W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kwintesencja wszechświata  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3747
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 05 Lut '12   Temat postu: Kwintesencja wszechświata Odpowiedz z cytatem

Dobry montaż, przyjemne audio i dobrze unosi jak zresztą większość filmów z kanału przebudzatora.



Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, tą wrzutką się zreflektowałeś, bo tym "dzieckiem bęc", to naprawdę pomyślałem, że Ci od......(biło) do reszty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No filmik fajnie zrobiony, ale puenta, że "wszechświat jest magią" z deka kłóci się z moim pragmatycznym podejściem do rzeczywistości.
Nic nie jest magią - magią jest co najwyżej to czego nie rozumiemy. Ale gdy to pewnego dnia zrozumiemy, przestanie to być magią i zacznie być nauką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja morał zrozumiałem tak, że teraz stajemy w obliczu kiedy nie rozumiemy do końca wszechświata i tak jak niegdyś starożytni możemy uznać wyższą technologię jako tzw magię. Magia w tym sensie została użyta jako metafora.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Ja morał zrozumiałem tak, że teraz stajemy w obliczu kiedy nie rozumiemy do końca wszechświata i tak jak niegdyś starożytni możemy uznać wyższą technologię jako tzw magię. Magia w tym sensie została użyta jako metafora.

No czyli dla starożytnych wschodzy i zachody słońca były magią - a dla nas są jedynie wynikiem działania mechanizmów które doskonale znamy i rozumiemy. Pioruny - to samo.

Ale dla mnie magia to jest coś czego się nie da i nigdy nie będzie dało wyjaśnić przy pomocy nauki.
I w magię nie wierzę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:13, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, ale pokładasz swoją wiarę w naukę, która odkryje coś o czym teraz nie możesz nawet śnić?
Tak jak starożytnym do głowy by nie przyszło wyobrażenie plastikowej zapalniczki naładowanej gazem z latareczką na bateryjkę Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
No właśnie, ale pokładasz swoją wiarę w naukę, która odkryje coś o czym teraz nie możesz nawet śnić?
Tak jak starożytnym do głowy by nie przyszło wyobrażenie plastikowej zapalniczki naładowanej gazem z latareczką na bateryjkę Smile

Nie pokładam żadnej wiary - generalnie to mi zwisa ta "magia", której współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić.
Co nie znaczy że uważam za stosowne nazywać ją magią - prędzej niewiedzą. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zastanawiasz co by było gdyby, jakieś hipotezy i po prostu stawiasz szlaban "niewiedza" przed nieistniejącą jeszcze technologią? Już pal sześć terminologię magia...
Cool
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi dokładnie to co mówisz wyszperałem w zeszłym tygodniu przypadkowo w info pt. "Lacerta Files":
http://phantomsandmonsters.wetpaint.com/page/The+Lacerta+Files
Jak będziesz miał chwilę czasu to sobie czytnij, tak choćby dla rozrywki.
Inni "nie-english" niech sobie wrzucą przez tlumacza. Naprawdę nie stracicie czasu.

Dla mnie to też metafora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Nie zastanawiasz co by było gdyby, jakieś hipotezy i po prostu stawiasz szlaban "niewiedza" przed nieistniejącą jeszcze technologią? Już pal sześć terminologię magia...
Cool

Bynajmniej.
Jak sobie postawię "szlaban niewiedza" na jakąś kminę, to dobrowolnie odetnę się od tego, żeby ją rozkminić.
Bo co niby innego mam rozkminiać jak nie to czego nie wiem?
Więc stawianie szlabanów - nie, nie wchodzi w grę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc w mojej interpretacji gdy magia jest synonimem technologicznej kminy jesteś czarnoksiężnikiem Smile Kminisz?



Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kmnię.
Czyli uważasz, że o tym jest ten film, tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technologia jest synonimem magii, wszechświat jest pewną technologią, a my wykorzystujemy tylko jego mini cząstkę - tak to rozkminiłem. Wiadomo jak by się uprzeć to można temu filmowi zarzucić jakąś scjentologię w najgorszym wypadku Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie wyrazy jak dobro, świętość, zło, nwo, iluminaci czy magia - zawsze wiążą się z jakąś religią. Smile
a raczej sekciarstwem - choć dla mnie to to samo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to ten film jest o różnych rodzajach magii. Na samym początku jest nawiązanie do magii ducha (to dla tych co wierzą w jakiegoś ducha), potem do magii będącej synonimem niepoznanej technologii. Następnie film zahacza o magię umysłu (kontrola umysłu innych w oparciu o poznane kognitywne procesy zachodzące w mózgu), a na koniec to nie rozkminiłem, ale to chyba po prostu chodzi o magię będącą synonimem piękna czyli znowu magia w naszych głowach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bimi, słowo magia jak jedno z wielu ma wiele znaczeń w różnych środowiskach.
Twoje rozumienie jest odpowiednikiem bajki. Czyli rzeczy niemożliwych do zrobienia. W tym sensie magia faktycznie nie istnieje.

Ja na przykład magia nazywam to co robimy przy udziale naszej świadomości a nie młotka. Dla przykładu. Ty by polatać musisz użyć samolotu, magik użyje umysłu by fruwać. Jedno i drugie nie łamie praw natury.

Stwierdzenie, że świat jest magią nabiera sensu, jak uznać, że to co widzisz i dotykasz to konstrukt świadomości (pojedynczej lub grupowej) , czyli czegoś niematerialnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem Ci podesłać linka do tego filmu Venom, odnośnie mojej wypowiedzi o rycerzu kapitalizmu ! szok ! magia ! Smile

za to teraz podeśle obowiązkową lekturke dla każdego, właśnie czytam tą ksiażke, na prawdę rewelka Smile


http://priveee.dyndns.org/Kippin/018-Ars%20magica/018-00.htm

polecam każdemu! na prawde to obowiązek ją obadać i rozpowszechniać Shocked

Pozdrawiam wszsytkich
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Naznaczony

Ja w taką skrajność nie popadam i wolę inne lektury - bardziej w stronę odłamów racjonalnego okultyzmu popartego współczesną nauką - bardzo spokrewnione z satanizmem(ale nie ten ze świątynią seta) , gdyż to ja wyznaczam swoje granice sacrum i nadaję im znaczenie. Racjonalizuję sobie wszystko do bólu jednak gdy dochodzę do momentu, że już się nie da to zaczynam używać wyobraźni. Nie obchodzą mnie duchy, zjawy, lewitacja czy też aura, bo to dla mnie bzdurny efekt uboczny będący pozostałością ze średniowiecza.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak już mowa o magii, to ja tak dla równowagi psychotronicznej polecam lekturę artykułu "Project Alpha":

http://www.banachek.org/nonflash/project_alpha.htm

PS: Tak dla osiągnięcia pełnej równowagi. Jest pewna książka, jej tytuł to "Sleights of Mind". Niedawno wydana w Polsce pod tytułem "Brudne gierki Twojego umysłu". Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
@Naznaczony

Ja w taką skrajność nie popadam i wolę inne lektury - bardziej w stronę odłamów racjonalnego okultyzmu popartego współczesną nauką - bardzo spokrewnione z satanizmem(ale nie ten ze świątynią seta) , gdyż to ja wyznaczam swoje granice sacrum i nadaję im znaczenie. Racjonalizuję sobie wszystko do bólu jednak gdy dochodzę do momentu, że już się nie da to zaczynam używać wyobraźni. Nie obchodzą mnie duchy, zjawy, lewitacja czy też aura, bo to dla mnie bzdurny efekt uboczny będący pozostałością ze średniowiecza.


gdybyś poczytał więcej, to wiedziałbyś że aura jest faktem Smile jest zmieżalna. (ewentualnie patrz film " na początku była światłość ) ewidetnie to nie "skrajność ani bzdurny efekt uboczny bedący pozostałością ze średniowiecza " Smile
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:50, 09 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny przebudzator poniżej heh, ale ja bym dała tytuł tego filmikowi: " Czego nie wiesz o sobie człowieku":



cz2. http://www.youtube.com/watch?v=Pg_pDkQeifM&feature=relmfu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 09 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NEXUS - Bronie do zdalnej manipulacji mozgu :

http://www.zwiastun2009.republika.pl/zdalna_manipulacja.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 09 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurfa ale nudy. i tak nigdy go nie pojmiesz. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kwintesencja wszechświata
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile