W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
protest przeciw windowaniu cen paliw  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4915
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Horus
Gość





PostWysłany: 00:45, 16 Cze '06   Temat postu: PROTEST PRZECIW WINDOWANIU CEN PALIW Odpowiedz z cytatem

Zwracam się do wszystkich, aby nie pozostali bierni wobec obecnej sytuacji na rynku cen paliw w naszym kraju. Planowane podniesienie cen gazu do zasilania samochodów (LPG) jest kolejnym krokiem ku zniewoleniu i jawnym oszustwem całego narodu polskiego. Jak wiemy ceny powiniem ustalać rynek nie politycy, w przeciwnym razie mamy do czynienia z pewnym rodzajem monopolu. Trzeba zdać sobie sprawę z powagi tego kroku jaki planuje się za kulisami. Pamiętajmy, że jeżeli zgodzimy się na kolejne podwyżki, zupełnie sztuczne nie będzie powrotu. Rząd planuje podniesienie cen LPG do poziomu 70% ceny benzyny. Nawołuję wszystkich do wzięcia udziału w proteście i do zaangażowania się w jego realizacji. Jeżeli ogarnia was wstyd przed wyjściem na ulicę lub boicie się ośmieszenia lub czegokolwiek innego to przynajmniej nie nabywajcie paliwa tak długo jak to tylko możliwe w czasie wprowadzania podwyżek politycznych paliwa LPG. To oszustwo zostało jest koordynowane przez rząd Europejskiej Wspólnoty "Gospodarczej". Od Was zależy wszystko, potrzebna jest tylko jedność i współpraca. Jeszcze raz apeluję do każdego z osobna, aby wziął udział w tym sprzeciwie przeciwko oszustwu. Niech każdy z Was rozważy, czy granica została przekroczona i otrząśnie się ze złudzeń, bo może właśnie przyszedł czas aby jawnie przeciwstawić się tyranii demonów finansowych, którezy stoją za tymi zmianami. Brak klientów jest dla nich zagrożeniem. Wy jesteście klientami, Wy decydujecie. Pytanie tylko kto ile wytrzyma, oni bez klientów, czy My bez paliwa? Bierzcie się do roboty, bo marny nasz los jeśli pozwolimy na to co gotują inni ludzie czerpiący z waszych portweli bez opamiętania. Pozdrawiam Was i licze, że zrozumiecie co chciałem przekazać.
Powrót do góry
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html
http://www.cenapaliw.pl/?o=&m=d&l=7&k=327

przeliczyłem wybrane ceny na PLN:
Kod:

95     98   D
2,67  3,02  2,40 Białoruś
2,69        2,47 Rosja
3,11        2,91 Ukraina
      
5,49  5,67  5,89 Szwajcaria
6,26  6,30  5,82 Francja
      
5,54        5,05 Słowacja
------------------
5,00  5,20  5,00 POLSKA


Pomińmy już sprawę, że na Białorusi i w Rosji płaci się połowę ceny, a na Ukrainie niewiele więcej niż połowę ceny co w Polsce.

Zwróćmy uwagę na relację 95/D - z analizy wynika, że:

1. olej napędowy jest tańszy od etyliny 95
- na Białorusi o ponad 11%
- w Rosji o 9%
- na Ukrainie o 7%
- we Francji o 7,6%
- na Słowacji 0 9,5%

2. W Polsce olej napędowy jest w cenie etyliny 95.

3. W Szwajcarii olej napędowy jest droższy od etyliny 95 o 7%.

Kto zapierdolił różnicę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 06 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ropa tanieje, paliwo drożeje

Zamiast obniżyć ceny, stacje i koncerny odbijają sobie na kierowcach niższe marże z początku roku

Choć ropa naftowa i dolar tanieją, ceny paliw idą w górę

Cena ropy naftowej na globalnych rynkach spadła do najniższego od miesiąca poziomu. 4 maja baryłka surowca na zamknięciu giełdy w Londynie kosztowała 120,77 dolara – o 12 centów mniej niż 4 kwietnia. W tym samym czasie potaniał też w stosunku do złotówki dolar – niemal o 20 groszy. W piątek polskie koncerny naftowe kontraktowały każdą baryłkę o niemal 24 złote taniej niż przed miesiącem. Czyli litr surowca potaniał o 15 groszy.
Zarobić jak najwięcej

Niestety nie ma to odbicia w cenach gotowych paliw. Na stacjach obniżek nie widać, ponieważ zarówno koncerny naftowe, jak i sami detaliści wykorzystują korektę na rynku ropy do podnoszenia swoich marż, a tym samym zysków. W piątek największy polski koncern naftowy Orlen sprzedawał benzynę po 5,08 złotego za litr brutto, czyli o 6 groszy drożej niż miesiąc temu.

Tańszy niż na początku kwietnia był jedynie olej napędowy (o 12 groszy), ale tylko w hurcie, bo już jego średnia cena detaliczna na samych stacjach była o grosz wyższa niż przed miesiącem. Tym samym oficjalna marża (różnica między oficjalną ceną w hurcie i detalu) na diesla zwiększyła się do 29 groszy, co jest najwyższym wynikiem od początku roku.

W rzeczywistości niektóre stacje zarabiają na oleju jeszcze więcej – w oficjalnych hurtowych cennikach diesel kosztuje 4,76 złotego brutto, lecz najwięksi odbiorcy mogą liczyć na upusty przekraczające 10 groszy na litrze. Sprzedając później ON po 5,1 złotego, zarabiają nawet 50 groszy na litrze.

– Takie działanie koncernów i stacji ma kilka wytłumaczeń. Te pierwsze nie schodzą z cen, ponieważ już rekompensują sobie zniesienie ulgi na biokomponenty, które miało miejsce 1 maja. Drugie natomiast wykorzystują sytuację do tego, aby podreperować budżety nadszarpnięte w ostatnich miesiącach koniecznością obniżania marż. Teraz wracają do tradycyjnych, kilkudziesięciogroszowych poziomów – tłumaczy Jakub Bogucki, analityk rynku paliwowego z firmy E-petrol.pl.

Tę tezę potwierdzają wyliczenia Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Wynika z nich, że o ile w ubiegłym roku oficjalna marża stacji na benzynie wynosiła średnio 20 groszy, a na oleju napędowym 21 groszy, to w okresie od stycznia do końca kwietnia tego roku było to już odpowiednio 6 i 9 groszy. I dopiero teraz, gdy ceny ropy spadły, stacje mogą poprawiać zyski. Choć ich właściciele twierdzą co innego – tłumaczą, że mają jeszcze zapasy paliwa zakupionego po wyższych cenach, więc mnie mogą schodzić z cen i marż, aby nie stracić.

– To już tradycja, że gdy ceny ropy idą w górę, to natychmiast ma to odzwierciedlenie w koszcie paliwa. Ale gdy spadają, to stacje reagują na to z wyraźnym opóźnieniem – zwraca uwagę Bogucki. Zdarza się, że stacje dokonują korekty w swoich cennikach dopiero po tygodniu od obniżek na rynku ropy. Tym razem jednak obniżki w ogóle może nie być.
Mityczna bariera

Nieoficjalnie właściciele stacji przyznają, że – wbrew wcześniejszym obawom – wysokie ceny paliw nie spowodowały drastycznego spadku popytu na nie.

– Po co mamy schodzić z marż, szczególnie w przypadku oleju napędowego, skoro kierowcy i tak przyzwyczaili się do tego, że kosztuje on powyżej 5 złotego i niemal tyle samo ile benzyna. Okazało się, że w przypadku paliwa nie ma czegoś takiego jak psychologiczna granica ceny, powyżej której kierowcy będą mniej tankowali – mówi nam anonimowo właściciel dużej stacji należącej do znanego koncernu. Przyznaje, że obecnie na każdym litrze paliwa do diesli zarabia 35 groszy. Z marży nie ma zamiaru schodzić, dopóki nie zrobi tego któryś z konkurentów. A jego konkurenci mówią dokładnie to samo.

Cena benzyny zależy nie tylko od ropy

Wpływ na cenę paliwa mają aktualne notowania zarówno ropy naftowej, jak i dolara oraz wysokość marż narzucanych przez stacje. Jednak w tym roku paliwo podrożało również przez podniesienie stawki podatku VAT do 23 proc. (ok. 5 groszy na litrze), wzrost opłaty paliwowej (o 1 grosz na litrze) oraz zmiany w przepisach. Do tych ostatnich zalicza się między innymi likwidację ulgi akcyzowej na biokomponenty dodawane do paliwa, a także unijne wymogi dotyczące wyposażenia stacji. Do końca 2012 roku muszą one zainwestować około 1 mld złotych w urządzenia ekologiczne, m.in. pochłaniające opary oraz zabezpieczające zbiorniki przed wyciekami. Tylko takie inwestycje mogą podnieść ceny paliw o 7 – 10 groszy na litrze.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2011-05-06

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/511088,ropa_tanieje_paliwo_drozeje.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro ogólnopolski protest przeciwko cenach paliw na Orlenie wie ktoś coś o tym?

Polegać ma na tym, żeby tankować z 1zł i płacić w samych groszówkach.
Ciekawy pomysł ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego tylko orlen? Razz

Tak ostatnio zauważyłem, że jakby faktycznie mniej samochodów na drogach- przeluźniło się. A przynajmniej w Trójmieście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego w ogóle płacić za paliwo?
Większość kierowców używa samochodu do jeżdżenia na krótkich trasach, więc wystarcza samochód elektryczny.
Przy okazji cena energii na przejechanie 100 km wynosi 2 zł, natomiast za paliwo na tę samą trasę trzeba zapłacić ponad 30 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę w temacie wszystko było by ok, gdyby nie ta reklama orlenu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj paragraf, na podstawie którego zwolnone z podatku są markety, i jeszcze okreś podatek, cit, vat, czy inny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie jaki jest najlepszy sposób? Tankować tam gdzie najtaniej. No ale jak dumny Polak tankuje swoim kilkunastoletnim rzęchem na Shellach i Statoilach bo mu lepiej auto jeździ no to pozdro.
Co do kreatywnego, to rejestracja firmy za granicami to zdrowy rozsądek, a nie brak patriotyzmu. Jak patriotyzmem nazywasz płacenie podatków w Polsce to kopnij się w dupę bo później za to siano same hulanki i swawole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusty napisał:
A dlaczego tylko orlen? Razz

Tak ostatnio zauważyłem, że jakby faktycznie mniej samochodów na drogach- przeluźniło się. A przynajmniej w Trójmieście.

Mam kogoś na stacji stąd info - stacje się szykują, będą kontrole itd. Może sprawa nie dotyczy tylko orlenu? Nie pomyślałem o tym, pisałem na gorąco.
Też zwróciłem uwagę na to, że na drogach chyba luźniej. Cóż się dziwić, sam zanim mam gdzieś dalej pojechać zastanowię się 3 razy.

Co do wspierania polskich przedsiębiorstw to może zakupy u nich są szczytne ale szczerze przyznam, że mi to lata koło tyłka akurat. Jeżeli już miałbym wspierać to rzemieślniczych producentów, czasem kupuję miód, masło, śmietanę bo jest taniej i głównie zdrowiej. U mnie głównym wyznacznikiem jest cena, kiedy mogę kupić za 3.35 2l soku pomarańczowego to nie będę za niego płacił 5.60zł w jakiejś budce i mało mnie interesuje to, kto zbankrutuje. Jakoś przedsiębiorcy polscy nie przejmują się wysokością wynagrodzeń więc jeżeli zbiorą kiedyś żniwo (a zapewne już tak jest od roku tylko nikt się nie przyzna) to wyłącznie za własną chciwość. Gdyby dali ludziom więcej zarobić nikt by nie jeździł do marketu i nie kupował na miesiąc tylko robił zakupy świeże co kilka dni. Ale za 1200-1700zł tak się żyć po prostu nie da.
Poza tym my jak idioci sentymentalnie pójdziemy do nich zapłacić drożej a ci i tak te zyski wydadzą na różne terenowe volva, audi q7 czy inne passaty. Stać ich to kupują to co lepsze i droższe, zresztą na pokaz. To są prawdziwi kosmopolici.

A jeżeli kiedykolwiek dojdzie do jakichś ruchów niepodległościowych czy wojny to się wypnę tyłkiem na ten cały patriotyzm bo niby za kogo mam walczyć za głupców, leni i ignorantów?
Zmarnowanie najbardziej odważnej i honorowej części narodu w taki sposób to zwykła zbrodnia.
Niech lemingi i głupcy idą walczyć i niech giną tysiącami, mało mnie to interesuje.
Przyjdzie żyć w Niemczech czy Rosji trudno, trzeba będzie żyć, może ktoś lepiej tym pokieruje a niszczyć własne życie i ryzykować dla głupców - zwyczajnie NIE WARTO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:05, 17 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protesty przeciw podwyżkom cen paliw. Nie chcę specjalnie negować bo cel jak najbardziej słuszny. Nierealny do zrealizowania chociażby z kilku powodów:
- Cena paliw nigdy nie spadła, podkreślam nigdy. Jedynie następowały drobne korekty po zbyt ostrych jazdach cenowych.
- Cena paliw nie spadnie ze względu na to, że to kluczowy i elementarny wpływ do budżetu państwa, którego ni chuja nie da się obejść: działa na zasadzie płać i płacz.
- Jeśli nawet, czysto teoretycznie baryłka tanieje, to dolar wisi tak wysoko, że cena i tak rośnie. Dolar u nas obleci (w co wątpię) to idę o zakład, że wywindują ceny ropy bo np. zaatakują jakiegoś szejka.
- Ostatni powód. Czy widzieliście kiedyś, żeby ktoś dobrowolnie decydował się na redukcję własnych dochodów, obniżenie standardów życia? Państwo, koncerny, a także zwykli ludzie? Ja nie widziałem.

Jedyna droga to olać jazdę samochodem. Korzystać tylko w skrajnych przypadkach. Zwyczajnie, zmienić tryb życia. Ja ostatni bak zalałem gdzieś w połowie tego roku. Większość tematów opędzam z kapcia, tylko trzeba olać wygodnictwo! Warszawa na rowerze to generalnie pipdówa do obskoczenia piorunem. Tylko trzeba chcieć. Jedyna metoda - ja oszczędzam, złodzieje nie zarabiają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 17 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:
Wiecie jaki jest najlepszy sposób? Tankować tam gdzie najtaniej. No ale jak dumny Polak tankuje swoim kilkunastoletnim rzęchem na Shellach i Statoilach bo mu lepiej auto jeździ no to pozdro.
Co do kreatywnego, to rejestracja firmy za granicami to zdrowy rozsądek, a nie brak patriotyzmu. Jak patriotyzmem nazywasz płacenie podatków w Polsce to kopnij się w dupę bo później za to siano same hulanki i swawole.


Płacenie podatków w Polsce byłoby patriotyzmem, gdyby podatki były faktycznie wykorzystywane z korzyścią dla Polski, dla nas i gdyby obowiązek podatkowy był sprawiedliwy, czyli obejmował wszsytkich ludzi, albo nikogo. Piszę o uprzywilejowanych, przez których płacenie do wspólnej kasy traci sens.

Tankowanie na markowej stacji ma swoje plusy. Stacja jest markowa, bo stworzyła sobie markę i zależy jej by ta markę utrzymać. Wiąże się to z jakością produktu i usługi, czego nie można powiedzieć o stacji "U Zenka", który oferuje jedynie możliwość wystawienia wyższej faktury. Odkąd nie można odliczać vat od samochcodów osobowych, tankowanie "U Zenka" stracił swój urok Smile a naprawa wtrysków czy pompy w ciężarowce to za duży koszt, za duże ryzyko, więc i ciężarówkę lepiej zatankować pewnym paliwem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 17 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Protesty przeciw podwyżkom cen paliw. Nie chcę specjalnie negować bo cel jak najbardziej słuszny. Nierealny do zrealizowania chociażby z kilku powodów:
- Cena paliw nigdy nie spadła, podkreślam nigdy. Jedynie następowały drobne korekty po zbyt ostrych jazdach cenowych.

Nieprawda. Na Orlenie spadła przed wyborami i utrzymywało się to przez 2 może 3 tygodnie co wywołało zdziwienie. Oczywiście ceny niższe o 5-15gr na litrze to żadna ulga ale jest to faktem

King Crimson napisał:
Jedyna droga to olać jazdę samochodem. Korzystać tylko w skrajnych przypadkach. Zwyczajnie, zmienić tryb życia. Ja ostatni bak zalałem gdzieś w połowie tego roku. Większość tematów opędzam z kapcia, tylko trzeba olać wygodnictwo! Warszawa na rowerze to generalnie pipdówa do obskoczenia piorunem. Tylko trzeba chcieć. Jedyna metoda - ja oszczędzam, złodzieje nie zarabiają.

Zgadzam się, jeżeli się mieszka w obszarze zurbanizowanym czyli mieście. Jeżeli masz przejść lub przejechać na rowerze błota, łąki itp to po pierwszym usyfieniu butów i spodni (czasem bezpowrotnie) przechodzi ochota. Ja pomimo to tak żyłem 2 lata w tym dziecko ze mną - dało się i było taniej ale to udręka. Podejrzewam, że rocznie wydałem na podróże jakieś 600-700zł to tyle co kosztują bardzo kiepskie opony.
Podróże to też udręka, oczekiwanie na autobusy (czasem nawet 2,5 godz.) ale samo podróżowanie jest bardzo przyjemne i zmienia życie ma się więcej czasu dla siebie. Tylko do samochodu zabiorę kosiarkę, taczki jestem w stanie coś zrobić bez auta to brak rozwoju no chyba że się już wszystko ma w miejscach, które się odwiedza i nie trzeba tego wozić.

Także sam fakt istnienia auta nie przesądza o komforcie a raczej wachlarzu możliwości no ale wiadomo jak się jeździ wszędzie i po byle bzdurę to się tyje i płaci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:02, 18 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W UK zatankowałem dziś 17.12.2011 za 1.279 funta za litr (W UK cenę paliwa podaje się z dokładnością do 3 miejsc po przecinku).
Kurs funta dziś to 5.34 zł czyli po dzisiejszym kursie paliwo kosztuje 6.82zl pol roku temu kurs funta był 4.44zl czyli 6 miesięcy temu cena paliwa w UK wynosiła 5.68zl - i mala uwaga! Paliwo w UK w porównaniu do czerwca jest tańsze (czerwiec to ok. 1.359 funta za litr)...
Wnioski sami sobie wyciągacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 18 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spinajcie się tak i przestańcie bredzić. właśnie zaczął się rajd cen ropy - ale w dół. w 2001 ropa była po jakieś 20 dolarów za baryłke, teraz odbiła od 100 i już niedługo (jakieś pół roku) zobaczymy 60-70 dolców a może i mniej. ceny na stacjach musowo też pójdą w dół. I przestańcie skrzeczeć, kuhwa wspomnicie moje słowa. Ogólnie mega deflacja nie jest wykluczona. To się zaczęło dziać i widać doskonale chociażby po cenach złota które ostatnio śrubują - w duuuuł, hehe.
btw. zdążyliście się już zaopatrzyć w żółty kruszec? hihihi

king krimson:
Cytat:
Cena paliw nigdy nie spadła, podkreślam nigdy. Jedynie następowały drobne korekty po zbyt ostrych jazdach cenowych.


looknij se na lata 90-98 albo 2008-2009 - spadek ceny o 300%. korekty powiadasz, to tak sie to nazywa...? dobre.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 18 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k.krimson miał zapewne na myśli ceny detaliczne na stacjach w Polsce a nie ceny towarowe na giełdach światowych. Wg mnie te detaliczne nigdy nie spadły znacząco a jeżeli to na krótki okres czasu by potem znów wzrosnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 18 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chemicloo napisał:


looknij se na lata 90-98 albo 2008-2009 - spadek ceny o 300%. korekty powiadasz, to tak sie to nazywa...? dobre.


No, no żeś się chemicloo nie zapędził z tymi -300% Smile ?

Co do ceny ropy interesuje nas chyba najbardziej cena w detalu. A ta nie będzie spadać z 2 powodów minimum:
1. Dolar na razie nie zamierza spadać, a surowce niestety nie są jeszcze rozliczane w juanach Smile
2. Pazerność rządu "zrównoważy" nam ewentualne wzrosty złotego lub spadki ceny crude w hurcie

PS. Trzeba sobie zdawać sprawę, że koszt wydobycia baryłki ropy to kilkanaście centów. Cała reszta, to dymanie konsumenta.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 18 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej chodziło mi o detal na naszym podwórku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 19 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilkanaście centów kosztuje oczywiście wydobycie litra ropy Smile.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 19 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kilkanaście centów kosztuje oczywiście wydobycie litra ropy


nie tylko wydobycie wchodzi w skład ceny, dolicz pewnie bajońskie sumy, jakie płacą "nafciarze" za koncesje dolicz podatki, które płacą w krajach z których to wydobywają !
- koncesja spokojnie 0,1centa
- podatki 0,00001centa (jeśli w ogóle )

Podobna sytuacja będzie z gazem łupkowym, koncesje za grosze itd..

Jedyne wyjście to rewolucja, wymordować wszystkich złych i odpowiedzialnych za wszystko co złe, a potem wymordować samych siebie, aby już nigdy takie bydle jak człowiek, nie pojawiło się we wszechświecie !
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 19 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
kilkanaście centów kosztuje oczywiście wydobycie litra ropy Smile.


Jest już zajbisty samochód na wodór.

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_FCX_Clarity

Niestety produkcja jest droga (ok 1200 000 $), a dostępne są tylko w Kalifrni na zasadzie wynajmu (bądź leasingu) po 600$ p/m i w Japonii.

Smachód na pełnym tanku wodoru śmiga ok 400 km, czyli już calkiem rozsądny zasięg, osiąg ma normalnego sedana i nie wytwarza szkodliwych spalin. Może to i lepiej, że jest to niszowa produkcja, bo by kurwy wode opodatkowały, a urząd skaurwiony i inspekcja kurewskiej kontroli wymyśliłyby, co by wodę farbować, by w przypadku znalezienia w wytworbnicy hydrgenu farbowanej, nieakcyzowanej wody, naliczyć karę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 19 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genezyp_Kapen napisał:

Jedyne wyjście to rewolucja, wymordować wszystkich złych i odpowiedzialnych za wszystko co złe, a potem wymordować samych siebie, aby już nigdy takie bydle jak człowiek, nie pojawiło się we wszechświecie !

to nie jest głupie wyjście
zresztą jeżeli sami tego nie zrobimy to natura nas wyręczy tak czy siak...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KingPaulus




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 68
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

23.01 ma odbyć się protest przeciwko wysokim cenom paliwa w Warszawie ..



a 28.01 w okolicach Brzegu

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płacimy za ropę najwięcej w Europie

Chociaż litr benzyny jest w Polsce wciąż tańszy niż w Niemczech czy Francji, to za swoje pensje Niemiec i Francuz zatankują swoje auta kilka razy częściej niż Polak.



http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Pl.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s.i.c.




Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1500 to jest placa brutto, na reke dostajesz 1111,86 tak wiec zatankujesz za to tylko 192 litry, wp nie grzeszy rzetelnoscia.
_________________
==> silence is consent <==
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


protest przeciw windowaniu cen paliw
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile