W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Telewizor-toksyczne pudło  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 566
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 17 Lut '08   Temat postu: Telewizor-toksyczne pudło Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10426

Artykuł już nie nowy,ale zapomniałem go wrzucić tu 3 tygodnie temu kiedy go przeczytałem Wink .

Tekst daje dużo do myślenia:) .

Sam czasem się zastanawiam nad wypieprzeniem tego pudła z domu,jednak wiem,że reszta rodzinki nie zgodzi się na to Wink więc póki co pozostaje mi bojkot tego mebla w postaci olewania go Smile .

Swoją drogą,szkoda by było trochę kiepskich i w11 ale to inna bajka Smile.

EDIT: Hmmm,a może zrobić taką małą akcję propagandową,by innych zachęcać do bojkotu lub wywalenia tego mebla? Jeżeli chociaż 4% owiec porzuci TV,zaszkodzi to tym indoktrynatorom na górze oraz nadzianym reklamodawcom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście też nie mam telewizora.
Różnica międzi telewizorem a internetem jest taka, że w sieci sięgasz po to co cię interesuje.
W telewizji próbują cię szprycować informacjami, które niekoniecznie chcesz wiedzieć.
Cociaż terac i w internecie coraz częściej ustrzec się reklam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam telewizora Smile
Mam internet Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadzacie. Nawt jak w "Wiadomościach", zy innych "Faktach" kłamią, to zawsze można wyłączyć, albo nie wierzyć w to, co tam gadają.
A Ttelewizja służy również do rozrywki. Można ograniczać ogladanie, ale żeby wywalać? Raz na jakliś czas trafi się coś fajnego, albo jakaś prawdziwa prawda.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańsza od telewizora jest dobra tarta TV do kompa Smile
Oglądnę co będę chciał i mniej prądu stracę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Telewizor to szatan Very Happy . Robi z człowieka bezmózgie yeti patrząc na kilku moich znajomych ;- )
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te głosy krytyki wobec już nawet nie samej tv, ale telewizora jako odbiornika, zakrawają na nonsens. Świadomy widz sam sobie wybierze to, co go interesuje. To tylko kwestia sterowności danego osobnika. Jest spora różnica pomiędzy bezmyślnym, bezrefleksyjnym, bezwiednym konsumowaniem zawartości programu, a dokonaniem wyboru - przy zachowaniu własnego "filtra" oczywiście. Informacja zawsze będzie w jakimś stopniu zniekształconym faktem, o ile nie całkowitym łgarstwem. Siedząc przed telewizorem, prócz oczu i uszu warto używać rozumu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez telewizję dokonywanie wyboru zostało zachwiane u dużej części społeczności, wybacz ale Twój argument mnie nie przekonuje. Co nie znaczy, że telewizor powinno się wyrzucać. Rodzice powinni mieć kontrolę nad tym co jego dziecko ogląda, nie zabraniać bo później to się odbije, lecz samodzielnie dobrać dziecku odpowiedni program który nie zrobi z niego w przyszłości otępiałego zombiaka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najczęściej rodzice robią z dziecka otępiałego zombiaka, stosując kindersztubę lub bezstresowe wychowanie (ignorowanie).

A telewizja ? To tylko dokładka - jak gry komputerowe. Jeśli czwarte przykazanie nie pozwala ci wyrażać swoich pragnień i uczuć wobec trujących rodziców lub rodzice nie otaczają empatią i dojrzałą miłością - to napierdzielasz w ludziki na monitorze, kaleczysz swojego kolegę, kota, psa , kopiesz butelki, nienawidzisz wszystkich żydów, murzynów. A w dorosłym życiu nieświadomie powielasz schemat na swoje (nieszczęsne i biedne) dzieci lub np. zostajesz dyktatorem albo strzelasz sobie samobója.
Zwalanie wszystkiego na tv, gry czy Lindę nie ma większego sensu. To wszystko są tylko dokładki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, lepiej dać dziecku symbolicznego klapsa w tyłek niż zignorować jego szczeniackie zachowanie: ). Co do dokładek - diabeł tkwi w szczegółach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr147 napisał:
Nie mam telewizora Smile
Mam internet Smile
nie płacę abonamentu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 17 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra,czasem w telewizji coś normalnego się znajdzie,ale na tyle rzadko [nie mówię tu o telewizji satelitarnej,tylko o podstawie czyli 5 kanalów],że tak naprawdę nie warto zawalać sobie miejsca tym meblem:/.

A najbardziej rozwalają mnie rodzinki,które są biedne,ale telewizor najnowszy muszą mieć...Wypieprzanie pieniędzy w błoto:/.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 18 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś ogladałem TV 3-4h dziennie, i było to i tak mało, bo często nie wiedziałem o co chodzi w dyskusjach serialowo-bajkowcyh prowadzonych w podstawówce...
Potem oglądałem tylko programy informacyjne oraz motoryzacyjne (związane z pasją)

Od mniej wiecej dwóch lat nie oglądam TV wogóle...informacyjne mocno zdenerwowały mnie po 9.11 (ile można chrzanic jedno i to samo, jak się poźniej dowiedziałem- KŁAMAĆ)
Programy motoryzacyjne tez nie oglądam - wolę ten czas poświęcić na spotkanie z żywymi ludźmi z klubu, pojechać na zlot, podłubac w garażu, a jak cos ciekawego jest, to można obejrzeć powtórkę na youtube Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 18 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym czym jest oglądanie telewizji najlepiej wiedzą Ci, którzy kiedyś przez lata ją oglądali, a później całkowicie przestali.
Ja telewizji nie oglądam od wielu lat. Natomiast odbiornika telewizyjnego nie posiadam od chyba dwóch lat. Mam natomiast kartę telewizyjną, tak by inni domownicy (goście) mogli coś obejrzeć jeśli już muszą. Niedawno byłem świadkiem takiej sytuacji. W wyniku zmiany konfiguracji mojego komputera karta telewizyjna przestała działać. Młoda osoba (około 20 lat) która u mnie tymczasowo mieszka, na wieść, że "coś zepsułem i nie ma telewizji", dostała jakiegoś wybuchu emocji i "zrobiła mi scenę", krzycząc że po co to ruszałem itp. itd. Następnego dnia spakowała się i chciała wyjeżdżać! Przez cały dzień chodziła jak struta na ciężkim kacu. Kiedy wieczorem sprawiłem, że telewizja znów była, w jej zachowaniu nastąpiła taka przemiana, jakby dowiedziała się, że wygrała w totolotka. Po co to piszę? A no po to, aby dać coponiektórym do myślenia, że telewizja jest jak narkotyk. Nagłe odstawienie powoduje kaca jak po narkotykach. Brak towaru powoduje doła i irracjonalne zachowanie. A ponowne uzyskanie dostępu do telewizji jest jak kolejna dawka dobrego towaru. Takie gadanie, o rozsądnym korzystaniu z telewizji jest takim samym gadaniem jak o rozsądnym korzystaniu z narkotyków. Każda dawka wywiera wpływ na umysł. A jeśli nie wierzycie w to wszystko, to wynieście telewizor choćby na tydzień do piwnicy. Macie w sobie tyle woli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 18 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
Takie gadanie, o rozsądnym korzystaniu z telewizji jest takim samym gadaniem jak o rozsądnym korzystaniu z narkotyków. Każda dawka wywiera wpływ na umysł. A jeśli nie wierzycie w to wszystko, to wynieście telewizor choćby na tydzień do piwnicy. Macie w sobie tyle woli?


Nie mam telewizora. Mój stary , zasłużony (filmy fab. i dok.) Finlux zszedł był już kilka lat temu. Nie kupię nowego, bo w zasadzie nie ma sensu. Zasadność analogii ( w powyższym poście) do narkotyków jest tylko iluzoryczna. Bzdury o niszczącym działaniu tv może gadać ten, kto nigdy nie bawił się na Gangach Olsena z Maćkiem Gudowskim jako lektorem, lub nie oglądał filmów R. Attenborough o zwierzynie.
Czepiacie się...."dokładek" do przyczyn.
TV nie powoduje zmłocenia umysłu. To określony, zmłociały już typ ludzi popada w nałóg oglądania. "Sondy" nie pamiętacie ? Ciekawe, co by rzekli na temat 11/9.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 19 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sonda Applause
Ulubiony program mojego dzieciństwa Exclamation
Ach wtedy były seriale, wtedy były programy Exclamation
Czy ktoś teraz stworzył by takich zmienników, ja mając 4-5 lat marzyłem o Dużym Fiacie Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 19 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To forum samo w sobie też wciąga w pewin sposób. Codziennie tu wpadam. To lepsze od TV.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
$iemo




Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 210
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 19 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy monitor komputera nie jest przedłużeniem TV?
W necie też jest pełno chłamu.
Sam wybieram co chcę obejrzeć zarówno w TV jak i w internecie.
"Codziennie tu wpadam. To lepsze od TV." napisał przebudzony
Święte słowa Very Happy
_________________
...Nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Telewizor-toksyczne pudło
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile