W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Siła snu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2900
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:46, 02 Lut '11   Temat postu: Siła snu Odpowiedz z cytatem

Zdarzało mi się obudzić w środku nocy w stresie, z szybkim odechem i szybkim tętnem. Zdarzyło mi się także obudzić ze łzami w oczach, bo coś bardzo przykrego mi się śniło. Zdarzyło mi się także, że przyśniło mi się rozwiązanie zadania z fizyki, nad którym długo siedziałem nie mogąc rozwiązać - wstałem, rozpisałem rozwiązanie (nie wynik, ale całe równania) i poszedłem dalej spać. Śnił mi się także pęknięty przewód elastyczny do kuchenki gazowej w domu. Obudziłem się, poszedłem do kuchni a tam... przewód pęknięty i gaz się ulatnia, oczywiście zająłem się tym. Jednka dziś było mistrzostwo: we śnie jestem w Chorwacji na wybrzeżu. Na zawieszonej pod jakąś wysoką wiatą linie wiszę, trzymając się jedynie na rękach. Przyglądam się cykadom siedzącym od spodu drewnianego dachu. Lina zaczyna się kręcić wokół własnej osi, ja wraz z liną, coraz szybciej... Budzę się i co? Kręci mi się w głowie jakbym zrobił kilka szybkich piruetów, cały świat wirował!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iwanezp




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem o czym mówisz, mam tak bardzo często, że po samym śnie wiem jaki będę miał dzień i także miałem sny w których otrzymywałem odpowiedzi na dręczące mnie problemy, jednak od dłuższego czasu mam sny gorsze niż koszmary i nie wiem z czym to jest związane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że na pewno jest coś więcej niż "szkiełko i oko" to pewne

link
http://radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html

ktoś chciał to (właśnie teraz) dać tutaj... znaczy nie tylko wy, ja czujemy ...
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje sny są związane z rzeczywistością i to wyłącznie już przebytą. Wygląda to z grubsza jak wielka pralka do wybielania moich lęków. Ten opis wychodzi od jednej niewyjaśnionej rzeczy do drugiej i przeskakując po hipotezach dochodząc do jakiejś konkluzji - ok, można i tak. Ale ja tu nie widzę nic pewnego i oczywistego - w dowolnym miejscu skaczącemu mogła się powinąć noga a on nawet tego nie zauważył Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sen jest bezsensu. Zawsze szkoda mi czasu na spanie.
Gdybym miał taką możliwość chciałbym nie spać w ogóle.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zup




Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o uczucie deja-vu to slychalem takie wytlumaczenie, ze czasami mozg zapisuje aktualnie ogladane obrazy w czesci mozgu odpowiedzialnej za wspomnienia, przez co wydaje nam sie, ze juz to kiedys widzielismy, podczas gdy jest to nasz pierwszy raz. Niestety sam nie do konca wierze w takie tlumaczenie, bo swojego czasu prowadzilem bardzo skrupulatny dziennik snow, ktorego zapiski czasami pokrywaly sie z wydarzeniami przyszlymi. Jednak nie traktuje tego zbyt powaznie, raczej jako zwykle zbiegi okolicznosci.

Cytat:
http://radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html

ktoś chciał to (właśnie teraz) dać tutaj... znaczy nie tylko wy, ja czujemy ...

Wszystko super (jakos przebrnalem przez calosc), tylko ciekawe jakie kryteria trzeba spelnic, zeby ten nasz sen faktycznie byl widokiem z rownoleglego swiata, czy chuj wie czego?
O. teraz mi sie przypomniala sytuacja, kiedy przysilo mi sie kilka dat roznych powstan(bylem swiadomy tego, ze sa to daty powstan), gdy tylko wstalem to zapisalem te, ktore akurat jeszcze pamietalem, googlnalem i okazalo sie, ze dobre daty mi sie przysnily. (byl to okres kiedy tak malo sie uczylem, ze nie bylo mowy, zebym w normalnych warunkach byl w stanie sobie cos takiego przypomniec).
A najbardziej w snie lubie latac, zawsze gdy jest okazja to sie wdrapuje na jakies wysokie budynkki i skacze w dol liczac, ze akurat sie uda. Czasem sie udaje, a czasem wale z impetem w glebe, budze sie i musze sie meczyc i probowac od nowa zasnac Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O. teraz mi sie przypomniala sytuacja, kiedy przysilo mi sie kilka dat roznych powstan(bylem swiadomy tego, ze sa to daty powstan), gdy tylko wstalem to zapisalem te, ktore akurat jeszcze pamietalem, googlnalem i okazalo sie, ze dobre daty mi sie przysnily. (byl to okres kiedy tak malo sie uczylem, ze nie bylo mowy, zebym w normalnych warunkach byl w stanie sobie cos takiego przypomniec).


Nie musiałeś się uczyć wystarczy że gdzieś to usłyszałeś, więc zostało to gdzieś tam zapisane i Ci się przypomniało we śnie tyle. Sny zazwyczaj pokrywają się z przeżyciami dziennymi tzn elementy przeżyć niedawnych się w nich znajdą pomieszane z innymi myślami. Skłaniam się do teorii, mówiącej o tym że w nocy mózg po prostu "porządkuje" i układa informację nabyte.

Cytat:
Jesli chodzi o uczucie deja-vu to slychalem takie wytlumaczenie, ze czasami mozg zapisuje aktualnie ogladane obrazy w czesci mozgu odpowiedzialnej za wspomnienia, przez co wydaje nam sie, ze juz to kiedys widzielismy, podczas gdy jest to nasz pierwszy raz.



deja-vu oh to... miałem taki okres w życiu że przeżywałem to dość często, (byłem wtedy bardzo przemęczony i związane to było z niedosypaniem). Przeszło gdy zaznałem normalnych dla mojego organizmu dawek snu. deja-vu to najzwyczajniej wynik przemęczenia mózgu który powtarza daną informację dwa razy. Przyjęcie bodźca-momentalne odczytanie przez mózg...momentalne odczytanie przez mózg. Po chwili zdaje nam się że dana sytuacja miała już miejsce, owszem miała przed ułamkiem sekundy bo to ta sama informacja. Biorąc pod uwagę mój własny przykład jestem zwolennikiem tej właśnie teorii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:

deja-vu oh to... miałem taki okres w życiu że przeżywałem to dość często, (byłem wtedy bardzo przemęczony i związane to było z niedosypaniem). Przeszło gdy zaznałem normalnych dla mojego organizmu dawek snu. deja-vu to najzwyczajniej wynik przemęczenia mózgu który powtarza daną informację dwa razy. Przyjęcie bodźca-momentalne odczytanie przez mózg...momentalne odczytanie przez mózg. Po chwili zdaje nam się że dana sytuacja miała już miejsce, owszem miała przed ułamkiem sekundy bo to ta sama informacja. Biorąc pod uwagę mój własny przykład jestem zwolennikiem tej właśnie teorii.


Może i to. Ale niewykluczone, że to pół na pół z zapamiętywaniem przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza




Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 02 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sny są niesamowitą bazą danych, ale wolałabym spać i nie śnić w tym czasie, mam już dość astralu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zup




Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 38
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 04 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis w radiu uslyszalem jeszcze jedna ciekawostke zwiazana z potencjalem snu. Eksperyment przeprowadzono na dwóch grupach osób, obie miały nauczyć się pewnego materiału, a następnie zdrzemnąć. Pierwszej grupie powiedziano, że po drzemce będzie sprawdzian wiedzy, drugiej grupie nie powiedziano tego. Mózg podczas snu porządkuje informacje - pierwsza grupa miała lepsze wyniki ze sprawdzianu przyswojonej wiedzy.
Cytat:
ale wolałabym spać i nie śnić

Co Ty, sny są zajebongo. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Siła snu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile