W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Implanty bez wiedzy?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 5700
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 16 Lut '12   Temat postu: Implanty bez wiedzy? Odpowiedz z cytatem

Wszczepiają implanty bez zgody i wiedzy:

http://www.telegraph.co.uk/health/health.....chool.html

Cytat:
Girls, 13, given contraceptive implants at school

Girls as young as 13 have been fitted with contraceptive implants at school without their parents knowing.

The procedure was carried out in Southampton, Hants, as part of a government initiative to drive down teenage pregnancies.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" urządzenie pod skórą"

przypomniały mi się chipy, które rząd USA chce zaaplikować wszystkim obywatelom, aby móc w ten sposób kontrolować społeczeństwo...i nie tylko tam...

urywek:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 16 Lut '12   Temat postu: Re: Implanty bez wiedzy? Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Wszczepiają implanty bez zgody i wiedzy:

http://www.telegraph.co.uk/health/health.....chool.html

to manipulacja - półprawda, czyli kłamstwo.

Cytat:
Girls as young as 13 have been fitted with contraceptive implants at school without their parents knowing.

nie bez zgody i wiedzy, tylko bez zgody i wiedzy ich rodziców

i bardzo słusznie - dostęp dzieci do antykoncepcji nie powinien być kontrolowany przez ich rodziców, bo wtedy będzie o wiele wiecej niechcianych ciąż, a tym samym aborcji, czyli więcej zła Evil or Very Mad

zresztą w wielu krajach jest takie prawo, że nieletnia dziewczyna może iść do lekarza i dostać receptę na środki antykoncepcyjne w tajemnicy przed rodzicami. i tak powinno pozostać - skoro nie chce wtajemniczać rodziców to widać ma powód. a poza tym sami ją tak wychowali, więc pretensje mogą mieć co najwyżej do siebie, a nie do lekarza, że przepisuje dziecku antykoncepcję. bo jak nie przepisze - to dziewka i tak z seksu nie zrezygnuje, umówmy się. za to najpewniej zajdzie w ciążę - a wtedy rodzice/dziadkowie się wkurwią tak, że 4 centymetrowy implant bez ich zgody, to będzie przy tym pikuś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszło trochę do kuriozalnej sytuacji, bo tu głównym motywem tematu nie jest antykoncepcja ale samo nielegalne wszepienie implantu.
Reasumując: te dziewczyny potraktowano raczej jak króliki doświadczalne dla tych inplantów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zrozumiałem artykuł to owo wszczepienie implantu wcale nie było "nielegalne", zaś sama metoda nie jest w fazie testów laboratoryjnych, tylko jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, wiec nie ma mowy o żadnych "królikach doświadczalnych" - znowu cię mała fantazja poniosła.

A poza tym taki implant to nie tatuaż - łatwo go zrobić i łatwo usunąć. Mała blizna zostanie, a do wesela się zagoi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 16 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka myśl mi wpadła, że to facetom powinni taki implant wszczepić tylko już nie napiszę gdzie coby was koszmary nie nawiedziły w nocy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:55, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak one dzialaja ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 17 Lut '12   Temat postu: Re: Implanty bez wiedzy? Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
armar napisał:
Wszczepiają implanty bez zgody i wiedzy:

http://www.telegraph.co.uk/health/health.....chool.html

to manipulacja - półprawda, czyli kłamstwo.

Cytat:
Girls as young as 13 have been fitted with contraceptive implants at school without their parents knowing.

nie bez zgody i wiedzy, tylko bez zgody i wiedzy ich rodziców


Czyli za czyją zgodą?
Przypominam, że rodzic (lub opiekun) odpowiada za dziecko do uzyskania przez nie pełnoletności, w związku z tym zachcianki dzieci nie mogą być podstawą do wykonywania jakichkolwiek zabiegów medycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 17 Lut '12   Temat postu: Re: Implanty bez wiedzy? Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Czyli za czyją zgodą?

Lekarza, a czyją niby, księdza proboszcza? Smile

armar napisał:
zachcianki dzieci nie mogą być podstawą do wykonywania jakichkolwiek zabiegów medycznych.

Bzdura - oczywiście że mogą.
Chyba mi nie powiesz, że jak miałeś 17 lat to chodziłeś z mamą do lekarza? Smile
I nie mówimy tu o "zachciankach dzieci", tylko o potrzebach młodych kobiet weryfikowanych przez lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miałem 13 lat, to chodziłem z mamą do lekarza.
Tu jednak nie chodzi o zwyczajne pójście do lekarza, lecz o zabieg mający doprowadzić do bezpłodności, czyli do kalectwa człowieka.

I nie mów, że chęć dorabiania sobie do kieszonkowego jako prostytutka to uzasadniona potrzeba dla 13-to letniej dziewczynki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Tu jednak nie chodzi o zwyczajne pójście do lekarza, lecz o zabieg mający doprowadzić do bezpłodności, czyli do kalectwa człowieka.

Że co proszę? Jaja sobie ze mnie robisz, czy na poważnie tak piszesz?
Czyli jak sobie założę kondona - to jestem kaleką bo dokonałem zabiegu który doprowadził mnie do bezpłodności? Smile
Hehe, toś se wymyślił.
To jest implant który uwalnia hormony - działa dokładnie tak samo jak pigułki, z tym że o pigułce da się zapomnieć i nie wziąć... Wszczepia się to - a potem usuwa jak dziecko dojrzeje do tego by być matką. Nie ma tu mowy o żadnym kalectwie - to tylko doraźna, w pełni odwracalna, antykoncepcja. Prędzej za przykład "kalectwa człowieka" to uznał bym brednie które wygadujesz. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
armar napisał:
Tu jednak nie chodzi o zwyczajne pójście do lekarza, lecz o zabieg mający doprowadzić do bezpłodności, czyli do kalectwa człowieka.

Że co? Jaja sobie ze mnie robisz?
Czyli że co, jak sobie założę kondona - to jestem kaleką? Smile


Jeśli sobie dasz obciąć to, na co kondona zakładasz, to tak - będziesz kaleką.
Tak jest zdefiniowana niezdolność do posiadania potomstwa w polskim prawie - jako trwałe kalectwo (nie wiem jak jest w Holandii).

Bimi napisał:

To jest implant który uwalnia hormony - działa dokładnie tak samo jak pigułki, z tym że o pigułce da się zapomnieć i nie wziąć...
Jakie kalectwo człowieka? Smile

Nie ma znaczenia to, czy uwalnia hormony, czy też uwalnia insulinę.
To implant, którego lekarz nie ma prawa wszczepić bez zgody rodziców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moment kurde..moment...

Szkoła to zrobiła? Kur..a i to na polecenia rządu...wszystko jasne

A teraz zobaczcie- jak przelecisz laskę nieletnią lub faceta to od razu grozi kryminał. A tu wszczepiają implant nieletniemu...w sumie za takie decyzje odpowiadają rodziece i nic...nic kurfa?
Nie no masakra śmierdzi na kilometr

Poza tym hormony są bardzo niebezpieczne, wystarczy, że w implancie się coś spieprzy i dziewczyna traci zdrowie na całe życie no i o to chodzi o pacjenta dla farmacji i karteli..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Jeśli sobie dasz obciąć to, na co kondona zakładasz, to tak - będziesz kaleką.
Tak jest zdefiniowana niezdolność do posiadania potomstwa w polskim prawie - jako trwałe kalectwo (nie wiem jak jest w Holandii).

Aaa, czyli jajniki im powycinali, tak?
W takim razie sorry, bo z artykułu to wyczytałem, że tylko wszczepili implant pod skórę.
Powinienem był czytać między wierszami, jak ty Smile

armar napisał:
Nie ma znaczenia to, czy uwalnia hormony, czy też uwalnia insulinę.
To implant, którego lekarz nie ma prawa wszczepić bez zgody rodziców.

Nie ma prawa, bo co - bo ty tak powiedziałeś?
Może w Polsce i nie ma.
Ale w Anglii najwyraźniej ma prawo, skoro wszczepił. I bardzo dobrze - bo powinien mieć.
Jak napisałem na początku: gdyby zgoda rodziców była potrzeba, to liczba niechcianych ciąż wśród nastolatek na pewno by była wyższa. Dlatego ty mówisz "nie ma prawa" - a ja mówię "powinien mieć prawo". Zwłaszcza jeśli jeszcze nie ma... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a jakby lekarz takie coś wszczepił twojemu kotu? bo ma 16 lat już i może bez twojej wiedzy? Powiedzmy, że kot gada i sam chodzi do weterynarza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala napisał:
No a jakby lekarz takie coś wszczepił twojemu kotu? bo ma 16 lat już i może bez twojej wiedzy? Powiedzmy, że kot gada i sam chodzi do weterynarza...
No zakładając hipotetycznie, że tak by było, to mój kot najpewniej przeniósł by mi w zębach rachunek na jakieś 120 EUR od tego weterynarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a ja zakładam, że ten weterynarz (nieuczciwy) dostałby od ciebie w ryj ... conajmniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
armar napisał:
Jeśli sobie dasz obciąć to, na co kondona zakładasz, to tak - będziesz kaleką.
Tak jest zdefiniowana niezdolność do posiadania potomstwa w polskim prawie - jako trwałe kalectwo (nie wiem jak jest w Holandii).

Aaa, czyli jajniki im powycinali, tak?
W takim razie sorry, bo z artykułu to wyczytałem, że tylko wszczepili implant pod skórę.
Powinienem był czytać między wierszami, jak ty Smile

Widzę, że Twoja wiedza z zakresu medycyny jest dość podstawowa jeśli za przyczynę niepłodności bierzesz wyłącznie brak jajników. Smile

"Antykoncepcja hormonalna zaburza działanie osi przysadka - jajnik (zob. ,,Naturalna regulacja poziomu hormonów"). Nie jest to dzialanie uboczne, ale celowy, zamierzony efekt antykoncepcji. Działaniem niepożądanym jest natomiast brak powrotu do prawidłowej, cyklicznej czynności przysadki oraz jajników po odstawieniu środków antykoncepcyjnych, kiedy kobieta planuje zajść w ciążę. Powikłanie to obserwuje się szczególnie często, jeżeli antykoncepcję hormonalną zastosowano u młodej kobiety, która jeszcze nie rodziła. Po przerwaniu antykoncepcji samoistny powrót regularnych cykli obserwuje się (w zależności od wieku pacjentki, rodzaju i dawki stosowanych hormonów oraz czasu ich podawania) u 80-90% kobiet. U pozostałych potrzebne jest dodatkowe leczenie.

Ponadto u kobiet stosujących antykoncepcję częściej dochodzi do infekcji wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Związek antykoncepcji z większą częstością występowania chorób przenoszonych drogą płciową jest pośredni i wynika z większej liczby partnerów seksualnych. Jest jednak wyraźny i powoduje zarówno wzrost ryzyka zachorowania na raka szyjki (poprzez zakażenia wirusowe - problem ten omówiono w rozdziale o nowotworach), jak i zwiększa ryzyko niepłodności wywołanej chlamydiową infekcją narządu rodnego. "


Link:
http://embrion.pl/npr/ryzyko.htm
gdzie przeczytasz również o innych chorobach będących wynikiem powikłań po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej sorry, czy ty naprawdę próbujesz udowodnić mi, że kobieta która przyjmuje pigułki antykoncepcyjne jest "trwałym kaleką"?
i naprawdę liczysz na to, że przychylę się do takiego kretynizmu? Smile

no i co z tego, ze hormony mogą wywołać powikłania?
wszystko może wywołać powikłania.
a ciąża u 13-latki, przerwana czy donoszona, ma na pewno większe szanse wywołania powikłań niż hormony antykoncepcyjne. więc mi tu nie szpanuj swoją wiedzą z zakresu medycyny n.t. ryzyka powikłań, tak ewidentnie abstrahując od punktu odniesienia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ej sorry, czy ty naprawdę próbujesz udowodnić mi, że kobieta która przyjmuje pigułki antykoncepcyjne jest "trwałym kaleką"?

Sam podałeś przykład, że kobieta przyjmująca pigułki antykoncepcyjne może zapomnieć ich przyjąć. Przyjmowanie więc pigułek hormonalnych przez kobietę jest więc czasowym i skutecznym tylko w wypadku jej celowego działania środkiem uniemożliwiającym zajście w ciążę. Trzynastoletniej dziewczynce nikt środków hormonalnych nie przepisze, a jeśli je jakoś zdobędzie, to dość prawdopodobne jest, że nie będzie ich brała regularnie.


Bimi napisał:
i naprawdę liczysz na to, że przychylę się do takiego kretynizmu? Smile


To tylko zależy od tego, czy narażanie zdrowia i płodności dziewczynki bez zgody jej rodziców i wyłącznie z uwagi na jej kaprys uznasz za kretynizm, czy jednak będziesz nadal uważał, że takie działanie ma jakiś sens.


Skąd u Ciebie pomysł, by trzynastoletnia dziewczynka miała prawo do uprawiania seksu i ryzykowania zachodzeniem w ciążę?
Ja wiem, że w Holandii jest partia pedofilii, ale nie sądziłem, że na tym forum znajdę kogoś, kto propaguje poglądy właśnie pedofilów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze nie zmieniaj tematu - mówiłeś że taka metoda antykoncepcji to "trwałe kalectwo".
co jest ewidentną bzdurą - przyznaj to!

a po drugie, nie zgadzam się z tym, że dziewczyna która prosi lekarza o środek antykoncepcyjny robi to "z uwagi na jej kaprys". robi to wyłącznie po to aby nie zajść w ciążę - tego typu decyzja świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności, a nie o żadnym kaprysie.

jakby se zrobiła tatuaż - wtedy mógłby to być kaprys. z tym, że wtedy by cię to tak nie bulwersowało Smile

to w ogóle jest jakiś totalny absurd, żeby twierdzić, że antykoncepcja może być wynikiem kaprysu Laughing
gdzieś ty się chłopie chował? u rydzyka na parafii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ej sorry, czy ty naprawdę próbujesz udowodnić mi, że kobieta która przyjmuje pigułki antykoncepcyjne jest "trwałym kaleką"?
i naprawdę liczysz na to, że przychylę się do takiego kretynizmu? Smile

no i co z tego, ze hormony mogą wywołać powikłania?
wszystko może wywołać powikłania.


Ten kretynizm może okazać się prawdziwy o ile powikłania na skutek działań hormonu są trwałe. Wink
Poza tym tabletki mają tą przewagę, że jak jeden hormon nie podchodzi to można spróbować innego.

Nie wiem czemu Bimi akurat tutaj postanowiłeś bronić pojebanych rozwiązań.
Zamiast argumentować uzasadnienie sytuacji złymi intencjami rodziców lepiej podjąć się próby edukacji i uświadamiania rodziców.
Rodzinę trzeba integrować, a nie rozbijać wyłączając jej część poza aparat decyzyjny.

Dzisiaj w implancie hormon, jutro nadajnik GPS, a pojutrze pastuch.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Nie wiem czemu Bimi akurat tutaj postanowiłeś bronić pojebanych rozwiązań.

Dlaczego pojebanych? Nie widzę niczego pojebanego w rozwiązaniach które są proste i skuteczne.

Cel: zmniejszyć liczbę niechcianych ciąż.
Rozwiązanie: kobieta, choćby nieletnia, może dostać receptę na antykoncepcję poza wiedzą rodziców.
Genialne w swej prostocie. A czy będą to pigułki, czy implant - to jeden chuj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi a gdyby ten sam rząd chciał ci wszczepić implant na zwiększenie ilorazu to byś na to poszedł? No pewnie żebyś poszedł bo bronisz nwowskich pomysłów, tylko wiedz, że dziś ich bronisz, oni cię przeżują, wykorzystają i wyplują jak śmiecia a wtedy już będzie za późno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 17 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli trzynastolatka to już kobieta?
O dojrzałości świadczy fakt, że chce rozpocząć życie seksualne i postanowiła się zabezpieczyć z tego tytułu?
Równie dobrze może w tym wieku chcieć założyć rodzinę i to też mogłoby świadczyć o jej dojrzałości.

Może za faktem, że rodzice nie są zbyt przychylni współżyciu seksualnemu trzynastolatków coś jednak stoi? Może troska o dziecko wynikająca na przykład z faktu, że w tak młodym wieku kryteria wyboru partnera będą trochę upośledzone z racji braku odpowiedniego doświadczenia życiowego?

Co z tego, że się zabezpieczy hormonalnie, a zarazi się chorobą, którą w przypadku stosowania prezerwatywy mogłaby się nie zarazić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Implanty bez wiedzy?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile