, a i tak powstaną z tego utopijne teoryjki, które mogą jedynie tuszować lęki


Elcomendante napisał:
Cytat:
Takie myślenie może się pojawić, jeśli je wpierdolisz, coś tam sobie przeżyjesz, potem faza Ci minie, a TY nie podejmiesz analizy stanu Twojego umysłu.



Zainteresowanych przestrzega się, że wszelkie
Przedstawione Rozróżnienie jest czysto teoretyczne. Uprzedza się przed sztywnym podziałem. Nic takiego nie istnieje. Żaden ceremoniał nie jest konieczny.





Niejeden wie jedno i niejedna wiele widzi. Każdy swoją wiedzę pieści i ubóstwia, a nie widzi nic poza nią.
W wielu amokach wszyscy toną. Siłą najwyższą uroku pierwszego, gdzie prawem jest Pan Cyklu, bywa najczęściej Ciało. Można by rzec, że urok cielesny jest i
namacalny.
Ale też innego rodzaju uroki dostrzec można, różne w tym życiu okazje wykorzystać można. Ludzie wierzą w to i tamto, przekonani o słuszności idei swojej.
Ludzie wierzą w to co widzą. Poszukują usilnie co zda się zastosować. Sprawiać sprawy sobie pragną.
Ludzie mówią mądrze, lecz ponieważ nie wiedzą nigdy wszystkiego - to co mówią ma znikomo małe znaczenie i najczęściej myli się z prawdą.
Są oni jak senne zjawy na pustyni, żurawie przy studni,
są też jak j-e-d-y-n-i .*


Ludzie o duszach swych bez przerwy żadnej rozmyślają. Systemu wszędzie poszukują, a znaleźć go nie mogą i nie potrafią.
Z wszelkich prawd i praw,
wiedzę o sobie uznają za jedynie pewną.**


Ludzie wiedzą, że sprawy pewne źle stoją,
- nie na miejscu się jawią. Wtedy sposobów zmiany i uniknięcia szukają,
- za własnym dobrem gonią. Każden jeden siebie w głowie trzyma.***

Ludzie jako głusi i ślepi żyją, na sprawach wszelakich się nie znają,
o głupstwach prawią, całości nie ogarniając, znani czy nie znani, zdrowi i chorzy
kierunku swego jasno nie dostrzegają,
nie wiedzą jaki los i dlaczego taki
- sobie szykują. W głowie bajdurzą o Nim bez przerwy.****


Ci tylko, którzy są podobni, będą się przyciągać bądź odpychać. Życie okazuje się gmatwaniną i plątaniną pośród tysiąca języków,
wokół każdego wirują - wciągają i odpychają - linie sił; niczym węże. (a)

Ludzie porządkowaniem się zajmują wszystkiego w swych myślach, układaniem, segregowaniem, katalogowaniem.

Nieprawdą jest Jakoby ludzie,
wszelkiej maści i wiary, czy to ubodzy
czy bogaci, jakiegokolwiek statusu, kupcy
i duchowni, chłopi i elita, poszukiwali Prawdy, albowiem Oblicze Prawdy p-r-z-e-r-a-ź-l-i-w-e jest.
Nie leży w ich mocy zapomnienie prawd
poznanych, częstokroć artykułują Je
w rozmowach wszelakich. Z tego powodu wielce ciekawe bywa o czym ludzie swadzą
i przysłuchiwanie się temu z wielką uwagą.

Pamiętać wszelako należy, iż każdy jedynie swoją prawdę widzi i jest Ona wyłącznie
na jego własność i miarę szyta.



Zbierzcie oto się przeto razem i na nowo studiujcie klasyczne pojęcia.


*Do obznajomionych z regułami tego świata nie można powiedzieć ani słowa. Do nie obznajomionych - takoż.
Innym pozostałym radzi się: poprzez pamięć -
- oglądać siebie w całości,
takich, jakich widzą ich zjawy, mary,
żywe trupy
- i inni ludzie.
Należy to do głównych metod docierania i przemieszczenia, zmiany i działania.
O regułach tych nie należy zapominać.


**Cechą zasadniczą świata jest wielopoziomowość.
Regułą jego, że niczego [we śnie] nie osiągniesz.
...gdy wszystko się zdarza nie możesz niczego uczynić.
Rządzą planety.


***Identyfikacja jest jedynym Grzechem,
Słowem jego jest Ograniczenie
.

****Osiągnęliby znacznie więcej przy mniejszym wysiłku, gdyby wiedzieli, że nic nie może się wydarzyć,
o ile cały WSZECHŚWIAT się do tego nie przyczyni.
(Wszelkie istoty posiadają swe własne kosmosy, wspólne jednym tylko nieskończenie małym punktem, który powszechnie zwą wszechświatem).


(a) Tylko poprzez sprawy wydarzają się rzeczy, tylko poprzez rzeczy wydarzają się sprawy.
Nie masz sprawy nad rzeczy ani rzeczy nad sprawy.

_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 16 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ideałem staje się nie wyzwolenie od cierpień poprzez rezygnację z wielania, ale pragnienie uwolnienia wszystkich istot od cierpienia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mahajana
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hectic




Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 208

PostWysłany: 22:16, 23 Sty '17   Temat postu: Sens Odpowiedz z cytatem

Sensem życia jest odnaleźć Boga. Żyjesz we wrogim sobie środowisku. Skażonym. I wszystko działa przeciwko Tobie. Musisz z całego serca Go szukać byś mógł go odnaleźć. On chce być odnaleziony ale nie chce Ciebie do tego zmuszać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:08, 24 Sty '17   Temat postu: Re: Sens Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Sensem życia jest odnaleźć Boga. Żyjesz we wrogim sobie środowisku. Skażonym. I wszystko działa przeciwko Tobie. Musisz z całego serca Go szukać byś mógł go odnaleźć. On chce być odnaleziony ale nie chce Ciebie do tego zmuszać.


Sensem Życia jest życie . Prokreacja . Tworzenie nowego życia . I jest to cykl "niesamowity" i tak do usranej śmierci Wink .

Natomiast Bóg wychodzi z naszej świadomości i naszej myśli . A oparty jest o "strach" . O kurwa , skoro umieramy to co jest po śmierci . Walhalla jest , ale nie dla wszystkich . I tu na strachu narodziła się kolejna myśl . Przecież na tym można zrobić interes , żyć wygodnie , rządzić nawet , co ja pisze , kreować świat można . Z czasem od tego wszystkiego sami przestali wierzyć w to co wymyślili . Ale wciąż wierzą w jedno w STRACH .

Więc sensem życia nie jest Strach . Sensem Życia jest życie . A życie na tej planecie zależy od tego czy Słońce świeci czy nie . Słońce jest tak zajebiste , dostarcza euforię po szarej zimie . Ba witaminy nam robi .
Ale może też "sparzyć" , zabić może .

Wszystkie mitologie religijne mówią o tym jednym Bogu o naszym Słońcu . Brak Słońca to może być i depresja , Szatan jebany . Jesienna depresja . A i zimą kiedy niebo jest w kolorze brudnej szmaty , Szatan pcha człowieka na "druty" Wink


Więc nie pisz mi że Bóg to Życie . Życie nie odmienia się na gówna . Jest niepowtarzalne i jest zawsze kontynuacją .
Bóg mógłby być Życiem , na tyle na ile jego wyznawczy szanują Życie . A skoro wiemy że nie szanują . Bo kurwa nie szanujemy . To jakie Życie mamy z tymi Bogami Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 24 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.... Przecież na tym można zrobić interes , żyć wygodnie....

Napisz jeszcze, jakiego byznesu dorobił się Jezus Chrystus. Lub też co utrąciło Mu Jego biznesowe plany.
Cytat:
... A życie na tej planecie zależy od tego czy Słońce świeci czy nie....

Nieprawda. Wiele żywych organizmów obywa się bez słońca, i mają się nieźle.[/quote]
Cytat:
Bóg mógłby być Życiem , na tyle na ile jego wyznawczy szanują Życie . A skoro wiemy że nie szanują . Bo kurwa nie szanujemy . To jakie Życie mamy z tymi Bogiem

Kodeks Nag Hammadi - gdybyś go przeczytał - daje odpowiedzi na Twoje pytania. Jest życie materialne kończące się w każdym wypadku śmiercią. Czyli tak, jakby go nie było. Jest też Życie Wieczne, ale nie dotyczy ono materii. Ponieważ jest ono u Ojca, a Ojciec jest niepoznawalny nawet dla Pełni, to tym bardziej Ojciec i Jego Życie jest nie do udowodnienia z perspektywy miejsca obcego Pełni, miejsca błędu i braku, czyli świata.
Wyznawcy Jezusa.....
Znasz takich? Takich, co żyją jak Jezus? Daj namiary, chętnie ich odwiedzę.
Każda idee można wypaczyć, to dla Ciebie jakaś nowość?
Sensem życia jest oderwać swego ducha uwikłanego w świat i powrót do Pełni. Zostawić jedno by osiągnąć drugie. Uwolnić się z pułapki. Czemu Istniejący Ojciec nas stąd nie weźmie skoro nas kocha?
Bo szanuje naszą wolną wolę. Bo trzymamy się rozpaczliwie świata , i za nic nie chcemy odejść.
Kochamy świat jak pijak gorzałę. Jeśli alkoholik nie chce odpuścić gorzały, to żadna siła go do tego nie zmusi. Musi chcieć sam.
Ilu znasz takich, co chcą zostawić świat. Samobójców nie licz, bo to inny temat na który pisać nie będę.
Żyj dla dzieci, dzieci niech żyją dla swoich dzieci.... itd.
I nikt dla siebie. Ty nazywasz to niesamowitością, ja głupotą wynikającą z niewiedzy. Niewiedza zaś bierze się z powodu braku poszukiwań wiedzy.
Nie szukamy, bo świat tak nas tak mocno absorbuje swymi mamidlami i złudzeniami.
Ta to wygląda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1723
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 24 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Kodeks Nag Hammadi - gdybyś go przeczytał - daje odpowiedzi na Twoje pytania. .


Krysznowcy mają odpowiedź na każde pytanie. Masz więc konkurencję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 24 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coż, Jezus to nie Kryszna.
Jezus żył tak, jak sam nauczał. Nie wyciecał się o dworskie meble , nie walczył ani nie zabijał, nie zabawiał się z pasterkami, nie miał 16108 żon itd.
Gdyby żył jak Kryszna, a nauczał tego co w kodeksie - byłby kłamcą.
Pewne elementy są podobne - np wrzucanie duszy w nowe ciało. Niby - następcy Jezusa wymazali to z Jego nauczania.
Pytać o dowody potwierdzające słuszność nauk Zbawcy nie ma co, bo dowody NIE SĄ DLA NAS DOSTĘPNE. Nie ten przedział to za mało powiedziane. Nie ta galaktyka !
Powiem inaczej :
Czy istnieje zwierzę o 57 oczach?
Ty powiesz pewnie NIE.
Ja powiem : nie wiem, jeszcze na ziemi takiego nie odkryto.
Tak naprawdę nie poznaliśmy nawet stworzeń mieszkających TU, a wyrażamy opinie o Kimś, kto jest poza widzialnym światem. Skąd wiemy że Boga nie ma? - bo wiemy i już.
Nie wiemy jaki jest sens życia, ale wyrażamy poglądy o wszystkim. Dziwne.
Jezus mówi o nas, ze ciało jest zwierzęce. Duch zaś Boski, choć uspiony. Jak zwierzęce ciało może pojąć coś niezwierzecego?
Jedynym sposobem jest uśpić zwierzęce pragnienia, wyrzec się siebie i czekać.
Duch Święty raczej w ciele żyjącym jak zwierzę nie zamieszka.
Różnica między nami jest taka, że Ty WIESZ że Boga nie ma, ja WIERZĘ że jest.
Postarzejesz się, przejdziesz co masz przejść, może zaczniesz wątpić w swoją wiedzę. Jeśli nie, to nic mi do tego.
Pisałem o bibliotece Nag Hammadi po to, byście nie powielali błędu i nie łączyli Jezusa z kosciolem katolickim, ani jakimkolwiek innym. Żaden kościół nie poszedł Jego drogą, choć wielu się na Niego powołuje.
Ale pozostać jedynie przy powoływania się na kogoś, przeinaczajac jednocześnie przekaz to gorzej, niż nie wierzyć w nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1723
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 24 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg. nauk;
Jezus był synem Kryszny Smile
Są istoty, które posiadają ciała, zbudowane z samych oczu Smile ...więc, piszesz sam ze sobą, sam sobie zadajesz pytanie i sam na nie odpowiadasz.
Czy ma taka niby dyskusja sens ? może i ma Smile
Dalej to samo; "Skąd wiemy że Boga nie ma? - bo wiemy i już. "... gdybyś cokolwiek sam wiedział, pisał byś w liczbie pojedynczej.
"Różnica między nami jest taka, że Ty WIESZ że Boga nie ma, ja WIERZĘ że jest. "...wychodzi na to, że piszesz że coś wiesz a na prawdę gówno wiesz, Za innych odpowiadasz, innym swoją głupotę imputujesz.
Uprawiasz uprzejmy fanatyzm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 24 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materializ twierdzi, że jeśli ni da się udowodnić istnienia czegoś, to istnienie tego czegoś jest nieprawdą, fikcją, bajką.... itd.
Czy wg Ciebie istnieje stworzenie o 57 oczach? Jeśli nie ma dowodów na istnienie takiego dziwoląga, to co mówi materialista (realista, racjonalista) ?
Zrozumiałeś tyle ile zrozumiałeś, ale dzięki za uwagę.
Ps.
Nigdzie nie mówię, że wiem. Wierzę. W wiedzę (gnozę) jaką pozostawił Jezus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1723
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 24 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podałem przykłady, na próżno. Znowu piszesz głupoty. To były tylko przykłady, przeciwne twojej wierze i głupocie.

"Zrozumiałeś tyle ile zrozumiałeś, ale dzięki za uwagę"

Znowu imputujesz swoją głupotę. Niczego nie zrozumiałeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:45, 25 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To były tylko przykłady, przeciwne twojej wierze i głupocie.

Nie przejmuj się zbytnio moją osobą , od głupoty się nie umiera .
Przeciwne mojej wierze ? A więc wiesz w co wierzę ? Czytałeś kodeks Nag Hammadi ? Jeśli tak , to masz pewnie setki argumentów obalających spisane tam bajki !
NIe odpowiedziałeś na pytanie o stworzenie o 57 oczach . Możliwości są takie :
NIE , NIE ISTNIEJE
MOŻLIWE , ŻE ISTNIEJE - ALE NIC NAM O TYM NIE WIADOMO
WISI MI CZY ISTNIEJE CZY NIE - to w przypadku , gdy nie czujesz się na siłach podjąć dyskusję .
Ty twierdzisz że Boga nie ma , czy też że nic ci o Nim nie wiadomo ? - bo pogubiłem się w Twoich wpisach
Moja wiara ...
To nie jest to , co głosi jakikolwiek kościół .
W nagrodę za przyszłą odpowiedź opowiem Ci o innym stworzeniu , a Ty zgadnij do czego chcę użyć tej analogii
.........................................................

Cymothoa exigua − gatunek pancerzowca z rodziny Cymothoidae. Długość ciała zwierzęcia wynosi od 3 do 4 cm. Pasożyt atakuje język, wchodząc do jamy gębowej ryb przez skrzela. Wysysa krew dzięki pazurom na trzech przednich parach nóg. Gdy pasożyt rośnie, coraz mniej krwi dostaje się do języka, który ostatecznie zanika. Pasożyt zastępuje wtedy język ryby przez przyłączenie swojego własnego ciała do mięśni końca języka. Ryba może użyć pasożyta jak normalnego języka. Cymothoa exigua nie powoduje jakichkolwiek innych uszkodzeń u ryby[1].
Jest to jedyny znany pasożyt funkcjonalnie zastępujący narząd nosiciela.
...........................................................
Zgadnij , do kogo porównuję tą Cymothoa exigua( wszę językową )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1723
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 25 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

NIe odpowiedziałeś na pytanie o stworzenie o 57 oczach . Możliwości są takie :
NIE , NIE ISTNIEJE
MOŻLIWE , ŻE ISTNIEJE - ALE NIC NAM O TYM NIE WIADOMO
WISI MI CZY ISTNIEJE CZY NIE - to w przypadku , gdy nie czujesz się na siłach podjąć dyskusję .
Ty twierdzisz że Boga nie ma , czy też że nic ci o Nim nie wiadomo ? - bo pogubiłem się w Twoich wpisach


Na pytania, które wypisujesz, sam sobie odpowiadasz. Nadal uważasz, że możesz mieć w tym jakąkolwiek konkurencję ?
...Ty twierdzisz, że ja twierdzę...twoja argumentacja jest głupia, stąd pogubienie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 25 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Cytat:
.... Przecież na tym można zrobić interes , żyć wygodnie....

Napisz jeszcze, jakiego byznesu dorobił się Jezus Chrystus. Lub też co utrąciło Mu Jego biznesowe plany.

Był alfonsem i oszustem jaki i bluźniercą . W końcu gdzieś tam przegiął i wylądował na krzyżu .
Tu masz więcej na ten temat .
A po za tym nie do końca chodziło mi o Jezusa tylko o tych którzy na tej mitologi "dobrze" sobie żyją pierdoląc kocopoły .



Świniopas napisał:
Cytat , by Ordel:
... A życie na tej planecie zależy od tego czy Słońce świeci czy nie....

Nieprawda. Wiele żywych organizmów obywa się bez słońca, i mają się nieźle.

Super , a jak muszą być rozwinięte te organizmy , kulturalnie , technologicznie itp . No bo chyba nie miałeś na myśli Wampirów Wink .


Ten twój kodeks Afryki nie odkrywa , ani nie odkrył.
Cytat:
Jest też Życie Wieczne, ale nie dotyczy ono materii. Ponieważ jest ono u Ojca ...

Co za bzdety . Wiesz o co chodzi z tym Ojcem , chodzi o nasienie które daje początek życiu . Tak jak obsiewasz pole by rodziło plony . Ale bez matki , czy tam Matki Ziemi , to Ojciec może sobie co najwyżej stuknąć w jajo .
Dlatego dla katoli sperma jest święta i nie może kończyć w jakiejś gumie ino , tam gdzie się sieje , albo "ciało Chrystusa" , szczególnie to praktykują kiedy za młode jest by zasiać , albo zasiać się nie da Wink .


Cytat:
Czemu Istniejący Ojciec nas stąd nie weźmie skoro nas kocha?
Bo narobił tyle bachorów że spierdolił , z tym że ogarną temat alimentów dla swych największych wyznawców , czyli KK .
I czemu Ojciec , a nie Matka . Bóg Ojciec , to , bóg Ojciec tamto . A matki nie ma , nie było , normalnie Seksmisja , tylko na odwrót . A może bóg ojciec zerżną barana i z tej krzyżówki powstali ci wierzący . Bo wiesz , głupie to , aż strach .
Ja już kiedyś czytałem jak jeden bóg się w Byka zamienił i zstąpił na ziemi by pannę wydymać .



Cytat:
Żyj dla dzieci, dzieci niech żyją dla swoich dzieci.... itd.
I nikt dla siebie. Ty nazywasz to niesamowitością, ja głupotą wynikającą z niewiedzy. Niewiedza zaś bierze się z powodu braku poszukiwań wiedzy.

Gościu ale o co ci chodzi . Rodzice przy porodzie upuścili cię na podłogę . Widać że dzieciak jesteś . Poszukiwanie wiedzy , i na cóż ci to kiedy nie jesteś w stanie zrozumieć przekazu .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 26 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wasze zaoczne diagnozy co do mojego stanu zdrowia wzruszyły mnie do głębi.
Są jeszcze ludzie,  którzy bezinteresownie wyciągną pomocą dłoń do targanego psychiczną chorobą świniopasa !
Czemu krytykujecie coś o czym nie macie pojęcia - nie wiem.
Gdybym spotkał wpis zaczynający się od :
Przeczytałem ten twój kodeks,  i znalazłem w nim masę niekonsekwencji.  Oto one.....
Wtedy mógłbym się do Waszych wpisów odnieść.  Jednak z tego co widzę nie macie nawet pojęcia CO krytykujecie.
Mam wrażenie,  ze w Waszej opinii nauczanie z kodeksu i nauczanie katoli to jedno i to samo.
Ale tak nie jest.  Jezus po to przyszedł,  by przynieść prawdę w miejsce kłamstwa gloszonego przez wyznawców stwórcy. Bluźnił.  Kiedy odszedł wyznawcy stwórcy nie zmienili swoich wierzeń.  Powołują się jedynie na Jezusa.  Ale Jego nauki odrzucili,  zniszczyli,  zafalszowali. Nie mają z nimi nic wspólnego.  Kto czytał kodeks,  ten to wie.  Kto nie czytał a krytykuje jest co najwyżej ignorantem.
Jeśli nauczanie judaizmu i jego późniejsza kontynuacja jest jedną stroną,  biegunem -  to nauczanie Jezusa zawarte w kodeksie jest drugim skrajnym biegunem.  I stoi w opozycji do tego wymienionego jako pierwszy. Dlatego został zabity.  Kłamstwo brzydzi się prawdą,  zwalcza ją.  Tak w kwestiach wiary,  jak i w sprawach dni dzisiejszych. 
Jezus i katole...  Przecież powołują się na niego!
Gdybym napisał :
Zgadzam się z poglądami  OKO ,  także wierzę w Boga....
Co bym usłyszał ?  Że jestem kłamcą,  bo OKO nic takiego nie powiedział !
Jezus też nie nauczał tego,  co kłamliwie przypisują mu katole. Tak trudno to zrozumieć? 
Stwórca nie jest Istniejącym Ojcem.  Tak nauczał Jesus.  Kto mowi inaczej powiela kłamstwo judaizmu i jego kontynuacji,  tj katolicyzmu.
Sens życia jest taki : osiągnąć Życie Wieczne. Jak tego dokonać?  Tak jak zrobił to syn marnotrawny.

Cytat:
Pewien mężczyzna miał dwóch synów. Młodszy z nich zażądał któregoś dnia, aby ojciec podzielił majątek i oddał mu przypadającą na niego część. Wkrótce potem opuścił dom rodzinny i odjechał w dalekie strony. Tam szybko roztrwonił swój majątek i popadł w nędzę. W krainie owej zapanował tymczasem straszliwy głód. By przeżyć, młodzieniec najął się więc do pracy jako pasterz świń. Ponieważ był ciągle głodny, marzył o tym, żeby napełnić pusty żołądek choćby strąkami, którymi żywiły się zwierzęta. Gdy tak cierpiał głód i poniżenie, przypomniał sobie dom ojca, w którym nawet najnędzniejszy z najemnych robotników miał pod dostatkiem pożywienia. Postanowił wrócić, przebłagać ojca, by zechciał przyjąć go nie jako syna, bo na to nie zasłużył, lecz jako najemnika do pracy.

Kiedy ojciec dostrzegł powracającego syna, przywitał go z ogromnym wzruszeniem. Nakazał synom, by przynieśli dla niego nowe szaty i przygotowali ucztę. Niebawem wrócił do domu starszy syn, pracujący w polu. Gdy dowiedział się, jaki jest powód radosnej zabawy, obrażony odmówił wejścia do domostwa. Zarzucił też ojcu, że choć służy mu wiernie, nigdy nie kazał przygotować uczty na jego cześć. Wówczas ojciec odpowiedział mu, że cokolwiek jest jego własnością, należy także do niego - syna, który nigdy go nie opuścił. Ale cieszyć się trzeba, że ten, który zbłądził i był niczym umarły, odnalazł właściwą drogę.


Ja miałem to szczęście,  że dosyć szybko roztrwoniłem i doznałem upadku. Zdałem sobie sprawę z beznadziejnosci miejsca,  w którym jestem.  Chcę wrócić skąd wyszedłem. Nie da się być i tu,  i tam.  Lub służyć dwum panom. Mieć dwa różnie skrajne cele . Trzeba wybierać. Ja wybrałem,  Wy też.  Mi Wasz wybór nie wadzi.  Wam - jak widzę - mój wybór stoi ością w gardle. Na waszym miejscu cieszylbym się,  że znalazł się naiwniak,  który chce zostawić to co ma i chce odejść.  To,  co zostawię będzie  Wasze.  Będziecie bogatsi o to,  z czego rezygnuję!  Czy to nie jest dla Was dobra nowina ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 07:37, 26 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Świniopas , ale to nie jest temat o "twoim" Kodeksie .
I ja go po prostu nie krytykuje - jak piszesz - ino mam w dupie , czcze gadanie . Ale jego wyznawcy , to już realia .
Tacy jak ty , też . Co już robią z siebie ofiarę , jeno pchasz się na krzyż .
Jest zima idź zrób zupę na placu się rozstaw , nakarm bezdomnych , będziesz lepszy niż twój Jezus . Ja nie pochodzę z basenu morza Śródziemnego , ani żadnym semickim ludem nie jestem by łykać nauki jakiegoś gościa z żydowskich plemion . Mam swoją historię .

Więc uważasz że Sensem Życia jest życie wieczne które objawia się przez miłosierdzie Laughing
Ale najpierw trzeba coś spierdolić jak ten gościu z opowiastki . To nie miłosierdzie lecz poczucie winy , za źle podjętą decyzje , każe Ojcu naprawić błędy . Mądrość i sprawiedliwość wynika jeno . Ale to nie Sens Życia , to tylko środek do celu .



@Świniopas zastanawiałeś się kiedyś , czy świnia ma duszę . Bo i czemu by mieć nie mogła . To że nie wiesz, że nie potrafisz tego okazać bo jesteś innym ( niższym gatunkiem ) , nie znaczy że nie ma . Albo Szympans , tak są podobne do ludzi . Nawet myśleć kreatywnie potrafią . Więc czemu by nie miał mieć duszy Szympans , to że nie popierdala na kolanach ze złożonymi rękoma nie znaczy ze nie ma . Za to taki szympans Bonobo , rozumie sens Życia przez prokreację , jak i świnia . Natomiast ja czytałem taką książkę gdzie świnie chodziły na dwóch nogach , a jedna to nawet nazywała się Napoleon . I ta prawda jest więcej warta niż ten cały twój Kodeks . Kiedy świnie zaczynają chodzić na dwóch nogach świat zaczyna się pierdolić . Ty z racji swego stanu @Świniopasie , powinieneś to rozumieć najlepiej Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 26 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bonobo , Bonobo .... nie znam człowieka .
Super , że zapodałeś temat szympansów .
Życie materialne , ziemskie , bez tego co wiąże się z duchowością i zbawieniem niewiele się różni . Szympansa podobne do ludzkiego lub jakiejś ameby . Kończy się tym samym - rozkładem na ementy , cząstki , atomy z których powstało .
TAK czy NIE ?
Przebiega podobnie - zdobywanie pokarmu , prokreacja , sen , ucieczka i pogoń .
TAK czy NIE ?
Mamy kulturę , postęp .... to prawda . Ale te nasze zdobycze nie powodują że jesteśmy mniej okrutni , zaborczy itd . Nawet przeciwnie - w imię idei kształtowanych przez np kulturę , i przy wykorzystaniu zdobyczy techniki jesteśmy . Czy nasz rozwój uczynił nas bardziej szlachetnymi ?
TAK czy NIE ?
Czy świnia ma duszę ? Raczej wątpię . Jezus nic o tym nie wspomina . Gdyby tak było , pewnie by wspomniał . Choć był ponoć przypadek , że wypędził z obłąkanego jakieś złe duchy , które to duchy weszły w stado świń . Ale nie było mnie przy tym , więc nie wiem . Kodeks NH nic o tym nie wspomina . Podobnie jak nic nie mówi o cudach opisywanych w nowym testamencie . To dosyć dziwne , bo przecież wstawki o cudach zwiększyły by atrakcyjność Jezusa . Biznes szybciej by się rozkręcał .
TAK czy NIE ?
........................................................
Nie dla mnie takie rozważania . Nic one nie zmienią w MOIM nawróceniu , przebudzeniu ducha . Mnie interesuje MOJA dusza , jej zbawienie , powrót do Ojca . Przekaz w kodeksie uważam za wystarczający dla kogoś , kto w ZBAWIENIU widzi sens życia . Gdyby było coś ponad to , pewnie Jezus by o tym powiedział .
To , czego naucza Jezus jest trudne , ale wykonalne przez każdego . Jedyne przeszkody są w nas samych . Płyną z naszego ciała , czyli pułapki w której stwórca uwięził duszę .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 26 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@świniopas

A skąd ty w ogóle wiesz kim był i co dokładnie nauczał Jezus? Przecież ewangelie gnostyckie, w tym i kodeks, powstawały od II wieku n.e. podczas gdy Jezus odszedł na tamten świat ok 26-33 roku n.e. Czyli ewangelie gnostyckie spisywali co najwyżej uczniowie uczniów Jezusa, ergo kodeks powstał na zasadzie zabawy w głuchy telefon. Na domiar złego ewangelie kanoniczne są jednak starsze od kodeksu i datowane od 70 roku n.e.

Jezus w kodeksie też niczego nowego nie odkrywa, nie mówi tego czego by nie mówili inni prorocy przed nim, jak choćby Sidharta Gautama znany jako Budda, Parśwa (twórca dźinizmu), Bodhidahrma, Zoroaster i wielu wielu innych. To że czcisz Jezusa wynika tylko i wyłącznie z tego że urodziłeś się w kulturze zachodu a nie np. w Indiach czy Chinach. Ergo, czy tego chcesz czy nie jesteś produktem katolicyzmu którego tak nienawidzisz, a to dlatego że KRK jest głównym nośnikiem Jezusa Chrystusa" bez względu na to jaką, ortodoksyjną czy nieortodoksyjną, wersje jego nauk przyjmujesz. Kodeksem z NH zainteresowałeś się tylko dlatego że wcześniej już znałeś postać Jezusa dzięki KRK ale gdybyś np. urodził się w Indiach to chuja byś wiedział o kodeksie i Jezusie a za to pierdolił byś takie same farmazony jak teraz tylko nie o Jzusie ale np. Krisznie, i nie o kodeksie tylko np. o jakiejś tajemnej i nieortodoksyjnej gicie, wedzie lub tantrze w hinduizmie.

Jesteś takim samym biednym fanatykiem religijnym jak katolicy, tylko bardziej samotnym bo katolom w stadzie to przynajmniej raźniej, a ty ze swoim zachłyśnięciem na temat mało znanego kodeksu jesteś sam.

I twierdzisz że zwierzęta nie mają duszy bo Jezus o tym nie wspomina? No i to jest właśnie typowe judaistyczne myślenie od którego jak twierdziłeś miałeś być wolny. Ta wasza pogarda dla świata natury i przekonanie o własnej wyjątkowości. To jest choroba.

Starożytna perska religia Zoroastryzm, starsza od Judaizmu i kodeksu z NH, głosiła że dusza jest czysta s ciało zbrukane, i że święte są żywioły, zwłaszcza ogień. I z tego powodu Zoroastrianie stosowali osobliwą metodę pochówku... Nie grzebali ciał w ziemi bo to zbrukało by ziemię która była święta, nie wrzucali do wody bo to zbrukało by wodę i nie palili w ogniu bo to zbrukało by z kolei najświętszy ogień... Wystawiali oni ciała na specjalnych wysokich platformach na ucztę sępom. I to jest klucz do Judeo-chrześcijaństwa. Wiara w świętość duszy i zbrukanie ciała pochodzi z Braminizmu i Zoroastryzmu i z tej strony został on zaadaptowany w Palestynie, z tą różnicą że w mocno zwulgaryzowanej i zdegenerowanej formie, bo Zoroastrianie chociaż szanowali zwierzęta i oddawali ciała swych zmarłych naturze. A wy tylko pierdolicie o duchu i nie szanujecie niczego bo to przecież tylko materialny świat i materialne istoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 26 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zyje sie po to zeby przyszlym pokoleniom bylo lepiej ! Czyz nie korzystamy z poprzednich pokolen ? Kiedy wynaleziono nozyczki ? To tylko taki przyklad , bo ilez tymi nozyczkami nawyczyniano ? Dzisiaj juz nie kupi sie malutkich nozyczek do skorek. Czyzby koniec cywilizacji !!!???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 26 Sty '17   Temat postu: Re: Sens Odpowiedz z cytatem

Hectic napisał:
Sensem życia jest odnaleźć Boga. Żyjesz we wrogim sobie środowisku. Skażonym. I wszystko działa przeciwko Tobie. Musisz z całego serca Go szukać byś mógł go odnaleźć. On chce być odnaleziony ale nie chce Ciebie do tego zmuszać.


Sensem życia jest odnalezienie Siebie bo Ty jesteś Bogiem. Tylko cały w tym ambaras aby to Zrozumieć i żyć odpowiedzialnie za to.

A jak się nie wie Kim się jest to potem takie cyrki jak wokół nas się dzieją mają miejsce.

Różnica między mną a Wami jest taka, że ja WIEM, że "Bóg" jest. Pytanie brzmi co Ty rozumiesz pod tym pojęciem? Bo czy ja mówię o tym samym? To inna kwestia.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 26 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

Czy świnia ma duszę ? Raczej wątpię . Jezus nic o tym nie wspomina . Gdyby tak było , pewnie by wspomniał .

A gdyby Jezus powiedział tobie że gówno można zeżreć co byś jadł ? Sikasz na siedząco czy Jezus wspomniał o tym że chłopcom lepiej to pasuje na stojąco ?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sens życia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile