W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jugosławia, Kosowo i kwestie ludobójstwa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4797
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gherbid




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 07 Cze '08   Temat postu: Jugosławia, Kosowo i kwestie ludobójstwa Odpowiedz z cytatem

Wątek wycięty stąd: viewtopic.php?t=1613


frasobliwy napisał:
Z tego samego powodu wojna NATO przeciw Serbii ograniczyła się do działań terrorystycznych z powietrza.

Z całym szacunkiem, ale mówiąc o działaniach NATO w Serbii, jako o działaniach terrorystycznych, wykazujesz się znajomością rzeczy na poziomie czterolatka. Rozumiem, że nie zdajesz sobie sprawy co tam się działo. Mój przyjaciel spędził tam rok jeżdżąc w patrolu na VAB`ach w 2REI (Orange). Widział rzeczy od których jeżyły się włosy na głowie, rzeczy które do dzisiaj nie pozwalają mu spać. Jeżeli mówisz o działaniach sił stabilizacyjnych jako "terrorystycznych", to znaczy że tak naprawdę za przeproszeniem gówno wiesz o konflikcie i jego rzeczywistych przyczynach.

Jeżeli chodzi o wątek robotyki i cyborgizacji działań, to nawet nie skomentuję, tylko spuszczę zasłonę wstydliwego milczenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:37, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gherbid, przestań uprawiać pyskówki i pisać jaki to ty jesteś mądry a reszta to czterolatkowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gherbid




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:45, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyskówki? Oceniłem jedynie poziom wiedzy frasobliwego z historii współczesnej. Poza tym, większość mojego postu zawiera merytoryczną wypowiedź związaną z postem poprzednika. Znamion pyskówki ona nie nosi.
Albo dyskutujemy o faktach, albo uprawiamy jałową polemikę popartą bredniami ludzi nie mających elementarnej wiedzy w zakresie jaki jest wymagany aby utrzymać rzeczową dyskusję.
Poza tym prosiłbym, żebyś jako moderator nie uogólniał. Nie napisałem "wszyscy", odniosłem się do konkretnej osoby.
A odnośnie tekstu "przestań pisać [...] jaki to jesteś mądry".
Owszem. Dysponuję wiedzą, której używam analizując wypowiedzi innych forumowiczów. Jeżeli uważasz się za osobę zdolną do dyskusji o historii Jugosławii od 28.06.1914 roku, to serdecznie zapraszam. Może wtedy pojmiesz, jak daleko posuniętą ignorancją wykazuje się człowiek, który pisząc o uratowaniu przez NATO tysięcy ludzi od wymordowania przez Serbskie bojówki, nazywa to terroryzmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:
[
Z całym szacunkiem, ale mówiąc o działaniach NATO w Serbii, jako o działaniach terrorystycznych, wykazujesz się znajomością rzeczy na poziomie czterolatka. Rozumiem, że nie zdajesz sobie sprawy co tam się działo. Mój przyjaciel spędził tam rok jeżdżąc w patrolu na VAB`ach w 2REI (Orange). Widział rzeczy od których jeżyły się włosy na głowie, rzeczy które do dzisiaj nie pozwalają mu spać. Jeżeli mówisz o działaniach sił stabilizacyjnych jako "terrorystycznych", to znaczy że tak naprawdę za przeproszeniem gówno wiesz o konflikcie i jego rzeczywistych przyczynach.



Napisz prosze o konflikcie i o konflikcie i jego rzeczywistych przyczynach, bo ja slyszalem ze jedna z przyczyn bylo to ze Jugoslawia nie chciala sie zadluzac, ale moze ty masz lepsze informacje.

"Wszystkie wojny byly , lub beda o rynki zaopatrzenia, rynki zbytu, lub szlaki komunikacyjne"

Ja tu postawilbym na rynek zbytu
Jugoslawia nie chciala sie zapozyczyc, wiec ja zniszczono, podzielono i musi pozyczac na odbudowe zniszczen wojennych.

To tak- sasiad nie che pozyczac ode mnie pieniedzy .
Ja nie mogac uprawiac lichwy podpalam mu do.
Jak juz domu nie ma to chetnie pozyczy na wysoki procent , po to tylko , aby odbudowac dach nad glowa dla swojej rodziny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:43, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:

Owszem. Dysponuję wiedzą, której używam analizując wypowiedzi innych forumowiczów. Jeżeli uważasz się za osobę zdolną do dyskusji o historii Jugosławii od 28.06.1914 roku, to serdecznie zapraszam. Może wtedy pojmiesz, jak daleko posuniętą ignorancją wykazuje się człowiek, który pisząc o uratowaniu przez NATO tysięcy ludzi od wymordowania przez Serbskie bojówki, nazywa to terroryzmem.


Podziel sie nami swoja wiedza, bo ja tez jestem ignorant i do dzis sadzilem ze napasc na Jugoslawie to panstwowy teroryzm!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:
Może wtedy pojmiesz, jak daleko posuniętą ignorancją wykazuje się człowiek, który pisząc o uratowaniu przez NATO tysięcy ludzi od wymordowania przez Serbskie bojówki, nazywa to terroryzmem.


takie to były setki tysięcy mordowanych Albańczyków jak setki kuwejckich dzieci mordowanych przez irackich żołnierzy...

Cytat:
1999.XI. Międzynarodowy Trybunał Kryminalny ds. Byłej Jugosławii w Hadze ogłasza, że jego kilkanaście ekip ekshumacyjnych, składających się z setek specjalistów sądowych, odkopało w Kosowie 2108 zwłok osób wszystkich narodowości – cywilów, wojskowych i partyzantów, poległych w walkach po obu stronach, od bomb NATO i zmarłych śmiercią naturalną. Nie ma śladu spodziewanych dziesiątków tysięcy Albańczyków rzekomo bestialsko zamordowanych przez Serbów podczas bombardowań NATO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że należy pamiętać, że istnieje terroryzm, terroryzm i być może jeszcze terroryzm. Zależy co kto ma na myśli więc może likwidację dyktatorów w pewnych państwach (np. w Iraku) przez demokratyczne mocarstwa (np. USA) biorąc pod uwagę niesamowity zbieg okoliczności istnienia ów dyktatorów, które (niesamowitym zbiegiem okoliczności) jest pretekstem do "najazdu" (który jest niesamowitym zbiegiem okoliczności okazją do zarobku dla firm zbrojeniowych, banków i przemysłu farmaceutycznego) nazwijcie innym słowem niż terroryzm, ponieważ głupie kłótnie pozostaną, a terroryzm (niesamowitym zbiegiem okoliczności) będzie pretekstem do wyżej wymienionego jako terroryzm interwencjonizmu mocarstw. Terminologia też jest ważna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Sikorski. Ale jak ktoś powie "dobrze, bo tam są terroryści, jest dyktatura, wprowadzi się demokrację tak jak u nas i wszystkim będzie dobrze, a to, że jeszcze amerykanie na tym zarobią to przy okazji, bo ważne, że robią coś dobrego" Smile
I jak komuś takiemu cokolwiek wytłumaczyć? Znam z autopsji takie sytuacje i z reguły do takich ludzi nie trafiają żadne argumenty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gherbid




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcecie? proszę uprzejmie:
Zaznaczam, że będę się posiłkował linkami do materiałów źródłowych.

Tytułem wstępu:
Państwo jugosłowiańskie, powstałe po II wojnie światowej, było bardzo niejednolite pod względem narodowościowym, kulturowym i religijnym. W Socjalistycznej Federacyjnej Republice Jugosławii (SFRJ) żyło sześć grup: Serbowie, Macedończycy i Czarnogórcy (prawosławni), Chorwaci i Słoweńcy (katolicy) oraz muzułmanie (przede wszystkim w Bośni oraz okręgu autonomicznym Kosowo, który był częścią Serbii). Ponadto w Wojwodinie zamieszkiwali Węgrzy. Głównymi problemami tego kraju stały się sytuacja gospodarcza oraz napięcia narodowościowe...

Cytat:
Państwo utworzone w 1918 r. ze zjednoczenia niepodległej Serbii i Czarnogóry z prowincjami Austro-Węgier: Chorwacją, Słowenią, Bośnią i Hercegowiną. W czasie I wojny światowej nasiliły się tendencje do utworzenia wspólnego państwa Słowian pd. W 1915 r. emigracyjni działacze serbscy, chorwaccy i słoweńscy powołali w Londynie Komitet Jugosłowiański. Od 1917 działał w parlamencie wiedeńskim Jugosłowiański Klub Poselski domagający się utworzenia (jeszcze pod berłem Habsburgów) państwa jugosłowiańskiego. Pod koniec wojny (październik 1918) powstała w Zagrzebiu Rada Narodowa Słoweńców, Chorwatów i Serbów, której zadaniem było reprezentowanie Słowian pd. z Austro-Węgier.

W listopadzie 1918 r. deklaracje o zjednoczeniu z Serbią złożyły Wojwodina i Czarnogóra, a zagrzebska Rada Narodowa uchwaliła zjednoczenie ziem Słowian pd. w jedno państwo. 1 grudnia 1918 proklamowano zjednoczone Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców (SHS) pod berłem regenta Serbii, koronowanego 1921, Aleksandra I Karadziordziewicia. W 1921 parlament (Skupština) nowego państwa uchwalił demokratyczną konstytucję. Życie polityczne w Królestwie SHS od początku zdominował konflikt między dążącymi do dominacji Serbami a Chorwatami i Macedończykami. W 1928 r. czarnogórski poseł zastrzelił w Skupštinie 3 przywódców Chorwackiej Partii Chłopskiej. W zaistniałej po zamachu sytuacji, groźnej dla istnienia państwa, Aleksander I zawiesił 1929 konstytucję i zdecydował się na rządy osobiste. Zmieniono wówczas nazwę kraju na Królestwo Jugosławii i dokonano podziału kraju na banowiny, znosząc historycznie ukształtowanie krainy, z których powstało Królestwo SHS. W 1931 król nadał nową konstytucję, która rozszerzała prerogatywy monarchy i ograniczała swobody demokratyczne. W 1934 r. Aleksander I zginął w zamachu zorganizowanym przez terrorystów chorwackich i macedońskich. W imieniu następcy tronu Piotra władzę objęła rada regencyjna. W 1939 r. rząd zawarł ugodę z Chorwatami, wyrażając zgodę na utworzenie autonomicznej Banowiny Chorwackiej. Po zabójstwie Aleksandra I w Jugosławii - mimo sojuszu z Francją (1927) - stopniowo wzrastały wpływy niemieckie.

[...]

Po śmierci Tity (1980) odżyły, tłumione jego autorytetem i dyktatorską formą władzy, antagonizmy narodowościowe, którym towarzyszył narastający kryzys gospodarczy. Możliwość rozpadu federacji wywołała wzrost nacjonalizmu wśród Serbów. We wrześniu 1990 r. zlikwidowano autonomię Wojwodiny (z liczną mniejszością węgierską) i Kosowa (zamieszkanego w większości przez Albańczyków). W 1990 r. w republikach związkowych odbyły się demokratyczne wybory parlamentarne. Poza Serbią i Czarnogórą, gdzie zwyciężyły wywodząca się z ZKJ Socjalistyczna Partia Serbii i ZK Czarnogóry, wybory wygrały partie narodowe.

W czerwcu 1991 r. niepodległość ogłosiły Słowenia i Chorwacja, co stało się przyczyną następnej wojny domowej w Jugosławii. Zaczęła ją w tym samym miesiącu zdominowana przez Serbów armia federalna atakiem na Słowenię; po krótkotrwałych walkach wojska jugosłowiańskie wycofały się, a wojna przeniosła się do Chorwacji, gdzie trwała do początku 1992 r. Po deklaracjach suwerenności Bośni i Hercegowiny (październik 1991) oraz Macedonii (listopad 1991) SFRJ rozpadła się ostatecznie.

W kwietniu 1992 r. Serbia i Czarnogóra utworzyły Federalną Republikę Jugosławii. Za poparcie udzielane irredencie serbskiej w Bośni i Hercegowinie Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na nową Jugosławię sankcje ekonomiczne (maj 1992), które doprowadziły do załamania jej gospodarki. Po rezygnacji w 1994 r. z popierania Serbów bośniackich oraz porozumieniu w Dayton (USA) w listopadzie 1995 r. w sprawie pokoju w Bośni i Hercegowinie, następuje stopniowe znoszenie sankcji ONZ.


Cały tekst.
http://postjugo.filg.uj.edu.pl/history_yu.htm

Po śmierci Tity i dojściu do władzy Milosevicia w Jugosławii zaczął się nasilać Serbski nacjonalizm. Sytuacja zmieniała się drastycznie wraz ze zmianami ustrojowymi w bloku komunistycznym. W 1989 pogrążoną w kryzysie ekonomicznym Jugosławię oprócz skrajnie nacjonalistycznych dążeń Serbów, ogarnęła również fala dążeń narodowo-wyzwoleńczych. W 1990r. zniesiono autonomię Kosova, w którym najsilniejszą grupę etniczną stanowili Albańczycy. Również zniesiono autonomię Wojwodiny, w której mieszkała liczna mniejszość węgierskiego pochodzenia.
W 1991r. trzy republiki jugosłowiańskie proklamowały niepodległość. Odbyło się to drogą referendów 25 czerwca i 17 września. Na początku kwietnia 1992 roku niepodległość proklamuje również Bośnia i Hercegowina.
W podzielonym kraju odżywają zadawnione waśnie i nagromadzone latami animozje.
"Druga wojna domowa" (za wikipedią)
Cytat:

Republika Serbii zdecydowanie potępiła decyzje o uchwaleniu niepodległości tych państw, dlatego kiedy Chorwacja i Słowenia proklamowały swoją suwerenność rozpoczęła się druga jugosłowiańska wojna domowa.Doszło do walk armii jugosłowiańskiej (zdominowana przez Serbów) i serbskich ochotników z oddziałami słoweńskimi i chorwackimi. Walki serbsko–słoweńskie ustały po kilku dniach, serbsko-chorwackie toczyły się do końca roku. Zabitych zostało około 10 tysięcy ludzi. Narody byłej Jugosławii mordowały się wzajemnie, rozstrzeliwały jeńców, ludność cywilną i dokonywały czystek etnicznych.

"Trzecia woja domowa" (za wikipedią)
Cytat:
Kiedy 17 września 1991 r. niepodległość ogłosiła Macedonia, władze Serbii i Czarnogóry proklamowały powstanie "trzeciej Jugosławii" (3 stycznia 1992). Wkrótce potem zaczęły rościć pretensje terytorialne do sąsiadów. Niedługo potem, bowiem 5 kwietnia 1992 roku rozpad Jugosławii stał się faktem, ponieważ niepodległość ogłosiła Bośnia i Hercegowina co spowodowało Wojnę w Bośni. Serbia potem połączyła się z Czarnogórą i ogłosiła powstanie Federalnej Republiki Jugosławii.

Wkroczenie NATO (za wikipedią)
Cytat:
Kolejnym punktem zapalnym okazało się zamieszkane przez Albańczyków Kosowo, w którym w 1999 roku doszło do walk serbskich sił zbrojnych z albańskim separatystami z UCK. W wyniku tego w marcu 1999 roku rozpoczęły się naloty sił NATO na Serbię wskutek których doszło do przejęcia kontroli w Kosowie przez międzynarodowe siły pokojowe. Nastąpiło wycofanie się oddziałów serbskich z Kosowa i utworzono w nim międzynarodowy protektorat.


Materiał źródłowy -> klik

Prawda jest taka, że NATO przerwało nieustający konflikt, którego źródeł należy doszukiwać się wieki wstecz. Teoria, jakoby masowe groby nie istniały, tak samo jak bzdura o tym że nie było Serbskich ataków na Sarajevo, lub były one dużo mniejsze niż przedstawiano je w mediach, jest wyssana z palca.

Możecie sobie gdybać i domniemywać, ja widziałem na własne oczy zdjęcia robione przez mojego przyjaciela i mogę Wam powiedzieć to dobitnie - stopnia zezwierzęcenia Serbskich oddziałów zwykły człowiek nie jest w stanie pojąć.
Człowiek o którym piszę obecnie już nie żyje. Wykończyła go białaczka, której się nabawił wkrótce po powrocie z tamtych rejonów (prawdopodobnie pamiątka po "bezpiecznej" amunicji ze zubożonego uranu). Ale zdjęcia i to co opowiadał zupełnie przeczą teorii jakoby to NATO atakowało "biednych" Serbów.

Na koniec proszę. Fotki kilku ofiar Serbskich wojowników:






Na koniec. Cmentarz w Sarajevie obejmujący około 11000 grobów ofiar zabitych w okresie 1992-1995. (fragment z panoramą miasta)

Widok w drugą stronę.


Cytat:
1999.XI. Międzynarodowy Trybunał Kryminalny ds. Byłej Jugosławii w Hadze ogłasza, że jego kilkanaście ekip ekshumacyjnych, składających się z setek specjalistów sądowych, odkopało w Kosowie 2108 zwłok osób wszystkich narodowości – cywilów, wojskowych i partyzantów, poległych w walkach po obu stronach, od bomb NATO i zmarłych śmiercią naturalną.


A ile z zaznaczonych rejonów zostało już rozminowanych, że przeprowadzono prace ekshumacyjne?


A może tych min tam też nie ma? Co? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba po I a nie po II wojnie, ale to literówka...

ojej, bo sie wystraszę, a może wrzucisz fotki masowych mordów dokonywanych na serbach przez chorwatów? tylko jedni źli a reszta dobrzy?

wystarczy wpisac w googlach "kosovo fraud"... albo "clinton kosovo fraud"...

Cytat:

Last Friday, August 18, 2000, the London Guardian published an article entitled "Serb Killings 'exaggerated' by West." It was subheaded: "Claims of up to 100,000 ethnic Albanians massacred in Kosovo revised to under 3,000 as exhumations near end."


pierwszy cytat z rzędu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gherbid




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę szukał w googlach linków do informacji kłócących się z elementarnymi wiadomościami z historii. Już swoje czytałem i szczerze mówiąc wniosek jest jeden. Pseudofakty w nich przedstawiane przeznaczone są dla osób, które mają wyraźne problemy z przyswajaniem wiedzy, ale nie na tyle upośledzonym, aby wklepać link w przeglądarce i otumaniać się treścią nie mająca żadnej merytorycznej wartości.


Cytat:
Jugosławia - nazwa państwa narodów południowosłowiańskich, używana od 1929 dla Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, potem dla Socjalistycznej Federalnej Republiki Jugosławii, a po jej rozpadzie (w latach 1991-1992) dla Federalnej Republiki Jugosławii będącej federacją Serbii i Czarnogóry - do 2003.
[...]
maj 1945 – koniec II wojny światowej. Do przejęcia władzy w Jugosławii przygotowują się komuniści Josipa Broz – Tito. Komuniści zaczynają rządy od eliminacji ustaszy i czetników.

listopad 1945 - opanowany przez komunistów parlament ustanowił w Jugosławii republikę, pozbawiając Karadziordziewiciów tronu. Utworzono Socjalistyczną Federalną Republikę Jugosławii złożoną z sześciu republik.


Hmmm...
Jeszcze raz.
Cytat:
listopad 1945 - [...] Utworzono Socjalistyczną Federalną Republikę Jugosławii złożoną z sześciu republik.


No co jest, Voltar, w szkole spaliśmy?

Laughing

Widzisz, ja w pierwszym rzędzie wierzę w to, co sam mogłem przeanalizować i przemyśleć. Wnioski wyciągam drogą analizy nagromadzonych faktów. A do tego trzeba nagromadzić niezbędną wiedzę, a nie czytać tylko bajki dla ludzi nie potrafiących samodzielnie używać mózgu. A o czym Ty chcesz dyskutować, skoro wykazałeś się absolutnym brakiem wiedzy nawet o tle historycznym państwa które było zawsze było wymuszonym zlepkiem, konglomeratem nie tolerujących się wzajemnie i mających absolutnie różne tła kulturowe grup etnicznych?

Litości...
Brick wall

P.S. Chcesz wiedzieć co było jedną z głównych rys na wzajemnych relacjach tych grup? Poczytaj o czetnikach, o działaniach Tity.
P.S.2 Nie mam zamiaru licytować się na fotki, kto ile komu krzywd wyrządził, faktem jest, że oblężenie Sarajeva, aleja snajperów i moździerzowe ataki na Sarajevski rynek (co było impulsem do interwencji NATO), są dziełem Serbów.
P.S.3 Chcesz sensacji? Przeanalizuj ludobójstwo w Rwandzie. IMO to jest skandal i dowód na to, że ONZ, tak naprawdę ma głęboko w dupie kraje, które nie mają do zaoferowania żadnych korzyści ekonomicznych. Polecam francuski dokument "Rzeki krwi" ukazujący obojętność rządów na masakry ludności cywilnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:
Nie będę szukał w googlach linków do informacji kłócących się z elementarnymi wiadomościami z historii. Już swoje czytałem i szczerze mówiąc wniosek jest jeden. Pseudofakty w nich przedstawiane przeznaczone są dla osób, które mają wyraźne problemy z przyswajaniem wiedzy, ale nie na tyle upośledzonym, aby wklepać link w przeglądarce i otumaniać się treścią nie mająca żadnej merytorycznej wartości.


to jeszcze raz:

Cytat:
Państwo jugosłowiańskie, powstałe po II wojnie światowej, było bardzo niejednolite pod względem narodowościowym, kulturowym i religijnym.


kolego, państwo jugosłowiańskie nie powstało po II wojnie światowej, tak jakby Jugosławia międzywojenna nie była "bardzo niejednolita"... i tylko o to mi chodziło, nie p...l mi że nie znam historii...

jugosławia to wytwór powersalski a nie pojałtański
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid; posłuchaj sobie tego:

Dave Emory - "Crisis in Bosnia"
http://jackblood.wrzuta.pl/audio/vT63RXYbnI/
http://jackblood.wrzuta.pl/audio/w3Ef2wLbww/
http://jackblood.wrzuta.pl/audio/2qD3CdTgWE/

A jak mało to tu znajdziesz znacznie, znacznie więcej:
Black Operations DVD-ROM - [ The Induction Series ]
http://www.mininova.org/tor/505927
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gherbid




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 07 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrzebuję wrzuty, bo archiwum wykładów mr Emory mam w ulubionych.
http://wfmu.org/playlists/DX
Niemniej skoro wierzysz w teorie tego człowieka, to najpierw zwróć uwagę. Facet sam siebie określa jako teoretyka, a nie analityka.
Natomiast biorąc pod uwagę że ma bakalarat (czyli nigdy się nie doktoryzował) z psychologii, na Amherst College (nie University!), zgodzę się, że fantastycznie operuje słowem przy nakreślaniu teorii i hipotez.
Idealnym wydaje mi się tu porównanie do Laury Knight Jadczyk, która w przerwie między kolejnymi rozmowami z Kasjopejanami naszkicowała schemat maszynki do wyciągania kasy od naiwnych pt "Spisek 911" Laughing
Jeżeli jest cecha, która kształtuje moje kryteria wyboru, to jest to na pewno wiarygodność.
Podpinanie na siłę udziału NATO, które zostało wprowadzone do działań wojennych rezolucją ONZ, do konfliktu w którym wewnętrzne napięcia i animozje kształtowały się wiekami, jest IMO śmieszne.

Zaznaczam jeszcze raz. Publikacje Pana Emory należy klasyfikowac jako teorie i hipotezy, a nie literaturę faktu. Kreowanie jego prac jako literatury faktu mogę porównać jedynie do twierdzenia, że "Red Storm Rising" Toma Clancy jest książką historyczną.

Poza tym, Voltar:
Cytat:
listopad 1945 - [...] Utworzono Socjalistyczną Federalną Republikę Jugosławii złożoną z sześciu republik.

To jest data, którą faktycznie uznaje się za stworzenie Jugosławii, o jakiej rozmawiamy.
A informację o tym mam z najlepszego źródła. Przyjaźnię się z kilkoma Serbami i Chorwatami, myślę, że informacje otrzymane bezpośrednio od nich mogę śmiało uznać za najbardziej wiarygodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 08 Cze '08   Temat postu: Re: Jugosławia, Kosowo i kwestie ludobójstwa Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:
Wątek wycięty stąd: viewtopic.php?t=1613
<hr>
frasobliwy napisał:
Z tego samego powodu wojna NATO przeciw Serbii ograniczyła się do działań terrorystycznych z powietrza.

Z całym szacunkiem, ale mówiąc o działaniach NATO w Serbii, jako o działaniach terrorystycznych, wykazujesz się znajomością rzeczy na poziomie czterolatka.


NATO nie potrafiło zniszczyć armii serbskiej z powietrza, bo ta ukryła się po lasach, po górach i intensytwnie korzystała z makiet. Aby wpłynąć na Serbów obrano cele niemilitarne. Od mostów poczynajac , a na fabryckach samochodów osobowych i dziennikarzach konczac. Zgineły tysiące ludzi. Nawet Chińczycy w swojej ambasadzie załapali się na natowską bombę. To czysty terroryzm. Takim samym terroryzmem były naloty dywanowe na dzielnice mieszkalne III Rzeszy albo pierwsze bojowe użycie broni atomowej. Można pokazywać ogrom zbrodni Niemic i Japonii, ale to nie zmieni faktu, że alianci terroryzowali ludność tych krajów by wpłynąć na decyzje władz. Czysty terroryzm. Cool


A co do znajomości historii.

Najnowsza. Efekt wojny w Kosowie. Czystka etniczna na Serbach.

II Wojna Światowa. Chorwaci i Albańczycy wraz z Niemcami masowo mordują Serbów. Po rozpadzie Jugosławii Chorwaci błyksawicznie nawiązali do symboliki z lat kolaboracji z Niemcami.

Jakoś tak się utarło, że Polacy mają prawo do obaw przed Niemcami i Rosją i wkurzają się jak jakiś Francuz albo Anglik tego nie rozumie, a gdy przychodzi oceniać inne narody, to sami zachowują sie jakby historia była bezkontekstowa....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 08 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętam, jak amerykanie "przypadkowo" zbombardowali tę chińską ambasadę... przy okazji, Rosja jakoś nie oponowała zbyt silnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 08 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:

Widzisz, ja w pierwszym rzędzie wierzę w to, co sam mogłem przeanalizować i przemyśleć. Wnioski wyciągam drogą analizy nagromadzonych faktów. A do tego trzeba nagromadzić niezbędną wiedzę, a nie czytać tylko bajki dla ludzi nie potrafiących samodzielnie używać mózgu. A o czym Ty chcesz dyskutować, skoro wykazałeś się absolutnym brakiem wiedzy nawet o tle historycznym państwa które było zawsze było wymuszonym zlepkiem, konglomeratem nie tolerujących się wzajemnie i mających absolutnie różne tła kulturowe grup etnicznych?

Litości...


Już tak nie dokazuj, tak nie dokazuj.

W Cesarstwie rzymskim żyły setki narodów, a wojny domowe toczyły się głównie o dojście do władzy wśród samych Rzymian. Rosja to są setki narodów, USA to tygiel, w Chinach parlament ma takie same problemy z wielojęzycznościa jak europarlament. W Szwajcarii jest kilka jezyków urzędowych. Wyspy Owcze nie toną we krwi partyzantów...Wymieniać można długo...

Sama Jugosławia to był w miarę scalony kraj. Świadczy o tym np. świetnie funcjonująca gospodarka. Dla Polaków z PRL to był prawie taki Zachód. Podobnie scalony był Irak, Liban przed wojną domową i Kolumbia od której kiedyś "oderwała" się Panama.

Wystartczy, ze przyjdzie jakaś zewnętrzna siła by podsycać animozje i mamy "wojnę domową". Na przykładzie Jugosławii, Libanu, Iraku, Kolumbii i Kongo świetnie widac jak się inspiruje i pozytkuje wojny domowe. Panama powstała tylko po to by USA mialy kontrolę nad kanałem - tam nawet nie było "uciskanego" narodu. W Kongo robi się świetne interesy tantalowe. Dla USA lepszym partnerem na bazy wojskowe, kontrolę szlaków energetycznych i narkotykowych będzie kosowska mafia, a nie hardzi Serbowie piszący Cyrylicą... W Iraku pod płaszczykiem wojny domowej można było wymordować intelignecję i antyokupacyjnych przywódców. To samo w Palestynie. Izrael zakłada Hamas by zniszczyć OWP, pozniej Hamas wymyka się spod kontroli. Niedawne walki między Palestyńczykami to był Fatah vs Hamas. Fatah jest wspierany przez Izrael, a Hamas to już terroryści.

W Polsce też dąłoby się coś takiego zorganizwoać. Wystarczy kilka lat pracy. Kto wie czy np. za 50 lat dzielny naród ślaski nie wyrwie się spod jarzma Polski? Wystarczy, ze się krucho zrobi z energią a ktoś bedzie miał chrapkę na węgiel. Polacy będą mieli takie przebicie w mediach jak niedawno Serbowie.

Proponuję byś troszkę wyluzował i spokorniał. Świat jest bardziej złożony niż papka sączona z telewizora. Nie potrzeba zaraz jakiegoś 10-tego stopnia wtajemniczenia.

Wystarczy troszkę poczytać i użyć mózgu.

Jak chesz czarno-białe bajki to polecam Władce Pierścieni. Świat nie jest czarno-biały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 08 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Człowiek o którym piszę obecnie już nie żyje. Wykończyła go białaczka, której się nabawił wkrótce po powrocie z tamtych rejonów (prawdopodobnie pamiątka po "bezpiecznej" amunicji ze zubożonego uranu). Ale zdjęcia i to co opowiadał zupełnie przeczą teorii jakoby to NATO atakowało "biednych" Serbów.


Twój przyjaciel też musiał mieć coś na sumeiniu skoro natowski uran go wykończył...Nie widzisz śmieszności swoich wypowiedzi? weź, już daj spokój. Nie widzisz jak lekką rączką machasz na stosowanie odpwiedzialnosci zbiorowej? Co np. na sumeiniu ma jeszcze nienarodozne serbskie niemowle, które bedzie piło wodę zasmordozną uranem przez natowskich wojowników?

Jeśli USA i UE tak zależało na zakonczeniu konfliktu, to powinni ustalić granice po linii etnicznej, a tymczasem doszłow do wygnania Serbów nawet z miejsc, gdzie mieli zdecydowaną większość.

A to już powinno dać do myślenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 08 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

911 The Broad Picture with Michel Chossudovsky, from the Toronto International 911 Citizens Inquiry
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=10014

"The War On Terrorism, Part One"
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=13138

"The War On Terrorism, Part Two" with Professor of Economics, Michel Chossudovsky
The New World Order, the manufacture of dissent, the anti-WTO movement and NGOs, Kosovo, war and globalization, financial warfare, the support of Islamic insurgencies and terror networks, the Taliban and drug trade in Afghanistan, the War on Terrorism to justify nuclear war.
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=12747

"The War on Terrorism, Part Three" -
http://www.kpfa.org/archives/index.php?arch=12859

I na koniec coś o wstydliwej przeszłości NATO.
Bogusław Wołoszański: "Zachód, jakiego nie znacie (i nie poznacie)"
www.gladio.patrz.pl

Na pierwszy rzut oka widać Gherbid, że jest z ciebie inteligentny, oczytany facet. Szkoda tylko, że tak zarozumiały, arogancji i pełen ignorancji dla wszelkiej informacji odbiegającej od Twojego obrazu rzeczywistości. Wielka szkoda, mam nadzieję, że swój błąd spostrzeżesz zanim będzie za późno, zanim ta ślepa wiara w "autorytety" doprowadzi Cię tam gdzie doprowadziła Niemców w 1939-tym.
To niesamowite czego człowiek nie widzi kiedy decyduje się nie przeć.
Na początek polecam spojrzeć na to >
www.money.patrz.pl
www.creature.patrz
www.wheat.patrz.pl
www.fed.patrz.pl
www.fiatempire.patrz.pl
Dlaczego o tym nie uczą w szkołach?
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 09 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:

Na pierwszy rzut oka widać Gherbid, że jest z ciebie inteligentny, oczytany facet. Szkoda tylko, że tak zarozumiały, arogancji i pełen ignorancji dla wszelkiej informacji odbiegającej od Twojego obrazu rzeczywistości. Wielka szkoda, mam nadzieję, że swój błąd spostrzeżesz zanim będzie za późno, zanim ta ślepa wiara w "autorytety" doprowadzi Cię tam gdzie doprowadziła Niemców w 1939-tym.


Powinienem się uczyć od JB takiego reagowania. Smile Mam z tym trudności. Nie wiem czemu. Może natura choleryka? A moze brak wiary, że ludzie pod wpływem dyskusji mogą zmieniac poglądy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 09 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gherbid napisał:
A informację o tym mam z najlepszego źródła. Przyjaźnię się z kilkoma Serbami i Chorwatami, myślę, że informacje otrzymane bezpośrednio od nich mogę śmiało uznać za najbardziej wiarygodne.


to zapytaj ich jak to możliwe by w XX wieku mogło mieć miejsce ludobójstwo w środku europy, serbowie mordowali bosniaków, chorwaci serbów, wszyscy wszystkich, kompletny rozkład dawnego państwa

to tak jakby czesi mordowali słowaków, słowacy węgrów, polacy ukraińców a litwini polaków...

skąd tyle nienawiści i prymitywizmu? skąd takie przyzwolenie na wojny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 10 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.autonom.pl/?p=14572

"Bośniacy aresztowani za zbrodnie na Serbach w Srebrenicy

Policja Bośni i Hercegowiny aresztowała trzech byłych żołnierzy, którzy są oskarżani o dokonanie mordów na serbskich mieszkańcach Srebrenicy. Miasto było dotąd symbolem działań Serbów w czasie konfliktu w byłej Jugosławii.

Funkcjonariusze aresztowali trzech Bośniaków na wniosek miejscowej agencji zajmującej się badaniem zbrodni w byłej Jugosławii. Trzech członków bośniackiej obrony terytorialnej z początku lat 90., miało uczestniczyć w zbrodni na ośmiu serbskich mieszkańcach Srebrenicy i okolicznych wsi, czego miano dokonać w 1992 r. Ofiarami działań bośniackich żołnierzy mieli być cywile.

Prezes Stowarzyszenia Serbskich Weteranów z Srebrenicy, Bojko Simić, uznał aresztowania za pozytywną zmianę w działaniach władz Bośni i Hercegowiny, choć Serbowie wciąż nie są zadowoleni z polityki prowadzonej przez bośniackich prokuratorów.

Srebrenica była dotąd symbolem serbskich zbrodni w czasie wojny w byłej Jugosławii. W 1995 r. miano tam bowiem dokonać masakry kilku tysięcy bośniackich muzułmanów."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:37, 11 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii (The International Criminal Tribunal for the Former Yugoslavia (ICTY) in The Hague)
Cytat:
oczyścił pośmiertnie Slobodana Miloševicia ze stawianych mu zarzutów, stwierdzając że "Trybunał nie uzyskał przekonania, jakoby Slobodan Miloszewić miał uzgodnić i wykonać plan czystki etnicznej na społeczności chorwackiej i muzułmańskiej na terytorium Serbii (…) Podobnych zamiarów nie poświadczają żadne dowody"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Milo%C5%A1evi%C4%87
http://www.icty.org/x/cases/karadzic/tjug/en/160324_judgement.pdf


Cytat:
ICTY Exonerates Slobodan Milosevic for War Crimes InSerbia agencies Jul 24, 2016


BELGRADE – The International Criminal Tribunal for the Former Yugoslavia (ICTY) in The Hague has determined that the late Serbian president Slobodan Milosevic was not responsible for war crimes committed during the 1992-95 Bosnian war.

In a stunning ruling, the trial chamber that convicted former Bosnian-Serb president Radovan Karadzic of war crimes and sentenced him to 40 years in prison, unanimously concluded that Slobodan Milosevic was not part of a “joint criminal enterprise” to victimize Muslims and Croats during the Bosnian war.

The March 24th Karadzic judgment states that “the Chamber is not satisfied that there was sufficient evidence presented in this case to find that Slobodan Milosevic agreed with the common plan” to permanently remove Bosnian Muslims and Bosnian Croats from Bosnian Serb claimed territory.

The Karadzic trial chamber found that “the relationship between Milosevic and the Accused had deteriorated beginning in 1992; by 1994, they no longer agreed on a course of action to be taken. Furthermore, beginning as early as March 1992, there was apparent discord between the Accused and Milosevic in meetings with international representatives, during which Milosevic and other Serbian leaders openly criticised Bosnian Serb leaders of committing ‘crimes against humanity’ and ‘ethnic cleansing’ and the war for their own purposes.”

The judges noted that Slobodan Milosevic and Radovan Karadzic both favored the preservation of Yugoslavia and that Milosevic was initially supportive, but that their views diverged over time. The judgment states that “from 1990 and into mid-1991, the political objective of the Accused and the Bosnian Serb leadership was to preserve Yugoslavia and to prevent the separation or independence of BiH, which would result in a separation of Bosnian Serbs from Serbia; the Chamber notes that Slobodan Milosevic endorsed this objective and spoke against the independence of BiH.”

The Chamber found that “the declaration of sovereignty by the SRBiH Assembly in the absence of the Bosnian Serb delegates on 15 October 1991, escalated the situation,” but that Milosevic was not on board with the establishment of Republika Srpska in response. The judgment says that “Slobodan Milosevic was attempting to take a more cautious approach”

Slobodan Milosevic

The judgment states that in intercepted communications with Radovan Karadzic, “Milosevic questioned whether it was wise to use ‘an illegitimate act in response to another illegitimate act’ and questioned the legality of forming a Bosnian Serb Assembly.”

The judges also found that “Slobodan Milosevic expressed his reservations about how a Bosnian Serb Assembly could exclude the Muslims who were ‘for Yugoslavia’.”

The judgment notes that in meetings with Serb and Bosnian Serb officials “Slobodan Milosevic stated that ‘[a]ll members of other nations and ethnicities must be protected’ and that ‘[t]he national interest of the Serbs is not discrimination’.”

Also that “Milosevic further declared that crime needed to be fought decisively.”

The trial chamber notes that “In private meetings, Milosevic was extremely angry at the Bosnian Serb leadership for rejecting the Vance-Owen Plan and he cursed the Accused.” They also found that “Milosevic tried to reason with the Bosnian Serbs saying that he understood their concerns, but that it was most important to end the war.”

The judgment states that “Milosevic also questioned whether the world would accept that the Bosnian Serbs who represented only one third of the population of BiH would get more than 50% of the territory and he encouraged a political agreement.”

At a meeting of the Supreme Defense Council the judgment says that “Milosevic told the Bosnian Serb leadership that they were not entitled to have more than half the territory in BiH, stating that: ‘there is no way that more than that could belong to us! Because, we represent one third of the population. […] We are not entitled to in excess of half of the territory – you must not snatch away something that belongs to someone else! […] How can you imagine two thirds of the population being crammed into 30% of the territory, while 50% is too little for you?! Is it humane, is it fair?!’”

In other meetings with Serb and Bosnian Serb officials, the judgment notes that Milosevic “declared that the war must end and that the Bosnian Serbs’ biggest mistake was to want a complete defeat of the Bosnian Muslims.”

Because of the rift between Milosevic and the Bosnian-Serbs, the judges note that “the FRY reduced its support for the RS and encouraged the Bosnian Serbs to accept peace proposals.”

The Tribunal’s determination that Slobodan Milosevic was not part of a joint criminal enterprise, and that on the contrary he “condemned ethnic cleansing” is of tremendous significance because he got blamed for all of the bloodshed in Bosnia, and harsh economic sanctions were imposed on Serbia as a result. Wrongfully accusing Milosevic ranks right up there with invading Iraq only to find that there weren’t any weapons of mass destruction after all.



Slobodan Milosevic was vilified by the entire western press corps and virtually every politician in every NATO country. They called him “the Butcher of the Balkans.” They compared him to Hitler and accused him of genocide. They demonized him and made him out to be a bloodthirsty monster, and they used that false image to justify not only economic sanctions against Serbia, but also the 1999 NATO bombing of Serbia and the Kosovo war.

Slobodan Milosevic had to spend the last five years of his life in prison defending himself and Serbia from bogus war crimes allegations over a war that they now admit he was trying to stop. The most serious charges that Milosevic faced, including the charge of genocide, were all in relation to Bosnia. Now, ten years after his death, ICTY admits that he wasn’t guilty after all.

The ICTY did nothing to publicize the fact that they had cleared Milosevic of involvement in the joint criminal enterprise. They quietly buried that finding 1,303 pages into the 2,590 page Karadzic verdict knowing full well that most people would probably never bother to read it.

The presiding judge in the Radovan Karadzic trial, O-Gon Kwon of South Korea, was also one of the judges in the Slobodan Milosevic trial. Milosevic’s exoneration by the Karadzic trial chamber may be an indication of how the Milosevic chamber would have eventually ruled, at least on the Bosnia charges, if Milosevic had lived to see the conclusion of his own trial.

It’s worth recalling that Slobodan Milosevic died under a very suspicious set of circumstances. He died of a heart attack just two weeks after the Tribunal denied his request to undergo heart surgery in Russia. He was found dead in his cell less than 72 hours after his attorney delivered a letter to the Russian Ministry of Foreign Affairs in which he said that he feared he was being poisoned.

The Tribunal’s official report on the inquiry into his death confirmed that, “Rifampicin had been found in a blood sample taken from Mr. Milosevic on 12 January 2006.” And that “Mr. Milosevic was not told of the results until 3 March 2006 because of the difficult legal position in which Dr. Falke (the Tribunal’s chief medical officer) found himself by virtue of the Dutch legal provisions concerning medical confidentiality.”

The presence of Rifamicin (a non-prescribed drug) in Milosevic’s blood would have counteracted the high blood pressure medication he was taking and increased his risk of the heart attack that ultimately did kill him. The Tribunal’s admission that they knew about the Rifampicin for months, but didn’t tell Milosevic the results of his own blood test until just days before his death because of “Dutch legal provisions concerning medical confidentiality” is an incredibly lame and disingenuous excuse. There is no provision of Dutch law that prohibits a doctor from telling the patient the results of his own blood test — that would be idiotic. On the contrary, concealing such information from the patient could be seen as malpractice.

This all gives rise to well-founded suspicion that powerful geopolitical interests would rather Milosevic die before the end of his trial than see him acquitted and have their vicious lies exposed. U.S. State Department cables leaked to Wikileaks confirm that The Tribunal did discuss Milosevic’s medical condition and his medical records with U.S. Embassy personnel in The Hague without his consent.They clearly didn’t care about medical confidentiality laws when they were blabbing about his medical records to the American embassy.

It’s an unsatisfying outcome that Milosevic has been quietly vindicated for the most serious crimes that he was accused of some ten years after his death. At a minimum financial compensation should now be paid to his widow and his children, and reparations should be paid to Serbia by the western governments who sought to punish Serbia in order to hold Milosevic “accountable” for crimes that their own Tribunal now admits he wasn’t responsible for, and was in fact trying to stop.
http://inserbia.info/today/2016/07/icty-.....ar-crimes/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 24 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jest rocznica rozpoczęcia w 1999 przez NATO bombardowania Jugosławii, które trwało przez kolejnych 78 dni.

NATO przeprowadziło ponad 35000 nalotów, zrzucając ponad 3000 naprowadzanych pocisków i ponad 10000 ton bomb.
Był to ekwiwalent 5 bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę.

Ponad 2000 Sebów, w tym kobiety i dzieci, zostało zabitych podczas tych bombardowań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 24 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ruskie zajmą upadlinę, Chińczycy Tajwan ( bo chyba nie macie wątpliwości, że będzie to prędzej niż później ), to Serbowie upomną się o Kosowo.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jugosławia, Kosowo i kwestie ludobójstwa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile