W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska Ukraina - Rasizm - Materiał BBC Panorama  
Podobne tematy
Marsz angielskich kibiców w Doniecku4
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 9279
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no ale to równie dobrze możesz oskarżyć moje forum o wzywanie do pospolitego ruszenia, bo jest tu oto taki temat: viewtopic.php?t=20395


No jeszcze nie to forum nie należy do publicznych opłacanych z budżetu;)
Jak na razie na forum każdy przedstawia wyłącznie swój światopogląd i własne racje.
Telewizja publiczna ma służyć ogółowi w sposób neutralny, nieść rozwój kultury.
To co było przed Euro i przed meczem polska Rosja to typowe działania wąskiej grupy politycznej mającej na celu wywołać wyłącznie negatywny obraz Rosji.
Cytat:


fakt: były cyrki z tym hotelem - i to wyłącznie wina rządu.
były też cyrki z przestrzeganiem ruskich przed sierpem i młotem - też wina rządu.


Sierp i młot nie jest nigdzie zakazany jako znak jakikolwiek. Sierp i młot jest połączony jest znakiem solidarności i związku rolników z robotnikami.
Wywoływanie negatywnych odczuć wobec tego znaku nie tłumacząc jego znaczenia też miało na celu wyrobienie wrogości, zwłaszcza, że wielokrotnie jak nie zawsze wmawiano w mediach, że to symbol komunizmu a to bzdura.

Cytat:

natomiast rękoczyny na ulicach, napierdalanie ruskich znakami drogowymi i pobitymi butelkami - wątpię, żeby polskie mass-media miały taką moc by któregokolwiek z tych zjebów przekonać do owych działań.
moim zdaniem było to zorganizowane politycznie - zaplanowane, jeśli nie przez podległe CIA i mossadowi kurwy, to co najmniej przez polityczną partię. i nie muszę chyba nadmieniać którą partię? Smile


Rękoczyny na ulicach były konsekwencją podgrzewania wrogości przez media. Media dały prosty wyraźny przekaz:
Patrzcie kibole ruskie będą i wam pokażą, nie dajcie się więc.
Przez którą partię? Przez AWS-UW czyli PO i PiS.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 14 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Bimi napisał:
W każdym razie nie kojarzę żadnego "wezwania do pospolitego ruszenia" - co najwyżej przekazywali co powiedział jakiś zjeb spisu.

Szczuli,z tym że media spisu szczuły "grubo" a inne cieniej ale szczuły.Na przykład kilka dni przed feralnym 12 VI onet zamieścił informację o "hymnie rosyjskich kibiców" pod tytułem Kontrowersyjny hymn rosyjskich kibiców. . W informacji dopuścili się "nieprecyzyjnej translacji" tak bezczelnej że nawet internauci znający j.rosyjski protestowali.Po jakimś czasie onet zmienił tytuł a ślad po tym co było pozostał już tylko w komentarzach.


Przed meczem Polska Rosja na Onet pojawiło się zdjęcie Smudy w stroju Piłsudskiego z podpisem: "Bitwa Warszawska"...
Ktoś chyba zaprotestował, bo po godzinie już go nie było.
Pojawił się natomiast artykuł o miasteczku radzieckim (koszarach) z czasów stacjonowania Armii Czerwonej.
Czy to nie było podgrzewanie atmosfery wrogości?
Jakoś nie widziałem Obrońców Poczty Gdańskiej przed meczem towarzyskim Polska Niemcy w ... Gdańsku. Czy Westerplatte, tudzież obozy koncentracyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="goral_"][quote="Ordel"]Niektórzy dziennikarze wyrządzają więcej krzywd , niż niejeden dyktator

Cytat:

Cytat:
Jako pierwsi ujawniliśmy kulisy kuchni "Panoramy" BBC ....

We wtorek było widać czy BBC było tendencyjne.
Poza tym, media w Polsce powinny zostać oskarżone za nawoływanie do zamieszek, takiego narodowego wezwania do pospolitego ruszenia nie słyszałem chyba nigdy jak przed Euro i w czasie, przez Polskie media i polityków.
To tylko potwierdza słuszność i rzetelność BBC Panorama.
W Panoramie nie skłamano, a jeśli widzisz kłamstwa napisz do BBC. Zresztą nie widzę by jaka kol wiek Polska organizacja wniosła skargę. Jedynie dymanie na antenie. Zresztą to już narodowa tradycja w TV mówić wszystko a potem nic nie robić.



A wiesz czego nie pokazali ? No widzisz , gdyby pokazali to byś wiedział .
Poza tym media w Polsce nie są Polskie ( w znacznej większości ) tylko np niemieckie , żydowskie itp.
BBC dla ciebie to prawda objawiona to widać , więc jak można z tobą dyskutować .
Cytat:
" - Więc jakiż jest, twoim zdaniem, sposób przełamania tego zbiorowego paraliżu, wywołanego hipnozą kłamstwa?
- W każdym razie nie można go szukać na drodze polemiki. Sam fakt bowiem polemiki wciąga w orbitę i przenosi nas w płaszczyznę bolszewickiego absurdu.
- Więc jaki? Powiedz.
- Należy go szukać na drodze równie prostych odruchów psychicznych: strzelać! [...]
- Jak to, strzelać? Do kogo?
- Zwyczajnie. Po prostu. Do bolszewików."
Józef Mackiewicz, "Droga donikąd"


Słuszność i rzetelność BBC - na końcu zapomniałeś dodać hail to the king

Oczywiście że w "Panoramie" nie skłamano , po prostu okrojono tak wypowiedzi, bądź nawet nie wyemitowano rozmów , że zaczęły oznaczać to co oznaczać miały . Jak byś nie wiedział to ci podpowiem nazywa się to manipulacja .
Czekaj , to chyba ty jakiś czas temu napisałeś, że dokumentu nie można wyreżyserować ( chodziło chyba o nienaginanie faktów ) Laughing , widzisz że można Laughing

Cytat:
Sierp i młot nie jest nigdzie zakazany jako znak jakikolwiek. Sierp i młot jest połączony jest znakiem solidarności i związku rolników z robotnikami.
Wywoływanie negatywnych odczuć wobec tego znaku nie tłumacząc jego znaczenia też miało na celu wyrobienie wrogości, zwłaszcza, że wielokrotnie jak nie zawsze wmawiano w mediach, że to symbol komunizmu a to bzdura.

A słyszałeś , że swastyka to nie nazistowski symbol tylko jakiś kretyn umieścił ją w czarnej barwie na białym tle w czerwonej obwódce Smile
Ty głupi czy nienormalny jesteś . To ze symbole różni ludzie sobie przywłaszczają to nie nowość . Więc co kurwa oznacza sierp i młot na czerwonym tle ? Hmm ... Może to jest nowe logo Neste w związku z rozwojem rynku płatków owsianych ( no wiesz rolnicy dostarczają produkty , a robotnicy przerabiają je na pasze dla ludzików ) .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowana przesada. wystarczy wyjść na miasto, by przekonać się, że nie jest tak piszecie. tzn nie wiem kto w jakim mieście mieszka, ale wiecie co mam na myśli. mieszkają tu czarni, biali, chinole oczywiście - w oczywistych proporcjach i jakoś nie widać żeby byli jakoś przesadnie zniechęceni. własnie ta debilna moda z zachodu mnie denerwuje. zarzucasz polakom kłamstwa? spójrz na zachód chłopie - nawet prosty reportaż o rasizmie jest atakiem rasistowkim na naszą rasę i kulturę, ale nie wiadomo dlaczego akurat tego nie zauważyłeś. w porównaniu z tym co było w latach 80-90, a teraz nie ma co porównywać. to śmieszne, że probujesz uczyć innych jak żyć, gdzie sam reprezentujesz spierdolone pokolenie debili i leserów od którego przecież sam uciekałeś. i wiesz co nie winię cię za to, bo być może dobrze zrobiłeś, jednak dzisiaj jak popatrzysz bardziej wnikliwie na angielską niechęć względem innych nacji to zastanawisz się przynajmniej. tu w polsce - jaka jest definicja dziczy i kto co reprezentuje. ja widzę znaczną zmianę, coraz mniej turków i rumunów tylko cyganie mają jeszcze przejebane - ale wiesz czemu, zabobony idiotów moherów oddanych bogu w imię szacunku do innych. i jeszcze jedno - teraz nieszczęśliwe są tego typu fanatyczne grupy, i będą mieć przejebane za te głupoty które wypisują. a tak poza tym to weź mnie nie szokuj, bo czasem jak zobaczę odjebanych czarnych wożących się po ulicach albo przedsiębiorczych żółtków sam nie wiem co myśleć. tak swoją drogą tu nie chodzi o kolor skóry, lecz o to co oni mają w głowach. jak widzisz czarnucha brudasa z ideowym problemem rasizmu w polsce, gdzie sam zaczyna temat bo go ktos bardzo skrzywdził to mysle sobie - ciota. a zauwazylem stety ze dzisiejsza moda promowania wlasnie "DEMOKRACJI" powoduje ze i azjaci i czarnuchy albo jakieś inne mniejszości zabierają po prostu miejsca pracy i wysokie pozycje nawet w rządzie. i pozniej kto niby stęka, że oni mają często więcej praw nawet od nas. szkoda słów. zresztą zależy też kto gdzie i kiedy.

anglików nie cierpię, nie dość że wiecznie wkurwieni sfrustrowani bo mają brzydkie dupy, to jeszcze jak przyjedzają do skurwialej polski (bo to miales na mysli) to zawsze drą ryja i zostawiają chlew. ile ja bym dał by ich szybko rozjebali, są najgorsi, a co najsmutniejsze wykorzystują swoją niby przewagę co to nie oni, choć większość z nich to pomylone cioty z przerośnietym ego. irlandczycy też jacyś pomyleni, niewykształceni wiecznie z poczuciem odtrącenia. bliżej anglikom do rosjan aniżeli do nas. choć nie chce wydawać pochopnych też opinii z racji tego, że ja widzę turystów, a ty pewnie mieszczuchów, a to jest znaczna przecież różnica.

czy takiej chce polski? nie. wolę kogokolwiek z wyjątkiem skurwiałych białasów z anglii, ktorym sie zdaje że dyktują warunki, bo są bliżej unii - jakby nie patrzeć prekursorów w sianiu nienawiści, twórców tej chorej ideologii fanatyzmu, walki i nienawiści względem "gorszych, słabszych" - weź ty lepiej kurwa pomyśl komu wierzyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 26 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam propaganda Jamajczyka który chciał zostać angolem, ma się do realiów. To ilu angoli w trumnach wróciło Laughing
Z tego co słyszałem to rasistowskie wybryki przydarzyły się angielskim kibicom kiedy pojechali po czarnych co w bramę trafić nie mogą . A może to jakiś spisek - czarnych Laughing
Wiecie jak można dojebać takiemu propagandziście . Pierdolnąć Campbellowi przed oknem baner z napisem - Campbell nigdy nie będziesz Brytyjczykiem
Były pochodzący z jamajki piłkarz. ( zakładam że się wstydzi, jak Michael Jackson swego czarnego koloru skóry . Chciałby pewnie być chociarz tak biały jak obama) Laughing

goral_ nigdy nie będziesz Brytyjczykiem, choćbyś nie wiem ja się pucował . NIGDY .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarowka




Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 26 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://polonia.wp.pl/opage,3,title,WBryt.....;_ticrsn=3

gdzie te trupy? w Polsce zginął jeden kibic podczas Euro. Irlandczyk, który pijany utopił się w Brdzie. Oprócz walk 12.06 była to raczej spokojna impreza i postronni ludzie nie ucierpieli.
Pewnie jesteś trochę zasmucony, że twoje wizje zaczerpnięte z jakże obiektywnego i prawdomównego BBC się nie sprawdziły?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarowka napisał:
Pewnie jesteś trochę zasmucony, że twoje wizje zaczerpnięte z jakże obiektywnego i prawdomównego BBC się nie sprawdziły?

don't kill the messenger!
dobrze, że przynajmniej ten fragment o wracaniu w trumnach okazał się nieprawdą...

a rasizm - jak to rasizm - w polsce wszędzie go pełno, nawet w mediach Laughing
viewpost.php?p=235108
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarowka napisał:
http://polonia.wp.pl/opage,3,title,WBrytania-klamstwa-BBC-zaszkodzily-angielskim-pilkarzom,wid,14679786,wiadomosc.html?ticaid=1eb37&_ticrsn=3

gdzie te trupy? w Polsce zginął jeden kibic podczas Euro. Irlandczyk, który pijany utopił się w Brdzie. Oprócz walk 12.06 była to raczej spokojna impreza i postronni ludzie nie ucierpieli.
Pewnie jesteś trochę zasmucony, że twoje wizje zaczerpnięte z jakże obiektywnego i prawdomównego BBC się nie sprawdziły?


Ja żadnych wizji nie miałem, wybacz, ale nie pewnie nie jaram tego co ty.
Jedynie co pisałem, to jak widzą Polskę na zachodzie w tym wypadku w UK. Zresztą wybacz, ale naprawdę BBC była bardzo łagodna.
Jeśli by ktoś dorzucił ostatnią audycję Wojewódzkiego debila w radio "Z" to chyba tylko to by wystarczyło, zwłaszcza, że program nie został zdjęty z anteny a sam Wojewódzki nie wyleciał z radia. W UK za takie słowa dziennikarz byłby skończony.
Problem Polski to przyzwolenie na tego typu zachowania, a potem płacze i obrazy jak mogą taki coś nakręcić itp.
Teraz z ręką na piersi sam sobie odpowiedź, czy Ukraina nie wypadła znacznie lepiej?
Nie liczę, że to zrozumiesz.

ps. Kibic Stali lub Resowi Rzeszów, były lub obecny szef od kultury w województwie, jest (był) kibolem który na meczach rzucał hasłami rasistowskimi. Powiedz mi jaki obraz idzie w świat? Kto go wybrał na osobę odpowiedzialną za ... kulturę?
Były wiceminister sportu, tez był w jakiś bojówkach kibolowskich... Może tym razem na premiera wybiorą sobie Polacy np. złodzieja z Bazaru Różyckiego? A może awanturnika, byle tylko był z pod znaku PiS/PO/Palikot (niepotrzebne skreśl) Ciekaw jest przy okazji, czy krowa z napisem PiS/PO/Palikot i śp. Kaczyńskim tez by się do sejmu dostała?
Czy teraz rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Zresztą wybacz, ale naprawdę BBC była bardzo łagodna.
Jeśli by ktoś dorzucił ostatnią audycję Wojewódzkiego debila w radio "Z" to chyba tylko to by wystarczyło, zwłaszcza, że program nie został zdjęty z anteny a sam Wojewódzki nie wyleciał z radia. W UK za takie słowa dziennikarz byłby skończony.

Z tym że Wojewódzki nie jest dziennikarzem, a raczej happeningowcem - coś jak Skiba z Big Cyca.

http://www.youtube.com/watch?v=wMBW7xhuUKA
http://www.youtube.com/watch?v=xSUK8rHmVbc
http://www.youtube.com/watch?v=ZhiJ0eZWiOA

A ten ostatni happening, moim zdaniem był zajebisty i w chuj wypalił - bo nie ma skuteczniejszego sposobu obalania stereotypów, niż powoływać się na nie tak bardzo, aż ktoś w końcu zaprotestuje... sam to robię - akurat na tym polu to Brytole mogą się od nas tylko czegoś nauczyć. Zresztą nie tylko na tym... Smile

Zaś audycja nie była w radiu "z", tylko w radiu "eska" - ale rozumiem aluzję; dla przeciętnego nie-debila Brytyjczyka jest to to samo - podobnie jak Austria i Czechy.. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:53, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Z tym że Wojewódzki nie jest dziennikarzem, a raczej happeningowcem. A happening moim zdaniem dojebał zajebisty, bo nie ma skuteczniejszego sposobu obalania stereotypów, niż powoływać się na nie tak bardzo, aż ktoś w końcu zaprotestuje... sam to robię Smile


Tylko jest małe ale. Ja nie wiem, jak ja bym się poczuł, jak by ktoś w UK powiedział, że za to czy tamto zgwałcił by polkę jak by była trochę ładniejsza, lub ja zjebie bo to czy tamto... Ze stereotypami należy walczyć, ale to nie była walka ze stereotypami ale idiotyzm i w zasadzie podtrzymywanie stereotypów. Jak by Wojewódzki odniósł się np. do "Ukrainki z chałą" na głowie, to co innego.
Cytat:

Zaś audycja nie była w radiu "z", tylko w radiu "eska" - ale rozumiem aluzję; dla przeciętnego Brytyjczyka jest to to samo - podobnie jak Austria i Czechy.. Smile


A jakie ma to znaczenie:) jedno i drugie radio pewnie takie samo:) Być może usłyszałem "zetka" a nie "eska".
Zresztą całkiem zapomniałem o tym,ze takie radio jak eska istnieje:)
Co do pomyłki to fakt, było to totalną porażką i uśmialiśmy się z tego nieźle, z drugiej zaś strony, na wyspach Europe dzieli się na zachodnia i wschodnią. Przy czym faktycznie dla nich Polska to prawie była republika radziecka. Jak i reszta państw europy wschodniej. Ale wybacz Bimi od przedstawienia Polski takiej jaką jest i jaką była są organa państwowe, a skoro organa państwowe wolą jedynie uczestniczyć w balach, a mają w dupie reprezentację kraju, to nie dziw się, że tak postrzega się potem kraj. Ja tego nie zmienię, natomiast jak piszę, ambasador ma na głowie bale a nie dbanie o wizerunek Polski. Ba, zobacz co się dzieje w konsulatach polskich w UK. Sami Anglicy się dziwią, dlaczego państwo na obczyźnie tak traktuje swoich rodaków. To wszystko, składa się potem na całość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Tylko jest małe ale. Ja nie wiem, jak ja bym się poczuł, jak by ktoś w UK powiedział, że za to czy tamto zgwałcił by polkę jak by była trochę ładniejsza, lub ja zjebie bo to czy tamto...

No też nie wiem jakbyś się poczuł... zważywszy, że istotne jest tu to, jakim powiedział to tonem - czyli że miał na myśli coś dokładnie przeciwnego...
Ale słyszałem, że podobno istnieją ludzie którzy nie rozpoznają sarkazmu... nigdy takich nie poznałem, ale podobno istnieją.
Więc chcesz mi przez to powiedzieć że jesteś jednym z nich?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zarowka




Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Ja żadnych wizji nie miałem, wybacz, ale nie pewnie nie jaram tego tego co ty.

sugerujesz, że ja mam jakieś wizje? po Marinunanie? W żadnym wypadku!
goral_ napisał:

Jedynie co pisałem, to jak widzą Polskę na zachodzie w tym wypadku w UK. Zresztą wybacz, ale naprawdę BBC była bardzo łagodna.
Jeśli by ktoś dorzucił ostatnią audycję Wojewódzkiego debila w radio "Z" to chyba tylko to by wystarczyło, zwłaszcza, że program nie został zdjęty z anteny a sam Wojewódzki nie wyleciał z radia. W UK za takie słowa dziennikarz byłby skończony.


ah to wspaniałe UK
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,P.....;_ticrsn=3
znowu pierdolisz coś o czym nie wiesz Wink


goral_ napisał:
ps. Kibic Stali lub Resowi Rzeszów, były lub obecny szef od kultury w województwie, jest (był) kibolem który na meczach rzucał hasłami rasistowskimi. Powiedz mi jaki obraz idzie w świat? Kto go wybrał na osobę odpowiedzialną za ... kulturę?
Były wiceminister sportu, tez był w jakiś bojówkach kibolowskich... Może tym razem na premiera wybiorą sobie Polacy np. złodzieja z Bazaru Różyckiego? A może awanturnika, byle tylko był z pod znaku PiS/PO/Palikot (niepotrzebne skreśl) Ciekaw jest przy okazji, czy krowa z napisem PiS/PO/Palikot i śp. Kaczyńskim tez by się do sejmu dostała?
Czy teraz rozumiesz?


Czyli nie wiesz czy ktoś jest/był, jakimś tam kimś tam? To po co piszesz? Coś tam gdzieś usłyszałeś/przeczytałeś, ale nie pamiętasz dokładnie co, jak, kto, kiedy i gdzie Smile
Bimi - nie ucinaj mu proszę przypadkiem limitu za to, ze pierdoli głupoty (bo ostatnio, trochę chyba przesadzasz).
W takich przypadkach lepiej udowadniać takim ludziom, że pierdolą głupoty. Może czasem się zastanowią nad tym faktem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Jeśli by ktoś dorzucił ostatnią audycję Wojewódzkiego debila w radio "Z" to chyba tylko to by wystarczyło, zwłaszcza, że program nie został zdjęty z anteny a sam Wojewódzki nie wyleciał z radia. W UK za takie słowa dziennikarz byłby skończony.


a Clarksona to co jakos wyrzucili???? a mowil nie jedno: wiele rasistowskich slow od niego wyszlo, przeciwko zwiazkom zawodowym i imigrantom z Polski.. Nawet powiedzial ze zwiazki zawodowe nalezy "wystrzelac w obecnosci ich rodzin", do hindusa w Top Gear sie zwrocil z pytaniem "ktory z tych samochdow najchetniej by ukradl" itd. itp.- wiele tego bylo a jakos dalej trzyma ciepla posadke i wydaje kolejne ksiazki..

ksiaze Filip to samo- lista jego rasistowskich zwrotow stala sie legenda, wygooglaj sobie liste jest sie z czego posmiac, np. zapytal kiedys Buszmenow a Afryki czy dalej zabijaja sie wloczniami aby potem sie nawzajedm zjadac Laughing smial sie tez kiedys z oczu Chinczyka ( jest wiele innych przykladow) ale to wychodzi z ust monarchy, powiedziane z angielskim akcentem i w ogole posh tak wiec wszystko jest ok.. tylko ta dzicz slowianska nie wie jak sie zachowac..

gowno wiesz, w dupie byles, a uwazasz ze masz jakiekolwiek pojecie o zwyczajach w UK. Klapiesz tym jezorem " w UK to, w UK tamto" NIC nie wiesz. Przyjechales z Pcimia Dolnego i tak sie UK zachlysnales jakby to byla ziemia obiecana.

Brytyjczycy sa wiekszymi rasistami niz Polacy tylko oni przed toba chowaja ta twarz bo jestes dla nich foreigner i zawsze bedziesz, wiec udaja political corectness i szczerza zeby a za plecami dupe ci obrabiaja, taki to wlasnie narod. A ty sie cieszysz ze cie lubia, kiedy oni cie za zwyklego Polaczka tylko maja, ktory kradnie im prace Laughing Polak ma z reguly szczera nature i niewyparzona gebe- mowi co mysli, ale jak juz pozna sie na czlowieku to uzna za swojego bez wzgledu na kolor. W UK jest przeciwnie- beda sie to ciebie usmiechac i nic ci w twarz nie powiedza, ale swoje mysla i daja temu upust kiedy tyko nie patrzysz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 27 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie ludzie.
proponuję podejść do tego jako do różnic międzykulturowych - ciekawych i intrygujących.
zamiast jako do licytowania się na: my jesteśmy mniejszymi rasistami niż wy! bo i co to w ogóle znaczy? Smile
nie mamy żadnych kompleksów - mamy co prawda w polsce mało murzynów, ale wcale nie uważam, ze walczymy z rasizmem mniej skutecznie niż brytole. może czas w końcu powiedzieć prawdę: że to nie my zwoziliśmy murzynów w kajdanach z afryki na jamajkę, tylko oni - więc niech się ten ich pan murzyński ekspert od rasizmu może lekko dokształci, zanim zacznie rzucać kamieniami nie w tym kierunku co trzeba.

umówmy się: bezmyślna poprawność polityczna jest nierzadko o wiele gorsza od samego rasizmu, z którym rzekomo walczy.
jakbym miał np. obejrzeć "pulp fiction" widząc, że za każdym razem gdy pada słowo "nigger" słyszę "piiii..." - to nie wiem czy wtedy by mi się ten film podobał... a normalnie mi się podoba. i bynajmniej nie dlatego, że jestem rasistą...
tymczasem wypikiwanie słowa "nigger" - czy to w filmach, reportażach, czy nawet piosenkach, jest dziś w anglojęzycznych mediach ma porządku dziennym - prawda?
i co, ja mam uwierzyć, że to wszystko w ramach walki z rasizmem? Laughing
taaa.. z tym że chyba tylko z rasizmem wśród najgorszych debili - co nie wątpię, że akurat w UK odnosi statystycznie stosunkowo dobry skutek, bo najgorszych debili jest tam co niemiara.

ale polska jest inna, i polacy są inni - u nas z rasizmem walczy się inaczej. i niech angole w końcu zaakceptują to, że istnieją dziedziny w których polacy są od nich po prostu mądrzejsi. bo moim zdaniem polskie sposoby walki z rasizmem i ksenofobią a'la wojewódzki są o wiele skuteczniejsze i o wiele mniej kretyńskie - a do tego o wiele bardziej zabawne.

więc jebcie się angolskie zjeby z żydowskiego BBC - uczyć to my, a nie nas. jak chcecie nas uczyć moralności to niestety najpierw musicie co najmniej przeprosić za to co nam odjebaliście w czasie ostatniej wojny, wy zdrajcy zajebani i poplecznicy stalina. a dopóki nie przeprosicie i nie zrozumiecie tego jak się ową zdradą w naszych oczach upodliliście - to chuj wam w wasze pierdolone czarno-białe dupy Smile
i nazwijcie mnie ciecie rasistą, antysemitą oraz ksenofobem - ale żaden murzyn, niemiec ni żyd, którego znam, nigdy mnie tak nie zdradził jak anglia zdradziła polskę w czasie ostatniej wojny. tak więc moralności to najpierw nauczcie się sami - a potem możecie pić do nas, zdradzieccy bezczele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasizm i wrogość do innych kultur i przywiązanie do ojczyzny jest tak naprawdę promowane przez wszystkie państwa.
Ma to swój cel - żeby zniewolić ludzi.
Człowiek wolny nie ma ojczyzny, robi co chce, jedzie gdzie chce i mieszka gdzie chce.
Wciskając nam taki element jak ojczyzna, przywiązują i utożsamiają nas z jednym miejscem.
To tak jakby właściciel zagrody baranów uczył je, że w tej zagrodzie jest ich ojczyzna. To oczywiste, że właściciel zagrody baranów nie chce, żeby wyszły z zagrody i pasły się poza jego kontrolą.

A jak już się wmówi ludziom tą ojczyznę i takie elementy dodatkowe jak bóg i honor, o których nie będę się teraz rozpisywał, to można im wtedy wpajać wrogość do sąsiadów, czyli baranów z innej zagrody, czyli np Rosjan i Niemców.

Ma to kilka celów. Po pierwsze właściciel zagrody z baranami, stara się uświadomić swoje barany, że barany z innych zagród są złe. Gdyby któryś baran zechciał poczuć się wolny i uciec, to będzie wiedział, że w pierwszej kolejności może trafić do zagród ze złymi baranami.

No bo wyobraźcie sobie, że nagle z naszego zadłużonego kraju wszyscy masowo uciekają i osiedlają się gdzie indziej. Brak niewolników, brak rąk do pracy. Na utrzymanie plantatorów może wystarczy, bo jeszcze jakieś niedobitki niewolnictwa zostaną, które ich wyżywią, ale na pewno nie wystarczy na spłacenie długów, które ten właściciel pozaciągał, a które w przypadku Polski są już znaczne.

Wyobraźmy sobie, że pojęcia dom i ojczyzna dla was nie istnieją. W Polsce są za wysokie podatki, za drogie paliwo, za droga żywność, wynosimy się mieszkać do Rosji, Czech lub Niemiec. Ale Ruska i Niemca przedstawia się jako wroga. Ruskich i Niemców podobnie nastraja się przeciwko Polakom i nastawiano tak w przeszłości.

Dużo by o tym pisać ale reasumując wszystkie te złożone działania mają tylko za zadanie przywiązać niewolnika do miejsca jego niewoli. Ma wiedzieć, że ojczyzna - klatka w której się urodził, jest jego klatką i nie powinien wychylać z niej nosa. Po prostu mamy być przywiązani do miejsca! Nie wolno zakuć nas jak dawniej w kajdany więc stosuje się inne tricki.

W tym miejscu muszę skrytykować Pana JK Mikke, który tak ostro potępia ostatnio niewolnictwo i jest taki wolnościowy a maszeruje z hasłami bóg, honor, ojczyzna, gdzie wszystkie te trzy elementy są, można by rzec, symbolami niewolnictwa, tzn. elementami, które trzymają niewolnika w ryzach. Smile
Bóg - ogłupienie, honor - poświęcenie się dla właściciela, no i ojczyzna...
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak dla przypomnienia jesli chodzi o BBC News dla tychg ktorzy zapomnieli lub nie widzieli. Za offtopic z gory przepraszam. Tak jakos mi sie przypomnialo jesli chodzi o rzetelnosc wiadomosci tam podawanych.



@ gerwazjanna

Cytat:
Brytyjczycy sa wiekszymi rasistami niz Polacy tylko oni przed toba chowaja ta twarz bo jestes dla nich foreigner i zawsze bedziesz, wiec udaja political corectness i szczerza zeby a za plecami dupe ci obrabiaja, taki to wlasnie narod. A ty sie cieszysz ze cie lubia, kiedy oni cie za zwyklego Polaczka tylko maja, ktory kradnie im prace Polak ma z reguly szczera nature i niewyparzona gebe- mowi co mysli, ale jak juz pozna sie na czlowieku to uzna za swojego bez wzgledu na kolor.


To sa swiete slowa. Sama szczera prawda. Ci ktorzy tu zyja w UK wiedza o co chodzi.

Jesli chodzi o tych dwoch gejowskich klunow z radia eska. Powinni zostac wyrzuceni z pracy. To jest kurwa skandal nabijac sie w ten sposob z ciezko i przeważnie uczciwie pracujacych ludzi. Co to kurwa za roznica czym sie zajmujesz ? Nie jest wazne czy sprzatasz, pracujesz jako kierowca, pracujesz na budowie albo jestes dyrektorem banku lub wielkiej firmy. Wazne zeby byc madrym i dobrym z czlowiekiem, ktory nie gardzi innymi i szanuje wszystkich ludzi. Nie kasa i pierdolenie glupot jako pajac na antenie robi z was lepszych klauny i marionety. Zenada i tyle. Nie czul bym sie ok jesli ktos w UK najechal w taki sposob na nas.





Jesli chodzi o program BBC to kazdy wie ze to gowno. Tyle sie na ten temat powiedzialo i uslyszalo ze nie ma o czym gadac. Temat euro2012 prawie zamkniety ciekawe o czym bedzie sie teraz mowic. Taki dobry temat byl do wypelniania wiadomosci kiedy nie bylo nic ciekawego do przekazania szaremu tlumowi. Jest lato ladna pogoda i to jest najwazniejsze. Very Happy

Dawno tu nie pisalem. Fajnie czasem cos jednak napisac....
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
goral_ napisał:
Tylko jest małe ale. Ja nie wiem, jak ja bym się poczuł, jak by ktoś w UK powiedział, że za to czy tamto zgwałcił by polkę jak by była trochę ładniejsza, lub ja zjebie bo to czy tamto...

No też nie wiem jakbyś się poczuł... zważywszy, że istotne jest tu to, jakim powiedział to tonem - czyli że miał na myśli coś dokładnie przeciwnego...
Ale słyszałem, że podobno istnieją ludzie którzy nie rozpoznają sarkazmu... nigdy takich nie poznałem, ale podobno istnieją.
Więc chcesz mi przez to powiedzieć że jesteś jednym z nich?



Dzięki za zamieszczenie tego, bo wcześniej tylko o tym czytałem.
Moim zdaniem Bimi Wojewódzki z tym drugim klapsem przewieli kiedy weszli na osobiste wycieczki do Ukrainki.
Mówiąc o zgwałceniu czy nie mówił "My" ale mówił w swojej osobie, wierz lub nie ale ja mam bardzo daleką posuniętą tolerancję do wypowiedzi, sarkazmu i wyśmiewania, jednak w tym przypadku było to paskudne. Jak na antenie można powiedzieć, że kogokolwiek się zgwałci za coś tam? Nie było powiedziane, że ludzie mogą zgwałcić czy w tym kontekście. Potem taki zarowka czy inny wezmą to na serio i to zrobią!
Poza tym jeszcze raz zapytam, jak by się Polacy poczuli w Polsce jak by coś takiego padło na antenie radia angielskiego dotyczącego Polek? Bo o kobiecie już nie wspomnę. Wojewódzki z tym drugim przybłędą potraktował kobiety jako przedmioty, pomijam tu już narodowość.
A skoro chcemy być tolerancyjni, to bądźmy! A nie jedynie w wybranych przez nas przestrzeniach i sytuacjach.
To się chyba nazywa ksenofobia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego chcesz się licytować kto bardziej kogo obraził?
Czy to konkurs na obrazę i ksenofobię?

gerwazjana napisał:


a Clarksona to co jakos wyrzucili???? a mowil nie jedno: wiele rasistowskich slow od niego wyszlo, przeciwko zwiazkom zawodowym i imigrantom z Polski.. Nawet powiedzial ze zwiazki zawodowe nalezy "wystrzelac w obecnosci ich rodzin", do hindusa w Top Gear sie zwrocil z pytaniem "ktory z tych samochdow najchetniej by ukradl" itd. itp.- wiele tego bylo a jakos dalej trzyma ciepla posadke i wydaje kolejne ksiazki..


Clarkson to idiota i kretyn. Jego programy są dla jemu podobnych "inteligętów". Podejrzewam, że jest jedynie nieco mądrzejszy od Wojewódzkiego.
Clarkson (przynajmniej ja) nie uciekał się do konkretnych osób personalne w stylu: zgwałcić, nie zapłacić itp. Jego wpadka w programie One Show na BBC1 odbiła się potężnym echem, Clarkson na BBC musiał z własnych pieniędzy przeprosić za to co powiedział.
To też Gerwazjana własnie trochę bardziej mądrzejszy od Wojewódzkiego bo nie zwraca się konkretnie do osoby ale do grup i nie jako on ale jako osoba trzecia. Pórwnaj to:
- powinno się związkowców rozstrzelać przy ich rodzinach -
do tego:
- jak by moja sprzątaczka ukraińska była trochę ładniejsza to jeszcze bym ja zgwałcił -
widzisz różnicę?
I nie bronie tu idioty Clarksona tylko ci pokazuję pewną delikatną różnicę jak można obrazić i w zasadzie nie obrazić.
Ok. 2 lat wstecz Clarkson w swoim programie Top Gear powiedział, przy okazji testowania nowego modelu VW, żart polegający na grze słów. Brzmiało to mniej więcej tak: On one tank from Berlin to Warsaw. Chodziło o spalanie samochodu a tank znaczy zarówno zbiornik benzyny jak i czołg. Co miało być aluzją do września 39, jak szybko i łatwo przy użyciu minimalnych nakładów zajęli Polskę. Wywołało to burzę w Polsce. Jednocześnie w tym samym mniej więcej czasie, w programie BBC, stwierdzono że Poznań to historyczne niemieckie miasto obecnie w granicach Polskich - nikt nawet nie pisną.
Ale to na marginesie, pokazuję jedynie jak Polskie władze są debilne. Tu w programie gdzie użyto gry słów dla podobnych idiotów, zrobili aferę, a po programie jak najbardziej poważnym BBC który jest opiniotwórczy milczenie.

Cytat:

ksiaze Filip to samo- lista jego rasistowskich zwrotow stala sie legenda, wygooglaj sobie liste jest sie z czego posmiac, np. zapytal kiedys Buszmenow a Afryki czy dalej zabijaja sie wloczniami aby potem sie nawzajedm zjadac Laughing smial sie tez kiedys z oczu Chinczyka ( jest wiele innych przykladow) ale to wychodzi z ust monarchy, powiedziane z angielskim akcentem i w ogole posh tak wiec wszystko jest ok.. tylko ta dzicz slowianska nie wie jak sie zachowac..


Książę Filip czy inny jebany darmozjad z rodziny królewskiej mnie nie interesuje. Uważam ich za pasożytów. Na równi z bankierami.

Cytat:

gowno wiesz, w dupie byles, a uwazasz ze masz jakiekolwiek pojecie o zwyczajach w UK. Klapiesz tym jezorem " w UK to, w UK tamto" NIC nie wiesz. Przyjechales z Pcimia Dolnego i tak sie UK zachlysnales jakby to byla ziemia obiecana.


Na pewno masz racjęWink

Cytat:

Brytyjczycy sa wiekszymi rasistami niz Polacy tylko oni przed toba chowaja ta twarz bo jestes dla nich foreigner i zawsze bedziesz, wiec udaja political corectness i szczerza zeby a za plecami dupe ci obrabiaja, taki to wlasnie narod. A ty sie cieszysz ze cie lubia, kiedy oni cie za zwyklego Polaczka tylko maja, ktory kradnie im prace Laughing Polak ma z reguly szczera nature i niewyparzona gebe- mowi co mysli, ale jak juz pozna sie na czlowieku to uzna za swojego bez wzgledu na kolor. W UK jest przeciwnie- beda sie to ciebie usmiechac i nic ci w twarz nie powiedza, ale swoje mysla i daja temu upust kiedy tyko nie patrzysz.


Kolejny stereotyp z Polski. Po tym zdaniu widzę, że naprawdę masz blade pojecie o społeczeństwie brytyjskim.
Wybacz, ale Polak uchodzi za kłamcę. Przynajmniej w UK i w Niemczech i wiem to od kogo? Od anglików i Niemców oraz od żyda (naturalnie to nie całe społeczności a pojedyncze osoby, ale o czymś to świadczy).
Żyjesz w świecie iluzji i stereotypu. Anglicy mi się podobają w jednym, umieją się śmiać z siebie. Poza tym, naprawdę, anglik jak ma coś do ciebie to ci to wygranie bardzo dosadnie.
Uśmiech na ulicy, jest elementem codziennego życia, i zdecydowanie łatwiej się żyje kiedy po napotkaniu obcego wzroku po prostu się uśmiechniesz niż zrobisz minę w stylu: "czego się kurwa gapisz!".
Generalnie szkoła w UK niesie przekaz by nie używać negatywnych zachowań. Ma to zdecydowanie lepsze efekty niż ostatnio modne w Polsce przybieranie miny kwaśnego jabola. Ale nie będę się tu rozpisywać o socjologi bo i tak nie zrozumiesz.
Anglicy są najbardziej kosmopolitycznym narodem na świecie. Wynika to z tego,że mieli wszędzie kolonie i widok człowieka z drugiego końca świata nie jest dla anglików czymś egzotycznym.
Gerwazjana Mam wrażenie, że uciekłaś z UK do Polski bo nie wytrzymałaś, nie potrafiłaś zdjąć Polskich nawyków i ksenofobii. I teraz bronisz się broniąc własnie takich zachowań jak Wojewódzki czy kibole.
Generalnie w Polsce przyjęło się jakieś dziwne zachowanie, przynajmniej ja tak zaobserwowałem.
Jeśli jest złodziej z Polski to go bronić do upadłego. Nie ważne, że to złodziej i wymaga potępienia, jak to polak to bronić!
Tak jest ze Smoleńskiem, gdzie nadal nie ma winnych - ach jest: brzoza i sztuczna mglą, tak jest z rządem, stadionami, autostradami... Dla mnie złodziej, czy to polak, czy anglik zawsze będzie złodziejem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Rasizm i wrogość do innych kultur i przywiązanie do ojczyzny jest tak naprawdę promowane przez wszystkie państwa.
Ma to swój cel - żeby zniewolić ludzi.
Człowiek wolny nie ma ojczyzny, robi co chce, jedzie gdzie chce i mieszka gdzie chce.
Wciskając nam taki element jak ojczyzna, przywiązują i utożsamiają nas z jednym miejscem.
To tak jakby właściciel zagrody baranów uczył je, że w tej zagrodzie jest ich ojczyzna. To oczywiste, że właściciel zagrody baranów nie chce, żeby wyszły z zagrody i pasły się poza jego kontrolą.


Od dawna pisze, że patriotyzm jest dla biednych i głupich. Ludzie mający potęgę, patriotyzm maja w czarnej dupie.
Im bardziej zamknięte społeczeństwo (Polska ponoć jest najbardziej zamkniętym społeczeństwem na świecie!) tym łatwiej karmić społeczność religiami i patriotyzmami. W społecznościach otwartych lub wręcz kosmopolitycznych to jest trudniejsze, ze względu na wielokulturowość.
Każdy ma tylko jedno życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Jak na antenie można powiedzieć, że kogokolwiek się zgwałci za coś tam?

A dlaczego niby nie można? Przecież to co oni powiedzieli na antenie to nic innego jak dosłowne poglądy milionów Polaków i parafraza poglądów przynajmniej co drugiego... ci dwaj chcieli z owych patriotyczno-nacjonalistycznych bredni sobie poszydzić. Nie widze powodu dla którego nie można by było szydzić na antenie z ksenofobii, stereotypów czy innych uprzedzeń.

Cytat:
Nie było powiedziane, że ludzie mogą zgwałcić czy w tym kontekście. Potem taki zarowka czy inny wezmą to na serio i to zrobią!

Jasne, już... każdy łysy polski debil patriota od Maryji zawsze dziewicy łapie dziś Ukrainki i je gwałci, bo Wojewódzki mu kazał na antenie radia Eska... Mam nadzieję, że sam nie wierzysz w to co piszesz. Smile

Jak na razie, z tego co widzę, to jedynie dwie osoby na tym forum "wzięły to na serio"; goral_ oraz November09 - a żaden z was dwu na gwałciciela mi nie wygląda. Już łatwiej mi sobie wyobrazić jak jakaś Ukrainka spuszcza wam wpierdol, niż że wy ją gwałcicie... Smile

Cytat:
Poza tym jeszcze raz zapytam, jak by się Polacy poczuli w Polsce jak by coś takiego padło na antenie radia angielskiego dotyczącego Polek?

Nie wiem jakby się poczuli, ale wiem jakby się powinni czuć.
Jeśli mają mózg i rozumieją co się do nich mówi, to powinni się poczuć tak, że przynajmniej jeden Anglik miał odwagę wygarnąć swoim rodakom na antenie to jakimi są prymitywami i co tak naprawdę myślą o Polakach.

To że się o jakimś problemie nie rozmawia publicznie, bo poprawność polityczna zabrania, wcale nie oznacza że problem nie istnieje. Podobnie to że się o jakimś problemie przestanie rozmawiać, nie oznacza że problem sam, ot tak zniknie - zostanie jedynie zamieciony pod dywan.

Lubisz goral zamiatać problemy pod dywan, niczym Brytyjczycy, aby potem udawać że nie istnieją?
Na zasadzie: u nas nie ma już rasizmu, bo jak tylko ktoś powie "murzyn" na antenie to od razu wylatuje z roboty na zbity pysk... Laughing

Cóż, jak dla mnie, masz pełne prawo zamiatać sobie problemy pod dywan - podobnie jak i ja, czy Wojewódzki, mamy prawo je stamtąd wymiatać. I robimy to ze szczytnych pobudek - aby pokazać że problemy jednak istnieją, miast udawać że ich nie ma.
Ja uważam to za potrzebne, bo myślę, że problemy pod dywanem mają to do siebie iż same się nie rozwiązują - ba, syf zamieciony pod dywan tylko się zbiera i narasta...

I ja tam fanem Wojewódzkiego, ni Figurskiego nie jestem, ale jak dla mnie ten konkretny projekt wyszedł im zajebiście - powinni dostać nagrodę za walkę z ksenofobią i uprzedzeniami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zarowka




Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Potem taki zarowka czy inny wezmą to na serio i to zrobią!


nie jestem takim debilem jak ty, żeby brać wszystko na serio Wink
jeśli jesteś jednym z tych, co się obrażają na kawały o Polakach, to znaczy, że jesteś zakompleksionym idiotą. Czyli myślisz dokładnie w taki sposób o ludziach, jak wpajają ci to media. ja z kawałów o Polakach się najzwyczajniej śmieję, bo są śmieszne. Tak samo jak o Żydach, Rosjanach (te nawet są bardzo sympatyczne) czy innych narodowościach.
Tym samym szanuję Murzyna, Żyda czy innego kolorowego, któremu mogę opowiedzieć taki kawał, a on mi o Polakach i razem się będziemy śmiali z tego cyrku! Smile
Życzę więcej dystansu do samego siebie i do innych. Wyobraź sobie co będzie jak każdy się będzie o wszystko obrażał i wszyscy o wszystkich będą musieli się wypowiadać przyzwoicie, bo można kogoś urazić ... kurwa! paranoja!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:


Cytat:

Brytyjczycy sa wiekszymi rasistami niz Polacy tylko oni przed toba chowaja ta twarz bo jestes dla nich foreigner i zawsze bedziesz, wiec udaja political corectness i szczerza zeby a za plecami dupe ci obrabiaja, taki to wlasnie narod. A ty sie cieszysz ze cie lubia, kiedy oni cie za zwyklego Polaczka tylko maja, ktory kradnie im prace Laughing Polak ma z reguly szczera nature i niewyparzona gebe- mowi co mysli, ale jak juz pozna sie na czlowieku to uzna za swojego bez wzgledu na kolor. W UK jest przeciwnie- beda sie to ciebie usmiechac i nic ci w twarz nie powiedza, ale swoje mysla i daja temu upust kiedy tyko nie patrzysz.


Kolejny stereotyp z Polski. Po tym zdaniu widzę, że naprawdę masz blade pojecie o społeczeństwie brytyjskim.

Gerwazjana Mam wrażenie, że uciekłaś z UK do Polski bo nie wytrzymałaś, nie potrafiłaś zdjąć Polskich nawyków i ksenofobii. I teraz bronisz się broniąc własnie takich zachowań jak Wojewódzki czy kibole.


slonko skoncz ta swoja analize bo w UK mieszkam juz od 6 lat, tu skonczylam studia i pracuje, wiec nie pieprz mi farmazonow i nie udawaj madrzejszego niz jestes. Mieszkalam tez przez jakis czas z przerwami w Stanach. To ty masz blade pojecie, zachlystujesz sie w swoich peanach dla Brytyjczykow jest to zalosne, naprawde.. brzmi to jakbys bral z polykiem od kazdego Brytyjczyka przynajmniej raz dziennie, albo jakbys uwazal ich za Bogow ktorym sam nigdy nie bedziesz

szkoda mi ciebie, bo to smutne jest jak bardzo nienawidzisz czesci siebie.. bycie Polakiem bedzie czescia ciebie do konca zycia, powienies zastanowic sie nad tym czy do tej czesci siebie zawsze bedziesz zwracal sie z pogarda. Rozumiem, ze mozna nabrac kompleksow mieszkajac w Anglii, zwlaszcza wykonujac najnizej platne prace, czesto Polacy sa traktowani z gory, w pogardliwy sposob, wyszydzani- u Ciebie to podejrzewam przybralo juz postac Syndromu Sztokholmskiego- ale nie martw sie, to sie leczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 28 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do żartów na tle narodowościowym, to polecam Sashe Baron Cohena, absolwenta Cambridge, Anglika z urodzenia, którego jazda po Kazachach, Amerykanach, Austriakach jest nieziemska. Co prawda dużo inteligentnijesza, Figurski i WOjewódzki mogą mu co najwyżej paznokcie obgryzać. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 29 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:
goral_ napisał:


Cytat:

Brytyjczycy sa wiekszymi rasistami niz Polacy tylko oni przed toba chowaja ta twarz bo jestes dla nich foreigner i zawsze bedziesz, wiec udaja political corectness i szczerza zeby a za plecami dupe ci obrabiaja, taki to wlasnie narod. A ty sie cieszysz ze cie lubia, kiedy oni cie za zwyklego Polaczka tylko maja, ktory kradnie im prace Laughing Polak ma z reguly szczera nature i niewyparzona gebe- mowi co mysli, ale jak juz pozna sie na czlowieku to uzna za swojego bez wzgledu na kolor. W UK jest przeciwnie- beda sie to ciebie usmiechac i nic ci w twarz nie powiedza, ale swoje mysla i daja temu upust kiedy tyko nie patrzysz.


Kolejny stereotyp z Polski. Po tym zdaniu widzę, że naprawdę masz blade pojecie o społeczeństwie brytyjskim.

Gerwazjana Mam wrażenie, że uciekłaś z UK do Polski bo nie wytrzymałaś, nie potrafiłaś zdjąć Polskich nawyków i ksenofobii. I teraz bronisz się broniąc własnie takich zachowań jak Wojewódzki czy kibole.


slonko skoncz ta swoja analize bo w UK mieszkam juz od 6 lat, tu skonczylam studia i pracuje, wiec nie pieprz mi farmazonow i nie udawaj madrzejszego niz jestes. Mieszkalam tez przez jakis czas z przerwami w Stanach. To ty masz blade pojecie, zachlystujesz sie w swoich peanach dla Brytyjczykow jest to zalosne, naprawde.. brzmi to jakbys bral z polykiem od kazdego Brytyjczyka przynajmniej raz dziennie, albo jakbys uwazal ich za Bogow ktorym sam nigdy nie bedziesz

szkoda mi ciebie, bo to smutne jest jak bardzo nienawidzisz czesci siebie.. bycie Polakiem bedzie czescia ciebie do konca zycia, powienies zastanowic sie nad tym czy do tej czesci siebie zawsze bedziesz zwracal sie z pogarda. Rozumiem, ze mozna nabrac kompleksow mieszkajac w Anglii, zwlaszcza wykonujac najnizej platne prace, czesto Polacy sa traktowani z gory, w pogardliwy sposob, wyszydzani- u Ciebie to podejrzewam przybralo juz postac Syndromu Sztokholmskiego- ale nie martw sie, to sie leczy


Po twoim sposobie pisania widać ile w tym prawdy co napisałaś wyżej.
Widzisz, tym się różnimy, że ja potrafię osoby takie jak ty szybko rozszyfrować. Wynika to z tego, że popełniasz błędy nie tylko merytoryczne ale i logiczne.
Piszesz, że skończyłaś w UK studia... no fajnie może pochwalisz się jakie? I po których studiach w UK ma się takie myślenie?
Poza tym, 6 lat to jest nic. Po 6 latach to dopiero zaczyna się cokolwiek rozumieć jak to czy tamto działa w innej rzeczywistości. Pomieszkaj w UK choć połowę czasu jaki ja tu jestem to porozmawiamy.
I jedno, po twoich wypowiedziach widać, że jeśli faktycznie jesteś w UK to w domu tylko telewizja Polska, oraz zero kontaktu z lokalnymi społecznościami angielskimi, dokładnie tak jak większość (niestety) Polaków, zamyka się we własnym sosie uważając się za naród wybrańców..
ps. skoro tak kochasz Polskę dlaczego jesteś w UK?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:11, 25 Kwi '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Tak jak piszesz @gerwazjan.
Angole to dzicz . Londyn stolica - np - jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc do życia na ziemi. Nastoletni nożownicy zapakują ci kose pod żeberka za krzywe spojrzenie,....................................................................To Indianie wstają z kolan , a murzyni dalej tkwią w czarnej dupie .


Niebawem skończę napisy do tego filmu. Proponuję zacząć od 1 godzina 9 minut. Pan Dimitrij (na początku się przedstawia i podaje jakie ma referencje -20 lat był doradcą m/innymi Reagana ) opisuje jak jeszcze w latach 1940 Wiktoriańscy "dobrzy ludzie" linczowali czarnych- opowieść ze szczegółami. Nazistom nie śniło się to co oni robili z murzynami.
Czarni się podobno powoli podnoszą i chyba niebawem (mając do pomocy Latynosów) zrobią białym Armagedon. Wcześniej pan Dimitrij Miehiejew dokładnie analizuje bazę kulturową tej jankeskiej ( Anglosaskiej ogólnie ) mentalności. Polecam!

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska Ukraina - Rasizm - Materiał BBC Panorama
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile