W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
emerytura od 80lat?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1967
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LOpiz




Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 11 Mar '12   Temat postu: emerytura od 80lat? Odpowiedz z cytatem

Cudowna pastylka wydłuży ludzkie życie o 20 lat

Ten gen chroni komórki przed starzeniem.

Modyfkacja genu SIRT6 może doprowadzić do wydłużenia życia ludzkiego średnio o 15 proc. Umożliwiająca to pastylka sprawi, że w dobrym zdrowiu dotrwamy do 100 roku życia - donosi "The Daily Express"

Naukowcy z uniwersytetu w Bar-Ilan w Izraelu przeprowadzili badania na posiadających ten gen myszach. Usuwając go z ich organizmu, przyspieszyli starzenie i wywołali m.in. cukrzycę. Gdy gen zmodyfikowali, wydłużyli życie gryzoni o 15 procent.

Występujący u wszystkich ssaków SIRT6 odpowiada za ochronę komórek przed uszkodzeniami wynikającymi z procesu starzenia.

Poprawiająca działanie genu pastylka byłaby brana już przez ludzi w młodym i średnim wieku, nim proces starzenia zacznie szybko postępować.- zapewnia w gazecie biolog, dr Haim Cohen.


http://www.sfora.pl/Cudowna-pastylka-wydluzy-ludzkie-zycie-o-20-lat-a41374


niedługo będziemy jak wiecznie żyjące Elfy Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. Zajrzałem do źródła w tym źródle i zgłupiałem. Orłem z angielskiego to ja nigdy nie byłem, ale przeczytałem to już z 10 razy, wydaje mi się ża każde słowo rozumiem... ale dalej nie kumam co autor właściwie miał na myśli:
Cytat:
Scientists manipulated the gene, SIRT6, in laboratory mice and found it extended their lifespan by up to 15 per cent.

According to results of a trial, published in the journal Nature, when researchers from Bar-Ilan University in Israel reduced or removed the gene, the mice developed diabetes, curvature of the spine and aged faster.

Mouse and human SIRT genes are 80 per cent identical.

http://www.express.co.uk/posts/view/307384/Pill-to-extend-life-by-20-years

Bo jakbym miał to rozumieć po swojemu, to doszedł bym co najwyżej do wniosku, że w tym tekście jest napisane, iż myszy którym Żydzi nie zredukowali, ani nie usunęli, tego genu - żyły normalnie. A te którym go ruszyli - żyły do 15% krócej...
Aczkolwiek to pierwsze zdanie z cytatu wydaje się twierdzić wprost, że manipulujac genem wydłużyli myszom życie... więc nic nie kumam.. Smile
Może mi to ktoś przetłumaczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manipulacja genem SIRT6 wydłuża życie myszom nawet o 15%.
Usunięcie genu to wymienione skutki uboczne.

PS. Ale rzeczywiście koślawo napisane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba chodzi o to, że jak usunęli lub zmniejszyli gen, który odpowiada za starzenie się to przyspieszyli proces starzenia, a na skutek jakiejś manipulacji (może czegoś podsypali heheh) zwiększyli o 15 %

Cytat:
We can't inject the gene so we are looking for a pill that can turn on the gene
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Hm. Zajrzałem do źródła w tym źródle i zgłupiałem. Orłem z angielskiego to ja nigdy nie byłem, ale przeczytałem to już z 10 razy, wydaje mi się ża każde słowo rozumiem... ale dalej nie kumam co autor właściwie miał na myśli:
Cytat:
Scientists manipulated the gene, SIRT6, in laboratory mice and found it extended their lifespan by up to 15 per cent.

According to results of a trial, published in the journal Nature, when researchers from Bar-Ilan University in Israel reduced or removed the gene, the mice developed diabetes, curvature of the spine and aged faster.

Mouse and human SIRT genes are 80 per cent identical.

http://www.express.co.uk/posts/view/307384/Pill-to-extend-life-by-20-years

Bo jakbym miał to rozumieć po swojemu, to doszedł bym co najwyżej do wniosku, że w tym tekście jest napisane, iż myszy którym Żydzi nie zredukowali, ani nie usunęli, tego genu - żyły normalnie. A te którym go ruszyli - żyły do 15% krócej...
Aczkolwiek to pierwsze zdanie z cytatu wydaje się twierdzić wprost, że manipulujac genem wydłużyli myszom życie... więc nic nie kumam.. Smile
Może mi to ktoś przetłumaczyć?


jestes blisko, tylko ze myszy ktorych gen ruszyli zyly o 15% dluzej nie krocej.. extended czyli wydluzony.

Ja to bym przetlumaczyla tak:

Cytat:
Naukowcy zmanipulowali gen SIRT6 w myszach laboratoryjnych i uznali ze to przedluzylo ich dlugosc zycia do 15%

Zgodnie z wynikami badania probnego, opublikowanego w dzienniku Nature, kiedy badacze z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu zmniejszyli lub usuneli gen, myszy rozwinely cukrzyce, skrzywienie kregoslupa i szybciej sie starzaly.

Geny SIRT u myszy i czlowieka sa w 80 procentach identyczne.


swoja droga to nie wiem czy wielu zdecyduje sie na to zeby zyc 20 lat dluzej Confused Niedlugo to raczej ludzie beda polykac tabletki na zejscie z tego swiata jak dalej to wszystko tak pojdzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja wiem że "extended" to znaczy wydłużony. na tyle to jeszcze kumam Smile
ale wiem też co to znaczy "aged faster" - i raczej jedno mi się z drugim nie zgrywa.
bo jedyna "modyfikacja" genu o jakiej wspominają, na której oparli swoje odkrycie, wniosek o potencjalnej możliwości wydłużenia życia o 15%, polegała właśnie na tym że gdy:
Cytat:
researchers from Bar-Ilan University in Israel reduced or removed the gene, the mice... aged faster.

więc jak dla mnie wniosek z tego taki, że owszem, żydzi mogą mi wydłużyć życie o 15%, ale tylko pod warunkiem, że:
1) wymyślą w końcu tą pigułkę co naprawia ten gen
2) a ja nie będę go miał w pełni sprawnego, zanim zacznę ją zażywać

z tym że z owego tekstu wynika raczej, że jak na razie to nie znaleźli nawet jednej myszy która miała by ten gen uszkodzony - musieli go osłabiać ręcznie biednym gadom, coby zmierzyć że wtedy szybciej się będą starzeć. tak że nie, raczej podziękuję naukowcom z Bar-Ilan za ich rewolucyjny wynalazek - poprzestanę na nadziei, że moje geny są w pełni sprawne, jak tych myszy zanim zaczęli przy nich grzebać.

swoją droga to zajebista nauka, nie? też mógłbym być takim światowej sławy naukowcem.
wypierdalasz myszy jakiś gen, choćby i losowo - i patrzysz że po tym taka mysz żyje statystycznie o 50% krócej...
po czym ogłaszasz światu że udało ci się zidentyfikować gen który wydłuża długość życia o 50%.
nie no, wiekopomne odkrycie - moje gratulacje! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy manipulowali genem, wydłużali życie A gdy usuneli, występowały choroby i myszy starzały się szybciej.

Nie napisali jak manipulowali, ale usunięcie działo negatywnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 11 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem bardziej szczegółowy opis, choć też nie nadzwyczajnie, za to bliżej źródła.

Cytat:
In 2006, researchers had reported that mice lacking SIRT6 seemed to age more quickly. The mice were small and sickly, had a reduced capacity to repair damaged DNA, and died a month after birth.

Cohen and his colleagues decided to find out what would happen if mice expressed higher levels of the SIRT6 protein than normal. They found that longevity in female mice was unaffected by the excess protein, but that the median lifespan of male mice rose by 14.5% in one line of their transgenic mice and 9.9% in another.


I cały artykuł:
http://www.nature.com/news/sirtuin-prote.....ls-1.10074

Aha, i o ile rozumiem, to oni nie zmieniali tego genu, tylko jego ekspresję, czyli sprawiali aby organizm tych myszy produkował więcej enzymu SIRT6. Czyli te pigułki nie musiałyby wpływać na geny, tylko dostarczać enzym SIRT6.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


emerytura od 80lat?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile