W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kontrole skarbowe u reżysera filmu o skarbówce   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2388
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 28 Lut '12   Temat postu: Kontrole skarbowe u reżysera filmu o skarbówce Odpowiedz z cytatem

http://www.portalfilmowy.pl/wydarzenia,5.....bowce.html

Kontrole skarbowe u reżysera i producentów filmu o skarbówce
KS / PR Program I 17 lutego 2012 12:40

Ryszard Bugajski, twórca "Przesłuchania" i "Generała Nila" skończył właśnie zdjęcia do swojego najnowszego filmu "Układ zamknięty". O filmie i reakcjach urzędników państwowych opowiadał w Programie I Polskiego Radia:

Polskie Radio: "Fabularny obraz opowiada o patologiach w urzędach państwowych, wszechwładzy prokuratury, fiskusa, niszczących przedsiębiorców w majestacie mocno naciąganych przepisów prawa". I to już sprawia, że potencjalny widz czuje dreszcz na plecach, a jak jeszcze dodamy do tego, że to jest historia oparta na faktach, to ten dreszcz jest jeszcze większy.


Ryszard Bugajski (po prawej) na planie filmu "Układ zamknięty",

Ryszard Bugajski:

Po udzieleniu kilku wywiadów od razu miałem kontrolę z urzędu skarbowego, zostałem wezwany natychmiast po artykule, trudno chyba tutaj myśleć o jakimś przypadku,
ale również teraz przedsiębiorcy, którzy dołożyli się do tego filmu teraz też właśnie przechodzą gwałtowne kontrole skarbowe i to masowo, bo jest wielu takich współproducentów czy też inwestorów i wielu z nich przechodzi w tej chwili intensywne kontrole skarbowe, które pewnie by nie nastąpiły, gdyby oni do tego filmu się nie dokładali.


PR: Czy w tym filmie jest coś o skarbówce?

RB: Jest. (…) (w tym filmie czarnym bohaterem, granym przez Janusza Gajosa, jest - przyp. red.) Prokurator, którego historię pokazujemy od 68 roku, kiedy był studentem prawa i w 68 roku zrobił karierę na tamtych wydarzeniach (…) który był w zespole "Anna", śledzącym Wampira z Zagłębia i na tym zrobił karierę. To jest człowiek świetnie ustosunkowany, mający koneksje we wszystkich sferach życia politycznego i gospodarczego. Nie wiadomo, czy on jest pomysłodawcą czy ktoś wyżej, jakiś minister, że świetnie funkcjonujące przedsiębiorstwo elektroniczne, które (…) może być dumą kraju, upada. Postanawiają oni przejąć to przedsiębiorstwo, wykupując jego akcje, ale oczywiście po cenie rynkowej by się to nie opłaciło.

Najpierw doprowadzają to przedsiębiorstwo do ruiny, aresztując właścicieli.
Gdy Ci ludzie znajdują się w więzieniu, produkcja właściwie praktycznie staje, akcje spadają na giełdzie, wtedy oni to wykupują i następnie przejmują wszystkie aktywa. (…)

Jest około 20-30 udokumentowanych przypadków, kiedy świetnie funkcjonujące przedsiębiorstwa zostały zniszczone przez urząd skarbowy, który zarządził kontrolę, wstrzymał produkcję, zajął aktywa. Wiadomo, że firma, której aktywa są zajęte nie może prowadzić normalnego biznesu. (…) To jest nagminne. Gdyby to był pojedynczy przypadek, to pewnie nie warto by o tym robić filmu. (…) Zastanawia, dlaczego mechanizm funkcjonowania tych urzędów jest taki.

Przed rozpoczęciem zdjęć portalfilmowy.pl pytał reżysera, czy sam będzie musiał zmagać się ze strachem, podejmując tak kontrowersyjny temat.
Ryszard Bugajski odpowiedział słowami Philipa Marlowe'a: Trouble is my business.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 06 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10:08, 06.04.2012 /"Rzeczpospolita", PAP
Fiskus ściga wracających do kraju
ZAROBIŁEŚ ZA GRANICĄ? PŁAĆ PODATEK
Fiskus ściga wracających do kraju
Fiskus chce ściagać podatek od zarobionych legalnie pieniędzy zagranicą
Coraz więcej Polaków decydujących się po latach na powrót do kraju ma nie lada kłopoty ze skarbówką - informuje "Rzeczpospolita".

Dziennik opisuje historię emerytki z Warszawy. 90-letnia pani Halina długi czas przebywała w Danii.
Tam nabyła prawo do emerytury. Po powrocie duński ZUS zaczął przesyłać jej pieniądze na konto w polskim banku i wtedy zaczęły się kłopoty.
Mimo, że kobieta zapłaciła podatek w Danii, Urząd Skarbowy dla Warszawy-Bemowa zażądał podatku od otrzymywanej emerytury, za pięć lat wstecz.

Kiedy okazało się, że mieszkanka Warszawy zapłaciła wyższy podatek w Danii, niż musiałaby zapłacić w Polsce, urzędnicy odstąpili od egzekucji. Jednak wtedy fiskus zażądał od emerytki podatku Belki od odsetek z oszczędności zgromadzonych w duńskim banku (również za pięć lat wstecz) - pisze "Rz". Sprawa trwa.
Emigranci przysyłają do kraju coraz mniej

Brak wiedzy

Według cytowanego przez gazetę, Grzegorza Ogórka, starszego konsultanta w PwC, problem wynika głównie z niewiedzy.
Większość osób wracających do kraju uważa, że skoro płacą podatek za granicą, to w Polsce nie muszą już nic deklarować.

Tymczasem zdarza się, że skarbówka zgłasza się nawet do osób, które wróciły do kraju, ale utrzymują konto bankowe za granicą.
- Nawet jeśli zagraniczny bank wypłaca im jedno euro odsetek miesięcznie, to muszą je wykazać w Polsce - ostrzega Ogórek.

Józef Banach, wspólnik w InCorpore, w rozmowie z "Rz" wskazuje, że wielu problemów można by uniknąć,
gdyby zainteresowani dopełnili przed wyjazdem formalności zgłaszając opuszczenie kraju.

km//bgr/k

======================================
Zmień miejsce zamieszkania,
- zamieszkaj w Niebie, i dopiero ... wtedy US może ci skoczyć!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 06 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:

Józef Banach, wspólnik w InCorpore, w rozmowie z "Rz" wskazuje, że wielu problemów można by uniknąć,
gdyby zainteresowani dopełnili przed wyjazdem formalności zgłaszając opuszczenie kraju.


Tak jest! Odmaszerować.

A może to Urząd Skarbowy zanim zacznie swe egzekucje powinien sprawdzić czy dobrze robi? Kto tu jest dla kogo? Ilekroć jestem w tej instytucji odnoszę wrażenie, że jestem takim wypierdkiem, który chcąc stanąć prosto jebnie głową w betonowy strop.
Mimo że nie klepię biedy, coraz bardziej krążą mi pogłowie pomysły wyjazdu z tej bananowej republiki. Nie dość że łoją podatkami, przepisami, korupcja przeżerająca miliardy sięga zenitu, zdrowe żarcie jest tu porażająco drogie (droższe niż w Niemczech i Irlandii), a do tego większość roku jest tu zimno. Szkoda tylko opuszczać pięknej przyrody i swojskich klimatów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 06 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu trzeba będzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 07 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekspatriacja moi drodzy. Już to mówiłem, ale powtórzę - co mi tam - Ameryka Południowa. Jakiś Urugwaj, albo Peru. Klimat każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Nauczyć się hiszpańskiego, sprzedać dom i ziemię w Polsce, kupić tam i bajbaj Tusku, niech Kasia robi na Twoją emeryturę, bo moje dzieciaki nie będą na nią robić napewno.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MC_NEO




Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 07 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie w środę byłem w jebanym urzędzie skarbowym rozliczyć PIT36 - i zdeklarować dochód z pracy w niemczech do obliczenia stopy procentowej w Polsce, i tak mi qrwa obliczyli jesteśmy razem z żoną 200 PLN w plecy Evil or Very Mad .
_________________
PRAWO LEMA:
"Nikt nic nie czyta; jeśli czyta nie rozumie; jeśli rozumie natychmiast zapomina...".

http://ashervah.republika.pl/menu.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 07 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nanook napisał:
JerzyS napisał:

Józef Banach, wspólnik w InCorpore, w rozmowie z "Rz" wskazuje, że wielu problemów można by uniknąć,
gdyby zainteresowani dopełnili przed wyjazdem formalności zgłaszając opuszczenie kraju.


Tak jest! Odmaszerować.

A może to Urząd Skarbowy zanim zacznie swe egzekucje powinien sprawdzić czy dobrze robi? Kto tu jest dla kogo? Ilekroć jestem w tej instytucji odnoszę wrażenie, że jestem takim wypierdkiem, który chcąc stanąć prosto jebnie głową w betonowy strop.
Mimo że nie klepię biedy, coraz bardziej krążą mi pogłowie pomysły wyjazdu z tej bananowej republiki. Nie dość że łoją podatkami, przepisami, korupcja przeżerająca miliardy sięga zenitu, zdrowe żarcie jest tu porażająco drogie (droższe niż w Niemczech i Irlandii), a do tego większość roku jest tu zimno. Szkoda tylko opuszczać pięknej przyrody i swojskich klimatów.


Ja nie jestem teoretykiem spiskowym, ale to chyba chodzi o to, by wyjechali świadomi i silni, a zostali tacy, którymi latwo manipulować. Tak to narazie wyglada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kontrole skarbowe u reżysera filmu o skarbówce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile