Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
Zagadka piramid. Beton geopolimerowy  
Podobne tematy
Zagadka piramidy Cheopsa56
Tajemnice Piramid - film (2010)7
Projekt Wielkiej Piramidy - Samuel Laboy (2011)16
Fakty na temat Sfinksa22
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 17651
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 36.58 mBTC

PostWysłany: 20:15, 01 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Zagadka piramid. Beton geopolimerowy Odpowiedz z cytatem

Zagadka piramid. Beton geopolimerowy.

Jeden z filmów z popularnonaukowego cyklu "Historia – nauka czy wymysł?", cyklu prezentującego założenia Nowej Chronologii Analotolija Fomienki i Gleba Nosowskiego poświecono zagadce budowy egipskich piramid.

http://www.8d.ru/rubrika262p2.php

Sposób realizacji tych ogromnych budowli (piramida Cheopsa ma ponad 140 metrów wysokości) do dziś budzi wiele kontrowersji. Naukowcy długo zastanawiali się jak od strony technicznej wyglądała ta budowa.
W szczególności chodziło o odpowiedź na dwa podstawowe pytania:

1) w jaki sposób transportowano w górę wielkie ważące od kilku do kilkunastu ton kamienne bloki?
jak podaje wikipedia: "Wielkie bloki kamienne, ważące po 2,5 tony (największe nawet około 15 t - cała budowla składa się z ponad 2,3 mln takich bloków, co sprawia, że piramida Cheopsa jest najcięższą budowlą stworzoną przez człowieka – ma masę ponad 6 milionów ton), zostały ustawione z wielką precyzją. "

2) jakim sposobem udało się konstruktorom osiągnąć efekt prezyzjnego przylegania bloków do siebie, bloki są bowiem tak ściśle upakowane, że nieraz nie wciśniesz miedzy nimi monety a nawet żylety ?

Robione różne założenia ale wszystkie hipotezy okazywały się mocno dyskusyjne. Wykorzystanie dźwigarów, różnych konstrukcji drewnianych, budowanie piramidy od góry do dołu, ciągnięcie wielotonowych bloków po piachu na prowizorycznych „saniach” siłą ludzkich mięśni…

W połowie XX w francuski egiptolog Joseph Davidovits znalazł rozwiązanie tej zagadki i starał się opublikować i spopularyzować swoje odkrycie. O dziwo jednak zamiast osiągnąć światową sławę - jego odkrycie zostało zamilczanie przez współczesną naukę. Zamiast upowszechnienia odkrycia Davidovitsa - mnożą się coraz to bardziej niewiarygodne wersje stworzenia piramid włączając w to pomoc kosmitów czy wykorzystywanie „antymaterii” do przenoszenia tych kamiennych bloków (tak: David Icke, Nassim Harramain)

Podstawowym błędem w poszukiwaniu odpowiedzi na dwa wyżej postawione pytania było, zdaniem Francuza, założenie (dziś również aktualne), że piramidy zostały zbudowane z kamiennych boków. Te kamienne, granitowe kloce jakoby były gdzieś wykuwane, cięte, piłowane i w blokach o wielkich rozmiarach (rekordzista waży 50 ton) transportowane przez pustynię -siłą niezliczonej ilości niewolników

Brednia. Naprawdę piramidy zbudowano całkiem prosto – nie wykuwano bowiem żadnych kamiennych bloków, i nigdzie ich nie transportowano. Wszystkie materiały budowlane były dostępne na miejscu. Piramidy są bowiem zbudowane nie z kamienia ale z geopolimerowego betonu, który powstawał przede wszystkim z piachu (tego na pustyni nie brakowało), iłu, gliny, wody. Nieopodal płynący Nil swoim mułem dostarczał budowniczym wybornego lepiszcza. Do tego prowizorycznego cementu Egipcjanie dodawali sproszkowane metodą walenia kamien o kamień twardsze skały -jak przykładowo granit. Davidovits obliczył, że tak powstały beton geologiczny (zwany fachowo geopolimerowym) zawierał 12 składników jednakże te podstawowe to po prostu piach, woda, glina. Przeprowadzone później analiza chemiczna i fikyzkchemiczna bloków potwierdziła, iż nie są to naturalne skały ale beton.

Przy takim założeniu kwestie techniczne budowy wdają się dość oczywiste. Egipcjanie nie wciągali w górę żadnych kamiennych bloków. Pierwszy poziom budowali na ziemi, w ten sposób, że w drewniane formy (ścianki) wylewali zaprawę. Potem kiedy pierwszy poziom wyschnął (co zważywszy na klimat działo się dość szybko), na drugi poziom wciągali tylko drewniane, lekkie formy (ścianki) oraz zaprawę w wiadrach, wlewali, suszyli, zdejmowali formy itd. Kiedy do jednego obeschniętego bloku przypasowali drewnianą formę i wlewali obok zaprawę, w efekcie otrzymywali bardzo dopasowane do siebie elementy. Do tworzenia dowolnie wielkich betonowych klocow nie była więc chyba potrzebna pomoc kosmitów.

Warto dodać, że Davidovits nie dostał pozwoleń na dalsze badania w Egipcie. Rząd egipski i świat nauki nadal wolą snuć mityczne fantazje na temat budowy wielkich piramid.

To co na górze zostało zrobione z tego co na dole :

na temat Nowej Chronologii patrz też viewtopic.php?t=20337
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1427
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:03, 01 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież są odkryte kamieniołomy nieopodal Gizy gdzie są ślady z tamtego okresu gdzie wykuwano,wycinano ? bloki!!!

więc to bez sensu skoro miałoby być z betonu odlewanego?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nihil novi
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 138
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 06:57, 02 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
przecież są odkryte kamieniołomy nieopodal Gizy gdzie są ślady z tamtego okresu gdzie wykuwano,wycinano ? bloki!!!


... z których wykuwano posągi
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 10:34, 02 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technologia produkcji tego "betonu" teoretycznie była znana w tamtych czasach i jest na to sporo poszlak. Problem z dowodami jest poważny, ponieważ tak wykonany materiał jest praktycznie nie do odróżnienia od skały naturalnej.
Ta teoria jednak niczego tak naprawdę nie wyjaśnia z wielu powodów. Pierwszym i jednym z najważniejszych to sam sposób przygotowania materiału. Tak samo jak czasochłonne jest wycięcie bloku skalnego ważącego kilka ton, tak samo czasochłonne jest przygotowanie przez mielenie kamieniami materiału do odlania kilkutonowego bloku a my tu mówimy o 2mil takich bloków.

Ponadto odlewanie tego w formach z drewna pozostawiło by ślady struktury desek na ścianach bloków.
Kolejna rzecz to precyzja, wiele z tych bloków jak na przykład "sarkofag" nie tylko pasuje do siebie ale ma zachowaną liniowość trudną do uzyskania nawet dziś. Mówimy tu o płaszczyźnie wykonanej z dokładnością do dziesiątek milimetra.

Bardzo możliwe, że budowniczy używali tak zrobionych z betonu boków ale w żaden sposób nie odkrywa to tajemnicy jak udało im się w całości postawić tak duży i precyzyjny monument.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 13:58, 02 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Tak samo jak czasochłonne jest wycięcie bloku skalnego ważącego kilka ton, tak samo czasochłonne jest przygotowanie przez mielenie kamieniami materiału do odlania kilkutonowego bloku a my tu mówimy o 2mil takich bloków.

Ponadto odlewanie tego w formach z drewna pozostawiło by ślady struktury desek na ścianach bloków.
.


1. kruszywo geologiczne i inne komponenty (diaryt, granit, skały magmowe - jeśli dobrze tłumaczę z ros "gornaja paroda") do tylko dodatek do betonu który był wytworzony z piachu wody i iłu, mułu nilowego - więc wykuwanie wielotonowych bloków i wleczenie ich (niewiadomo jaką technologią) dziesiątki kilometrów przez pustynie nie jest tak samo czasochłonne co mieszanie piachu z wodą pod piramidą i zalewanie form, to drugie jest o niebo ławiejsze

2. objerzyj film który linkuję - są ślady na betonie nie tyle od desek ale od takiej włókniny wyściełającej formy, to jest widoczne tylko na górnych wartwach piramidy, niedostępnych dla turystów na dole jest to starte

link do filmu (ros)
http://www.8d.ru/content266.php
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebek2k
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 14:43, 02 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aximia,
Czy widziałeś film kod piramid?
Poszukaj sobie na youtube.
Ta Teoria jest ciekawa lecz zgadam się z kazmarem
Przy tej teorii jak wyjaśnić wykonanie kanałów "wentylacyjnych"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:14, 02 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@aximia, widziałem opracowania na ten temat i nie twierdzę, że nie ma śladów używania tej technologii. Jak najbardziej wydaje mi się, że była ona wtedy znana i częściowo stosowana. Jednak to nadal nie jest odpowiedź na pytanie jak zbudowano piramidy.
Choć mielenie tylko części materiału jest łatwiejsze to nie oznacza jeszcze, że nie stanowi problemu. Problem jest w konkretnych liczbach. Jak ktoś powie, że coś jest dużo łatwiejsze to jeszcze nie znaczy, że wystarczająco. Tu trzeba posługiwać się konkretami a to tylko jeden z mankamentów tej teorii.

Nie chcę aby mnie źle zrozumiano. Nie twierdzę, że wszystko co mówią o tej teorii to bzdury chcę jednak zwrócić uwagę, że piramidy w Egipcie nie można oddzielić od podobnych obiektów na całym świecie. Pokazano, że był to okres kiedy z kamienia budowano na całym świecie i część budowli jest daleka od technologii odlewania. Mówimy tu o skałach znacznie twardszych niż piaskowiec.

W całych tych teoriach zapomina się o jeszcze jednaj rzeczy. Piramidy nie wyglądały jak teraz. Szkoda, że raczej niewielu pamięta ich prawdziwy wygląd ale były one pi prostu śliczne z daleka i lśniły. Były gładkie. Tego materiału też metodą odlewania nie uzyskasz a wypolerowanie całej piramidy to nie lada zadanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 15:45, 03 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betonem formy zalewali a do tego zostawili jeszcze dokumentacje graficzną dla potomnych
żebyśmy nie musieli wymyślać komicznych bredni o antymaterii poruszającej 50 tonowe kloce Very Happy

Proszę bardzo...prosta sprawa, w prawym rogu obrazka widać wylewanie zaprawy do wiaderka
a na dole obrazka zalewanie formy -prostokątnego bloku
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 18:40, 03 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@aximia, to co piszesz jest prawdą, przynajmniej tak wygląda. Tak samo jak film do którego podałaś link. Bardzo fajny, lecz ma podobne mankamenty jak inne tego typu dokumenty. Podaje przykłady na poparcie swojej teorii a sprytnie pomija to co do niej nie pasuje.

Tą metodą nie za bardzo da się wykonać poszycie piramidy jak również jej stropów z bardzo prostego powodu. Nawet wylewanie stosunkowo cienkiego betonu wymaga silnych legarów a i tak często zdarza się, że sufit się odkształcił. Piramida ma sufit z poukładanych boków. Jeżeli był wylewany to wymagało to opracowania bardzo sprytnego sposobu. Ponadto, w tych teoriach zawsze znika jedna bardzo istotna rzecz. Czas jej wykonania w oparciu o proponowaną metodą i skorelowanie tego z jej przeznaczeniem.
Nikt nie postawił takiej budowli z nudów, dla zabawy pewnego popołudnia.

Swoją drogą metoda tworzenia sztucznej skały w tamtych czasach jest również niezwykle pouczająca, bo opracowanie jej wymaga czegoś więcej niż przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiraz
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 19:01, 03 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odlew to jedno, a dwa to skład zaprawy
niewielki stosunkowo dodatek uszlachetniający mieszaninę potrafi znacznie zmienić właściwości
materiału, np zwiększyć odporność udarową, czy skrócić czas krzepnięcia.
odlewane na miejscu bloki jeden przy drugim, natralnie 'wypalane' przez słońce.
sugeruję technologię spiekania proszków.
pewnie znacie coś takiego jak szkło wodne
Cytat:
Sodowe szkło wodne zostało wynalezione przed około 6000 laty przez mieszkańców Teb – starożytnego miasta w górnym Egipcie

link

dodatek szkła wodnego stosuje się obecnie w budownictwie wszechstronnie między innymi jako dodatku do zaprawy cementowej.

to taka na szybko sugestia, nie upieram się przy tym. na pewno materiał budulcowy piramid został przebadany geologicznie na wszystkie strony, ale na teraz nie znalazłem nic szczegółowego.
później poszperam

btw wydaje mi się że pokrycie wierzchniej warstwy piramid szkłem wodnym mogło sprawiać, że lśniła w słońcu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:05, 03 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile na szczęście nie musisz za bardzo szukać czym była pokryta bo nadal fragmenty poszycia wykładają posadzki w domach arabskich.
Materiał nie stanowi zagadki, lecz metoda wykonania takiej ilości bloków. Po prostu nie wiemy jak wtedy mogli to zrobić.
Jeszcze raz przypominam, nie wystarczy pokazać, że da się coś zrobić w pojedynczej sztuce. Trzeba jeszcze wykazać ile czasu i ile innych materiałów było by potrzebne do produkcji całości. Dopiero takie liczby w zestawieniu z celem piramidy dają szanse na ocenę czy mogli tą metodę wykorzystać, czy mieli coś innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
manhattanman
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1038
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:15, 03 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem
http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/06budowle/budowle.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:03, 03 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wspaniałe, brawa dla tego człowieka. Metoda wolna ale skuteczna.

P.S. Dzięki za link do strony ULeszka, szkoda, że już nie jest uaktualniana. Myślałem, że nie ma już jej na necie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 08:14, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, poniżej moje ulubione zdjęcie ze strony Uleszka :Jak widać oprócz odlewania betonu umieli wycinać w skale i transportować to potem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 11:36, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:

Jak widać oprócz odlewania betonu umieli wycinać w skale i transportować to potem.


1. nic nie wycinali w skale, (pisałeś że oglądałeś film ?),po prostu w miękkiej nie zastygłej jeszcze zaprawie betonowej
rysowali rylcem co im się podobało a w mokry beton rylec wchodził jak w masło, o tak jak dzisiaj na nie zastygłym betonie
dzieci zostawiają odcisk ręki albo buta albo jakiś napis patykiem Very Happy

2.tak, rzeczywiście trasportowali: wiadro z zaprawą i drewnianą skrzynkę jako formę, to wszyskto co "transportowali"
resztę mieli pod nogami: piach i muł z nieopodal płynącego Nilu oraz trochę kruszywa geologicznego jako dodatek
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 11:50, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety niektórym wieelce logicznym umysłom (wyuczonym na standardach historii powszechnej) jest nie do pomyślenia , że można robić odlewy ze zwykłej geometrycznej formy. Takie odlewy są stosowane zazwyczaj jak ktos chce szybko i w miarę jednakowo zrobić dużo elementów w dość krótkim czasie. Tak naprawdę wszelki zastój w rozwoju przyniosły dopiero wieki "ciemne" czyli średniowiecze, gdzie za wszelką cenę kamufowane i utajnione zostały wszystkie informacje, które mogły pomóc w rozwoju człowieka, jak i odkryciu jego prawdziwej natury...Zresztą trwa to do dziś, tylko w bardziej nowoczesnej i wyrafinowanej postaci.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:22, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
Tak naprawdę wszelki zastój w rozwoju przyniosły dopiero wieki "ciemne" czyli średniowiecze, gdzie za wszelką cenę kamufowane i utajnione zostały wszystkie informacje, które mogły pomóc w rozwoju człowieka, jak i odkryciu jego prawdziwej natury...


Według nowej chronologii Fomienki i Nosowskiego piramidy własnie powstały w tzw. średniowieczu czyli między 14 -16 w.
naszej ery i służyły jako świątynie, skarbce a zarazem miejsca pochówku imperatorów wielkiego cesartwa bizantyjsko - aramejskiego które potem przekształciło się w wielką ordę - ruś (zwaną błędnie przez historyków imperium mongolskim)
W Gizie znajdował się własnie grobowiec Jerzego Zwycięzcy vel Czyngis Hana - to jest ta sama osoba Very Happy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarowka
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 75
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 18:35, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co mówił Nassim Haramein(o ile pamiętam), nie znaleziono w żadnej piramidzie żadnego ciała. Więc albo on mówił nieprawdę, albo informacje by były zafałszowane? albo ja źle kojarzę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.40 mBTC

PostWysłany: 19:44, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarowka napisał:
z tego co mówił Nassim Haramein(o ile pamiętam), nie znaleziono w żadnej piramidzie żadnego ciała. Więc albo on mówił nieprawdę, albo informacje by były zafałszowane? albo ja źle kojarzę Wink


on mówił, że budowali piramidy przy możliwym użyciu antymaterii więc w kontekście tego co odkrył Joseph Davidovits (beton geopolimerowy) Haramain jest nie wiarygodny zwłaszcza że nie odnosi się do tych badań - nie dyskredytuje ich,
ale po prostu zamilcza:

Davidovits, Joseph; Margie Morris (1988). The Pyramids: An Enigma Solved. New York: Dorset Press.
Davidovits, Joseph (1983). Alchemy and the Pyramids. Saint Quentin, France: Geopolymer Institute.
Davidovits, Joseph (2002). Ils ont Bâti les Pyramides: Les Prouesses Technologiques des Anciens Egyptiens. Paris: J.-C. Godefroy.
Davidovits, Joseph (2005). La Bible avait raison, Tome 1: L’archéologie révèle l’existence des Hébreux en Égypte. Paris: J.-C. Godefroy.
Davidovits, Joseph (2006). La Bible avait raison, Tome 2: sur les traces de Moïse et de l’Exode. Paris: J.-C. Godefroy.
Davidovits, Joseph (2006). La nouvelle histoire des pyramides. Paris: J.-C. Godefroy.
Davidovits, Joseph (2008). Geopolymer Chemistry and Applications. Saint Quentin, France: Geopolymer Institute.
Davidovits, Joseph (2009). De cette fresque naquit la Bible. Paris: J.-C. Godefroy.
Davidovits, Joseph (2009). Why the Pharaohs Built the Pyramids with Fake Stones. Saint Quentin, France: Geopolymer Institut
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:13, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximio to całkiem możliwe i niewykluczone Wink, biorąc pod uwagę fakt że własnie z tamtej częsci Azji wywodzą sie koheni, a nie z Azji Mn. czy choćby rejonów Izraela, jak to chcą sobie przywłaszczyć tamtejsze nacje , aby podnieść rangę ważności w świecie religii i wierzeń, będąc tylko zwykłymi uzurpatorami i krętaczami żerując na naiwności ludzkiej od tysącleci.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2833
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:01, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
Tak naprawdę wszelki zastój w rozwoju przyniosły dopiero wieki "ciemne" czyli średniowiecze, gdzie za wszelką cenę kamufowane i utajnione zostały wszystkie informacje, które mogły pomóc w rozwoju człowieka, jak i odkryciu jego prawdziwej natury...Zresztą trwa to do dziś, tylko w bardziej nowoczesnej i wyrafinowanej postaci.


Fakt.
Na dostępie do wiedzy można było zarobić. Dziś też można zarobić. Powszechność dostępu do wiedzy to zawsze strata dla tych, którzy mogą na niej zarobić.

aximia napisał:
Według nowej chronologii Fomienki i Nosowskiego piramidy własnie powstały w tzw. średniowieczu czyli między 14 -16 w.
naszej ery i służyły jako świątynie, skarbce a zarazem miejsca pochówku imperatorów wielkiego cesartwa bizantyjsko - aramejskiego które potem przekształciło się w wielką ordę - ruś (zwaną błędnie przez historyków imperium mongolskim)
W Gizie znajdował się własnie grobowiec Jerzego Zwycięzcy vel Czyngis Hana - to jest ta sama osoba


Ruskim trudno przyjąć, że jakieś proste tatary mogły im tak dojebać Laughing
Jeszcze chwila i okaże się, że w bitwie pod Kłuszynem nie my dojebaliśmy ruskom tylko sami sobie dojebali Laughing

Natomiast, co do piramid nie ma, co się głowić wiadomo, że piramidy zrobili kosmici i basta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 18857
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 21:46, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo - tylko kosmici byli by tak pojebani, żeby wykuwać ze skał mega kamole i przewozić je łódkami kilka tys. km dalej, by je tam poukładać na kupie...
Żaden człowiek nie wpadł by na tak kretyński pomysł - więc to musiał być jakiś kosmita. Stawiam na samego mega Zorga. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 22:38, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. nic nie wycinali w skale, (pisałeś że oglądałeś film ?),po prostu w miękkiej nie zastygłej jeszcze zaprawie betonowej
rysowali rylcem co im się podobało a w mokry beton rylec wchodził jak w masło, o tak jak dzisiaj na nie zastygłym betonie
dzieci zostawiają odcisk ręki albo buta albo jakiś napis patykiem Very Happy


Tak, tylko ja nie mówię o tym co było w filmie ale o tym co widać na załączonym zdjęciu. Tego bloku nikt nie odlewał, jest wycięty w skale macierzystej i jeszcze od niej nie oddzielony. To, że umieli robić rodzaj betonu nie oznacza, że nie umieli takich rzeczy jak wycinanie ze skał wielkich bloków i transportowanie ich na miejsce przeznaczenia. Pozostaje jednak pytanie jak to robili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3609
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 23:39, 04 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:

Ruskim trudno przyjąć, że jakieś proste tatary mogły im tak dojebać Laughing


właśnie to jest jeden z bardzo ciekawych wątków nowej chronologii
według Fomienki i Nosowskiego Tatarzy nigdy nie napadli na Ruś ale tak jak kozacy stanowili wyśmienite wojsko najemne
dzieki ktorym ruskim udało się podporządkować, jako lenno, niemal całą Europę

jeśli trochę pamiętasz rosyjski ze szkoły tu jest film szczegołowo omawiąjący to fałszerstwo historyczne:
Ruś - Orda http://www.8d.ru/content270.php

symbioza rusko - tatarska zaowocowała rozkwitem imperium, a ciekawe, że odzwierciedlała się też,
w swoistej jedności islamu i prawosławia po czym pozostały liczne pamiątki

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 00:00, 05 Cze '12    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dzisiaj, gdy pisać prawdę już wolno, można przeprowadzić głębszą analizę tez Duchińskiego by się przekonać, czy faktycznie nie miał on racji. Jaki procent z mieszkańców Rosji (w granicach sprzed 1772 r. i dzisiejszych, nie mówimy o dzisiejszych Białorusi i Ukrainie!) ma pochodzenie słowiańskie, a jaka część to ludy o zupełnie niesłowiańskim pochodzeniu – po części ugrofińskie (w tym i panująca dynastia Rurykowiczów), po części azjatyckie, uralskie czy kaukaskie? Przyznanie tego faktu powodowałoby, że urzędowa moskiewska ideologia panslawizmu zupełnie straciłaby sens."

Więcej: http://minakowski.pl/rosjanie-to-nie-slo.....z1wremxkiE
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zagadka piramid. Beton geopolimerowy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.