W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
11.02.2012 Demonstracje przeciw ACTA  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1731
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:40, 12 Lut '12   Temat postu: 11.02.2012 Demonstracje przeciw ACTA Odpowiedz z cytatem

W związku z demonstracją przeciw ACTA, która odbyła się 11.02.2012 mniej więcej równocześnie w większych miastach Polski, chciałbym opisać, co wiem na temat tej, która miała miejsce w Poznaniu.
Wiem niewiele, bo z pewnych przyczyn dołączyłem do niej 50 minut po rozpoczęciu.

A więc. Ludzi było około 250. Policji było więcej niż ludzi. Nieliczni mieli jakieś na kolanie flamastrem narysowane slogany typu "Nie dla ACTA" napisane na wieku kartonowego pudełka po butach. Cała demonstracja trwała 45 minut. Ludzie w różnym wieku pytani po drodze nie wiedzieli nic o przejściu jakiejkolwiek demonstracji.
Słowem ACTA LIPA SOPA PIPA.

Nie czytam mainstreamowych mediów. Wnioskuję, że nie informowały o planowanej demonstracji.

Proponuję, by następnym razem, jeżeli ktokolwiek z was dowie się o planach demonstracji, niech od razu pisze na forum i podbija temat. Dajcie się usłyszeć.
Do tego, proponuję, by każdy samodzielnie, przeszedł się po okolicznych blokach, domach i ding dong domofon: Dzień dobry zapraszam na demonstrację X blabla bla.
Skoro media nas zawodzą, weźmy sprawy w swoje ręce.

Liczę na relacje z innych miast oraz uzupełnienie mej 50-minutowej nieobecności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 12 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie mają za dobrze więc nie wyjdą. Muszą myśleć co jutro, jak zarobić na ratę za mieszkanie, za co ugotować, zeszyty kupić... Jak nazbierać na kolejną ratę za auto, które kupił aby wkurwić sąsiada. Dziesiątki lat rządów pejsatych zabiły człowieczeństwo w Polakach. Przyszli po sąsiada - nie moja sprawa. Przyszli po drugiego sąsiada - nie wtrącam się, nic nie wiem - nie moja sprawa. Przyszli po mnie... DLACZEGO NIKT MNIE NIE BRONI?? Dopóki personalnie kogoś nie ścigną do tego momentu nie zainteresuje się tym, co wokół się dzieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 12 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Chamie zbolały Smile
Cytat:
Dziesiątki lat rządów pejsatych zabiły człowieczeństwo w Polakach


Nie prawda, nie zabiły człowieczeństwa, lecz kazały je zakopać bardzo głęboko. Wstydź się, że jesteś dumnym polakiem - tak opiniotwórczy michnik zindoktrynował młodych polaków, ale ale..

25.01.2012 w Krakowie na manifestacji było kilkanaście tysięcy ludzi ! viewtopic.php?t=19320 11.02.2012 kilka tysięcy

Dziwnym trafem Michnik bardzo mało czasu poświęca największym manifestacjom w Polsce

Także @Chamie, więcej wiary w ludzi, damy radę
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
salparadise




Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 12 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Media o tych demonstracjach informowały. Dość pobieżnie, ale jednak. I to chyba nawet dość rzetelnie, chociaż zapewne zaniżono liczbę protestujących (mimo że z tego co mówisz i tak była żenująco niska).

Przypuszczam że akcja nie miała prawa wypalić przy takich warunkach. Patrząc na to pod względem organizacyjnym trzeba mieć na uwadze coś więcej niż dobrą wolę ludzi. To nie Rosja gdzie ludzie protestują przy -20. Stawiam, że następnym razem, już po ociepleniu, będzie lepiej. Nie ma się co załamywać tym niepowodzeniem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jelonek




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 12 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na tą listę wcale nie było tak źle. W Krakowie obecność na manifestacji zadeklarowało prawie 30 tyś. osób. No i też uważam, że jak się ociepli to ludzi chętnych do zamanifestowania swoich poglądów będzie więcej.

Należy przy tym pamiętać, że ACTA to nie jedyne zagrożenie. Globaliści już przystąpili do działań zmierzających do zmiany Europejskiej Dyrektywie Dotyczącej Praw Autorskich, a w planach mają jeszcze Trans Pacific Partnership (TPP), które miałoby przenieść amerykańskie prawo patentowe na inne kraje świata, w tym Europę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


11.02.2012 Demonstracje przeciw ACTA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile