W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Santos Bonacci - wykłady   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 9973
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 06 Maj '12   Temat postu: Santos Bonacci - wykłady Odpowiedz z cytatem

1) Zeitgast jest chyba najbardziej popularnym filmem jaki zrobił spustuszenie w naszych umysłach ( w pozytywnym slowa tego znaczeniu) dolewam oliwy do ognia i zapodaje ten materiał.
2) Część z forumowiczów wie też ,że mam fiksacje na temat kultu Saturna i ten materiał również zbliżył mnie do coraz głębszego zrozumienia tego całego burdelu Very Happy
3) Są to wykłady oparte na wiedzy asrtrologicznej. Aż dziwię sie ,że wcześniej nikt takich nie zrobił albo inaczej ja takich wczesniej nie znalazłam w necie.
4) Włoch interesujący się astrologią badacz "naszych klimatów" od 30 lat mający światopogląd w klimacie użytkowników Rivery i Marcina Dachtery. (czyli jak Jezuici pociagają za sznurki.)
5) Coraz bardziej dostrzegam jak to Biblia i postacie z nią związne: Jezus , Bóg , Maria to po prostu alegoria, metafora , mit lub właśnie opowieść o zjawiskach astrologicznych...
6)Playlista z innymi jego wykładami polecam dla mnie rewelacja.
http://www.youtube.com/user/MrAstrotheology/videos?view=1

7) Przykro mi ale nie ma polskich napisów więc tylko dla tych co kumają w miarę angielski.
8 ) Wiem ,że niektorych widzów drażni jakaś maniera danego wykładowcy więc mówię od razu ten ma taką w stylu nadpobudliwości psychoruchowej. W końcu to Włoch. Wink

Santos Bonacci The Ancient Theology Occult Science Part 1


Santos Bonacci The Ancient Theology Occult Science Part 2


As Above So Below Part 1


As Above So Below Part 2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 22 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Santos Bonacci - O duszy w królestwie czasu (napisy PL)


O autorze:
"Mając dużo wolnego czasu, poświęcił go rozwijaniu swojej pasji, czyli studiowaniu astronomii, astrologii, także teozofii, religii itp... Potrafił dotrzeć do różnych ciekawych źródeł tak współczesnych jak i starożytnych, na koniec swych wykładów przedstawia listę książek z których korzystał budując swoją wiedzę.
Chociaż działa w Internecie dopiero od kilku miesięcy i jeszcze nigdzie nie jest znany, zdążył już udzielić kilku świetnych wywiadów w uznanych radiach takich jak np. "Veritas Show" czy "Red Ice Radio" .
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,981.msg6407.html#msg6407

cała prezentacja w języku polskim :
http://www.youtube.com/user/Eosforus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 19 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten gość jest zajebisty ,oglądam wszystkie jego nowe wrzutki na YT Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 02 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.in5d.com/the-law-reclaim-your-rights.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 18:18, 02 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://thebiggestsecret.wordpress.com/2012/02/19/disinformation-the-holy-scienc/
Cytat:
Santos Bonacci is one of many disinformation agents running around promoting sun worship and the condemnation of Christianity. His work includes an old trick used by the now debunked ‘Zeitgeist’ film, claiming that the Holy Bible is an astro-theological hybrid, a fancy term which means it is a metaphorical story, chronicling the journey our beloved Sun takes along the constellations of our solar system throughout the year.

A website called The Zeitgeist Challenge has, since October 2010, been offering $1000 to anyone who claims they can prove anything mentioned in the entire first part of the first Zeitgeist movie about religion. Nobody has come forward. No other film has claimed such nonsense, but here to revive an old idea, in hopes of appearing credible using a whiteboard and a vivid memory, is Santos Bonacci.

He claims that when we nod our heads to say yes, it is because the sun rises and sets. He claims that anybody whose name starts with “Ra” like Randy, Raphael or Rachel, is in reference to the sun. He believes that the word hour comes from the name Horus, and that when we ask “What hour is it?” (which nobody asks, we ask what time it is) it comes from asking where Horus is in the sky.

FUN FACT: Etymology, the study of the origin of words, tells us that hour comes from the old-french word “hore” which means ‘one-twelfth of a day’, and “hore” comes from the Latin word “hora” which means season or time, and the Greek word “hora” which means any limited time. More on the etymology of the word hour here. It would be worth using that website to look up the rest of his ridiculous claims about the origin of popular words. They are simply not true. I could make up a story linking the word yogurt to yogis and the yo-yo, but the fact is there’s only 26 letters in the alphabet, with only 6 vowels to choose from in most cases. There will be similarities.

Disinformation agents utilize bits of truth to rope the viewer in so that you trust the person giving you the information. Once they have your trust, they insert lies, and many of them, hoping you will not do the background work to verify the claims, because you now trust that you are hearing the truth, leaving you misinformed and chasing down a rabbit hole that leads to no where. These disinformation agents are also called “gatekeepers” by many truth seekers, guarding the real truth from those who search for it using lies and distractions.

You may be wondering how I know Santos Bonacci is a disinformation agent. Other than the fact that he takes truths from Vedic Astrology which comes from Hinduism and mixes them with falsehoods perpetuated by the Zeitgeist films, he cites one of his idols as being Manly P. Hall. This is key. Manly P. Hall was a 33rd degree Freemason, which means he was Luciferian. Whether Satan exists or not is irrelevant. Do you want a Luciferian teaching you what to believe?
[...]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 02 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr skoro już oceniłeś temat to teraz mi wyjaśnij dlaczego Santos jest agentem bo ja nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie sobie ktoś napisał ten artykuł, ale w sumie bardziej interesuje mnie co Ty sądzisz.
Acha i w sumie najważniejsze pytanie w czyim imieniu jest on jest gatekeeper? Czyli jakie informacje są blokowane przez jego osobę. O ! tym jestem najbardziej zaciekawiona...?Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1861
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 02 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chetnie bym obejrzal po polsku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 22:28, 03 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
Piotr skoro już oceniłeś temat to teraz mi wyjaśnij dlaczego Santos jest agentem bo ja nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie sobie ktoś napisał ten artykuł, ale w sumie bardziej interesuje mnie co Ty sądzisz.
Acha i w sumie najważniejsze pytanie w czyim imieniu jest on jest gatekeeper? Czyli jakie informacje są blokowane przez jego osobę. O ! tym jestem najbardziej zaciekawiona...?Very Happy


Tańcząca to ze ocenilem temat nie znaczy, ze musze Ci cokolwiek wyjasniac. Skoro juz zapytalas to wiedz, ze nie ufam kolesiom, ktorych zaprasza Bill Gates zeby mu publicznosc rozgrzewali przed premiera nowego Windowsa.
http://www.youtube.com/watch?v=ssD3FuLiXKE
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=209323
http://www.santos.net.au/press-text.php
W czyim imieniu gatekeeper? Chcesz sie posmiac to idz do cyrku!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 03 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

calm down.
dzięki za linki - przestudiuje je.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 10:48, 04 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
nie ufam kolesiom, ktorych zaprasza Bill Gates zeby mu publicznosc rozgrzewali przed premiera nowego Windowsa.
http://www.youtube.com/watch?v=ssD3FuLiXKE

Nagranie w załączonym linku [wg opisu] pochodzi z 2001 roku!:
"On November 11th, 2001 at the MGM GRAND ARENA in LAS VEGAS"
Grał sobie na gitarze, świetnie zresztą - wielkie mi przestępstwo.
Piioottrr napisał:

http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=209323

Wpis z zalinkowanego forum:
Cytat:
He is a very well read man and his talks on the zodiac are good.
He was a Jehovahs witness for 20 years!! before he woke up...??
Also a professional musician, he recently played a gig at a Bill Gates do.
Just sayin

Santos Bonacci był też Świadkiem Jehovy i co z tego. Nie ważne kim byłeś, ważne kim jesteś.
A. de Mello zanim się przebudził był jezuitą, D. Icke prezenterem tv, czy też komentatorem sportowym, M. Passio satanistą, D. Duke (któremu osobiście nie ufam, gdyż nie ufam "przebudzonym" chrześcijanom, co najwyżej w niektórych sprawach tym śpiącym biorąc na nich poprawkę - co nie znaczy, że jego przekaz jest bezwartościowy, po prostu dla mnie to go wyklucza i nie zagłębiam się) był w Ku Klux Klan.
Też kiedyś byłem chrześcijaninem, katolikiem (chociaż nie uważam się za jakiegoś przebudzonego, a co najwyżej budzącego się). Wg nich dalej jestem, bo się nie wypisałem, ale też nigdy nigdzie tam się nie zapisywałem, więc nie muszę się wypisywać - chociaż może kiedyś poddam się apostazji, jak mi się będzie chciało w to bawić.
Piioottrr napisał:
Chcesz sie posmiac to idz do cyrku!

Nie wiem jak Tańczącą, bo do niej to było skierowane, ale mnie cyrk nie bawi i nie rozumiem nawet jak kogoś może bawić cierpienie zwierząt i wygłupy klaunów - żeby tych zobaczyć nie trzeba iść wcale do cyrku, wystarczy włączyć tv.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polecam wykłady Santosa Bonacci - tu w polskiej wersji "Prawo i Język, religia i polityka połówki tego samego jabłka":



oraz serię The Ancient Theology-Astrology [PL ] poniżej część 1/7 :
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 01:24, 09 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Nie ważne kim byłeś, ważne kim jesteś.

Czytajac postaraj sie skupic na faktach
http://www.exposingsonsofcain.com/santos.....um-bs.html

Cytat:
Też kiedyś byłem chrześcijaninem...
To smutne. Mozna wiedziec co sprawilo, ze juz nie jestes?

ps. Nie wiedzialem, ze w cyrku jeszcze wystepuja zwierzeta ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 09 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może najpierw ustalcie co to znaczy "być chrześcijaninem". Zawsze możecie najpierw przedstawić własne rozumienie tego sformułowania, a potem zobaczyć czy w ogóle jest sens rozmawiać.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 15:44, 10 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:

Cytat:
Też kiedyś byłem chrześcijaninem...
To smutne. Mozna wiedziec co sprawilo, ze juz nie jestes?

Przejrzałem na oczy.
W pewnym momencie zacząłem dostrzegać bardzo wyraźnie cały ten fałsz. Od maleńkiego obserwowałem ich i coś mi zawsze nie pasowało. Nie dostrzegałem w księżach tej wiary, którą rzekomo głosili, propagowali wśród innych.
Później zacząłem drążyć temat, wszystko poddawać krytycznej ocenie - ich "nauki", co czynią, co głoszą i łączyć to z innymi dziedzinami nauki, społeczeństwa. Zacząłem rozumieć historię, inaczej na nią patrzyć - wiele niezrozumiałych faktów i zjawisk stało się jasnych...

Także zaczęło się od wyleczenia się z chorych wierzeń, z religii...
Potem kiedy obejrzałem (już któryś raz z rzędu) nagranie jak walą się wierze WTC ujrzałem to, było dla mnie absolutnie jasne, że była to precyzyjna robota saperska.
Pomyślałem: jak to? To w jakim kraju, na jakim świecie my żyjemy... No i zaczęło się...

Zrozumiałem wówczas, że religia, to nie jakieś niegroźne zabobony, nieszkodliwy stek bzdur, tylko doskonale zaprojektowana machina - instytucja do kontroli ludzkich umysłów. Podobnie media, polityka itd...
Zbiegło to się w czasie z obejrzeniem na Planete+ filmu Zeitgeist...

Nie chodzi tu o to, że w Zeitgeist tak powiedzieli, ale jest to wynikiem wieloletnich poszukiwań, przemyśleń, obserwacji...
Potrzebny był tylko mały kamień (Y), który spowodował lawinę.

Piioottrr napisał:

ps. Nie wiedzialem, ze w cyrku jeszcze wystepuja zwierzeta ...

Wsytępują.
Nie widziałem jeszcze cyrku bez zwierząt, chyba że w tv.

de93ial napisał:
Może najpierw ustalcie co to znaczy "być chrześcijaninem". Zawsze możecie najpierw przedstawić własne rozumienie tego sformułowania, a potem zobaczyć czy w ogóle jest sens rozmawiać.

Nie wiem czy jest sens rozmawiać na temat religii z kimś kto znajduje się w jej mackach.
Nie mam potrzeby ustalać co to znaczy "być chrześcijaninem" - odrzucam chrześcijaństwo w jakiejkolwiek postaci, na podstawie tego co o nim wiem, czego nauczyłem się o tej chorej ideologii przez ponad 30 lat.
Nie znaczy to, że odrzucam wszystkie "nauki", bo jak w każdej doskonale zaplanowanej manipulacji dużo jest prawdy, która ma uwiarygadniać całość. Ktoś zaraz powie odrzuca boga, miłość itd... itp... Tylko niech zdefiniuje mi te pojęcia najpierw.

Odrzucam chrześcijaństwo, podobnie jak pozostałe dwie religie pustynnych "plemion wężowych".
"Niechaj światu nie szkodzą plemiona wężowe!"
Odrzucam wszystko co ma jakiś związek z Watykanem i innymi elitami władzy światowej - gdyż "po owocach ich poznacie".

Czy któryś chrześcijański "obrońca prawdy","przewodnik duchowy", pasterz trzódki powiedział publicznie w tym kraju choć jedno zdanie prawdy o tym co stało się w NY 11 września, o tym co dzieje się na świecie?
Nie wiedzą? Czyli nie nadają się na przewodników, na pasterzy parafian.
Jeśli na prawdę nie wiedzą, to niech zapytają swoich przełożonych z Watykanu, którzy za tym stoją.

Watykan - obce i wrogie państwo, któremu podlegają księża podbił te ziemie zbrojnie setki lat temu (zaczęło się ponad tysiąc lat temu jak podają oficjalne źródła, a pewnie znacznie wcześniej). Księża są agentami wrogiego mocarstwa, jego administratorami (stąd nuncjusz apostolski). Wysysają bądź blokują energię z tego i tak osłabionego i chorego organizmu jakim jest Polska, polskie społeczeństwo - wszelką energię: życiową, duchową, finansową, intelektualną. Zaczynają od dzieci...
Mam nadzieję, że dożyję dnia kiedy za to zapłacą - tu na tym świecie, a nie w piekle do którego niewątpliwie by trafili, gdyby takowe istniało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 11 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:

Cytat:
Też kiedyś byłem chrześcijaninem...
To smutne. Mozna wiedziec co sprawilo, ze juz nie jestes?


Smutne? Tzn Tobie jest smutno z tego powodu?
Bo np moje serce się raduje, że kolejna owieczka się z tego stada wykruszyła Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:55, 11 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy ma prawo wierzyc w to co zechce.

Mt 22;29
Jezus im odpowiedział: "Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 13:33, 11 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mirkas
Nie pytalem dlaczego juz nie jestes katolikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:37, 15 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A także każdy ma prawo być dobrowolnie członkiem jakiejś sekty, z którego to prawa Ty w pełni korzystasz Wink

Czy w pełni dobrowolnie, to już nie do końca takie pewne, bo czy byłbyś członkiem tej sekty, gdybyś urodził się w innej rodzinie, w innym miejscu na świecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:59, 15 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:
@Mirkas
Nie pytalem dlaczego juz nie jestes katolikiem.

Pytałeś co sprawiła, że już nie jestem chrześcijaninem:
Piioottrr napisał:
Cytat:
Też kiedyś byłem chrześcijaninem...
To smutne. Mozna wiedziec co sprawilo, ze juz nie jestes?

Toteż ci odpowiedziałem tak w dużym skrócie.

Doprecyzuje tylko jeszcze to zdanie:
Watykan - obce i wrogie państwo, któremu podlegają księża setki lat temu podbił te ziemie zbrojnie oraz za pomocą intryg politycznych (i ekonomicznych), morderstw, gróźb, zakłamywania i wymazywania historii...

freshman napisał:
Czy w pełni dobrowolnie, to już nie do końca takie pewne, bo czy byłbyś członkiem tej sekty, gdybyś urodził się w innej rodzinie, w innym miejscu na świecie?

Prawie że pewne, tzn. z dużym prawdopodobieństwem, że byłby członkiem innej religii/sekty w zależności od tego jaka by dominowała w danym miejscu, do jakiej należeli by rodzice i społeczność.
Jak ktoś ma mentalność niewolniczą, służalczość i bałwochwalstwo we krwi, to zawsze się znajdą tacy co to wykorzystają, zawsze sobie znajdzie jakiegoś pana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 22:26, 15 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

freshman napisał:
A także każdy ma prawo być dobrowolnie członkiem jakiejś sekty, z którego to prawa Ty w pełni korzystasz Wink

Czy w pełni dobrowolnie, to już nie do końca takie pewne, bo czy byłbyś członkiem tej sekty, gdybyś urodził się w innej rodzinie, w innym miejscu na świecie?

Nie jestem czlonkiem zadnej sekty, chociaz mam do tego prawo tak jak Ty masz prawo nie wiedziec, co to jest sekta Wink

@Mirkas
Cytat:
Doprecyzuje tylko jeszcze to zdanie:
Watykan - obce i wrogie państwo, któremu podlegają księża setki lat temu podbił te ziemie zbrojnie oraz za pomocą intryg politycznych (i ekonomicznych), morderstw, gróźb, zakłamywania i wymazywania historii...

Pozwolisz w takim razie, ze doprecyzuje pytanie bo albo nie rozumiesz albo...
Na przyklad ja. Zawsze bylem Chrzescijaninem ale Katolikiem tylko do pewnego momentu, czyli do czasu kiedy poznalem prawde o historii tej religii. Ty natomiast piszesz, ze byles Chrzescijaninem, katolikiem... Pytam wiec dlaczego nie jestes juz Chrzescijaninem bo to ze nie jestes juz katolikiem nie jest dla mnie tak interesujace. Z mojego punktu widzenia Chrzescijaninem nigdy nie byles a cala swoja wiare porzuciles po "lyknieciu" Zeitgeist'a.
Cytat:
Nie chodzi tu o to, że w Zeitgeist tak powiedzieli, ale jest to wynikiem wieloletnich poszukiwań, przemyśleń, obserwacji...

... w ktorych to latach nawet nie doszukales sie ile katolicy maja wspolnego z pierwszymi chrzescijanami. Zalosne.
Ciekaw tez jestem w jaki sposob zweryfikowales te pseudo-fakty o ktorych mowi Bonacci. Zrodla, na ktorych opiera swoje brednie sa raczej bardzo trudno dostepne o ile wogole istnieja. Stawiam ze nie istnieja lub sa do obalenia a juz na pewno wymagaja wiekszej wiary od Ciebie niz Chrzescijanstwo.
Cytat:
Jak ktoś ma mentalność niewolniczą, służalczość i bałwochwalstwo we krwi, to zawsze się znajdą tacy co to wykorzystają, zawsze sobie znajdzie jakiegoś pana.

Dziekuje za rozmowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 15 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr
Cytat:
Na przyklad ja. Zawsze bylem Chrzescijaninem ale Katolikiem tylko do pewnego momentu, czyli do czasu kiedy poznalem prawde o historii tej religii.


Czyli kim dokładnie? Co to znaczy być Chrześcijaninem według Ciebie Piotr?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 15 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podbijam pytanie Piioottrr... sam jestem ciekaw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 16 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piioottrr napisał:

Nie jestem czlonkiem zadnej sekty, chociaz mam do tego prawo tak jak Ty masz prawo nie wiedziec, co to jest sekta Wink


Ja Tobie tego prawa nie odbieram. Stwierdziłem tylko, iż dla mnie wszystkie wyznania/kościoły/odłamy to sekty.

Piioottrr napisał:

Ciekaw tez jestem w jaki sposob zweryfikowales te pseudo-fakty o ktorych mowi Bonacci. Zrodla, na ktorych opiera swoje brednie sa raczej bardzo trudno dostepne o ile wogole istnieja. Stawiam ze nie istnieja lub sa do obalenia a juz na pewno wymagaja wiekszej wiary od Ciebie niz Chrzescijanstwo.


To skoro są tak trudno dostępne albo i w ogóle nie istnieją, to jak Tobie się udało je zweryfikować? Rolling Eyes
Ciekawe zjawisko - wymagasz od kogoś weryfikacji wspomnianych tez, ale samemu nie masz zamiaru nic weryfikować, tylko autorytatywnie 'obalasz' je przy pomocy jakże wyszukanych argumentów: 'brednie', 'pseudo-fakty'.

Więc podpowiem Ci - to wcale nie jest takie trudne, jak Ci się wydaje. Wystarczy się udać do najbliższej biblioteki, zajrzeć do działu 'religioznawstwo' i zapoznać się z mitami i wierzeniami z praktycznie całego świata, które wypisz-wymaluj wyglądają jak podstawy wierzeń chrześcijańskich, tyle że znajdują się w nich inne imiona i nazwy. No i oczywiście powstały od kilkuset do nawet kilku tysięcy lat przed Chrystusem. Ale pewnie odpowiesz mi w taki sam sposób, jak kilku przed Tobą - że wierzenia te powstały z inicjatywy Diabła, który planował sobie wprowadzenie zamieszania wśród wyznawców religii i to kilka tysiecy lat przed tym, jak ta religia w ogóle powstała Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 01:51, 16 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca napisał:
Piioottrr
Cytat:
Na przyklad ja. Zawsze bylem Chrzescijaninem ale Katolikiem tylko do pewnego momentu, czyli do czasu kiedy poznalem prawde o historii tej religii.


Czyli kim dokładnie? Co to znaczy być Chrześcijaninem według Ciebie Piotr?


Wedlug mnie byc Chrzescijaninem to po prostu isc sladami Chrystusa, nalezec do jego druzyny.

@freshman
Po co obalac cos co zostalo obalone
http://www.gotquestions.org/Polski/Mity-dotyczace-Jezusa.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:54, 16 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mówiłem: viewpost.php?p=286238

@Piotr
Co to znaczy "iść śladami Chrystusa"? I "należeć do jego drużyny"?

To "źródło" podobno "obalające" to jest kicha. Typowe skoncentrowanie na historii, która jest METAFORĄ. Jeśli już chcesz bawić się na tak płytkim poziomie to sięgnij do źródeł zawierających historię Horusa, Izydy itp. a nie bazujących na Parandowskim czy innym "uznanym autorytecie" podającym własną wersję. Tyle, że to i tak niczego nie "udowodni" bo historia jest METAFORĄ, to warstwa egzoteryczna, dla mas, dla ogłupienia ludzi. Jeśli się na niej skupiasz - a widzę, że się skupiasz - to nie jesteś tym, który "idzie śladami Chrystusa". A może właśnie "idzie" zamiast budować zrozumienie o czym i czego nauczał.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 16 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te ślady są brane skąd? Bo z tego co mnie w podstawówce na religii nauczali to Biblia ową drogę wskazuje, a jak wiadomo to jest to "wybrane" słowo Boga ustalone na którymś tam z kolei soborze... Chyba, że masz inne źródła owych śladów to podziel się, bo Jezus raczej nie zamierzał swojej nauki zatajać. Ja chętnie się zapoznam (bez ironii, tak naprawdę). Coraz bardziej zaczynam odnosić wrażenie, że to prawdziwe chrześcijaństwo jest jakąś religią dla "elit"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Santos Bonacci - wykłady
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile