W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polscy okupanci - do 3 lat więzienia za wpisy   
Podobne tematy
Donos do ABW za wpisy na forach internetowych10
Najemnicy idą na wojnę z chamskimi wpisami117
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 5196
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 08 Lut '12   Temat postu: Polscy okupanci - do 3 lat więzienia za wpisy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kilkunastu internautów, którzy obrażali polskich żołnierzy w Afganistanie, może usłyszeć zarzuty o podżeganie i pochwałę zbrodni, za co grożą trzy lata więzienia - zdecydowała prokuratura w Białogardzie. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach, które od jesieni ub. roku składał w prokuraturze polski żołnierz sierżant Jacek Żebryk - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wpisy, jakie śledczy zakwalifikowali jako przestępstwo, to m.in.: "jednego okupanta mniej", "a niech giną, brawo talibowie", "nie współczuję im, każdy okupant powinien tak skończyć".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....cie__.html

_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 08 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za czasów stalinowskich tak samo działała jego wersja demokracji. Nieszczęściem jest fakt, że obecna demokracja ma więcej możliwości ścigania. Do tego obecna władza posiada legitymizację społeczeństwa bo o wszystkim decyduje "rząd demokratycznie wybrany".
Z drugiej strony jeżeli sprawa będzie prowadzona uczciwie to nikt nie powinien usłyszeć zarzutów, ponieważ nie istnieje realne zagrożenie aby jakiś Afgańczyk został podżegany na forum i to wpłynęło na jego decyzję o następnych zamachach. Skurwysynów -okupantów nie szkoda, bo okupują inne kraje łamiąc konstytucję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salparadise




Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 08 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z artykułu wynika, że zawiadomienia składa człowiek ciężko doświadczony przez życie na wojnie. Nie ma się co dziwić, że podchodzi do sprawy poważnie, jakkolwiek absurdalne by to nie było. Jednak sprawy kończą się dla niego niekorzystnie, więc nie dramatyzowałbym od razu. Swoją drogą dobrze, że media jeszcze nagłaśniają takie sprawy.

Mam nadzieję że nie doczekam czasów, gdy takie sprawy będą kończyć się niekorzystnie dla oskarżonych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 09 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadzieję że nie doczekam czasów, gdy takie sprawy będą kończyć się niekorzystnie dla oskarżonych...


to się dopiero zdziwisz Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barttie




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 22 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mowisz i masz : wlasnie zapadl pierwszy wyrok :

Cytat:
Internetowi siewcy nienawiści nie mogą się już czuć bezkarni! Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej orzekł winę 62-letniego mężczyzny, który nawoływał do popełnienia przestępstwa przeciwko polskim żołnierzom.

Jerzy W. w lipcu 2011 roku ukrywając się pod nickiem „Leon z gazowni” na jednym z portali internetowych zamieścił wpis, w którym nawoływał do popełnienia przestępstwa. We wpisie na forum znalazły się między innymi słowa: „Niech giną! Kto im kazał tam jechać i mordować Afgańczyków?”. Wypowiedź pojawiła się pod artykułem informującym o śmierci polskiego żołnierza służącego na misji w Afganistanie.

Sąd w Środzie Wielkopolskiej rozpatrywał sprawę na wniosek komisariatu policji z miejscowości Kórnik. Jak dowiedział się portal polska-zbrojna.pl wyrok w sprawie o wykroczenie z art. 52 pkt. 2 kw zapadł 27 lipca bez udziału stron. Uznając winę oskarżonego sąd nałożył na niego karę grzywny w wysokości 100 złotych.

– Grzywna jest niewysoka, ale tu nie chodzi o pieniądze. Jestem bardzo zadowolony, że zapadł wyrok skazujący. To bardzo ważne wydarzenie. Mam nadzieję, że kolejne sprawy będą miały podobny finał – mówi portalowi polska-zbrojna.pl st. sierż. Jacek Żebryk. Podoficer służy dziś w Sektorze Zabezpieczenia Teleinformatycznego w Świdwinie (2. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych). To właśnie on w ubiegłym roku wyselekcjonował obraźliwe wpisy pojawiające się na różnych forach internetowych i złożył do prokuratury rejonowej w Białogardzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Od początku nie krył, że zależy mu na tym, aby przed sądem stanęła choć jedna osoba obrażająca dobre imię polskich żołnierzy.

Prokuratura uznała, że prawo złamało 56 internautów. – Wiele osób wsparło moją inicjatywę, za co jestem im bardzo wdzięczny. Szczególnie ministrowi obrony Tomaszowi Siemoniakowi i mojemu byłemu dowódcy płk. pil. Ireneuszowi Starzyńskiemu. Od niedawna pomocy udzielają mi też prawnicy Bumaru – opowiada Żebryk.

Wyrok Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej jest pierwszym orzeczeniem skazującym za nawoływanie do zabijania żołnierzy. Wyrok jest prawomocny.
Magdalena Kowalska-Sendek


Zrodlo : http://nowa.polska-zbrojna.pl/home/artic.....ganistanie

Najbardziej mnie rozpierdalaja komentarze spranej czesci spoleczenstwa , ktora popiera zarowno wyrok jak i nasz udzial w "misji" .

Uwaga - jak napisala autorka artykulu "Nie mozemy sie juz czuc bezkarni" .

"Wolnosc slowa" - a co to kurwa jest?
_________________
Powiesz dosc, gdy przekrocza linie, ktora narysowales/as , czy narysujesz nowa linie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 22 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bzdury jakieś - propaganda włazidupów bezmózga Żebryka dla innych odmóżdżonych debili.

Wypowiedź "Niech giną! Kto im kazał tam jechać i mordować Afgańczyków?" jest w praktyce równoznaczne "z obyś zdechł, chuju!" i w żaden sposób nie nawołuje do popełnienia przestępstwa, więc nie wierzę, że jakikolwiek sąd podciągnął to pod taki paragraf, bo to by była jego totalna samo-kompromitacja. Ponadto nawoływanie do popełnienia przestapstwa to art. 52a pkt. 1 kw, a nie "art. 52 pkt. 2 kw"

Art. 52 pkt. 2 kw brzmi:
Cytat:
Kto zwołuje zgromadzenie bez wymaganego zawiadomienia albo przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu, podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.


Chyba że Magdalenie Kowalska-Sendek chodziło o art 52a - który jednak równie mocno mi nie pasuje do zacytowanej wypowiedzi:
Cytat:
Kto publicznie nawołuje do przeciwdziałania przemocą aktowi stanowiącemu źródło powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Szczerze mówiąc nie mam pierdolonego pojęcia co to jest "akt stanowiący źródło powszechnie obowiązującego prawa", ale domyślam się że chodzi o akt prawny, czyli ustawę albo rozporządzenie... że niby nie wolno publicznie nawoływać do przeciwdziałania przemocą takiemu aktowi prawnemu... ale i tak nie wiem jak by to mogło wyglądać w praktyce, bo akt prawny to nie człowiek, żeby się mu dało "przeciwdziałać przemocą". Smile
Tak że pozwolę sobie przy okazji zauważyć, że nie wiem co za debil wymyślił takie kretyńskie i bezsensowne wykroczenie, ale skopał bym mu dupę już choćby za samą głupotę.. bo a nuż by ciut od tego zmądrzał Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 22 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wyrok zapadł salparadise się musi zdziwić, bo doczekał takich czasów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:58, 23 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalo sie powszechnym, ze za prawde karza !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 23 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogą zabronić nam , ich nienawidzić .
Natomiast mogą zakładać nam kaganiec i podawać chemię ( wystarczy fluor , byśmy byli bardziej apatyczni ). A kaganiec w postaci prawa do wzięcia kredytu do śmierci .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 24 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O sprawie pisze Gazeta Wyborcza w tekście Lżył żołnierzy w internecie: "A niech giną!". Został ukarany, ale również Rzeczpospolita: Internet plami honor żołnierski i TVN24: Wyrok za znieważenie żołnierza w internecie. "Koniec bezkarności". Nie widze nigdzie - w tych relacjach dziennikarskich - sygnatury wyroku.

źródło: http://prawo.vagla.pl/node/9848
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Vinci




Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 08 Wrz '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymczasem, jak informuje GW w Szczecinie, do Afganistanu jedzie 1800 żołnierzy. W komentarzach pod artykułem pojawiły sie teksty, które są dowodem na to, że niektórzy ludzie jeszcze myślą.

Ciekawe jest to co powiedział T. Siemoniak do wojskowych:

Cytat:

Historia ziemi, na której się znajdziecie, to ciąg wojen, najazdów, walk plemiennych i terroru religijnego


Zwłaszcza słowo "najazdów" brzmi ciekawie w kontekście "wyroków" i oficjalnej propagandy.

Jeszcze śmieszniejsze jest to, że minister obiecał, że żołnierze będą chronieni przez wywiad i kontrwywiad w Afganistanie Laughing Pewnie chodzi o ten sam wywiad i kontrwywiad, który twierdził, że w Iraku jest broń masowego rażenia Laughing

Źródło: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,349.....niach.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polscy okupanci - do 3 lat więzienia za wpisy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile