W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dlaczego (nie) Jezus?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 9809
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 07 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green
no tak niech będzie ,że pomyłka freudowska.
Przepraszam Kapitan_Nemo oczywiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:27, 07 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Kapitan_Nemo"]Od samego początku chrześcijaństwa widzimy raczej wstawianie czarnych pionków - czy Jezus był Bogiem czy człowiekiem, czy Maryja była dziewicą czy nie była - to tylko podziały odwracające uwagę od kluczowej czynności. Cała uwaga powinna być skierowana na proces miłości i niesienia własnego ciężkiego krzyża (wtedy na pytania odpowiedzi pojawiają się same), a nie krzyżyka na szyi (o wadze nie palenia papierosów i picia alkoholu), gdzie w życiu nie stawiamy sobie żadnych wymagań,



Ależ drogi Kingu Neron Wink To zasadnicza kwestia, za którą przelano hektolitry krwi! Czy Jezus był Bogiem? Czy Maryja była dziewicą (zawsze)?

Nemo, nie kwestionuje Twojej pokory, czy oddania pewnym ideałom. Ok, szacuneczek. Tylko, że zasadniczo sprawa rozbija się o narzucanie swoich poglądów przez Chrześcijan (i innych otumanionych) dla których Jezus, czy Allach to są bogowie, a jak ktoś się z tym nie zgadza, to w najlepszym wypadku czeka go brak akceptacji z ich strony. W najgorszym, będa chcieli zabijać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 19:11, 07 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zasadniczo sprawa rozbija się o narzucanie swoich poglądów przez Chrześcijan (i innych otumanionych) dla których Jezus, czy Allach to są bogowie, a jak ktoś się z tym nie zgadza, to w najlepszym wypadku czeka go brak akceptacji z ich strony. W najgorszym, będa chcieli zabijać.


Dobrze, The Mike, ze ty nie tumanisz i akceptujesz wszystkich wokolo. Laicyzujesz, ze tak powiem w dobrej wierze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 07 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy bym nie chciał narzucić - jak już powiedziałem, jak masz kochać z przymusu i tak nigdy nie będziesz.

Skoro tyle ludzi oddało swoje życie - to polecam tylko spróbować zrozumieć, co oni rozumieli.

Kościół jest instytucją o dużym potencjale nadawczym - Sun Tzu mówi, że optymalnie jest przejmować nie niszczyć - a w naszym przypadku sprawić, żeby nadawał to co nadawał wtedy kiedy przelewano krew. Jakby ksiądz miał łatwe życie dzisiaj, większość ledwo na nogach się trzyma (w sensie bycia przepełnionym miłością), bo jest przytłoczona atakami z zewnątrz - ktoś taki nie koniecznie ma czas i siłę, żeby tworzyć przekaz, który by przynosił oczekiwane owoce - to nie znaczy, że on nie chciałby.

Jeżeli uważasz, że stoisz wyżej od otumanionych pokaż im gdzie robią błąd, nie atakuj w sposób, który powoduje wzrost ilości nienawiści i urywa komunikacje, byłbyś wtedy taki sam jak oni?

Nie możemy oceniać innych, dopóki druga osoba nie da nam zaszczytu wejścia w swoją głowę i nas nie oprowadzi, dopiero wtedy możesz konstruktywnie krytykować ich ogródek. A nikt Cię nie wpuści jak jako wejściówkę będziesz pokazywał, złość ,agresję i arogancję.

Nie niszcz, ale poprawiaj, naprawiaj i buduj. Każdy atak to czas zmarnowany, który mogłeś przeznaczyć na poprawienie siebie samego - w pewnym momencie zaczniesz świecić, bardziej dowalisz otumanionym kiedy im powiesz, że światło zdobyłeś wysiłkiem własnym.

http://www.youtube.com/watch?v=MX5OqyBYKh4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 07 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli uważasz, że stoisz wyżej od otumanionych pokaż im gdzie robią błąd, nie atakuj w sposób, który powoduje wzrost ilości nienawiści i urywa komunikacje, byłbyś wtedy taki sam jak oni?


Moim celem nie jest tego typu działanie, w tym momencie emocjonalna dyskusja służy tak samo im, jak mi i nie mam intencji zmieniać tych ludzi. Korzystam z prawa wyrażenia swojego zdania i dyskusji, cieszy mnie też, że oponenci nie mają argumentów, przez co moja opcja wygrywa w logicznej walce. Źle odczytałeś moje intencje, nie jestem prorokiem ateizmu, nie staram się nim być.

Ja nie nawracam, do pewnych postaw trzeba dorosnąć i każdy taką decyzję podejmuje samodzielnie, dlatego wyrażam swoje zdanie w opozycji do wielu osoób i mam prawo do polemiki, nawet ostrej. Taki mam styl i nie zamierzam go zmeiniać w nadzieji, ze przez to ktoś odwróci się od kościoła. Tego nie chcę, bo powtarzam. To trzeba zrozumieć.

Tak jak Ty opisujesz, sugerujesz bym działał, właśnie działa religia podstępnie, niby empatycznie. Hehehehe, wychodzi szydło z worka.

Ja także nie oceniam innych ludzi, tylko ich słowa i postawy, a to zasadnicza różnica.

Nie wydaje mi się także, bym cokolwiek niszczył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 08 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miłość nie jest emocją - jest postawą, sposobem w jaki widzisz siebie i innych.

Samo słowo zostało dzisiaj zniszczone.

To jeszcze prościej, zasugeruje:
1) Każda głowa jest jak dysk, na którym są informacje.
2) Wszystkie głowy są połączone i podłączone do tworu powstałego poprzez złączenie informacji pojedynczych dysków.
3) Informacja może być wirusem, ale często jest niezależna od komputera, właściciela dysku.
4) Atakując właściciela dysku nie atakujesz wirusa, tylko powodujesz tworzenie nowego wirusa (jeszcze bardziej zakłócając pracę komputera), do którego sam będziesz później podłączony.
5) Trzeba oddzielić informację od komputera i tylko ją próbować zmieniać.

Mówiąc, że kogoś oprogramowanie (chociaż Ci go nie pokazał) jest błędne tylko dlatego, że widzisz na komputerze logo, islamu, buddyzmu, hinduizmu, czy chrześcijaństwa, popełniasz błąd - działasz na podstawie wirusa (rozprzestrzeniając go jeszcze bardziej) i proszę go usuń dla swojego dobra, jak już nie innych.

Szydło? To się ocenia poprzez korzyści czy straty jakie przynosi Ci drugi człowiek (a to dopiero widać po czasie, jak rośliny dojrzeją w ogródku, po nasionach nigdy nie dojdziesz czy to jest chwast czy zioło - chyba, że widziałeś je wcześniej). Jak widzisz nie mam problemu dzielić się tym co mam. Nie mówię też, żebyś sadził moje nasiona wśród swoich najlepszych roślin, ale weź doniczkę na boku, podlej od czasu do czasu, a zobaczysz, że owoce z tego drzewa są smaczne.

Niszczysz ochotę w drugim człowieku (nawet jak nie oceniasz drugiego, to nie popisujesz się uszanowaniem jego godności) - Pakujesz się z butami tam, gdzie nie powinieneś wchodzić i po wszystkim deptasz - można krytykować w taki sposób, żeby pole walki opuszczało dwóch zwycięzców - ale chyba nie ma to dla Ciebie znaczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 08 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadzasz Nemo.

Nie depcze nikogo, mam prawo chodzić gdzie chce, jakimi chce butami, dopóki nie narusza to wolności innego człowieka.
Ja uważam, że wręcz przeciwnie, naruszam(y) skostniałe struktury i uzmysławiamy, ze pod mchem jest coś wartościowego.
Kto chce to słucha, ja mam prawo reagować.


Nie bardzo rozumiem, czego odemnie chcesz. Bym przestal się wypowiadać, bo to dla Ciebie niewygodne?

Cytat:
To jeszcze prościej, zasugeruje:
1) Każda głowa jest jak dysk, na którym są informacje.
2) Wszystkie głowy są połączone i podłączone do tworu powstałego poprzez złączenie informacji pojedynczych dysków.
3) Informacja może być wirusem, ale często jest niezależna od komputera, właściciela dysku.
4) Atakując właściciela dysku nie atakujesz wirusa, tylko powodujesz tworzenie nowego wirusa (jeszcze bardziej zakłócając pracę komputera), do którego sam będziesz później podłączony.
5) Trzeba oddzielić informację od komputera i tylko ją próbować zmieniać.


To jest TYLKO Twoja opinia, nie poparta dowodami. Sugeruesz, ze tak jest? Ok, masz prawo w to wierzyć, a ja mam prawo powiedzieć, ze to nieudowodniona teoria Wink Czyż nie?

Jeżeli pobudzi Cie to do większego wysiłku, byś udowodnił swoją teorię, tym lepiej dla nas wszystkich
Jezeli powiesz, że w to wierzysz, ale nie potrafisz udowodnić? Ok.
Jeżeli zaś powiesz, ze tak jest i będziesz mi wciskał, ze to fakt, to ja skorzystam, bo sie pośmieję zdrowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 08 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzam.

Najpiękniejsze i najbardziej wartościowe rośliny, mogą być w różnych stadiach rozwoju - kiełek zdepczesz, młode drzewo połamiesz.
Tylko wyrośnięte drzewa mają być wstanie się oprzeć? Nawet jak ktoś odkryje pod mchem coś wartościowego, to czemu ktoś kolejny nie ma znowu podejść i wszystkiego zdeptać, więc nie pochwali się do momentu aż wyrośnie do wielkości drzewa.

Gdyby ktoś Ci wszedł do ogródka i był większy od Ciebie i Ci podeptał to byś mu powiedział, że sobie nie życzysz?

Ja chce być dobrym ogrodnikiem, ,żeby to robić muszę obserwować i rozumieć dużo roślin. Owszem jest mi nie na rękę, że swoją postawą powodujesz, że spora część ludzi może nie chcieć pokazywać swojego ogródka z obawy przed zniszczeniami. Gdybyś nie dotykał tylko ostrożnie stąpał i podziwiał, rozumiał byś lepiej sztukę kultywowania umysłu - a tym samym mógłbyś bardziej oddziaływać. Dzisiaj jesteś jak roundup.

Nie wszystkiemu da się zaprzeczyć albo udowodnić:
imponderabilia rzeczy nieuchwytne, nie dające się zważyć, zmierzyć, dokładnie określić, mogące jednak oddziaływać, mieć znaczenie, wpływ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 08 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetlumaczę na nasze. Uwazasz, ze straszę biedne rozwijajace się duchowe duszyczki? Laughing

Masz prawo do takiej opinii, a ja mam prawo "straszyć" te duszyczki, by dwa razy pomyślały, nim dadzą sobie wsadzić religijnego kutasa w dupe. Nim pozwolą złym słowom księdza wymusić na nich nieuzasadnione poczucie winy i nim pokoleniowo-religijna manipulacja uzależniich myślenie na zawsze, bo potem wychodzą kato czy muslim betony, bezrefleksyjne istoty, którym ktoś zgwałcił ich młode duchy tak, ze wyrosły złamasy.
Może ktoś zrozumie swoje fobie, zda sobie sprawę ze swojego polożenia?
Ot filozofia.

Jeżli ktoś rozwija się duchowo, to moje opinie mu nie zaszkodzą! Ale jezeli ktoś próbuje takiego cżłowieka zmanipulować i wciągnąć w swoje wizje, to może moje slowa będą przestrogą.

Widze, że dla Ciebie to niebezpieczne i Ty tez próbujesz zagrać na moim poczuciu winy? Heheh, Ty stary religijny lisie Wink nie ze mną te numery Kapitanie Bruner.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 08 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Religia dogorywa w naszym kraju. Myślę, że katolicyzm odbije się narodowi polskiemu silną czkawką.
Chyba, że ograniczą mocno edukację społeczeństwa, bo takie już widać symptomy.
Jak mówi przysłowie "ciemnota ludu - gwarancją cudu"
W Polsce jeszcze tych cudów trochę jest, więc oznacza to, że naród jest stosunkowo ciemny. Oczywiście ogólnie, bo o całym narodzie mówić nie można.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 08 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile to na rozluźnienie:
http://www.youtube.com/watch?v=WR8tIjTykbE&feature=fvst

Ja już mówiłem, że zgadzam się z tym co widzisz. Tylko religia to nie tylko zagrożenia - jak już podpływasz swoją motorówką i widzisz kogoś jak dzięki desce podtrzymuje się na wodzie, nie mów żeby ją puścił i pływał sam, bo pierwsza lepsza burza go zatopi. Przynajmniej daj mu coś w zamian albo powiedz czego ma się spodziewać kiedy bez deski przyjdzie burza.

Zwierzęta łączą się w stada żeby się wspomagać i chronić przed drapieżnikami. Jeżeli alternatywą jest zostać zjedzonym, lepiej chyba mieć tego wacka w dupie przez jakiś czas. Dobrze, że atakujesz słabości - jednostronne to trochę jednak. Zapytaj się kogoś z niechcianą ciążą czy wolałby kajdany na mózgu nosić czy bobasa mieć w drodze, albo 50 letniego alkoholika co by wybrał. Istnieje korelacja między przeżyciem życia bez wtopy a nie odrzuceniem w radykalny sposób zaleceń religii.

Jak już dajesz komuś zakazany owoc, to tak żeby od razu lądował w niebie, a nie męczył się, nie wiedząc co ma robić.

Nie poczucie winy. Bardziej pragmatyzm - chce obserwować, widzieć jak dzięki wymianie pyłków między roślinami dochodzi do powstawania nowych gatunków roślin. Fajnie też widzieć jak ktoś uczy się wykorzystywać roślinki do gotowania wywarów o różnych działaniach.

To samo mówiłem: Religia dogorywa. Są porozstawiane nadajniki w całej Polsce, każdy widzi co się dzieje. Czemu ma się ktoś pakować z nową religią do naszego kraju, jak przynajmniej można spróbować temu zapobiec, wykorzystując to co jest. Szkoła niczego nie uczy, kościołowi coraz mniej ludzi ufa. Trzeba mieć 2 punkty żeby narysować prostą - jak zostanie tylko 1 punkt w postaci main streamu, to dopiero będziemy mieli mentalne niewolnictwo. Po za tym dobrze mieć płaszczyznę, na której większość populacji i różnych grup wiekowych może ze sobą komunikować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:46, 15 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 16 Maj '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dlaczego (nie) Jezus?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile