W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dewaluacja   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 2617
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hasesis




Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 79
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 15 Cze '12   Temat postu: Dewaluacja Odpowiedz z cytatem

Do czego by można było przyrównać, to co w chwili obecnej robią politycy i establishment jeśli nie do sarkastycznego, wypatrzonego i wynaturzonego obrazu denominacji wartości, których zobowiązali się strzec, obarczonego kosztami porównywalnymi do luksusowych produktów traktowanymi jak jednorazówki.

To tyczy się zarówno kościoła, wartości moralnych, rynków finansowych, relacji między ludzkich w społeczeństwie, czy w końcu całej gospodarki i całego systemu. Wszystkie zorganizowane płaszczyzny aktywności ludzkiej zagubiły początkowe koncepcje i cele do których zostały powołane i wynaturzyły się do zwyrodniałych form.

Dlaczego?

Dlaczego system demokracja, który początkowo miał za zadanie pomagać i chronić obywateli mieszkających w granicach Państw okazuje się być im wrogim, zamkniętym, wyzyskującym, frustrującym i karykaturalnym? Dlaczego to co człowiek uznał za dobre okazało się złe, to co miało przynieść spokój i bezpieczeństwo przynosi tylko stres, niezadowolenie i straty a to co miało rozwijać intelektualnie i duchowo tak naprawdę zniewala. Kościół miał być opoką doktryny i opiekunem poszukujących Boga a stał się wyuzdaną, wypatrzoną karykaturą instytucji żebrzącą o bogactwa i władzę.

Ci którzy zapewniali o czystości swoich intencji dziś kłamstwem kryją kłamstwo, przekręt pokrywają przekrętem a każdy z nich woła do Nas „Ja” dam ci szczęście, „Ja” dam ci radość, bogactwo i życie wieczne. Co się zatem stało, że tak się rozminęliśmy miedzy realizacją pragnień a rzeczywistością? Jaki czynnik doprowadził do takiego uchybienia…? Tym czynnikiem jest - Intencja. To ona zaważyła na wyniku, bowiem wynik działania leży w pierwotnym zamiarze.

Zatem czym jest ta intencja, która zaprowadziła nas wszystkich na krawędź zapaści całego światowego systemu społecznego zwanego cywilizacją. Intencja ta, to nic innego jak egoizm, nasz osobisty egoizm skierowany na „brać dla siebie, tyle ile mogę” i brać więcej niż inni jeśli się tylko da.

A więc biorąc pod uwagę sytuację w której się wszyscy znajdujemy wychodzi na to, iż naszą intencją nie było dobro „innych” o którym tak wszyscy wszystkich w koło zapewnialiśmy a jedynie było to egoistyczne pożeranie dóbr. Jak w takim razie możemy się z tego wyplątać i czy w ogóle jesteśmy wstanie to zrobić?

Jeśli przez wieki budowaliśmy nasz świat na intencji biorę dla siebie ile mogę, to jak teraz w krótkim czasie odwrócić bieg zdarzeń i jak naprawić to co psuliśmy przez dekady. Rozwiązanie jest tylko jedno, niezależnie od systemu politycznego, kultury czy gospodarki, każdy z nas powinien dobrowolnie dokonać zmiany w świadomości i dokonać zmiany wewnątrz nas samych z intencji „biorę dla siebie” na „biorę aby dać”.

Musimy zatrzymać ten potok konsumpcji, przyjąć do siebie prawdę i albo wszyscy wszystkim zgodnie z obietnicą przekażemy wzajemną gwarancję i dokonamy tej zmiany, albo może się to dla nas skończyć tragicznie. A jeśli nie, to rozmiary kryzysu światowego dotkną wszystkich i nie tylko na płaszczyźnie gospodarczej ale dosłownie na każdej.

Dlatego powinniśmy spróbować wykrzesać z siebie resztki odwagi i zadać sobie pytanie, co będzie jeśli tego nie dokonamy, jeśli nam się to nie powiedzie, jeśli tego nie zrozumiemy? Cała natura od wieków tak skrupulatnie przez nas podpatrywana, krzyczy prawdą na której opiera swoje istnienie a której nie chcemy zauważyć, że tylko altruizm pozwala na równowagę istnienia.

W całej naturze, poza człowiekiem, nie ma ani jednego elementu z poziomu martwego czy ożywionego, którego istnienie nie byłoby uzasadnione w łańcuchu przyczyn i skutków. W całej naturze nie istnieje ani jeden twór który istniał by sam dla siebie. Dlaczego zatem wydaje się nam, że eksploatując tą sama naturę w tak niepohamowany sposób i nie dając jej nic w zamian, jesteśmy w stanie przetrwać? Bez wzajemnej gwarancji i wzajemnego zobowiązania człowieka wobec człowieka nie zdołamy zmienić biegu zdarzeń, zatem musimy się zjednoczyć i zmienić intencję wspólnie i razem dla dalszego rozwoju całej ziemi i przyszłych pokoleń.

źródło artykułu: http://zdrowieducha.pl/dewaluacja.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz, jaki jest stosunek autora "cytatu" do "zapodanej" treści.
Dodałem "grosz" , ale mam nadzieję, że dlatego zasługuję na odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:50, 16 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee takie tam nastoletnie pierdolenie. nic nie trzeba naprawiac bo nic nie jest zepsute. wszystko jest dokladnie takie jakie powinno byc. poza tym jakie "my" zrobilismy? jakie "nasza" intencja? na pewno nie moja ani nikogo kogo blizej znam. ten swiat preferuje jednostki falszywe, ktore wykorzystuja innych i tyle. nie ma sie nad czym rozwodzic. obiektywnie patrzac to zyjemy lepiej niz jakiekolwiek pokolenie przed nami wiec po co to cale biadolenie? podejrzewam ze procentowo w obecnych konfliktach na calym swiecie ginie mniej ludzi niz kiedykolwiek. czy nam sie nam sie to podoba czy nie progres naszego swiata jest bezdyskusyjny. rozpierdala jedynie ta swiadomosc jak cudownie mogloby byc gdyby bylo to poukladane inaczej. ale nic, jest jak jest i za to powinnismy byc wdzieczni (tylko nie wiem komu). pomyslcie lepiej jak ten cudowny choc niemilosiernie zjebany system upadnie to co bedzie wtedy? bo ja tego nie jestem w stanie sobie wyobrazic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 16 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra przeczytałam tą demagogię.
A teraz co dalej?
To ,że musimy to albo tamto albo system powinien być taki , albo śmaki to wszyscy wiemy. Jaki jest każdy widzi i odczuwa.

Cytat:
Bez wzajemnej gwarancji i wzajemnego zobowiązania człowieka wobec człowieka nie zdołamy zmienić biegu zdarzeń, zatem musimy się zjednoczyć i zmienić intencję wspólnie i razem dla dalszego rozwoju całej ziemi i przyszłych pokoleń.


A teraz po demagogicznym pierdoleniu jak niby miałby wyglądać model praktyczny takiego zjednoczenia ?
Czyli tez na p jednak poproszę o pragmatyczny model.

P.S Witaj na forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hasesis




Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 16 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten świat preferuje jednostki fałszywe...
nic nie trzeba naprawiac, bo nic nie jest zepsute...
a teraz co dalej?

Wszyscy macie rację Smile
Wszystko jest idealne, to tylko w naszej percepcji wszystko jest nie takie jakie byc powinn...
Widzimy jedynie klamstwo... a czym jest prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 16 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym to ujął inaczej: gdyby komórki w naszym ciele były uszkodzone w równym stopniu co współcześnie ludzie, to ludzki organizm miałby problemy aby przeżyć, a już na pewno nie mógłby się rozwijać i dalej rosnąć.

ludzie którzy potrafią spojrzeć szerzej rozumieją, że człowiek jest tylko komórką w większym organizmie, w którym ludzkość jest jakby jedną z jego tkanek, ewentualnie jakimś organem..

i tu właśnie jest sedno problemu: z perspektywy tego jak ja osobiście ów "większy organizm" postrzegam, współczesny człowiek jest komórką baaaardzo uszkodzoną - pokusił bym się wręcz o stwierdzenie, że nowotworową. i jeśli ludzka mentalność się nie zmieni, to rozpierdolimy cały ten misterny organizm atomówkami, i to w ciągu najbliższych 100 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 16 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
No dobra przeczytałam tą demagogię.
A teraz co dalej?
To ,że musimy to albo tamto albo system powinien być taki , albo śmaki to wszyscy wiemy. Jaki jest każdy widzi i odczuwa.

Cytat:
Bez wzajemnej gwarancji i wzajemnego zobowiązania człowieka wobec człowieka nie zdołamy zmienić biegu zdarzeń, zatem musimy się zjednoczyć i zmienić intencję wspólnie i razem dla dalszego rozwoju całej ziemi i przyszłych pokoleń.


A teraz po demagogicznym pierdoleniu jak niby miałby wyglądać model praktyczny takiego zjednoczenia ?
Czyli tez na p jednak poproszę o pragmatyczny model.

P.S Witaj na forum Smile


Jak to co dalej, wojna , rozpierdolić wszystko , wypalić żywym ogniem itd. I nie ma sensu juz dalej dyskutować, gdyż dyskusja wybija z nas gniew który nas nakręca , i stajemy się miętcy ugodowi , dogadujemy się i jak zwykle chuj z tego wyjdzie . Pamiętacie hasła jest nas 99% , o taki chuj jest . Zabawa w rewolucyjny piknik .
To wszystko co teraz ludzie starają sie robić przeciwko obecnemu status quo jest tylko częścią wpisującą się w to status quo . To wszystko jest do dupy. Gdyż jeśli chcemy zmienić świat musimy się poświęcić . Naprawdę się poświęcić .
Demokracja nie jest szczytem rozwoju człowieka . Gdyż występuje w niej władza . Element który blokuje jakąkolwiek zmianę . Rozwiązaniem jest system bez centralnej władzy oparty na luźnej oddolnej organizacji, bez państwa, boga, panów. A teraz te słowo którego nie rozumiecie i się boicie : Anarchia . Nie rozumiecie co ono oznacza , boicie się, kompletnie nie dopuszczacie myśli że ludzie mogliby żyć w tak zorganizowanym wolnym społeczeństwie ? To coś wam powiem nie zeszliście jeszcze z drzew . Nie będzie , żadnej ewolucji w jakimkolwiek kierunku wolnościowym . Nastąpią tylko i wyłącznie kolejne ograniczenia .
Nie chcecie zrozumieć, nie możecie pojąć , boicie się uderzyć, a może po prostu jesteście zachłanni . Nic kurwa się nie zmieni . Albo , czekajcie jest szansa , tak jest szansa że któregoś pięknego dnia wstając rano rozsuwając żaluzje, za oknem użycie pięknego atomowego grzyba i to będzie ostatnia rzecz jaką zobaczycie .
Coś bym jeszcze napisał, ale mi się już nie chce, na podobne tematy napisałem kilkadziesiąt postów. Czym więcej wiem , rozumiem tym bardziej zbliżam się do nihilizmu . Straciłem wiarę w przywództwo . Zdradzili nas na każdym szczeblu . A dla zdrajców jest tylko jedna kara, a kto chciałby podyskutować ze zdrajcami sam do nich dołącza .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hasesis




Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 17 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak... to dobrze, ze odczuwa sie negatywne emocje i widzi jakie to wszystko jest zle, bo ma sie nad czym pracowac.
jakby to bylo gdybysmy patrzyli na nasz piekny swiat przez wlasne cudowne rozowe okulary?
Nic by sie nie zmienilo nigdy.
Dobrze byc optymista, ale szczera prawda jest potrzebna.
A bez cierpienia mamy zero rozwoju - taka nasza natura...
_________________
POCZUJ co dla ciebie ważne.
ZDROWIEDUCHA.PL <- Polecam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dewaluacja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile