W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dyskusja na Skype  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 1686
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:29, 25 Lut '08   Temat postu: Dyskusja na Skype Odpowiedz z cytatem

Mam prepozycie, by organizować dyskusje forumowiczów i gości na kanałach Skype.
można by np. ustalić sobie konkretna godzinę w niedziel czy inny dzień i np. wybrać temat dyskusji, na przykład:
Poniedziałek 25 luty godz. 22:00 czasu polskiego, temat: "zdjęcia nasa"Smile)

Co admin i reszta na to?
moim zdaniem było by to ciekawe:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko - jestem za. Bardziej mi się to podoba niż IRC.

Ale nie mogę powiedzieć, że wezmę udział, więc i tak nie musicie mnie pytać o zdanie Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndSmo




Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za, pomimo że nie będę brał udziału w tym z powodu mojej superszybkiej radiówki o nieskończenie małych opóźnieniach. Laughing Ale nie rezygnujcie z IRCa, bo sam zostanę Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na GG?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dunkelheit




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 321
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszy mnie ta bezsensowna dyskusja, bo zarówno skype jak i gg nie zapewniają żadnej anonimowości ani pewności że to co piszecie ktoś nie odczyta, podczas gdy na irc możliwość sniffingu praktycznie nie istnieje, już nie mówiąc o tym że można być w pełni anonimowym poprzez używanie proxy, które podczas używania skype czy gg nie zapewnia pełnej anonimowości.
Irc jest protokołem którego źródła są powszechnie dostępne, a więc nie jest dziurawy (znam ten protokół od 10 lat więc coś na ten temat mi wiadomo), natomiast zarówno skype jak i gg są dziurawe i łatwe do podsłuchania i nigdy nie wiesz co twórcy tam umieścili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uruchomcie sobie skypa i popatrzyliscie na obciazenie komputera? czyli ile "pozera ramu i procka"... dlaczego? oto wyjasnienie: http://www.idg.pl/news/140110.html

ale... zycze powodzenia:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dunkelheit napisał:
zarówno skype jak i gg nie zapewniają żadnej anonimowości ani pewności że to co piszecie ktoś nie odczyta, podczas gdy na irc możliwość sniffingu praktycznie nie istnieje, już nie mówiąc o tym że można być w pełni anonimowym poprzez używanie proxy, które podczas używania skype czy gg nie zapewnia pełnej anonimowości.

Kogo mielibyśmy się obawiać? Nie należymy do tych co wstydzą się własnych poglądów, a przecież nasz demokratyczny system nam zagrażac nie może.. W każdym razie nie powinien, bo jakim prawem Smile
Skype jest spoko - polaczenie jest szyfrowane, a czat sie zapisuje i to jest akurat dobre. gadu gadu w sumie tez nie ufam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadu gadu to gówno. Można na nim rozmawiać o seksie, o tym jaka była praca domowa itp. Bimi uważam, że jednak jesteśmy (jako członkowie tego forum) "niewygodni" dla pewnych grup, osób (nie chcę nic sugerować, ale najlepiej widać to na przykładzie Jerzego, którego ktoś spoza forum usilnie nie chce tutaj widzieć Laughing Laughing ) Wracając do tematu, dodam że dodatkową zaletą IRC jest to że nie obciąża łącza i nawet jak mi net chodzi jak osioł w bagnie i gg nie chce się połączyć z serwerem to IRC daje radę, a poza tym to jest żaden balast dla systemu. Sama instalka zajmuje bodajże 1MB Laughing Wymagania żadne praktycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kestem pewien, ale Bimi chyba ki8edys pisał, i nie ukrywał tego, że: "od pewnego czasu jesteśmy monitorowani, lub raczej drażnieni", czy jakoś tak...
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 25 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mijak, zaufaj mi: nikt cie nie monitoruje, chyba ze mama.
co innego mnie, ale to tylko w moich koszmarach Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:08, 26 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IRC nie IRC, Skype nie Skype.
Nie chodzi o obciążenie procesora, o wydajność systemów, o super oszczędności bo jeden program pożre o 30% więcej ramu...
Chodzi o to by pogadać, czy to trudno zrozumieć?
Jak wolicie, może być i telefonicznie, wówczas procesory waszych PC zostaną w ogóle nieobciążone.
Skyp ma to do siebie, że nawet przy słabym sprzęcie można pogadać i o to mi chodziło by zorganizować konferencje z użytkownikami forum jak również z gośćmi którzy zaczęli by łatwiej docierać do tego typu tematów.
Nie można się zamknąć jak kółko różańcowe tylko dlatego, że Skyp ma dziury, że się nie jest anonimowym itp. Lub dlatego,. że obciąża 30% procesora więcej.
IRC jest OK, ja na IRC po raz pierwszy pojawiłem się ponad 12 lat temu:) Ale Skyp udostępnia połączenie głosowe praktycznie za darmo! Dlaczego z tej możliwości nie skorzystać?
Uczestniczyłem na kilku konferencjach Skyp'a i powiem, że są naprawdę fajne, można bezpośrednio pogadać - to jednak nie to samo co pisać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:25, 26 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morgan666 napisał:
uruchomcie sobie skypa i popatrzyliscie na obciazenie komputera? czyli ile "pozera ramu i procka"... dlaczego? oto wyjasnienie: http://www.idg.pl/news/140110.html

ale... zycze powodzenia:P



Przeczytałem... i co?
Ja Skyp'a otwieram tylko kiedy używam, u mnie żadne "dodatki" nie uruchamiają się przy starcie komputera - jeśli dojdzie podczas instalacji do wpisu autostaru, natychmiast jest to usuwane - w czym problem?
Kiedy wyłączę skyp sprawdzam procesy, jeszcze się nie zdarzyło by po wyłączeniu coś ze skyp'a pozostało.
Wystarczy odrobina rzucenia okiem, na to co i jak się wyłączyło, to wszystko, oraz pilnowanie co siedzi w autostarcie. Uruchom program "msconfig": start>uruchom>wpisz:msconfig i przejdź do zakładki uruchamianie. Tam zobaczysz, co się naprawdę dzieje podczas startu.
I tyle, naprawde nie trzeba dużo by komputer pracował zawsze tak samo:)
ps. moja winda XP zainstalowana była dwa miesiące temu (wymiana sprzętu) poprzednia chodziła od czerwca 2005 roku... Nie miałem żadnego programu antywirusowego. I poprzez prawie 4 lata żadnego problemu z systemem - wystarczy odrobina chęci i kontrola.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dvinn




Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 26 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo To zawsze można spróbować pogadać na Ekidze ta jest na otwartych źródłach.

ekiga info --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekiga
dawnload --> http://www.ekiga.org/index.php?rub=5

Pod Linuksem śmiga o wiele szybciej od Skype'a, a pod Windowsem nie wiem jak chodzi bo nie mam:)(Ekiga na Windowsa to świeży projekt).
pozdr Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam!

Średnio jest ok. 50 użytkowników na forum, może warto zrobić jakiś kanał telekonferencyjny na Skype?
Umówić się np. na 22 czasu Polskiego w jakiś dzień i pogadać?
Co wy na to, kto by się podjął zrobienia tego?
plusy/minusy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pójdźmy dalej tym tropem...może jakieś spotkanie integracyjne w Bieszczadach...survival i te sprawy Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
pójdźmy dalej tym tropem...może jakieś spotkanie integracyjne w Bieszczadach...survival i te sprawy Wink


Oczywiście jestem za!
Ognisko. pstrągi...
Muczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pójdźmy dalej tym tropem...może jakieś spotkanie integracyjne w Bieszczadach...survival i te sprawy Wink


Popieram ! Sam często jeżdżę w Bieszczady, piękny rejon... ja akurat jako mieszkaniec Podkarpacia miałbym bardzo blisko Smile, nie wiem tylko jak inni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłoby fajnie, nie ważne jak daleko do Bieszczad
tylko kto się odważy pierwszy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 18 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
astrit napisał:
pójdźmy dalej tym tropem...może jakieś spotkanie integracyjne w Bieszczadach...survival i te sprawy Wink


Oczywiście jestem za!
Ognisko. pstrągi...
Muczne?


To jest świetny pomysł... szkoda, że jestem za granicą Sad
Spotkanie takie dałoby dużo... szczególnie, że spotka się wtedy wiele osób, które są specjalistami w różnych dziedzinach... można sobie wtedy pomóc, wymienić doświadczeniami, nauczyć sie czegoś (np. jak przetrwać przyszłe trudne czasy itp.) oraz najważniejsze... ktoś pisał na tym forum, że w trudnych czasach nadchodzących w przszłości warto mieć dobrych znajomych i przyjaciół z którymi jest łatwiej przetrwać. Także myślę, ze ten argument może być motywacją do takiego spotkania. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Leech

fragment:
Cytat:
Koniec świata za trzy lata?

21 grudnia 2012 roku skończy się świat jaki znamy. Tego dnia nastąpi zmiana biegunów magnetycznych Ziemi. Ruch obrotowy naszej planety gwałtownie zwolni, a następnie zmieni kierunek. Trzęsienia ziemi o niespotykanej sile i ogromne fale zniszczą naszą cywilizację. Całe kontynenty znikną z powierzchni globu. Zginą miliardy ludzi. Resztki Europy i Ameryki Północnej zostaną pokryte lodowcem.


obyśmy tylko zdązyli się umówić przed 2012!!![/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SugS




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 77
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że odpowiednim programem jest Team Speak. Szybki, mało lagów, nie inwigiluje ( malo ramu zawiera ) łatwo można się w nim połapać i zarządzać ( gdy wejdzie 100 osób zrobi sie maly burdel ;] )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehhehehe...

Góral ; fajny pomysł ale wyobraź sobie przynajmiej 20-30 rozmówców w jednym pokoju. Chaos to chyba mało powiedziane Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może, Pal talk ? A najlepiej, Ekiga .
Cytat:
Skype’a nie ma w Ubuntu, ponieważ nie spełnia wymagań Statutu Ubuntu. Ten stan rzeczy spowodowany jest niedostępnością kodu źródłowego, czego konsekwencją jest niemożność odczytania protokołu komunikacyjnego Skype, co z kolei powstrzymuje konkurencję i powoduje podział rynku VoIP utrudniając użytkownikom kontakt.

_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dyskusja na Skype
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile