W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Next (NXT) - kryptowaluta drugiej generacji  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 5459
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 06:44, 22 Gru '13   Temat postu: Next (NXT) - kryptowaluta drugiej generacji Odpowiedz z cytatem

Co byście powiedzieli na nową kryptowalutę, która nie ma wad Bitcoina, tzn.:

- nie ma rozdymającego się w nieskończoność łańcucha bloków, przechowywanego przez pełny 'nod'. Instalacja programu trwa 5 sekund i zajmuje zaledwie 30 MB. Całość łańcucha bloków jest przechowywana w sieci, z którą się łączymy.
- weryfikacja transakcji nie jest oparta na marnotrawstwie miningu, a zmiast tego każdy włączony klient systemu ma moc wydobywania monet niezależną od mocy komputera, a jedynie od ilości monet na danym koncie
- nie ma plików portfeli, które można stracić i trzeba backupować, aby temu zapobiec - całość informacji przechowywana jest w sieci, a jedyne co potrzebne jest do uzyskania dostępu do danego konta to hasło

Tą walutą jest NXT - czyli Next. Więcej w Google. Podam tylko link do FAQ:

http://nxtcrypto.wikia.com/wiki/FAQ

I widok interfejsu, który obsługuje się przez przeglądarkę internetową:



wkurwiony napisał:
davidoski zaloz temat, opisz, naswietl i nie baw sie w kalambury a na pewno bardziej zacheciloby to ludzi..

Jesli cena bitow ma jeszcze spasc to prosze o chwile cierpliwosci bo szykuje srodki na wieksze zakupy i nie ukrywam, ze mega dolek bylby mi na reke Very Happy

Cokolwiek sie stanie nie wierze by moglo to zniszczyc BTC..


tokebit1 napisał:


Davidoski, nie uważasz, że za dużo tych zalet? Wink
Jak dla mnie podstawową wadą NXT jest to że zostało w całóści wyminowane i podzielone pomiędzy 100 wybrańców, którzy powinni zacząć dzielić się z innymi tym dobrem, oczywiście nie za darmo. I pomimo że FAQ zaczyna się od stwierdzenia że to nie prawda, mnie to jakos nie przekonuje. Tu o tym kto ile może miec NXT nie decyduje jakiś algorytm ale zwykłe uznanie tej 100 wybrańców.

A Ty jakie masz zdanie w tej sprawie?

ps. może ktos by założył jakiś wątek gdzie byśmy pisali o wszystkim co inne niż BTC

_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 06:45, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tokebit1,

rzeczywiście taki sposób emisji jest delikatnie mówiąc nierówny, a dodatkowo opłaty transakcyjne są rozdzielane między kontami użytkowników wg zasady - kto ma więcej monet, ten ma większą szansę otrzymania prowizji transakcyjnej. Ci więc, którzy utworzyli walutę i otrzymali oryginalną emisję nie dość, że posiadają największą ilość waluty to jeszcze otrzymują największą ilość prowizji z miningu/forgingu. Średnio mi się to podoba, ale wytłumaczenie jakie podano jest takie, że to jedyny sposób emisji w jaki można ją przeprowadzić, aby uniknąć marnotrawnego miningu jak w bitcoinie.

Oto mój sposób rozumienia tej kwestii:

Jeśliby chcieć przeprowadzić emisję na zasadach podobnych do bitcoina - czyli stopniowo rozłożonej w czasie to pojawiają się pewne trudne do pokonania problemy.

Jeśliby np. określić algorytm emisji rozłożonej w czasie (jak w BTC) to pojawia się tu jednak rzeczywiście problem jak pozbyć się tego, aby zakładanie większej ilość kont nie powodowało zwiększenia szansy otrzymania nowych NXT z emisji. Jeśli waluta byłaby emitowana losowo to zakładanie większej ilości kont powodowałoby zwiększanie szansy na otrzymanie nowo wyemitowanych monet. Powodowałoby to problem ze sztucznym zakładaniem gigantycznej ilości kont, celem zwiększenia tej szansy, co w końcu doprowadziłoby do ich wyczerpania (ilość możliwych do założenia kont jest astronomiczna, ale jednak skończona). Z kolei rozdzielanie nowych monet wg mocy komputera powodowałoby taki sam marnotrawny sposób miningu jak w bitcoinie. Jedyne więc wyjście to rozdzielanie monet wg ilości waluty posiadanej na koncie. Eliminuje to problem zakładania nowych kont dla zwiększenia szansy otrzymania prowizji oraz problem marnotrawnego miningu.

Jeśli chodzi natomiast o to dlaczego wybrano sposób emisji taki, że od razu cała waluta została wyemitowana w pierwszym bloku to wydaje mi się, że jest to związane z następującym mechanizmem. Emisja od zera powodowałaby jeszcze większy problem koncentracji waluty (zasadniczo w rękach jednej osoby) jak emisja od razu całości pośród kilkudziesięciu wybranych osób. Po wygenerowaniu w pierwszym założycielskim bloku powiedzmy pierwszych 50 monet trafiłyby one do pierwszej osoby, która zweryfikowała pierwszy blok. Ta osoba nagle stałaby się jedyną, która ma szansę zweryfikować następny blok, ponieważ posiada jedyne monety w systemie, a więc zgodnie z zasadą, że największe szanse na otrzymanie nowych monet ma ta osoba, która posiada najwięcej monet to właśnie tej osobie przypadłyby monety wyemitowane w drugim bloku itd. W ten sposób cała emisja trafiałaby na konto jednej osoby, co byłoby jeszcze gorsze niż wybranie kilkudziesięciu osób, które przejęły od razu całą emisję.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@davidovski

A teraz opisz wady tej waluty.

Cytat:
nie ma plików portfeli, które można stracić i trzeba backupować, aby temu zapobiec - całość informacji przechowywana jest w sieci, a jedyne co potrzebne jest do uzyskania dostępu do danego konta to hasło


Czyli - jeśli dobrze rozumiem - mniej więcej wygląda to tak jak logowanie się da banku? Jakie jest więc zagrożenie, że całość informacji przechowywanych w sieci zostanie stracona albo zmanipulowana?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś zgadnie twój login i hasło do banku i ukradnie ci pieniądze? Wszystko zależy od "siły" hasła. Jeśli wygenerujesz sobie 30 znakowe hasło składające się z przypadkowych znaków prawdopodobieństwa, że ktoś je odkryje jest bliskie zeru.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Jeśliby chcieć przeprowadzić emisję na zasadach podobnych do bitcoina - czyli stopniowo rozłożonej w czasie to pojawiają się pewne trudne do pokonania problemy.

Nie chcę byc złośliwy, ale myślę, ze największym problemem twórcy było jak "udanie" rozdać ją i jednoczesnie nie pozbyć się kontroli nad pakietem większosciowym. Nie wiemy tak naprawde do ilu osób należą środki zgromadzone na tych 100 pierwszych adresach.

Jednak sposób dystrybucji na który zdecydowali się twórcy NXT rodzi według mnie poważniejszy problem: Jak zachęcić innych do kupienia dobra którego jedyną siłą jest masowa implementacja wśród mas? Toż taka walutę to mozemy sobie zrobić sami, rozdac ją pomiędzy setkę wybranych i zacząć NXT^2.

Koncept ominięcia wydatków związanych z miningiem jest całkiem ciekawy, i naprawdę uważam, że jest w tym jakaś idea.
Niemniej problem dystrybucji skazuje ją na porażkę.


Miałem taką myśl jakiś czas temu - większość problemów wokół walut bierze się z nierównej dystrybucji, jedne są premined w części inne w całości jak XRP czy NXT, a większość wyminowana przez early adopters - czyli kto pierwszy ten lepszy.
Niesprawiedliwe sobie myślę - a więc stwórzymy walutę która zostanie rozdana sprawiedliwie pomiędzy wszystkich ludzi na świecie i będzie wolna od toczącego nas raka. Jak? Oprzyjmy ją o kod DNA - niepowtarzalne, trudne do podrobienia (póki co) no i sprawiedliwe... I po przemyśleniach doszedłem do wniosku, ze nawet ten system nie zapewni sprawiedliwego rozdziału.

Z tych względów wolę inwestowac w waluty które zyskują bardzo duża popularność wśrod masowego odbiorcy. Bez względu na to jak się nazywają Wink
[/quote]
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 22 Gru '13   Temat postu: Re: Next (NXT) - kryptowaluta drugiej generacji Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Co byście powiedzieli na nową kryptowalutę, która nie ma wad Bitcoina, tzn.:

- nie ma rozdymającego się w nieskończoność łańcucha bloków, przechowywanego przez pełny 'nod'. Instalacja programu trwa 5 sekund i zajmuje zaledwie 30 MB. Całość łańcucha bloków jest przechowywana w sieci, z którą się łączymy.

W sieci, czyli gdzie? Zapewne na jakiś serwerach..
Waluta musi być zdecentralizowana i oparta na sieci P2P, a nie na infrastrukturze klient-serwer.
Inaczej stosunkowo łatwo ją wyłączyć.

Cytat:
- weryfikacja transakcji nie jest oparta na marnotrawstwie miningu, a zmiast tego każdy włączony klient systemu ma moc wydobywania monet niezależną od mocy komputera, a jedynie od ilości monet na danym koncie

Moc obliczeniowa jest najważniejszą siła bitcoina. Chodzi o to, że ktokolwiek by teraz nie próbował np. zmienić protokołu, będzie musiał przekonac do swej zmiany ponad 50% posiadaczy obecnej moczy obliczeniowej. A że ta rozproszona jest po całym świecie, gwarantuje to decentralizację podejmowania decyzji, a ponadto ze decyzje będą podejmowane z myślą o wzmocnieniu waluty, a nie jej osłabieniu - bo każdy kto zainwestował w moc obliczeniową do wykopywania bitcoinów będzie chciał aby były one coraz droższe, czyli zrobi wszystko by ich nie popsuć. A każdy kto nie zainwestował... cóż, ten nie ma tu nic do gadania - i o to chodzi Smile

Cytat:
- nie ma plików portfeli, które można stracić i trzeba backupować, aby temu zapobiec - całość informacji przechowywana jest w sieci, a jedyne co potrzebne jest do uzyskania dostępu do danego konta to hasło

Bitcoin też tak może - nazywają to bodajże brain wallet.


Poza tym wystarczy przeczytać pierwszy paragraf z FAQ, żeby się pokapować, że coś tu kurwa nie gra.
Cytat:
Nxt coins are not mined at all.  The original stakeholders in Nxt contributed Bitcoin in order to seed the creation of the 1 billion coins represented in the genesis block, and these coins were distributed among the original stakeholders.  The stakeholders are expected to distribute coins by donating them, using them as "bounties" to pay for work on the coin (software, documentation, translations, support, etc.) that is done by the community.

Czyli mówiąc po polsku: ktoś sobie stworzył miliard monet, od razu dla siebie, więcej monet nie będzie - a teraz zamierza je rozdawać tym co sobie na to zasłużą... wedle własnego widzimisię. Dziek kurwa, to bardzo łaskawe z jego strony. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest system peer-to-peer, a nie serwer-klient. Jak działa przechowywanie historii transakcji nie wiem, bo nie jest to dokładnie opisane. Działa na zasadzie Proof-of-Stake zamiast Proof-of-Work, ale jak dokładnie ten mechanizm działa trudno powiedzieć. Wg autorów:

Cytat:
Nxt is resistant to +90% attacks via it's transparent mining algorithm.


Co do "coś tu kurwa nie gra" już wcześniej opisałem z czego to wynika.

Nie chcesz, nie wchodzisz. System ma jednak w planach takie ficzery, o których bitcoinowi jeszcze się nie śniło:

Cytat:
Nxt will have the following features:
- Decentralized Asset Exchange / Colored Coins (Starting after block 30000)
This allows gateways to issue other currencies (fiat or crypto) on the Nxt network.
- Decentralized Marketplace / Auction
- Decentralized Mixing Service
- Encrypted Messaging / Chat
- Decentralized DNS / Alias System (Starting at block 22000)
- Transparent Mining (Partially starting at block 25000)
- DDoS Protection - Project Kharon
- Voting


W tej chwili zgodnie z zapowiedzią po wykopaniu bloku nr 22000 wprowadzona została możliwość aliasowania, czyli rezerwowania określonych fraz w systemie. Np. jeśli ktoś chce aby jego konto o numerze 654796831648984635 miało alias "konto-stefana" to sobie może taki alias obecnie już zarezerwować. Po wkopaniu go w blockchain autor aliasu jest jego jedynym dysponentem i właścicielem. Dzięki temu może używać frazy "konto-stefana" zamiast skomplikowanego długiego numeru. Każdy użytkownik systemu wysyłając walutę na "konto-stefana" wyśle ją na połączony z tą frazą adres konta. W tej chwili trwa gorączka rezerwowania różnych aliasów typu "sex", "google", "drugs" itp.

Next jest już na 5-tym miejscu pod względem kapitalizacji i dogania Namecoin:

http://coinmarketcap.com/
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nono.
Mi to jednak nie wygląda na "kryptowalutą drugiej generacji", a raczej na "kryptowalutę chujowej generacji".
No ale może nie doczytałem..
W każdym razie nie kupuje tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:


Nie chcesz, nie wchodzisz. System ma jednak w planach takie ficzery, o których bitcoinowi jeszcze się nie śniło:

Cytat:
Nxt will have the following features:
- Decentralized Asset Exchange / Colored Coins (Starting after block 30000)
This allows gateways to issue other currencies (fiat or crypto) on the Nxt network.
- Decentralized Marketplace / Auction
- Decentralized Mixing Service
- Encrypted Messaging / Chat
- Decentralized DNS / Alias System (Starting at block 22000)
- Transparent Mining (Partially starting at block 25000)
- DDoS Protection - Project Kharon
- Voting


Next jest już na 5-tym miejscu pod względem kapitalizacji i dogania Namecoin:

http://coinmarketcap.com/


Davidoski, ficzery brzmia zajebiście ( zwłaszcza ten o kolorkach) Wink tylko co z tego jeśli nie wiesz kto trzyma wiekszośc tej waluty?
Naprawde nie trafia do Ciebie, że mając kontrolę nad zasobami mogę wywindować NXT na pierwsze miejsce pod względem kapitalizacji?
I nie wydaje ci się, ze to 5 miejsce jest wynikiem wyzej wspomnianych zabiegów?
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie martwi cię, że to samo może 100 posiadaczy największej ilości bitcoinów, którzy łącznie trzymają ich ponad 21%?

http://bitcoinrichlist.com/top100
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
A nie martwi cię, że to samo może 100 posiadaczy największej ilości bitcoinów, którzy łącznie trzymają ich ponad 21%?

http://bitcoinrichlist.com/top100


Nie może mnie martwić, martwić mnie może jedynie moja głupota, że w pewnym momencie patrzyłem na BTC przez pryzmat Bimiego i jego pogladów w temacie Smoleńska a w związku z powyzszym nie poswięciłem odpowiednio duzo czasu na zajęcie się BTC. O BTC po raz pierwszy usłyszałem na tym forum, i post melaska pamiętam do dziś, nawet zainstalowałem portfel....
To mniej więcej tak jak teraz niejaki choone i dipsao nabrali urazu do pewnej waluty. W gruncie rzeczy nie mają juz szansy zainwestowac w nią, poniewaz to ja przywlokłem ją tutaj. Takie koleje losu.

Pamiętaj, że jest to tylko 21 % i ciągle pozostale % moga nalezec do rozproszonej reszty inwestorów.

I nie pomyśl, ze ja potępiam w czambuł jakąś walutę tylko dlatego, że siedzę na innych - tu nie ma ojczyzny, choć pewnie czujemy zawsze jakąś tam sympatię do tych które przyniosły korzyści.
Ale tu pakujesz kase w dziurę bez dna. Znasz temat XRP / Ripple?
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematu Ripple nigdy nie zgłębiałem.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Tematu Ripple nigdy nie zgłębiałem.

No to poczytaj, a krótko mówiąc to taki pierwowzór NXT z tym, ze tamci otwarcie przyznali, ze maja wszystko dla siebie.

Powtarzam: problemem będzie dystrybucja - a dokładniej przekonanie ludzi do zakupu. I uwierz, że to 5 miejsce na coinmarketcap słuzy tylko i wyłącznie naganianiu leszczy. I wcale nie wykluczam ze kapitalizacja się po-stu-krotni.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy, zobaczymy. Ja nikogo do niczego nie namawiam. Założyłem wątek w celach informacyjnych, żeby potem nie było, że wiedziałem, a nic nie powiedziałem Laughing
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Pożyjemy, zobaczymy. Ja nikogo do niczego nie namawiam. Założyłem wątek w celach informacyjnych, żeby potem nie było, że wiedziałem, a nic nie powiedziałem Laughing


Ja też się psią kością postanowiłem podzielić.

Spoko, jak dostaniesz jakieś bounty na promocję to ja chętnie posłużę moim adresem Wink

Ale tytuł tego watku to dałeś po bandzie Laughing
Powodzenia.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NXT można kupić za BTC na giełdzie DGEX:

http://www.dgex.com/index.htm

Wczoraj kupiłem po 0.00003 BTC, dziś jest po 0.000051 BTC. Ale biorąc pod uwagę opisane wcześniej okoliczności, równie dobrze może spaść 1000% w jeden dzień. To dopiero początki. Dzienny obrót to ledwie 350 BTC, gdzie na Bitstampie np. jest dziś 18000 BTC obrotu. Oficjalne ogłoszenie utworzenia waluty ma nastąpić dopiero 3 stycznia 2014.

Najnowsze informacje na temat rozwoju można śledzić w tym watku:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.5180
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
A nie martwi cię, że to samo może 100 posiadaczy największej ilości bitcoinów, którzy łącznie trzymają ich ponad 21%?

No ale to chyba o wiele lepiej niż 1 posiadacz NXTcoinów trzymający łącznie 100%?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden posiadacz nie ma 100% NXT. Skąd ten wniosek?
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Jeden posiadacz nie ma 100% NXT. Skąd ten wniosek?

Z cytatu który przytoczyłem.
Cytat:
The original stakeholders in Nxt contributed Bitcoin in order to seed the creation of the 1 billion coins represented in the genesis block, and these coins were distributed among the original stakeholders.


Czyli "the original stakeholders" posiadają 100% NXT, a że nowe nie będą już powstawać, jedyny sposób aby je zdobyć to wyżebrać od nich - czyli niewolnictwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


Czyli "the original stakeholders" posiadają 100% NXT, a że nowe nie będą już powstawać, jedyny sposób aby je zdobyć to wyżebrać od nich - czyli niewolnictwo...


+1
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast żebrać można kupić. Podałem adres giełdy, jakieś kłopoty z czytaniem?

"Stakeholders" oznacza liczbę mnogą tak na marginesie, więc wniosek co najmniej nietrafny.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Zamiast żebrać można kupić. Podałem adres giełdy, jakieś kłopoty z czytaniem?

Czyli co, jak od nich kupię, a nie wyżebrzę, to będzie lepiej dla mnie? Smile

davidoski napisał:
"Stakeholders" oznacza liczbę mnogą tak na marginesie, więc wniosek co najmniej nietrafny.

"Stakeholders" zawsze oznacza jakiś kartel - a ten zazwyczaj działa we własnym interesie, więc równie dobrze można założyć, że to jedna instytucja.

Ponadto cały ten Proof-of-Stake, jak rozumiem polega na tym, że nie liczy się kto ma ile mocy obliczeniowej, ale kto ma ile NXT-coinów. A że większość NXT-coinów mają "the original stakeholders", to zasadniczo mogą sobie zmieniac protokół jak tylko zapragną.

To nie jest waluta wolnych ludzi, bo jest centralizowana i zasadniczo niczym się nie różni od banku centralnego który kreuje pieniądze po to by niewolić ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
davidoski napisał:
Zamiast żebrać można kupić. Podałem adres giełdy, jakieś kłopoty z czytaniem?

Czyli co, jak od nich kupię, a nie wyżebrzę, to będzie lepiej dla mnie? Smile


Cóż kupowanie jest lepsze od żebrania, ale jeśli nie widzisz różnicy to cóż poradzić. Reszta dyskusji nie ma sensu. EOT.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 22 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Bimi napisał:
davidoski napisał:
Zamiast żebrać można kupić. Podałem adres giełdy, jakieś kłopoty z czytaniem?

Czyli co, jak od nich kupię, a nie wyżebrzę, to będzie lepiej dla mnie? Smile


Cóż kupowanie jest lepsze od żebrania, ale jeśli nie widzisz różnicy to cóż poradzić. Reszta dyskusji nie ma sensu. EOT.

Lepsze pod jakim względzm?

Dla tego co sprzedaje swoje NXTcoiny, zamiast je rozdawać - niewątpliwie jest lepsze.
Nie da się ukryć że dla "the original stakeholders" rozdawanie żebrakom jest gorsze, niż sprzedawanie frajerom co mu dadzą swoje ciężko wykopane/zarobione bitcoiny, w zamian za jakieś gówno co ten se wyczarował z powietrza i nazwał "kryptowalutą drugiej generacji".
Kurwa może od razu piątej generacji - po co sie ograniczac? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:48, 23 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
NXT można kupić za BTC na giełdzie DGEX:


Czytałeś regulamin tej giełdy? Wiesz co się stanie jesli giełda zawiesi działalność? Gdzie wtedy pójdziesz sprzedać NXT?

Pisałem miesiąc temu o przypadku mcxnow.com - gostek tez wypuścił swojego coina - share w zyskach z exchange , oczywiście niewymienialny na innych exchangach, 100% premined. Wystarczyło go kupić za BTC aby stać się udziałowcem.... no i zaczęly iść pierwsze wypłaty i wykupili w miesiąc na 12 milionów dolarów w BTC. Wtedy przyszła wiadomość: zawieszam działalność giełdy, zeby ją poprawić bo sam nie daję rady. Żeby było smieszniej to pozwolił nabywcom MCX sprzedawac go pomiędzy sobą Wink dobre ? I wiesz co? Mogą mu naskoczyć. Wszystko było wyraźnie napisane w umowie, ze ma prawo zawiesić działalność exchange. https://mcxnow.com/ poszukaj kursu MCX

I tak właśnie mogą się zakończyć przygody z projektami bez :"rozdymającego się w nieskończoność łańcucha bloków" Wink

Podobieństw do NXT jest pełno.
Nie twierdzę, ze ten scenariusz powieli NXT, ale kto wie.


pozdrawiam
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Next (NXT) - kryptowaluta drugiej generacji
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile