W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prąd bez kabli coraz bliżej   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 4750
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 10 Lut '12   Temat postu: Prąd bez kabli coraz bliżej Odpowiedz z cytatem

Prąd bez kabli coraz bliżej

Przed pięcioma laty informowaliśmy o stworzeniu przez Massachusetts Institute of Technology technologii bezprzewodowego przesyłania prądu - Witricity. Teraz firma o tej samej nazwie zapowiada, że jej pierwsze urządzenia trafią na rynek jeszcze w bieżącym roku.

Eric Giler, prezes firmy, dokonał pokazu dla dziennikarzy. Skierował pilota na niewielki czarny panel przymocowany do ściany, a naciśnięcie przycisku spowodowało, że zapaliły się trzy lampki, a leżący na biurku komputer przenośny zaczął się ładować Panelu z lampkami i komputerem nie łączył żaden kabel, energia przesyłana była bezprzewodowo.

Witricity zapewnia, że pierwszy produkt firmy, urządzenie służące do bezprzewodowego zasilania elektroniki przenośnej, znajdzie się w sklepach jeszcze w bieżącym roku. Za rok lub dwa właściciele samochodów elektrycznych dostaną do swoich rąk urządzenie, które pozwoli na ładowanie akumulatorów bez potrzeby podłączania samochodu kablami. Później mogą pojawić się urządzenia do bezprzewodowego ładowania rozruszników serca i innych implantów.

Pomysł na bezprzewodowe przesyłanie prądu nie jest nowy. Pierwsze urządzenia prezentował Nikola Tesla przed stu laty.


czytaj dalej: http://kopalniawiedzy.pl/Witricity-energ.....orka,15144
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 10 Lut '12   Temat postu: Re: Prąd bez kabli coraz bliżej Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Prąd bez kabli coraz bliżej

Nic nowego, bo Tesla ten pomysł wprowadzał w życie już bardzo dawno. Niestety wtedy możni tego świata przestraszyli się, że nie będą mogli zarabiać i gościa zredukowali do żebraka, zabierając mu jednocześnie wszystkie dokumenty i prototypy. Teraz zapewne odkurzyli jego pomysły bo mają już możliwość opodatkowania odbiorców Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sam pomysł jest co najmniej głupi, tak samo jak WiFi.
No chyba, że firma opracowała metodę która nie generuje żadnych pól elektromagnetycznych. Inaczej te rozwiązania jeszcze pogorszą i tak już kiepski stan zdrowia społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale teraz najważniejsze w tym wszystkim to: Monopol, Wyłączność, Sprzedaż i Zysk. Nie ma nic za darmo, wbrew temu, co głosił Tesla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie da sie założyć licznika, to idea nie przejdzie.
Zagadnienie było juz skutecznie przerabiane 100 lat temu.
Dlatego Nawiększego GENIUSZA jaki kedy kolwiek stąpał po tym pełnym łez padole, Pana Nikole Tesle zredukowano do "wariata",a jego odkrycia i wynalazki "podzielono" między innych, np: radio, promienie X, podstawy telewizji itd, itp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jak będzie z autoryzacja odbiorcy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:
Ciekaw jestem jak będzie z autoryzacja odbiorcy Very Happy


To akurat najprostsze problemy techniczne. Wystarczy w przesyle wymieniać dane między nadajnikiem i odbiornikiem i nadajnik będzie wiedział ile i gdzie wysyła.

To nie chodzi o to, czy da się to zrobić, tylko czy należy. Dokładnie tak samo jak z papierem. Nie problemem jest jak go wykonać, tylko czy warto wycinać w tym celu lasy tropikalne.

Podajecie przykład Tesli, że on już umiał. Ale Tesla już 100 lat temu wiedział, że reszta jest za głupia by dawać jej tą technologię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" Z kolei badacze z Oak Ridge National Laboratory i Stanford University pracują nad systemem cewek wbudowanych w drogi. Zapewniałyby one przejeżdżającemu pojazdowi wystarczająco dużo energii, by mógł dojechać do kolejnego zestawu cewek znajdującego się milę dalej. Umieszczone przy cewkach urządzenie wykrywałoby nadjeżdżający pojazd i rozpoczynało jego ładowanie. Specjaliści oceniają, że każdy z takich zestawów cewek kosztowałby mniej niż milion dolarów."

zestaw cewek- milion zielonych ?? chyba ich sutki pieką , ktoś wie dokładnie co to za materiały /jaki jest zakres czestotliwosci przesyłających energie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 10 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ktoś wie dokładnie co to za materiały

Miedź Smile

Naukowcą z MIT udało się wykazać zdolność do zasilania bezprzewodowo 60 watowej żarówki, za pomocą dwóch 5-skrętu zwojów miedzianych 60 cm (24 cale) średnicy. Cewki zostały zaprojektowane, aby rezonować razem na 9,9 MHz. Gdzieś wyczytałem, że uzyskali 90 % wydajności na 3 metrach ile w tym prawdy nie wiem (czy zaniżone wyniki). Nie będę dyskutował nad ceną, ponieważ nie wiem za bardzo co to jest za technologia i jakie stoją przed nią problemy natury fizycznej podczas przesyłu na większe odległości...



http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_energy_transfer - tutaj jest szerzej opisane o co chodzi i przedstawione różne metody przesyłu i pojęcia po których można szukać info dalej
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 11 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesla uratował nam dupę. W związku z tym ma ode mnie i oczywiście każdego myślącego człeka wielki szacun oraz pamięć o czynie. Chodzi oczywiście o uchronienie nas przed drogim prądem w koncepcji Edisona i sponsora tegoż Hoovera, czyli stałym.
Twierdzę, że żaden kraj szanujący praworządność nie powinien współpracować z ju es ej póki ci nie oddadzą ukradzionych projektów prawowitym Rumunom.
Natomiast twierdzenie, że Tesla był największym geniuszem { też potrafił walić farmazony, jak koncepcja eteru } jest nieprawomocne, co nie ma skali porównawczej. Był jednym z wielkich, takich jak Arystoteles, Euklides, Archimedes, Henoch, da Vinci, Planck, Bohr, Godel i wielu innych.
Natomiast w temacie bezprzewodowego prądu działa wiele ośrodków. Ja czytałem z dwa lata temu o Sony, więc nie spodziewam się monopolu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie spodziewam się monopolu. Nokia też ma w niedalekich planach telefony zasilane bezprzewodowo. Apple już ma na to nawet patent.
Poz tym technologia MITu już jakiś czas temu została wykorzystana w pewnym urządzeniu (golarka lub szczoteczka do zębów - nie chce się mi szukać) które było/jest sprzedawane (aczkolwiek chyba nie trafiło do produkcji seryjnej). Także temat nie nowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wolę przewodowe zasilanie zamiast kolejnych źródeł fal elektromagnetycznych, które atakują moje ciało, a zdrowiu nie służą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prąd bez kabli istniał od zawsze - kwestia na jaką odległość.
tesla, którym niektórzy się tak podniecają, rzekomo twierdził, że może nadawać prąd przez ziemię na dowolną odległość, tak by każdy mógł go odebrać.
szczerze mówiąc, jestem wykształcony w tej dziedzinie, ale trudno mi sobie wyobrazić nieodkryte prawa fizyki które pozwalały by na brodcastowanie fazy przez glebę. nie widziałem przekonywujących dowodów na to, że potrafił robić coś takiego - tylko w książkach ktoś twierdzi, że on potrafił to robić. nie da się tego powtórzyć.

świecenie żarówką z cewki odbierającej z odległości 1metr pole drugiej cewki zasilanej ilomas tam hercami - to żadna nowa technologia, to mi prezentowała moja pani od fizyki, w 5tej klasie podstawówki. i umówmy się, nie było to w xxi wieku Smile

swoją drogą, w mojej podstawówce, na prowincji, w latach 80-tych, na zapleczach to mówię wam, mieli zajebiste pomoce naukowe...
np. na kółku fizycznym to oglądaliśmy filmy z takiego projektora - na taśmę filmową. normalnie jak w kinie - tylko uczniowie sami zaciągali taśmę na projektor. kurwa, taki projektor to było przecież mistrzostwo inżynierii - tyle miał trybików. teraz wszystko jest cyfrowe, oparte na krzemie, procesorach - i tanie. Chińczycy walą to w tysiącach dziennie na taśmie. W sumie słusznie - po co sobie komplikować. Ale wtedy musieli sobie radzić trybikami - i robili to naprawdę mistrzowsko.
a na chemi pani nam raz dała, z ławki do ławki, żebyśmy sobie zobaczyli jak rtęć wygląda. w takiej buteleczce, zakręconej.
na naszej ławce, mojej i kolegi krzyśka, jeden z nas chyba jak gdyby niechcący poluzował zakrętkę - i trochę rtęci wylało się na ławkę. pani od razu spanikowała, ale przeprosiliśmy i ładnie wszystko pozbieraliśmy z powrotem, zakręcając mocniej niż było - nic nam się nie stało, ale pani miała niezły strach w oczach. w sumie nasza to była wina. ale jak byśmy nie postanowili sprawdzić jak mocno jest zakręcona ta buteleczka z rtęcią, to nigdy byśmy nie doświadczyli fenomenu płynnej rtęci i jej zbierania do buteleczki - i za to pani od chemii, której nazwiska niestety nie pamiętam, dziękuję. zwłaszcza, że wiele ryzykowała dając nam do ręki taką pomoc naukową. Smile

i założę się że obecne szkoły nie są już takie zajebiste; nic tylko internet, seks, narkotyki i telefony komórkowe. same nudy, nic zaskakującego. ech ta dzisiejsza młodzież - nie wiedzą co tracą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 14 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
świecenie żarówką z cewki odbierającej z odległości 1metr pole drugiej cewki zasilanej ilomas tam hercami - to żadna nowa technologia, to mi prezentowała moja pani od fizyki, w 5tej klasie podstawówki. i umówmy się, nie było to w xxi wieku Smile

Ale to nie było przekazywanie mocy ze skutecznością 90% na odległość 3 m!

Z tym, że moja wiedza sprawia, że śmiem wątpić w tak wysoką sprawność przekazu energii, ale nawet jeśli skuteczność wyniosła 9%, to i tak jest to dość interesujące.

Dzięki Tesli mamy prąd przemienny dający małe straty na transformowaniu energii elektrycznej, ale dla dużych mocy przesyłowych znów wracamy do prądów stałych. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prąd bez kabli coraz bliżej
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile